Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007.márciusi babázók

Torolt_felhasznalo_441141
Torolt_felhasznalo_441141
Létrehozva: 2006. június 15. 20:19

Sziasztok!

Bocs ha hosszú leszek,de én szeretek minél hamarabb megismerni embereket és gondolom más is így van vele.Remélem a cím magáról beszél!Nem tudom,hogy terhes vagyok-e de a párommal nagyon reméljük,hogy igen.Elég furcsa,mert tegnap csináltam egy tesztet ami zebrás lett,de nagyon halványan,alig lehetett látni a 2.csíkot.De sajna ma reggel egy kicsit barna lett a bugyim,ami azért is furcsa mert mindig 31 napos a ciklusom(ez még csak a 24.nap)Utolsó mensim:május 22.

Nem lennék nagyon szomorú,ha ebben a hónapban nem sikerülne,mert már van egy gyönyörű 3 éves fiam.Én vagyok a világ legboldogabb anyukája és ha az égiek is úgy gondolják jövőre már kétszeres lesz az öröm. 

Várok mindenkit aki szeretné ha márciusi babája lenne vagy már tudja is. 

  1. 2013. Április 3. 15:0445712.

    Sziasztok,

    Igen, és iskolába is mennek :)

     

    Az iskolával, szabadidő eltöltésével kapcsolatban itt találtok ötleteket kifejezetten ennek a korosztálynak:

    http://www.csiribi-csiriba.hu/

     

    előzmény:
    Daia (45711)
    2013-03-30  08:08
  2. 2013. március 30. 08:0845711.

    Sziasztok!

    Mostanra a márciusi babák nagy része betöltötte a hat évet. Isten éltesse őket! Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Nyiszrit (45710)
    2011-06-19  17:42
  3. 2011. június 19. 17:4245710.

    Köszi!

     

    Pont jókor néztél be 

     

    előzmény:
    adsza (45709)
    2011-06-15  10:35
  4. 2011. június 15. 10:3545709.

    Szia Nyiszrit!

    Gratulálok!!!!! Nagyon szépek a gyerekek!

    Sajnos már rég nem ír senki, én sem, de azért néha érdemes benézni

    Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

    előzmény:
    Nyiszrit (45708)
    2011-06-13  07:45
  5. 2011. június 13. 07:4545708.

    Sziasztok!

     

    Negyedik gyermekünk, Lehel hétfőn (06.06-án) 13:4-kor látta meg a napvilágot -műtőlámpát- 3380 gr, 52 cm, édes puha pici baba. 

     

    Szép nyarat mindenkinek!

     

    Rita 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. február 26. 15:0645707.

    Adsza, húú Sára ruhája nagyon komolynak (=kidolgozott) tűnik így a fényképről! A kishuszárod kackiás bajuszán akkorát nevettem! Noéminek a pofija meg tökre hasonlít Nándiéra. Helyes gyerkőcök, nna!

    Sárának tényleg van vmi királynői a tartásában, gyönyörűű!

     

    Nyimi, Mia cilinderes fotóját profi fotós készítette, a jelmezeset én - látszik a minőségbeli különbség.

    Adsza, a lányomnak sztem iszonyat jött áll a sötét tónusú ruha.

    Respect a sógornődnek, hogy ikreket mosható pelusoz!

    Szorítok, hogy benne legyetek az első 4-ben a verseny díjazásánál! 

    előzmény:
    adsza (45705)
    2011-02-26  08:06
  7. 2011. február 26. 08:1045706.
    Még 2 Sáráról
    előzmény:
    adsza (45705)
    2011-02-26  08:06
  8. 2011. február 26. 08:0645705.

    Sziasztok!

     

    Nyime nagyon aranyos a lánykád (is )! Olyan szépek Ákival együtt! A mosható pelus nekem mindig is izgatta a fantáziám, de valahogy csak telt-telt az idő. A sógornőmre viszont nagyon büszke vagyok, neki ikrei vannak és mosható pelusozik kb 3 hónapos koruk óta (addigra nőttek bele a legkisebbe, koraszülöttek lettek) Én már nem gondolom, hogy áttérek rá, remélhetőleg erre a rövid időre, de nagyon díjazom, ha valaki ezt használja , én a többi területen igyekszem zöld lenni. Egyébként képzeljétek, itt a neten beneveztem egy versenyre, nagycsalád-kislábnyom a neve. Ez a klímabarát életmódról szól. Nagyon sokat tanultam már belőle és nem mellesleg a verseny felénél a 3. helyen állunk a régiónkban. Az első 4-et díjazzák régiónként.

     

    Farsang: Nagyon jól sikerült a farsang, büszke voltam a kicsi huszáromra és az éjkirálynőmre . Valamint a  kis nyuszikámra is, de ő csak a fotó erejéig viselte a nyuszifüle.

    Lolcsi Dórijáról írom, hogy el sem hiszitek micsoda haja van. Ezt már régebben is akartam írni, több haja van, mint Sárának, az biztos, olyan jó kis erős. Nagyon helyes a katica jelmezben!

    Mián is mindig csodálkozom. Alapból azt gondolom, hogy a gyerekeknek nem áll jól a sötét ruha, de Miának nagyon is jól áll! Nekem a Csingilinges jelmezben is nagyon tetszik .

     

    előzmény:
    Nyime (45700)
    2011-02-18  08:40
  9. 2011. február 25. 15:5845704.

    De cukik a lányok!! Dóri micsoda grimaszt vág :) a 14 kilóhoz gartula, azért mindjárt jobb, mint a 2 túlsúlyos gyerek, akik körbeveszik a képen..

     

    Mia meg mennyire másképp néz ki a 2 képen!!  a fekete nekem jobban tetszik, persze gondolom, profi csinálta. Majd bescannelem a mi ovis képeinket és megmutizom.

     

    Mese, nem praktikus ezeket a pelusokat áztatni , én se tenném :) de köszi a véleményed, mindenképpen olyannak érdemes csinálnia, akinek van helye teregetni és nem párásodik, ill. lelkes :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441141 (1)
    2006-06-15  20:19
  10. 2011. február 24. 13:3245703.

    Sziasztok! 

     

    Én is hoztam gyorsan két képet Mimiről:

    az egyik még a tavaly novemberi fotózáson készült,

    a másik pedig a Csingiling-jelmezben múlt héten. 

     

    Lolcsi, tüneményes a kis Katicád! Tök jó kis haja lett! Mostmár vágjátok?

     

    Nyimi, a ti családi képeiteket még múltkor megnéztem. Blanka tiszta apukája, nem? Az a szemöldökemelés...

     

    Mosható pelenkákkal kapcsolatban nekem a mosás a fő gondom. Így is annyit mosok, mint egy kib. mosómedve, ha még ott lennének a pelenkák is... szééép. Másrészt amíg áznak, nem igazán tudnám őket hová tenni (ahová nem érne el a kisfiam kiváncsi keze), én meg nem vagyon Anyukám, aki minden gyerekcuccot azonnal kilöttyint kézzel.

    Szóval nem akarok kekecskedni, csak gondoltam, jól jöhet neked, ha nem csak a poz. reakciókat kapod, hanem a "nem" mellé indoklást is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 24. 09:3945702.

    Sziasztok!

    Hála Istennek, teljesen jól viszonyul Dóri a hallókészülékhez. Szokta kérni, hogy tegyük be. Nyilván rájött, hogy mennyivel több mindent hall és ért, mint nélküle.

     

    Tegnap volt a farsang az oviban, remélem, adsza is jön és tesz fel képeket. :-)

     

    Itt az én katicám, aki végre átlépte a 14 kg-ot! :-)

     

    Nyime, aranyos Blanka. Azon a képen, amelyiken az öledben alszik, tiszta Ákos. A többin meg szerintem nem. De hogy Ákos milyen nagyfiús már! :-O

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 18. 08:4245701.

    A msható pelusos blogom itt érhető el, véletlenül a picasa-s linket másoltam 2x:

     

    http://tarkabarkasagok.blogspot.com/

    előzmény:
    Nyime (45700)
    2011-02-18  08:40
  13. 2011. február 18. 08:4045700.

     

    Sziasztok,

    Kicsit eltűntem én is, de van okom :) Nem tudom, meséltem-e, hogy átálltunk a mosható pelenkára, Blankát 2 hós kora óta így pelusozzuk és nagyon bejött. Ezen felbuzdulva egy barátnőmmel vállalkozásba kezdtünk: ilyen pelusokat importálunk a tengerentúli gyártóktól és webűruházban áruljuk majd, jövő héten nyitunk. Van hozzá egy blog is, akit érdekel:

    https://picasaweb.google.com/Milles7708/BestOfNyirok?authkey=Gv1sRgCJa1vayiue2yRw&feat=directlink

     

    Egyébként remekül vagyunk, gyerkők széepn nőnek, Blanka is szinte olyan hosszú, mint Ákos volt ilyenkor, így valószínű, ő is égimeszelő lesz :) De legalábbis nem kell magassarkúval kínlódnia :D

    Még mindig anyatejes, de már nem hízik olyan sokat, csak nőcisen 50-60 dekákat egy hónapban. Ákossal imádják egymást, jó nézni őket.

    Friss képek rólunk itt:

    https://picasaweb.google.com/Milles7708/BestOfNyirok?authkey=Gv1sRgCJa1vayiue2yRw&feat=directlink

     

    A feltett Andi-képek, Mia is de cukik, szépen növöget mindenki!!

    Dórinak hogy tetszik a hallókészülék, Lolcsi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. február 5. 23:0145699.

    Sziasztok!

    Jó rég jelentkeztem be én is, de mostanáig nem nagyon voltak történések.

     

    Farsang: Dóri katicabogár lesz. Turiztam fekete hosszúujjú pulcsit meg cicanacit, ebayeztem egy piros kötött tunika-mellényt és vettem fekete öntapadós fóliát. Ebből vágtuk ki a pöttyöket, zseníliadrótból meg hajtogattam hajpántot és rá csápokat. Idáig rendben is lenne, de Dórinak újabban gombfóbiája van (értsd: nem vesz fel semmit, amin gomb van, Mikuláskor majdnem elkéstünk, mert 20 percig fetrengett a földön :-S), és a mellény nyakánál van kettő. Úgyhogy most mi is majd azt gyakoroljuk...

     

    A héten kapott hallókészüléket a csajszi. Először féltem, hogy hogy fogom a fejére tenni, de szinte hihetetlen, ő maga kéri. Amikor először betettük a fülébe, gyomorszorító volt látni, hogy mennyire megörült, gondolom eddig a világ jó része nem volt hallható a számára. Szerintem a meséket is csak nézte... Mert az én számról még csak-csak olvas, de Pinguéról vagy Barney-éról.

     

    Hétfőn visszük először oviba a fülest, kíváncsi vagyok, hogy fog működni.

     

    Mindenkinek jó farsangi készülődést, illetve a közelgő szülinaposoknak sok tortát!

     

    UI: Mé' nem tudok emotikont berakni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 2. 22:1145698.
    Mondd meg az elsőszülöttednek, hogy a göndör haj igazán különleges, legyen rá büszke (a kiegyenesítés helyett)!
    előzmény:
    nerada (45696)
    2011-02-02  18:34
  16. 2011. február 2. 22:0745697.

    Nerada, én is a tündérnek drukkolok! A zsiráfot gondolom nehezebb kivitelezni...

    Megmutattam Miának a fresh Csingiling-jelmezt... nem lett osztatlan siker ("levesszük?")... kiváncsi vagyok, farsangig beleszeret-e? 

    előzmény:
    nerada (45696)
    2011-02-02  18:34
  17. 2011. február 2. 18:3445696.

    Hahó csajok.

     

    Nyiszrit..... az azt hiszem igen, arra vonatkozik ha véletlenül egyszercsak mégis lenne egy kisbaba... a negyedik:-) gondolom frészt kapnék az aggódástól

    De tényleg jó életünk van:-) 

     

    Adsza: látod, a harmadik nagyon akart jönni:-) biztos vagyok benne hogy nem mi döntjük el hány gyermeknek leszünk anyukái....  

     

    De jóóó jelmezekkel készültök. Bori még ingadozik egyik nap tündér, másik nap zsiráf - én nagyon drukkolok a Tündérnek!!!! 

     

    Mese: maradt bongyor Borsóka haja, csak most éppen a lécci simitós legyen a hajam korszak van.... vagyis kefével kiszárítgatjuk néha nem lehet elég korán kezdeni???? 

    előzmény:
    Meselány (45695)
    2011-02-02  15:21
  18. 2011. február 2. 15:2145695.

    Sziasztok!

     

    Nerada, nagyon helyesek a gyerkőcök! Borinak már nem annyira bongyor a haja? Kitől örökölték a szemüket?

     

    Farsang: Ma vettem Miának Csingiling-jelmezruhát a H&M-ben... nem bírtam ki, pedig brutál drága.

     

    Kedves 3gyerekesek, le a kalappal előttetek! Nekem héha még a kettő is sok, de tény, hogy így jobb nekik, mintha Mia egyedüli gyerkőc lenne. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 2. 14:1445694.

    Sziasztok!

     

    Nerada: Annyira fantasztikus egy család vagytok! Szerintem az idő kiforr mindent. Én pl 2 gyerekkel is nagyon kereknek éreztem az életet. Terveztük a harmadikat, de úgy, hogy nem katasztrófa ha véletlenül nem jön össze. Megbeszéltük 2008 évelején, hogy azt az évet megadjuk, mint lehetőséget. Teltek a hónapok és ... semmi. Már kezdtem arra gondolni, hogy a sors nem úgy akarja. Aztán Olinak decembertől kiírtak egy kúrát, ami olyan új, hogy nem ajánlották a családalapítást attól az időszaktól. (Ez egy betegségével kapcsolatos, ami azóta is megvan, de ez a kúra nagyon-nagyon bevált). Úgyhogy ott álltunk december elején, menstruáció előtt, hogy akkor ennyi, vagy ott van valaki vagy nincs tovább és 4-en leszünk szépek.Nekem tényleg olyan mesébe illő volt,szinte már feladtuk és ott volt ő, aki 10 hónapig nem akart jönni, aztán a 11-edikben mégis befészkelte magát legnagyobb örömünkre .  Nerada szerintem nagyon szép család vagytok!

     

    Nyiszrit: Nándi is huszár lesz . Neki piros ruhája lesz. Anyósom turizott egy piros hosszúujjú félgarbót, ami a csipőéig ér. Varr piros anyagból egy egyszerű, szűk fazonú nadrágot. Van otthon neki szép arany zsinórja. Elől a blúzán lesz zsinórozás, a nyakán, az ujján, a nadrágján oldalt és elől a combján. Lesz neki öve, szerintem csizmája nem, azon még gondolkozunk, hogy imitáljuk-e a csizmát egy fekete kötött lábszárvédővel vagy jó lesz simán a benti cipő, majd meglátjuk. Kard, sisak és természetesen bajusz. Amint kész lesz a ruha, teszek fel fotót. Komolyan, az anyósom egy kincs ezen a téren (más téren is). A ruhát én találtam ki, elmondtam neki hogyan szeretném, ő pedig feltúrta a lakást az anyagokért és nyitott szemmel járkál. Sára éjkirálynő lesz és pont tegnap mondta, hogy a sparban talált 150 Ft-ért kék színű ezüst csillagos szalagot, én már 2 hete keresem. Majd tegyél fel te is képet, ha kész lesz, illetve, ha van ötleted még, akkor azt is szívesen fogadom.

    előzmény:
    nerada (45691)
    2011-02-02  12:05
  20. 2011. február 2. 13:3245693.

    Sziasztok!

     

     

     Nerada!

    Gyönyörű 3 csodátok van! Ha benned kerek így, az a lényeg. Van, akinek egy gyerekkel is kerek, én az ilyent sem ítélem meg, pláne a 3 gyerekeset! 

    Bár "jó életünk van.... azt hiszem"-  egy kis kiskaput hagyott. 

     

     

    Farsang:

    Bence is kiforrotta magában: huszár szeretne lenni, kezdek izgalomba jönni, hogy kivitelezzem..

      

     

    Szép farsangi napokat! 

    előzmény:
    nerada (45692)
    2011-02-02  12:08
  21. 2011. február 2. 12:0845692.

    Puszilunk mindenkit:

     

    nerada és a kicsik 

    előzmény:
    nerada (45691)
    2011-02-02  12:05
  22. 2011. február 2. 12:0545691.

    Halihóóóóó Lányok.

     

    Adsza de jó hallani felőletek. Nyiszrit gratula a bátorsághoz.

     

    Mi is 4-re készültünk.... de mivel nálunk mindenki koraszülött lett, és Bali már nagyon korán ki akart bújni...... nem merünk még egy terhességet bevállalni.... Szerintetek ez jó? Mert most úgy érzem van 3 csodánk, és kerek a család... nagyon jól megvagyunk, jó életünk van.... azt hiszem.

    Szóval.... maradunk 5-en 

    előzmény:
    Nyiszrit (45690)
    2011-01-14  11:39
  23. 2011. január 14. 11:3945690.

    Köszi lányok!

     

    Adsza, örülök, hogy nektek is van 3! 

    Mesi, én is meglestelek Meli blogján.. :-) 

    Egy ideig én is azt hittem, hogy megállunk háromnál, főleg mivel mind3 császáros volt, kb 1 éve fordult a kocka. Mikor Bíbor megszületett tejesnek, néha kicsit soknak is éreztem a nagycsaládot, teljesen leszívták minden energiámat. Aztán elkezdtem dolgozni, amikor már kicsit javult a helyzet, és újra megzuhantam. Munka mellett 100%-ban anyának lenni, háztartást vezetni rendesen lefárasztott. Meg mire belejöttem a tanításba, sokat kellett készülnöm.

     

    Kb 1 éve volt egy vaklármánk, 2 napot késett a menz. Akkor először kicsit megijedtem, aztán átbeszéltük a párommal, és mindketten igent tudtunk volna mondani rá. Aztán még pár hónap, és vágytam is rá, és belevágtunk "élesben".. 

     

    Júni 19-re vagyok kiírva, egy nappal a szülinapom után. Most 17 hetes, és már mocorog- épp most is..  És már oriási a hasam.

     

    Farsang: még nem is merült fel a kérdés, amúgy egy évig készülnek a következő farsangra, havonta mások szeretnének lenni. Megvárom a finist, és majd akkor állunk neki jelmezt gyártani, mert hát épp ráérek. Csingiling jó ötlet! Még zöld szoknya is van. De nálunk nem én döntök már (sajna) Tavaly Bence Wall-e- nek öltözött..

     

    Mellesleg sokkal kevésbé fárasztó úgy babát várni, hogy nem kell egy pici tesót is mellette ellátni. Napközben ovi-suli, csak délutánra élénkül meg a program. És mivel táppénzen vagyok, van időm magamra is, és a háztartásra is.

     

    Szép kis regényt írtam  

    előzmény:
    adsza (45687)
    2011-01-13  14:52
  24. 2011. január 13. 17:1545689.

    Adsza és Nyiszrit!

     

    Nagyon jók a képek, amiket feltöltöttetek! Nagyon szépek a gyerekek is!

    Rita, Melinda blogjában láttam, hogy reagáltál... tökre irigykedem, hogy már a 4. babát várod! Mikorra vagy kiírva?

     

    Adsza, nálunk Mia Csingiling lesz - ha rajtam múlik. Világoszöld ruhája van (oké, nem pont ugyanolyan, mint a mesehősnek, de nekünk jó lesz), pillangószárnyakat vettem neki a H&M-ben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top