Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akar fizetni az albérl

Torolt_felhasznalo_605479
Torolt_felhasznalo_605479
Létrehozva: 2006. június 22. 18:42
Szeretnék segítséget kérni! Szerződés nélkül, kaukció nélkül stb. laknak egy éve és most távoznak a Bérlők ismerősőm házából. Mit lehet tenni, ha nem akarják kifizetni a számlákat? Hogyan rendezzük a végelszámolást, ha ott állnak pakkokkal és nem fizetnek, nincs náluk pénz... ???
  1. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2006. június 26. 18:4478.
    Holnap lesz a nagy nap! Úgy néz ki, hogy megoldódni látszik a helyzet! Férfi kellett a dologhoz!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2006. június 23. 20:1177.
    Köszi a segítséget!
    előzmény:
    gerbera24 (74)
    2006-06-23  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2006. június 23. 15:4976.

    Ismerős

    Soha nem szabad hagyni hogy a bérlő fizesse a szamlakat,utalja at vagy valami mas megoldas,de a szamlat csak a tulajdonos fizesse,főleg ha nincs szerződés!!!!

     

    Saját tapasztalat sajnos  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (1)
    2006-06-22  18:42
  4. 2006. június 23. 14:2475.
    Hülye vagy! Szerinetm te is tudod, hogy marhaságot írtál! 
    előzmény:
    Sztelli (53)
    2006-06-22  21:00
  5. 2006. június 23. 13:2374.

    Sziasztok!

     Bevezető:

    I. A lakás bérbeadása- nem albérlet- előtt be kell jelentkezni az APEH-nál és adószámot kérni, azt követően tudsz nyugtatömböt vásárolni a bérleti díj megfizetésének igazolására.

    II. Bérleti szerződést kell kötni ,amibe mindent részletesen bele kell írni. A mérőórákat át kell íratni a bérlő nevére, hogy ő fizesse a használt szolgáltatást.

    III. Be kell menni a területileg illetékes Önkormányzathoz és bejelenteni a lakáskiadást, mert akár üres egy épület, akár bérlik, helyi építméníyadót kell utána fizetni.

    IV.  A jövedelem után pedig személyi jövedelemadót kell fizetni éves bevallás alapján  a jövedelem 25 %-ban.

    Ami marad a tied.

    Ha nem teszed, akkor úgy járhatsz, mint a mostani bérlővel.

    Egyébként az ingóságait jogodban áll a PTK szabályai szerint visszatartani a tartozás kifizetéséig.

    Pillanatnyilag mindenkinek jól jön zsebbe a le nem adózott bérleti díj, de utána jön az APEH, az ÖK, meg a bírságok sorozata.

    Szóval ezért kell szabályosan eljárni. Ha kisebb is a bevétel, nyugodtabban alszol.

    Most pedig, ha vannak tanuid arra, hogy nem fizetett a tartozás 3%-nak illetékként történő megfizetése után "Fizetési meghagyás " kibocsátását kérheted a területileg illetékes bíróságtól.

    Ennyit tudtam segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. június 23. 09:4973.

    Itt az állam teljesen leellnőrizheti minden jövedelmét mindenkinek. Ha veszel hirtelen nagyobb összegű valamit, akkor megnézhetik, hogy miből telt rá. Így van ez a prime miniszterrel, és így van a kamionossal, meg az ápolónővel is. Ugyanazok a szankciók várnak mindenkire, ha csal. Csakis, és egyedül így lehet. Ha a tulajdonos jogosan jogorvoslatot vár a sérelmére, akkor igenis csak akkor legyen hozzá joga, ha jogszerű szerződésről van szó.

    Nem sajnálom tőle. megdolgozott azért  házért, adja ki, keressen belőle, de érted a visszás helyzetet??

    előzmény:
    Ókina54 (71)
    2006-06-23  08:20
  7. 2006. június 23. 09:4472.

    5,5 éve nem élek otthon, tehát nem olyan nagyon régóta.

     

    Jogos amit írsz, de hiába mondom én azt, hogy jó, az nem túl sok pénz, mert tényleg nem az, és egy kisjövedelmű családnak mégis nagyon nagy segítség, de ha a nagy pénzeket akaruk(akarjátok) számonkérni a szemétládáktól, akkor bizony ezeket is számon kell!! Nincs kecmec. Persze, az adósávok megváltoztatásával már nem is lenne akkora érvágás, ha adózhatnátok rá, de értem én a tulajdonosok álláspontját is, hiszen sokuk egyszerűen enélkül éhen halna. No de hol lehetne azt a határt megszabni: ezt ne valljuk be, mert ez még nem sok, ezt meg igen, mert ez vérlázító. Nem lehet. Vagy mindenki, és akkor menjenek a politikusok is adósok börtönébe akár, vagy akkor nincs jogunk nekünk sem kiabálni.

     

    Azért ítam le egyébként az itteni rendszert, mert jó ötlet. Sokáig béreltem lakást. Otthon is, itt is.

    előzmény:
    Ókina54 (71)
    2006-06-23  08:20
  8. 2006. június 23. 08:2071.


     kysslina, én a beírásaidból azt veszem ki, te nem Magyarországon élsz. Jól érzem?

    Nos, ha igen, akkor a következőkről tájékoztatlak:

    itt ma kishazánkban a NAGY POLITIKUSOK részéről teljes elaprítolása megy nemzeti dolgainknak. Mindent eladnak, és a befolyt javakkal nem tartoznak elszámolással senkinek.
    Elvileg vannak olyan szakosodások, melyek ezt hivatottak ellenőrizni, de olyan összefonódásos rendszerben, hogy ellenőrizhetetlenné vált az ország részéről minden ügyletük.
    A tűzhöz közel állokat megrészegíti az ölükbe pottyant hatalom, siker, a sok pénz, és a hűtlen kezelés nem ritka ezek között az emberek között, és a morál szétesése fenntről van kibontakozóban. Elsikkasztottak sok-sok milliárdokat, és meg sem büntetik akik ezt megtették, pedig a közvélemény a médiák jóvoltából tud róla. De nem számít, és nem vonhatók felellősségre. Egy-egy embert elvétve mégis bebörtönöznek, csak hogy befoghassák a szemünket vele, de a több milliárdos sikkasztókat nem ültetik le. Most pl. itt van Kulcsár Attila ügye, mivé fajult. Nevetséges. Vagy Princz Gáboré. Nem büntetik meg őket, és pl. ma már Magyarországon a bűnőzőnek több joga van, mint a bűnüldözőnek.
    Na már most. Ha ilyen fent az ország köz morálja, és a KISEMBEREKET " Minimálbérrel,"  60-70 zezer Ft-tal dolgoztathatja a munkaadó, és nincs semmilyen érdekképviselete a dolgozónak, akkor mit várhatunk el az egyszerű emberektől? Ma mindenki ott lop csal, hazudik, ahol csak éri.Persze ez mindenki egyéni morálja. Tudjuk, hogy  a becsületességet nem lehet aprópénzre váltani. Ám akik ebben példát mutathatnának, az országunk nagyjai, azok a legbecstelenebbek előljárva rossz moráljukkal, és felelőtlen gondolkodásukkal. Tisztelet persze a kivételnek.

    Itt van a tízparancsolat. Egyszer egy sztár ügyvédet megkérdeztek, mért kell mindenféle jogszabályokat alkotni, amikor itt van a 10 parancsolat. Ha azt mindenki betartaná nem lenne bűnözés, nem lenne büntetés. Mire a sztárügyvéd ezt felelte: -Igen. Csak engem a gazdagok azért fizetnek, hogy a kiskaput felmentésükre megtaláljam. Elkövetik a bűnt, lopás, sikkasztás, stb, és az ügyvédet búsásan megfizetik, tussolja el a bűnüket. A földi igazságszolgáltatás elől tán így el lehet, de mi lesz az égivel? Vagy kit érdekel? Egyszer élünk, aztán ugyis meghalunk? Igen. Így is lehet gondolkodni és élni. De nem érdemes. Pénzt meg anyagi javakat ha el is temetik az emberrel, abban a másik dimenzióban, testetlenül, nem értékelheti senki.

     

     

    előzmény:
    kysslina (61)
    2006-06-23  06:54
  9. 2006. június 23. 08:0370.

    hát igen...Na ezért ne csodálkozzatok azon, hogy ekkora megszigorítások vannak! Kinek mennyi az a kicsi összeg... aki havi 80ezerből él, annak nem is olyan kicsi. Ha megszorzod azzal az összeggel havonta ahányan keresőképesek az országban (mert szerinted ha "mindenki csak" ennyivel), akkor nem is olyan kicsi.. Mármint mint nem adózott jövedelem.

    Egyébként szerintem manapság az albérletek elenyésző hányada 30ezer. Mennyit kellene ezután fizetni?? Nem olyan sokat. Megéri ez a fejfájás??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (64)
    2006-06-23  07:20
  10. 2006. június 23. 07:4769.
    nahát ez az ---&rt; erre van a kaució.
    és amúgy pont ezt mondom, én megkérdezhtem a tulajt, hogy áll a házassága, mert ha válnak/szétmennek, vissza tudja-e fizetni a kauciómat, ami mondjuk nem egy tízezres telefonszámla, hanem két-három havi lakbér? Illetve, hátha esetleg kell neki a lakás, ha mondjuk nála borulnak a dolgok, és akkor én is inkább olyasvalakitől vennék ki lakást aki egyedülálló vagy ilyesmi? Pont ez az, hogy mint bérbeadó, mindent kérdezhet és ellenőrízhet, és én, mnt bérlő mondjuk??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (60)
    2006-06-22  23:43
  11. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2006. június 23. 07:3668.

    Köszi szépen!

    Nézegettem tegnap az elmü és a gázos weblapokat, de nem találtam ilyen díjakat.

    Ez valóban nem sok, ezt javasolni fogom a szerződés mellé, az új lakóknál!

    előzmény:
    1.bendeguz (66)
    2006-06-23  07:27
  12. 2006. június 23. 07:2867.
    Megkérdezhetem hol van ez az ingatlan ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (65)
    2006-06-23  07:23
  13. 2006. június 23. 07:2766.
    A bérlőnek az elsőszámlával számláznak . elmü  0 Ft Gázmü változo 0--3000 között. a bérbe adónak csak a számláját kell 0 nia . ott helyben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (31)
    2006-06-22  19:53
  14. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2006. június 23. 07:2365.

    Mit csinálnátok akkor, ha holnapra már hült helyét találjátok a Bérlőknek, kulcs pedig a lábtörlő alatt (jobbik esetben)?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2006. június 23. 07:2064.

    Ha mindenki csak 30 e ft-al csapná be az államot szerintem nagy lenne az öröm "Állam bácsinál". Havi 100 e ft-os jövedelemhez + 30 e  ft kiegészítés még mindig az éhenhaláshoz elég, főleg a megszorítások után! Én, ha bérlő lennék és ilyen olcsón találnék albérletet, ahova nem járnak be, nem ellenőrízgetnek (nincs kulcs, csak a bérlőnek) csak a megbeszélt fizetési határidőket kellene betartanom, nos akkor nagyon boldog lennék! Szerintem azért is történt ez a felháborodás a bérlő részéről, mert 1 év eltelte után nem fogadta el az emelést, amivel még mindig jóval alatta marad a bérleti díj az általatok mondott átlag bérleti díjnak és most dacból megy. Maradhatott volna, de ő a gusztustalankodást választotta és a saját hülyeségéből kifolyólag valószínű, hogy drágább albérletet talált csak ... stb

    előzmény:
    kysslina (62)
    2006-06-23  07:01
  16. 2006. június 23. 07:1763.

    A kanadai rendszer:

    Meghatározott szövegű bérleti szerződés-nyomtatvány van, amiben felsorolva az összes, jogszabályokban is meghatározott jogai, kötelességei mind a tulajdonosnak, mind a bérlőnek.

    Enélkül létre sem jöhet a szerződés. A tulajdonos minden hónapban elismervényt KÖTELES adni az elfogadott bérleti díjról.

    A tulajdonos a bérleti időn belül csak a bérlő engedélyével léphet a lakásba, ha ezt megszegi, akkor a bérlő kidobathatja akár rendőrökkel is, és súlyos szankciók várhatnak rá.

    Ha a bérlő nem fizet, akkor a tulajdonos felkeresheti a direkt erre szakosodott (bérlők-tulajdonosok közti vitákra) irodát, ahonnan a bérlő nem fizetés esetén bírói határozattal 30 napon belül kilakoltatható. Bármely ilyen eset bekerüla bérlő személyes történetébe. aelyet a következő bérletnél a leendő tulajdonos akkár ellenőrizhet is. Más, hogy a bérleti díjat pedig előbb-utóbb behajtják rajta más díjakkal megspékelve.

    De ugyanilyen jogorvoslatban részesül a bérlő is, ha a tulajdonos nem javítja, karbantartja a lkaásban található bármit (kazán, szekrények, elektromoshálózat..stb), sőt kijelentheti, hogy a bérleti díjat addig nem adja oda  atulajdonosnak, amíg az nem teljesíti a kötelességeit. Meghatároz egy határidőt, addig az említett irodában letétbe helyezi az összeget, és ha nem teljeseül a követelése, akkor attól az összegtől a ulajdonos örökre el is búcsúzhat.

    Mennyivel könnyebb így mind a bérlőnek, mind a tulajdonosnak! Hát igen! Az biztos, hogy egyetlen lakástulajdonos sem mer az adóhatósággal újat húzni, mert ha kiderül, hogy nem vallotta be, akkor alapos büntetéseknek néz elébe. Más: a bérlő a bérleti díj bizonyos részét évente leírhatja az adójából, ha annak a díja meghaladja a mindenkori adótörvényben meghatározott összeget.

     

    Talán olyan lakástulajdonosok, és bérlők, akik szeretnék, hogy ez az üzlet otthon is legálisan, és mindenki számára biztonságosabban működjön, alakíthatnának egy érdekközösséget, és akkor nem lenne lelépő bérlő, és lakásban matató tulajdonos, és főleg: nem érezné senki, hogy az egyik fél csak zsírosodik a másik nagyon nehéz helyzetén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. június 23. 07:0162.

    Nem fizetni bérleti díjat : szabálysértés.

    Elvenni önhatalmúlag , törvényes határozat nélkül más tulajdontárgyait: Önbíráskodás

    Szerződés nélkül ingatlant másnak átadni: hülyeség

    Mit lehet tenni? Valamilyen formában elérni, hogy a bérlő elismerje a tartozását papíron. Két valós (azaz jelenlévő) tanú előtt írja alá: itt, és itt laktam, eddig, és eddig ezt, és ezt nem fizettem. Utána lehet polgári peres úton érvényesíteni a követelést.

    Ja, hogy ez nyűg, meg izé..

    Nincs joga a bérbeadónak elzárni, elvenni a bérlő személyes tárgyaiból semmit úgy, ahogyan ti javasoljátok.

    Amit tehet: ajánlott levélben felszólítja a tartozás rendezésére egy adott határidőig (ált 30 nap). Ha a bérlő eddig nem fizet, akkor, de csakis akkor veheti zálogba azokat a tárgyakat, amely a bérlő tulajdona. DE CSAK AZT! Azaz a nagymama tévéjét nem, ha az ő nevén vásárolta a bérlő. Tehát nem a bérlő által használt, és a bérleményben található tárgyakat, csak azt, ami az ő, saját tulajdonát képezi.

    előzmény:
    kysslina (61)
    2006-06-23  06:54
  18. 2006. június 23. 06:5461.

    Olvasgattalak itt benneteket, és azért felmerült bennem egy-két dolog:

    Napok, hetek óta megy a felháborodás a Gyurcsány program ellen, az adószigorítások ellen, és én teljes mértékig megértem a bérből, és fizetésből élők aggodalmait..aztán olvasom itt:

     

    " Szerződés nélkül, kaukció nélkül stb. laknak egy éve és most távoznak .."

     

    Csak egy kis rövid gondolatsor ezzel kapcsolatban: a láthatatlan jövedelmek miatt egyre nagyobb a káosz az államháztartásban, emiatt kell azokra egyre nagyobb adóterheket kiróni, akiknek a jövedelme teljesen leellenőrizhető, vagy csak az ellenőrizhető jövedelmekre (kiknek van láthatatlan is). Most gondolom, sokan felhördültök, hogy nehogymá' azz  a kis havi 30 ( a topicindító példája), 40, 80 ezer adózatlan pénz szúrja már a szemem, amikor mások mennyit ügyeskednek! Jajja, egyrészről igazuk is van, csakhogy:

    aki bérli a lakást, az az adózott jövedelméből bérli, azaz alapból igazságtalan, és szerintem gyomorforgató a jelenlegi helyzet. Ugyanis aki adózik, annak az államkasszába fizetett pénzéből részasül az is, aki nem . Azaz a bérlő többszörösen támogatja a tulajdonost, miközbena tulajdonos törli kezeit: se szerződés (azaz akár el is adhatja a házat a bérlő feje fölül), se állandó lakcím lehetőség (hiszen milyen jogcímen lakik ott? , és így akár még magánlaksértést is varrhatnak a bérlő nyakába, ha a tulaj szemét). A tulajdonos a lakás állaga, karbantartása, és egyébb más alól teljesen kihúzza magát.. HOLOTT, ha szerződést kötne, akkor mindkét fél bármilyen problémás esetben jogorvoslatot kérhetne.

    Ismertem olyat, aki a tanácsi bérlakását adta ki bérbe, miközben külföldön tartózkodott. Bravó. Holott hosszú sorok várnak a lehetőségre akár több gyerekkel. Ismerek olyanokat, akik a tanácsi bérlakásukból a gyerekeikhez költöznek, fizetik azt a jóval csekélyebb összeget bárminél, amit fizetniük kell, és kiadják horribilis összegekért előre 3, 6 hónapot. A tisztesség netovábbja! Közben akik lakást kényszerülnek kivenni, azok csapdában vannak, mert az ablakon kidobott pénz (bérleti díj) miatt sem félretenni nem tudnak, ráadásul kiszolgáltatott helyzetben is vannak teljes mértékig, mivel az albérleti piac a mai M.o-n valami borzalmasan ellenőrizetlen, törvényi szabályozások által teljesen elkerült káosz, ami valljuk be azért van, mert mindnki úgy akar pénzt keresni, hogy az egy az egyben a zsebébe vándoroljon, és törli kezeit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2006. június 22. 23:4360.
    Csak beleolvastam a topicba. Annyit jegyeznék meg, hogy ilyen esetben, mint amit KisNap ir, a tulaj nem azért érdeklődik a tartós párkapcsolat iránt, mert a magánéletük érdekli, hanem saját önös érdekéből. Ha a pár szétmegy, a maradó nem biztos, hogy fizetni akarja a teljes összeget ill. probléma, hogy melyikük csinálta a magas telefonszámlát és kinek mennyit kell fizetni bele.
    előzmény:
    KisNap (59)
    2006-06-22  23:09
  20. 2006. június 22. 23:0959.
    arra írtam;-)) én értem, csak nem tudom elmagyarázni. nem az zavarja az embert, hogy adózik -e vagy sem, konkrétan engem sehol nem érdekel, hogy mit csinál. csak nem tudom megértetni, de pl neki megvan a joga nem adózni is, téged ellenőrízni is, azaz ergo mindenhez szinte, ha csak az én szemszögömet nézzük. és igenis amikor meg avgy rövidítve a jogaidban, ami szerintem minden embernek valahol alapvető szükséglete, nyugodtan lakni = akkor egyszerűen beleköt az ember abba, amibe lehet.

    ha nem laktál albérletben, nem feltétlen tudod átérezni, az tök más, mint érteni, miről beszélek. De igazából, én ezt egész egyszerűen így tartom, súlyos ezreket fizetek ki, ergo, megveszek egy szolgáltatást. Azt a szolgáltatást pedig úgy akarom használni, aminek el vana dva = lakhatási lehetőség, én egyedül meg a lakás. Kötelezettség: fizetni, úgy visszaadni, ahogy átvettem. kész, ennyi. Csak az a baj, hogy az esetek nagy részében ez soha nem az, hogy kész-ennyi.... szóval, nem tudom elmagyarázni, na, de voltam anno oloyan helyen lakást megnézni, amúgy egy kétszobás, belváros, ára is volt, stb, ahova pasimmal költöztünk volna, ott konkrétan rákérdezett a tulaj, hogy mennyi ideje vagyunk együtt, meg ilyesmi, mert ő amúgy párnak nem adja ki a lakást, mert mi van, ha szétmennek? Hát mi is van, mi köze hozzá. Átmentünk a rostán, mert három év volt, de természetesen nem vettem ki a lakást;-)) Senkinek semmi köze hozzá ilyen ellenőrzés szinten, nemhogy egy vadidegennek.... és amúgy laktam olyan lakásban is, ahol a tulaj nem is látta a pasimat előtte, ergo fogalma nem volt, hogy kivel lakom, és nem is érdekelte. Őt egyvalami: havonta egyszer, hoyg néz ki a lakás, illetve egyeztettük a számlákat. ennyi. Én ezt tartom normálisnak. Nem ygerek vagyok, hogy az életvitelemről beszámoljak bárkinek, azazhogy minden nap kétszer mosogatok-e vagy egyszer, ilyesmik...
    előzmény:
    Milu (51)
    2006-06-22  20:50
  21. 2006. június 22. 22:0158.
    Szerintem ez nem ennyire vidám téma, rajtad kívül nem röhécsel senki.
    előzmény:
    8-) (52)
    2006-06-22  20:55
  22. Torolt_felhasznalo_279662
    Torolt_felhasznalo_279662
    2006. június 22. 21:5057.
    ilyet meg se probáljanak, soha nem látnak pénzt. Nem veszitek észre ,hogy nem kedves emberek hanem lesz.... hogy ott marad a számla? Azonnal kell pénz kész. Akkor marad a tv meg computer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (30)
    2006-06-22  19:52
  23. Torolt_felhasznalo_279662
    Torolt_felhasznalo_279662
    2006. június 22. 21:4656.

    Szia

    Ahogy irod , szerzödés minden nélkül (nagy hiba) igy az állam felé nincs jelente , nem tudsz mit csinálni. Nem hivhatsz rendört, mert akkor visszamenöleg fizetsz adot.

    Az lenne még,hogy ha elmennek otthonrol melozni esetleg azonnal zár csere és be tartani a butort vagy amilyük van. Megmondani nekik ahogy hoznak kp-t azonnal meg kapnak mindent. Persze zár cserét is velük fizettetni. Nálunk mindig van szerzödés ügyvéd által mégis sokan lépnek le vagy csinálnak számlát olyat hogy rosszul vagyok... esetleg tényleg nem fizetik és az mindig csak késöbb derül ki. Feltétlenül tartsátok be a cuccokat... ha megéri nekik kiváltani ugyis adnak pénzt. Ha meg nem ki kell mindent dobni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (1)
    2006-06-22  18:42
  24. Torolt_felhasznalo_941333
    Torolt_felhasznalo_941333
    2006. június 22. 21:0455.
    A bérlő egyébként lecserélheti a zárat a lákáson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top