Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan illik nyaralni?!

Torolt_felhasznalo_608727
Torolt_felhasznalo_608727
Létrehozva: 2006. augusztus 26. 20:07
Komolyan kérdezem!

Augusztus elején lefoglaltunk egy 10 napos szállást egy (siófoki magánház). Családdal utaztunk, párom, kisfiunk, apukám, testvérem, az ő párja és én. A tulajdonos hölgy telefonon nagyon kedves volt, de ott jött a feketeeleves.

Amikor megérkeztünk, akkor közölte, hogy az ár nem annyi, mint amennyiben megegyeztünk, mert közben rájött, hogy az kevés. (15 ezer/nap) Ezt persze nem hagytuk, mivel mi a megbeszélt áron foglalóztuk le.

Első napon főztünk a konyhában, amikor berontott, hogy már az udvaron kajaszag van, ő ezt nem bírja, hányingere van az ételszagtól és különben is beveszik a falak, hagyuk abba...

A következő napon pár babaruha száradt a kinti szárítón, amikor bejött és kiosztott mindenkit, hogy a mosás ára nincs benne a díjban, ilyet ő még nem hallott, épp elég nagy autóval mentünk, belefért volna a 10 napi ruha mindenkinek!

Következő napon távoztunk egy másik helyre.

Ez tényleg így normális? Nem hangoskodtunk, nem csináltunk semmi rosszat, alig voltunk ott... Mégis hogyan kellene nyaralni???
  1. Torolt_felhasznalo_363035
    Torolt_felhasznalo_363035
    2006. augusztus 27. 19:2048.

    Sziasztok!

    Mi Balatonfüreden szerettünk volna nyaralni. Lefoglaltam a szállást a Hotel Agro 3 "csillagos "szállodában. A szálloda nagyon lepukkant volt, a vacsora csak azért volt elég, mert előtte a parton lángosoztunk. Reggelire már csak vajas zsömle volt sajttal, amiért fejenként 1000 Ft-ot számoltak fel. 1 napra kifizettünk 24 ezer Ft-ot, és csodálkoztak, hogy eljöttünk. A neten foglaltam a szállást, úgy hirdette magát, hogy az út tuloldalán a kempingen keresztül lehet fürdeni a Balatonban. A kemping 15 percre volt a szállástól, 3000 Ft lett volna  abelépő négyünknek. 6 éve voltunk utoljára a Balatonon, igaz a déli oldalon, de nagyon jól éreztük magunkat. Most viszont szörnyű volt, a családi nyaralás így elmaradt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_641170
    Torolt_felhasznalo_641170
    2006. augusztus 27. 17:3047.
    Jaa nem! Akkor nem tudom hová tűnt az előbb :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641170 (46)
    2006-08-27  17:30
  3. Torolt_felhasznalo_641170
    Torolt_felhasznalo_641170
    2006. augusztus 27. 17:3046.

    Asszem törölték a hozzászólásomat, pedig olyan sokáig gépeltem be!  Biztosan azért mert megneveztem a Panziót.

    hm..kár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_641170
    Torolt_felhasznalo_641170
    2006. augusztus 27. 17:2545.

    Én Villányban jártam így, panzióban. (Szende Ház)

    A felső emeletet adták ki. A házinéni minden házból ki és belépésre megjelent pongyolában szemrehányóan, hogy zargatjuk. Mindenkinek megnézte a cípőtalpát, mert sportos cipőkben nem lehetett ám a szobába lépni, mert az megtartja a sarat és piszkos lessz a szőnyeg! (takarítsa ki ezért fizetünk)

    A reggelniél hangosan sóhajtozva szenvedett, hogy milyen sokáig reggelizünk. Mondtuk neki, hogy majd mi elmosogatunk, tessen csak menni, minden rendben lesz ...(elvégre 30asok vagyunk bejártuk a világot..majd csak lesz valahogy...) erre azt mondta...jaaaj nem a maguk dolga ez...majd a kis étkezőben csörömpölt sóhalytozott stb.

    Már jó előre lebeszéltük, hogy egy kis kutya is jön velünk, nem volt ellene semmi kifogása. Ezek után minden nap megkérdezte gúnyosan..-naaaa és baleset történt? jaaaj ne mondják már, hogy nem!

    Egy teljesen tiszta kis havanese volt velünk aki 3 hónaposan már szobatiszta volt, nemhogy másfél évesen.

    Amikor eljöttünk még volt pofája azt mondani, hogy szóljunk a barátainkank is.

    Hát én szóltam! Mindenkinek, hogy ide NE menjen!

     

    Komolyan, olyan érzésünk volt, mintha szivességből látott volna vendégül!

    Ennyit erről, ebbe itt mo-n bele lehet futni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  5. 2006. augusztus 27. 17:2444.

    Szia! Nekünk is volt egy remek nyaralásunk Csopakon. Az apartman 12700ft-ba került, 4 főre. Ebből az egyik gyerekem 1 éves, a másik négy... Egy másik családdal mentünk, gyerekek életkora hasonló. a nőnek mondtuk előre, semmi gond, el fogunk férni, 80 négyzetm. az apt. ehhez képes 2 apt. volt egyszerre ennyi, baromira nem fértünk el. Főzni nem lehetett, csak a kerti konyhában. mondta, h kinyitja. Erre odaérkeztünkkor elkezett nyekegni, h ő még ilyt nem hallott, h vki ott akar főzni a nyaralás alatt, miért nem megyünk étterembe.  Az apt-ban főzni semlehett,. csak egy teát max, tápszert nem tudtunk helyben csinálni, mert mikro semvolt fönt.  Le kellett volna menni hajnal 4kor a kert végébe... Péntek este 6kor érkeztünk meg, fél 7kor már ott ugrált, h most azonnal fizessük ki az egészet, másnap reggel sem jó már... aztán reggel 7kor, amikor a kicsi felébredt, elkezdett játszani, és istenem, az egy éves kiejtett vmit a kezéből. erre azt mondja, h adjunk a gyerek kezbe plüssállatot játszani, mert a kopogás zavarja a lányát, aki alattunk lakott a másfél éves (!!!!!) unokával.aztán nehogy összekenjük a fugát meg a rezsót a lecsóalá szánt olajjal, mert drága a zsíroldó spriccelő. ő tudja, h drága az apartnman, de nem érdekli.  A végstádiumban lévő rákos férje ott jajongott alattunk torkaszakadtából  egyik reggel. És a lányára csak rákebnte, h zavarja a kopogás, mert közben kiderült, h olyan szar viszonyx van köztük, h a nő átmegy a túloldalra, amikor meglátja a lányát, csak most az apuka állapota miatt jutottak beszélő viszonyba.

    Hát, nem tudom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  6. 2006. augusztus 27. 17:2343.
    Idén nem jutottam el a Balatonra,különben minden évben min.egy hetet lent töltünk.Eddig az volt a mákunk hogy mindig akadt ismerős aki kiadta a házát.Tavaly nekünk mát nem jutott hely,így nekiáltunk bejárni Zamárdit.Azt vettem észre hogy az idősebbek azok akik nem szívesen adják ki a szobákat gyerekeseknek,esetleg csak két-három éjszakára.Emlékszem egy nénire akit több éven keresztül megtaláltunk.És pont mindig csak egy hétvégére ugrottunk volna le.Mindig azt mondta nem adja ki hétvégére mert mi van ha jönnének olyanok akik egy hétre maradnának.Aztán ha a háza felé jártunk mindig azt láttuk még mindig üres,várja a hetes vendégeket.Akik lehetőleg németek legyenek.
    Tavaly sajna a tulajok ott laktak a házban.Kedvesek voltak,de azért feszélyezett az állandó vizslató pillantásuk.Arról nem is beszélve hogy állandóan a demizsonnal és a pálinkás butykossal kergettek hogy igyunk.És a rossz vendégekrl szóló rémtörténeteket is végig kellett hallgatnunk,amiből le kellett szűrnünk hogy nem illik náluk viselkedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  7. 2006. augusztus 27. 17:1642.
    Fogadjon német fiatalokat akkor, akik szétverik a házát..

    Megáll az eszem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  8. 2006. augusztus 27. 17:0541.

    A Balatonról én is csak azt nyilatkozhatom amit írtál: németek ajnározása stb, stb...

    Vagy mostmár mégis érdemes lenne újra megnézni? Mert az eddigi tapasztalatok alapján, már a Balaton említésétől is felfordult a gyomrom.

    A topic indítóját pedig mélységesen megértem, hogy máshová mentek! Csak azt kérdezném még, hogy a pénzt a kedves tulaj vissza adta-e, mert hát nem kis összeg volt!

    előzmény:
    kisszifur (25)
    2006-08-26  22:06
  9. 2006. augusztus 27. 16:4540.

    Naná, hogy furi....Aki ilyet mond, annak üzleti érzéke nulla....

    És azért kiváncsi lennék, hogy ők, vagy a gyerekei olyan helyre elmennek-e szívesen nyaralni, ahol nincs egy fia gyerekkedvezmény sem....?

    Emlékszem, amikor az enyimek ( 3 db) kicsit voltak ...mennyire örültünk, ha volt gyerekkedvezmény is kicsit olcsóbban megúsztuk a dolgot....

    előzmény:
    Lillaréka (39)
    2006-08-27  16:32
  10. 2006. augusztus 27. 16:3239.
    Tanulni kell nekünk még a vendéglátást..... úgy veszem észre...
    Bár, mi elégedettek voltunk..mindig itthoni és külföldi nyaralásainkkal is.
    -De azért ez a gyerekdolog furi kicsit.......
    előzmény:
    kisnyusz (38)
    2006-08-27  16:22
  11. 2006. augusztus 27. 16:2238.

    Nézd...érthető a vassalóellenző házinéni aggodalma, abban az esetben, ha azt gondolta, hogy az autó csomagtartójában levittétek a nyaralásra az egész népes familia egész éves vasalnivalóját....Most csak gondolj bele.... 

    Én szállásközvetítéssel (is) foglalkozom. Nekem az a csúcs, amikor a szállásadók azt mondják, hogy azért nem adnak gyerekkedvezményt, mert a gyerekkel több gond van, és mert fürdik, koszol, és még sorolják a kifogásokat.

    Persze, a kifogások egy része jogos, de akkor ne várja azt hogy gyerekes családok, uram bocsá nagycsaládok menjenek hozzá nyaralni...CSak azt nem értem, miért nem köti ki, hogy gyerekkel és kutyával tilos bemenni....?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (37)
    2006-08-27  16:15
  12. Torolt_felhasznalo_608727
    Torolt_felhasznalo_608727
    2006. augusztus 27. 16:1537.
    Én is azt olvastam mindenhol, hol az idén rekordot döntött a Balaton látogatottsága, de én személy szerint ezt nem tapasztaltam. Talán azért, mert eleve aug. közepe után mentünk. Annyi bizonyos, hogy 20-a után pangott az egész város és szinte minden házra kikerült a Zimmer frei tábla.

    Az még érdekes volt a történetünkben, hogy ez a boszorka a németeket nem cseszegette, csak minket. A németek a felső szinten laktak, mi pedig a földszinten, de egyetlenegyszer sem láttuk, hogy felment volna hozzájuk, pedig a szemünk előtt volt a feljáró.

    Mi szinte minden évben megyünk a Balaton valamelyik részére, de ilyen dilis tulajjal még nem volt dolgunk. A legrosszabb eddig az volt, amikor Aszófőn (Tihany mellett) a házinéni a szívéhez kapkodott, amikor meglátta, hogy vittünk egy vasalót. mert drága az áram.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 27. 15:3736.
    Mi az idén Deberecenben és Horvátországban  voltunk 3-3 napot...
    Mindkét helyen kiváló volt az apartman....
    Bár a horvát szállás kisebb volt.... de Tengerre nyilt....igaz messze volt a strand.... De a kilátás gyönyörű.
    előzmény:
    nihil (34)
    2006-08-27  14:12
  14. 2006. augusztus 27. 14:3535.

    Én se voltam megelégedve az idei balatoni szállásunkkal.

    Az apartman még csak nem is a meghírdetett településen volt (Balatonföldvár helyett Köröshegyen, igaz, összeér a  két település, de Köröshegytől messzebb van a part) ebből adódóan a leírt távolságok is módosultak, nem a javunkra sajnos. Nem akartunk autóval strandra járni, de rákényszerültünk, mert két gyerekkel oda-vissza 8 km-t nem gyaloglok. Az apartman kicsi volt és kényelmetlen. Na meg a tulajék.... Már második nap kiverték a balhét, mert feljöttek hozzánk egy órára a barátaink, el is ment a kedvem az egésztől. Szóval, tavaly ugyanennyi pénzért sokkal színvonalasabb szállásunk volt, és valóban Földváron.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. augusztus 27. 14:1234.
    A fiam épp most jött meg Olaszországból.itteni utazási irodában foglalták le a 6 személyes appartmant..Fénykép,és alaprajz is volt, és térkép is szinte csodálatosnak tűnt.. Mivel fiatalok, párok is mentek a 12 gyerekből 4 pár volt..És képzeljétek a 6 személyes appartman ami a rajzon 3 helyiségből állt a valóságban egy lukból,egy kicsiny szobából,és egy konyhás nappaliból állt,amibe beraktak két ágyat...Minden appartmanban mindenből csak 5 volt...(6személyesnek vették ki,az is törött)És olyan retek volt minden,hogy a fiam a z ágynemühuzatot amit levitt,azt lepedőnek használta mert csupa homok volt az ágya,és hiába söprögette...Visszamentek reklamálni,de azt mondták nekik,ha nem etszik keressenek mást..Főszezonban...
    És mikor ott vártak az irodában,akkor jött egy magyar pár,aki semmilyen nyelven nem beszélt, egy pici gyerekkel,és megkérték őket,hogy tolmácsoljanak.. Szállást kerestek, de nem volt pénzük,hanem utazási utalványuk!!!!!Főszezonban...úgy elindultak,hogy nem volt náluk készpénz.. Hát a fiúk csak néztek,de az irodás is.. Elküldte őket két háztömbbel arrébb,hogy azok foglalkoznak utalványosokkal...A magyarok nem tudnak vendéglátni sem,és turistáskodni sem... Én már bejártam a fél világot ,de tudnék mesélni...Iszonyú bunkó emberek vannak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. augusztus 27. 13:1033.

    "Következő napon távoztunk egy másik helyre."

    Leghelyesebb ,amit tehettetek . Ezek a hülyék meg néhány év múlva ész nélkül fogják szidni az épp aktuális kormányt , ( színfüggetlenül ) , hogy miattuk nem megy a bót . Az még akkor sem fog az eszükbe jutni , hogy esetleg nem a fizetővendég van a szállásadóért . Ilyen bunkóval nem találkoztam , szinte kétségbe vonnám , hogy létezik ez a fajta , de hát miért találtad volna ki....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  17. 2006. augusztus 27. 12:3332.
    Na jó, azt hiszem ezen a ponton tényleg befejezhetjük. Remélem a Rád bízott gyerekekkel tudsz bánni. Bár ha az ilyen egyszerű tőmondatokat sem tudod értelmezni, akkor erre nem látok sok esélyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514869 (31)
    2006-08-27  12:29
  18. Torolt_felhasznalo_514869
    Torolt_felhasznalo_514869
    2006. augusztus 27. 12:2931.

    Addig, amíg a düh hatja át a soraidat ("de legalább addig sem idegesítesz itt az nlc-n" - Slano - 29)  nem tudok veled értelmes, érvekkel alátámasztott vitát folytatni.

     

    előzmény:
    Slano (29)
    2006-08-27  12:21
  19. 2006. augusztus 27. 12:2830.
    Ja még csak annyi, hogy sokkal többet utazom Magyarországon, mint küföldön. És nagyon utálom az olyan embereket, akik minden szót kiforgatnak csak azért, hogy kötekedhessenek, meg verhessék a mellüket, hogy ők mekkora nagy magyarok.
    előzmény:
    Slano (29)
    2006-08-27  12:21
  20. 2006. augusztus 27. 12:2129.
    Pedagógusként nyilván van annyi eszed, hogy megértsd amit írok. Én is örülök neki ha jönnek a külföldiek kis hazánkba. Nekem is jó ha van idegenforgalom. Ahol én voltam a Balatonon (egyébként nyilván azért mentem oda nyaralni, mert én is szeretem a Balatont) idén ott nagyon kevesen voltak. Tehát nekem ez a tapasztalatom. Meg jónéhány cikk a témában. Rendben Te ezt másképpen látod. De attól még nem kell azt gondolni, hogy a szomszédék seggét nyalom. Inkább menj oda nézd meg, ott milyen a hozzáállás. Aztán vagy észreveszed a különbséget vagy nem (de legalább addig sem idegesítesz itt az nlc-n). Én voltam már jópárszor Horvátországban, láttam, hogy Zágráb nem koszos, nincs tele hajléktalannal, a parkok gyönyörűek (talán azért mert rendberakják naponta kétszer?), az emberek megtanultak angolul (talán, mert rájöttek, hogy meg lehet élni az idegenforgalomból?), meg ilyesmi. Mi meg tanulhatnánk ebből. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514869 (27)
    2006-08-26  23:15
  21. 2006. augusztus 27. 08:1028.
    Sógornőm lányai azzal dicskedtek az én lányaimnak, hogy Horvátországban voltak, valami Ősember Múzeumban....
    - mondtam a lányomnak, legközelebb kérdezze meg, hogy a Xantus János Múzeumban voltak-e már...( Városunk Múzeuma)
    Amit írsz, sajnos tipikus... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514869 (27)
    2006-08-26  23:15
  22. Torolt_felhasznalo_514869
    Torolt_felhasznalo_514869
    2006. augusztus 26. 23:1527.

    Én a nyarakat lenn töltöm a Balatonnál. Ott van nyaralónk. Még életemben nem jutott eszembe kiadni - max. barátoknak odaadni - ami igen gyakran előfordul.

    Kérdezd meg a balatoni vendéglátósokat, szállodásokat - ez az első nyár, h nem panaszkodnak.

    El kell,h keserítselek - bizony egyre több ember fordul ismét a Balaton felé. Hála isten!

    Tudod, én nem kedvelem, ha elájulunk a szomszédtól én nem vesszük észre, h mennyi csoda vesz körül bennünket a saját kis hazánkban.

    Pedagósuként tapasztalatom, h a szülők ugyan viszik külföldre a gyereket, azt viszont elfelejtik neki megmutatni, bemutatni, ahol lakik, él.

     

    előzmény:
    Slano (16)
    2006-08-26  21:07
  23. Torolt_felhasznalo_894638
    Torolt_felhasznalo_894638
    2006. augusztus 26. 22:1726.
    Én egyszerűen leszartam volna, hívjon rendőrt, ha nem tetszik neki. esetleg a felügyeleti szervvek emlegetését is beleszőttem volna a mondandómba.
    Felháborító az ilyen viselkedés. Jól meg kellett volna leckéztetni. Ha nincs házirend, és abban ezek a dolgok nincsenek megtiltva, akkor szerintem mehet a sunyiba. Be voltatok egyáltalán jelentve? Szerintem ezek a dolgok egyértelműek. A főzés, a mosás is. Ez olyan mikor elmész a kurvához, és közli a tusolás nincs benne az árban, drága a víz!
    Különben írj a falu, város jegyzőjéhez, és jelentsd fel. Az ilyen hülye antivendéglátó csak rontja a képet. Nem való erre a világra. Biztos az előző rendszerbe szedte meg magát, mint pártfunkcionáriuskitudjakicsoda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  24. 2006. augusztus 26. 22:0625.
    Én 5 év után először idén voltam a Balcsin 3 napot, Földváron. Ahhoz képest hogy én régen ki nem állhattam a Balatont (németek ajnározása, magyarokat le se szarták, csak a márka/euro volt nekik a pénz, árak az egekben de szolgáltatás színvonala a béka segge alatt, stb.), most meglepően jók voltak a tapasztalataim... kedvesek voltak, legalább annyi volt a magyar mint a német, normális árak, semmivel nem drágább a parton a pizzéria mint Pesten... Ja! És tiszta volt a tó vize!!!   Szóval én annyira megörültem hogy már a jövő nyarat tervezem oda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293045 (20)
    2006-08-26  21:41

Címlap

top