Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lenkey féle vitaminok

Torolt_felhasznalo_508909
Torolt_felhasznalo_508909
Létrehozva: 2006. október 17. 18:27

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy azoknak, akik szedik az "életerő vitaminokat" milyen tapasztalataik vannak!

Kíváncsian várom a hozzászólásaitokat,

üdv. ancsi

  1. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2006. október 17. 20:3726.
    Juj!
    Köszönöm!
    Bár annyira rengeteget nem iszok, max tejeskávéval meg néha müzlivel, a szojatejekben meg igazábol vicces mennyiségü szojaszármazék van, amit én szeretek (nem irok márkát) abban egészen pontosan 6,4%, de a hiányzo tejivás feelinget eglészen jol potolja!

    Erröl a vivöanyag-vegyület problémárol én is hallottam, sajna nem vagyok vegyész-orvos, de a kémiai tanszék egy épületben van az én tanszékemmel, nem is kéne messzire menni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (23)
    2006-10-17  20:29
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 17. 20:3625.

    Természetes, hogy 100%-ban nem tudjuk a táplálékból fedezni a szükségleteinket, márcsak azért sem, mert fogalmunk sincs, melyik nyomelem hogyan hat a másikra, stb. Van olyan, amiből, ha túl sokat fogyasztunk, a túladagolás következménye egy másik nyomelem hiánya 

    De míg egy Actival-t, vagy Centrumot be merek venni csak úgy, mega-dózist nem mernék vérvizsgálat nélkül. Az kimutatja, ha valamiből hiány van. És azt is, ha valamiből túl sok.

    Beacska76: Tudom, hogy annak idején Semmelweis is megküzdött az igazáért, és nem volt könnyű dolga.... ne gondold, hogy túl sokra tartom önmagában az RDA-t. Csak vegyük figyelembe, hogy nem állnak hosszú évek tapasztalatai az ilyen nagy dózisú kiegészítők mögött, ezért hinni lehet neki, de biztosan nem lehet tudni, hogy ezek a világon a legjobb termékek!Természetesen, aki a Lenkey-féle bombától érzi jobban magát, annak is szívemből kívánom a legjobbakat, legjobb egészséget. De nem vállalnám a felelősséget, hogy rábeszéljek valakit vérvétel nélkül.

    Az is nagyon régi okosság, hogy jóból is megárt a sok 

     

    előzmény:
    Greeneyed (8)
    2006-10-17  19:16
  3. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2006. október 17. 20:3024.
    Szóval ezzel a regénnyel azt akartam leirni, hogy nekem/nekünk milyen tapasztalatunk volt ebben a témában, sajnos rossz tapasztalatnak indult, de egészen jo következményei lettek.
    Kederült hogy a c-vitamin nem halálos méreg ( ) meg hogy van eredménye annak ha az ember egy picit pirulán él, visznt azért kell vigyázni pár dologgal, de ezt nem ugy kell elképzelni, mint ahogy a 60mg-os c-vitaminra van ráirva a 'fenyegetés' hogy a napi adagot ne lépje tul, mert huha. Akkor nem értem miért van olyan sokféle kiszerelésben. Szoval elgondolkodtato.

    Azért az orvosi felügyelet megvan. Ugy el tudnám képzelni a csomag elkezdését, hogy egy dokit megkérdez vki, aztán egy fél év mulva csináltat valami állapotfelmérést, és akkor kiderül hogy van-e esetleg olyan, amit nem bir annyira a szervezet (van akinek vitaminra is van érzékenysége, vagy valamiért hajlamosabb bizonyos anyagokra, vegyületekre, hordozoanyagokra tulreagálni, azért az jo ha kiderül idöben)

    Szóval ne haragudjatok hogy regényt irtam! De gondoltam leirom az én estem, de nem tömöm senki szájába a pirulákat. Lehet utálni meg szidni is, de akkor se kényszeritek semmit senkire, és hozzáteszem elitélem a pénzéhes szcientologiai egyházet, amivel kapcsolatba került/hozzák a Lenkeit. (nem ismerem a pontos álláspontját ez ügyben)

    (bár érdekes hogy ajánl pár Hubbard könyvet, de annyira nem borzaszto amiket irt, igaz kicsit elborult a vége felé, de szerintem nem ezt a pénzorientált egyházat akarta...ugy járt mint Marx.) Egyébként szociologiát, pszichologiát és egyéb társadalom tudományokat tanulok, és az egyetmemen épp szcientologia kiállitás (vagymi) van, ugyhogy van fogalmam arrol amit beszélek! Nagyjábol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (21)
    2006-10-17  20:16
  4. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2006. október 17. 20:2923.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (22)
    2006-10-17  20:28
  5. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2006. október 17. 20:2822.

    Nézd meg,egy kis olvasnivaló 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19)
    2006-10-17  20:05
  6. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2006. október 17. 20:1621.
    Namost, ha megnézzük a Lankei alapcsomagot, abban azért nem olyan durvák az arányok. 500g kálcium, 1000 mg c-vitamin, stbstb, egyedül az a-vitaminrol nem tudom mit gondoljak, nemtudom anyum milyen mennyiségbe szedte, az biztos hogy nagyon-nagyon sokkal többets zedett mint mi az ajánlott, szeritem még az alapcsolagban megjelölt mennyiségnél is többet. Ugyhogy annyira nem lehet borzaszto. Nem hsizem hogy a napi 500mg kálcium pl. sok lenne. Nemtudom. Ja és valami olyat hallottam, hogy az e-vitamint meg c vitamint együtt kell szedni, mert a c szabályozza az e-t.

    Én még nem szedtem lenkei cuccot, de már hoztam onnan árlistát hogy össze ehetsen hasonlitani a többi készitménnyel, elötte meg beszéltem ott asszisztenssel, velem normáls volt. Egyébként ami nekem hiányzik a csomagbol, azok a bioflavonoidok, anyum miatt is, az náluk pl. csak c-vitaminnal keverve van.

    Egyébként én miota vitaminokat szedek (kb 1 éve, csak akkorra vettem rá magam... és nem lenkeit, hanem összeválogatottam, de hasonlo a koncepcio mint a leneki vitaminokban ) sokkal kevésebbet vagyok beteg, nagyon kaszvány voltam régen.
    Állandoan volt valami bajom, asztmám is van, ugyhogy nagyon könnyen lett csunya betegség egy megfázásbol nálam, söt, erösen allergiás is vagyok kora tavasztol az elsö fagyokig, illetve voltam, mert azévben regeteget javult az allergiám, régebben egy egész antiallergén nem volt elég, most végig egy felet szedtem, késöbb kezdtem el, és elöbb le tudtam tenni.

    A háziorvosomat megkérdeztem, leszögezem nincs köze a lenkeihez, se a szcientologusokhoz, se senkihez, de semmi baja nem volt azzal hogy mit szedek. Majd ha terhes leszek figyeljek az a-vitaminnal, ennyit mondott, remélem azért nem gondol rolam rosszakat!

    Szóval nem tudom mit gondoljak. Ja, és több éve kálciumot szedek, pezsgötablettázom, a májam tökéletes állapotban van. A családomban egy ágon szinte mindenkinek volt már veseköve aki 30 év felett van, és senkinek nem volt köze a c-vitaminhoz meg a magas ásványianyagtartalmu ásványvizekhez. Az orvos se tudott mit mondani- hajlam. De legalább már ismeri a családot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19)
    2006-10-17  20:05
  7. 2006. október 17. 20:1020.
    Ezt írod: "Nekem személyes tapasztalatom nincs, de a nővérem szedti (te), neki van egy ismerőse, aki fél évig szedte a vitaminés ásványi anyag készítményt és neki az ásványi anyagok egy része felhalmozódott a májában (kimutatták vlami spéci géppel). "

    A helyzet az, sajnos, hogy mindent a pénzért.
    Alárendelik az emberek szervezetét is a maninak. Ugyanis nem az ásványi anyagoktól tömődik szervezetünk csupán, hanem a termékek vivőanyaga az ami szintetikus. És így máris megvan a magyarázat.
    Pl. drága L'Oreal krém: vívőanyaga 70-75 % pakurából nyert alapanyagú krém, s a hatóanyagtartalom: 7-8 %.
    Ezt egy analítikus, kozmetikus beszámolójában olvastam.
    Itt is olvasható volt az NLC.-n.

    De az arány szinte mindenre, minden drága készítményre igaz.
    És ez a legnagyobb baj. Csak a pénzünk kell minden nagy cégnek, multinak, akik előállítják a termékeket, az egészségünkkel meg nem törődik.
    Mi magunk törődjünk hát vele. És nézzünk mögé tudatosan dolgaiknak.
    előzmény:
    Tinki (11)
    2006-10-17  19:33
  8. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2006. október 17. 20:0519.
    Sziasztok!

    Én olvastam a könyvet, hallottam már rola jot meg rosszat is. Az után került a kezembe, miután anyukám beszerzett a betegségével é gyogyitásával kapcsolatos sok-sok könyvet.
    Nos, a lényeg, hogy anyukámbol kisebb méretü dagnataot vettek ki, az orvos, aki mütötte többek között genetikus kutato. Namost, anyum választhatott egy rövid kis kemoterápia meg a nagydozisu vitaminszedés között.
    A teljes életmódváltás (egészséges étekzés, sok zöld, barnakenyér, barnarizs, nocukor, no fehérliszt, stb) mellett sok-sok vitamint, ásványianyagot és bioflavonoidokat szedett, és olyan sikeresnek minösült ez a kezelég, hogy az egyébként nem jol müködö hormonrendszere (amikor velem esett teherbe akkor is gyogyszeres kezelést kapott hogy meglegyek) teljesen beállt, és teherbe is esett, viszont a nagyon magas A-vitamin miatt sajnos nem lett volan egészséges a baba.

    Azota is szed dolgokat (c-vit, e-vit, ásványianyagok,nyomelemek, bioflavonoidok) ugyan egy idöre abbahagyta, de az immunrendszere és a hormonrendszere ujra a régi kezdett lenni.

    Szóval nála a pozitiv hatás és a hátulütő is megjelent. A-vitamint már nem szed, de már nem is kell. C és E vitamint ugyanugy 1000mg cvit, 400mg e vit), meg még ezt-azt, ami épp eszéb jut és van itthon.
    Én majdnem ugyanazt szedek mitn ö, viszont laktozérzékeny vagyok, igy muszáj kalcium-magnézium tablettát is szednem. Abbol kb. 333/150 mgot szedek, és még igy is néha görcsöl a vádlim, pedig iszom szojatejet és eszem turorudit néha, igy pezsgötablettát is szoktam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. október 17. 20:0518.
    Hát, fogós kérdés, hogy a mega dózisú C-vitamin ürül-e rendesen, meg kivédhető sok folyadékkal a vesekő. Ezt hagyjuk is függőben.

    De. A Lenkei készítmények a zsírban oldódó vitaminokból is az ajánlat több, mint százszorosát tartalmazzák. És a zsírban oldódó vitaminok igenis felhalmozódnak, és csúnya dolgokat csinálnak.

    Nem mondom, hogy rosszak a Lenkei vitaminok, mert nem próbáltam őket. Sőt, 1-1 hónapig szedve "feltöltheti" a szervezetet, lehet hasznos (kérdés, hogy szükség van-e rá...) De az tuti, hogy hosszú távon nem tesz jót.
    előzmény:
    Greeneyed (15)
    2006-10-17  19:49
  10. 2006. október 17. 20:0217.

    Én ezt még nem így tanultam. Hol tudnék ennek utánanézni?

    köszi

    előzmény:
    fortinbras (13)
    2006-10-17  19:41
  11. 2006. október 17. 19:5416.

    Ja: a vizsgálatnak utánanézek. Abból, hogy az idézett vizsgálatról kiderül, hogy kamu, még nem következik, hogy nem csökkent a zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma, csak az, hogy nem ennyivel.

    előzmény:
    fortinbras (12)
    2006-10-17  19:40
  12. 2006. október 17. 19:4915.

    Hát, tudod, én már nem tudom, mit higgyek, az emberi vitaminszükségletről is össze-vissza szövegelnek, meg arról is, hogy mi egészséges, és mi nem. Anno ugye azt hallgattuk, hogy a tej élet, erő, egészség, aztán nem is olyan régen (néhány éve) olvastam, hogy a tejben rákkeltő anyagokat találtak, mostanra pedig megint "rehabilitálták" szerencsétlen tejet. De ezt eljátszották már a csirkehússal, az almával(!), meg még ki tudja, mivel. Ja, és az ásványvíz se olyan egészséges ám.

     A túladagolt C-vitamin pl. markánsan megnöveli egyes vesekövek kiakakulásának rizikóját.

    Ez mondjuk igaz, de szerintem megelőzhető a megfelelő folyadékbevitellel (de javíts ki, ha tévedek).

    Mari nénivel kapcsolatban biztos igazad van, én abból indultam ki, hogy az ő termése valószínűleg kevesebb vegyszert látott, de úgy tűnik, ez nem így van.

    előzmény:
    fortinbras (12)
    2006-10-17  19:40
  13. 2006. október 17. 19:4114.

    Igen, az ásványianyagok közül pl. a kalcium túladagolása vesekőképződéshez vezethet.

    02">http://www.beres.hu/index.phtml?p=abc&catid02

    előzmény:
    Tinki (11)
    2006-10-17  19:33
  14. 2006. október 17. 19:4113.
    A zsírban oldódó vitaminok felhalmozódnak a szervezetben, és komoly gondokat tudnak okozni.
    előzmény:
    Tinki (11)
    2006-10-17  19:33
  15. 2006. október 17. 19:4012.

    A Gödöllői Egyetem számtalanszor jelezte már, hogy a neve alatt kiadott vizsgálathoz SEMMI KÖZE. 

    A vízben oldódó vitamint túladagolható. Nem halmozódik fel, de kárt okoz. A túladagolt C-vitamin pl. markánsan megnöveli egyes vesekövek kiakakulásának rizikóját.

    Mariska néni répájáról, egyebéről meg annyit, hogy néha 3-4x lepermetezi a kötelezőn kívül, "inkább többször mint eccer se" alapon. És valószínűleg egy kiütött falú emésztőtől 10-20 méterre ülteti... Falun lakom, tudnék mesélni! Feltéve, ha Mariska néni nem "béres", aki "őstermelőként", vevőfogóként árulja a kereskedő nagybanin vett marokkói áruját, igaz, az legalább bevizsgált, vegyszermentes.  

    előzmény:
    Greeneyed (8)
    2006-10-17  19:16
  16. 2006. október 17. 19:3311.

    Sziasztok!

    Nekem személyes tapasztalatom nincs, de a nővérem szedti (te), neki van egy ismerőse, aki fél évig szedte a vitaminés ásványi anyag készítményt és neki az ásványi anyagok egy része felhalmozódott a májában (kimutatták vlami spéci géppel).

    A vitaminok nem halmozódhatnak fel a szervezetben, de az ásványi anyag ezek szerint igen?

    Minden esetre az tény, hogy a mai zöldség, gyümölcs már nem a régi...

    előzmény:
    Tüccs (10)
    2006-10-17  19:18
  17. 2006. október 17. 19:1810.

    Sziasztok.

    Jelentem, mi ( párommal) szedjük a vitaminokat kb. fél éve. Hátrányát, negatív mellékhatását nem tapasztaltuk, szerintem nincs is ilyen. Én az alap vitamincsomagot szedem, azt sem minden nap, kb. hetente 3x. Áttörő csoda-szerű javulást az egészségemben nem tapasztaltam, viszont valóban a körzérzetem jobb lett, a napi melót jobban bírtam ( ugyanis most babát várok ) egyszóval az immunrendszert szerintem maximálisan feltölti energiával.  Párom próbálkozott a közepes , és az erős vitamincsomaggal is, ez utóbbitól viszont a bőre illata alaposan B-vitaminszagú lett. Mostanság az alapot "eszi" ő is, és minden szempontból elégedett vele.

    Mindenképpen javaslom a könyv elolvasását a készítmények szedése előtt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (1)
    2006-10-17  18:27
  18. Torolt_felhasznalo_990433
    Torolt_felhasznalo_990433
    2006. október 17. 19:179.
     Hát nem tudom jó -e?Voltam személyesen a központba,hát nem voltak túl kevesek.Kértem segítséget mert több problémám van,nem segítettek olyan futószallagon ment a vásárlás,már kostoló sincs mint ahogy állították.Nekik az volt a lényeg több árut vegyenek ,itt a pénz -itt az áru és viszlát.Én azt hittem ha elmegy egy kis pénzű ember ajánlanak vitamint,kedvesek tanácsot adnak ,hát nem ez történt.Sajna ráadásul a cientologiai egyházba keveredtem pont ott,ezért többen megakartak kövezni itt a topicon,pedig az sem tudtam kik azok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. október 17. 19:168.

    A vízben oldódó vitaminokat nem lehet túladagolni, ha jól tudom.

    Ásványianyag- és nyomelemtartalom csökkenés 1966-1990 (Gödöllői Agrártudományi Egyetem vizsgálata)
    búza 50%
    árpa 62,3%
    kukorica 81,4%
    répafélék 25%
    burgonya 14,3%
    Vitamintartalom-csökkenés ugyanerre az időtartamra vonatkozóan:
    borsó 53,3%
    tej 95%
    káposzta 95%
    sárgarépa 40%

    Ezt úgy kell érteni, hogy a ma kapható tejben 95%-kal kevesebb a vitamin, mint abban, amit '66-ban ittak az emberek. Ha Mariska néninél vásárolsz a piacon, nagyobb esélyed van arra, hogy olyan zöldséget-gyümölcsöt kapj, amely valamennyi hasznos tápanyagot is tartalmaz, de a '66-os eredménytől még ez is nagyon messze van, a teszkós, importált, "felfújt" zöldségről nem is beszélve (nem véletlen, hogy íze sincs).

    Lenkei vitaminjaihoz nem értek, de azt tudom, hogy teszkószöldségből nem lehet fedezni a napi tápanyagszükséglet 100%-át, legfeljebb bióból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (6)
    2006-10-17  19:05
  20. Torolt_felhasznalo_810668
    Torolt_felhasznalo_810668
    2006. október 17. 19:137.

    Csak, hogy tudjuk: 1966-ban elfogyasztott 1 l tejben annyi volt a vitamin, mint most 20 l-ben! Lehet a zöldségeket és gyümölcsöket is viszonyítani!

    Én már nem vagyok hajlandó enni a hipermarketekben kapható zöldségből, ugyanis nem egyet bevizsgáltak. Jobb, ha nem tudjuk az eredményeket!

    A Lenkei-féle vitaminok a legjobbak! Az RDA pedig Lenkei szerint egy nagy marhaság!

    A vitamin csak akkor okoz gondot, ha nem fogyasztjuk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (6)
    2006-10-17  19:05
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 17. 19:056.

    Szia! Én is hallottam a könyvről, arról is, hogy az RDA ajánláshoz képest a legtöbb vitaminból, nyomelemből akár többszörös dózist is ajánl.... nem tudom ezt hova tenni, én inkább azt hallottam, hogy a túlságos bevitel sem tesz jót... elvégre a táplálékkal is beviszünk valamennyit a szervezetbe, akkor is, ha a mai zöldségek, gyümölcsök nem mindig az igaziak...

    De az szimpi nagyon, hogy a megelőzésre helyezi a hangsúlyt, hiszen ez az egyetlen helyes hozzáállás szerintem.

    Szóval engem is érdekelnek a vélemények, tapasztalatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (1)
    2006-10-17  18:27
  22. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2006. október 17. 19:035.
    Ez engem is erdekelne,mert anagyim akar meglepni a könyvvel es szeretnem a vitamint is kiprobalni majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (4)
    2006-10-17  18:49
  23. Torolt_felhasznalo_508909
    Torolt_felhasznalo_508909
    2006. október 17. 18:494.

    igen,

    két könyvet is írt, a cenzúrázott és a cenzúrázatlan egészséget.

    Olvastam is, és elég durva dolgokat ír. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit mondanak azok, akik használják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (2)
    2006-10-17  18:36
  24. 2006. október 17. 18:413.

    Szia!

    Én szedtem 1 hónapig, aztán áttértem a Vitaminkirálynak a Standard csomagjára, mert az akkoriban jóval olcsóbb volt. Még mindíg olcsóbb valamivel, és az E-vitaminja is jobb minősségű, természetesebb. Nekem bevált, élénkebb vagyok tőle, kevesebb alvásra van szükségem, szép a hajam, bőröm. Vagyis ez volt, csak most terhes vagyok és így minden megváltozott, állandóan alszom, fáradt vagyok, hányingerem van. De normál állapotban nagyon jó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (1)
    2006-10-17  18:27
  25. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2006. október 17. 18:362.
    Ö az,aki a könyvet irta?ÁÁ;nem jut eszembe a cime...cenzurazott egeszseg????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (1)
    2006-10-17  18:27

Címlap

top