Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 10. 15:0226.
    Sziasztok! :-)

    Kicsit elmaradtam, nagymamánál voltunk az ünnepekre.

    Judit, őszintén szólva én nem tudom, mi a normális mennyiség, sose mértük, hogy Marci mennyit szopik, csak a kórházban. Ha jókedvű, alszik eleget, pisil-kakil rendesen, akkir biztos eszik annyit, amennyi neki kell. :-))

    Kata: csak szopizik, és remélem, ez még jó 2, 5 hónapig így is lesz. Teljesen magától nő ilyen remekül! :-))) És higgyétek el, nem kövér, a combján van egy-két hurka, de inkább izmos, meg gondolom a csontozata erős, mert az nekem is az.

    Marci is nagy kédban fürdik, sőt szombaton voltunk először babaúszáson! :-)

    Inni se nagyon kap, nem szereti, fintorog, és az anyatej szomjoltó is. Néha a nagy melegben kiskanállal kap forralt, lehűtött vizet, inkább csak azért, hogy kapjon valami hideget is. Az éjszakát 2 hete átalussza. :-))) Ez nálunk azt jelenti, hogy este 8-fél 9-től reggel 5-6-ig alszik.

    Puszi: Timi+Marci
    előzmény:
    M.Judit (10)
     
  2. 2003. június 10. 13:0025.
    Sziasztok
    Csak bekukkantok, mert nagyon felpergett nálunk az élet az utóbbi napokban - megindultak a látogatók, és muszáj készülnöm ezekre a "randikra" valamiféle finomsággal. . .

    Judit, én is SOTÉs vagyok, de az Ádám doki csak felügyelt, a hivatalos orvosom a Garamvölgyi volt/van. Tudod, kicsit bepánikoltattam a dokikat a műtét alatt. . . aztán az 5 nap helyett kicsit tovább kellett élveznem a klinika vendégszeretetét. . . mindegy, hagyjuk, túléltem.

    Fruzsi jól van, éppen vasárnap mázsáltuk, és már 3280 gramm :))) Annyira jó, hogy már lassan újszülött-méretű lesz így majdnem 4 hetesen. . .

    Puszi
    Zizi & Fruzsi
    előzmény:
    M.Judit (24)
     
  3. 2003. június 10. 11:2924.
    Sziasztok!

    Merci! Tényleg nagy szerencséd van Nana alvókájával! Én is már sok mindent kipróbáltam, de sajna egyenlőre nem válik be, hogy éjszaka vagy hajnalba ne etessem.

    Ági! Nálunk is hasonlóan zajlik az etetés és szerencsére Lincsi sem zajong éjszaka, ha éhes és felébred. El kezdi az öklét copogatni és én már erre felébredek, még nem ugrom rögtön, picit húzom az időt. Aztán kicsit nyögdécsel, de nem sír. Így a párom nem is ébred rá fel. Szopizás után szerencsére visszaalszik, de 6 és 7 között felébred, még ha nem is éhes. Ilyenkor hagyom egy kicsit mocorogni, többnyire visszaalszik 8-1/2 9-ig.
    Én is sokat énekelgetek neki (úgy altatom). Sajna elég hamisan éneklek, de remélem nem rontom ezzel a hallását! Néha megsajnálom és felhúzom neki a zenélő méhecskét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. június 10. 09:2723.
    Merci!
    Pár hét mulva csatlakozunk az "uj" topichoz:-)De addig is nézzetek vissza az elsot várom1 topicra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. június 9. 23:0022.
    Sziasztok mamik!
    Kata!
    Megnéztem a picurt, nagyon édes ő is! :))))
    Melike ma kikészített, délelőtt semmi baja nem volt, de délután, az 1 órás etetés után már semmit nem aludt, csak most sikerült elaludnia, az esti séta után, úgy kb. 9 óra tájban. Már mindent végigjátszottunk vele, fél óránként mégis felsírt keservesen, de két sírás közt sem aludt el, csak nézelődött. Itt nagyon nyomott volt a levegő, és délután esett (mit esett, zuhogott!) az eső. . . mi sem éreztük jól magunkat, mit is várhatnék egy két hetestől?? Így aztán nem is volt probléma, hogy keltenem kell az etetéshez, mert el se aludt. . .
    Most úgy látszik, a kamillatea bejött, ma már egész szép mennyiséget ivott meg, gondolom, a meleg miatt főleg, de ez meg is könnyíti a székelést, szerencsére.
    Én sem adok már fél órával etetés előtt neki inni.
    A zenét még nem próbáltam, énekelni szoktam néha, de egy idő után hangosabban rákezdi. . . úgy látszik, elmúltak az általános iskolai énekkaros idők, biztos szörnyű a hangom :)

    Nálunk úgy zajlik az esti etetés, hogy a 19 órai előtt fürdés van, aztán hamika, aztán sétálunk egy nagyot a babakocsiban, elszenderedünk, és fel sem ébredünk éjjelig. Változó, hogy mikor ébred, de mindig pontban egészkor. Leggyakrabban éjjel 2-kor vagy 3-kor szokott ébredni. Utána legközelebb 6-kor, ilyenkor általában csak szomjas, de a 7 órai etetésre már ismét ébren van. Szóval azért hagy aludni minket szerencsére :))) REmélem ez később is így lesz majd. Azt szeretem benne, hogy nem ordít rögtön, hanem csak nyöszörög, nekem ez elég hogy felébredjek és átmenjek hozzá. :)
    Jó éjszakát mindenkinek!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 9. 22:4321.
    Szia Judit!

    Én nagyon szerencsésnek mondom magam, mert Nana még ugyan csak 5 hetes, de 10-től reggel 6-ig, fél hétig alszik. Nekem az anyukám is ezt csinálta, hogy az első 3 éjszakát vévigbőgte, mert úgy ordítottam, aztán a negyediket már végigaludtam. Nos a mi kislányunk csak egy éjszakát üvöltött, a gyerekorvos biztatott, hogy a kis gyomrának szüksége van a pihenésre, és nem igényel kaját éjszaka. Kibírtuk, és most minden éjszaka alszunk. Így is elég fáradt vagyok, hát még ha éjjel is fel kéne kelnem. . . :-)))
    előzmény:
    M.Judit (20)
     
  7. 2003. június 9. 20:1320.
    Sziasztok!

    Kata! Már úgy örültem, hogy hátha zuglói vagy! Egyébként meg voltál elégedve az Uzsokival?
    A védőnőm is a Gripe Water-re esküszik, nekem is ajánlotta, de mire megvettem volna szerencsére elmúlt a hasfájós időszak. Örülök, ha nálad beválik.

    Lina a fürdetésnél még nem alszik be mert nálunk 6-7 között van este a fürcsi, utána eszik egy nagyot, de akkor már nagyon fáradt és aztán fektetem le. Így alszik kb. 11-ig, akkor megetetem és legközelebb reggel 4 óra körül kér kajcsit. Ezt követően reggel akár 1/2 9-ig is hajlandó aludni hagyni. Ha viszont este 9 körül eszik akkor biztos, hogy nem húzza tovább éjszaka 2-nél és utána reggel 6-kor kér újból. Már mindenhogy próbáltam, de nálunk az első megoldás tűnik a legelfogadhatóbbnak. Nálatok ez hogy működik? Van akinél már végigalussza az éjszakát? Hogy csináljátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. június 9. 17:3219.
    Szia Kata!

    De, Nana is sokszor alíg akar felébredni a fürcsire. El is határoztam, hogy 9 körül fogunk fürdetni, hátha sikerül így is reggelig aludni. . .
    előzmény:
    kata1974 (18)
     
  9. 2003. június 9. 13:0218.
    Szia Judit!
    Én orvost választottam nem kórházat, és az orvosom az Uzsokiban dolgozik. Egyébként Angyalföldön lakunk.

    Merci!
    Nanda nem álmos mikor jön a fürdés? Nem fordult még elő, hogy úgy kellett felkelteni?
    Viki este 9 után már úgy bealszik, hogy sokszor a kádban is szunyókál:)))) Azt hiszem előre kell hoznunk az utolsó evést. Amúgy reggel 5-nél tovább még nem aludt egyszer sem, így legalább a késő esti evést megpróbáljuk előrehozni. Remélem azért lassan tovább fog aludni a kisasszony reggel is?

    Kata
    előzmény:
    M.Judit (15)
     
  10. 2003. június 9. 12:5517.
    Szia Ági!
    Megnéztem Melikét, nagyon édi!!! Olyan ici-pici még, és annyira kis újszülött feje van még. Majd ha lesznek új képek, szólj!
    Vikiről vannak fényképeink a bemutatkozó oldalamon, de ma teszek fel pár teljesen újat is.
    Nálunk a 2. héten kezdődött a hasfájás, és egy kicsit még most is tart. Szinte mindíg szopizás közben kezdődött el általában este, de volt, hogy reggel is. Olyan nap is akadt, mikor egy görcs sem volt, de olyan is hogy majdnem minden kajánál. A 3. héttől kipróbáltuk a SAB SIMPLEX nevű szert, de úgy tűnt semmit sem használ és macerás volt beadni. Aztán kipróbáltuk a GRIPE WATER nevű cuccot, és ez hatni látszik. Könnyebben pukizik, és nem erőlködik már annyit. Az erőlködés eleinte szörnyű volt: kezét lábát rángatta és közben úgy tekergett, mint egy kiskígyó! Mostanában "C-batűt" játszik, vagyis íjként hátrafeszíti magát ha jön a görcs. Nem beszélve róla, hogy teljesen kifáradt mindíg. Mióta elmúltak a nagygörcsök sokkal többet alszik napközben. Néha olyan mintha az egész napot átaludná! Mi is használunk Mecsek teát (kamilla + édeskömény) most is, de két napja vettem granulátumos édesköményt. Sokkal könnyebb megcsinálni, és már ízesítve van. Vikinek tök mindegy milyen a tea, mindenivó. Most, hogy a lakásban is 30 fok van (panel), megiszik napi 3-4 dl-t is! Csak akkor nem adok neki, ha 1 órán belül ennie kellene. Nem csoda, már egy vékony ujjatlan kombidresszt is nehezen visel el magán.
    Ha Melike nagynehezen elalszik, ne keltsd fel! Ha néha 4-5 óránként eszik is nem lesz semmi baja, és legalább pihen. A sétálás mellett a zene is hihetetlenül megnyugtató. Próbáld ki, de ne klaszikust, hanem valami monotonabb mai zenével. Akkor is ha neked nem tetszik, őt meg fogja nyugtatni. Csak annyira legyen hangos, hogy meghallja a síráson keresztül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (14)
     
  11. 2003. június 9. 11:3016.
    Sziasztok Lányok!

    Ági!
    A nászút téma a mai napig nyitott. Eleinte a Maldív szigeteket terbeztük, de Európán kívüli mikrokörnyezetet meggondolandónak tart a gyermekorvos egy 5 hónapos babával (bár Ő a 3 hónapos babáját Tunéziába vitte). Ezért döntöttünk úgy, hogy inkább megyünk a Kanári-szigetekre. Közelebb is van, európai klíma és baktériumállomány:-)))
    Október elején pedig még az idő is kellemes.
    A bevásárlásról: én 6 naposan hoztam haza Nanát a kórházból. Ez csütörtök volt. Másnap jött a doktornéni, aki mindent rendben talált. Szombaton volt a barátaink esküvője, azt mondta nyugodtan elmehetünk: meleg van, és úgyi scsak 1 óra az egész. Úgyhogy Nana 8 naposan már templomban volt :-)))
    Azóta is bátran viszem mindenhova, sőt igyekszem nem a széltől is óvni (persze a legnagyobb körültekintéssel), hogy nehogy egy kis beteges porcelánbaba legyen belőle!
    Tegnap pl. a Tiszánál voltunk kirándulni. Egész nap a kis kocsijában szunyókált az árnyékban, és látszólag nagyon élvezte a nomád körülményeket. Este ismét úsztunk egyet a kádban (olyankor megzabálom, olyan édes), és szopi után aludt reggelig. Pedig nem is kapott tápot, mert már a cicin elaludt.

    Ha valakit érdekelnek a nagykádas képek, van egy pár a bemuti oldalamon!

    Sziasztok: Merci
    előzmény:
    M.Judit (15)
     
  12. 2003. június 8. 22:1315.
    Sziasztok!

    Kata! Ezek szerint zuglói vagy? Én majdnem az Uzsokival szemben lakom!Nekem is "sima" szülésem volt, és ahogy hallom másoktól még viszonylag könnyebb is. Szerintem nem gond, hogy Viki sem hízik olyan sokat, az a lényeg, hogy elégedett kisbaba legyen és ne fogyjon!

    Merci! Tök jó, hogy írtad, hogy kipróbáltátok a nagy kádat, én még nem mertem, de most felbátorodtam! Mi most tartunk ott, hogy Lina kezdi élvezni a pancsit. Eleinte csak csendben volt és nagy szemeket meresztett, de most már mosolyog is.

    Ági!
    Linánál csak pár hétig (kb 3 hétig) tartott a hasfájós időszak, és a védőnéni azt mondta, hogy az is attól lehetett, hogy a kórházban nagy okosan adtak neki antibiotikumot, mert úgy látták, hogy a köldöke egy kicsit pirosabb az átlagnál. Szerencsére nem volt azzal semmi baj, de a gyógyszer kiírtotta a hasznos bacikat is a szervezetében és ettől fájt a kis pocója. Mérgesek voltunk a csecsemősökre, hogy amiért el kezdték szedetni vele az antibiotikumot. Ha vártak volna legalább egy napot vele, akkor észrevették volna, hogy semmi baja nincs a köldökének. Na mindegy , átvészeltük ezt az időszakot! Egyébként én is azt hallottam, hogy két-három hónapig szokott fájni a kis hasuk, de ez babától is függ. Drukkolok, hogy hamar elmúljon Melinek is. Tudom milyen rossz érzés látni, hogy szenved tőle szegény!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. június 8. 14:2914.
    Sziasztok!
    Mercedes!
    Jól teszitek, hogy kimentek a szüleidhez, ha csak lehet, menjetek is, sokkal jobb ha van kert, vagy a ház hűvösebb. A mi házunk hűvös (már amennyire), vályogból épült, de pl. most a gyerekszobában 26-27 fok van, pedig a redőnyök is le vannak engedve. Este nyitva az összes ablak, akkor jól átszellőzünk, egyébként nem merem nappal kinyitni. . .
    Az egyik barátnőm mondta, hogy ő 60-as faktorú naptejjel keni a 7 hónapos kislánya bőrét, meg is kérdezem majd, hogy milyen fajta a krém.
    Hihetetlen, hogy már pancsol a babád! :) Melivel odáig jutottunk, hogy nem sír fürdetés közben, de látom az arcán, hogy nagyon koncentrál, és fenntartásai vannak :) Apukája szokta tartani, Meli meg belekapaszkodik az órájába :))))
    Ha nem vagyok indiszkrét: hová mentek nászútra? :)

    Kata!
    Ha már így felajánlottad: mennyire hasfájós Viki? Mármint úgy értem, hogy bizonyos időszakokban sír, vagy minden etetés után? Én azért is sajnálom ilyenkor Melit, mert hiába csinálunk vele bármit (apukája ilyenkor sétálni szokott vele és "beszélgetnek", én a hátát simizem, miközben hason fekszik), nem alszik. Nem tudom, mennyit kellene egyébként aludnia egy 2 hetes babának, de gondolom, nem tesz neki túl jót, ha két etetés között le se hunyja a szemét. Van, hogy csak etetés előtt egy fél órával sikerül elaludnia, ilyenkor sajnálom felkelteni. És olyan keservesen tud sírni!!!
    Nem féltetted a picurt a légkondis áruháztól? Igaz, az én kislányom még kisebb, de nem merem vinni bevásárolni, mert ezekben az üzletekben úgy nyomatják a légkondit, hogy még nekem is megártana, ha nem intézném el gyorsan a vásárlást!
    Csináljatok minél több képet a picurról, aztán majd pakold fel valahova, hogy megnézhessük! :)
    Jut eszembe, ha esetleg megnéznétek minket, apuci csinált egy -még fejlesztés alatt álló- oldalt Melinek: www. melike. tk
    Még csak a fotók vannak, de végül is ez a lényeg, nem? :) Később feltöltjük majd a naplót is.
    (Az alsó, középső kép az egyik kedvencem, ilyen muris, "imádkozós" pózban szokott Meli a pelusba rottyantani :))) )

    Judit!
    Angelina valóban gyönyörű név, szépet választottatok! :) Mennyi idő alatt "nőtte ki" a hasfájást? Azt szokták mondani, hogy 3 hónapig eltart, de azért reménykedem, hogy kivételek vagyunk. . . :)
    Lehet, hogy Meli is csak a meleg miatt fogadja el most a teát??

    Örülök, hogy egyre többen leszünk, jó hétvégét mindenkinek!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. június 8. 14:0513.
    Szia Timi!
    A másik fórumon Viki volt a legelső baba. Legalább itt van idősebb pici. Ráadásul fiú! Bár ahogy olvasom nem egy súlycsoport a lányokkal. Csak szoptatod vagy tápot is eszik?
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (7)
     
  15. 2003. június 8. 14:0212.
    Szia Judit!
    Én az Uzsokiban szültem egy fiatal dokinál viszonylag simán. Bár szerintem nincs sima szülés. Ezt csak a férfiak találták ki!!
    Viki sem hízott olyan sokat. Múlt héten 4790 g-ot mértek, de jövő héten megyünk megint, mert két hete 4870 g volt. Igaz akkor előtte kajált és tele volt kakival, most utóbb viszont éhgyomorral mentünk. Szóval meglátjuk. Remélem nem lesz megint kevesebb mert akkor valami nem stimmel. Szerintem rendesen eszik, igaz csak ciciből, és jól is néz ki. Majd kiderül. . .

    Merci!
    Már én is játszom a gondolattal, hogy kipróbáljuk a nagykádat, de este már én is fáradt vagyok hozzá. Most hogy ekkora a kánikula lehet, hogy napközben is fürdünk egyet és kipróbáljuk.

    Pusz: Kata
    előzmény:
    M.Judit (10)
     
  16. 2003. június 7. 23:1611.
    Szia Kata!

    Ma mi is a TESCO-ban sétáltunk! :-))) Az idő isteni volt, de hogy milyen hülyék az emberek! Amikor kijöttünk, Nana is nagyon nyűgös lett, pedig bent aluszkált, még pelussal be is takartam a légkondi miatt. Mire hazaértünk, kiordította ahangját! De a fürcsi tetszett neki. Ma kipróbáltuk, hogy mit csinál, ha elengedjük. Mármint a nagy kádban. Hihetetlen: úszik!!! És közben röhög. Igaz, néha kortyolgat a vízből, de kiköpi, és pancsol tovább! Pedig még csak 5 hetes!
    előzmény:
    kata1974 (6)
     
  17. 2003. június 7. 22:4710.
    Szia!

    A Dorottya is nagyon szép név, nálunk is fent volt a listán. A végén már a bőség zavarától szenvedtünk! Annyi szép név van, még a kórházba menet is azon tanakodtunk, hogy mi is legyen a teljes neve. Párom Angelikát szeretett volna, de lebeszéltem a "lika" miatt, nehogy csúfolják! Már csak azon ment a huza-vona, hogy mi legyen a második neve. Én Virágot szerettem volna, ő Zitát. Végül Zita lett, mert szülés után úgy kipurcantam, hogy azt sem hallottam, mondták volna, hogy fiú lett vagy lány, és mikor kérdezték meg és ki kérdezte, hogy mi legyen a neve. Ezért az apuka válaszolt helyettem! Még jó, hogy nem Aurórát mondott, mert mindenképp az tetszett neki.

    Lina még csak 4, 5 kg. , de hát ő lányka, mégse lehett nagydarab! Már most vigyáz az alakjára! Csak 80-100 grammot eszik. Vagy ez normális mennyiség?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 7. 21:589.
    Szia Judit! Nagyon szép név az Angelina! :-) Nekünk ha kislány lett volna, Dorottya lett volna, így majd a kistesó lesz az, remélem, lány lesz. :-)
    előzmény:
    M.Judit (8)
     
  19. 2003. június 7. 21:488.
    Sziasztok!

    Kata!
    Angelinám április 3-án született (majdnem egy napon Vikivel), 3340g és 53cm volt. Hol szültél? Én a SOTE I. sz. Nőgyógyászatin.
    Ági!
    Lina szerencsére csak az elején volt hasfájós, már csak nagyon ritkán szenved tőle. Vettem neki egy olyan bébi teát ami kamilla és édeskömény kivonatot tartalmaz. Inkább kamilla íze van (megkóstoltam, én biztos nem innám meg natúran)nem mondom, hogy imádja, de azért iszik belőle rendesen, főleg ilyen nagy melegben.

    Zizimanó!
    Egy ideig olvastam a SOTE-s fórumot, de mire csatlakoztam volna hozzátok megszületett Lina. Ugye Ádám dokinál szültél? Én is.
    Gratulálok Fruzsihoz!

    Merci!
    Asszem Neked válaszoltam a Baba-mama klubban, tejci problémád volt ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. június 7. 21:467.
    Sziasztok Anyukák! Elfogadtok egy egészen picit idősebb babát is? :-)

    Timi vagyok, a kisfiam, Marci március 2-án született a MÁV kórházban 3380 grammal és 54 centivel, most már (kedden mértük) 6760 g és 62 cm, tehát megduplázta a születési súlyát! Csak szopizik, átalussza az éjszakát és ma voltunk először babaúszáson, asszem, tetszett neki! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. június 7. 21:216.
    Ági!
    Viki április 2-án született 3150 g és 55 cm. rel, és sajnos hasfájós témában nagyon otthon vagyok. Kérdezz nyugodtan.
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (2)
     
  22. 2003. június 7. 21:195.
    Szia Lányok!

    Merci, szerintem is jó ötlet volt ez a fórum! Imádom a csajokat, de a terhesproblémákról már annyira a babaproblémákra álltam át, hogy néha már nehezen követem a többiek gondját-baját.

    Ez a meleg nem normális. Ma elmentünk a TESCO-ba Vikivel, és bent olyan jó idő volt, hogy végig aludt. Esküszöm jobb, mintha a Margit szigetre mentünk volna. Amint kijöttünk elkezdett ordítani. 2 óra hosszat volt nyűgös, majd elájult a fáradtságtól du 4-kor. Azóta alszik, még enni is úgy kellett felkelteni. Persze utána rögtön vissza aludt. 10-kor is kelteni kell majd, mert azért meg kell fürdetni. Szegénykém csupa ragacs az izzadtságtól:))))

    Merci!
    Hova mentek nászútra?

    Ági!
    Mondanám, hogy Isten hozott, ha ez a másik fórum lenne, de ez egy tök új, ezért csak azt mondom örülök, hogy megismertelek, remélem írsz majd sokat Melindáról.

    Pusszancs: Kata

    Ja, vettünk ma egy digitális fényképezőgépet, ami pár perces rövid filmet is tud csinálni. (csak 40. 000 volt) Azóta egyfolytában vesszük a kis manót:))))))
    előzmény:
    mercedes30 (4)
     
  23. 2003. június 7. 19:194.
    Sziasztok Lányok!

    Ági!

    Nana is utálja a meleget, szegénykém izzad, mint egy kis ló. A babaülésben csurom víz lesz a háta meg a kis haja. De mi azért sokat megyünk, leginkább a szüleimhez, mert ők kertes házban laknak, mi meg a belvárosban, és itt nem túl jó a levegő. Napra én sem rakom, bár épp most hallottam, hogy van az Anacondának egy 40-es faktorú bébikrémje, azt érdemes használni, ha nap éri a babát.
    Mi is készülünk a Balatonra augusztusban. Nekünk ez lesz a bemelegítés, mivel szeptember végén megyünk hármasban nászútra. Remélem Nana is élvezni fogja az utazást!

    Merci és Nana-baba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (2)
     
  24. 2003. június 7. 19:023.
    Sziasztok!

    Merci, ez nagy ötlet! Tökre tetszik! Ha tudok, jövök!
    Zizi & Fruzsi
    előzmény:
    mercedes30 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. június 7. 18:222.
    Szia Mercedes!
    Én ugyan nem voltam "tagja" az elsőt várók fórumának, de én is nemrégen, május 21-én szültem pici lányomat, Melindát a BM Központi Kórházban. 3540 grammal és 57 cm-rel született.
    Most már több mint 2 hetes és nagyon jó kislány, sokat eszik és alszik, kicsit hasfájós, de majd túl leszünk ezen az időszakon is. Az édeskömény-ánizsmag teát ki nem állhatja, pedig jól feltankoltunk belőle :S Viszont a kamillát, úgy látom, elfogadja.
    Sajnos nem nagyon merem kivinni ebben a dögmelegben, így esti sétákat szoktunk tenni a környéken.
    Szeretnénk majd vele augusztusban lemenni a Balatonra, de még igazából tanácstalan vagyok, hogy merjünk-e menni.
    Röviden ennyi. Szerintem jó topic lenne ez az első idők gondjainak megbeszéléséhez. Örülök, hogy indítottad!
    Jó hétvégét kívánok, remélem, sokan leszünk majd itt!
    Szia!
    előzmény:
    mercedes30 (1)
     

Címlap

top