Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretnék gyereket ám!

manochka
Létrehozva: 2003. július 2. 12:13
Sziasztok! Nektek talán elcsépelt a téma, de én most tartok itt. Már 4 éve együtt vagyok a párommal. Úgy éltünk, mint a giccses amerikai filmekben. Boldogan, izgalmasan. De én egyre türelmetlenebbül szeretnék gyereket. Ő pedig még nem. Persze én arra várok, hogy majd ő is érezze azt a vágyat egy baba után, amit én. De úgy érzem (((el sem hiszem, hogy ezt én mondom))), hogy fogy az időm. Lassan 30 leszek, és még esküvőről sem beszéltünk soha a nagy boldogságban. Mi legyen? Kezdjek pánikolni? Vagy mégse? Mondjatok okosat, kérlek!
  1. 2003. július 2. 14:2026.
    Nem hoztam fel a témát, mert nem volt rá szükség. Állandóan arról beszélt/beszél, hogy "majd ha lesz picurka. . . ". Ebből egyértelmű volt, hogy szeretne. Aztán rá is kérdeztem, hogy szeretne már kisbabát, és azt mondta nagyon. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693737 (18)
     
  2. 2003. július 2. 14:1925.
    Kifogasok mindig lesznek.

    En ismertem 1 db olyan ferfit, aki majd` megorult egy gyerekert. Ritkasag.
    előzmény:
    manochka (20)
     
  3. 2003. július 2. 14:1624.
    Albérletbe, pénz nélkül én sem szülnék. Bocs. Ezt nem írtad. :-) Igaza van. Ha van már gyerek, akkor még nehezebb lesz kijutni az albérletből. Először a feltételeket kell megteremteni. Ez nem azt jelenti, hogy albérletbe nem lehet gyereket szülni és nevelni. De ha nem muszáj, akkor 1-2 év ide vagy oda. . . . . A gyerek érdekében. Mi van ha kiraknak onnan, Gyerekkel járjátok az albérletekt, hogy melyik a megfelelő? Vagy oviról ovira jártok, mert költöztök folyton?
    előzmény:
    manochka (20)
     
  4. 2003. július 2. 14:1523.
    Nézd meg a pici piros borítékodat a jobb felső sarokban! :-)
    előzmény:
    manochka (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_431402
    Torolt_felhasznalo_431402
    2003. július 2. 14:1422.
    Sziasztok!

    Szerintem is igaz, hogy egy férfiban nem fogalmazódik meg konkrétan az, hogy na, most jött el az idő, hanem tényleg fokozatosan kell őket szoktatni a gondolathoz.
    Ami ezzel kicsit ellentmondásos: szerintem kevesebb férfi van, mint nő, aki nem akar gyereket, hisz a férfi genetikailag arra van beprogramozva, hogy lehetőleg minél több utódot "hozzon létre" (nem akarok állatiasan fogalmazni. . . ). Csak ők ezt nem fogalmazzák meg úgy, mint mi nők, hanem nekik ez természetesen jön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. július 2. 14:1021.
    Szia Adri! Igen, ez is egy fontos szempont, de nehéz vele minderről beszélgetni, mert már eleve hárítja a témát.
    előzmény:
    andri (17)
     
  7. 2003. július 2. 14:0920.
    Köszönö a válaszokat, próbálok egyszerre felelni mindre. Beszéltünk már róla, mert nekem is volt már terhességem. . . Azt is tudom, hogy ő mit szeretne. Legalább is, hogy mit mond. Azt mondja, hogy amíg nincs saját lakásunk (csak albérlet) és egy kicsi pénz a bankban, meg biztos állás (vagy pénzforrás) addig nem. Azt mondja, hogy ő nem akarja, hogy fényképről ismerje őt a gyerek, mert mindig dolgozik. Értem, és imádom, hogy ilyen racionális. Csak nehéz, nem állandóan arra gondolnom, hogy milyen jó lenne már egy gyerek.
    előzmény:
    haffel (14)
     
  8. 2003. július 2. 14:0219.
    Á, szóval ilyen is van! :)))

    Mi a megismerkedésünkkor beszéltük, hogy ha minden ok, akkor azért néhány éven belül jön a baba. Aztán, hogy szóbakerült házzasság, stb. , nekem eljött a 'már most akarom, de nagyon' időszak (1 éve ismerjük egymást), persze ehhez az is hozzájárult, hogy a környezetünkben születnek a kicsik, és megőrülök értük. A párom meg azt mondja, jó, jövőre jöhet, de az se zavarná, ha csak 3 év múlva mondjuk. . . Nagyon fog neki örülni, ebben biztos vagyok, de hogy előre megőrüljön a gondolatért. . . na, azt soha
    előzmény:
    Potye (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 2. 14:0118.
    Es te hoztad fel neki a temat vagy magatol kerte, vagy hogy ment a megbeszelese?
    előzmény:
    Potye (16)
     
  10. 2003. július 2. 14:0117.
    Szia ! Attol is fugg, hogy hogy kepzelitek el a jovot. . . Az, hogy lassan 30 leszel, magaban nem baj, de hatrany lehet, ha tobb gyereket szeretnetek. Tudom, manapsag mar minden lehetseges, de azert talan megsem jo nagyon keson szulni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. július 2. 13:5816.
    Akkor az én férjem az a kivétel, aki erősíti a szabályt, mert nála eljött a "jaj, de szeretnék már egy kisbabát" időszak. Előbb, mint nálam. De most már én is nagyon szeretnék, jövőre indul a babaproject! :))
    előzmény:
    haffel (14)
     
  12. 2003. július 2. 13:5715.
    Én is úgy veszem észre, hogy tőlük aztán ki is halhatna az emberiség!
    Persze tisztelet a kivételnek! :-)
    előzmény:
    haffel (14)
     
  13. 2003. július 2. 13:4814.
    Szia!

    Szerintem a férfiak ilyen szempontból másképp működnek. Náluk azt hiszem soha nem jön el az az időszak, mint a nőknél (már akinél), hogy 'jaj de szeretnék már egy kisbabát'. Tehát erre várni nem érdemes. Nekik szokni kell a gondolatot, hogy a párjuk már gondolkodik ezen, és örülne egy babának, időt kell nekik hagyni, hogy beleéljék magukat.
    Azért arról beszélhetnél a pároddal, hogy úgy kb. mennyire fér bele az életébe valamikor egy gyerek, mert rendben van, hogy most nem akar, de később?
    előzmény:
    manochka (1)
     
  14. 2003. július 2. 13:4513.
    Most jöttem rá milyen szerencsés vagyok, a párom ugyan úgy akar már gyereket mint én! Ebben annyi a meglepő hogy ő még csak a 22. életévében van.
    Jövőre lesz eskövő és csak utánna gyerek, sajnos váratom még a dolgot met úgy gondolom még fiatal. . .
    Én sem vagyok sokkal öregebb csak 1, 5 évvel, de egy nőnél ez ideális kor. . .
    Néha már nagyon szeretnék, néha meg úgy érzem inkább élünk utazzunk szórakozzunk még egy kicsit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. július 2. 13:4412.
    Bocs, meghülyült a gépem (esetleg én?), mindenesetre égi jelnek fogom fel, hogy érleljek egy kicsit a hozzászólásomon. . .
    előzmény:
    m_e_s (11)
     
  16. 2003. július 2. 13:4311.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  17. 2003. július 2. 13:4310.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  18. 2003. július 2. 13:439.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  19. 2003. július 2. 13:438.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  20. 2003. július 2. 13:427.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_571795
    Torolt_felhasznalo_571795
    2003. július 2. 13:286.
    szia, manochka, fentegronak igaza van, beszéljetek a gyerek-kérdésről, nem "erőszak" vagy "kellene már" szintjén, hanem tervezgetve. tudod, 30 év körül teljesen természetes, hogy babára vágysz, egy nő genetikailag úgy van kitalálva, hogy anya legyen. kinek előbb, kinek később sikerül. a párodat meg győzd meg, hogy nem foghúzás ez, amitől ennyire tartani kell ! és még valami: nem szabad, hogy ez a kérdés megzavarja az amúgy harmonikus kapcsolatotokat !! sok sikert !
    előzmény:
    manochka (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_693737
    Torolt_felhasznalo_693737
    2003. július 2. 13:235.
    sziasztok!
    en is ugyanigy erzek nagyon szeretnek mar babat. Neha hullamokban ram tor de. . neha meg nagyon gyereknek erzem magamat hozza. Vagy csak egyszeruen onzonek hogy feladjam a kenyelmes eletunket. Ferjem hallani se akar rola, nem is merem neki mondani. Minden alkalomkor ha gyerek van a kornyezetunkben morcosan vizslat hogy , nehogy beleeljem magam
    előzmény:
    manochka (1)
     
  23. 2003. július 2. 13:224.
    szia manochka!
    Mi is hasonló paraméterekkel rendelkezünk, már a mi a kapcsolatunkat jellemzi. 5 éve lakunk együtt, de ha az együttjárást vesszük, akkor az már 7 éves. A gyerekkérdés érdekes, egyszer rögtön az összeköltözésünk évében teherbe estem, és akkor úgy döntöttünk közösen, hogy még nem jött el az ideje. Persze azóta én is sokat gondolkodtam rajta, hogy már mekkora lenne, ha megtartottam volna, és vajon mennyiben lenne más az életünk. Nem tudom, ennek valszínű így kellett lennie, de mostanában egyre jobban érzem azt, hogy szívesen vállalnék gyereket. De ugyanakkor én is várom azt, amikor a párom mondja ki, hogy itt az idő, valahogy erre egy nőnek tényleg szüksége van, hogy ne azt érezze, hogy csak magának szül. Nem házasodtunk még össze, de a gyerek előtt még terveben van az is. Tanácsot csak annyit szeretnék, ha adhatok, hogy semmit ne erőltess, vagy legalább is ne tűnj erőszakosnak sem a baba kérdésben, sem pedig a házasság kérdésében. Lehet, hogy vannak ravasz női praktikák, de ez talán nem az a témakör, ahol hosszútávon érdemes lenne alkalmazni őket.
    Üdv/ LUNA
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. július 2. 13:093.
    Ne panikolj, van meg idod. En a helyedben varnek meg egy kicsit, es semmikeppen sem "lepnem meg" a baratomat egy babaval.
    előzmény:
    manochka (1)
     
  25. 2003. július 2. 13:082.
    Ha valami nagyon jó, akkor az ember mindíg fél a változásoktól. Nehogy rosszabb legyen. Ha arra vár a párod, hogy eljöjjön a megfelelő idő, akkor az sosem jön el. Mindíg lesz ami miatt elhalasztjátok. Építkezés, nyaralás, boltnyitás, új meló vagy melóhely. . . . Én is 30 leszek, és ugyan a párom kicsit később de nagyon szeretne gyereket meg tudtam vele beszélni: jobb "túllenni" rajta. Nem rossz értelemben. Jobb lenne, ha jövőre már mondjuk 1 éves lenne. Minnél később szülöd meg, annál később lesz térdigérő. :-)) Nálunk jövőre futunk neki, így beszéltük meg. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy A dátum közeledtével nem száll-e inába a bátorsága. Nagyon vágyik babára, de mivel fickóbol van úgy képzeli el: 5 év múlva szól, hogy kéne egy gyerek és megcsináljuk és pár hónap múlva már tolja. Bele sem gondol, hogy ez nem ilyen egyszerű. :-))) Szerencsére van a baráti körben hasonló eset, ahol a fickó még tolta volna az egyébként áhított baba bevállalását, de a nő már úgy érezte: itt az ideje mert ő sem lesz fiatalabb. Hát én sem. A példa jó, mert a fickó azóta a gyereknek él, aki véletlenül egy tündér kisfiú és a párom is simán elhozná ha hagynák. :-)) Majd meglátjuk pár hónap múlva, ha beindítanám a "projectet" mit fog lépni. :-)) Szerintem neked is csak egy őszinte beszélgetés kéne erről, nem ultimátum vagy ilyesmi, hanem őt kérdezd meg, hogy mit tervez. Mert ez neked tudnod kell, hogy legyen mihez tartsd magad. Esküvő az más tészta, annélkül is lehet babát vállalni. Azt majd meglépi ha akarja. A babára kérdezz rá, és mond el neked ez milyen fontos és azt is, hogy akár 5-6 év is lehet mire összejön. Elvégre nem vagy már 20 és manapság elég "tápos" a nemzedék. Sok párnak évekbe tellik míg összejön az utód. Ezt is mérlegelje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top