Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Suttogó módszer kérdés

vizipok
Létrehozva: 2007. március 1. 18:55

Sziasztok! Azokhoz fordulnék, akik sikeresen alkalmazták a fenti módszert a baba altatásánál. KÉrdéseim:

Maradjunk a baba mellett, amíg mély álomba merül és ha mocorog, simogassuk meg közben? Vagy ne? Esetleg már menjünk ki a szobából?

Amikor a baba elalszik, általában 10-15 perc múlva felébred. Felveszem. Ilyenkor várjam meg míg ismét ásítozik, vagy ha már nem nyugtalan, rakjam vissza a kiságyba?

Köszönöm előre is!

  1. 2007. március 5. 09:1619.
    Meg kell nézni, hogy milyen problémák húzódnak meg a háttérben. Ha egy gyerek nem érzi magát biztonságban akkor igényli fokozottabban az anyja jelenlétét elalvásnál. Ez egy kisbabánál természetes dolog.
    A tudatos, éber állapotból elmerülni az álomba, eltávolodni a külvilágtól önmagában is szorongást kelthet. Elveszíti a kontrollt az ember. Ha sokszor nyomasztó álmok kísérik az alvást, akkor az elalvás még nyomasztóbb lehet. Ezt egy gyerek nem érti, az álmot el is felejti reggelre, mégis nyugodtabb ha ott érzékeli az anyját maga mellett. Alvás közben is érzi az anya- szagot, a meleget.
    Biztonságot keres a gyerek a szülői ágyban. Sokszor nehéz felismerni, milyen stresszhatások miatt. Talán túl korán került közösségbe, talán a szülők közötti diszharmónia, lehet bármi, amin talán nem is tudunk változtatni. De kompenzálni nagyon sok mindent tudunk!
    Ha érzi egy gyerek, hogy a szülőnek teher, hogy vele alszik, és elég elszánt akkor a gyerek meg fogja szokni a saját ágyát. Mert meg akar felelni az elvárásnak. Legföljebb más tüneteket fog produkálni. A problémák mindig búvópatak- szerűen vannak jelen. A gyerek megpróbálja kompenzálni. Nem elfolytani kell, hanem felismerni a gyerek igényeit és a saját belátásunk szerint engedni, segíteni. Ahogy az alkohol is egy eszköz arra, hogy a feszültségeket oldja az ember. Ha nincs konstruktív megoldás akkor van destruktív.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336647 (18)
    2007-03-03  00:10
  2. Torolt_felhasznalo_336647
    Torolt_felhasznalo_336647
    2007. március 3. 00:1018.
    akik a szülei ágyában alszanak előbb utóbb saját ágyba fognak költözni maguktól is.
    --------------------------------
    Az eggyik ismerősöm nél ez nem jött be. Van is godjuk.
    előzmény:
    mocli (17)
    2007-03-01  21:24
  3. 2007. március 1. 21:2417.
    Komolyra fordítva a szót, a csecsemőotthonban 8 gyereket nem tudtam egyenként elaltatgatni, volt aki egyből elaludt, volt aki negyed órát sírt, de nem tudtam nyolcat egyszerre dajkálni meg be sem feküdtem egyik mellé sem. De nem is kötődnek ám úgy azok a gyerekek mint az én lányom! Az az érzelmi biztonság amire olyan nagyon éheznek piciként, majd később lesz látható, ha bátran bele mer vágni mindenbe, mert tudja hogy az anyjára bármikor bármiben számíthat ha ő igényli. Azok akik a szülei ágyában alszanak előbb utóbb saját ágyba fognak költözni maguktól is. Ahogyan a szopásról leszoknak maguktól is úgy két és három éves koruk között, és a kisbabás szokásokat is maguktól elhagyják.

    Van, aki nem szeret a gyerekével aludni, leteszi egy szobába és becsukja az ajtót mert neki már vége annak a napnak és nem született pedagógusnak hogy végtelen legyen a türelme. Más meg akkor nyugodt ha ott szuszog mellette és éjjel is szoptatja ha felébred a pici.
    Egyéni hogy kihez melyik módszer áll közelebb, kinek mi az elfogadható megoldás.
    Én a derekam miatt nem ringattam ölbe. Eleinte külön aludt, de éjjel felkeltem hozzá sokszor szoptatni. Na aztán 10 hónaposan odavettem magam mellé mert fárasztó volt nekem mindig kimászkálni. Két éves korától átaludta az éjszakát és 3 évesen költözött a saját ágyába.
    előzmény:
    mocli (16)
    2007-03-01  21:08
  4. 2007. március 1. 21:0816.
    A barátnőm, akinek két felnőtt fia van és anno együtt dolgoztunk egy csecsemőotthonban nevelőként, ő mondta, hogy "addig örülj amíg éjjszaka sír mert akkor biztos lehetsz benne hogy otthon van". "Pillanatok amíg ilyen kicsi és nem tudod eléggé elkényeztetni ahhoz hogy tinédzserként ne szarja le a fejedet". Ilyeneket szokott mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223533 (15)
    2007-03-01  20:38
  5. 2007. március 1. 20:3815.
    2 és fél hónapos a kisfiam. köszi szépen a válaszokat, most megyek, mert szopi idő van!
    előzmény:
    marie73 (10)
    2007-03-01  20:14
  6. 2007. március 1. 20:3714.
     Hát igen, ezt is írhattam volna... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (12)
    2007-03-01  20:30
  7. 2007. március 1. 20:3513.

    Fú leiw!Bocsáss meg, hogy ezt írom, de nagyon nem a helyén írtad, amit írtál, sztem csak hirtelen felindulásból  

    Bizony én indítottam anno topikot, hogy 4 hónaposan nem alszik a fiam, ami annyit jelentett, hogy éjszaka 15-20 keltem hozzá, csak éppen a cumi kellett, vagy egy simi...

    Aztán olyan szinten lettem készen, hogy napközben már majdnem összeestem.Ekkor eldöntöttem, hogy külön szoba, és no simogatás.

    Persze én is simogatom, de a 8 kilás gyermekemet nem fogom ringatni..nem is sírt, megtanulta, hogy biza este alszunk, és már most is alszik egy szó nélkül és van, hogy alszik fél5ig egy mukk nélkül, akkor szopi, és 8-9ig megint, szóval ez babafüggő is. 

    az én gyermekemet az idegesíti fel, ha bemegyek hozzá, és odanyúlok, mert akkor persze, kell a simi, meg minden...meg a játék...

    Nekem ez a módszer nem jött be, igazából magától megtanulta a fiam 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2007. március 1. 20:3012.
    Mégis mi a fenét képzelsz Te,hogy igy megítélj Vkit?????????
    előzmény:
    leiw (7)
    2007-03-01  19:49
  9. 2007. március 1. 20:1511.
    köszi
    előzmény:
    Gitta404 (9)
    2007-03-01  20:06
  10. 2007. március 1. 20:1410.
    ezt így eléggé durván itélted meg 2 rövid hsz után baromi rosszul esik nem mondom... azt sem írtam h mekkora a gyerekem és h milyen problémákkal küzdöttünk meg fogalmad sincs róla, de itélkezni azt tudsz!!!

    egyébként ha érdekel egy másfél éves kisördögről van szó, aki nem alussza át az éjszakákat teljesen más vele altatni mint egy tehetetlen csecsemővel, igazad van
    mondjuk a topicindító gyerekét sem tudom mekkora, ő valszeg tényleg pici
    de pl volt h a fiam aludt jobban is és éjszaka ha felébredt, arra gondolván h esetleg szomjas, megitattam, na ezek után mind többször kelt fel és csak akkor volt hajlandó visszaaludni ha inni kapott, na ezért írtam azt h vannak dolgok amikhez tudtomon kívül én szoktattam hozzá és aztán teherré vált, mert igenis ne mondja senki h nem teher felkelni éjszaka óránként, másfél óránként egy másfél éveshez és nem aludni éjszaka 2 óránál többet egyhuzamban
    de ez legyen az én problémám, neked pedig szép estét!
    előzmény:
    leiw (7)
    2007-03-01  19:49
  11. 2007. március 1. 20:069.

    Ne haragudj, de így letámadni valakit... szerintem semmi rosszat nem mondott... nem mindenki egyformán neveli a csemetéjét!

    Én sem szokattam hozzá, hogy a karomban aludjun, most hogy 13 hónaposan 13 kiló egyáltalán nem bánom!

    Különben meg nem azt írta, hogy a gyerek teher, hanem egyes szokásai amihez esetleg ők szokatták... pl. a bátyámék egy ágyban aludtak a picivel, most a "pici" 3 éves lesz és van egy pici testvére aki 10 hónapos, nehezen férnek el egy ágyban 4-en, nekik is teher már a nagy lány nem alszom egyedülje....

    Tiszeteletben kell tartani egymást!!! Nem kell mást lehhurrogni, ha nem értünk esetleg vele egyet!

    előzmény:
    leiw (7)
    2007-03-01  19:49
  12. 2007. március 1. 20:038.
    Szia, nekünk az jött be, hogy mikor álmos volt, kis altatódal, kis dajkálás, aztán letettük a kiságyba, puszi simi, és kimentünk. Ha benntmaradtunk, akkor felébredt és minket lesett, hogy mi lesz a játék.
    Ha felsírt, akkor pedig rögtön bementem, simiztem, vagy kivettem, megnyugtattam és szépen visszatettem.
    Ez jól bejött eddig, ma már mint 16 hónapos komoly nagylány, már az esti mese alatt elfészkelődik, és mire kijövök a szobából már csukva a szeme. De ha felsír éjszaka, még ma is ugrok és simizem, nyugtatom, nem szeretem ha nem nyugtatom meg mikor valami tuti nem jó neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223533 (1)
    2007-03-01  18:55
  13. 2007. március 1. 19:497.
    Jo kis anya lehetsz te is.....egy tehetetlen kis csecsemot nevelni, igy.....aki egy kis anyai meleget ker mindossze, egy kis babusgatast.....mi a fenenek szulted ha ennyire a terhedre van?
    előzmény:
    marie73 (2)
    2007-03-01  19:18
  14. 2007. március 1. 19:386.
    Én már újszülőtt kora óta úgy csináltam, hogy alvás időben egyedül hagytam a szobában, nézelődött, majd legtöbbször elaludt. Ha nem, akkor kicsit segítettem neki, majd ismét leraktam. Sírni sosem hagytam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223533 (1)
    2007-03-01  18:55
  15. 2007. március 1. 19:335.
    hát végülis ahány gyerek annyiféle.... de nálunk ha hozzászokott vmihez, azt utána már megkövetelte és aztán már teherré vált...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679899 (3)
    2007-03-01  19:19
  16. Torolt_felhasznalo_679899
    Torolt_felhasznalo_679899
    2007. március 1. 19:254.
    nekunk bevalt es nem allunk az agy mellett.de tenyleg!egy picit tedd kesobbre a lefekves idejet . sok sikert hozza.amugy mennyi idos a baba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_679899
    Torolt_felhasznalo_679899
    2007. március 1. 19:193.
    szia. mi mindjart 4 evsek vagyunk es baba korban nyugtalan baba volt .ugyanugy ahogy a te babad is elaludt es negyed ora mulva felebredt. na szoval nalunk bevalt a simogatasi modszer.kis tenyeret,homlokat simogathatod.kulonben majd jelez hogy hol tetszik neki jobban .egy picit faraszto lesz eleinte de egy par nap utan hamar elalszik es meg valami semmikeppen ne hagy ott amig nem alszik bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223533 (1)
    2007-03-01  18:55
  18. 2007. március 1. 19:182.
    isten őrizz mellette maradni és simogatni, tűzés ki a szobából mert a kis huncutja megszokja h te ott vagy és simogatod, idővel pedig ki fogja követelni akkor majd állhatsz órákat is az ágya mellett de tényleg!


    és mi az h felébred? esetleg nyöszörög? olyankor ne is menj be! ha sírna akkor igen, de akkor is várj 1-2 percet mielőtt bemennél, de ha megvigasztalódott, tedd le rögtön és ki a szobából


    lényeg h mint másban is, következetes légy!! kitartást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223533 (1)
    2007-03-01  18:55

Címlap

top