Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Madrid

tepssy
Létrehozva: 2002. Április 15. 04:31
Hahoka! Ne haragudjatok, mostanaban baromira szetszort vagyok, nem emlekszem mar ra kinek irtam, hova irtam az elmult napokba, valakinek 2 levelet is irtam. hehehe. Bejon egy uj vizumtorveny most itt az USA ba, es ezt bogaraztam eppen, hogy akkor most mi van. Mindegy. . . . . . . Bam, becs szora es a virusokat csak Madridig kultem. Ugyhogy az otthonit azt nem en csinaltam!:)) De szurkolok az anyukadnak. En a betegsegek kozul ezt utalom a legjobban. A hanyos-hasmeneses betegsegeket. Ezzel ki tudnak kergetni a vilagbol. ( tudom szegyen ilyet mondani egy 12 eve egeszsegugyben dolgozonak, de akkor is!) Igy kulonosen szurkolok az anyukadnak!. . . . . Na de hogy vidamabb temakrol is beszeljunk! Ma jottem ra, hogy mi okozza a kerben , a pazsiton a sok-sok apro lukat!Azt hittem a cicam az, de nem. A mokusok. En ilyet meg nem lattam. Friss hajtasokat, gyokerek kozott turnak, kihalasszak a jo falatokat, es utanna BETEMETIK a lukat. De nem akarhogy. Szepen kezzel visszamerik a foldet es meg meg is tapicskoljak. Csak pont ugy, es olyan precizen mint mi emberek szoktuk. Ott bamultam az ablakban oket, foldbegyokerezve, de a vicc az volt, hogy meg a cicam ( aki ott ult mellettem) is ledermedve nezte. ( mert egyebkent ha mar mokust lat, akkor mar viszi is ki az ablakot tokostol. ) Utana termeszetesen orakig kacarasztam. Allitom sokkal jobban elszorakozok az allatokat nezve, mint a TV-t. Na jol van megyek mar, mert mar megint elkapott az infantilizmus. Pusszancs, egyebkent en jol vagyok. T.
  1. 2002. Április 20. 02:1626.
    Hahoka! Orvendek, hogy odaert a jo ido, mert itt csak ma ert ide a husssito eso es ido. SZERDA HELYETT! Pinki, teljesen megertem majd nyafogasodat a 40 fok miatt. Nekem ez a 37 is sok volt. Bar ha vizparton lenne az ember, akkor mas. Ma egesz nap aludt mindenki, mer az elmult napokba meg azt sem tudtunk. . . . . . Bam, koszi a lencset, igen, imadom!!!Igyekszem majd azert gyakrabban jelentkezni. Puszi mindenkinek, aki kimaradt! T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. Április 19. 23:0425.
    Hello Pinki! Det kar, h olyan hangosan neztem a TV-t. Nem hallottam, h a gep plingel, igy sajnos lemaradtam egy jo dumcsirol. De meg nem fekszem le es a gep be van kapcsolva es a TV-t lehalkitom jo? :). . . . . bamse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 19. 22:4824.
    Peroni!Mamatu másik számánaK én is örülnék!!!Találkozót emlegetett multkor priviben. . . most várok Rátok!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_949820
    Torolt_felhasznalo_949820
    2002. Április 19. 22:1923.
    UFFFFFFFFFFF!!!!!!!!!!!!!!vagyok megint. gyorsan atolvastam az e heti uzeneteket. AJJJJJJJ!!!!!!!!!!!bamse aztan meg en panaszkodtam hogy nem irsz!!!!!!!remelem nincs betuhianyod!!!!!!!habar jobban nezve szerintem biztos van!!!!!!!hahahahahaha!!!!!!!!!!!de jo lesik olvasni soraid igy legalabb elvagyok itt a gep elott, es semmi rosszat nem csinalok. -mint mindig!!!!!!!!!. . . . . . . bamse remelem anyukad jol, vagy jobban van!!!!!!!!!!!!. . . . . . . . eni. . olvastam soraid. ha nem keso en is leirnam amit tudok szalasrol. ok!?igy hat mondom a magamet-ha nem akarsz sokat kolteni-/hotel, motel. etc/talan ajanlanam hogy keress egy pension-t. hogy ez mibol letezik???????????meselem:ez egy lakas tobb szobaval, es rengeteg aggyal. kiadjak az agyat naponkent. szoval se kaja se semmi. habar szerintem nem is baj ugyanis ha egesz nap oda lesztek nem is muszaly mas mint este egy agy hogy ledolj!!!nem!?az ara alltalaba a 1000. -1500 korul forog. remelem hasznat tudod venni az uzenetnek. viszlat. . . . . . . . . . mastep aranyos szoval te vagy a bunos hogy jon a meleg. mondom bunos ugyanis eddig remek, de majd biztos sirni fogok majd ugy agusztus fele, hogy nagyon meleg van. ugyanis ki birja ki a nap alatt ha majd jon a 40!!!!!!!meg a 45 fokok. !!!!!!!!!!!!!!es higyetek el nem tulozok. habar mondjak hogy hozza lehet szokni. aki ezt mondja csak ket szavam van hozza!!!!!!!!!!!:NAGY TUROT!!!!!!!!!!!!!. . . . . . . . . . . . . . es te mamatu remelem jol vagytok. habar olvastam a mimi balesetet. HMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!szemet kutya!!!!!!!!!!zzzz anyjat neki!!!!!!!!!!!!!!remelem mimi mar csak nevet a tortenteken!!!!!!!!!es mondanam kisszajjal hogy haragszok hogy mastol tudom meg hogy otthol vagy. habar jobban gondolkozva biztos en vagyok a hibas hogy ritkan jovok. na jo hagyjuk majd dumcsizunk rola!JA es mig el nem felejtem remelem nem felejtetted el az egri csillagokat. ??????????vagy igen!!!!!!!!??????????????es nagybetukkel:UDV KIKONAK!!!!!!!!es mond meg neki hogy ne sirjon ha kedden kikap a r. madrid!!!!!!!!!!hahahahahaha!!!!!!!!!!!!!bocs de egy jo nagy kalap szart nekik!!!!!!!!!!!hahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!na tuztem ugyanis dugo mar keresi a seprut hogy elverjen vele!!!!!!!!!!!!!majd jovok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ADIOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSS SS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949820 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_949820
    Torolt_felhasznalo_949820
    2002. Április 19. 21:4722.
    EEEEEEEEEEEEEEEEOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!vegre vagyok!!!!!!!!habar ne csodalkozzatok ugyanis mint tudjatok csak hetvegen jovok. egyenlore!!!!!!!!!!. . . . . . . . aztan megint bocsanatot kerek mindenkitol, hogy most pillanatba nem valaszolok senkinek, es csak irok, de vendegeim vannak, es nem tudom mikor tuznek el!!!!!!!!!raadasul itt ugral dugo ugyanis kapott egy uj jatekot, es be van izgulva. ugyanis a jatek a DONALD KACSA!!!!!!!!!!!!!!ismetlem:a DONALD KACSA!!!!!!!!!!!igy hat meg kell ertenitek, hogy nincs idom. de nem felek igy legalabb nem untatom a nepet. igaz!?. . . . . . . . . . . . . . ja es vegre itt a meleg!!!!!!!koszonom aki kuldi. . egyenlore, ugyanis biztos hogy ugy agusztus tajan majd sirni fogok, hogy legyen egy kicsit huvosebb, mert ki birja a 40 valamenyi fokot!!!!!igaz. habar mondjuk ha a tengerpart mellet vagy egy jo hideg sorrel;egyik kezedbe az ujsag a masikba egy csocs!!!!!!!!!!es szemeddel csak top less-es lanyokat kukkolsz nincs gond!!!!!!!. . . . . . . . igaz. habar szerintem mar valaki mar biztos szid es mondja-aj mindig csak egy dolog jar a fejunkbe!!!!!!!. . . . de mit csinaljak, hisz ti vagytok a hibasok!!!!!!!-nem szabad olyan szepnek lenni!!!!!!!!!!!hahahahaha!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2002. Április 19. 20:4721.
    Mamatu lattam, hogy hivtaaaaaallll!!!Az tortent, hogy a nagypapamnak porcot fognak cserelni a terdebol es egy hete varakoztatjak. Es tegnap itt Szegeden borzalmas zivatar volt, a kezem viszont tele volt sutemennyel es esernyovel. . . . raadasul a telefonom is halkra volt programozvvvvaaaa, de igerem, hogy most mar maximumon van. Nincs valami masik telefonszamod, amin elerheto vagy itthon????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. Április 19. 19:5820.
    TEP -. . . . . . ezt halalbol tettem = ezt halabol tettem
    előzmény:
    bamse (19)
     
  8. 2002. Április 19. 19:5619.
    Ez nem igaz gyerekek, az iccaka irtam ide sokat nektek, es vipsz eltunt, hova lett, kitudja? De nagyon duhito, pedig megint kuldtem lencset kikonak sot meg tepnek is, (te mondtad, h szereted te is ugye?), ezt halalbol tettem neked tep, mert elerkezett a szep ido amit kuldtel, koszi szepen. . . . . :) Ma annyira szep lett az ido, h kint ebedeltunk a teraszon (a szomszed hazban ott lakik apos), igy nem kellett ebedet fozni (pedig a lencse be lett aztatva mara is), majd megeszem holnap. Most ugye ki kell hasznalni, h egyedul vagyok, igy megy a lencseeves. Ferjecskem kedden jon haza Kinabol. Gyerekek ma jon valaki egy kis bulira a messengerbe vagy a chatba? Mar reg talalkoztunk!!! Most megyek egy kicsit DJ-ni, majd jovok vissza kesobb. Addig is pusszancs. . . bamse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. Április 18. 05:0218.
    hahoka! ez mar nem normalis. 37 fok. Azt igertek mara hul egy kicsit es etere mar esni fog igy reggelre megjobban lehul az ido. Itt van 11 ora es eso sehol! Hat mit kepzelnek a meteorologusok, meddig birom ezt? A cicam ma volt halas eloszor, hogy a pincebe zartam. . . . . Egyebkent udv mindenkinek, ha az ido lehul en is csillapszom. De tudhatjatok itt mindig tortenik valami. En meg imadok panaszkodni. . . . . . . Bam, neked meg ezerrel lapatolom a meleget. . . . . . . . . . . Mamatu! De jo latni!Vagy ezt mar irtam? Na mindegy. Na megyek, mert a gepem 10 percnel tovabb nem birja bekapcsolva. Holnap csak akkor jovok, ha emberive valik az ido. Pusszantas a brigadnak!T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2002. Április 17. 17:0117.
    sziasztok picurok!!!:-)))) köszike a jó gondolatokat és szavakat!!! kösz muxi, hogy itt vagy és segétkezel:-))) per hivás indul. . . . . . arra gondoltam leirom még macska koromban én is nagyon örültem volna , ha a gazdim a tep. olyan kis előrelátó és gondoskodó:-)) itt is még klassz az idő és a húsvéti sonkát is pótolom lassan:-))) net caféból irok, már megyek is. . . . . ez egy kész rabbbbbblás:-))) puuuussssssszzzzzzzzz mindenkinek. . . erröl jut eszembe, . . . igen azt hiszem küldhetnél mallorcára egy kis lencsét bam, legalább a lelkiismeretem nem lesz olyan rossz, hogy hagyom éhezni az uram. . . :-)) hihi. . . bam. . . . . kérdezősködés indul Vida ügyben. . . . . . . . . . . :-))) eredmény . . . . eddig: senki nem ismeri. . . .
    előzmény:
    Muixoneta (16)
     
  11. 2002. Április 17. 16:4016.
    Na, orulok, hogy kdierult. Nekem is van spanyol ismerosom es a vodafone regebben elkuldte, de februar ota nem megy el, sot, en sem kapok meg semmit. Nincs szerzodes, az ugyfelszolgalat pedig semmit sem mond. Westelrol probald, ha tudod! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2002. Április 17. 16:1815.
    Koszi, hogy szoltal Muixoneta!!!!Vodafone-os vagyok. . . szoval Mamatu azert nem kaptad meg az smst!!!!A szamom elkuldtem privatban!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. Április 17. 15:1114.
    Peroni, pannonroles vodafonerol nem megy el a movistarra pld. az sms!!!! ugyhogy lehet, hogy meg sem kapta. Csak a westelrol. Persze lehet, hogy mamatu mobilja nem movistar. Mindenesetre sok a gond a spanyol-magyar kapcsolatokban :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2002. Április 17. 14:3413.
    MAMATU!!!KULDTEM NEKED SMST ES TE NEM IRTAL VISSZA!!!!MINDJART KULDOK EGY PRIVIT!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. Április 17. 01:2012.
    Hahoka! Nahat Bam, kiprobalom, komolyan! Ma rekordott dontottunk. Itt volt a legmelegebb, 35-36 celsius fok. A guta utogetett mindenkit. Melegebb volt itt mint Floridaban. heheheh( nevetnek, ha lenne erom) szoval Bam, megdumaltuk, en kuldok neked innen 15 -ot is ha kell. Mert ez mar nem normalis. Es holnapra is ugyazezt mondjak! De allitolag a hetvegere visszahul 18 fokig. Es en madom a lencset!!!!!. . . . Mamatu! De jo, hogy megvagy!!IRRIGYELLEK! Nagyon!Aztan irjatok am meg, mint sikerult a randi! Na megyek megint tusolni, mert itt csopogok. Latjatok nekem semmi sem jo! Bar a macskanak rosszabb. Csinaltam neki pancsolot. Egesz nap strandolt. Pusszancs! T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. Április 16. 23:1311.
    . . . . folyt. . . tep ez egy igazi vagyis valodi tortenet, csak azert irom, hatha neked majd hasznal, marmint a kopoltyus lelegzesre gondolok. . . ugye Mo-on szenteste mindenhol halszle es rantott hal a vacsora (legalabbis az en szereny tudasom szerint, nalunk mindig igy volt eveken at). . . szoval anyukam a halat mar jo nehany nappal szenteste elott megvette, h szep kover legyen stb. . es a hal a furdokadban "lakott" 24. -ig, mert fagyaszto meg ilyesmi akkor meg nem volt es kulonben is akkor mar nem friss a hal. . szoval estenkent amikor a csalad furdott a halnak el kellett hagynia a kadat. . . akkor mi egy kis palyinkas kenyeret dugtunk a szajaba es ofelsege berugott. . . ekkor at lett teve egy ures vodorbe, amig a csalad tisztalkodott. . utana megint megengedtuk a kadat vizzel, vissza a halat, aki egy ido mulva magahoz tert a reszegsegbol es vidaman uszkalt tovabb, masnapig, akkor kezdodott minden elorol. . . szoval tep erted, ha mar nem birod ki a kadban a kopoltyus lelegzest akkor egy kis palyinkas kenyerrel kell megoldani a dolgot, de ezt csak akkor szabad, ha a "tinik" mar lefekudtek. . . sok sikert. . . pussszancsocska mindenkinek :) bamsemaciosita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. Április 16. 21:5610.
    Szia te kis csavargo mam es egy kukuli mindenkinek. . . :)) mam gondolhattam volna, h te irsz, mert a lencses tallal ultem le a gephez. Kuldok belole kikonak, ha te nem vagy otthon, szegeny hagy kapjon vmi fogara valot. . . mam a madrid nem madrid nelkuled, a kiscsibeid mind szetszaladtak, csak tep meg en birtuk ki tavolletedet, vagy mar mindenki mast a szarnyad alatt elvittel Mo-ra? TEp, ne haragudj de ugy irigyellek, meg mindenkit ahol szep ido van, bocs ill. meleg van, szepnek szep itt is de, mit er ha csak 6 fok van? tep szoval en elzuhanyozgatok helyetted is, de legalabb a folosleget kuld ide, mondjuk te megtartsz 20-25 fokot es 8-13-at elkuldesz ide, akkor itt legalabb 14-19 lesz. . . na raallsz? . . hogy a cica komaban van azt meg is ertem, o nem tudja a szogre akasztani a teli bundat, amit meg nem vedlett le szegeny, nekem ma jott level a bundasboltbol, h ideje leadni a bundat (nyaron hutohazban tartjak, micsoda orultseg, itt nincs is olyan nagy meleg) mam a keresztfiam neve Vida Laszlo, de szerintem o nem emlekszik ram, szulei Vida Jutka es Laszlo. A Jutkaval egyutt jartam gimibe, meg evekig utana egy cegnel dolgoztunk, szoval ha betudnal csongetni a Jozsef Attila utca 37-be Solymaron es udvozlettel a Vrasko Evatol elkered emilcimjuket az nagyon szuper lenne, vagy add meg nekik az en cimem, Solymar nem olyan nagy, de jelenleg a vilag koldoke. . ugy nez ki (hogy te miert nem szereted a lencset mamatu????), nem akarsz egy kis kostolot?. . . tep, hogy megy a kopoltyus lelegzes, belejottel mar?. . . folyt kov, nehogy elrepuljon
    előzmény:
    mamatu (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2002. Április 16. 19:569.
    szijasztok lányok!!!! :-) üdv eni!!!! és lányok. . . kössssz a gondolatokat!!! annyira nehezemre esik az irás, mert nem találok betüket , meg a gép is állandóan foglalt, már már net caféba kell mennem:-))) szóval holnap hivlak MYD! perről nem tudok még semmit. :-((( ma kérem szépen félujjas polóban voltam:-)))) és a rádióban tök jó zenék vannak. . . :-))) szerintetek az már nagyon rossz jel ha a sláger rádioban ismert zenék vannak? /most találtam meg a kérdőjelet:-))/ szóval öregszem. :-((( hihi----nos sajna innen nem tudok segiteni szállásügyben, de van még időnk, majd még megbeszéljük eni. Bam ird már meg légyszi mégegyszer a keresztfiadék nev ét, mert igy nem tudok nyomozni:-)))) hiányoztok ám:-))) TRILLi. . . . kinyirtad már a fönököd??? tep. . . . ugynéz ki jó a lapátod:-))) pussssy mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399097 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_399097
    Torolt_felhasznalo_399097
    2002. Április 16. 12:318.
    Akkor megpróbálom az elejét megnézni! ;o) Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368346 (7)
     
  20. 2002. Április 16. 03:067.
    hahoka! Bam, most az egyszer nem dicsekszem, hiszen tudod en mindig panaszkodom! hehehe. . . . . . Szoval eppen a kopoltyus legzest tanulom. Mert ma megutottuk 33 fokot, eros juliusi idot, ugyanakkor 1 hete 5-10 fok volt. Ez meg nem normalis. Meg nekem sem. A cica is egesz nap komaban volt. Ugyhogy megy a zsakolt meleg, mert ennyi mar tul sok!Ja bocs, tenyleg! TUSOLAS-t akartam irni! koszi. . . . . . . . . ENI! Sajnos Mamatu nincs itt mert eppen Magyarorszagon idozik majusig, o biztos tudna neked otleteket, tipeket adni. Remeljuk benez. Ha van idod es turelmed, a forum indulasakor, az elejen eleg sok ilyen dolog szoba kerult. . . . . Es Trill is talan benez!. . . Na megyek meg egyszer tusolni! Tenyleg Sasi, te hogy birod? Na pusszancs nektek. T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 15. 20:446.
    Tep, te kis hencegos, tudom, h azert irsz helyi idojarasjelentest, h hencegni tudjal a 30 fokkal. Itt is szep ido volt ma, de csak a harmad resze a fokoknak. Jo nagy turat tettunk a szomszednovel. Masfel orat tekeregtunk az erdoben/szelen, az kb, 6-7 km-nek felel meg gondolom. Eni! Tudomasom szerint itt nincs senki sem Barcelonabol, de azert lehet, h kapsz majd vmi otletet. En Oslobol irok. Tep, napjaban mi tortenik 30-szor? Azt elirtad egy kicsit, igy nem tudok rajonni. Veszem a rizikot az idovel kapcsolatban. Kuldhetsz egy par zsakkal. :) bamse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_399097
    Torolt_felhasznalo_399097
    2002. Április 15. 20:015.
    Sziasztok! A párommal májusban szeretnénk pár napot Barcelonában tölteni. Nem tudnátok nekem segíteni szállás ügyben? Nagyon örülnék, ha tudnátok tippet adni, hogy hol érdemes utána néznem! Előre is köszönöm! ;o) Eni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368346 (4)
     
  23. 2002. Április 15. 19:134.
    Hahoka! Ismet it vagyok a helyi idojarasjelentessel. 30 fok arnyekban es esik es esik az eso. Igy parolog minden, kisse dzsungel szeru az idojaras, 200% paratartalom. Napjaban 30 szor tusokol, es ugy dontottem banant fogok termeszteni. . . . . Myd, persze, hogy nem haragszunk! :))Bam, kuldjem ezt a meleget? Nem biztos, hogy orulni fogsz neki!. . . . . . Na megyek vissza dolgozni. Pusszancs! T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. Április 15. 17:113.
    Sziasztok szetszortak, meg akinek a gepe van szetszorva, meg akik nincsenek szetszorva egyaltalan. Nagy a pangas mostanaban, nem tudom miert? Tan mamatut hianyolja mindenki velem egyutt? Most csak rovidkere jottem, mert en akartam a 600. lenni. remelem sikerul. Meg jovok kesobb, este:) addig is pussssz. bamse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 15. 05:532.
    Teppsy!Bocsika!!!Az egész gépet szétszedte a férjem!Amikor egy picit működik, benézek ide oda. Ne haraguggyatok. . . . jó?. . . . lehet, hogy találkozom Mamatuval. . . most ezügyben szorgoskodom. . . . de jó lenne!Mindenkinek puszi!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368346 (0)
     

Címlap

top