Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik-baby program

Gemini05
Létrehozva: 2003. augusztus 28. 15:59
Sziasztok Sorstársak!

Azért indítom ezt a topicot, mert szeretnék olyan, hozzám hasonló lányokkal6 asszonyokkal eszmét cserélni, akik már elkezdték a lombik programot. Talán egymás tapasztalataiból erőt meríthetünk.

Várom válaszotokat!
  1. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 29. 21:5826.
    Köszi, és én is remélem. :-))
    Persze valahol sajnos fel vagyok készülve a csalódásra is, de tudom, hogy lesz egyszer gyerekem, mert mindenkinek van gyereke, miért pont nekem nem lenne ugyebár. Így szoktam hozzáállni ehhez a meddőséghez.
    Kedden lesz DI TI.
    Nem tudom, milyen stádiumban vagytok a vizsgálatokkal, de nem tudom, tudod, hogy akár hosszadalmas kivizsgálásokra is számíthattok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 29. 21:5125.
    Köszi, így már tisztább a kép, bár a dilemma megmaradt, mármint, hogy melyik a jobb. Mert ha a tüszők károsodhatnak, akkor a fájdalom kibírható.
    Én még elég messze állok ezektől, valamikor ősszel mennék a Dévaiba. Ellátogattam az idex. hu-ra, azt olvastam, hogy az általad említett lány éppen most lesz punkció és transzfer, de majd azután felveszem vele a kapcsolatot, hátha mesél valami közvetlen élményt az intézetről!
    Zsuzsa, szorítok neked igazán nagyon, remélem jó példa leszel nekünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 29. 21:3124.
    Ja, és még annyit, hogy magas a vérnyomásom, és mégis altattak, és nem lett semmi bajom, nem kell az altatástól félni, csak egy kis szurit kapsz, és mi az már nekünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 29. 21:3023.
    Sziasztok!

    Az altatás csak akkor veszélyes, ha valaki szívbeteg. Ha nem vagy szívbeteg, chello, akkor nem kell félned. Persze előfordulhat, hogy soha többet nem kelsz fel, de ennek annyi az esélye kb. , mint hogy belehalsz a szülésbe. Legalábbis is szerintem.
    Nekem idén volt az első kórházi jelenésem. Altattak, műtét volt. Semmi vész nem volt, túléltem. :-) Ja, nőgyógyászati műtét volt, kivettek belőlem két csúnya és hatalmas polipot.
    Egyébként úgy tudom, a punkcióhoz rövid ideig altatnak, kb. negyed óra.
    És meg van az előnye, ha valakit altatnak vagy nem altatnak a punkciónál. Altatás azért jó, mert egyébként igen fájdalmas beavatkozás, gondoljatok bele, minden próbálkozásnál beleszúrnak a petefészekbe. Ha jól tudom.
    És a nem altatásnak meg az az előnye állítólag, hogy nem károsodnak a tüszők. Mert az altatásnál olyan erős szert használnak, hogy talán minimális mértékben károsíthatja a petéket. De ez nem tuti! Csak feltételezik.

    Egyébként nem én vagyok ilyen okos, hanem nagyon sokat olvasgattam a már korábban említett indexet, ott nagyon sok infót kaptam a lányoktól.

    Szóval kétnaponta kell kapnom a szurit (összesen három ampulla: 2 amp. Gonal-F és 1 amp. Luveris), naponta kétszer a Serophene-t 5 napig, és vasárnap estétől Clion-D hüvelykúp, gondolom punkcióig.
    Punkciót a jövő hétvégére tervezi a doki, nem lesz sajnos itt, de majd más megcsinálja, nem izgat. Nem ezen fog múlni, ha esetleg nem sikerülne szerintem.

    És lányok, ki az, aki mostanság akciózik?
    Ti a beültetés után hogy s mint viseltétek magatokat? Feküdtetek vagy nem? Mentetek dolgozni?

    Bocs, ha hosszúra sikeredtem, sorry. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 29. 20:4122.
    Igen, altatásban lesz. Én sem sokat tudok az altatás veszélyeiről de remélem nem lesz gond. Mikor kell menned a Dévai dokihoz? Én szeptemberben kezdem a fogi gátlót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 29. 20:3221.
    Akkor altatásban végzik majd neked?Sajnos nem igazán tudom, hogy milyen veszélyei vannak az altatásnak, én nem tartom félelmetesnek, bár semmi konkrétumot nem hallotam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 29. 20:1720.
    Zsuzska75!
    Én kérdeztem a dokitól, hogy altatásban végzik-e a punkciót és azt mondta többnyire igen mert elég fájdalmas beavatkozás. Én félek az altatástól de a fájdalomtól is, szóval nehéz döntés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 29. 20:1019.
    Sziasztok lányok!
    Köszönöm mindenkinek a választ. A Dévai doktor úrról már én is sok-sok jót hallottam, nagyon várom már, hogy végre személyesen is találkozzunk.
    Zsuzsa, remélem, hogy részletesen beszámolsz majd nekünk az egész proceduráról, mert úgy tűnik, Te vagy most igazán tűzvonalban közülünk. Milyen gyakran kell majd menned ellenőrzésre? Lehet már sejteni, hogy mikor lesz a leszívás és a beültetés? Nagyon drukkolok Neked!Bekkukkantok majd az indexre és megpróbálom felvenni a kapcsolatot DI Ti-vel.
    Chello, örülök, hogy itt vagy köztünk, bár jobb lett volna egy vidámabb témájú topikban találkozni.
    Más. Szerintetek mi a jobb, ha altatásban végzik a petesejt leszívást vagy ha ébren? Melyiknek mi a kockázata? Nekünk kell választani, vagy pedig az orvosok döntik el?
    Legyetek jók, jó hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 29. 19:5218.
    Sziasztok !

    Én is szeretnék csatlakozni ha befogadtok. Nálunk szeptemberben indulna a lombik program de nagyon félek az egésztől és főleg a kudarctól. Fog valaki a Nyírőbe járni közületek? Érdekelne, hogy ki milyen gyógyszereket és milyen dózisban fogja kapni? A Dévai intézetről és a dokiról csak jókat hallottam, egy ismerősünknél ott jöttek össze harmadik inszemre az ikrek. Az intézet nagyon kultúrált és a Dévai meg egy rendes doki aki emberszámba veszi a betegeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. augusztus 29. 19:2617.
    Nekem azt mondta a dokim, hogy akkor is megnő az esély a teherbeesésre, ha egy hónapig szedem a fogamzásgátlót. Nagyobb lesz a valószínűsége annak, hogy a gyógyszer szedésének befejezése után, a következő hónapban több petesejt fog megérni.
    Nálam ez fog történni egy hét múlva. Azután majd meglátjuk.
    előzmény:
    ktimcsi (16)
     
  11. 2003. augusztus 29. 19:0016.
    Szia Zsuzska!
    Bocs, de csak most kerültem gépközelbe.
    Szóval igazából semmi konkrétat nem találtak nálunk, ami ok lett volna arra, hogy nem lett baba. Azt mondták valószínű, hogy kicsit lassúak a spremák, és kevesebb is van belőlük, mint illene. De ez sem ok, legalábbis a dokim ezt mondta.
    Mivel ugye én kaptam a gyógyszereket is, meg a szurikat is, és főleg, hogy pont rá egy hónapra lettem spontán terhes biztos vagyok benne, hogy a hatás megmaradt, tehát valószínű, hogy az is besegített, a hormonszint jó magas lehetett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (10)
     
  12. 2003. augusztus 29. 15:4515.
    Persze, hogy nagyon hiszek ebben az egészben, különben nem ezzel töltöttem volna el az elmúlt öt évet.

    Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 28. 22:2914.
    Sziasztok!

    Kedves Zsuzska, az indexen, a Szülői értekezlet című részben (?) van egy meddőség-lombikbébi topik, ott az egyik lány, DI TI a Dévaiba jár. Ő totál meg van velük elégedve. Én is csak jókat hallottam róluk.
    Én a Kaáliba járok, most kezdtük az első programot. Ma kaptam az első szurit Apától. Abszolút nem fájt!!! Pedig hasba kaptam. Egyelőre jól bírom. Pár nap múlva kiderül, hogy bírom a hormonokat.
    Ki mikor kezdi, illetve hol tart?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (2)
     
  14. 2003. augusztus 28. 22:2213.
    Sziasztok, mára kiszállok, holnap folytathatjuk.
    előzmény:
    Gemini05 (12)
     
  15. 2003. augusztus 28. 21:3212.
    Te milyen gyógyszereket, injekciókat kaptál?
    előzmény:
    ktimcsi (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 28. 21:1811.
    Ja, és ami a lényeg: gratulálok a babádhoz, vigyázz rá nagyon! Zsuzska75
    előzmény:
    ktimcsi (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 28. 21:1610.
    Timcsi, nem akarok indiszkrét lenni, de megkérdezhetem, hogy mi volt a probléma, amiért IVF-re kellett menned? Csak azért kérdezem, hogy milyen jellegű problémánál lehet reménykedni, hogy spontán is összejön. Szerinted a sikerbe bejátszott az is, hogy a lombikprogram során kaptál hormonkezelést?
    Egyébként köszi a hozzászólásod, mert ez reményt ad, hogy nekünk sem kell nagyon elkeserednünk, bármi megtörténhet.
    előzmény:
    ktimcsi (6)
     
  18. 2003. augusztus 28. 21:049.
    Hát igazából erre a doki sem tudta a választ, mert beültetés után mikor kellett menni a vérvételre, hogy a Hcg szint emelkedett-e, tehát megtapadtak-e, akkor emelkedést hozott ki az eredmény, és nem is jött meg, tehát tök boldog voltam. Aztán a rá következő héten minden panasz nélkül elkezdtem vérezni és akkor mikor bementem Uh-ra nem is látott semmit a doki. (spontán elmentek)
    előzmény:
    Gemini05 (7)
     
  19. 2003. augusztus 28. 19:098.
    Én is Pécsre jártam!!
    előzmény:
    Gemini05 (7)
     
  20. 2003. augusztus 28. 19:057.
    Mi volt az oka annak, hogy nem sikerült az IVF? Nem tapadtak meg az embriók, vagy más probléma is volt? Én Pécsre járok és nemsokára másodszor is próbálkozunk.
    előzmény:
    ktimcsi (6)
     
  21. 2003. augusztus 28. 18:406.
    Sziasztok!

    Én is tudok mesélni a lombikról , nálunk IVF volt egy alkalommal, de az sajnos nem jött össze. Azonban rá egy hónapra természetes módszerrel terhes lettem, és most itt alszik a kisszobában az én pici lányom aki vasárnap lesz 5 hetes.

    Mi a Nyírőbe jártunk, én nagyon meg voltam elégedve az ottani személyzettel, nagyon aranyosak, segítőkészek, nagyon megszerettem ott mindenkit.

    Kérdezzetek, hogy mi érdekel és szívesen válaszolok minden kérdésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. augusztus 28. 17:415.
    Egy lombik és egy inszemináció a mérlegünk, de egyik se jött össze. Ami az anyagiakat illeti, két éve kb. egy százast költöttünk a gyógyszerekre :((. Magát a beavatkozást támogatja a TB (ha jól emlékszem, az első ötöt - vagy négyet?), de hát így se olcsó mulatság. A gyerek aztán úgy gondolta, jön magától. . úgyhogy (egyelőre) megúsztuk a továbbiakat. Veletek mi a helyzet? (Egyébként írtam privit is. )
    előzmény:
    Gemini05 (4)
     
  23. 2003. augusztus 28. 17:254.
    Nektek van már gyereketek, vagy csak próbálkoztatok eddig? Ha igen, akkor hányadikra jött össze és mennyibe került egy havi gyógyszer adag?
    előzmény:
    kukujka (3)
     
  24. 2003. augusztus 28. 16:443.
    Sziasztok! Én úgy láttam, van egy-két topik, ahol foglalkoznak ezzel a kérdéssel. Nekem is vannak tapasztalataim, de most hirtelen nem is tudom mit mondjak, mert annyit lehetne beszélni erről. Mi érdekel titeket? Mondjuk én nem Pestre jártam, és elég sok különbség tud lenni ntézmények között, de azért a lényeg megegyezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 28. 16:342.
    Nagyon örülök a témafelvetésnek. Pár hónapja derült ki, hogy nekünk is csak a lombikbébi programmal lehet gyerekünk. Még konkrétan nem vágtunk bele, csak az előzetes vizsgálatoknál tartunk, de már rengeteget olvastam erről az egész dologról, próbálok mindenféle infót begyűjteni. Te melyik intézetbe jársz? Én valószínűleg a Dévai Intézetbe megyek majd.
    Nagyon sok téma lenne, amit érdemes lenne megvitatni, mert ez bizony igen nehéz életszituáció!Jó lenne, ha válaszolna valaki, aki szinén a Dévaiba jár, mert még nem hallotam senki személyes tapasztalatát róla.
    Zsuzska75
    előzmény:
    Gemini05 (1)
     

Címlap

top