Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitaminok-no depresszió

lauralilla
Létrehozva: 2007. szeptember 25. 19:17

Sziasztok!  

Nemrégen vettem egy vitaminokról szóló könyvet (Klaus Oberbeil : Vitaminnal frissen, fürgén, egészségesen). Ebben a szerző a szorongásos, depresszív állapotok többségét gyógyíthatónak tartja, ha az illető elegendő vitamint szed, főként a kiegyensúlyozott táplálkozás útján, tehát nem csak kapszulákban. Nagyon elgondolkodtatott ez a dolog, mert egyébként szakmámba vág az ügy, de erről az elméletről még nem hallottam. Mindezt teljesen érthetően, logikusan vezeti le.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek, aki depis vagy szorongó, hogyan táplálkozik - vagyis szerintetek hogyan van ez az összefüggés?

  1. Torolt_felhasznalo_788681
    Torolt_felhasznalo_788681
    2007. november 30. 15:25101.
    Nem hiszem, szerintem egyszerűen csak ezért, mert szeretik a gyereküket és kedvesen akarják szólítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. november 30. 14:24100.
    Ezert szolitjak egyes szulok a gyerekuket "aranyom"-nak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788681 (99)
    2007-11-30  09:07
  3. Torolt_felhasznalo_788681
    Torolt_felhasznalo_788681
    2007. november 30. 09:0799.
    Igen, hatással van a viselkedésre. Javítja a koncentrálóképességet és a memóriát, ajánlott tanulási zavarokkal küzdő vagy hiperaktív gyerekeknek  is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_788681
    Torolt_felhasznalo_788681
    2007. november 30. 09:0298.
       
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. november 29. 14:3397.

    Az arany nem csak kollid, hanem szilard allapotaban is jo bizonyosfajta depressziok ellen.

    Az egyik hatekon formaja karika alaku, a masiknak a hatasat gyemanttal lehet tovabb fokozni.
    Nem csak depresszio ellen, hanem viselkedes befolyasolasara is alkalmas, tehat ovatosan kell vele banni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788681 (96)
    2007-11-29  12:37
  6. Torolt_felhasznalo_788681
    Torolt_felhasznalo_788681
    2007. november 29. 12:3796.

    Sziasztok!

    Én most olvastam, hogy a C-vitamin hatásos depresszió ellen, szerencsére nincs szükségem rá. De a B-vitaminok is hatnak az idegrendszerre vagy az aranykolloid. Aranykolloidot ivott egy ismerősöm és el tudta hagyni a gyógyszerét, amit addig szedett depresszió ellen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_289358
    Torolt_felhasznalo_289358
    2007. október 25. 21:0096.

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni szedett már valaki Apodepit?

    Most kezdtem el szedni 1 hete,de még nem nagyon érzema hatását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 16. 13:5494.
    3 éve vagyok depressziós, a pszichiáterem és a pszichológusom szerint is nagyon rég találkoztak ilyen súlyos esettel, nekem csak folsavat(hogy jobban hasznosuljanak az antidepik)és B1 vitamint ajánlottak az orvosok.A bőrgyógyásztól kaptam hajhullásra egy komplex készítményt, a hajam nem hullik, de a depresszióm remekül megvan továbbra is. 
    előzmény:
    vicus19 (93)
    2007-10-15  19:53
  9. 2007. október 15. 19:5393.

    A vitamin és a logikus gondolkodás jó dolog, de nem gyógyszer mindenkinél a depresszióra - a test persze egészségesebb lesz, de a lélek...?

    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17
  10. 2007. október 15. 19:4692.
    Vitaminok-no depresszió....
    7. éve,hogy nem eszem húst(nem önszántamból,sajnos a szervezetem nem reagál a bevitelére túl jól)és a benne lévő tápanyagokat csak vitaminokkal,bio ételekkel tudom nagyjából pótolni.Rendszeresen sportolok és étkezem.Ehhez képest 6. éve annak,hogy depresszióban szenvedek.Néha jól érzem magam,de legtöbbször szorongok,félek emberek közelébe menni,dühöngök vagy magamba roskadok,gyűlölöm saját magamat és a világot...az alvásról nem is beszélve.1 éve voltam utoljára dokinál,ő vitaminokat írt fel nekem,de nem segítettek.Annyi bioboltban voltam és annyi "gyógyfüvet" kipróbáltam már....de semmi hasznuk.Most ott tartok,hogy a "betegségem" miatt kezd szétesni az életem(kapcsolatom a párommal és saját magammal...).Szóval én a vitaminoktól nem "gyógyultam" meg...és nem tudom,hogy mit tehetnék még...
    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17
  11. k35
    k35
    2007. október 7. 18:0691.
    Szia cseregi!

    Próbáltam privit küldeni neked, de mindig azt írta ki, hogy nincs ilyen nevű felhasználó.
    előzmény:
    cseregi (90)
    2007-10-01  15:25
  12. 2007. október 1. 15:2590.

    Szia!

    Pár hsz-t váltottunk, végül az utolsómra személy szerint nem reagáltál, talán annyit leszűrtél a közösben, hogy minden lelki probléma nem oldható vitaminokkal, bár ezt gondolom azért korábban is így gondoltad. Sokszor gondolkodom én is azon, hogy vajon gyermekkori eseményeim felelősek-e a későbbi szorongásokért, s ha igen, engem ezek miért viseltek meg annyira. Hozzá kell azért tenni, hogy maga a pszichológusom, és korábban a pszichiáterem is "kalapot emelt" a 20 kórházi tartózkodásom, és 8 operációm előtt, amit szinte 18 éves koromig szenvedtem el, mondván, hogy kb. 4-5 ember életre szóló ilyen irányú élményeit sikerült összegyűjtenem. És akkor még hozzájöttek a csúfolódások, mert én ajakhasadékkal születtem, és a gyerekek középiskoláig bántottak emiatt. Ma már szerencsére teljes értékű felnőttnek érzem magam, de ez sokáig nem így volt. Tény, hogy akkoriban magamra vettem a bántásokat, és nem ráztam le magamról, ami jobb lett volna, tény, hogy másképp is kezelhettem volna a saját testem hibájának kérdését, lehet, hogy a szüleim ezirányú nevelése sem adta meg a kellő önbizalmat, magamért harcolást, tény, hogy családi hajlamom is van apám révén a szorongásra, de ezeket a kérdéseket az ember 0-10-15 éves koráig nemigen kezeli tudatosan. Én régen valóban áldozatnak éreztem magam, ma pedig egy láthatatlan szörnnyel való harcnak az életemet, ami a szorongást okozza. De még mindig nem adtam fel..Tudod a pszichológus szerint olyan nagyon korai élmények is húzódhatnak emögött, amiket ahogy írtad le kell zárnunk, (el kell fogadnunk a múltat-amiben igazad is van), melyekre tudatosan nem emlékszem, ettől függetlenül odabent "dolgoznak" és én nem tudok mit kezdeni velük, hiszen tudatosan nem tudom mit kellene elfeljtenem, feldolgoznom. Nem tudom érted-e. Kíváncsi leszek különben, hogy a hipnoterápia ebben segít-e majd.

    Szép napot továbbra is: cseregi

    előzmény:
    lauralilla (86)
    2007-09-30  13:28
  13. 2007. október 1. 14:5489.
    Kenytelen vagyok ujra irni az erthetoseg kedveert. Az elso rajz helyen eredetileg Nulla kell hogy alljon.
    előzmény:
    ragaszto (88)
    2007-10-01  14:50
  14. 2007. október 1. 14:5088.
    Elnezest kerek , nem tudom hogyan kerult az a ket siros fej a szovegem koze. Igazan semmi ertelmuk. Tobb mint valoszinu valamit veletlenul lenyomtam.
    előzmény:
    ragaszto (87)
    2007-10-01  14:46
  15. 2007. október 1. 14:4687.
    'Vitaminok- no depresszio' csak egy allitas. Egy velemeny. Kerdeses, van-e koze az igazsagoz.
    Tobb evvel ezelott en is bedoltem egy allitasnak mely szerint a helyes taplalkozas, a makrobiotika - gyogyit. Be is tartottam a legnagyobb fegyelemmel 2,5 evig. Eredmeny es termeszetesen mutet, terapia. Ebben az idoben anyagilag mar sehogy se alltam, igy foleg kenyer es margarin volt a menun. A vitamindus taplalkozas megkimel bennunket a szedelgestol, reszketestol- ennyivel konnyebb, de hogy az gyogyitana is - nem hiszem. Igy tanultam meg, hogy a diagnozisomra is azt mondjam z csak egy velemeny! Megyunk tovabb es megtesszuk ami lehetseges nem pedig kuzdunk ellene.
    A Teremtore biztam a sorsom es minden alkalommal amikor a margarinos kenyerem fogyasztottam mondogattam: az O ereje mindenutt es mindenben jelen van, a vizben is amit iszom....Ezt az allitast igaznak talaltam. Megerte!
    Ha mar a tapasztalataimnal tartok...
    Nem csak az egeszseg, de eletem tobbi teren is abban az idoszakban zsak-utcaba jutottam. Pszihoterapiara jartam 2 evig, de rajottem ennek is megvannak a hatarai. A szellemi lenyemhez mit sem ert. A Teremto, igen.
    Miert nem lesz mindenki depresszios?, mert nem egyforma megterhelessel indul minden lelek e foldi eletbe. Aki nagyobb teherrel indul, kevesebb ereje marad szembenezni a nehezsegekkel.
    Termeszetesen ez is egy velemeny volt. Az enyem.
    Tovabbi szep napot!
    előzmény:
    lauralilla (86)
    2007-09-30  13:28
  16. 2007. szeptember 30. 13:2886.

    Szia!

    Igazad van, szűkíteni kell a kört, ez a vitaminos dolog nem a nagyon súlyos, hanem inkább a neurotikus jellegű depresszióra igaz. De a súlyos (endogén) depresszió szerencsére ritkább.

    A gyermekkori traumákról lehetne vitatkozni, szerintem sokan vannak itt, akik úgy érzik, a gyermekkori sérüléseik miatt depressziósak. De akkor miért vannak legalább annyian, akik nem lesznek depressziósak hasonló súlyosságú eseményektől?

    Ha valaki terápiára jár akár évekig azért, mert feldolgozatlan sérelmei vannak a gyermekkorából, a terapeuta, mindegy, milyen módszerrel dolgozik, nem csinál mást, mint elvezeti az illetőt az elfogadáshoz, vagyis ahhoz, hogy ne mutogasson a szüleire dühösen 20-30 éves dolgok miatt, hanem fogadja el, hogy akkor ez történt, mert nem történhetett másként a szülei neveltetése, személyisége stb. miatt.

    Ha meghal egy közeli családtagunk, akit szerettünk, nem tehetünk mást, mint hogy idővel elfogadjuk, ami történt, mert nem is tehetünk mást.

    A szülők (ha belegondolunk) jelenleg nem azonosak azokkal az emberekkel, akik nagyon régen bántottak minket, hiszen mindenki változik, jó esetben. Valahol ezt olvastam erről: elfogadás - megbocsájtás - elengedés. Bár ez a téma nem kapcsolódik a topic témájához. 

    előzmény:
    ragaszto (85)
    2007-09-29  20:36
  17. 2007. szeptember 29. 20:3685.
    Sziasztok,
    vegigolvastam a hozzaszolasokat es igen meglepett, hogy senki sem emlitette a hormonzavart- ami minden "lelki nyavalya" eloidezoje. A masodik helyre tennem a gyermekkori seruleseket es csak a harmadik helyre a taplalkozast. Mindegy, hogy megfazasrol vagy depressziorol van szo- ilyenkor a szervezetnek nagyobb mennyisegu vitaminra van szuksege, de- azok csak abban az esetben segitenek, ha a bajt a helytelen taplalkozas okozta.
    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17
  18. 2007. szeptember 29. 20:1084.

    Én tablettában szedem a B-ket (sörélesztő), a C-t, mert nem tudok elég zöldség-gyümölcsöt enni. Mivel nem ihatok tejet, kívülről megy a Ca is, és mivel nem szeretem a fokhagymát, valahogyan be kell vinni a szelént is.

    Látom, otthon vagy a vitaminokban, olvastam a múltkori topicodat is erről (zöldség-gyümölcs - vitamin). Gondolom olyanok is belenéznek a topicba, akik esetleg érintettek depresszió ügyben. Ha van időd, oszthatnál itt némi jó tanácsot a depresszió megszüntetése témában (fontos vitaminok, ajánlott élelmiszerek, amelyek ezeket tartalmazzák). Lehet hogy többen örülnének neki. 

    előzmény:
    dorka68 (83)
    2007-09-29  19:29
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. szeptember 29. 19:2983.

    Koszi, ertem. Logikus.

    Konkret peldat adnal? Mi az amit nem szeretsz es inkabb tablettaban fogyasztod a hasznos anyagat? Csak kivancsisag.

    előzmény:
    lauralilla (82)
    2007-09-29  18:58
  20. 2007. szeptember 29. 18:5882.

    Nem, nem vezetek naplót, erre nem lenne időm. 

    A topicindítóban említett könyvben megvan a válasz a korábbi kérdésedre, vagyis hogy mely vitaminok milyen élelmiszerekben találhatók meg. A szerző ajánl is étrendet különböző betegségekre, melyek vitaminhiányos állapotokra is visszavezethetők.

    A második kérdésedre, nevezetesen hogy mennyi az ajánlott napi vitaminbevitel, könnyebben található válasz, akár a neten vagy egy multivitamin-készítmény dobozán.

    Nos, én megpróbálok azokból az élelmiszerekből saccra eleget enni, amelyekről tudom, hogy fontosak. amit viszont nem szeretek vagy tudom, hogy nem ennék eleget, azt beveszem vitaminban.

    előzmény:
    dorka68 (81)
    2007-09-29  18:36
  21. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. szeptember 29. 18:3681.

    Ezt én nem általános multivitamin-készítménynek értelmezem, hanem azt bevinni vitaminként, amit nem tudok táplálékkal fölvenni.

    Ez egy nagyon jo megkozelitese a dolognak.
    Hogyan allapitod meg, hogy melyik vitaminbol nem fogyasztasz eleget a taplalekkal?  Naplot vezetsz arrol, mit eszel?

    előzmény:
    lauralilla (79)
    2007-09-29  17:52
  22. 2007. szeptember 29. 17:5780.
    Az orbáncfű jó dolog. De mégis, ha nincs a szervezetben elég a jókedv létrehozásához fontos kémiai anyagból, azt valahogyan pótolni kell. Tehát szerintem előbb a vitamin-ásványi anyag stb., és ha ez rendben van, akkor jöhet az orbáncfű.
    előzmény:
    tha (78)
    2007-09-29  16:27
  23. 2007. szeptember 29. 17:5279.

    Sziasztok!

    Persze, ha a szalonnás rántotta reggelire - ebédre rántott husi sült krumplival, vacsorára pedig szalámis zsömle csokival témakörben étkezünk, akkor bajosan jön be elegendő vitamin. A könyv átgondolt, változatos táplálkozást ajánl (pl. délelőtt müzli, gyümölcs, vacsorára hal , hetente 1-2 szer spenót, máj, sok gyülölcs) és emellett vitaminpótlást. Ezt én nem általános multivitamin-készítménynek értelmezem, hanem azt bevinni vitaminként, amit nem tudok táplálékkal fölvenni. Az általad írtakhoz még a relaxációt tenném hozzá, mint depresszió-szorongásűző praktikát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (74)
    2007-09-28  14:22
  24. tha
    tha
    2007. szeptember 29. 16:2778.

    Sziasztok,

    Nem vitamin, hanem gyógynövény, de érdemes lehet kipróbálni az orbáncfű teáját.

    Én is most próbálkozom vele. Állítólag 3-4 hét múlva érezteti a hatását napi 2-3 pohár mellett.

    Bővebben olvashattok róla:

    http://www.hazipatika.com/topics/herba/herbs/Orbanc fu_kozonseges?id=83

     

    Tha

    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17

Címlap

top