Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iriszdiagnoszti ka

annika1
Létrehozva: 2007. október 4. 15:00

Sziasztok!

Járt itt valaki az Ormosintézetben iriszdiagnosztikán? (elnézést, de nem találom a hosszú i-t &nbsp ..két hét múlva készülök menni, de mivel 6OOO Ft-ba kerül, nem szeretném, ha felesleges pénzkidobás lenne..Várom a tapasztalatokat, és előre is köszönöm, ha valaki hozzá tud szólni a témához ..további szép napot mindenkinek! 

  1. Torolt_felhasznalo_566708
    Torolt_felhasznalo_566708
    2007. október 31. 11:3422.
    Nincs értelme ilyenre pénzt áldozni.
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  2. 2007. október 5. 12:0721.

    én is tervezem ezt a vizsgálatot, mert sokan mondták, hogy próbáljam ki...a bal szemem sarka folyamatosan bevérzik nap végére, vagy már úgy kelek fel...

    de nekem is barna a szemem... 

    én viszont egy másik helyet találtam a neten..

    Biomed Centrum Egészség Központ, a 11. kerben...

    itt 5500 Ft a vizsgálat..

    előzmény:
    Maladett (9)
    2007-10-04  15:48
  3. 2007. október 5. 12:0620.
    Kidobott pénz. Még soha senki nem tudta igazolni, hogy íriszdiagnosztikával bármit is ki lehetne deríteni. Az viszont igaz, hogy az íriszdiagnoszták néha beletrafálnak, dehát más orvosokkal is előfordul, hogy már első ránézésra kitalálják, mi a baja a betegnek (jellegzetes például a vesebetegek halvány sárgás bőrszíne, egyes ízületi betegségeknél a beteg tartása, stb)

    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  4. 2007. október 5. 11:4519.

    Szia!

    Én az Ormos Intézetben voltam ami a 18. kerületben található. Máshol is csinálják már Magyarországon, ha esetleg neked nem jó Budapest. 8000 Ft-ba kerül a vizsgálat.

    Üdv: Bp26

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248979 (16)
    2007-10-04  17:11
  5. 2007. október 4. 18:0818.
    Szia!

    Én nem az Ormosba voltam, hanem vidéken. A hölgy mindent elmondott rólam (még azt is megmondta, hogy hasi műtétem volt). Elmondta, hogy a hasnyálmirigyem öröklötten nem jól működik - hogy ezt miből látta, arról gőzöm sincs, de édesapám 5 éve hasnyálmirigyrákba halt meg -, amit még nem tudtam:
    - a májam a kelleténél lassabban működik
    - és nem azért vagyok gebe, mert gyors az emésztésem, sőt nagyon is lassú.

    Szóval én kaptam előrejelzéseket (és természetesen minden számomra ismert problémámat is felsorolta). Ez a hölgy irt fel nekem különféle teákat (körömvirágtól a máriatövismagig sok mindent) ezeket az általa meghatározott arányba kell összekeverni és a főzetből inni naponta 1 litert kúraszerűen (6 hétig minden nap, aztán pár hét pihi, aztán újra). Írt a fürdővizbe is teát (csak én nem nagyon fürcsizek, inkább zuhanyozok). Leírja, hogy milyen tipusú ételeket egyél (személyre szabottan: nekem pl azt mondta, hogy ne egyek húst - mondjuk nem nagy áldozat, mert ösztönösen nem is szeretem -, a párom meg ehet mindent). Ha szükséges, akkor ajánl gyógyhatású bogyót is (nem drágákat).

    Ja és semmit nem mondtam neki a vizsgálat előtt. Azt mondta, hogy majd ha mindent elmondott és végzett, akkor kérdezzek.
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  6. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. október 4. 17:2617.
    Penzkidobas, de nem ez a legnagyobb veszelye, hanem az, hogy olyan betegsegeket sorol fel amik nincsenek, ez feleselgesen aggodsz majd miatta.
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  7. Torolt_felhasznalo_248979
    Torolt_felhasznalo_248979
    2007. október 4. 17:1116.

    Szia !

    Megtudnád mondani, hogy hol készítik ezt a hőkamerás felvételt, és kb.mennyibe kerül?

    Előre is köszönöm. 

    Üdv: Mayer

    előzmény:
    budapest26 (11)
    2007-10-04  16:04
  8. 2007. október 4. 17:0615.
    Szia.nekem is kimutatta a bajt..epehólyag gond volt.Érdemes elmenni.
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  9. 2007. október 4. 16:5614.
    nem felesleges az biztos, sok sikert... eredményeket
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  10. 2007. október 4. 16:3013.
    Én most voltam augusztusban, mert néhányszor magas vérnyomást mértek nálam, és nem akrtam hosszú kivizsgálásnak alávetni magam, ezért kipróbáltam. Peter doktornál voltam, Pjotr egyébként, de magyarosították a betegek kedvéért. Szóval a lényeg, hogy beültetett egy székbe, belenézett egy géppel a szemembe,és kb 10 másofperc alatt elhadarta, hogy mi minden bajom is van. Én meg levegőt se kaptam, olyan gyorsan mondta, és gondoltam , készülhetek a temetésemre...ja, 33 vagyok.
    Aztán az asztalhoz ült, én mellé egy székre, és nagyjából elmondta mégegyszer a dolgokat. Én is hiányoltam , hogy semmi papírt nem kaptam róla. Vagy jegyzetfüzettel vagy jó memóriával kell odamenni. Amire emlékszem: Nyaki és gerincmeszesedés, gyomorhurut, régebben volt gond a májammal(erről nem tudtam), a magas vérnyomásom szerinte az ideges természetemből adódik.Rákérdezgettem, hogy mi mitől van, mit tehetek ellene. Mondott egy két dolgot, de kicsit kapkodónak tűnt. Azt vártam volna, hogy rendesen elmagyarázza, hogy mi miért, és mit tegyek, ha jót akarok magamnak, ehelyett mindet harapófogóval kellett kihúzni belőle.
    Ajánlott egy teakeveréket a gyomorhurutomra (de nem mondta, hogy ott kell megvenni, én is máshol szereztem be).Mondta, hogy menjek csontkovácshoz, vagy akupunktúrára, ha nem tudok, legalább jógára v. pilatesre a meszesedés miatt.
    Nem tudom mennyi igaz ebből, ez alapján megpróbálok "vigyázni" magamra, de hogy mit higyjek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. október 4. 16:1812.
    hát ez csúcs !  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (10)
    2007-10-04  15:53
  12. 2007. október 4. 16:0411.

    Tulajdonképpen ez a vizsgálat egy hőkamerás felvételt jelent.

    Egy kamera előtt kell forgolódnod, hogy minden oldalról felvételt tudjanak rólad készíteni. A tested által kibocsátott hő alapján készítenek a testedről egy "térképet". Ebből az  orvos, aki csinálja a felvételt mindent megtud állapítani.

    Ha elkészült a felvétel, akkor leültök és megbeszélitek az eredményt, felteheted a kérdéseidet és kimerítő választ kapsz rájuk.

    Nekem például megállapították, hogy orrsövényferdülésem van, hogy a térdem sérült volt és azt is látta, hogy éppen akkor mentsruáció előtt álltam. A főnökömnek (akinek szintén ajánlottam a vizsgálatot) az eredményéből látta, hogy alvási problémái vannak és, azt is megmondta neki, hogy ez mi okozza.

    Látják ha gyulladás van a szervezetedben, legyen az bárhol vagy azt is , ha kezdődő betegséged van.

    A vizsgálatról természetesen kapsz "leletet", amin rajta vannak a "hő fotók" és az is amit megállapított az orvos, továbbá a javaslat is.

    Szerintem teljeskörű az eljárás, eddig mindenki csak elégedett volt vele.

    Remélem kielégítően írtam a dologról, de ha nem kérdezz nyugodtan

    Üdv.

    előzmény:
    annika1 (7)
    2007-10-04  15:39
  13. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. október 4. 15:5310.
    14 evesen a termeszetgyogyaszatba szerelmes biologiatanarnönk meghivott egy iriszdiagnosztat vendegnek.Akkoriban nagyon uj volt ez a dolog,elmentem megnezni.Megnezte a szememet is.Közölte,hogy hajlamos vagyok a felfazasra,nehezen fogok teherbe esni es a menstruaciom renszertelen ( 14 evesen,nahat! ) es valami teat ajanlott,amit teliholdkor kell inni,attol majd beall....haaat,nekem olyan kuruzslasnak tünt. A mensesem rendszeres,es egyböl teherbe estem...a felfazasomat meg kikezelte az urologusom. 
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  14. 2007. október 4. 15:489.
    SZia!

    Én kb. 1-1,5 évvel ezelött voltam iriszdiagnosztikán a Biovital Melissaban.
    Csak ''úgy '' elmentem kiprobálni, mert érdekelt.
    A tapasztalat rossz volt: eleve késett a doki ( ha én időre megyek valahova és pontos vagyok, elvárom ezt mástól is ) közelte: '' nem beszédes az iriszem'', kérdeztem hogy hogy, annyi volt a válasz:a barna szemüeknél nem annyira látványos. Hm.. Nem bajt kerestem magaon, csak kiváncsi voltam, a dokumentációba végül az került bele amit saját szavaimmal elmondtam neki. Ha tudom elöre hogy a barnaszeműek irisze kevésbé '' látványos'' biztos nem megyek el.
    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  15. 2007. október 4. 15:448.

    A kérdés az, hogy mi a célod? Én elég sokat olvastam magáról a módszerről és -mivel alapvetően nyitott vagyok- úgy gondoltam, ennyit áldozok az időmből, hogy a bőrömön megtapasztaljam, mennyire igaz. Ismerem a nyavalyáimat, megnézettem az aktuális egészségi állapotomat is, úgyhogy valamennyire felkészülten mehettem oda. Szerencsémre épp akkor jött egy lehetőség, így nem kellett fizetnem, de ennyi pénzért nem hiszem, hogy mentem volna csupán, hogy lássam milyen ez.

    A diagnosztikai módszert magát nem tartom teljesen hülyeségnek, de ez a nő biztosan nem értett hozzá. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy ránézésre kitalálnak mindenfélét, megtűzdelik pár olyan utalással ami tkp mindenkire igaz lehet (pl, hajlamos vagy felfázásra), majd felírnak egy halom teát, és visszarendelnek egy kezelés sorozatra, amire még a gatyádat is otthagyod az tuti.

    Amúgy ha a keresőbe beütöd, vagy pár Ormos intézetes, íriszdiagnosztikás topic. Én is innen gyűjtöttem infót anno :-)

    előzmény:
    annika1 (6)
    2007-10-04  15:38
  16. 2007. október 4. 15:397.
    mesélnél erről az ultrathermográfos dologról valamit? hogy néz ki a vizsgálat maga? mit néznek meg? erről adnak valami irásos leletet?
    előzmény:
    budapest26 (4)
    2007-10-04  15:30
  17. 2007. október 4. 15:386.
    hát ez nem túl biztató, ....ezek után erősen gondolkodom, kidobjak e ennyi pénzt..
    előzmény:
    Angel_fire (5)
    2007-10-04  15:32
  18. 2007. október 4. 15:325.

    Én voltam, kb fél éve. Kíváncsi voltam mit mondanak, de szerencsére elszámolhattam. Utólag nagyon bántam volna, hogy ennyi pénzt ezért kiadtam.

    A vizsgálat kb 15 percig tartott, ami alatt mindkét íriszemet végignézte a magyart egyébként eléggé törő, ám ehhez képest borzasztóan gyorsan beszélő "doktornő". Amúgy kedves volt, de minden csak szóban zajlott, nem is írt le egy betűt sem az állítólagos bajaimról. Még "ambuláns lapot" se adnak.

    Az eredmény elég érdekes lett. Amit látnia kellett volna (kétszer is ripityára tört lábam, műtéteim, gerincproblémám, stb.) arról egy szó sem esett, ellenben riogatott mindenfélével ami tán még ijesztően is hatott volna, ha nem lennék egy "icipicit" hozzáértő... Úgyhogy a végén már elég érdekes párbeszédet folytattunk, pl. kiderül, súlyos lappangó szívbetegségem van, mire én ijedten rákérdeztem, hogy mitralis prolapsus? Erre ő halál komolyan közölte, hogy saajnos igen...majd elmondtam még pár ismeretes "kór"jelzőt egy szimpla MPS-ről, ő meg bőszen bólogatott és sajnálkozva nézett rám, némi utalgatást tett, hogy ők tudnánek persze kezelni. Egyébként ama bizonyos fokú MPS szinte minden embernek van, ezt egy idő után tudomására is hoztam...picit elpirult, de mondot helyette egy súlyos vesekövet, gondolta ezzel kompenzál:-)

    Mindennek tetejébe belémvágott vagy 15 tűt akupunktúrás kezelés gyanánt, és amíg 20 percet pihentem, addig a Páromat nézte meg. Ő már röhögve jött ki, szívrohamban fog meghalni, nyaki porckorongsérve van..meg tudom is én mi nem.. Egyébként (lekopogom) teljesen egészséges.

    Szóval papírt nem kaptunk (így nem is emlékszem még hányféle bajom is van, mert amúgy ezeket vizsgálat közben hadarja mint valami halottlát&oacute semmiről, csupán egy fecnit amire felírt vagy 15 féle gyógynövényt amit ki kell(ett volna) váltani a helyi boltban. Természetesen nem tettem meg.

    Szóval nekem csalódás volt. Nem mondom, hogy hülyeség, de valszeg az intézmény legnagyobb kóklerét fogtuk ki aznap. Ha teljesen laikus ember lennék, valószínűleg halálra rémültem volna és hozzájuk járnék évekig kezeltetni magam..

    Ellenben a csontkovácsuk tökjó, apósomat (orvos, régen sportoló volt) szépen rendbehozta.

    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  19. 2007. október 4. 15:304.

    Szia!

    Én ugyan nem tudok neked az íriszdiagnosztikáról semmit mondani, de az Ormosban én ultrathermográfos vizsgálaton voltam. Ez az eljárás is hasonló az általad kérdezettel csak sokkal több mindent tud megmondani. Az ára 8000 Ft volt idén év elején, de szerintem megéri. Már több embert is elküldtem oda és mindenki elégedett volt és nem találta kidobott pénznek az összeget. Ha érdeke, nyugodtan kérdezhetsz róla.

    Üdv. 

    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  20. 2007. október 4. 15:273.

    Én pár éve voltam, mert állandóan fájt a fejem, a diagnózis az volt, hogy két csigolya közé beszorul az ideg... 6-8000.-/kezelés-ért egy csontkovács "meggyúrt" volna jónéhányszor. Nem mentem vissza...

    Igazából nem voltam elájulva, az orvosból harapófogóval kellett kihúzni mindent, és az is olyan általános dumánal tűnt. Pl. esélyem van idősebb korban csontritkulásra... kinek nincs? Ja, meg elmondta, hogy hajlamos vagyok a felfázásra, szerintem a legtöbb nő... igazából okosabb nem lettem tőle.

     

    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00
  21. Torolt_felhasznalo_420302
    Torolt_felhasznalo_420302
    2007. október 4. 15:222.

    Én 3 éve voltam, akkor a régi betegségeimet felsorolták, de semmi jóslót nem tudtak mondani!

    Mi is a lényege? Hogy kiderüljön van e baj, de nem tudok róla?

    Én mindről tudtam 

    előzmény:
    annika1 (1)
    2007-10-04  15:00

Címlap

top