Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. Női Klinika

vikcsababa
Létrehozva: 2007. november 21. 12:39

Sziasztok!

Olyan kismamákkal illetve anyukákkal szeretnék beszélgetni, akik szintén a II. számú Női Klinikán fognak szülni vagy a közelmúltban ott szültek.

 Milyen volt a szülőszoba, tényleg olyan jó, mint ahogy a dokim állítja?

A szülésznők és a nővérek kedvesek? A szobák milyen állapotban vannak?

Majd személyesen is megnézem, de gondoltam addig is meghallgatnék pár véleményt.

Köszi   és várlak Titeket

 

  1. 2007. november 21. 14:4926.

    Dömötör Margit, nekem is ő volt a szülésznőm, nagyon szerettem.

    Ja igen, a kórházi koszt ehetetlen (bár hol nem?), azt tényleg hozass be!

    Egyébként nem volt oylan rossz, lehet, hogy nem volt szerencsém a nővérekkel, viszont nekem meg a szobatársaim voltak aranyosak. Szóval szerintem ez a véletlenen múlik.
    Összességében vegyesek az érzelmeim.

    előzmény:
    micoka (18)
    2007-11-21  13:51
  2. 2007. november 21. 14:4425.

    Azért nem ajánlják, mert egyrészt tapasztalatlannak gondolnak (én is bénáztam a peluscserénél, meg öltöztetésnél, de arra gondoltam, hogy itthon ugyis tök egyedül kell majd csináljam..), másrészt meg valóban fent van a 2. emeleten és neked kell levinni mindig az elsőre a babát fürdésre meg kontrollra. Ez nálunk nem okozott gondot. Reggel fél kilencre kellett mindig vinni (a gyerekorvos akkor nézte meg), és az esti fürdetésre. Olyankor a férjem általában ott volt, és segített, vagy megkértem a látogatók közül valakit. De nem egy ördöngösség, de ha elromlik a lift... 

    Azt el is felejtettem írni, hogy azért is volt kényelmi szempontból jobb az egyágyas, mert így bejöhetettek a látogatók, nemcsak az üvegen keresztül szemlélhették a babó; mi 6 napot voltunk bent, ugyanis besárgult Peti fiam, és kék fény alá került az inkubátorba.

    előzmény:
    vikcsababa (22)
    2007-11-21  14:28
  3. 2007. november 21. 14:4224.

    Szia, én októberben szültem ott a kisfiamat. A szülőszobák szuperek, a gyermekágyas osztály...hát... Én az ötágyasban voltam. Van bent zuhanyzó és hűtőszekrény is.
    A nővérek között van, aki rendes, de a többség bunkó és egyáltalán nem segítőkész, a csecsemősnővérek között is van ilyen is, olyan is.
    Éjszakára nem szívesen veszik be a gyereket, az utolsó éjszaka küzdenem kellett, hogy otthagyhassam... A cukros vizet itatják vele, de ha viszed a lefejt tejet, azt már nem adják oda, mivel "ők nem etetnek, ez csak megőrző".

    Szóval nekem nem volt valami pozitív a benyomásom, de tényleg volt egy-két rendes nővér, akkor azokat érdemes mindenről megkérdezni, és segítenek.

    A különszobásról egy nővér mondta nekem, hogy nem szeretnek feljárni az emeletre.

    A szülésznőmet imádtam, de én szerencsésen, 1,5 óra alatt megszültem a kisfiamat. Van labda, meg betesznek neked zenét, amilyet kérsz vagy viszel. Hálóinget neked kell vinni, és betétet és pelenkát is.

    Hirtelen ez jutott eszembe, ha kérdésed van, nyugodtan írj.

    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  4. 2007. november 21. 14:3323.

    Nem, sajnos vízben nem lehet vajúdni, ezt én már megkérdeztem, szóval kád erre nincsen, de pl. zuhanyozni lehet vajúdás alatt, amíg csak szeretnél, azt is segíthet sokat.

    Én szeretnék mindenképpen epidurállal szülni, félek a fájdalomtól....ki nem? ....egy 4 órás szülést képzeltem magamnak, ezt szuggerálom is addig magamba )))

    Állítólag az össze szülésznő nagyon jó a kórházban.....kérdezd meg a dokidat, kivel dolgozik legszívesebben....

    előzmény:
    vikcsababa (21)
    2007-11-21  14:10
  5. 2007. november 21. 14:2822.

    Első gyerekesnek miért nem ajánlják az egyágyas szobát?? Mert nem azon az emeleten van és oda nem járnak fel a nővérek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377987 (20)
    2007-11-21  14:04
  6. 2007. november 21. 14:1021.

    Igen, nálunk is első baba lesz Zsombi.

    Fogalmam sincs, hogy szeretnék-e szülésznőt választani, majd megkérdezem a dokit, hogy ő mit mond vagy ajánlj-e valakit.

    Én eddig sok jót olvastam a vízben való vajúdásról, azt nem tudom, hogy itt lehet-e, ha igen, lehet, hogy kipróbálom. Neked van valami elképzelésed?

    előzmény:
    Ccsaj (17)
    2007-11-21  13:50
  7. 2007. november 21. 14:0420.

    Szia! Én 2,5 hónapja szültem ott a kisfiam, és vegyes élményekkel jöttem haza. Az orvosom Dr. Várbíró Szabolcs volt, le a kalappal előtte, nagyon figyelmes és segítőkész volt végig a terhességem és a szülés alatt is. Ugyanezeket mondhatom el a szülésznőmről is. A vajúdóban valóban nincsenek elválasztva az ágyak, még függönnyel sem, de ennek ellenére nem volt gondom vele. A szülőszobák nagyon modernek, vittünk zenét és azt hallgattam szülés után (szülés után 2 órát a szülőszobán marad mindenki megfigyelésre, hacsak nincs teltház), szülés közben másra koncentráltam

    Na de ami ezután jött. Felekerültem a már megnevezett 5 ágyas szobába, és iszonyat bunkó szobatársakat fogtam ki. Bent volt velem a kisfiam a második éjszaka, sírt persze, erre megkért az egyik nő, hogy vigyem a csecsemősökhöz, mert felébred az ő babájuk. Én amúgy is a szülés hatása alatt voltam, hormonok tomboltak, csöndben kitoltam a nővérekhez (a szívem majd megszakadt), és rögtön másnap egyágyas szobát kértem (amiről le akartak beszélni, mondván, hogy első gyerekes vagyok). Nem olcsó, de ha valaki intimitásra vágyik, akkor nagyon jó megoldás.

    A csecsemősnővérek rendkívül kedvesek, segítőkészek.

    Boldog babavárást! 

     

    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  8. 2007. november 21. 13:5319.

    Szia!

    Én is a SOTE II-n fogok szülni és dec. 12-re vagyok kiírva. 

    Mi már megsasoltuk a szülőszobákat pár hete és szép, modern az egész. Van fogadott szülésznőnk is. Mivel a dokim csak szülést vezet le a klinikán, igy mindenképp szerettem volna egy fogadott szülésznőt, aki minden nap ott van, ha kell. 

    A vajúdó a szülőszobás folyosón van és valóban sokágyas, de szülnöd úgysem ott  kell.  

    A szülésznőnk elmondta, hogy az első emeleten vannak a baba-mama szobák, 5 ágyasak, végig velem lehet a picúr, de bármikor be lehet tolni őt a csecsemősöknek. Van valóban külön egyágyas-szoba lehetőség talán a második emeleten 10 ezer Ft-ért, de azt nem ajánlotta a szülésznő sem, mert oda nem mennek fel külön a csecsemősök, neked kell mindenért lebattyogni az első emeletre, ha gondod van.

    Általánosságban pedig jó tapasztalatokat hallottam a kórházról.

    További szép babavárást! 

    Krisz

    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  9. 2007. november 21. 13:5118.
    Szia,

    Én két éve szültem ott, a szülőszobák tényleg szuperek. A szülésznők is jók, bár én csak egyiküket ismerem, aki nekem segített, valamilyen Margit - neki köszönhetem hogy megúsztam a császározást. Minden elismerést megérdemel.
    A csecsemősnővérek, és a gyermekágyas osztály minőségen aluli, kár szót vesztegetni rájuk. Még szoptatni sem segítettek, cukros vízzel itatták a babát, az ágy feje meg le volt szakadva. Soha többet nem teszem oda be a lábam.
    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  10. 2007. november 21. 13:5017.

    A 19. hely azért nem olyan rossz, még nem sok Zsombor van szerintem, lehet, hogy később egyre felkapottabb lesz. Nekünk is nagyon tetszik ez a név!

    Első baba Nálatok is?

    Te szeretnél szülésznőt választani? Hogy szeretnél szülni, van vmi elképzelés?

    UH-ra is a Stáhly-ba jársz?

    előzmény:
    vikcsababa (16)
    2007-11-21  13:45
  11. 2007. november 21. 13:4516.

    Én is a Stáhly-ba járok és dr Varga György. Szemüveges szakállas hapsi. A sarokban van a szobája a te dokidé mellett.  

    Amúgy olvastam, hogy 2006-ban a 19. leggyakrabban adott név a Zsombor volt és mégsem találkoztam olyan sok Zsombi nevű kisgyerekkel. Nem mintha olyan sok kisgyerekkel találkoznék. De nekünk is ez tetszett.

    előzmény:
    Ccsaj (13)
    2007-11-21  13:32
  12. 2007. november 21. 13:4315.

    Honnan tolhatom be? Azért ez jól hangzik, hogy egész nap velem lehet.

    előzmény:
    monyesz (12)
    2007-11-21  13:31
  13. 2007. november 21. 13:3414.
    Ja, és az én dátumom jelenleg március 11!
    előzmény:
    vikcsababa (11)
    2007-11-21  13:30
  14. 2007. november 21. 13:3213.

    Ezt nem hiszem el!!!!! Oda járok a Stáhly-ba és nekünk is Zsomborunk lesz!!!!!! )))))))) Ááááááá! ))))

    Hogy is hívják az orvosodat? Lehet, hogy már találkoztunk is a rendelőben?

    előzmény:
    vikcsababa (11)
    2007-11-21  13:30
  15. 2007. november 21. 13:3112.

    Sima szülésnél 4 nap, császárnál 5.

    Éjjel-nappal Veled lehet a baba, csak vizsgálni, ill. este 8-kor fürdetni viszik el őket! De ha gondolod, bármikor betolhatod őt, nem szólnak érte! Vagy ha valami gond van, besárgul, ilyesmi, akkor tartják bent (kisfiam első és utolsó nap is inkubátorban volt).

    előzmény:
    vikcsababa (10)
    2007-11-21  13:29
  16. 2007. november 21. 13:3011.

    Ő a Stáhly utcában is rendel. Szomszédos a szobája az én dokiméval  

    Én február 21-re vagyok kiírva és nekünk Zsomborunk lesz 

    előzmény:
    Ccsaj (9)
    2007-11-21  13:28
  17. 2007. november 21. 13:2910.
    Hány napig kell bent maradni? A baba napközben velem lehet vagy elviszik valahová?
    előzmény:
    monyesz (7)
    2007-11-21  13:26
  18. 2007. november 21. 13:289.

    Dr. Radványi Krisztina az orvosom és kisfiunk lesz!

    Március elejére vagyok kiírva, szóval még az is előfurdulhat, hogy találkozunk...

    Neked ki lakik a pocidban?

    előzmény:
    vikcsababa (5)
    2007-11-21  13:19
  19. 2007. november 21. 13:268.

    Egyszemélyes különszoba is van? Olvastam, hogy némelyik kórházban van ilyen, igaz, azért éjszakánként 10ezer forintot kell fizetni.

    Tudom, hogy hülye kérdés, de mentségemre szóljon, hogy még sosem szültem, de egy szülőszobában csak egy kismama vajúdik vagy egyszerre többen is bent vannak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798322 (6)
    2007-11-21  13:21
  20. 2007. november 21. 13:267.

    Szia!

    Gratulálok a babóhoz!  

    Én közel fél éve szültem ott, de azért még elég élénk az emlék!  

    A szülőszoba tényleg szuper, a vajúdú mondjuk kevésbé, az 6 ágyas, talán el sem lehet függönyözni az ágyakat, bár én éjszaka voltam, egyedül, és csak 2 órát, így nem volt vészes.

    A szobák 5 ágyasak, WC-vel, zuhannyal. Nem a legmodernebb, de ki lehet bírni... Van fizetős, 1 ágyas szoba is, de azt első babásoknak nem ajánlják! Kaja pocsék, nem szoptatós kismamáknak való, azt inkább hozass be!

    Nővérek, 1-2 kivételtől eltekintve rendesek, ha bármi gondod van, menj utánuk, és kérdezz, segítenek!!! Maguktól azért annyira nem jönnek... De segítőkészek!  

    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  21. Torolt_felhasznalo_798322
    Torolt_felhasznalo_798322
    2007. november 21. 13:216.
    5 ágyasak a kórtermek, wc és zuhanyzó is van benne. Nem túl szépek a kórtermek, de nem is lepusztult. A szülőszobák sokkal szebbek. Az én orvosom dr. Ács Nándor.
    előzmény:
    vikcsababa (3)
    2007-11-21  13:12
  22. 2007. november 21. 13:195.

    Én februárban fogok, szóval majd én is tudok személyes tapasztalatokkal szolgálni. De addig is, gondoltam, így is érdeklődöm egy kicsit.

    Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod? És tudjátok, hogy fiú lesz-e vagy lány?

    előzmény:
    Ccsaj (4)
    2007-11-21  13:15
  23. 2007. november 21. 13:154.

    Sziasztok!

     

    Jajj, de örülök ennek a topiknak......én márciusban fogok ott szülni, most vasárnap találkozom az egyik lehetséges szülésznővel és most először fogom megnézni magát a kórházat és a szülőszobákat is....majd mesélek, remélem, csupa jót.....

    De addig is nagyon kiváncsi vagyok a tapsztaltabbak véleményére...

     

    Üdv,

    Ági

    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39
  24. 2007. november 21. 13:123.

    Köszi és gratula a kisbabához

    Az orvosom Dr Varga György, a tiéd ki volt?

    A kórtermekben hány ágy van? Nagyon zsúfolt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798322 (2)
    2007-11-21  13:07
  25. Torolt_felhasznalo_798322
    Torolt_felhasznalo_798322
    2007. november 21. 13:072.
    Szia!

    Én 6 hete szültem ott a kislányomat, a nagyobbikat is ott szültem 2 éve. A szülőszoba szép, van benne zuhanyfülke, wc, kényelmes fotel, nagy labda a vajúdáshoz. Zenét is lehet hallgatni, van egy csomó CD-jük, abból lehet választani, de vihetsz te is.
    Nekem nem volt választott szülésznőm egyik szülésnél sem, ennek ellenére nagyon kedvesek, rendesek voltak a szülésznők. A gyerekágyas osztályon is rendesek a növérek, persze van egy-két morcos, de a többség aranyos.
    Ki az orvosod?

    Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá priviben.

    Üdv
    Orsi
    előzmény:
    vikcsababa (1)
    2007-11-21  12:39

Címlap

top