Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BABAKELENGYE

*lia*
Létrehozva: 2008. február 11. 13:22
Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnének, hogy egy újszülött bébinek milyen felszerelésket érdemes vásárolni. Már olvastam róla sokat, de inkább a saját tapasztalokra lennék kíváncsi, mi az ami nagyon hasznos, miből milyet érdemes, esetleg hol stb...Mi az ami felesleges?

Milyen rucik szükségesek (májusi baba) és mennyi, melyik babakocsi a legjobb (autóba, ami kisebb helyet foglal) ?

Előre is köszi

Lia
  1. 2008. február 11. 14:1826.

    Köszi a tanácsokat, hasznos dolgokat írtatok!

    Én légzésfigyelőt mindenéppen szeretnék, mégiscsak megnyugtatóbb. Babafürdető háló pedig már van, mert kaptunk egy vizsgálat után ajándékba.

    A kenguru miért fölösleges? Mi elég sokat kirándulunk, szerintem a babával is így lesz, nekünk mindenéppen kelleni fog. Az ugye az, amit előre kell rakni? És amiben háton lehet cipelni?
    Ezeket csak akkor lehet használni, ha a babó már tud ülni?

    Gszandra, köszi, én is imádom ezt az állapotot 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2008. február 11. 14:1625.
    Nem mindegy, hogy milyen kengurut veszel. Egy rossz minőségű tényleg iszonyat, viszont egy jóval megkönnyítheted az életed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848299 (20)
    2008-02-11  14:07
  3. 2008. február 11. 14:1124.

    nekem fiam van leheta tudatalatti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235735 (21)
    2008-02-11  14:08
  4. 2008. február 11. 14:1123.
    Az jó hogy szabad a kezed, csak a kenguru mint konstrukció nekem nem jött be. Rossz a terhelés elosztás. Vagy én vagyok gnóm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848299 (20)
    2008-02-11  14:07
  5. 2008. február 11. 14:1022.

    Ja és játékokat se vegyetek! Mindenki kényszeresen ajándékokat fog hozni, mi már ki sem látszunk a játéktárolóból és csak egy lánvccal meg az ásványvizes palackkal jétszika  ygerek! A játékai nem is kellenek!

    A kiságyba ne tegyetek semmit, az nem ajáték, hanem az alvás helye. Valaki telenyomja 600 plüss állattal, aztán csodálkozik, hogy nem tud aludni a bébi...és ne altassátok magatok között (gondolom ezt már sokan mondták) ez árt a  ti kapcsolatotoknak. A gyerek felnő  és elköltözik a férj marad. Vigyázz rá is! Tudom nem könyű, de ez a mi feladatunk!

    Mi 5 hónapos kora óta csináljuk azt, hogy heti egy estét csak kettesben töltünk, addig anyós/anyám vigyáz a gyerekre. Jól eljátszanak, mi meg tudunk egy kicsit együtt lenni (süti, tea, kv, mozi, vacsora vagy csak séta kettesben).

    előzmény:
    curefan (19)
    2008-02-11  14:05
  6. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. február 11. 14:0821.
    én sem szeretem és olvastam is, hogy a fiúbabák heréinek nem is tesz jót...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848299 (20)
    2008-02-11  14:07
  7. Torolt_felhasznalo_848299
    Torolt_felhasznalo_848299
    2008. február 11. 14:0720.
    érdekes Te vagy itt a másidik aki a kengurút nem szerette. Én merem remélni az én kicsim szeretni fogja. nekem a barátnőim mind használták, tehát ez is emberfüggő. nekem van egy kutyám és kicsit egyszerübb lesz úgy sétálni hogy szabad a kezem. Szóval én reménykedem, hogy szeretni fogja:-)
    előzmény:
    curefan (18)
    2008-02-11  14:01
  8. 2008. február 11. 14:0519.
    Kádat az IKEA-ban vettünk 1200 ft-ért, kívül belül csúszásgátló. Ha sokat fürdeted majd egyedül, mert féj sokat dolgozik, akkor kell talán ez a beülőke. Egyébként ő fogja te meg csutakolod azt a rengeteg koszt róla 
    előzmény:
    hogolyo (16)
    2008-02-11  13:56
  9. 2008. február 11. 14:0118.

    Én a hardware-ekről tudok nyilatkozni :

    Amit ne: kenguru (rosszul terhel, nagyon fájt  a derekam tőle), bébikomp (tanuljon meg járni rendesen), járóka (5 hónaposan fordult és 7 hónaposan áll a gyerekem, hagyd nyugodtan szabadon, úgyis ott fog csüngeni rajtad, ha meg pisilned kell berakod a kiságyba), vízhőmérő, bébiolló, sterilizáló. Amit lehet  ebből kérj kölcsön és ha beválik csak akkor vegyetek!

    Ami nagyon kell: nekünk sima egyszerű baby björn pihenőszékünk van, farmer huzattal, KIKA-ból (kölcsön). Imádja a gyerek! Ki tudom benne tenni a konyhába magam mellé, együtt főzünk 5 hetes kora óta. Szokja az illatokat, már 5 hónaposan kajálta főzeléket. Így könnyen be tudod vonni az életetekbe. Ha vacsoráztok, akkor is oda tudod tenni magad mellé. Játszószőnyeget is szerezzetek, mert az elején oda kell neki vinni a világot. Aztán majd ő meg felfedezni 

    Ruhák: Nekünk van egy kis ekcémánk - szőke kékszemű (babák 50%-nak van) ezért a polár, plüss, kevert, műszálas, műanyag sapka -body -nadrág kilőve. Csak 100% pamut. Nagyon észnél kell lenni, mert amagyarra ráírják, hogy 100% pamut, letépem és alatta olaszul rajta van hogy 35% polyester...no komment. A ruhákből vegyetek a C&A-ban, Tescoban, H&M-ben 2-3 darabot, és amelyik beválik abból már bárki tud venni többet. Mi is elcsábultunk, és most rengeteg ruha van ami egyszer sem volt rajta. Mi az 56-os ruhákat 3 hónapos koráig hrordtuk, aztán 62-est alig, 68-ast 3 hétig, most meg 74-est...és ezt is kezdi kinőni 4 hét alatt. Szóval csak okosan.

    Pamut pelenkát (Tesco) vegyetek vagy 80 db-ot, hogy ne kelljen minden nap mosni. Először 40 db-ot aztán még ha kell (nekünk kell) Mi is vettünk hűálózsákot, hogy az dejó lesz a gyereknek, aztán utálta, mert rugdosta és ettől nem tudott aludni. Azóta is csak hason alszik takaróval. Kimászik alóla, mi mge megyünk utána és betakarjuk. A hason altatással is is különlegesnek számítunk, mert senki nem meri. Nekem agyerek csak úgy aludt el és azóta is végig alussza az éjszakákat. A pocakjának és a csípőfejlődésének tesz jót nagyon. És sokkal nyugodtabb, mert nem tud kalimpálni a kezével. Nekünk van légzésfigyelőnk a biztonság kedvéért, ami az első 6 hétben midnen héten tévesen riasztott...kellemes éjaszakák voltak, de amíg a gyerek nem éri el 4,5 kg-t addig ez van.

    Mi a mózest imádtuk, 5 hónapos koráig abban aludt a séták alatt, aztán megunta a vízszintest és a sportra váltottunk.

    Csak annyi még, hogy bárhogy is döntesz, a ygerek mindent megszok nagyon hamar. Utána már elég nehéz változtatni. Legyen szó alvásról, evésről, játékról, tv-ről, emberekről, rokonokról, bármiről. Szóval csak okosan és következetesen!

    Ja és a babák sírnak Nekünk 3 hónapig szinte egész nap...és semmi baja nem volt, elaludt, éjszaka is aludt evett rendesen, csak amikor kinyitotta a szemét akkor már üvöltött. meg kell szoknia, hogy bízhat bennetek mert adtok neki enni és nem hagyjátok magára.

    Nagyon sok boldogságot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. február 11. 13:5917.
    Nekem biztonságot adnak ezek. Ha a kezemre kellene hagyatkoznom, szegény gyermek már le lett volna egy párszor forrázva
    előzmény:
    hogolyo (16)
    2008-02-11  13:56
  11. 2008. február 11. 13:5616.
    Nem vagyunk egyformák. Nekem nem volt se mérlegem, se légzésfigyelőm, se biztonsági fürdető (ez az a nyugágyszerű izé, amit a kádba teszel, ugye?) se hőmérő a kádba, és egyik sem hiányzott soha. Viszont volt cumisüveg melegítőm, amit egyszer sem használtam (pedig tápszeres volt a lányom 4 hónapos korától).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235735 (12)
    2008-02-11  13:51
  12. Torolt_felhasznalo_848299
    Torolt_felhasznalo_848299
    2008. február 11. 13:5415.
    nekem is van légzésfigyelőm. de a védönők is mondják, hogy az oldalfektetés nem csak a bölcsőhahlál miatt jó, hanem sok miden másra. Pl. ha nagyon bukós a babyke, akkor sem hason sem háton nem jó, gondolom tudjátok miért, viszont oldalt minden kifolyika szájából.
    előzmény:
    Kacsamama (10)
    2008-02-11  13:45
  13. 2008. február 11. 13:5413.

    Szia!

    Én is nagyon sok oldalt megnéztem mielőtt összeállítottam a listát. úgy csináltam, hogy elkezdtem egy részt és azt írtam össze. Pl: kiságy: szükséges hozzá lepedő, kis pléd, textil pelenka, forgó zenélő. Kisruhákat először nagyobb méreteket vettem meg, majd a vége felé merészkedtem csak kisebbet venni pont azért mert nem tudtam milyen méret lesz jó rá. Pelenkából és popsitörlőből fél évre betankoltam. Mindegyik elfogyott, szerencsére nem volt érzékeny rájuk. Babakozmetikumok az elején nem kellenek. Játékokat és szakkönyveket közbe-közbe megvettem. Babakocsinál is megnéztem, hogy milyet érdemes venni.

    Ami nagyon hasznos volt: babaruha, avent termékek, játszószőnyeg, többféle kispléd és pólya a kórházban.

    Én a csecsemőmérleget 3 hónapra kikölcsönöztem. Előtte lebeszéltem, hogy kb. mikorra kell és felírtak.

    Légzésfigyelőnk nem volt, én voltam a figyelő. Többször oldalra fordítottam, majd hasra. Tudom, ettől sokan félnek. Nekem ebben a pózban aludt a legtovább.

    Felesleges cucc: babafülpiszkáló, cumi, kenguru. Volt olyan babaruha amit ajándékba kaptunk, de már akkor kicsi volt.

    Kérdezz nyugodtan, segítek! 

    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  14. 2008. február 11. 13:5413.

    Szia!

    Ahogy már elöttem leírták, keress rá a google-ban. Én is azokból a listákból válogattam.

    Nekem pl. az utolsó uh-n a nögyógyászom azt mondta, hogy a baba 2750 g, 3 nappal késöbb a kórházban a ctg után az orvos 4100 g-t mondott. Ezt a 37. héten volt, 5 nappal késöbb megszületett Réka 48 centivel. Mit mondjak, 50-es ruháink nem voltak, az 56-os pedig lógott rajta. Az elsö utunk a C&A-ba vezetett, ahol vettünk néhány body-t, meg 2 rugdalózót. Most, 6 és fél hetesen már az 56-os rucikban sem néz ki lelencnek.

    Üdv.

    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  15. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. február 11. 13:5112.
    engem is a légzésfigyelő nyugtat meg. Nálunk amióta hazajöttünk a kórházból külön kis szobája van.
    előzmény:
    Kacsamama (10)
    2008-02-11  13:45
  16. 2008. február 11. 13:4511.
    Nekünk Bergon kocsink volt, én nagyon szerettem, de az akkor ideális ha nem kell cipelned! Én csak kitoltam a kertbe és kész! És kocsiban se fér el igazán!!

    A C&As ruhák pedig mindig kicsit nagyobbak mint az átlag ruhák, így ha abból veszel 56ost akkor tovább lesz jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (8)
    2008-02-11  13:42
  17. 2008. február 11. 13:4510.

    A légzésfigyelő és a háromszög párna közt mi a kapcsolat? OK, elvileg oldalt fekve kisebb a bölcsőhalál esélye, de engem spec. a légzésfigyelő nyugtat meg, mert az legalább jelez és a gyerek nem sokáig marad meg egy helyben lefektetve, legalábbis nem addig, amíg a bölcsőhalál kockázati kor tart.

    Én a légzésfigyu mellett tök nyugodtan alszom, mert tudom, ha bármi van, az jelez. 2 hetes kora óta külön szobában alszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848299 (5)
    2008-02-11  13:36
  18. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. február 11. 13:459.
    szerintem az elején mindegyik méretből csk keveset vegyél. Mi az 56osban éppen hogy haza tudtuk hozni a kórházból a kicsit. Most 3,5 hónaposan 74 centi és 8200 gramm úgyhogy, a "tipegőknek" lévő rucikat hordjuk
    Viszont egy jó tanács: magadnak 2 táskába tedd acuccaidat.1. a szülőszobai (papucsm törölköző, hálóing, szőlőcukor, stb...) 2. a szobai. Az rá is ér akár. És szopis teát már a cuccodba vigyél be, és kezd is el inni már az első naptól kezdve. Én vittem be vízforralót, és mondog tudtam csináélni magamnak. Nagyon kényelmes volt.


    Gratula a babához!!! 8azért kicsit irigyellek, imádtam babás lenni )
    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  19. 2008. február 11. 13:428.
    Szia!
    Attól függ, milyen helyen laksz, legalábbis a babakocsi kerekét én ennek megfelelően választottam meg. Elég rosszak a járdák, és sok a fellépő. Itt jobb célt szolgál a fix, nagyméretű kerekű babakocsi (nekem Symbaba van, de dícsérik a Bergon márkáit is).
    Mindenképp bodykat vegyél, pár db 56-ost, és 62-st. Én sokat turizok a gyerekeimnek, és hidd el, nagyon jó minőségű gyerekruhákat lehet kapni fillérekért, és mind minőségi. Rengeteg C&A-s ruhánk van, amit nem tudnék butikban megvenni.
    Jók a plüssrugik, meg textilpelus is kell pár darab, kocsikabát. Ha gondolod, megírom majd privátban.
    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  20. 2008. február 11. 13:427.

    szia

    én nem gondoltam rá, hogy kellene ilyesmi, de mikor már megvolt a baba kiderült milyen jó szolgálatot tesz egy biztonsági fürdető. Nem kell tartogatni, igy sokkal kényelmesebb a fürdetés

    légzésfigyelőt, mérleget feleslegesnek gondoltam, nem is volt rá szükség egyik gyerekemnél se.

    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  21. 2008. február 11. 13:376.
    Nálunk feleslegesnek bizonyult a hátul kötős,vagy hason kötős rékli-állandóan a nyakába csúszott mindegyiknek. A zoknit lerugták, vagy később kézzel lehuzták-jobb volt a harisnya. A pólyába nem is fértek bele-már a kórházban is ugy pólyálták be őket,hogy a lábuk között volt visszahajtva a pólya és a lábuk kilógott....
    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  22. Torolt_felhasznalo_848299
    Torolt_felhasznalo_848299
    2008. február 11. 13:365.
    légzésfigyelő helyett nagyon dicsérik a háromszögletű párnát a Brendonba (1800 ft, csoda milyen olcs&oacute amiben oldalt fekszik. Én is gondolkozom , hogy veszek egyett. Sok kismama dicséri.
    A mérleget nálunk lehet a védönőnék bérelni. Teljesen felesleges 11-12 ezerér mevenni.
    előzmény:
    borsoka18 (3)
    2008-02-11  13:34
  23. 2008. február 11. 13:364.
    Látod az előző HSZT! Én babám pl pici volt nagyon, így 3hónapig jók voltak az 56os ruhák, csak az kellett! Viszont utána nagyon nőtt és 62es szinte alig kellett! És ugaza van az előző hozzászólónak, h nem kell 56os ruha ha nagyjából tudod h 53-54cm körül van! VAgy lesz!
    előzmény:
    borsoka18 (3)
    2008-02-11  13:34
  24. 2008. február 11. 13:343.
    Szerintem ez mindenkinél más és más! Én anno beszereztem minden fellelhető kelengye listát, majd abból ollóztam össze magamnak egyet! Mert pl én nem vettem légzésfigyelőt, mérleget, valaki ugye ezeket is megveszi!!

    előzmény:
    *lia* (1)
    2008-02-11  13:22
  25. Torolt_felhasznalo_848299
    Torolt_felhasznalo_848299
    2008. február 11. 13:332.
    beírod a googleba hogy babakelengye és nagyon jó oldalakat ad ki ahova kismamák írtak tapasztalatok alapján.
    Én most várom az első babát, de van egy-két tapasztalat. babakocsi: elöszőr is milyen autótok van, ez fontos. A nagyméretű kocsik amik lapra csukhatók,a Wagon R be nem fér bele. Vicces ugye? Inkébb siralmas. tehát ezt nézd meg. nem biztos hogy mindig a legdrágább a legjobb. Hány kilkós a kocsi, Én emeletes házban lakom ahol nincs lift, tehát az is fontos. Ezekre én sem gondoltam au elején, de ezek nem elhanyagolhatóak.
    mekkora lesz a baba? Nekem 3 hetem van és úgy nézki nam lesz pici. 56-57 cm. tehát 56-os cucc teljesen felesleges. Kidobott pénz. Alig használja 1-2 hétig és annyi. Ezt más is mondta ha nagy lesz a baba akkor 62-es rucival kezdünk. Kiesni nem fog belőle, mert anyoval nem nagyobb, de nem dobsz ki pénzt. Én sem tudtam sok mindent de nem szabad elcsábulni, mert nagyon sok szép és drága cucc van, ami teljesen kimeriti az ember pénztárcáját......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top