Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szakítani....de hogyan?

confused
Létrehozva: 2008. február 18. 09:16
Sziasztok!

Természetesen álnicken írok….. egy régebbi topikba írtam először, de egy kedves és segítőkész fórumozót leszámítva nem igazán írt senki.....

Szóval, röviden a szitu:

Régóta vagyunk házasok, van két kisgyermekünk, akiket nagyon szeretek. A házasságunk évek óta nagyon langyi, a megszokások uralják a hétköznapokat, ill. a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. Nagyon különbözőek vagyunk, kevés a közös érdeklődési területünk. Ő inkább otthonülő típus, jól elvan egyedül is, én meg szeretek nyüzsögni, emberek között lenni stb.
Sokszor megfogalmaztam már magamnak, hogy valószínűleg már nem lennénk együtt, ha nem lennének gyerekeink….. amúgy valamilyen szinten ragaszkodunk egymáshoz, de az a régi nagy szerelem már rég kihűlt. Elhagyni nem akarom, mert jó ember, nagyon jó apa, és nem áldoznám fel ezt a biztos, de nagyon langyos kapcsolatot egy bizonytalanért……főleg a gyerekek miatt……

De van egy másik férfi ....... nős, gyerekei vannak …….pár éve ismertem meg, már akkor kialakult valami fura vonzódás közöttünk, ami sosem lett kimondva, csak mindenféle metakommunikációs jelekkel kifejezve…..közös társaságba jártunk, jókat beszélgettünk, néha felhívott ezzel-azzal, soxor félórákat dumáltunk….. kb ennyi történt. A férjemmel nem igazán alakult ki jó kapcsolata, elég felszínes „hogy vagy?” társalgásig jutottak. Velem viszont elég jó „haveri” viszonyban volt.
Már egy ideje ritkábban találkozunk, viszont nyáron történt vmi egy közös ismerősünk kapcsán (egy elég súlyos konfliktushelyzet), ami egyre több beszélgetést eredményezett, eleinte telefonon, de aztán valahogy „egymásra találtunk” chaten. Azóta (kb féléve) hetente többször (de min. egyszer) chatelgetünk, mikor miről. Természetesen napközben folynak a beszélgetések…khm….munkaidőben…..
Elég bizalmas kapcsolat alakult ki közöttünk, egyszer-kétszer a házassági problémáiról is írt (sajnos, elég régóta kínlódnak ők is egymással), ami persze nagyon felkavart, és megkértem, hogy ne tegye, mert nem rám tartozik. Azt is tudtára adtam, hogy nem hiszek a férfi-nő barátságban, mert előbb-utóbb min. az egyikben több is kialakulhat…..
Mikor néha találkozunk (közös társaságban), a chatelések óta azt játssza, hogy max. köszönőviszony van közöttünk, amúgy nincs köze hozzám. Erre egyszer rákérdeztem, mégis mi az oka, annyit válaszolt, hogy nem tudja, a férjem tud-e a mi nagy barátságunkról és emiatt visszafogott kissé. (Amúgy a férjem nagyjából tud róla, igaz, nem részletezem neki a beszélgetéseinket). Én amúgy azt gondolom, hogy a felesége nem tudja, hogy velem milyen kapcsolatban áll…..

Na hogy rövidebbre fogjam…..Hetek óta azon tipródom, hogy bár mostanában szinte az egyetlen örömforrást a Vele történő beszélgetések jelentik, mégis szakítanom kell vele, mert már totál szerelmes vagyok, és ez így nem mehet tovább…..de nem tudom, hogyan tegyem……nem akarom elárulni az érzelmeimet, tehát erre nem tudok hivatkozni. Semmi olyan konkrét „fülöncsíphető” flörtölgetés nem történt közöttünk, ami már nagyon gáz lett volna. Jó-jó volt pár ártatlannak tűnő, kicsit félreérthető megjegyzés, de tényleg semmi konkrét, amire hivatkozhatnék. Egyszerűen van egy barátság, ami részemről már régen több………részéről meg nem tudni.....
Nagyon jól tudom, hogy ennek véget kell vetni, ha meg akarom menteni a házasságom, sőt bele se kellett volna menni, úgyhogy kérlek, kíméljetek meg az erkölcsi prédikációktól……ki akarok belőle mászni, bár most úgy érzem, belehalok, ha elveszítem, de ez akkor se mehet így tovább!

Szerintetek mit csináljak??? Hogyan mondjam meg Neki, hogy szakítsuk meg ezt a "barátságot", anélkül, hogy elárulnám az érzelmeimet ill. őt is jól megbántanám?
  1. 2008. február 18. 10:0026.
    szerintem tuti sejt valamit, tudja h "néha" beszélek/csetelek Vele, de nem szoktam neki részletezni......
    Nagyon soxor beszéltem már vele arról, hogy kéne váloztatni a dolgokon, már évekkel ezelőtt is, mikor még nem volt "harmadik"..... kampányszerűen max. 1 hétig kicsit mintha jobb lett volna minden, de igazából minden visszazökkent a jól megszokott kerékvágásba..... semmi konkrét változás....
    előzmény:
    r-v-timi (21)
    2008-02-18  09:53
  2. 2008. február 18. 09:5925.
    .........indításnál elég tud lenni az egy ember harca is,amennyiben elég kitartó, türelmes és legfőképp önzetlen tudsz lenni!Egyedül is megnyerheted a csatát csak légy leleményes!  Ez az út nehéz ugyan ,de megéri !.....legalább is nekem ez a tapasztalatom! 
    előzmény:
    virág*** (17)
    2008-02-18  09:48
  3. 2008. február 18. 09:5524.
    de-de.......már sok próbálkozásom volt "tűzcsiholásügyileg", de csak csalódás ért.......már nem tudom, mit tegyek, főleg, hogy őt mintha hidegen hagyná a dolog......
    amúgy tényleg fiatal vagyok még (33), és nem szeretném így leélni az életem.......
    előzmény:
    marimar40 (20)
    2008-02-18  09:51
  4. 2008. február 18. 09:5523.

    Szia!!!

     

    Mintha a saját életemet írtad volna le.....dettó ugyanezt a cipőt hordom én is....a különbség annyi,hogy én már nem tudok attól a bizonyos harmadiktól szabadulni...... 

    előzmény:
    confused (19)
    2008-02-18  09:51
  5. 2008. február 18. 09:5422.
    adalék
    voltam ilyen helyzetben
    akkor csodásnak tűnt ma már látom
    csak beleképzeltem az "idegenbe" sokmindent
    mond meg neki hogy szereted azonnal le fog lépni!
    amint írtad ő is csak érdekességet keres a házassága mellett.
    elmúlik ne aggódj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. február 18. 09:5321.
    Ép ez az, ha már másik pasit "szeretsz"... Valahol tudat alatt Te már keresel, és mindig lesz valaki akiben találsz valamit, ha csak nem sikerül gyökeres váltás a férjeddel...
    A párod sejt valamit? Ha nem is egy harmadikat, de azt ő is érzi, hogy valami már nem olyan? Beszéltél már vele, hogy változtatni kellene?
    előzmény:
    confused (15)
    2008-02-18  09:45
  7. 2008. február 18. 09:5120.

     

    Hidd el minden kapcsolat ellaposodik egyszer,kevésbé izgalmassá válik, a lángoló szerelem meg már csak pislákol vagy még azt se! ....de

    A tüzet fel lehet éleszteni,persze ha a férjed is akarja,hisz annak idején valamiért őbelé is szerelmes lettél nem de??! 

    előzmény:
    confused (15)
    2008-02-18  09:45
  8. 2008. február 18. 09:5119.
    óóóó ha tudnátok, hányszor volt már erről szó az elmúlt évek során......és most valóban úgy tűnik, hogy csak az én küzdök a dologért......a férjem nagyon nehezen kimozdítható........neki minden jó úgy, ahogy van, lényeg hogy nyugi legyen....csak én megyek már teljesen tönkre......
    előzmény:
    virág*** (17)
    2008-02-18  09:48
  9. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2008. február 18. 09:5018.
    aztán ne sírj ha két szék közül a pad alatt kötsz ki 
    előzmény:
    confused (10)
    2008-02-18  09:37
  10. 2008. február 18. 09:4817.
    Csak hangosan gondolkodom: "pörgesd fel a házasságod, frissíts, stb". Ami lényegesn könnyebb volna, ha egyemberes játszma lenne. Sajnos ehhez két ember kell. Mi van, ha a féárjnek így jó? Ha ő nem akar pörögni, frissülni? Elég, ha egy ember harcol egy kapcoslatért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612721 (9)
    2008-02-18  09:36
  11. 2008. február 18. 09:4616.
    A legjobb megoldás, ha őszinte vagy
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  12. 2008. február 18. 09:4515.
    Itt nemcsak virtuálisan szakadna meg a kapcsolat, hanem valószínűleg nem járnék el abba a bizonyos közös baráti társaságba se, hogy ne is lássam.

    Amúgy teljesen igazad van, mert csak ettől nem fog megjavulni a házasságom, de talán kap egy új esélyt....... nézd, ez a "barátság" már rég nem elégít ki, hiszen szerelmes vagyok belé, ésebből nagyon lesarkítva a dolgot, vagy viszony lesz előbb-utóbb vagy a végleges szakítás. És én az utóbbira szavaznék, mert inkább megpróbálnám a lehetetlent: életet lehelni a házasságunkba, mint egész életemben lelkiismeretfurdalással élni.
    előzmény:
    r-v-timi (12)
    2008-02-18  09:40
  13. 2008. február 18. 09:4414.

    Igen! Mondd meg! 

    Az indoklást te magad is tudod!...,,a házasságom próbálom újjáépíteni''

    előzmény:
    confused (10)
    2008-02-18  09:37
  14. Torolt_felhasznalo_519188
    Torolt_felhasznalo_519188
    2008. február 18. 09:4213.

    egyszerűen nem lépsz be a chatre. Vagy regisztrálsz egy másik nevet amit ő nem fog ismerni. Mondjuk ez esetben is biztos őt figyelnéd.

    szerintem holt felesleges elbúcsúzni tőle. Ha erre készülsz, az azt jelenti, hogy szeretnéd ha marasztalna. Egy mozdulattal szakíts meg minden elérhetőséget.

    egyébként meg egyretértek az előttem szólókkal, hogy ha nem ő, akkor más fog majd elcsábítani.

    Pear

     

    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  15. 2008. február 18. 09:4012.
    Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy ettől (a "virtuális szakítás") majd fel pezsdül a házasságod?
    Szerintem, ha most nem a csetes pasival, akkor mással fogsz hamarosan ilyen helyzetbe kerülni. Nem csak így kellene meg mentened a házasságodat, hanem másként is... (már ha valóban akarod és érdemes) mert hiába remek apa a férjed, viszont Te nő vagy és gondolom még fiatal, természetes, hogy többre is lenne igényed...
    Bocsánat az okoskodásért
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  16. 2008. február 18. 09:3911.

    Szia! 

    Én biztos,hogy nyiltan,kereken elmondanám neki mi a helyzet. Természetesen csak azután, mielőtt magamban is tisztáztam, hogy én mit is akarok. 

    Tudom,ezt könnyű leírni és nehéz megtenni,de mi értelme halogatni?? 

    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  17. 2008. február 18. 09:3710.
    Huhh........ őszintén? NEM AKAROK vele szakítani, de muszáj, mert úgy döntöttem, hogy a házasságomat próbálom újjáépíteni.
    Azt gondolom, semmi értelme fenntartani a "barátságot" Vele, hiszen szerelmes vagyok belé, és mégha csak felszínesen kommunikálnánk, akkor is az lenne, mint mostanság......alig várnám, hogy megszólítson a cseten, megcsörrenjen a telefon......körülötte járna minden gondolatom....
    Tényleg le kell építenem teljesen, de mégis hogyan? Mondjam meg hogy bye-bye baby szép volt, jó volt, ennyi volt? Azért vmi indoklás csak kell hozzá......vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2008. február 18. 09:369.
    Ajjjaj.Nagyon nehez szitu.


    Langyos hazassag,erdekes harmadik.

    Tedd fel magadnak a kerdest,hogy ebben a hazassagban birsz e meg elni ugy 20-30evet?Ugy,hogy nincs senki mas az eletedben a ferjeden kivul?


    Ha mar most kihuloben a hazassag,akkor vagy teszel ellene valamit.Kicsit felporgeted,felfrissited.

    Ha nincs is kedved ebbe energiat fektetni,akkor nincs sok ertelme ennek a hazassagnak.

    Ha most nem,1 ev mulva,2 ev mulva ujra bejon egy harmadik a kepbe.





    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  19. Torolt_felhasznalo_748413
    Torolt_felhasznalo_748413
    2008. február 18. 09:368.
    Lassítsd az e-mail iramot. Ne válaszolj rögtön, csak pár óra, azután pár nap múlva. Egy idő után Ő megfogja unni, és elmegy magától anélkül, hogy bármit is kellene mondanod Neki. Ha rákérdez nincs időd, és kész.
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  20. 2008. február 18. 09:327.
    Vigyázz ezekkel a felületes chetelős kapcsolatokkal!
    Az ember néha azt nem veszi észre és értékeli aki mellette van.
    Az ellentétek kiegészítik egymást.
    Én a gyerekeim apjával foglalkoznék annyit mint egy olyan alakkal aki élőben nem vállal fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. február 18. 09:306.

    Szerintem mondd meg neki, hogy nem akarsz vele többet chatelni, kész. Írsz egy ôszinte, szép búcsúlevelet és el van intézve. Már ha tényleg ezt akarod...

    Nyugodtan elárulhatod neki az érzelmeidet és szerintem akkor nem fog megbántódni, hiszen semmi rá nézve negatív nincs a dologban. Meg fogja érteni az érveidet.

    De szerintem baráti alapon nyugodtan chatelhettek tovább. Írj neki csak olyan dolgokat, amelyeket a férjednek is bármikor megmutathatnál. Akkor a barátság is megmarad meg megbántástól se kell félni.

    De elôször tisztázd magadban, hogy mit is akarsz.

    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  22. Torolt_felhasznalo_204623
    Torolt_felhasznalo_204623
    2008. február 18. 09:305.
    Ne mondj neki semmit, tünj el az életéből, csak észreveszi magát. Annyit írhatsz neki, hogy vége baby, azt szevasz.
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  23. 2008. február 18. 09:284.

    Hm....Biztos, hogy ezt akarod? Mert ha igen, akkor viszonylag "egyszerű" a dolog: ne beszélgess vele. Vagy, ha ő kezdeményezi, legyél lényegretörő és rövid és zárd le a beszélgetést. Magyarán játszd meg a közönyöst.

    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  24. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2008. február 18. 09:263.
    A nyúl is jól lakik meg a káposzta is megmarad?Ez így nem fog menni.Lezárni úgy nem lehet,hogy csak barátság maradjon,csak magadat csapod be ezzel.Ha már totál szerelmes vagy ez nem fog változni egyik pillanatról a másikra.Ha ő is szerelmes akkor dettó.Akkor van menekvés ha teljesen megszakítod a kapcsolatot és leépíted,vagy a fejedben megpróbálsz a családodra koncentrálni és visszatalálni.Megpróbálhatnád újraépíteni a férjed iránt érzett valahai érzelmeidet és ha nem megy akkor új életet kezdeni.Még mindig csak egy életed van,de azt úgy szúrod el ahogy akarod. 
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16
  25. 2008. február 18. 09:252.
    Csak az igazat.
    előzmény:
    confused (1)
    2008-02-18  09:16

Címlap

top