Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

46.000 Ft távfűtés számla

fraki
Létrehozva: 2008. február 27. 18:46

Csajok, ma kijött a távfűtés-melegvíz számla, 46.000 píz. Most akkor a FŐTÁV mit számol ilyenkor? Ez szerintem baromi sok.  Még csak hideg tél se volt...

Panel, X. emelet, 78 nm (Vizafogó ltp). Vagy másoknak is ennyi???

Arra lennék kiváncsi, hogy hasonló nagyságú lakás gázfűtéssel mennyibe kerülne, mármint fűtésileg?

 

  1. 2011. június 15. 13:22158.

    Szia!

     

    Szomszéd házban beszélgettem egy nénivel nálla van költségmegosztó, ablakot is cserélt saját költségén, de a ház nincs szigetelve. 1+2 fél szobásban lakik és 34 ezer volt a legmagasbb főtáv számlája. Akkor nállam a 24 ezer tényleg olcsónak számit.

    Én nem tudom hol kell jelentkezni, annyit tudok, hogy pályázni kell az önkormányzat adja a költség 1/3-át azt hisszem. Állami támogatás is van. Vannak lakók akik kifizették egyben a ráeső részüket. Akik nem azoknak fundamenta szerződést kellett kötni, de itt megcsinálták a házban igazából csak alá kellett irni. 6 éven át 6000 forint azt hiszem. Vagyis több lett a közösköltség 6000 forinttal. Másoktól hallottam, hogy azok a házak ahol nagy a a tartozás ott nem lehet. Viszont időben utána kell járni mert: Két éve tavasszal megnyerte a pályázatot a ház, ki is irták, hogy nyáron kezdődnek a munkák aztán tavaly nyáron nagy nehezen elindult. Ugyanis hiába nyertük meg a pénzt az önkormányzat nem tudta utalni. Aztán tavaly nyáron neki kezdtek ezerrel, de pl.: a folyosó-pince ablakok cseréjét utoljára hagyták még le volt szigetelve a ház amikor ezeket is kicserélték mert várni kellett megint valami pénzre. Aztán megint csak a szomszéd házból kiindulva állitólag az sem baj, ha jó a viszony a polgármesterrel. A kerületben tavaly több házat is csináltak, idén még nem kezdtek hozzá semminek.

    előzmény:
    Juduj (157)
    2011-06-09  17:37
  2. 2011. június 9. 17:37157.

    Sziasztok!

    Ez a panelprogramos téma hogy van?

    A folyamat elindítása érdekelne?

    Hol kell jelentkezni, pályázni, vagy mit kell egyáltalán csinálni ha szeretnénk? 

    előzmény:
    boszyka77 (156)
    2011-06-09  17:24
  3. 2011. június 9. 17:24156.

    Szia!

    Ha van hozzá türelmed a topikkezdésnél is irtam összegeket össze tudod hasonlitani. Bocsi nincs hosszú i betűm. 68 nm-es panelban lakom 9. emelet. Tavaly előtt 40 ezer felett volt a számla. Ugyancsak ebben az évben felszerelték a költségmegosztókat, de panelprogram nem volt. A lakásunk borzalmassan huzatos volt volt, hogy pokrócot tettünk az ablakra mert kicserélni nem tudtuk. Abban a pillanatban, hogy felszerelték a mérőket a legmagasabb számla 35000 volt. Viszont nem tudom, hogy de mintha nem adták volna le ugyanazt a hőmennyiséget nem volt értelme állitgatni sem a fokot mert az új radiátorok jéghidegek voltak maximumon!!!!!!!!!Szét fagytunk garbóban ültünk hétvégén pedig mi hozzászoktunk a régi lakásunkban. A szomszédom 1,5 szobásban lakik ő nem nyúlt a mérőkhöz le volt kapcsolva és tobzódott, hogy ugyanannyi a számlája, mint régen(18000). Na de eljött a tavalyi év ablakcsere, szigetelés. A legnagyobb számlám 24000 ezer forint volt. Ez jó vagy rossz nem tudom, de szerintem rengeteg mégpedig megmondom miért. Egyszer vagy kétszer tekertük feljebb a hőfokszabályzott egész fütésszezonban. nem tudom, hogy a szigetelésnek köszönhető-e, de valószinűleg igen a lakásban meleg volt. Elég volt a cső melege ami végig fut a lakáson. A ház lakóinak 80 százaléka nem nyúlt a hőfokszabályzóhoz. Én szélső lakásban lakom az alattam lévő pedig üres, nem volt aki körbe melegitsen. Viszont amikor feltekertem maximumra a radiátorok ugyanolyan hidegek maradtak. Az én saját véleményem az, hogy reálisnak tartottam volna egy 17 ezres számlát mivel nem tekergettem sehova. Szóval a szigetelés szuper jó dolog. nagyon nem érzem a sporólást mert fizettem panelprogram rám eső részét. Egyik ismerösöm  a másodikon ő állandóan feltekerte neki 30 körül volt a számlája. De az egész egy labirintus kiismerhetetlen, mert ugye ott van a melegviz is egyszer 5000 egyszer 8000 pedig ugyanannyit mosakszunk. Az egyik fűt a másik nem és a házban több lakó aki nem fütött magasabb volt a számlája, mint annak aki ezerrel. Remélem azért nagyjából érthető voltam csak már én is belekeveredek. Egy biztos olyan meleg sosem lesz a lakásban, mint a mérők előtt. Állitólag van egy központi mérő és osztanak szoroznak négyzetméter szerint is

    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  4. 2011. május 9. 08:22155.
    Köszi szépen, mindenkinek az infot. Sok rosszat hallottam én is róla, ezért gondolkodom erőteljesen, csakhát nemrég költöztünk és egy kisgyerekkel nem olyan egyszerű ez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258504 (153)
    2011-05-07  20:47
  5. 2011. május 9. 08:14154.

    Olvastam egy cikket, tán az Index-en, hogy egy nagy panelháztömbben  korszerűsítették a fűtést, emiatt óriási különbségek adódtak a lakások számlái között. Volt, aki telekerte a fűtést, ezért a mellette-alatta-felette lakónak feljebb kellett tekerni, szóval nagy bonyodalom lett ebből.

    Csak én azt nem értem, hogy ha van egy téglaházam, jogom van - pl. elutazásnál - nem fűteni, nemde? Nos, akkor a mellettem levő ugyanúgy hidegebbet érez a közös falunk felől, mint egy panelban... most akkor a panelban nem lehet megcsinálni, hogy nem fűtök, ha nem akarok, mert tekintettel kell lenni a többiekre?

    Téglaházban meg lexarhatom, hogy a fölöttem-mellettem-alattam levő mondjuk bepenészedik? Hogy van ez?

     

    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  6. 2011. május 7. 20:47153.

    Szia!

     

    Nem tudom mennyit segít az info, mert a miénk kertes családi ház, de a méret hasonló, 76nm. Én 30EFt havi átalányt fizetek.  Erre jön még decemberben 50-100EFt közti ráfizetés. Ezt három darab konvektor és egy átfolyós vízmelegítő "termeli". Ja és a három konvektorból ált. egy nem üzemel, mert azt a helységet kandallóval fűtjük. 

    előzmény:
    fraki (1)
    2008-02-27  18:46
  7. 2011. május 7. 17:01152.
    Nálunk nincs ilyen hőmennyiségmérő, szerencsére nem szavazta meg a közösség, de egy ismerősöm azt mesélte, sokkal többet fizet, amióta felszerelték ezt a cuccot nekik. Mi Békáson lakunk, nem tudom, ebben van-e különbség a lakótelepek között.
    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  8. 2011. május 7. 08:25151.
    Valaki? Légyszi....
    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  9. 2011. május 6. 20:15150.
    Sziasztok! Nem nyitnék új topikot. A lényeg: A társasház ahol lakunk, megszavazta az ÖKO programot. De a panelt nem. Szóval csak hőmennyiségmérő kerül felszerelésre. A mi lakásunk, amiben lakunk 53 nm, középemeleten van, viszont az egyik szoba és a konyha oldalról nem fűtött és régiek az ablakok is. A lakás - talán még lényeges - Újpesten van. Most a leghidegebb hónapban 23000 Ft-ot fizettünk. Félek, hogy a hőmyennyiségmérő felszerelése után horror számlákat fogunk kapni. Mik a tapasztalatok? Letekerni a fűtést bizti nem tudom majd, mert van egy 1 éves babánk és nyáron születik a kistesó. Maradjunk vagy költözzünk?
    előzmény:
    katyka22 (149)
    2011-02-01  18:21
  10. 2011. február 1. 18:21149.

    Szia!

    Újpesten merre laksz?

    Én is Újpest, panel, ráadásul régi panel mindenféle szigetelés és felújítás nélkül, régi ablakokkal. 54 nm-es, erkélyes, 10 emeleti a víztoronynál a Szigeti József u-ban. A mostani számlánk 20030 ft volt. 

    A Tied nagyon durva. Ott nincs valami csalás?

    előzmény:
    Barátosnő (142)
    2011-02-01  15:47
  11. 2011. február 1. 18:21148.
    Csepel, III.emelet, panelprogramban szigetelt és nyílászárók cserélve, 70nm, gázcirkó, kb. 12-15e. de idén sokat fűtünk az 5 hónapos lányunk miatt.
    előzmény:
    fraki (1)
    2008-02-27  18:46
  12. Torolt_felhasznalo_630444
    Torolt_felhasznalo_630444
    2011. február 1. 18:20147.
    Nálunk 62 m2-, II. emeleti és 49.000 Ft. volt! Ennyi pénzzel egy 100m2-es családi házat fellehetne fűteni, és nem beszélve arról, hogy nyáron amikor nincs fűtés akkor is igaz a meleg vízzel együtt de  8-9 ezer Ft.-ot fizetünk!
    előzmény:
    fraki (1)
    2008-02-27  18:46
  13. 2011. február 1. 18:18146.

    ez csak ott rossz, ahol a régi panel lakások tele vannak 60-70 évesekkel...

    Ők már baromi nehezen másznak bele akármibe is.

    előzmény:
    boszyka77 (141)
    2011-02-01  15:37
  14. 2011. február 1. 18:14145.

    jesszumpepi.......

     

    akkor én kussoljak a 30 ezres gázszámlámmal..... (fűtés + melegvíz)

     

    igaz, ez átalány, télen-nyáron ennyi. általában egal-ban vagyunk a leolvasásánál.....

     

    bár kicsit sokallom, mert ugye nekünk saját egyedi cirkós a fűtés (családi ház) és nincs készenléti díj nyáron sem....

     

    apósom XI. ker. 3. emeleti ház szintén 28-30 e ft körül van a távfűtése, és süvít mindenhol a panel elemek között be a hideg, mert elbacták a felujítási pénzt és nincs szigetelve a házuk.

     

    de azért az 52 meg pláne az 57 e... attól már eldobom magam..

    előzmény:
    Barátosnő (142)
    2011-02-01  15:47
  15. 2011. február 1. 18:05144.
    Akkor ahány lakás ahány kerület annyiféle díj. Nem akarok hülyeségeket beszélni, de mintha hallottam volna olyat is, hogy ahol ilyen magas számlák vannak azok a házak így kényszerülnek a korszerűsítésre. 2009-ben voltak 50 ezres számlák tavaly 30 körül. Mindenesetre akkor ezek szerint meg se nyikkanjak, hogy nem fütésért csak 24000Pl: tavaly volt olyan díj, hogy 9000 melegvíz szolgáltatás ugye ami a főtáv számlán szerepel. Na már most a mostanin 5400 kérdem én, hogy lehet ez? Csőkkent volna a díj mert nem fürdünk kevesebbszer, sőt azt sem veszem észre, hogy ritkábban mosogatnék:) 31 napra van elszámolva. Vagy itt jön a megtakarítás? Kevesebb hő kell a felmelegítéshez mert le van szigetelve a ház? Csak rájövök. Egyébként még azt azért megkérdezném akinek van szabályzója, hogy állítja be mert ebben a házban csak akkor melegszenek a radiátorok ha maximumon van. Viszont azért egy példát megosztanék: a múltkori csekkem 18000 FT 68nm a lakás és természetessen nem voltak feltekerve mert , mint említettem korábban a szigetelés miatt meleg van vagy elég a cső melege. Az én kedves barátom aki 57nm-ben lakik vallja (örökös vita), hogy Ő nem tekergeti be van állítva 3-as fokon állandó hőmérsékletre és az a tuti mert ha levenné és este meg ráadná akkor sokkal többet fogyasztana mert a hideg lakást kéne felmelegíteni. 31000 számlát kapott. Úgy látszik számít. Bár ellenpéldám is van két kislakás mindkettő 17000 számlát kapott az egyik fűt megállás nélkül a másik mérő 0-n van. Kisemberek vagyunk mi ehez......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 1. 15:50143.
    CSEPEL 56 nm 1+2félszoba, földszint 29 ezer.
    előzmény:
    fraki (1)
    2008-02-27  18:46
  17. 2011. február 1. 15:47142.

    Újpesti panel, V. emelet, jobbról, balról szomszéd, új, hőszigetelt ablakokkal, még az erkélyen is.

     

    A mostani fűtésszámla 52 ezer forint! Tavaly februárban volt a csúcs, akkor 57 ezer volt!

     

    És nincs meleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 1. 15:37141.

    Hátha valakit érdekel....

    Már írtam a fogyasztásmérőkkel kapcsolatos véleményemről gondoltam most bőv0tem a tapasztalataimat.:)Sikeressen túl vagyunk a panelprogramon. Nyilászáró csere, teljes szigetelés. Nagyon szuper lett és nagyon is örülünk neki mert amikor fújt a szél pokrócot raktunk az ablakokra annyira huzatos volt. Megjött a decemberi főtáv-számla.24000 Ft. Nobemberi 18000Ft. 2+2 fél szobás lakásunk van az tény, hogy a két évvel ezelőtti 46000-hez képest ez csúcs. Elárulok egy titkot a radiátorok nincsenek feltekerve. 0-n állnak. Hihetetlen de igaz a szigetelésnek köszönhetően a lakások nagyobb részében még hozzá sem nyúltak a csapokhoz. Ez nagyon klassz dolog csak nem tudom, hogy sporóljak? Valaki tud tippet adni? Mert akkor ha fűtenék egy kicsit lehet, hogy 30-40 ezer lenne megint? Én nagyon ajánlom mindenkinek a panelprogramot aki csak teheti, 6 évig kell fizetnem a törlesztést most akkor mit is sporóltam? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_345316
    Torolt_felhasznalo_345316
    2009. augusztus 25. 19:42140.

    Sziasztok!

     

    Lakásvásárlás előtt vagyunk párommal, és az érdekelne, hogy egy 50-60 nm-es téglalakás távhődíja mennyi lehet mostanság télen/nyáron, nem egyedi mérőórás, és kb a 60-as években épült a budapesti ház.

     

    Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 29. 14:38139.
    Nálunk is haladt tovább minden, most fogunk irásban (mert kell a 2/3 a döntéshez) szavazni a ház szigeteléséről. Egyenlőre semmi hőmennyiségmérés, semmi öko-program, 'csak' teljes falszigtelés, új külső színt is kap a házunk. Az a vállalkozó, aki a több árajánlat közül megkapja a megbízást, valamilyen ablakcsere-programot is ad, de radiátorcseréről, belső vezetékcseréről egyenlőre nincs szó. Úgy gondolom a teljes szigetelés még idén elkészülhet, hiszen 4-6 hét a tiszta ideje, és annyi többször is van még a fűtési idény kezdetéig. Ma kaptam meg egyébként a nyári első számlát, ez nem éri el a 7ezer forintot (kicsi hijján). Hát meglátjuk mi lesz. Én is időről időre beszámolok, hol tartunk. Talán egy blogot is megérne ez a téma...
    előzmény:
    boszyka77 (138)
    2009-06-29  12:45
  21. 2009. június 29. 12:45138.

    Sziasztok!

     

    Sajnos azóta a levelem óta 50000-es számla is jött! Mi a kilencediken lakunk és tavaly tényleg nagyon meleg volt viszont idén szó szerint fáztunk. A lakók úgy fogalmaznak én nem értek hozzá, hogy azt a bizonyos hőmennyiséget nem adta le a hőtáv. Az tény, hogy amikor maximumra tekertem a nappaliba nem éreztük, hogy melegebb lenne. Szóval azért fizetünk a Főtávnak 150 000 forintot, hogy még több legyen a számlánk!!!Na de nálunk hál istennek nem áll meg az élet! Egy hónap múlva cserélik a nyilászárókat és szigetelnek! Mondanom sem kell természetessen hitelből. Vagyis lakáskassza szerződést köt mindenki, hogy ne legyen a lakásokon jelzálog. Na majd ezek után leszek kiváncsi a számlákra!!!!Amit én nem értek nem tudom lehet, hogy már írtam a szomszéd lakásban (másfél szobás) az összes le volt véve a minimumra egyiksem volt fel tekerve mert próbáltak sporólni. Fel is voltak öltözve rendessen. Aztán jöttek a 20000-es számlái. Nem érti ő sem, hogy ha "nem fűt" akkor miért nem lett kevesebb a számlája. Vagyis a mi házunk nem sporólt semmit sőt....Most az ablakcserétől várja a csodát mindenki. Viszont az egyik lakó akinek ugyanakkora a lakása, mint nekünk két szobája levan zárva mert nem használja neki 54000-es számlája jött vagyis több, mint az enyém hogy van ez? Nem kell radiátort cserélni!!! Mi meg is bántunk mert a régi húszéves radiárok sokkal jobbak voltak ráadásul nem volt választásunk mert ők mondták meg mit szerelnek fel. Amikor megláttam mit vettem a gyerekszobába 20 ezerért azt hittem sírva fakadok. Nálunk kb 15 lakó ha ki cserélte őket. Na majd elmesélem mennyit sporólunk télen:)

    előzmény:
    fraki (136)
    2009-04-23  15:06
  22. 2009. Április 27. 12:57137.
    Nálunk is előkerült a panelprogram, és a fűtéskorszerűsítés, de miután a közös képviselő alaposabban utánnakavart, ennyiben is maradt. 5-en van a lakásom, 51nm, tehát a sokat emlegetett 'átlaglakás'. Ebben a fűtési szezonban 37000 forint volt a legmagasabb számla, ami a fűtési alapdíjat+hődíjat és a melegítési hődíjat tartalmazza. Egyenlőre abban gondolkodik a házunk, hogy a folyosók radiátorait leszereltetjük, mert a közös helyiségek fűtése igen sok pénzbe kerül. Nálam nem is tudom hogyan lehetne spórolni, hiszen 3 radiátorom van, 1-1 a két szobában, egy feles, kicsi a konyhában, a fürdőben pedig csak egy törülközőszárító van. A fűtési idény egészében a fürdői megy egyfolytában, az egyik szobai csak akkor van nyitva, ha kint -10 alatti a hőfok, mert különben nincs rá szükség, és idén a másik szobai felső harmad fűtött (le volt tekerve), mert anyukám nálam telelt és mivel idős, fázós. Különben mindent lezárok. Hogy a szomszédok hogy fűtenek nem tudom, az egyik mellettem levő lakás teljesen felújított, az alattam levő szintén, a fölöttem levőnél a fűtést nem tudom csinálták-e, de a többit igen, a másik mellettem levőnél vannak az eredeti radiátorok. Tehát engem körbefűtenek, és néha tényleg jó lett volna nem 25 fokban lenni, de csak szellőztetéssel lehetett csökkenteni a hőmérsékletet. Valami kedvezményt is kap a házunk, mióta önálló hőközpontja van (korábban nem volt). És ha már az energiánál tartunk, szorgalmaztam a k.képviselőnél, nézzen utánna a gázátalány valamilyen módon történő mérhetővé tételéhez. Ugyanis ha kicsit megnézitek, ilyen módon is ki lehet 10-20 eft-t fizetni a semmiért (ill. dehogy, fizetjük a főgáz jutalmi alapját). Ha ez utóbbira van valakinek használható ötlete, ossza meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. Április 23. 15:06136.

    Nálunk még csak most kezdik az átállást, de még az se biztos, hogy át fognak állni, mert sokan nem akarnak radiátort cserélni. Ha egy lakó nem cserél, bekakilt az egész program.

    Arról nem beszélve, hogy 10 évre kellene elszegődni hűségnyilatkozattal a Főtávhoz, ami nekem nagyon büdös.

    Aztán meg azt kérdezem, mi van akkor, ha én nem akarok a lakásomba radiátort szerelni? X. emeleten lakom, nálam fordulnak a csövek, ha akarom, ha nem, 26 fok van. Hiába szerelnék be a mérőket, a csövek miatt sose lenne nekem 22 fok, amit szeretnék.

     

    Ez ez egész rettentő macerás, ahogy elnézem, pedig még nem is tartunk ott, mint  boszyka77... de ahogy elnézem, nem sok biztató van...

    előzmény:
    boszyka77 (135)
    2009-04-02  11:43
  24. 2009. Április 2. 11:43135.

    Sziasztok!

    Arra lennék kiváncsi ki, hogy járt az egyedi mérőkkel. Ugyanis mi a házban nagyon rosszul. Ki vagyunk akadva amikor a tv-ben mutatják, hogy az állam ad támogatást az átállásra és mennyit sporólhatnak az emberek, meghogy milyen jó mert ők állítják be hány fok legyen a lakásban. Minket még egyszer sem mutattak a tv-ben(rákoskeresztúr). Tavaly a ház "megnyerte" a támogatást. A mi lakásunk 70 nm-es. Két éve költöztünk ide nagyon örültünk, hogy panelba jövünk és nem is érdekelt minket a számla mert egy alagsori lakásból jöttünk el.(hideg, vizes stb). Végre télen egy szál trikóban hihetetlen volt. A legmagasabb számlám 41000 forint volt nagyon sok de ennyi volt. Aztán tavaly októberben jöttek a szerelők mi még a radiátorokat is kicseréltük(megbántuk). Az egyedi mérők 150 000 forint amit 10 évre beépítenek a számlákba. Az, hogy probléma van mert a gyereknél el sem lehet zárni nem foglalkoznak vele zárjam el mindennap a főcsapot! Ja!Na kezdödött a sporolás a házban. A szomszédom 1,5 szobás lakásban lakik egyszer sem tekerte fel a hőfokszabályzót, hozzám sem nyúlt. Ugyanolyan számlákat kap, mint tavaly. Közben ő is elkezdett érdeklődni a szomszédoknál uyanakkora lakásnál 16000-es számla fűtenek ezerrel. Szomszédnőm kiakadt. Most jövök én. A konyha, fürdő le van kapcsolva. A fiam reggel 6-kor lekapcsolja este 6-7 körül vissza mert akkora ér haza. Hálóban nem fütünk ezerrel ez világos. Megjött a számla:49 ezer 800 körül. Állítólag örülnöm kell mert a Havannán 54000 számlák mentek( mérő nélküliek). Ja és hozzá kell tennem a mi házunkat fel lehet ismerni már kivülről is az ablakok zárva!!! A mellettünk lévőnél minden ablak nyitva.  Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett de nap, mint nap látom a híradóban, hogy ez milyen jó................

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top