Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elpirulás

bolha_4711
Létrehozva: 2003. november 4. 23:02
Nem tudom ki hogy van vele, de nagyon kellemetlen bir lenni, ha az ember elpirul. Én velem egyre többször és egyre érthetetlen helyzetben fordul elő. Ma 1 külföldivel és 2 másik magyarral kellett röviden megbeszélni valamit a munkahelyemen. Zavarban voltam, és folyamatosan elpirultam. Nem mondtak semmi rosszat, nem tettek félreérthető megjegyzést, nem volt semmi okom. Olyan kellemetlen. Mit lehet csinálni, hogy ez ne legyen. És soha nem tudom, hogy mikor és milyen helyzetben jön ismét. Rémes.
  1. 2004. január 13. 13:2926.
    Nekem tetszik ha egy NŐ pirulós:-))) Legalább őszinte érzéseket tükröz az arca:-)) Ritka kincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 13. 13:1325.
    Azt még én sem tudom, hogy mennyibe fog kerülni egy alkalom, de van itt egy másik fórum, ahol pszichológusokról van szó. . . . Ott azt írták, hogy általában egy kezelés ára:4000-6000 Ft között van. Attól függ, kihez megy az ember. Nekem sincs sok pénzem, de úgy döntöttem, hogy most ez a legfontosabb, úgyhogy inkább nem veszek magamnak ruhát vagy bármi egyebet, hanem erre szánom a pénzt. :-)
    Digby:nekem van barátom, másfél éve, és ezt a problémát elmondtam neki, az a furcsa, hogy egyedül ha vele vagyok, akkor nem pirulok el, ha ott van más is velünk, akkor már igen. Szóval érthetetlen ez az egész.
    előzmény:
    digby (24)
     
  3. 2004. január 13. 12:1724.
    Ha csak ezen múlna, én nem is gondolkodnék!!! Attól nem tartok, hogy orvoshoz forduljak vele, csak egy pszichológus, vagy más jó orvos biztosan nagyon sokba kerül. . . :-(
    előzmény:
    MIMI2 (21)
     
  4. 2004. január 13. 12:1223.
    Hidd el, nagyon sajnálom! Én azért azt tanácsolnám, ennyire ne hagyd belesodródni magad ebbe, mert nem éri meg. 22 éves vagy!! (én 24) Én is egyetemre járok, szóval még előttem áll a munkahelyi stressz (a pirulás miattira értem). Viszont én úgy fogom fel, egy életem van, s nem bezárkózva szeretném leélni. Bár azt vettem észre, mikor nem volt barátom, jobban, gyakrabban lettem totál piros. Érzelmi, lelki oka biztosan van ennek. Csak vannak olyanismerőseim, akik ugyanúgy izgulnak, ha "szerepelni" kell, ugyanúgy úgy érzik, hogy lángol a fejük, csak éppen kívülről nem látszik semmi. Tehát hiába orvosi eset, mégis, mások is izgulnak, csak hiányzik belőlük a piros szín :-) Ezért érthetetlen számomra ez.
    Mimi! Tényleg furcsa, hiszen én sem vagyok csúnya, engem sem bántotak sosem, mégis egy hirtelen találkozástól izgulás->pirulás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 12. 22:1222.
    Nem akarok elzárkózni, de mostmár az a baj, hogy a pirulás mellé társult egy nagy fokú izgalom, idegesség, izzadni kezd a tenyerem, elkezdek dadogni, nincs egy épkézláb megnyilvánulásom. Olyan ez mint egy ördögi kör, mostmár ha akarok sem merek emberek közé menni. És egyfolytában én is csak azt kédezem magamban, hogy miért??!!!!Legszívesebben maszkban járnék-kelnék. Most, hogy vizsgidőszak van méginkább el vagyok szeparálva, már egy hete nem voltam kinn.
    előzmény:
    digby (17)
     
  6. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 12. 18:3621.
    Igen, én is piros leszek ha megíjedek, meg a nagy nevetéstől is!
    Egyébként szerintem az ilyen probléma orvosi kezelést igényelne, ha már az ember életminőségét is rontja!
    Na de ugye ahhoz is kell egy nagy adag bátorság. . .
    előzmény:
    rézi* (20)
     
  7. 2004. január 12. 18:0520.
    Sajnos kamaszkorom óta én is ilyen pirulós vagyok, de én nem csak zavaromban hanem, akkor is ha megijedek, de még a nagy nevetéstől is piros leszek. Sajnos engem is nagyon gátolt a mindennapokban, a pályaválasztásban és a munkahelyeimben is fő szempont volt hogy ne kelljen emberekkel érintkeznem. Engem egyébként rettenetesen zavarbaejt az is ha valaki merően a szemembe néz, főleg a világos szeműek. Ne nevessetek ki, de fiatalabb koromban lehetőleg nem mentem ki nappal az utcára, nehogy valakivel szembetalálkozzak. Érdekes viszont ha valaki hátulról ér utól az utcán, és megszólít, egyáltalán nem vagyok zavarban.
    Bevallom, hogy irigyeltem a keleti nőket akik fátyollal takarhatják az arcukat.
    előzmény:
    MIMI2 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 12. 17:3419.
    Szia Digby!
    Ez hihetetlen, én detto ugyanez!!
    Összefutok valakivel az utcán vagy akárhol és egyszerűen vörös leszek! De miért?????
    Hiszen soha nem bánt senki, nem gúnyol senki, csúnya sem vagyok, hogy emiatt szégyenkeznem kéne!
    Miért, miért, miért?????
    előzmény:
    digby (18)
     
  9. 2004. január 12. 17:2418.
    Ja, Mimi, én is úgy érzem, nagyon sokszor akadályoz a hétköznapokban.
    előzmény:
    MIMI2 (12)
     
  10. 2004. január 12. 17:2217.
    Szia! Csatlakozom a többiekhez, nagyon érdekel, mi lesz a pszichológusnál! Viszont SEMMIKÉPPEN ne zárkózz el a világtól! 22 éves vagy. Megéri??? Vagy emiatt nem barátkoznának Veled? Ez meg nem normális, akkor azok elég primitívek lennének. Viszont valóban nagyon foglalkoztat, mi is válthatja ezt ki, hiszen egyébként én még színésznek is szívesen elmennék, nem izgulnék kiállni mások elé (valakit pirulás nélkül is elriaszt egy ilyen), csak annyi a problémám, hogy totál vörös lennék. Nekem is sok olyan helyzetem van, mikor spontán elpirulok, pl. összefutok a közértben egy barátnőmmel. Nincs miért zavarba jöjjek tőle, mégis vörös leszek. Remélem tényleg idetéved az oldalra egy pszichológus, és mond nekünk néhány okosságot. :-) (azért nagyon örülök, hogy "Rátok találtam")
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 12. 11:3516.
    Biztos sokan mennek ilyen problémával pszicológushoz, nekem nagyon össze kéne szednem minden bátorságom, hogy el tudjak menni!
    Sok szerencsét! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 12. 11:2915.
    Szia MIMI2!
    MINDENKÉPPEN megírom, hogy mi volt, én is nagyon izgatott vagyok, de tudom, egy pszichológusnak ez a probléma nem újdonság, biztos sokan vannak így. Én is nagyon megörültem, hogy nem vagyok ezzel egyedül és rátaláltam erre a fórumra!
    előzmény:
    MIMI2 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 12. 11:2614.
    Kedves Lenn!
    Én nagyon várom már jövő heti beszámolód, légyszi tényleg írj! Nekem nagyon fontos lenne! És szerintem a többieken is sokat segítene.
    Egyébként én is örülök a nyárnak mert akkor alapban is piri pofi van:-), én meg amúgy is nagyon fehér bőrű vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 12. 11:2113.
    Sziasztok!
    Mondanom sem kell, hogy én is ezzel a gonddal vagyok megáldva!Most 22 vagyok és kb 2 éve jött elő, hogy elkezdtem zavarba jönni, ha másokkal kellett beszélnem. Mára már odáig fajult a dolog, hogy szinte a barátaimmal (már akik maradtak) sem tudok könnyedén beszélgetni, sőt a családom előtt is pirulok!Nagyon el vagyok keseredve, mert teljesen elzárkóztam az emberek elől, előre félek a pirulástól!Presze tudom, hogy mindezt az agyam generálja, tehát bennem van a megoldás, de ezidáig még nem tudtam segíteni magamon. Voltam egy kineziológusnál, és egyszer egy meditáción de egyik sem segített vagy legalábbis nekem olyan, humbuk'-nak tűnt. A múlt héten rászántam magam, hogy felhívjak egy pszichológust, úgyhogy jövőhétre bejelentkeztem!Majd megírom, hogy mit tanácsolt. Amúgy ha sötét van akkor én is fesztelenebb vagyok, és nyáron én is direkt odapirítottam az arcomat, hogy kevésbbé legyen feltűnő!:-)
    előzmény:
    MIMI2 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 12. 11:1012.
    Sziasztok!
    Én is ugyanezzel a problémával küzdök, sajna!
    De talán megnyugtató a tudat, hogy nem vagyok egyedül:-)
    Digby: Nálam is hasonló a helyzet, nagyon zavar az éles mesterséges fény és valahogy elősegíti pirulásomat!
    Ha félhomályban vagy sötétben beszélgetek valakivel szinte soha nem pirulok el, ez biztos valahol az önbizalom hiány jele!
    Egyébként nagyon zavaró a dolog és sokszor akadályoz a hétköznapi életben!
    Jó lenne, ha idetalálna egy pszichológus és tudna nekünk tanácsot adni, hogy mitől van ez és mit lehet ellene tenni!
    előzmény:
    digby (11)
     
  16. 2004. január 12. 09:4611.
    Szasztok! Nem szeretném elismételni az előttem leírtakat, de ugyenz a bajom, ugyanezeket mondták nekem is. Szerintem mindenki ezt a sablont mondja, mert nem tud mit kezdeni "velünk". Ami az alapozót illeti, szerintem egyáltalán nem takarja el, olyan vastag és sűsű alapozó nem létezik. Talán annak segít, aki foltosan pirulgat. (van olyan is) Ráadásul ha én elpirulok, az hőt is termel, kimelegszem. Így méginkább zavarna a ragacs az arcomon. MOndjuk sokat gondolkoztam azon, hogy ez mennyire pszichés, hiszen már attól is el szoktam pirulni, ha tudom, hogy el fogok, mert olyan szituációba fogok kerülni. (pl. kiállni mások elé). Volt már olyan is, hogy leégtem a naptól, s alapjában véve piros voltam. Ekkor sokkal "bátrabb" voltam, mert tudtam, nem kell tartanom attól, hogy elvörösödöm, s teljes nyugodtsággal "szerepeltem" mások előtt. Szóval biztosan kiskorban kialakul ez a pirulás-tudat, s utána csak generálja magát a kettő. Például, ha nem ég a lámpa egy teremben, hanem természetes fény van, én attól is nyugodtabb leszek, este meg főleg. Nekem a megvilágítás sem mindegy. Hát, ennyi. :-)
    előzmény:
    kukucs2 (9)
     
  17. 2003. november 7. 06:0010.
    Szia Katka! Most olvastam a privit. Nem vettem magamra a hajszínt, lehet, hogy akkor én fogalmaztam rosszul. Most meg még korán reggel van és nem tudok fogalmazni. Nemsokára felébredek, ugyanis már a munkahelyen vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. november 5. 08:439.
    sziasztok :) én is pirulós vagyok, de van ezzel kapcsolatban kellemes élményem is: egy barátom jegyezte meg, hogy milyen jó, hogy vannak még a világon olyan lányok, akik képesek elpirulni ::))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 5. 08:398.
    Sziasztok!
    Én is nagyon pirulós vagyok, néha érzem, hogy "lángol" az egész fejem. . . de a barátaim már megszokták, az idegenek meg nem érdekelnek. . . :)) Így érzem jól magam. . . egyébként tényleg mindenki nagyon aranyosan kezeli, vagy poénból rátesz még egy lapáttal és akkor már "égek" szó szerint! :))
    előzmény:
    bolha_4711 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_747854
    Torolt_felhasznalo_747854
    2003. november 5. 08:377.
    Használsz alapozót? Én már akkor sem pirulok el, ha tudom, hogy az alapozótól senki sem látná. . . (ez persze lehet, hogy nem igaz, de néha egyik elpirulás generálhja a másikat. . . )
    Vagy mondogasd, hogy vagány csaj vagyok, és hidd is el. . .
    :o)))
    előzmény:
    bolha_4711 (1)
     
  21. 2003. november 5. 08:056.
    Nos a hajam az már szinte minden színben pompázott. Alapvetően szőke, de miután egyszer befestettem vörösre közölték velem, hogy a szőkét felejtsem el, mert az nem áll jól. Most barnás melírozott. Hajszín ide vagy oda a piruláson nem változtat, esetleg fél kiló vakolat, de az meg egyrészt ízléstelen, másrészt egy idő után leolvad. Azt meg még nem is mondtam, hogy szeplős is vagyok. Szép kombináció.
    előzmény:
    katka2003 (5)
     
  22. 2003. november 5. 07:555.
    Ennél már csak az szörnyűbb, ha a hajad is vörös, mint nekem. :)
    előzmény:
    kismackó2 (4)
     
  23. 2003. november 5. 06:404.
    Ja és fehér bőrű vagyok, úgyhogy rögtön észre veszik rajtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 5. 06:383.
    Nagyon pirulós vagyok én is. Főleg, ha kellemetlen szituban vagyok és a környezetem nem olyan tapintatos, hogy ne jegyezzék meg "de szép szined lett". Legfőképp pasik, de nők is vannak ilyenek. Bunkóságnak tartom részükről, mert nem tehetünk róla, hogy ilyenek vagyunk. Azt mondta egyszer valaki: örülj neki, ha még el tudsz pirulni dolgokon, mert még vannak érzéseid és van lelked.
    előzmény:
    bolha_4711 (1)
     
  25. 2003. november 5. 05:052.
    Ugyanebben a cipoben jarok de olyan szinten, hogy sokszor akkor is elpirulok ha egyedul vagyok! Ha beszelek valaki idegennel es erzem a meleg hullamot, ami a pirulas elojele, altalaban azt mondom az illetonek, hogy ez egy szuletesi rendellenesseg. Kamaszkorom ota elkiser ez a borzaszto dolog, amit az emberek aranyosnak tartanak es csak nevetnek rajta. Ez persze fokozza a dolgot. Egyebkent hatarozott, onbizalommal rendelkezo, munkamban nagyon sikeres vagyok tehat nem a felenkseg az oka. Mar gondoltam arra, hogy ki kellene probalnom egy gyenge nyugtatot. Olyan tipusut, ami lelassitja a folyamatokat, tehat -valoszinuleg- a pirulast is. Meg nem dontottem. . .
    előzmény:
    bolha_4711 (1)
     

Címlap

top