Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletek gyerekzsúrra

Szoljanka
Létrehozva: 2008. március 11. 22:18

Kaja,díszítés,stb.

Olcsó és látványo legyen

  1. 2008. március 11. 23:2226.

    áááááá, sztem tényleg nemkell rántott husi sem.

     

    viszont nagyon jót nevettem a "kirakom a takarmányt" szókapcsolaton :) és tényleg a szenyákban van a különlegesség, hiszen az ember nem szokott otthon falatnyi kis szendvicseket enni, csak ilyen helyeken. rántott husit meg ehetnek minden héten. :)

    előzmény:
    Szoljanka (24)
    2008-03-11  23:18
  2. 2008. március 11. 23:2025.
    Muffin az jó ötlet!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (9)
    2008-03-11  22:46
  3. 2008. március 11. 23:1824.

    Mondjuk laknak alattunk is felettünk is,megettünk is, remélem azért  a tombolás határok között marad.

    Felmerült bennem, hogy esetleg rántott husi?

    Svédasztalosra tervezem a tálalást, kirakom a takarmányt és mindenki akkor eszik,amikor akar.

    Gondoltam a pizzára is,csak attól félek,hazamegy a gyerek, na mi volt kisfiam,pizza, aztán elátkoznak, hogy bűnbe viszem a gyereket:))

    előzmény:
    kiki212 (22)
    2008-03-11  23:14
  4. 2008. március 11. 23:1523.

    jaaaaaa, értem.

     

    amúgy meg majd arra is ügyelni kell sztem - bár, én még sose tartottam ilyet, de tartottam a plébánián ifjúsági kiscsoportot 6-14 éveseknek - hogy biztosan eltervezel majd dolgokat. Pl.: mondjuk hogy uzsonnára majd palacsintázunk, stb. de arra is fel kell készülni, hogy mondjuk semmi kedvük nem lesz uzsonnázni, mert még három kör van a társasból, és ha végeznek, akkor újat kell kezdeni, mert 2:2-re állnak a csapatok, vagy ilyenek. szóval én azért nem készülnék túlsok kajával, mert majd úgyis játszanak, stb. a szenyák, meg a sütik, meg a sós izék bőven elég.

     

    vagy ha palacsinta, akkor abban mondjuk meg az a jó, hogy ha esetleg lennének sós izék, meg ropi félék a szobában, és palacsintáznátok majd a konyhában. igy tuti nem ennék le a szőnyeget :) úgyhogy ebben is van ráció.

    előzmény:
    Szoljanka (20)
    2008-03-11  23:10
  5. 2008. március 11. 23:1422.

    Nem kell főtt kaja. arra nem lesz idejük.max útközben bekapnak egy sütit,szendvicset. de a kölyökpezsgő tényleg jó ötlet.azt emlegeti fogják az oviban. a palacsinta is jó ötlet.nem hiszem,hogy 1nél többet megesznek belőle.20 bőven elég belőle sztem.lehet,hogy sok is.a kajának tényleg nem kell nagy feneket keríteni.csak az a lényeg,hogy miután hazamennek ne az legyen az első,hogy szólnak az anyunak,hogy éhes vagyok bár nálunk előfordult egy párszor,hogy a nagy játszásban nem volt idő enni,csak miután hazamentünk

    Szerintem a játékot sem kell túlszervezni,az úgysem szokott összejönni.feltalálják magukat a gyerekek

    előzmény:
    Szoljanka (16)
    2008-03-11  23:06
  6. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 23:1321.

    Főzni akarsz mindenképpen? Szerintem a szendvicseket megcsinálni is sok idő. Abból többféle, aztán bőven jó. Egyébként is, a mai gyerekek nem esznek főtt kaját. Szeretni meg aztán pláne.

     

    A palacsintával az a baj, hogy az általában langyosan jó, namármost, ha frissen csinálod, akkor olaj/zsírszagú lesz az egész lakás, ha kihűlt, akkor melegíteni kell, ha meg korábban csinálod, akkor nem árthűtőbe tenni, hogy ne legyen semmi baja, és hűtőhidegen azért nem az igazi a palacsinta. Legalábbis szerintem.

    előzmény:
    Szoljanka (16)
    2008-03-11  23:06
  7. 2008. március 11. 23:1020.

    Mivel 5 évesekről van szó, 7-nél  nem maradnak tovább.

    Szombaton lesz,délután 2-re jönnek 2 és7 között van 5 óra.

    előzmény:
    frityikum (18)
    2008-03-11  23:09
  8. 2008. március 11. 23:0919.
    55 nm2 1+ 2 félszoba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (9)
    2008-03-11  22:46
  9. 2008. március 11. 23:0918.

    figyi: vedd figyelembe, hogy kb. mire jönnek a lurkók, kb. meddig fognak maradni. ha ebben az időben esznek palacsintát, meg sütit, meg sós cuccokat, meg szendvicseket, meg isznak, meg ilyenek, akkor mikor fognak játszani?

     

    (hm... amúgy nekem süthetsz palacsintát, én imádom :)

    előzmény:
    Szoljanka (16)
    2008-03-11  23:06
  10. 2008. március 11. 23:0717.

    áááááááá, sztem nem kell nagyobb feneket keriteni a dolognak. főleg, hogy nálatok azért az életkori szórás is elég nagy. amúgy ha én szerveznék ilyet, akkor 1 féle süti lenne, 1 féle sós ropogtatni való, almalé, tea, és néhány lufi. úgyis a játék miatt fog jó vagy rossz lenni a buli.

     

    igazából azt kell ilyenkor sztem feltérképezni, hogy mivel játszanak mostanában szivesen a gyerkőcök. mert ha épp most kapott az ovi egy új társasjátékot, és arról beszél az egész ovi, akkor azzal sokkal nyerőbb valaki, ha egy olyat kölcsönkér, vagy épp. azt kapja a gyerkőc ajándékba, és akkor azzal tudnak egy jót játszani. :)

    előzmény:
    iszit (11)
    2008-03-11  22:53
  11. 2008. március 11. 23:0616.

    Főkaját ne csináljak?Úgy értem főételt?

    Vagy csak nasikat,sütiket,szendvicseket?

    Ez lesz az első komolyabb parti:)) a fiam életében, eleddig csak olyanok voltak, hogy 1-2 barája átjött,de most naaagy társaság lesz-

    Jó lenne talán a palacsinta,de 10 gyereknek mennyi kellene?

    előzmény:
    kiki212 (10)
    2008-03-11  22:52
  12. 2008. március 11. 23:0415.
    Szia! Szerintem csinálj pár kis szendvicset,lehet megéheznek a nagy játék közben. ha meg nem fog elfogyni,nem kell a vacsival bajlódni utána
    előzmény:
    iszit (11)
    2008-03-11  22:53
  13. 2008. március 11. 23:0314.

    sztem is jó ötlet a kis falatkák. VAgy pl.: van olyan süti, ami kekszből, meggyből, és még egy-két hozzávalóból áll. nemkell bele asszem cukor, a meggy levétől lesz kicsit szaftos, összeáll, és lehet formázni. Lehet belőle pl.: kigyó, vagy fatörzs, vagy egy karika, amit kidiszitesz. (ezt úgy kell elképzelni,hogy a masszát egyben hagyod, abból csinálsz egy nagy diszt, pl.: kigyót, és majd azt vágod fel, mint tortát.) és mivel ebben nincs se cukor, se tojás, se semmi, igy minden gyerek simán megeheti, nem rontják el vele a gyomrukat.

     

    a muffin is jó ötlet, az se émelygős, és nem is krémes, amivel kárt okozhatnának a szőnyegben, stb.

     

    jók még a sós cuccok: a sajtos rúd, pogácsa félék.

     

    kajának tényleg a legjobb ötletek a mini szendvicsek, és tényleg minél szinesebb, annál jobb, de sztem ne tegyél egyre egyre sok mindent, mert lesz, aki nem szreti a tojást mások a paprikát, megint mások a retket, stb. és ha ezek mindegyiken vannak, akkor nem nagyon fognak enni.

     

    dekor: nagyon jó ötlet a lufi, de sztem abból vastagabbat vegyél. nem lenne jó, ha valaki kezében kidurranna egy, és akkor nagy sirás lenne esetleg belőle.

     

    jók még a szerpentinek, azt is irta valaki.

     

    de sztem itt is érvényben van a kevesebb néha több szabálya. Mert ha pl.: a buli egy nappaliban lesz, és belépnek a gyerekek, és mindenhol látnak valami diszt, valami szineset, valami ennivalót, valami édességet, akkor az már túlsok lesz majd.

     

    ha társasozni akartok majd, sztem szórj szét párnákat a földön, erre ülhet mindenki. A poharakon - eldobható - legyenek rajta az ovis jelek, igy mindenki tudni fogja, hogy melyik az övé. Sztem az italokat se kell túl spilázni, legyen kb. 2 féle valamilyen lé - az almalé majdnem mindenkinek bejön - meg tea, aztán kész.

     

    jah, és jó bulizást :)

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  14. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 22:5613.

    Díszítésnek mehet fel a szilveszteri... Kivéve a búék-feliratokat! De lampionokat, szerpentineket, ilyen-olyan csillivilli-színespapírból készült kihúzható izéket is feltehettek, sőt, krepp-papírból lehet olyan "fonott" izét csinálni...

     

     

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  15. 2008. március 11. 22:5412.
    Igazad van, én is emlékszem a saját gyerekzsúrjaimra, sőt a ma 25 éves fiam is emleget néhányat a sajátjai közül... az ajándékokat már természetesen nem tudja felsorolni, de a bulik emlékezetesek maradtak!!!
    előzmény:
    kiki212 (10)
    2008-03-11  22:52
  16. 2008. március 11. 22:5311.

    de jó hogy nyitottál egy ilyen topicot!

    csütörtökön lesz a fiam bulija, igaz ez egy névnapi, (mert a szülinapja júliusban van, és az ovisok olyankor szétszélednek) ez lesz az első. Négy ovistársát hívtuk meg, de ezen kívül jön még 6 rokon gyerek, és a saját 2 tesó. úgyhogy gyerekből lesz bőven. korosztály: 13-8-7-6-4-3 évesek és egy 7 hónapos:)

    szóval a fiam 5,5 éves, és nekem sem volt lövésem se, hogy mit rakjak eléjük kajának...

    a meghívót sk csináltam, kajának meg a muffin, sósperec, ropi és szörp jutott eszembe. nem akarok túl nagy feneket keríteni neki... végül is hétközben lesz, délután 4-től talán 7-ig.

    vagy ez nagyon gyenge eresztés?? csináljak nagyobb kajálást?

    ja, lufikra én is gondoltam, a fiók mélyén találtam is néhányat.

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  17. 2008. március 11. 22:5210.

    Igen,de még milyeneket.  Meg gyerekkoromban vagy mi rendeztünk,vagy meghívtak.ezek a zsúrok teszik felejthetetlenné a gyerekek szülinapjait,nem a bagy ajándékok.

    Ja és kifelejtettem díszítésnek még pár szerpentin.

    előzmény:
    undorka (8)
    2008-03-11  22:43
  18. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 22:469.

    Nálunk a kockakenyérből (amiből a háromszögszendvicset lehet csinálni) készült szendvics volt a menő. Valami szalámi (pick v. sonka v. valami kedvenc) az egyik felére, a másik felén tojás, uborka, csemege uborka, retek, esetleg paradicsom-, paprikakarika pirosarany v. ketchup v. majonéz cseppek rá. Esetleg falatkákra kockázva és fogpiszkálóra rátűzve, de ez iszonyú macerás...

     

    Szörp, gyümölcslé, tea vagy akár limonádé esetleg kölyökpezsgő. 

     

    Muffin smarties-szal díszítve. Falatka sütik. Esetleg linzer. 

     

    Lufi... Meghívót nyomtatni házilag... Műanyag tányérok, múanyag poharak, teccsógazdaságos, nem törik, mehet a szemétbe utána, nem kell mosogatni.

     

    Játékok: miben gondolkodjunk? Nyolcadik emeleti panel, vagy esetleg udvarral rendelkező családi ház? 

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  19. 2008. március 11. 22:438.
    Hűűűű, ez nagyon hasonlóra sikeredett.... látom, Te is rendeztél már néhány gyerekzsúrt...!!!
    előzmény:
    kiki212 (4)
    2008-03-11  22:28
  20. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2008. március 11. 22:437.
    tombola?( apróságokkal) , olyan kis betűzős díszítések a falatkákra, szívószál! , pár játékkal érdemes készülni , ha nagyon felpörögnek, legyen vmi "szervezett " móka is.
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  21. 2008. március 11. 22:406.
    Ha van időd,és kapacitásod, akkor a lufikat feldobhatod még azzal, hogy rajzolsz nekik arcot, ragasztasz papírfület stb. CSinálhatsz belőlük vicces embereket vagy állatokat.
    előzmény:
    Szoljanka (3)
    2008-03-11  22:28
  22. 2008. március 11. 22:395.

    Kajának mindenképpen érdemes olyasmit készíteni, amit 1-2 harapással el tudnak tüntetni a srácok, akkor nem lesz tele a lakás félig elrágott szendvicsekkel.... ferdén vágott kiflikarikák megkenve sajtkrémmel, kőrözöttel, rá néhány szelet szalámi, sonka vagy sajt, uborkakarikák,1-1 csík kaliforniai paprika... minél színesebb, annál jobban fogják  szeretni, de figyelj rá, hogy felismerjék a gyerekek az ételt, egyébként bizalmatlanul fognak finnyogni!!! Szóval ne kísérletezz most semmi különlegességgel, a kicsik nem szokták díjazni....   Kis fasírtgolyók uborkával, sajttal összetűzve olyan fogpiszkálóval, aminek az egyik fele gömbölyű... így a játék hevében sem szúrják a saját-, vagy egymás szemét. Édességnek csinálj kekszből kókuszgolyókat, vagy kis linzerkarikákat lekvárral, csokival.... a tálakat lehet dísziteni kis zászlókkal, nagyon szokták élvezni. És díszítésnek tényleg lufihegyek.... játszani is jók.... papírtányérok, papírpoharak, a Tescoban (is) lehet kapni egyforma mintájúakat...

    Sok sikert és jó idegeket!!!!

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  23. 2008. március 11. 22:284.

    Szerintem az a lényeg,hogy minden mini legyen. mini szendvics,mini tortácskák(bár az nagyon macerás 1enként megsütögetni) Legyen sok lufi. És olyan kaják,amiket futva is meg lehet enni,és ne is vád,hogy 1helyen fognak ülni,és enni   Amúgy a gyerekek feltalálják magukat,és a lakást is felfordítják gyorsan.

    Nekünk nagyon bejött a süni alakú csokis torta

    ja és én a színes papírtányérokat ajánlomegyész klassz kis party-szetteket lehet venni tescoban,coában stb helyeken is. z sokkal jobb,mint a porcelán,üveg tányérok,poharak

    Jó bulizást nektek

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  24. 2008. március 11. 22:283.
    Ez jó ötlet.5 éves a fiú.Kb tízen lesznek, fiúk és lányok vegyesen, mind ovisok:)))
    előzmény:
    pommepomme (2)
    2008-03-11  22:22
  25. 2008. március 11. 22:222.
    Sok lufi. Én legalábbis gyerekkoromban meg tudtam őrülni értük. Szerintem Tescóban vagy más hasonlóban biztos van nagy zsákban sok olcsón.
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18

Címlap

top