Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bababarát hotelek

Mononoke
Létrehozva: 2008. március 18. 11:26

Sziasztok!

Nyáron szeretnénk menni addigra 1 éves kislányunkkal nyaralni, de nem tudunk dönteni a neten látottak alapján.

Ha valakinek van tapasztalata úgynevezett "bababarát hotel"-lel, vagy sima hotellel kapcsolatban (ahova gyerekkel is nyugodtan lehet menni), kérlek írjátok meg.

Jó és rossz vélemény egyaránt érdekel, itthon, vagy Ausztriában, max. Olaszországban.

Előre is köszönöm a segítséget! 

  1. 2012. Április 11. 13:1649.
    Mi most hétvégén voltunk a Villaparkban Várgesztesen, ez kb 1 órányira van BPesttől. Nekem, hogy vannak külön babaórák a benti játszóházban, és akkor a nagyobb gyerekek máshol játszhatnak. Az élményfürdőbe is külön kis csúzdás medence van a babáknak. Júniusban vissza szeretnénk jönni a baba úszótáborba, mert babóca nagyon szereti a vizet.
    előzmény:
    Mononoke (1)
    2008-03-18  11:26
  2. Torolt_felhasznalo_900584
    Torolt_felhasznalo_900584
    2008. május 1. 21:1248.

    Szia!

    Micsoda véletlen! Pont ma kezdtem el keresni az interneten ilyen bababarát hoteleket, mert mis is mennénk bébinkkel aki most 6 hónapos.

    Nekem ami nagyon szimpi volt Csopakon a Comfort Hotel. Az árak is jók és sok az ingyenes szolgáltatás is. Pl: strandbelépő, de van saját medence is bébi is, játszótér, homokozó, adnak etetőszéket és még kiságyat is. Ezenkívül ingyen lehet használni az asztaliteniszt,biliárdot,internetetet.

    Mi valószínű odamegyünk. Nem utolsósorban van sok nézni való is arra. Remélem segítettem.

     

    előzmény:
    Mononoke (1)
    2008-03-18  11:26
  3. 2008. Április 9. 15:3847.

    Ha apartman is érdekel, nemcsak hotel, akkor tudok egyet Esztergomban:

    www.mamikertje.hu

    Kedves kis családias szállás, babának van minden, és nem drága. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 18. 14:1846.
    termeszetesen meg volt szerkesztve az elozo hozzaszolasom, de kiszedte a rendszer az entereket... :(
    előzmény:
    rio2003 (45)
    2008-03-18  14:15
  5. 2008. március 18. 14:1545.
    repulozes - atmasolva egy regebbi alkotasombol.> - babakocsi - a repulogep ajtajaig lehet felvinni, ott viszont ha egyedul mesz szamolj azzal hogy neked kell osszecsukni - bar addig az egyik legiutaskisero megfoghatja a gyereket. Ferihegyen van hogy at is akarjak vilagitani, vagyis ossze kell csukni es betuszkolni a gepbe.... vagy leviszik az alagsorba ha nem fer be, ami min. 10-15 perces varakozas... szoval nem egyszeru. Erkezeskor van hogy visszaadjak rogton az ajtoban a babakocsit, de legtobbszor nem, hanem majd a futoszalagon lesz. Nos nekunk mar 2 babakocsit osszetortek, szoval repulon babakocsit vinni akkor erdemes 1. ha olcso esernyos 2. ha draga de van valami tok v. taska hozza> Beszallaskor erdemes legelore sorolni, es altalaban kerik is a kisgyerekeseket elore. Egyszerubb beszallni, meg szetszedni a babakocsit amig nem tomorul a tobbi utas is a gep ajtajaban. Egyebkent Ferihegyen van babaszoba is kulon, becsekkolas utan meg van jatszohaz is (azt hiszem Malev utasoknak ingyer)> > autosules - kulon viszik el Ferihegyen is, van olyan legitarsasag ahol nem szamit bele a sulykeretbe (ezt erdemes kideriteni) a babakocsik altalaban nem szamit bele. a suly dolgot egyebkent erdemes korbejarni, mert van ahol nulla kg csecsemonek, van ahol 10kg,> > folyadek - babanak lehet felvinni, tapszert meg kajat - de pl. naptejet kidobattak velunk, es a kanalas gyogyszert is nagyon megneztek> > magan a repulon:> - le es felszallaskor szoktak nyugosebbek lenni ilyenkor erdemes folyadekot adni nekik v. szopizni - mert fajhat a fuluk, nalunk ritkan volt ilyen de elofordult.> - kajat megmelegitik a gepen, de altalaban allatforrora... > - a gepen a WC-ben van lenyithato pelenkazo, nincs sok hely, de nem veszes> - amit erdemes pakolni a repulore: kajat, de rengeteget - ezzel vannak el a legtovabb, kedvenc jatekok, es hat a pelenkas taska, es plusz ruha.... erdemes szamolni azzal hogy mi van ha kesik a gep, mert akkor az ember a csomagok nelkul varakozhat orakat.> - ket helyre erdemes ulni, vagy legelore vagy leghatra mert hat ott van a WC a pelenkazoval, elore azert jobb mert nem kell vegigkuzdened magad az egesz gepen a baboval, hatra meg azert mert ott vannak a legiutaskiserok es tobb hely van, es volt mar olyan hogy felorat szorakoztattak a gyermeket.> - adnak kulon biztonsagi ovet a babanak, amit a tiedre kell kapcsolni es ugy ulhet az oledben (persze amint kikapcsoljak a biztonsagi oves lampat el lehet felejteni)> - meg valami - 2 eves korig altalaban 10% a babanak repulojegy, utana a legtobb legitarsasagnal teljes aru a gyerekjegy. 2 eves korig viszont nincs sajat helyuk. Ezert erdemes koran becsekkolni mert ha nincs tele a gep, erdemes ugy kerni a jegyet hogy legyen meg egy ures hely mellettetek.> - igazan pici babanal, ha nincs tele gep engedtek mar hogy felvigyuk az autosulest, de fel-es leszallaskor ki kell szedni belole a bebit.
    előzmény:
    Mononoke (43)
    2008-03-18  13:39
  6. 2008. március 18. 13:4344.

    Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, az ötleteket és tanácsokat.

    Most mennem kell, de később visszajövök, kérlek írjatok még!

    Szép napot! Köszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 18. 13:3943.

    Kérlek írjál a repülőútról részletesebben!

    Bőrönd?  

    Az enyém már egy hajóládában sem férne el, de azért köszi az ötletet. 

    előzmény:
    rio2003 (40)
    2008-03-18  12:58
  8. 2008. március 18. 13:0542.

    Nekünk a barátaink járnak trendszeresen a Kolpingba, mi is meglátogattuk őket, de szóba sem jöhet, mert nincs uszómedence! Nálunk ez alap, mert férjem is, én is nagyon szeretünk úszni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437106 (31)
    2008-03-18  12:34
  9. 2008. március 18. 13:0241.

    Igen, tényleg nem olcsó.

    De épp múlt nyáron voltunk vállalati apartmanban a Balatonnál, és ott  se jöttünk ki olcsóbban, viszont halál fáradtan értünk haza.

    Alapból 40 ezer volt a szoba, de ellátás nem volt.

    Az én gyerkőm alapból elég rugalmas, de a nagymamája jó kis egészséges koszthoz szoktatta, nincs el palacsintán-jégkrémen-sültkrumplin, mint az átlaggyerek, hanem leveske kell, meg valami főétel, lehetőleg husival. Na, ezt oldd meg villanyrezsón+egy mikroval. Így vagy alig evett, vagy próbálkozhattam heroikus főzési ötletekkel,vagy étterem. Nem volt olcsó.

    Az idő nem volt végig teljesen jó, ezért egyszer elmentünk a Bfüredi élményfürdőbe. Ne tudd meg, mennyibe került a belépő hármunknak. Amúgy a strandbelépőt is naponta le kellett perkálni, ha netán ebédeltünk közben, akkor naponta kétszer is. Egy hajókázás, egy bicaj bérlés, és ugyanott voltunk, ahol a wellness hotelban, viszont fele olyan jól nem éreztük magunkat.

    Akkor eldöntöttük a férjemmel, hogy inkább 1-2 nappal kevesebbre megyünk, de az tényleg pihenés legyen.

    előzmény:
    renoci (14)
    2008-03-18  11:47
  10. 2008. március 18. 12:5840.
    mi sokat utazunk, eleinte 1 kisleannyal, most meg mar kettovel 3.5 es 1 evesek. szallodai alap: kisagy. Etetoszek nem annyira fontos, eluldogel a babakocsiban is ha muszaj. (a legtutibb babarat hotel egyebkent - ha az ember a nagyszuloknel hagyja a gyereket egy par napra, es elhuz valamerre... mert hogy gyerekkel en semmikepp sem hivnam a nyaralast pihenesnek meg egy jo darabig)a repulesrol ha valakit erdekel irhatok egy hosszabb szosszenetet... evente 5-6-szor nekivagunk, igy azert mar van fogalmam mivel is jar. :)furdokad: nalunk a kicsi mar nagyon regen nagykadban furdik a naggyal, igy ilyen gond nincs. Ja es sokszor zuhanyoznak is.tavaly Horvatorszagban voltunk (akkor 2.5 eves es 6 honapos kisleannyal) ja es ott derult ki hogy nincs kisagy............... megoldottuk, a nagynak kinyitottunk egy kempingagyat, es beraktuk a franciaagy es a fal koze, igy le se tudott gurulni, a kicsi meg a samsonite borondben aludt....... eleg magas volt a pereme, kibeleltuk elvolt mint befott.... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. március 18. 12:5639.

    Bocs, hogy csak most válaszolok, de ebédelni voltam.

    Jól bírta, amint elindult a gép, megszopiztattam, hogy ne duguljon a füle, utána elaludt az egyenletes zúgásra és végig húzta a lóbőrt.

    előzmény:
    Mononoke (9)
    2008-03-18  11:41
  12. 2008. március 18. 12:4838.

    Szia!

     

    Szerintem amelyik hotel egy kicsit is ad magára, annak van kiságya is.

    Mi tavaly nyáron Nagyatádon töltöttünk pár napot, és a foglalásnál előre jeleztük, hogy kisgyerekkel megyünk. meg se kellett kérdeznünk, ők ajánlották fel, hogy van kiságyuk.

    előzmény:
    Mononoke (22)
    2008-03-18  11:51
  13. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2008. március 18. 12:4837.
    Priviben írok, mielőtt a topicindító sírvafakad, amiért mást merek írni a topicjába
    előzmény:
    Magdaléha (36)
    2008-03-18  12:42
  14. 2008. március 18. 12:4236.

    Én nem vettem elő a barátnőmet. Ugyanis számomra teljesen világos volt, a hogy a fia halálra rémült attól, hogy a kis kék műanyag kádja helyett egy hatalmas fehér, csillogó kádba kellett beszállnia. :-)))

     

    Az én fiam pl. nagyon sokáig nem volt hajlandó habfürdővel fürdeni. Csak mert nem látta a saját testét. A gyerekek máshogy gondolkodnak, mint Te.

    Azt hiszed, hogy izgalmas élmény neki, hogy nagykádban fürödhet, mert nagyobb helyen játszhat. Hát nem. Azt hiszed, hogy tetszeni fog neki, hogy nagy habot csinálsz. Neki meg csak egy idegen fura állígú izé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (27)
    2008-03-18  12:10
  15. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2008. március 18. 12:3935.
    Szerintem vegyél be nyugtatót, ha ilyen hisztis vagy ma
    előzmény:
    Mononoke (30)
    2008-03-18  12:34
  16. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2008. március 18. 12:3834.

    Semmi baj, írtad, hogy ma harapós napod van. 

    Írtam bababarát szállással kapcsolatban is. 

     

    Ma front van, hogy mindenki ilyen hisztis?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437106 (29)
    2008-03-18  12:30
  17. 2008. március 18. 12:3733.

    Szia,

    mi tavaly 4 gyerekkel és 4 felnőttel egy hangulatos apartmanban voltunk. Azt gondoltuk, nem kell bababarát környezet, majd mi megoldjuk. Jó is volt, csak pihentető nem.

    Szóval nincs igaza annak, aki aszondja, hogy el lehet lenni, mert el lehet, de a pihenés is fontos. Arról nem is beszélve, hogy hány gyereked van, mert mind a 3-t nem tudod egyszerre ellátni, és felügyelni, ha nem bababarát a pálya.

    Egy ideje már fűzöm apát a Kolping Hotelre, nem olyan drága, de azért nem is olcsó.

    És a korosztálytól függően tényleg nem a városnézés, kultúrprogram a lényeg, hanem a biztonságos strand, a nagy és tiszta homokozó, stb. Nekünk meg az, hogy vigyázzanak rájuk, szórakoztassák őket, amíg mondjuk a szülők wellneseznek, stb.

     

    előzmény:
    Mononoke (1)
    2008-03-18  11:26
  18. Torolt_felhasznalo_437106
    Torolt_felhasznalo_437106
    2008. március 18. 12:3532.
    Most egyébként is harapós kedvemben vagyok, felcsesztek a postán...
    előzmény:
    Mononoke (30)
    2008-03-18  12:34
  19. Torolt_felhasznalo_437106
    Torolt_felhasznalo_437106
    2008. március 18. 12:3431.

    Mi voltunk a Kolpingban, nekünk nem tetszett. Bár mi télen voltunk és csak a benit medencéket használtuk, de az nem egy nagy szám. A kinti biztosan jobb, nyáron viszont rengetegen vannak. Ami nekem kicsit felháborító volt, az az, hogy a játszószobákban egyetlen magyar nyelvű mesekönyvet sem találtunk.

    Most megyunk Balatonfüredre a Flamingó hotelbe (májusban). ha akarod, akkor majd megírom, h milyen volt.

    Egyébként nekem is fontos, h gyerekbarát legyen. ha nem muszáj én sem vinnék sem kiságyat, se kiskádat, se etetőszéket (márpedig az kell, mert az nekem nem élmény, hogy úgy ebédeljek, hogy a gyerek ül az ölemben, van akinek ez tetszik). legyen játszótér, homokozó stb.

    előzmény:
    Mononoke (1)
    2008-03-18  11:26
  20. 2008. március 18. 12:3430.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437106 (29)
    2008-03-18  12:30
  21. Torolt_felhasznalo_437106
    Torolt_felhasznalo_437106
    2008. március 18. 12:3029.
    Annyira nem bírom, amikor vki kapásból a gyerek nevelését kritizálja. A gyerekeknek igenis vannak néha megmagyarázhatatlan félelmei... Az én manóm régen nem félt a kenyérsütő géptől, ma már a közelébe sem mer menni. Egyébként szerintem mindenki úgy csinálja a dolgait, ahogy neki tetszik. Ha nincs ötleted bababarát szállásra, akkor minek írogatsz ide? A kérdésre kellene válaszolni, nem okosságokat osztani....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (27)
    2008-03-18  12:10
  22. 2008. március 18. 12:1628.
    Köszi!
    előzmény:
    Magdaléha (26)
    2008-03-18  12:09
  23. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2008. március 18. 12:1027.

    Értem.

     

    Csak még annyit hozzáteszek, hogy ha egy gyerek sikít a kádban a félelemtől, akkor elővenném a kedves anyukáját.... 

    előzmény:
    Magdaléha (23)
    2008-03-18  11:56
  24. 2008. március 18. 12:0926.

    Mi a nagyot sima úszógatyóban vittük, ő már szobatiszta. A kicsit úszópelenkában.

     

    A legfontosabb nálunk a bőrük védelme volt, mert mindkettő világos bőrű. 50-es faktor, vízlepergetős krém.

    Sapka a vízben is.

     

    A kicsi még tavaly /cca. 15 hónapos/ is karban volt a vízben. Nem is kívánkozott bele. Vettünk egy kis csónakot, de azt is inkább a nagy használta.

     

    Mivel egy egyévesnek még nem lehet mondani, hogy ne igyon a vízből, ha karban van arra is jobban tudsz figyelni. A nagyoknak elég mondani /100szor ;)/

    A parton száraz ruha. Homokozóban a kicsire mindig pelus.

    Kb. ezekre figyeltünk. És este alapos fürdés.

    Tisza-tónál is voltunk többször. Ott sem volt gondunk, pedig "ránézésre" ott nekem annyira nem tűnik tisztának a víz....

     

    ML

    előzmény:
    Mononoke (24)
    2008-03-18  11:58

Címlap

top