Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hellinger családfelállítás

Torolt_felhasznalo_791711
Torolt_felhasznalo_791711
Létrehozva: 2008. Április 3. 12:15

Van valakinek tapasztalata? Olyan is érdekel, ami nem konkrétan veletek történt meg, hanem másoktól hallottátok. Mire jó, mire nem jó, miért jó, miért nem jó....?

Köszi

  1. 2016. február 23. 22:2596.

    Szia!


    Megkérdezhetem,h.amikor voltál az áthangoláson mennyibe került?Előre is köszönöm a válaszod!üdv:Virág

    előzmény:
    tthkata859 (95)
    2013-10-14  22:54
  2. 2013. október 14. 22:5495.
    Szia Dorka!

    Ha rászántad magad jól tetted :), Angster Máriánál (angstermaria.hu) én is voltam, jó tapasztalataim voltak. Nekem áthangoláson ajánlották a családállítást, ismerősöket körbekérdeztem, az egyik közeli dícsérte őt, így megkérdeztem Ferencéket is áthangoláson, hogy mit tudnak róla, ők is visszaemlékeztek rá, hogy valamikor korábban találkoztak már vele, így elmentem. Félni semmiképpen nem kell tőle. :)

    Mivel mind a két módszeren voltam, összehasonlítva a kettőt a következőket tapasztaltam: a családállítás egy beleérző megfigyelés, elmélyült tudatállapot - és csoportos közös munka, ahol megszüntethetők a családdal kapcsolatos feszültségek. Amikor ott voltam ott is éreztem a hatását, és utána is éreztem egy oldódást, de az áthangolások miatt nekem már nem volt olyan intenzív, mert előbbin már hihetetlenül megerősödtem lelkileg, és tartásban. A családállításon nagyon-nagyon jó volt, hogy csoportos volt, mert így nagyon könnyen átélhető volt az egész, és ez sokat segített nekem is. Jó volt nagyon.

    Az áthangolás (www.athangolas.hu) egyéni foglalkozás. Több módszer integrált használata, emiatt hihetetlen hatékony - de szó szerint hihetetlen, eddig még a legközelebbi barátaim is csak akkor hitték el teljesen, hogy miket lehet elérni, amikor kipróbálták. Itt rezgésmintákat és spec gyakorlatokat használnak és a tudatosság energiájának növelésével egy testileg-lelkileg egészséges működést, tudatosságot, hatékonyságnövekedést tapasztalhatsz. Az eredménye végleges, mert a probléma valódi okának végleges megszünésével érik el a változást - ezért is kattantam rá erőteljesen, mert már jó ideje kerestem egy olyan módszert, ahol 1x bemegyek, megoldják a problémám, kijövök, és nem kell utána se hónapokig meditálnom, se évekig visszajárnom és fizetnem.
    előzmény:
    anettdorka (94)
    2010-08-05  07:59
  3. 2010. augusztus 5. 07:5994.

    Sziasztok,

     

    Én 2010 szept 25-én megyek családállításra életemben először, még segítőként sem voltam. eléggé félek, de elszántam magam, kipróbálom.

    Megírnátok privátban hogy ki az akit nem ajánlotok, akinél rossz volt? Angster Máriához jelentkeztem, remélem, nem ő az, akiben csalódtatok...

    anett.dorka kukac gmail.com az e-mail-em

     

    Köszi előre is

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (93)
    2010-05-25  10:09
  4. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2010. május 25. 10:0993.

    Sziasztok!

     

    Én is voltam családállításon, vegyesek a tapasztalataim.

    Először is, ahol én voltam, nem volt limitálva az állítók létszáma, így 8 állítás volt 8 óra alatt. Szünet alig volt, azok is nyúlfarknyiak voltak, hosszabb (pl. ebédszünet) meg pláne nem volt. Én a végére már nagyon szenvedtem emiatt, éhes voltam, mosdóba kellett volna mennem, dehát nem tartottunk szüneteket az állítások között, mondván, haladni kell...

     

     

    Mi semmit nem beszéltünk meg, sőt, az állító egyenesen megtiltotta, hogy bármit is megbeszéljünk az állításról, akár segítőként, akár állítóként vettél benne részt.

     

    Ami furcsa volt még nagyon számomra: többször volt az állítások során, hogy vmelyik képviselő beszámolt az érzéseiről, és az állító szinte beléfojtotta a szót.

     

    A másik: volt olyan állítás, ahol a végén bár a "gyerek" (a főszereplő") azt mondta jól érzi magát, de furcsállja, hogy nem érez semmit az apa iránt, erre a 2 szülőt képviselő is azt mondta, hogy ők meg nem éreznek egymás iránt semmit, az állító befejezte az állítást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810026 (91)
    2010-02-07  02:48
  5. Torolt_felhasznalo_810026
    Torolt_felhasznalo_810026
    2010. február 7. 02:4992.
    szívesen írok neked is bővebben! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257873 (88)
    2009-06-07  22:32
  6. Torolt_felhasznalo_810026
    Torolt_felhasznalo_810026
    2010. február 7. 02:4891.

    sziasztok,

     

    nekem is van két tapasztalatom, az egyik szuper volt, a másik pedig kritikán aluli.

     

    az elsőn családias hangulat volt, mindenki ki mert nyílni és a végére olyanok voltunk, mint egy nagy család, akik szeretik egymást. semmi sem volt ciki, teljesen ki lehetett nyílni és mindent megbeszéltünk, ami foglalkoztatott minket akár a saját, akár mások állításával kapcsolatban.

    teljesen kicserléve és feltöltődve mentem haza, az eredmény pedig már érezhető. a vezető is csodás volt, segítőkész, tapasztalt, jó volt a társaságában lenni. érződött rajta, hogy szívvel-lélekkel csinálja, nem csak jó megélhetési forrásként tekint rá. mindenkinek jó szívvel ajánlom a hölgyet!

     

    a másodikon kb olyan volt a hangulat, mintha tök idegen embereket elküldenek egy tanfolyamra, amin ott kell lenni és mindenki alig várja, hogy leléphessen végre. 

    a két vezetőről pedig ne is beszéljünk... kérdezni tilos volt, ahogy tudták, az egymással beszélgetést is folyamatosan akadályozták és egyáltalán nem vették komolyan az állításon résztvevőket. itt nyoma sem volt a családias fílingnek, az egész kényszeres és erőltetett volt, az egyik nő nyíltan kritizálta, ha nem tetszett neki valaki. a saját állításom közben olyan szokásokat akart rámerőltetni, amiket az életben nem végeztem sosem. őket senkinek sem ajánlom, hatalmas nagy csalódás volt az egész és az unalmon kívűl nem sokat éreztem a program alatt. hulla fáradtan értem haza és semmi javulást nem tapasztaltam, pedig már hosszú hónapok teltek el az állítás óta. 

     

    akit érdekel, szívesen írok róluk bővebben!

    előzmény:
    Kóristalány7 (20)
    2008-04-03  22:06
  7. 2009. június 8. 10:5890.

    Ha komoly a problémád, helyesebb egyéni terápiára menni, és ha így döntesz, nem kell hozzá Hellinger.

    Ha Hellinger mellett döntesz, csak olyanhoz menjél, akinek pszichoterapeuta képesítése is van, egyébként könnyen csalódhatsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257873 (88)
    2009-06-07  22:32
  8. -1-
    -1-
    2009. június 8. 07:1889.

    Az elég személyes, hogy kinek ki a megfelelő terapeuta.

    Ilyenformán nem hiszem, hogy azt találod meg, aki neked éppen jó, vagy tetszene.

     

    A feldolgozásban nem tudom, hogy segítenek-e, mert én magam dolgoztam fel baárti segítséggel. De biztosan segítenek, ha neked erre van igényed.

     

    Például az is segítség, ha utána elmész segítőnek, és látod a többieket, hallod amik elhangzanak.

    De alapvetően utána szerintem minden rendezi magát, legfeljebb  addig egy kicsit "rosszul" érzed magad a bőrödben. Talán egy gyászmunkához tudom hasonlítani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257873 (88)
    2009-06-07  22:32
  9. Torolt_felhasznalo_257873
    Torolt_felhasznalo_257873
    2009. június 7. 22:3288.

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Személyes tapasztalataitokra, véleményeitekre lennék kiváncsi Hellinger-terápia vezetőkkel kapcsolatban. Sokat segítene, ha megírnátok privátban, hogy ki az, akihez semmiképpen se menjek, illetve kit ajánlotok. Olyan valakit keresek, aki lelkiismeretes, tényleg segíteni próbál, maximális odafigyelést nyújt, és ami a legfontosabb: a probléma okának kiderülése után, annak feldolgozásában is segít.

    Előre is köszönöm a segítséget

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 17. 23:4787.

    Félreértettem, bocs, értem már!

     

    Úgy értetted, annak a véleményére vonatkozott, aki az  általam linkelt blogban írt.

    előzmény:
    pikpik (84)
    2009-05-17  22:15
  11. Torolt_felhasznalo_360371
    Torolt_felhasznalo_360371
    2009. május 17. 23:4686.

    Tiszta beszéd, és abszolút jogos!

     

    Ebben a tárgyban különösen. Tanulmányaim és az ahhoz szükséges úgynevezett "sajátélmény" alkalmakon  - itthon és külföldön egyaránt - volt egy alapállás: "nyaktól lefelé dolgozunk".

     

    Szerintem elég kifejező. Agyban szuper perfektek vagyunk. 

    Amikor bármi megtapasztalásáról van szó, már kicsit nehezebb. 

    Ha egyáltalán van rá affinitás, az ott megélt személyes élmény az egyedüli amiből ki lehet indulni.

    Van akinek vonzó marad, van akit taszítani fog. Mindkettő hozzátartozik. Amíg viszont nem éltük át, mi is ez valójában, addig semmi hitele a véleménynek.

     

    Úgy működik, mint sok más. Amíg nem vagy anya/apa, fogalmad sincs miről van szó. Míg nem gyászolsz valakit igazán, felfoghatatlan, mit is jelent maga a gyász. 

    Amíg legalább egyszer a saját bőrödön - meg főleg azon belül - nincs "saját élmény" nincs semmi, ami Számodra a valóság erről. Amit más mesél, az az ő élménye, érzete. Az övé nekem mire bizonyíték?

     

    Ám semmiképp se a nagybetűs "tuti", csak egy út, egy lehetőség a sok közül. Mindenki önként és leginkább maga találja meg, majd választja a SAJÁT, neki legmegfelelőbbet :-))) Ezt, vagy mást.

     

    A szkepikus dolga a szkepticizmus. A lelkesé a lelkesítés. Egyik se jó, vagy rossz. Kinek ilyen, kinek olyan. Olyan-amilyen.

    Kicsit "gyanús", hogy a módszer kb. 3 évtizede szépen egyenletesen terjed és hódít a világban, harcok, csinnadratta nélkül.

    Gerilla marketing kíséri, barátok ajánlják egymásnak. A barát rosszat akarna barátnak? Ki tudja.

     

    Akik gyakorolják, sokfélék maguk is. Többen a saját jó tapasztalataik miatt kötelezték el mellette magukat. Szeretnék továbbadni. Sokan látnak üzletet (is) benne. Igaz ez is. Manapság kelendő az útkeresés.

    Érthető.

    Annyi baromságra költünk apránként, az igazi tartós "jól lét" mégis sokakat elkerül.  Egy próbát  - esetleg - meg lehet reszkírozni. Meglehetős nehéz úrrá lenni a megszaporodott kíhívásokon háborgó lélekkel. A harmónia máskülönben tartósan kamatozó "befektetés".

     

    Én, ha bizonytalan vagyok, mástól hallott tippet alkalmazok.

    Szép nyugodtan állva, bal kezem a szívemen, keresztben rajta a jobb, csak egyet kérdezek: "mondd SZÍVEM, igazán szükségem van nekem erre?" Ha előredőlnék: igen, ha inkább hátrahúzna valami: nem.

     

    Mindenre működik.  Erre is biztosan. Otthon, ingyen! :-)))

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (83)
    2009-05-17  11:46
  12. 2009. május 17. 23:0285.
    Ugyanígy az enyém is!
    előzmény:
    pikpik (84)
    2009-05-17  22:15
  13. 2009. május 17. 22:1584.
    A véleményem a konkrét ügyre vonatkozott!
    előzmény:
    csutak51 (83)
    2009-05-17  11:46
  14. 2009. május 17. 11:4683.

    Ergo:

    mindenki ismerje meg a dolgok MINDKÉT, -vagy minden- oldalát, aztán döntsön, ahogy akar!Mert ha csak egyoldalról néz valamit, az tévútra viheti. EZÉRT tettem be a linket, ami egy másik oldalról közelíti meg a kérdést.

     

    Nem értek egyet viszont azzal, hogy a szkeptikusok célja a mindenáron való kötözködés! Én inkább azt mondanám, azt hiszik el, ami bizonyított.

    Én (is) velük értek egyet!

    előzmény:
    pikpik (82)
    2009-05-17  11:37
  15. 2009. május 17. 11:3782.

    A Hellinger terápia sem mentes a tévedésektől, úgyanúgy, mint a hivatkozott szkeptikus blogok. Hellingert az üzleti érdek, a szkeptikust a mindenáron való való kötözködés vezérli, mert teljességében egyik sem igaz.

     

    előzmény:
    csutak51 (81)
    2009-05-16  21:59
  16. 2009. május 16. 21:4680.
    Ha jó pszichoterapeuta csinálja, akkor lehet teljes értékű is.
    előzmény:
    pikpik (79)
    2009-05-16  21:44
  17. 2009. május 16. 21:4479.
    A képzésünkben a Hellinger családfelállítás is benne volt, van tényleges viszonyítási alapom, a többihez képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360371 (78)
    2009-05-16  01:26
  18. Torolt_felhasznalo_360371
    Torolt_felhasznalo_360371
    2009. május 16. 01:2678.

    Az áldott állapotú/várandós kifejezés valóban szebb, "teremtőbb" :-)))

    Nekem legalábbis kellemesebben cseng.

    Ami a hellingeri szembesítés kontra pszichoterapeuta feloldásra vonatkozik, kicsit igazítandó. 

     

    Oldani azt lehet, amit felismerünk, átérzünk. Fejben - már és sajnos - elég rutinosan kezeljük a dolgokat, beszélni is bőséggel... Eredmény?

    A RENDszerÁLLÍTÁS-ról pedig éppenséggel szavakkal állunk hadilábon.

     

     

    "Okos Katás"-kodom, a part?vonalról :-)))

    http://apps.hellinger.langhofer.at/users/detail/72

    http://hellinger-rendszerallitas.ning.com/

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    pikpik (77)
    2009-05-12  08:24
  19. 2009. május 12. 08:2477.

    Nem terhes, hanem várandós, vagy áldott állapotú. És jobb, ha ilyen állapotban nagy tudású pszichoterapeutához fordulsz, a magzat jobb lelki egészsége érdekében.

    Hellinger csak szembesít a problémáiddal, a jó pszichoterapeuta fel is oldja azokat.

    előzmény:
    VinnieJ (69)
    2008-12-11  08:32
  20. Torolt_felhasznalo_431674
    Torolt_felhasznalo_431674
    2009. május 11. 12:2676.

    Én voltam már a "Nyúl üregében".

    Nagyon nagy élmény volt, és még fogok is menni. És azóta rendszeresen olvasom Kálmán Hédi válaszait a Szakértők rovatban is.

    Nagyon érdekes, hogy annak ellenére, hogy nem én írtam bizonyos leveleket, mégis sok rólam is szól...ez azért jó, mert nyugalommal tölt el, hogy nem én vagyok az egyetlen bizonyos problémákkal.

     

    Állítólag ősszel új tréninget is indítanak, tud erről valaki valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853293 (73)
    2009-01-02  15:46
  21. 2009. január 2. 16:0475.

    Sziasztok!

     

    Én nagy Hellinger-terápia imádó vagyok.

     

    Mindegyikre elmegyekre,ha tudok.

    fantasztikus élmény,állítóknt és segítőként is.

    Minden problémámat sikeresen megoldom vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_853293
    Torolt_felhasznalo_853293
    2009. január 2. 15:4874.
    A link mégegyszer, mert összecsúszott : http://anyulurege.hu/trening
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853293 (73)
    2009-01-02  15:46
  23. Torolt_felhasznalo_853293
    Torolt_felhasznalo_853293
    2009. január 2. 15:4673.
    Sziasztok!Most találtam rá erre a topic-ra, és az 51.hsz-nál meg is álltam. Jó, hogy nem vagyok egyedül:Tündike69, talán már találkoztunk is csak nem tudunk róla, mert én is többször voltam már a Hellinger Akadémián. Sőt, ott végeztem el életem első önismereti tréningjét. (Benne lennél egy kis tapasztalat cserében?)Nehéz pár szóban elmondanom a lényegét, mindjárt megkeresem inkább a linket, ahol találtok bővebb infót róla. Azért annyit elmondok, hogy bennem sok pozitív irányú változás indult el ennek hatására. Nem mondom hogy mindig könnyű volt, de láttam a célt, hogy a saját életemet teszem könnyebbé. Amit ott megtanultam, ma is alkalmazom! Nem csak családfelállításból áll, de arra is van alkalom bőven.És még egy fontos dolog, ha valakit tényleg érdekel a téma: a szakértők között megtalálja Kálmán Hedviget, aki ennek a tréningnek az egyik vezetője. Nagyon örülök neki, mindig elolvasom az írásait és mindig sokat tanulok mások leveleiből is.Ajánlom az itteni kétkedőknek mielőtt egymásnak esnek, hogy kérdezzenek egy igazi szakértőtől. :)Ja, a link: http://anyulurege.hu/treningSzép estét!Üdv.,Mujzi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (1)
    2008-04-03  12:15

Címlap

top