Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009.januári babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. Április 6. 10:24

Sziasztok!

 

Ha a napokban sikerült összehozni a testvérkét akkor elméletileg  jan.1-én lenne a nagy nap!!!

 

Szeretettel várok mindenkit, aki hasonlóan tervezi és szeretné!!!

 

  1. sia
    sia
    2011. november 18. 21:4441255.

    Lányok!

     

    Csináltunk egy csoportot az FB-n, miután újabban többen ott fordultunk elő. Aki szeretne csatlakozni, keressen meg valakit a régiek közül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. október 17. 17:0941254.
    Gratulaaaaaaaaa!!!!!
    előzmény:
    Medina28 (41249)
    2011-10-15  10:55
  3. 2011. október 17. 12:0441253.
    Medina gratulálok! Jó egészséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. október 16. 17:0541252.
    Szívből gratulálok! Nagyon jó ilyen sok pozitívat olvasni! Puszi nektek!
    előzmény:
    Medina28 (41248)
    2011-10-15  10:52
  5. 2011. október 15. 17:2941251.
    És csak én látom úgy, vagy tényelg nagyon hasonlít Domcsira?
    előzmény:
    nincs5letem (41250)
    2011-10-15  17:27
  6. 2011. október 15. 17:2741250.

    Jaj de jó! Szívből gratulálok! Milyen édes baba!

    Nálam is minden olyan egyszerűen ment Eszterrrel. Most vagy mi vagyunk már rutinos anyák, vagy a ketteskék mindenhol ilyen tündérek?

     

    Domcsi mit szólt kistesóhoz? Nem akarja még cipelni, öltöztetni?

    előzmény:
    Medina28 (41249)
    2011-10-15  10:55
  7. 2011. október 15. 10:5541249.
    És egy kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. október 15. 10:5241248.

    Sziasztok!

     

    Aki még benéz ide...

    Jázmin baba megszületett Október 7-én 11:21-kor 2900gramm-mal, 53centivel problémamentes terhesség után.

    A 39. hétben jártam, baba félidő óta befordulva, voltak fájásaim már akkor fél napja, megfigyeltek a kórházban, mert rendszertelenek voltak és az előzetes császár miatt vigyázni kellett.

    Reggelre rendszeres 8 percesek lettek.

    Ekkor egy ultrahangot csináltak és sajnos kiderült, hogy a hegem elvékonyodott 3mm-esre, amitől már veszélyes a helyzet.

    Másrészt a köldökzsinór a nyaka körül volt.

    Így nem engedték a további vajúdást, majdnemhogy sürgős lett a műtét.

    De nincs igazán most rossz élményem róla, a kórházi személyzet tényleg mindent megtett, hogy ne legyen! Jó, volt egy óra, amikor majdnem megpusztultam a fájdalomtól, amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, de annyi, kaptam rá koktélt és elmúlt.

    Érdekes módon azt mondják, hogy a második császár keményebb, hát nálam nem így volt. Könnyebben ment a felkelés, a járkálás és a felépülés is, nem értem!

    Ezzel a gyerekkel semmi olyan gond nincs, mint Domcsival volt.

    Első pillanattól álombaba, sosem sír, csak eszik és alszik óramű pontossággal 3 óránként.

    A tejem belövellt már a 3. napon, ami ritka császárnál és nincs se mellgyulladásom, se semmi más probléma, sőt, a tejem rengeteg, még sok is neki és már a 4-5. nap óta 100 fölött eszik egy alkalommal egy ciciből! Ez kissé sok, de biztosan hízni akar!  Már a fagyó is kezd tele lenni, mert csomósodom és fejni kell.

    A baba makkegészséges (csak egy érdekesség van: nem tudják mitől voltak az alkarján és a kézfején hólyagok születéskor, arra tippelnek, hogy kiszívta a méhben...), én pedig fitt, üde és kipihent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. szeptember 26. 13:2341247.

    Köszi itt is:)Már Eszter is 8hónapos? Akkor hamarosan olvashatjuk az ő beszólásait is:)

     

    Medina, tényleg várjuk a hírt, mintha csak most írtad volna, hogy jön a tesó, erre tessék, már bármikor meg is születhet. A múltkori toxémiás terhesség után én is eseménytelen pár hónapra várok még... Egyébként semmi panaszom, de ez így volt Mirával is az utolsó hónapig. Még dolgozom itthonról, de éppen mostanában gondolkoztam el rajta, hogy szerintem max egy hónap még, mert néha olyan jól esne egy hatalmas alvás. Csak erre Mira és a munka mellett nem sok esély van, mert felváltva gondoskodnak a foglalkoztatásomról, nem beszélve az örökké menni akaró férjuramról. ... és ebből a háromból a munka adható le

     

     

     

     

    előzmény:
    nincs5letem (41246)
    2011-09-26  08:21
  10. 2011. szeptember 26. 08:2141246.

    Gratulálok itt is! Most legalább majd mindekettőtöknek jut majd gyerek a csomagtartójára.

     

    Medina: Drukkolok Nektek! És várjuk az örömhírt!

     

    Böff: Eszter lassan nyolc hónapos. Négykézlábazik ezerrel, meg feltérdel és rámol amit ér. Egyedül még nem tud ülő helyzetbe kerülni, lehet majd csak állásból fog leülésbe csúszsi mint az anyja anno. Zsófi akkora mint a 4 évesek. A dumája továbbra is félelmetes, a haja meg mint a szénaboglya. 4-5 hónapja kezdett el nőni. Nem is merek vágni belőle, már fejtetőn tudok két kis csurit csinálni. Erre várok már közel 3 éve!

    előzmény:
    maup (41244)
    2011-09-16  09:17
  11. 2011. szeptember 21. 17:1841245.

    Maup!

    Jaj, de jó! Akkor kb. az 5. hónap? És hogy viseled?

     

    Én változóan vagyok, ma pl. nem annyira jól. Ez már a 38. hét és hát fájok, kényelmetlen stb, de hálistennek többször vagyok még jól, mint rosszul

    Érdekes, hogy ez a gyerek be van fordulva középidő óta, nincs vizesedésem és magas vérnyomásom vele, nem zsibbad semmim és igazából úgy néz ki, hogy teljesen egészséges terhesség (csak azért fura, mert mindezért tényleg nem tettem meg semmit)...

     

    előzmény:
    maup (41244)
    2011-09-16  09:17
  12. 2011. szeptember 16. 09:1741244.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam, bejelentkezem, ne csak a babaszépségversenyre kattintson ide az ember állandóan:)

     

    ... és ha már, akkor elújságolom, hogy januárra (ha egyszer egy hónap beválik) várjuk a kistesót mi is. Már az is kiderült, hogy Mirunak öcsije lesz. 

     

    Kivel mi újság? Medina, hogy vagy?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2008-04-06  10:24
  13. 2011. augusztus 30. 16:2141243.

    Medina: szerintem is kistesó érkezését érzi Domcsi. Ha előtte nem is, egymás között biztos beszéltek arról, hogy hogy lesz, mint lesz. Ők pedig pontosan tudják miről beszélünk, mégha úgy tűnik is hogy oda sem figyelnek.

    Nálunk Zsófi simogatta a hasamat, énekelt kistesónak, beszéltünk róla hogy majd segít pelenkázni meg fürdetni stb. Aztán mikor megszületett, 3 hétig újra pelusba pisilt, ha meg a kicsit ölbe vettem, őt is ölbe kellett. 

     

    Már nagyon a finisben vagytok, beszéljetek a kicsiről sokat, segítsen Domcsi pl. a kicsi ruhácskáit a szekrénybe tenni. És készüljetek, hogy így is, úgy is keményebb lesz az első pár hét.

    előzmény:
    Medina28 (41236)
    2011-08-30  08:59
  14. 2011. augusztus 30. 16:0941242.

    Sziasztok!

    Hú, de régen jártam erre, ma hirtelen eszembe jutott, mi lehet a fórumbabákkal és benéztem.

    Korábban már jelentkeztem, hogy megint babánk lesz. Azóta megszületett a kicsi lány, Bindia Hajnalka lett a neve. Lehet, hogy emlékeztek, hogy Arián a 36. héten jött, úgyhogy végig paráztam, hogy tuti a lányka is előbb fog, a 39. betöltött hétre írtak ki császárra, kicsi lány 2 nappal jött előbb, 3460 gm-mal és 57 centivel. Szépen nő, szopizik, sokat mosolyok, és nagyon jó kislány, ami nekem Arián után nagy újdonság, alvás és tutujgatás terén. Most, 2 és fél hósan pl. ma éjjel már fél 10-től reggel fél 8-ig aludt, csak néztem. Nappal is jól elvan, ami nagy szerencse, mert így tudok Ariánnal foglalkozni. Aki irtó féltékeny. Már nekiálltam komolyan olvasni, hogy mit és hogy változtassak, hogy ez javuljon. Persze, a kezdetek óta javult, de Ariánnál már az betette a kaput, hogy bent maradtam napokra a kórházban, holott hosszasan felkészítettük rá korábban. Nagyon szomorú volt, nagyon sajnáltam őt. Szereti Bindit, de még mindig előfordul, hogy kiabál, odacsap nekünk, próbál vmt nekidobni, látszik, hogy megviseli, hogy nem csak az övé a figyelem.

    Amúgy folyékonyan és hosszú mondatokban beszél, mondókázik, dalol (jaj, azok a hangok :), már csak éjszakára van pelus, az is azért, mert még kér inni hajnalban ebben a melegben, de már le fogom róla azt is venni, hogy teljesen szobatiszta legyen. Pisilni vagy kakilni kell, szalad, áll a wc-hez, belógatja a kukiját :), vagy ül a bilire és kakil. De rábeszéltem, hogy szűkítőzzünk, így nem kell mosogatni a biliből a cuccot :). Eleinte azt sem vette észre, hogy bepisilt, aztán igen, aztán akkor szólt, mikor jött már a pisi, és végül már előtte és a kakinál is visszatartja.

    Januártól megy a körzetes oviba, ő lesz a 29. gyerek, fél napra fog járni, de én erősködtem, hogy ide járjon. Szép, jó ovi, nagyon közel van, csak átsétálunk, nagyon vágyik már gyerekközösségbe, mindig be akar már menni. Persze, más lesz, ha nem leszek ott vele, mert mindig magyarázom neki, hogy anya bevisz és érted jön, közte soook móka és játszás, és mindig meglepődik, hogy én nem leszek ott, vagy apa :). Nem akartam magánba íratni, ne szokjon hozzá a kivételezéshez. Aztán meglátom majd, mi a tapasztalat.

     

    Így néznek most ki a kis drágáim:

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. augusztus 30. 15:2041241.

    Lehet, hogy az a gond, hogy nem beszélünk eleget róla. Mi magunk is meg vagyunk zavarodva a helyzettől, össze kéne kapni magunkat... Nekem is magamat... Kissé elvesztettem a fonalat, még mindig a munkára próbálok koncentrálni a terhesség helyett...

    A bölcsiből kivenni még nem tudom, majd talán ha már nem dolgozom és rendbetettem Jázmin dolgait... Azaz kivehetném, de akkor a nagyszülőkkel lenne... Remélem nem hiszi azt, hogy otthagyjuk a bölcsiben???

    Az ajándékot, amit majd kap tőle már megvettük egy pár héttel ezelőtt... Vajon elég lesz?

    Remélem nem leszek annyira magam alatt szülés után, mint Domcsival voltam, és tudom majd kezelni az összes problémát...

    előzmény:
    Papagena79 (41239)
    2011-08-30  14:11
  16. 2011. augusztus 30. 14:2941240.
    Én egyenlőre a bölcsiből is kivenném, hogy ő is megszokhassa a kistesót végül is neki is hozzá kell majd szokni, hogy nem csak vele foglalkoztok, ja és nagyon figyeletek arra, hogy ha megszületik ne csak a pici legyen körbe rajngva. meg sokat jelent pl, hogy a ksitesó megérkezéskor hoz nek ajándékot.És szerintem is beszéljetek erről, hogy mi fog változni és mi marad állandó ezután is. 
    előzmény:
    Papagena79 (41239)
    2011-08-30  14:11
  17. 2011. augusztus 30. 14:1141239.

    Nem lehet, hogy pont az a gond, hogy nem beszéltek róla?? Nekem ez picit furcsa... Kristóf még sokkal kisebb volt, de az utolsó 2-3 hónapban már teljesen tudatosan gyakorlatilag állandó téma volt, hogy mi lesz, ha megszületik a kistesvére mi fog változni, mi lesz ugyanolyan. 

     

    Szerintem Domcsi már túl értelmes ahhoz, hogy a téma jegelésétől megynugodjon. Szerintem ő már pontosan tudja, hogy jönni fog valaki, egy kisbaba, akiről ezek szerint nem tud túl sokat. Talán fél attól, hogy mi lesz az ő szerepe, mi fog megváltozni, lehet, hogy úgy érzi, hogy el akarjátok küldeni, mert most lesz egy "másik" gyerek.

     

    Nem akarom szaporítani a szót, szerintem beszéljetek róla rengeteget, nyugtassátok meg, hogy Ő ugyanolyan fontos marad, szeretitek és nem kell elmennie, azért mert kistesó lesz. 

    előzmény:
    Medina28 (41238)
    2011-08-30  11:13
  18. 2011. augusztus 30. 11:1341238.

    Igen, most a bölcsis gondozónő is azt mondja, hogy a kistesó az oka. Pedig mi nem sokat beszélünk róla.

    Holnap ballag a bölcsiből, azt javasolták, mivel mindenki ott lesz (nagyszülők, apa, anya), utána ne hagyjuk ott, hozzuk el, mert nagy balhé lenne...

    előzmény:
    Dinikee (41237)
    2011-08-30  10:51
  19. 2011. augusztus 30. 10:5141237.
    Medina vagy nem lehet az az oka, hogy most jön a kistesó és ő azt hiszi, hogy neki azért kell ottonról elmennie? Ez egy picit megtöheti a gyerekekt. A szobatisztaságból is visszaeshetnek. 
    előzmény:
    Medina28 (41236)
    2011-08-30  08:59
  20. 2011. augusztus 30. 08:5941236.

    Sziasztok!

     

    Nálunk valami 'válság' van, legalábbis én úgy érzem.

    A bölcsibe imádattal járó gyermekem kb. egy hete elkezdte mondogatni itthon, hogy nem akar bölcsibe menni és mivel én már itthonról dolgozom (35. hét), férjem hordja be és kiderült, hogy sír, amikor beadja, sőt utána is, amikor otthagyja...

    Aztán pár napja a 100%-ig szobatiszta gyerek újra bepisil-bekakil minden szó nélkül...

    És végül: sokkal bújósabb, ragaszkodóbb és esténként aludni sem akar menni, azt hajtogatja, hogy 'nem akajok aludni'. Tegnap előtt pl. csak éjfélkor sikerült letenni, amikor már nem tudott mozogni az álmosságtól és félálomban nyöszörögte, hogy 'nem akajom'.

    Pénteken jön a védőnő, megkérdezem mi ez.

    Talán a bölcsiszünet boríthatta fel az egyensúlyt (4 hét), utána pedig beteg volt egy hétig, aztán mentünk nyaralni, kvázi fél nyarat velünk töltötte..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. augusztus 15. 09:4441235.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, hogy van-e még olyan gyerkőc, aki hadilábon áll a szobatisztasággal, nekik egy kis reménysugár:

    Kristóf egy hete még ott tartott, hogy egyetlen egyszer nem volt hajlandó ráülni a bilire, WC-re, nem szólt, hogy pisilni kell, kakilni elvonult ugyan, de ha az elvonuláskor ráültettem "erővel" a bilire, akkor inkább nem kakilt.

    Ezek után múlt héten kedden anyunál valamilyen isteni csoda történt, belekakilt a WC-be és azóta gyakorlatilag szobatiszta   Szól, ha pisilni, kakilni kell, szépen megy a WC-re, a bilit teljesen ki tudtuk hagyni!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. augusztus 11. 21:1841234.
    De jó, hogy ezer éves tagok is előkerülnek : Tessék ám mesélni is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Doa
    Doa
    2011. augusztus 11. 17:4241233.
    nincs5letem: Köszi! Én is olvasom ám a ti blogotokat , hihetelen milyen dumája van Zsófinak.
    előzmény:
    nincs5letem (41232)
    2011-08-11  08:50
  24. 2011. augusztus 11. 08:5041232.

    Na végre!

     

    Szerintem Cuti mindenki emlékszik rád is, meg Villőre is. Milyen nagyot nőtt ő is! De jó, hogy jöttél!

     

    Doa: szoktam olvasni a blogotokat, csak írni nem szoktam hozzá. Nagyon szép család vagytok.

     

     

    előzmény:
    CutiPie (41230)
    2011-08-10  20:56

Címlap

top