Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kicsi melé picit

ihászné
Létrehozva: 2008. június 6. 20:26

Sziasztok!

 

Gondoltam indítok egy topicot azért, hogy tanácsokat kérjek abban, hogy mire is kell figyelni ha pici gyereke van az embernek és hamar szeretne testvért neki. Én 20 éves vagyok van egy 10 hónapos kislányom és most tervezük a másodikat, ha minden jól megy márciusra, de persze ez még nem biztos. várok mindenki aki szeret beszélgetni a témában vagy bármibenszívesen fogadok tanácsokat, hogy mire vigyázzak a terhesség alatt, és a szülés után. Jó kis bevállt tippeket két babáhozés Bárkit aki tervezi vagy várja a babáját!

  1. 2009. július 25. 11:423660.

    Szia Timi!

     

    Jelentkeztem a zárt topicba! Beengedsz???

     

    előzmény:
    ihászné (3659)
    2009-07-24  14:48
  2. 2009. július 24. 14:483659.
  3. 2009. július 24. 14:463658.

    Sziazstok!

     

    megcsináltam a zárt topikot kövi hszből elérhető tessék csatlakozni!

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  4. 2009. július 24. 11:013657.
    Sebestyénről is 2 kép:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 24. 10:583656.

    Sziasztok!

     

    Nekem is eszembe jutott a zárt topic ötlete! Hasonló beszólások miatt!

    Persze az újakat szivesen fogadjuk,de a beszólogatokra szerintem senki nem kíváncsi!És remélem ennyi öröme van az életben!!!!

    Szóval Timi,szerintem ötlet a zárás,én támogatom!!!!!!!

     

    Sissi: Örülök,hogy jól vagytok!!!

     

    Bea: Ne foglalkozz a hasonló rossz indulatú beszólásokkal! Te életed,te családod,senkinek semmi köze hozzá. Minden örömmel és nehézséggel neked kell megküzdeni,mindenki  foglalkozzon a saját dolgával! 

    kitartás,és vigyázz magadra,mindannyiotokra.

     

    chelsey: Aranyosak a csajok!

     

    kriszti: Sajnálom,hogy kínlódsz a lábdagadás miatt. Teljesen átérzem a helyzetedet,mert Gellérttel én is beton lábakon jártam,csak szülés után lett jobb. Kitartás,már csak pár hét.

     

    bendianyu: Tök jó,hogy már alakul a helyzet nálatok is!!!!

     

    rólunk:

    Voltunk strandolni,Gellért nagyon élvezte,Sebi is lubickolt 1 keveset. Minden gátlásomat eldobtam,és törölközővel a vállamon,a tömegnek háttal szoptattam ha kellett.

    A szülinap sajna gáz lett,mint mindíg. Ezért már előre rettegek bármilyen ünneptől,mert mindig elrontja valaki. Eddig nem mertem ezt bevallani,még magamnak sem,de mostanra rájöttem,hogy ezért nem ünnepelünk szinte soha,mert útálom,hogy elrontják,szomorúvá teszik számomra az ünnepeket. Bátyám sértődve elrohant,ő Gellért keresztapja,hülyeség miatt kapta fel a vizet anyura,ezért anyu órákig zokogott. Aki vitt minket,nem volt hajlandó semmilyen kompromisszumra és ezért a párom haza sem jött,majd másnap nagyon rosszul érezte magát és alig várta hogy az illető haza menjen,mert ő nem akar vitatkozni stb. Nekem kellett beszélni a fejével,hogy legyen már 1 kis belátással,és szeretnénk mi is jól érezni magunkat. Persze utána egésznap azt hallgattuk,hogy azért nem érzi jól magát mert nem csinálhat azt amit ő akar.Na szóval gáz volt.Többet nem megyünk vele az tuti!!!

    Mikor végre magára maradt a család,jó lett az egész,a strand,koncert kettesben apával,volt. Már évek óta nem voltunk sehol kettesben.Azért pár fotó készült,majd meglátjátok.

     

    Fáj a fogam pár napja.A fogdokim nyaral,így várnom kell míg haza jön. A terhesség alatt hagytam el a tömött fogam 1 darabját.

     

    Gellért Verdákat néz már napok óta!!!! Őrület,lassan már álmomban is azt látom. Eddig Hupikék törpikék volt a favorit,most a Verdák. Semmi mást nem hajlandó nézni napok óta. Csak az autó a nyerő.

    Jaj,Sebestyénről is írok: Rettenetes hisztis ebben a kánikullában.Semmi gond nincs vele addig,amíg hűvösebb van,de a melegben ordít szinte estig,egész délután. A cicimet sem fogadja el,csak ha becsapom a cumisüveggel.Pár napja újra megpróbáltam a HT.,ééésss,egész jól ment. Az alma,krumpli,őszibarack,bármi jöhet. De a tejpépet úúútálja. A hétvégén akarok almát,őszibarackal pépesíteni,és üvegekbe szortírozva lefagyasztani későbbre. Most van barackszezon,így könnyebb mint Gellértnél,vele december környékén kezdtük a HT.

    Egy pár képet is teszek fel magunkról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 24. 10:213655.

    Köszönöm a kedves fogadtatást :)

     

    Igyekszem írni, csak lefoglalnak a csajszik :)

     

    Bogi nagyon édes :)

     

    Igyekszem képbe kerülni mindenkivel :)

     

    Timi, Lilinek boldog születésnapot :) Ti hány babát szeretnétek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 23. 21:403654.

    Timi:mit néztek meg a moziban?

     

    Én benne vagfyok a zárt topicban.

    előzmény:
    ihászné (3653)
    2009-07-23  20:25
  8. 2009. július 23. 20:253653.
    jaj látom ez az alak 2007 óta max ha 30 szor hozzászólt valamihez hasonló stílusban...mindenhova kb 1x...megkérek mindenkit ne reagáljon rá! köszi!(bár tom én reagáltam)
    előzmény:
    ihászné (3652)
    2009-07-23  20:15
  9. 2009. július 23. 20:153652.

    Sziasztok!

     

    KÖszönöm a köszöntést!

     

    Nagyon örülök sissi hogy minde oké! babásoknak meg kitartás egyszer lesz jobb idő is!sajnos vizesedésre nem tudok mit mondani, nekem nem volt...esetleg felpócolni?

     

    chelsey: nagyon  édes!!

     

    És...

    cocobut: na húzzál innen máshova, hülye vagy te gyerek hogy ilyeneket mersz írni bárkiről ha ismered ha nem! Bea egy nagyon erős asszony és hidd el megtudja ő oldani a saját életét ne szóljál te bele!! te inkább koncentrálj a sajátodra! (van egy olyna érzésem hogy jó trutyi, de ezt hagyjuk...) mellesleg tudod kinek a gyereke a hülye ugye??

     

    Vita lezárva.

     

    bocis hogy ilyen ritkán jövök de apa itthon (nicns munka és hát csőd...) ráadásul holnap megyünk de ajándék moziba vasárnap Lili zsúrja..van dolog elég!

     

    ja ha akarjátok lehetünk zártak az ilyen NEVELETLEN emberek kiiktatása végett, csináljak zártat?

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  10. 2009. július 23. 15:083651.

    Hoztam pár képet

    1, Vonatoztunk.

    2, Zoncsi elbújt Bogi etetőszéke alá és a flakonnal játszott

    3,  Észrevette, hogy figyelem

    4, Bogi az állatkerben, az elefánton

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 23. 15:023650.

    sZIASZTOK!

     

    Nem értem miért kell szegény Beát bántani?Mit tett Ő ellenetek,hogy mertek ilyneeket irni róla és a családjáról.?????

     

     

    Chelsey:örülök,hogy jelentkeztél!!Képeket majd tegyél fel a gyerekekről

     

    Timi:Lilinek é is boldog szülinapot kivánok!!!

     

    Ma voltunk a kórházban kontrollon minden rendben volt.A szemészeten a jobb szemén egy kicsit nőtt az eltérés de csak minimálisat. 2 hét múlva kell megoint menni.

     

    Tegnap mértem és már 2310 gr. szépen hizik és ez a lényeg

     

    Meleget hoigy birjétok?.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 23. 14:263649.

    Sissi, örülök, hogy Ati szépen fejlődik, szerintem a poharazással ne foglalkozz, ha nem megy. Ha cumisüvegből megissza, az épp olyan jó!

    Bea, kitartást, én ne foglalkozz az ilyen emberekkel!Próbálj sokat pihenni!

    Timi, Lilikének utólag is boldog szülinapot!Bogicámnak jövőhéten lesz a 3. szülinapja, de vasárnap együtt tartjuk meg Zoncsiéval, igaz ő aug. 10-én született, de most így könnyebb megoldani, mert a nagyszülők is most vannak szabadságon.

    Bendianyu, örülök, hogy már látod a fényt az alagút végén!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 23. 14:183648.

    Sziasztok! Próbálok visszaolvasni, de először is reagálnék a betolakodónak.

    Mégis mi a fenét képzelsz, hogy mersz így beszélni két kicsi gyerekről meg egyáltalán bárkiről, akit nem ismersz? Elmehetnél a búsba, ha nem tudsz értelemset hozzászólni!

    előzmény:
    cocobut (3647)
    2009-07-23  13:53
  14. 2009. július 23. 13:533647.
    uramisten, már eddig is éhen akartatok halni! most meg a két hülye mellé a harmadik!!! Ebből éltek???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (3644)
    2009-07-21  21:55
  15. 2009. július 23. 13:463646.

    Szia Kriszti!

     

    Milyen volt az UH-n a kicsi? :-) dokid a sajátoda volt, nem, aki most megy szabira? Mit mondott? Szerinte még pihenéssel kihúzod a szabiját, vagy mondta, hogy mi legyen ha kezdődik? Szülésznőd van választott?

     

    KÉpzeld most sül a Langallóm :-) az adag, tényleg nem sok, de ha finom legközelebb duplából csinálom. Én a krémre ráfektettem császárszalonna szeleteket és beboritottam reszelt sajttal. Az illata isteni... ja és vizből tényleg 200 ml fogyott el, de ehhez még raknom kellett egy kis lisztet. Én is kézzel gyúrtam, igy éreztem mennyi kell. Igy a legjobb! :-)

     

    Lábdagadásra mit lehet tenni? Én ugy hallottam felpocozni, dinnyét enni, sokat pihenni... hogy birod Simon mellett? Beszélgettek a kistesórol? HOgy áll hozzá? Irj, ha van egy kis időd!

     

    előzmény:
    kriszti7 (3645)
    2009-07-22  21:25
  16. 2009. július 22. 21:253645.

    Sziasztok!

     

    Túlvagyok az utolsó UH-n. Doki tök rendes volt, szerinte minden rendben. Méretek megfelelőek! A koponya és a mellkas átmérő is 9 cm. Ahogy néztem a táblázatot, kb. 2,5 kg lehet! Lábaim rettentően dagadtak! Ez a meleg teljesen kikészíti őket. Mai nap nem volt időm pihenni, hát, meg is látszik. Most teszek rá jeget, talán segít! Holnap meg igyekszem kicsit visszafogni magam!

    Most mennem kell, majd holnap még jövök!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2009. július 21. 21:553644.

    Sziasztok!

    Október 5.re várom és Zsombor fiam lesz.

    A rohamnak  sok ellenszere sajnos nincsen,az ha jön,jön.

    Figyelek ne legyen ami provokálja és ennyi.

    Szerintem ne erőltesd Sissi a szopit szabi nekem nem bírt és nem is tudott szopni.Az is kincs ha üvegből tudsz mit adni neki.

     

    Az ágynemű amugy eladó.Én igazi fiúsat akarok:)

     

    előzmény:
    Sissi1837 (3641)
    2009-07-20  23:35
  18. 2009. július 21. 11:323643.

    Sziasztok!

     

     Gyorsan irok, amig kicsi lányom még alszik...

     

    Bea, először is jobbulást Neked, (itt is!) remélem a rohamok elmúlnak, aztán hamarosan találkozhatunk. Nagyon szép lett a kiságy szett... :-) Nekünk még semmi nincs, de van is időm még... még van egy pár dolog amit nekünk is venni kell, pl. Dorottyának új ágyat, de ősz előtt ezt sem kapkodjuk el...

     

    Kriszti, de jó, hogy egyben vagy még! Nekem Dorottyánál mondta az akkori jó dokim, hogy "legjobb inkubátor" bent, igy még mi is "bent tartottuk" Dorottyát, de 16 nappal ő is korábban született. Ami a dokidat illeti ne aggódj, mert ha nem lesz ott, akkor is minden rendben lesz! Az a fontos, hogy emiatt ne idegeskedj!

     

    Sissi ami a pohárból itatást illeti, én 3 hónaposan kezdtem, de mindig sürübbre csináltam neki a gyümölcsöt, és ugy tanulta meg, hogy hogy kell inni.  Most 11 hónapos, és már régóta gyönyörüen iszik vizet is, mindent pohárból, szépen dönti, de iszik cumisüvegből is. Nálunk a cumisüveg elnyomta a szopit, de sok ellenpéldát tudok, ahol kezdettől volt cumisüveg, és a mama még mindig szoptat, pedig a kisfia már emult 1 éves. Szerintem kár erőltetni a pohárból ivást, ha Neked problémád van vele, annyi jó más megoldás is van!

     

    Panndi, irjál magatokról, nálunk 17 hónap lesz a két kicsi között, és én is "iszom" a már gyakorlott két (vagy több) gyerekes anyukák tapasztalatait! Tényle hogy telik a napotok, irjál róla!! Bár ha a harmadikat várjátok, akkor nagyon ügyesen csinálhatod, ... hú de csodállak!!!

     

    Bendianyu, jó amit irsz, hogy"majd belerokkansz", de aztán "Mindig uj erőre kapsz", valahogy én is ilyennek képzelem majd, és nagyon remélem, hogy én is mindig új erőre fogok kapni... :-))) Nálatok mennyi van a két gyerek között?

     

    Nálunk vendégek voltak a hétvégén, és most először kis Dorottyám nem ijedt meg, sőt barátkozott, a vele egyidős fiucskával. Nagyon jó volt látni... :-)))

     

    Na most többre nincs időm, a lecsóm nehogy odaégjen... :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 21. 08:293642.

    Sziasztok!

     

    Még egyben! Egy-két hetet azért még ki kellene így húznom. Bár, ma van apa névnapja, jó kis ajándék lehetne a kismanó, úgysincs semmi használható ötletem! Csak estére meghívtam vacsira anyukáját, meg az én szüleimet, mire hazaér a munkából!

    Holnap megyek UH-ra, most vagyok 35 hetes.  Lassan belenyugszom, hogy valószínű nem a dokimnál fogok szülni! Majdcsak meglesz másnál is. A napokban nekiálltam a pakkomat összerakni. Nagyon fura érzés újra. Szombat éjszaka kicsit, de tényleg csak kicsit fájt a hasam, meg körbe a derekam, mert előtte nagytakarítottam. És azért úgy beijedtem, hogy mi van, ha menni kell!? Még azért tényleg várnék egy kicsit!

    Simon egyre elevenebb! Múltkor este a nagykést nyúlta le a konyhaszekrényről. Az ütő majdnem megállt bennem. Mindenre fel akar állni, mászni! Csak lefele még nem mindig sikerül ügyesen lejönni. De olyan jó látni, hogy napról napra nyílik ki előtte a világ. Szereti, ha énekelek, mondókázok neki, főleg, amelyiket tudom mutogatni is. Van, amelyiket már ő is próbálja és ütemesen bólogat, ha még egyszer hallani akarja!

    Ja, majdnem elfelejtettem. Pénteken Balcsin voltunk! Imádta a vizet. Meg sem lepődött, amikor apja belevitte a nagyvízbe! Beletette az úszógumiba, Simon előredőlt és úgy pancsolt, mintha mindig is ezt csinálta volna!

     

     Lélek! Gratula a 110-es tempóhoz! És őszintén remélem, hogy maradsz a topikon! A suli biztos nem lesz egyszerű, de biztosan megéri végigküzdeni!

     

    Emili! Igazából én nem tömegközlekedem, de rengeteget megyek itt a faluban Simonnal! Mióta nőtt a pocakom, vettem egy esernyőre csukható babakocsit és avval szinte mindenhova bejutok emelgetés nélkül! Szépen a lépcsőkön is fel tudok vele baktatni. A lányod most 15 hós, az én fiam 7 hónapos volt, amikor teherbe estem. Simon még csak két hónapja megy, elindulni gyalog lehetetlen vele. Talán mire nagyobb pocakod lesz, lánykád már szépen sétálva is tud veled közlekedni!

    És még az eufóriáról! A terhesség elején ezt én is nagyon hiányoltam, hogy szinte semmi időm a pocaklakóra. Örültem, ha a tanácsadásokat meg tudtam szervezni, meg a vérvételeket! De szerintem egy 3-4-5 éves tesónál sincs ez másképp. Most már, hogy rúg nagyokat, meg nehezebben mocorgok, természetesen jobban odafigyelek rá, de persze az elsőnél más volt!

     

    Bendianyu! De jó, hogy írsz ilyeneket! Hogy új erőre kapsz! Én napról napra látom magamon is, hogy műár talán kevesebbszer akadok ki dolgokon, több a türelmem valamivel. Remélem a kettővel meg kétszer olyan türelmes tudok lenni! 

     

    Szia Panndi! Üdv köztünk! Gyere gyakran és mesélj, mert én most állok szülés előtt és iszom minden szavatokat, amit a tapasztalataitokról írtok! Nálam Simon 14 hónapos, pocaklakót aug. 24-re várjuk! 

     

    Bea! REmélem már jobban vagy! Rohamok ellen semmit sem lehet tenni???

     

    Sissi! Ez a pohárból itatás tényleg jó vicc! Simonom 2800 grammal született és sehogysem tudtam a kicsi szájába  pohárból adni a tejcsit. El tudom képzelni, Atid egy picit még kisebb. Nem tudom, miért vannak a cumisüveg ellen, amikor ma már olyan jó cumikat is lehet rá kapni. És Simon pikk-pakk megtanult kb. 13  hónaposan pohárból inni. De egyébként több mennyiséget most  is cumisüvegből iszik. Pohárból iszik néhány kortyot és fut tovább. A cumisüveget meg a kezébe adom és elhurcolássza, vagy ha meglátja valahol, akkor már az asztalról is lelopja és iszik. De szerintem a kelleténél nincs többet a szájában.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 20. 23:353641.

    Sziasztok!

     

    Mi ias jól vagyunk.Üdv az újaknak.GYERTEK MINÉL TÖBBET.

     

    Bea.remélem már jobban vagy.Tényleg lehet tudniu a Picur nemét? Mikorra is vagy kiirva?Október?

     

    Ma voltunk kinnt először Atival sétálni a 15perces útból 30lett de nem bántam.

    Szopit gyakoroljuk,de azt hiszem nem fogom nagyon

    erőltetni tejcsi van fejem is és ha cumisübegből issza meg nekem úgy is jó.Ma a védőnő azt tanácsolta,hogy ha nem szopja meg az adagját ittassam meg pohárból.Ez jól hangzikde ha nem lesz itthon apa Márkkal addig mit csinálok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2009. július 20. 21:303640.

    képek

    zeljesen új kiságy szett

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2009. július 20. 21:293639.

    Timi én vacakul.Sajnos sok a rohamom is mostanság.

    Félek,mert nem akarok kórházba menni,az szinte egyenlő a koraszüléssel.

    A mai délután már jobb volt,pakoltam a pici rucikat és rájöttem szinte semink sincsen,így majd csere-berélek.

    Sajnos újat nem fogok tudni venni.

     

    előzmény:
    ihászné (3638)
    2009-07-20  19:40
  23. 2009. július 20. 19:403638.

    Sziasztok!

     

    köszi, a hétvége nagyon jó volt! gyerekek nagyon jók voltak! képzeljétek Ádi délután fél3tól másnap reggelig aludt! amikor fenn volt akkor mindenkire mosolygottt nevetgéltr dumázott! Lili is egy angyal volt mindenki csodájára járt a népseregnagyon jól etlta hétvége attól függetlenül hogy kb végig zuhogott  szóval köszia  kérdést jó volt nagyon!

     

    Panndi: örülök hogy jöttél! ha bármi kérdés van írj meg bármikor

     

    Én Timi vagyok 22 éves 2 kismanó (Lili ő ma 2 éves És Ádi ő 3 és fél hós) várjuk a kistesót hogy beköltözzön a pocóba és éldegélünk bp-n a 11.kerben

     

    de látom kb ugyanúgy "állunk"

     

    Bea Kriszti zsemóka pocakosok hogy vagytok?

     

    na megmyek mert készül a paprikáskrumpli és mindjárt nagyon kifut

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (3636)
    2009-07-20  07:54
  24. 2009. július 20. 13:263637.

    Sziasztok!

     

     

    Én is Kispesti vagyok! Illetve maradok mindig is. Most Kőbányán lakunk, de a szívem Kispestre húz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696580 (3632)
    2009-07-17  14:23

Címlap

top