Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korán kelők?

Laura-1
Létrehozva: 2008. július 10. 07:54

Szépjóreggelt!

 

A hajnali ébredők közé tartozok, és szeretnék 05-07 óra között hasonló emberekkel szótváltani munka előtt.

Érdekel az ezoteria, a Tarot kártya, a virágok, a természet, kirámdulás, egy-egy jó könyv.

Elvégeztem az agykontroll tanfolyamot, és próbálok a szerint élni. Nekem működik.

Szivesen fotózom a környezetemben lévő dolgokat. TV-t ritkán nézek. 

  1. 2011. január 13. 06:191444.

    Napi bölcs gondolat:

    “A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 12. 05:451443.

    Lám-lám, újra eltelt egy év, és nem találtam korai beszélgetőpartnert.

    Nom semmi vész, elnézelődök a topikok között, csak hihetetlennek tartom, hogy egyedül vagyok ebben a korai órában - vagyis fél 5-től.

    Azért még bízom benne, hogy van valaki, aki korán kelő, érdekli az ezoterika, a természet, a gyógynövenyek, és akinek a való világ  nem a tv-által nyomatott zagyvaság.

    No és szívesen vesz a kezébe egy-egy jó könyvet, és még örömmel beszélget is róla.

    Mindenkinek szép reggelt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2010. Április 3. 11:001442.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. február 25. 12:561441.
    előzmény:
    -1- (1440)
    2010-02-25  09:18
  5. -1-
    -1-
    2010. február 25. 09:181440.

    Tudod az utak vagy párhuzamosan haladnak, vagy keresztezik egymást.

    Együtt soha nem futnak.

    előzmény:
    Laura-1 (1439)
    2010-02-25  07:02
  6. 2010. február 25. 07:021439.
    Sajnos be kell látnom, hogy vagy nagyok az elvárásaim, vagy azok az emberek, akikre én vágyom, nem járnak erre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. február 25. 05:521438.

     

    Lassan egy éve nem jártam itt, de a mai napra kapott pár sor elgondolkodtatott:

     

    "Rád törhet az érzés, hogy mindenáron tartozni szeretnél végre valakihez. Ebben egyetlen dolog akadályoz téged: te magad. Ugyanis egy elképzelt, tökéletes embert keresel, pedig ilyen egyszerűen nem létezik. Inkább vedd észre a héten azt, aki neked a legjobban megfelel. Ne becsüld alá magad, te sem vagy kevesebb nála. Ha nincs önbizalmad, labdába se rúghatsz az illetőnél. "

     

    Lássuk a medvét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2009. május 5. 15:071437.

    Sziasztok, szia Kisarica..

    köszönöm a jó kívánságot!

    Én a gondokat, megoldandó feladatnak szoktam hívni..Nekem is van pár...sztem mindenkinek!

    Majd megoldódnak, amin tudsz Te segíteni, gondolom meg is teszed!

    Ettől függetlenül, Neked is minden szépet és jót, örülök, hogy jól vagy!

    Mindnekinek csodákban gazdag napokat!

    előzmény:
    kisarica (1436)
    2009-05-05  07:25
  9. 2009. május 5. 07:251436.

    Szia Judy!

    Örülök a sikereidnek és a boldogságodnak.Legyen tartós egy életen át.

    A fiaimmal, mert 2 nagy van most renben van , ha nem is minden mert adodnak mindig gondok.

    előzmény:
    Judy08 (1433)
    2009-03-17  15:43
  10. 2009. május 5. 07:231435.

    Igen az így szép is lenne.

    De miért nincs így.

    előzmény:
    Laura-1 (1434)
    2009-05-05  07:13
  11. 2009. május 5. 07:131434.

    De szép is lenne.....

     

    NAGY VALLÁSOK VÉGSŐ ÜZENETE



    Konfuciusz (Beszélgetések 15, 23) "Amit nem kívánsz magadnak, azt ne tedd másnak se."

    Hillel (Sabbath 31a) "Ne tedd mással, amit nem akarsz, hogy veled tegyenek."

    Jézus (Mt.7 12., Lk 6 31.) "Amit tehát szeretnétek, hogy emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük."

    Iszlám ( an-Nawawri 40 Hadit 13) "Senki sem igaz hívő közületek, amíg nem kívánja testvére számára ugyanazt, amit magának kíván."

    Dzsainizmus ( Sutrakritanga 1.11.33) "Úgy bánjon az ember a világ minden teremtményével, ahogy szeretné, hogy vele bánjanak."

    Buddhizmus (Samyuta Nikaja V. 353.35-354.2)" Ami se nem kellemes, se nem örvendetes számomra, hogy okozhatnám azt valaki másnak."

    Hinduizmus (Mahabharata XIII. 114. "Nem volna szabad úgy viselkednünk másokkal szemben, ahogy az nekünk magunknak kellemetlen volna. Ez az erkölcs lényege." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. március 17. 15:431433.

    Sziasztok Kedves Régi fórumtársaim.....remélem emlékeztek még Rám

    Nagyon régen jártam Nálatok, de kicsit pörögnek az események....

    ""bevonzottam"" egy Társat, de a helyes úgy,  "bevonzottuk Egymást"...

    Ez a legeslegfontosabb ami történt, mellette apró, pici kívánságok is telesültek...még van pár nagyobb célom, amit el érek...(szándékosan így fogalmazok)

    Eddig is Boldog voltam, de most annál is Boldogabb...mindenben egyezik a listámmal (emlékeztek, vágynapló, kívánságok, lista...)

    Ééééésss...Luca napkor megcsináltam a "jsólást" még a neve is az amit a "luca papír kidobott"...

    bár, most betegek vagyunk a kisfiammal, de minden nap egyre jobban és jobban vagyunk...és ez így van!

    ( tudtátok, hogy az agykontrollban az "és ez így van" kifejezés, "csodatévő" mantrának számít?bármiylen meditáció, pozitív gondolatok, mondatok után hozzátesszük, csak megerősít, segíti a beteljesítést...? )

    Látom vannak új -akik már nem is biztosan olyan új- tagok...ÜDvözlet nekik....

    Igyekszem majd többet jönni....

    Szeretetben, csodákban gazdag napokat Mindannyiótoknak!

    Laura...olvastam, hogy írsz, gartulálok hozzá....esetleg ki is szeretnéd adatni? vagy csak magadnak alkotsz?

    Kisarica, a kisfiaddal minden rendben?

    Zsuzsmóknak is gartula a vizsgákhoz!

    Még kicsit visszaolvasok, hogy ismerkedjem a többiekkel is...

     

     

    előzmény:
    Laura-1 (1)
    2008-07-10  07:54
  13. 2009. március 3. 07:551432.

    http://www.youtube.com/watch?v=yYe6tmrFxbw&feature=related

     

    remélem feléled újra a topic!

    üdv:Zsuzsmók

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 16. 15:491431.

    http://www.youtube.com/watch?v=2KTFoMJi3uE&feature=related

     

    egy kis vidámságot!

     

    Üdv:Zsuzsmók

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 3. 17:201430.

    Sziasztok,

     

    végre vége  a vizsgaidőszaknak és újra tudok rendszeresen jelentkezni a fórumban is!

    Olvasgattalak benneteket:nagyon szép gondolatokat osztottatok meg egymással, ahogy az nálunk már hagyománnyá váltNo, továbbra is csak pozitívan!És bizony,hogy vannak csodák is, csak bízzunk benne

     

      "Jó, mikor hisszük még,
    Lehet olyan a világ,
    Amilyet szeretnénk.
    Hidd el, a hajnal attól szép,
    hogy minden éjben ott lapul
    Az örök sötétség." 

    (Zorán)

     

     

     

    További szép napot Mindenkinek:Zsuzsmók voltam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 24. 08:281429.
    Nagyon jó, de hol van már a tiszta levegő.
    előzmény:
    Laura-1 (1428)
    2009-01-24  08:14
  17. 2009. január 24. 08:141428.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 24. 07:071427.

    Szépjóreggelt mindenkinek!

     

    Mostanában ritkábban jövök, mert írok. Próbálom szavakba, mondatokba önteni életem történéseit.

    Újra, és újra kezdem, mert írás közben rengeteg emlék tör a felszínre.

    Fantasztikus érzés az emlékek feldolgozása. Vannak fájó, de vannak örömet okozó, jó érzéssel eltöltő, pironkodásra késztető, és még meg nem oldott, mardosó képek is. 

    Írás közben alkalmam nyílik lezárnom a múltat, nem rágódni tovább a megváltozatathatlanon. Próbálok a jelenben élni, és a jövőre  koncentrálni, de ez csak akkor működik, ha megértem, és elfogadom a múlt történésit.

    Lassan haladok, de örülök, hogy belefogtam, mert úgy érzem, hogy minden fejezet után egy súlyos csomagtól szabadulok meg, ahogy pontot teszek a mondat végére.

     

    Kellemes hétvégét kívánok!

    Laura

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 18. 16:031426.
    Tudod-e, hogy az az ember aki lelkileg erősnek tűnik, az valójában érzékeny és gyenge?

    Tudod-e, hogy azok, akik azzal foglalkoznak, hogy másokat védenek, azoknak van a legnagyobb szükségük védelemre?

    Tudod-e, hogy a három legnehezebbem kimondható dolog a "szeretlek, bocsáss meg és kérlek segíts"?

    Tudod-e, hogy azok, akik pirosba öltöznek, azok a legönbizalmasabbak?

    Tudod-e, hogy azok, akik sárgába öltöznek, azok a legelégedettebbek a külsőjükkel?

    Tudod-e, hogy azok, akik feketébe öltöznek, azok nem akarnak látszani és segítségre és megértésre vágynak?

    Tudod-e, hogy ha valakin segítesz, az a segítség visszakerül hozzád?

    Tudod-e, hogy sokkal könnyebb valamit leírni valakinek, mint a szemébe mondani, de sokkal értékesebb a szemébe mondani?

    Tudod-e, hogy ha valamit becsületesen kérsz, az a kérésed teljesül?

    Elérheted, hogy az álmaid teljesüljenek, mint a szerelem, gazdagság, vagy az egészség. Ha igazán kéred, és hiszel is benne, meg leszel lepődve mi mindent meg tudsz tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 18. 07:011425.
    Jó reggelt!Így teszek,megígérem!
    előzmény:
    Laura-1 (1424)
    2009-01-18  06:52
  21. 2009. január 18. 06:521424.

    "Elvárni senkitől nem lehet semmit.

    El kell fogadnunk az embereket olyannak, amilyenek...

    Egy ember van a világon, akitől elvárhatunk dolgokat,

    s akit akár meg is változtathatunk... Mi magunk.

    S hogy kialakítsuk magunkat,

    az épp elég feladat egész életünkre.

    Ha ezt megtesszük, hatunk másokra is.

    Ha mindig a legtöbbet adod másoknak,

    előbb-utóbb elkezded ezt vissza is kapni."

     

    (forrás: pantaneera)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 17. 08:111423.

    Jó reggelt kívánok!

    Nagyon sokszor megkapom ezt a kártyát.

     

    A kesztyűt elég dobták. Az előtted álló problémák az önállóságodat teszik próbára: a fennhatóságodat és hatalmadat, minden szinten. Megkérdőjelezik a saját birtokod, azaz önmagad fölötti hatalmadat. Ideje teljes mértékben elfoglalni hatalmi helyzetedet.

    Ideje meggyógyítanod az önállósággal való kapcsolatodat, s megteremtened azt az egyensúlyt, ami jó neked és jó a világnak. A hatalom helyes alkalmazása a pszichológiai egészség és a felnőttség jele. Meggyógyulunk és kiteljesedünk, amikor elfoglaljuk hatalmi helyzetünket és felelősséget vállalunk tetteinkért. Minél hamarabb szerezd vissza hatalmadat, az életedben felmerülő problémák révén annál többet tudsz meg arról, hogyan élj vele. Üdvözöld a problémákat, határozd el, hogy megtanulod mindegyiktől azt, amit meg kell tanulni, és ragyogó példa, igazi erőforrás leszel mindenki számára, a világ pedig egy kicsit jobb lesz tőled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. -1-
    -1-
    2009. január 16. 11:171422.
    Sia, ez mennyire így van! Mély igazságot hordoz ez a pár sor.
    előzmény:
    Laura-1 (1417)
    2009-01-12  06:05
  24. 2009. január 16. 05:531421.
    Pablo Neruda ( Chile, 1904-1973)

    „Lassan haldoklik az aki nem utazik,
    Az aki nem olvas,
    Az aki nem hallgat zenét,
    Az aki nem talál magában örömet.
    Lassan haldoklik az aki a saját szerelmét tönkreteszi,
    Az aki nem fogad el segítséget.
    Lassan haldoklik az aki a szokások rabjává válik,
    És minden nap ugyanazokat a korlátokat állítja fel magának,
    Az aki nem változtatja a rutint,
    Az aki nem mer felöltözni új színbe,
    És aki nem beszél azokkal akiket nem ismer.
    Lassan haldoklik az aki menekül a szenvedélyektől
    És az érzelmektől amelyektől csillognak a szemek és a szívek.
    Lassan haldoklik az aki nem változtatja az életét
    Ha nincs megelégedve a munkájával és szerelmével,
    Az aki nem akar lemondani a biztonságról bizonytalanságért,
    Aki nem megy az álmai után,
    Az aki magának nem engedi meg, hogy legalább
    Egyszer életében elmeneküljön a megfontolt tanácsoktól...

    Ne haldokolj!
    Vállald a rizikót ma!
    Tedd meg ma!

    Élj ma!”
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top