Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kis korkülönbséges babák

Torolt_felhasznalo_235715
Torolt_felhasznalo_235715
Létrehozva: 2008. augusztus 23. 14:34

Sziasztok!

Olyan anyukákkal beszélgetnék akiknek kis korkülönbség van a meglévő babái közt!

Nekem Mesi lányom 25hós Szabi fiam pedig 15hós 10 hónap 3nap van köztük.

Ha van időtök gyertek meséljetek ti is!Cseréljünk tapasztalatokat!

 

  1. 2008. december 19. 08:48167.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni, hogy egy kicsit átláthassam a rám váró feladatot!

    Kicsi fiam 7 hónapos, és ma reggel teszteltem és két csíkos lett!

    Egyelőre kavarognak a fejemben a gondolatok. Egyik szemem sír a másik nevet. Nem lesz másfél éves még Simon, amikor megszületik a kistesó!

    Remélem jön valaki közületek beszélgetni!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. november 13. 16:51166.

    Jó lenne, ha nem veszne el a topik, de mindenki úgy el van tünve, hogy csak na.

     

    Boginak már megszületett a kishúga Zsófi, a nagy most 15 hónapos a kicsi pedig 7 hetes, majdnem 14 hónap van közöttük.

    Aki még csak pocakban hordja a picit megnyugodhat, én nulla segítséggel is boldogulok császáros szülés után. Kicsit kaotikus minden az igény szerinti szoptatás miatt, de nem olyan vészes, mint ahogy azt még pocakosan gondoltam.

    Tesókocsi még nincs, egyrészt az anyagiak miatt másrészt pedig nehéz dönteni, melyik is lenne jó nekünk. Az biztos, hogy a dm-be például csak a kengurus verzió jöhet szóba és a piacon sem férünk el nagyobb kocsival. Majd meglátjuk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (1)
    2008-08-23  14:34
  3. Torolt_felhasznalo_160461
    Torolt_felhasznalo_160461
    2008. október 14. 20:01165.
    Sziasztok Dyna és Andus, hát lehet, hogy most szépen fellendül megint ez a topik, csatlakoznék én is: 2008 február 12-én született a kislányom és most már a huszonharmadik hétben vagyok a kisfiammal, akivel 2009 február 17-re vagyok kiírva! Én is full-szopival, menzesz nélkül estem teherbe, megmondom őszíntén, legalább egy hónapig észre sem vettem, annyira nem számítottam rá. Engem is nagyon padlóra küldött a dolog, lehet, hogy megköveztek de nekem még az is két hétbe telt, míg eldöntöttem, hogy megtartom. Szeretek dolgozni és egyáltalán nem terveztem-tervezem évekig csak anyukának lenni. De mostmár nagyon boldog vagyok, úgy érzem jobban nem is történhetett volna! Lányok, én azt mondom tartsunk össze, együtt minden könnyebb lesz!boribon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282876 (164)
    2008-10-14  10:04
  4. Torolt_felhasznalo_282876
    Torolt_felhasznalo_282876
    2008. október 14. 10:04164.

    Sziasztok Lányok!

     

    Az elmúlt hetekben sokkolt a hír, hogy újra babát várok. Azért írom, hogy sokkolt, mert márciusban szültem a kisfiamat, és most 8 hetes terhes vagyok. Szoptatás alatt estem teherbe. Nem akartam semmiféle gyógyszert szedni, (még azt sem amit lehet), annyira féltem a kis Manót mindentől. Megbeszéltük a férjemmel, hogy másképpen védekezünk. Hááát, ez nem úgy jött össze, ahogyan elterveztük. Ennek ellenére örülünk, de iszonyatosan félek, hogy fogjuk-e bírni... Néha a szívem szakad meg, hogy olyan kevés ideig szerethetem csak egyedül a kisfiamat, mert jövő májusban jön a tesóka. Hogyan fogom a két picit ellátni amíg Apa dolgozik?

    Nagyika 200 km-re tőlünk... a hugicám talán ide szeretne jönni egyetemre, de hát rá sem számíthatok a suli miatt.

    Egyik pillanatban boldogságáradat járja át a lelkem, a másik pillanatban... nem is tudom mit "mondjak"...

    Nem beszélve arról, hogy jön a tél, tanácsadásra és dokihoz kell járni, nagy pocival egy kisbabát cipelve... Nehogy félreértsétek, nem panaszkodni akarok, csak a félelmeimet próbálom kiírni magamból. Természetesen szó sem lehet arról, hogy elvetetem. Nem Ő tehet arról, hogy Anya és Apa ilyen balfék volt .

    Akinek hasonló tapasztalata van, légy szi' írjon néhány praktikus tanácsot, hogyan lehet átvészelni a nehéz 1-2 évet???

     

    Előte is köszi: Dyna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_857511
    Torolt_felhasznalo_857511
    2008. október 10. 07:31163.

    Sziasztok! Látom már lassan egy hónapja nem írtatok ebbe a topikba, de megpróbálok én is "csevegni" ha lesz itt valaki .

     

    A mi esetünk is elég bonyolult. Van egy öt éves és egy 7 hónapos kisfiam. Én 20 hetes kismama vagyok. A kisebbik gyermekem márciusban született, és februárra vagyok kiírva újból. Úgy néz ki kislány lesz .

    Mi sem terveztünk, gondolhatjátok... Becsúszott, és egy percig sem volt kérdés, hogy megtartsuk-e.

     

    Megmondom őszintén, hogy most érzem a felelősségét a legjobban, hogy anya vagyok. Két gyerekkel könnyedén elvagyok, nem okozott soha gondot ellátásuk, foglalkoztatásuk. Pedig gazfickó mind a kettő, imádom őket!

     

    Viszont most szinte minden nap aggodalom fog el, hogy két picivel és a nagy fiammal hogy fogok helytállni? Hogy fogok mindent megcsinálni időre? Vagy egyáltalán hogy juttatom el az ovisat az oviba úgy, hogy közben két picit kell hurcolnom magammal. A jó az, hogy csinálom a jogsit, a rossz pedig az, hogy mind a két nagymama 200 km-re él. Nővérem lakik itt, de ő is a második babáját várja, szóval nem terhelhetem. Szóval nehéznek és teherrel telinek látom a jövőt amellett, hogy szívből örülök a harmadik gyermekemnek. Az első két év lesz szerintem nagyon strapás. Amikor már tudnak együtt játszani, sokkal könnyebbnek gondolom.

     

    Esetleg ha vannak tapasztalaitok, vagy ismerőseitek, akiktől láttok egy-két praktikát vagy ötletet, írjatok légyszíves. Minden érdekel, ami két picikével vagy három gyerekkel kapcsolatos.

     

    Köszönöm, szép napot, kellemes hétvégét: Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. szeptember 21. 23:09162.
    Nem tudom,hol vannak a többiek,de bánatosan látom,hogy csönd van. Kár lenne, ha abba maradna.
    előzmény:
    sárkány77 (157)
    2008-09-06  14:02
  7. Torolt_felhasznalo_882103
    Torolt_felhasznalo_882103
    2008. szeptember 9. 14:32161.

    Szia!

    Nem akarlak elkeseríteni,de nagyon nehéz lessz.

    Bár nálunk a két nagy között 14 hónap van,de apa nélkűl nem biztos,hogy siketűlt volna  túlélni az első 2 évet.Nálunk sincs mama a közelben.Kerress a közelben a kisfiaddal hasonló koru családot akivel el tud játszani.Sokkal könnyebb ,ha néha legalább bevásárlásnál 1 gyerekkel kell menned.De 2 év műlva nagyon fogsz neki örülni,hoy kicsi a korkülömbség köztük.

    előzmény:
    Arka6 (160)
    2008-09-08  12:49
  8. 2008. szeptember 8. 12:49160.

    Sziasztok Lányok.

     

    Kérdésem lenne hozzátok. A kicsi fiam 10 hónapos, és nagyon úgy fest a dolog, hogy ismét terhes vagyok, persze ugye nem szabad elkiabálni (sajnos kellett már csalódnunk korábban ) de az az igazság, hogy nem így terveztük. Párom rengeteget dolgozik, kb.heti 3 szor alszik csak itthon. Nagyszülők nincsenek, barátok máshol élnek és szintén a családalapítás kellős közepén vannak.

     

    Kérdésem az lenne : meg lehet ezt egyedül oldani, hogy segítség nélkül,  mindig csak én legyek a két kisbabával (hiszen még a fiam is kicsi) anélkül hogy totál stresszes legyen az ember lánya?? Úgy értem, hogy a nagy feladatok közepette már nem is tudom élvezni őket igazán...

     

    Sajnálom a kisfiamat már most,hiszen csak vele szerettem volna foglalkozni évekig, ugyanakkor meg már most szeretet érzek a kis pötty iránt . Hogy lehet ez a kettősség???

     

    A fiammal amúgy első 2-3 hónapjában nagyon nehéz volt, de azóta meg egy angyal, nyugodt, egyáltalán nem izgága (már a pocakban se volt az)  De azt mondják ha az egyik nyugis, "rendes baba" akkor a ketteske tuti egy hisztizsák lesz

     

    Írjatok valami biztatót léci  Vagy kevésbé biztatót de reálisat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 7. 07:53159.
    Annak idején a mi gyerekeinknek sokáig csak siesta cipőjük volt, és rendben volt a lábuk. Akkor nem volt más. tetszik,nem tetszik alapon. Viszont ha gyógytornász mondja, akkor Ő szakember, tehát feltétel nélkül el kell fogadni,amit mondd. Viszont azt nem értem,ha nem jó a siesta, akkor miért gyártják? Ez is arra megy, hogy piac, és a kedves szülő megvegyde?
    előzmény:
    Elida (158)
    2008-09-06  15:19
  10. Torolt_felhasznalo_818506
    Torolt_felhasznalo_818506
    2008. szeptember 6. 15:19158.

    Sziasztok!

     

    előkerülök én is, még emlékeztek rám?

     

    kínlódunk a szopival, kezd kevés lenni a két éhes szájnak...

     

    Szambea, örülök, hogy jobban vagytok.

     

    Újaknak üdv!

     

    Kupi: nálunk állandósult...   szerencsére igyekszünk a gyerekszobára korlátozni, kb sikerrel.

     

    Cipő: hát, olyant érdemes venni - a gyógytornász barátnőm szerint, aminek kifelé döntött a sarka, és nincs benne harántemelő (a talp közepén az a púp). A Siesta nem ilyen, azt direkt nem ajánlja. Jó pl a Supy, Supy-plus, Salus. nem túl olcsók, de jó minőségűek. Interneten is meg lehet őket nézni, nehogy feleslegesen menj el vásárolni.

     Arra figyelj még a télinél, hogy a talpa is bélelt legyen, mert van, amelyik cipő tök bundás, a talpa meg "kopasz" aztán csodálkozik anyuci, hogy folyton beteg a gyerek. mivel most tanul járni, próbálj nem túl nagyotvenni, meg talán kevésbé magas szárút, hogy jobban menjen neki az egyensúlyozás.

     

    Sziasztok, megyek is a dolgomra, különben sosem végzek (így sem )

     

    Újaknak üdv!

    előzmény:
    sárkány77 (157)
    2008-09-06  14:02
  11. 2008. szeptember 6. 14:02157.

    Egyetértek, tényleg szépek a babák!

     

    Én se mondom Bogibogyónak, hogy legyen jó, egyszer mondtam csak és rohanhattam vele orvoshoz, életében először és eddig utoljára lebetegedett.

     

    Még mindig egyben vagyok, a pici nem siet kifelé. Kedden mindent eldöntő UH, ahol nézik a hegvastagságot is, utána meglátjuk, mi lesz. Eddig minden OK, már túl vagyok a szülni akarok de most rögtön hisztin is, jelenleg elvagyok, ha nem lenne Bogi egész nap aludnék.

     

    Remélem, azért benéztek időnként és nem fog meghalni a topik, kár lenne érte.

     

    Olcsó testvérkocsikról hallott valaki véleményt? Láttam a neten valahol, hogy Ausztriából 30-33 ezer forintért lehet rendelni.

    Nagynak cipőt hol érdemes nézni, milyen márkát? Első cipő lesz és őszre-télre.

    előzmény:
    nini1522 (156)
    2008-09-01  08:23
  12. 2008. szeptember 1. 08:23156.
    Szépek a gyerekeid!  Nehogy azt mondd,hogy jók legyenek, mert akkor gáz van. Legalább is minálunk mindig akkor kellett orvoshoz menni Velük,amikor szót fogadtak, és ez tényleg igy volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (155)
    2008-08-31  20:02
  13. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2008. augusztus 31. 20:02155.
    A mai nap képei...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2008. augusztus 31. 19:59154.

    Sziasztok!

    Üdv nini1522 köztünk!

    És üdv egyik-másik!

    Ma kicsit "kivonultunk a civilizációból",anyáéknáél voltunk a tanyán!Annyira jó volt egy kis nyugi meg kikapcsolódás,el se hiszitek.Meg anyával is sokat beszélgettünk!

    Szabikám alszik,Mesi is lassan,annyira élvezett mnindent,hogy nem is aludt.

    Holnap már megy bölcsibe,szerencsére helyrejött a popója.Jó is lesz,mmert így nagyon lemaradtunk Szabival a tornázásba...

    Amugy azért pangunk mert kint jóidő van és mindenki ott van meg lekötik a gyerekek.

    A pakolással ugy vagyok,a nagyját megcsináélom,de szerintem ingerli őket a rend.Minnél jobban törekszek rá,annál nagyobb a kupi.

    Még mos mosógép,meg vacsizni és vasalni akarok!

    Később még jövök.

    előzmény:
    nini1522 (153)
    2008-08-31  10:27
  15. 2008. augusztus 31. 10:27153.
    Én annak idején napi 2x pakoltam "csak". Ebéd előtt,alváshoz készülve és este,ugyancsak alvás előtt. Mert hogy annyiszor pakol szét egy gyerek,ahágyszor rendet lát,mert mindig az a játék kell,ami nincs elöl és lehetőleg a doboz fenekén leli meg. Miért is ne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (146)
    2008-08-29  07:01
  16. 2008. augusztus 31. 10:19152.

    Szia!

     

    ...hát akkor még nagyobb rumli lesz,és játék játék tetejét,és pakolsz. Mert hogy ezt én végig csináltam,de hányszor...gyerekek felnőttek,és olyan pillanatok alatt elszáll el az időszak. Megtanul rendet rakni,legfeljebb nem csinálja mindig de fogja tudni a kislányod,hogy hogy kell. Ha lesz segitsége,boldogság is dupla lesz,ugye tudod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_473282 (151)
    2008-08-31  07:59
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 31. 07:59151.

    Ez a kép nagyon tetszik! Örülök, hogy nem csak nálunk néz így ki a lakás, pedig az én lányom még egyedül csinálja a kupit. Mi lesz, ha már lesz segítsége?

     

    Na és persze mindíg az ilyen kupi kellős közepén toppan be a rendmániás sógornőm (Ő, ha iszik egy pohárból azonnal elmosogatja és visszateszi, náluk mindíg makulátlan rend van, még soha egy újsgot sem láttam az asztalon.)  és olyankor mondhatom,hogy éppen most dobált szét mindent a gyerek, úgysem hiszi el. Pedig naponta kétszer, a déli alvásnál és az estinél mindent visszarakok a helyére, de percek alatt olyan felfordulást csinál a kishölgy, hogy a szám is tátva marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (146)
    2008-08-29  07:01
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 31. 07:54150.

    Sziasztok!

     

     

    Csatlakoznék én is hozzátok. Van egy 22 hónapos kislányunk és január végén-február elején érkezik a  kistesója, így elég kis korkülönbség lesz közöttük. 

     

    Ami kicsit nehezíti a mindennapjainkat,hogy van egy másodikos nagyfiunk is, akit még minden reggel vinni  kell suliba (délután apa hozza haza általában), így ez a része egy kicsit bonyolult lesz a két kicsivel, de más is megoldotta, gondolom nekem is sikerül majd. MOst még egy kicsit félek, hogy mi lesz, ha két kicsi lesz itthon, de gondolom  ebbe a helyzetbe is bele lehet szokni. Szerencsére  a  párom nagyon jó apa, sokat segít a gyerekek körül és  háztartásban is. És a csodálatos nagyfiam is igyekszik mindenből kivenni a részét.

     

    Egyenlőre ennyit, majd még benézek. Most megyek mert ébred a kislányom és az ebédet is el kell készíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2008. augusztus 31. 06:25149.

    Sziasztok!

    sárkány77:Ez nagyon jó hír ügyik vagytok.Igazad van,bent nem marad,az meg hogy jön ki részletkérdés.

    A gyerekek szerintem mindenütt nagy kupicsinálók,főleg nálunk,van hogy összeszedem a játékokat de mire visszanézek,megint borul a doboz.Nem is gondolnátok mennyi esze van a kétéves csajomnak.Amugy azért pangunk mert mindenkinek ott a gyerek,aki nálunk se csípi ha anya számítózna.

    Én is azt érzem jó lenne néha 1-1nap meló,dehát Szabit hová tenném akkor?!Az a baj,nemnagyon van segítségem...Lehet költözés után felíratom a bölcsi listára és 2 évesen talán bejuthat,akkor mehetek dolgozni.

     

    Mindenkinek szép hétvégét!

     

    előzmény:
    sárkány77 (148)
    2008-08-31  00:20
  20. 2008. augusztus 31. 00:20148.

    Szambea: örülök, hogy Mesi már jobban van.

    A kép pedig nagyon megnyugt at, nem én vagyok lassú és lusta, hanem a drága lányom gyors és kupis. Csak tudnám, miért szereti annyira a felfordulást! S nem olyan sokára már ketten fogják felforgatni a lakást. Szuper lesz!

     

    Beus: megértem, hogy szükséged van a munkára a gyerekek mellett is. Edzőként (is) dolgozom, most júniusban hagytam abba orvosi utasításra és nagyon hiányzik. Amíg dolgoztam, valahogy sokkal türelmesebb és lelkesebb voltam, jó egy kicsit kiszakadni az anyarabszolga-szerepből.

     

    Köszönöm a drukkot mindenkinek, tegnap nagyon szép ctg-t produkált a pici! Megbeszéltem vele, hogy apa szülinapját mindenképp megvárja és csak utána bújik ki. Csak a jövő héten kell mennem valamikor szerda után ctg-re. A kórházi pakk kezd összeállni, de már nem sietek sehova, megnyugodtam.

    Most töltöttem be a 36. hetet, de miután Bogi császárral született maximum 1-2 hetem van már csak hátra. Egyelőre természetes szülésre készülünk, majd meglátjuk, hogy alakul. Valahogyan csak meg fog születni, nem marad bent. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (146)
    2008-08-29  07:01
  21. Torolt_felhasznalo_882103
    Torolt_felhasznalo_882103
    2008. augusztus 29. 09:43147.

    sziasztok!

     

    Hát elég nehéz kivitelezni,de,ha apa hazajön fél5-kor akkor 5-től igen.

    Meg most nyáron hétvégén.Amikor ovi van akkor könnyebb,mert csak a  kicsi van itthon.Kell a lelki világomnak egy kis nyugalom.Ha dolgozom és kiszakadok a napi monotonitásból sokkal nyugodtabb vagyok a csajokkal is . Volt egy idöszak amikor egy kicsit befordúltam magamba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (146)
    2008-08-29  07:01
  22. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2008. augusztus 29. 07:01146.

    Sziasztok!

    Mesi fülfájása javult,most a nunijával szenvedünk ugyanis az antibiotikum megtette haátsát és vörös,sebes neki nagyon.Fáj neki nagyon.

     

    sárkány77:szorítunk neked és gyere ha tudsz!

    Az tuti,nálunk mindig kupi van,az az egy amit egyetértésben csinálnak a gyerekeim.. .Kb.egész nap pakolok de így is mindig van mit.Szabi beül a szárító alá és lecibálja a rucikat gondosan.

     

    Folyamatosan dolgozol a gyerkőcök mellett?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882103 (145)
    2008-08-28  22:51
  23. Torolt_felhasznalo_882103
    Torolt_felhasznalo_882103
    2008. augusztus 28. 22:51145.

    Sziasztok csajok!

    Nem haltam ki,csak kicsit sok volt a vendég(fodrász vagyok)meg a 3 törpe ,és nem értem ide a gép elé!

    sárkány77:Senki nem fogja megcsinálni hejetted a takarítást,pihenj egy kicsit. Az elkövetkezendő minimum 6-8 évben úgyis atom támadás utáni állapotok fognak uralkodni a lakásban.DE drukkolok,hogy minden simán mennyen.

    szambea:mi van a fűlfajásotokkal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 28. 20:42144.

    Szia!

     

    Megy a drukk, hogy ne kelljen előbb előbújnia a mamónak, mint ahogy az meg van írva. Pihengessél szépen te is, és ne gondolj semmi rosszra. "beszéld" meg vele lefekvés után, hogy holnap nagyon ügyesnek kell lennie stb. stb.

    Nálam talán hülyén hangzik, de ez a "módszer" anno a szülésnél bevált.

     

    Aztán írj, hogy mi volt! És ne takaríts most már, lehet, hogy az sem tesz túl jót neki, hogy egész nap mozogsz.... Bár ez csak egy kósza gondolat....

     

     

    előzmény:
    sárkány77 (142)
    2008-08-28  14:12

Címlap

top