Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhesség eleje

Torolt_felhasznalo_730927
Torolt_felhasznalo_730927
Létrehozva: 2008. szeptember 26. 05:40

Nem saját vonatkozású a topik, csak nemrég derült ki két ismerősről is, hogy terhes és előbújt belőlem az amatőr orvos :)

Többnyire már 1-2 hónapos terhes valaki, mire tudomást szerez róla. (Oké, kevesebb is lehet, de lényeg, hogy nem a fogantatás pillanatától tudja.) Viszont a káros szenvedélyekről sokan addig nem is mondanak le - mivel nem tudják, hogy kellene. Ezen már párszor elgondolkoztam, hogy ilyenkor a magzattal mi történik?

Ha valaki dohányzik vagy alkoholt fogyaszt a terhessége elején - nem tudván, hogy egyeltalán terhes - akkor ilyenkor akaratlanul is károsítja a magzatot (vagy zigótát...? ezt is magyarázza el valaki, mi honnan számolódik :)))

Bocsánat az elméleti kérdésért, de ez már többször eszembe jutott, csak még soha nem jutottam el odáig, hogy megkérdezzek valakit :)

  1. 2008. szeptember 26. 08:3226.

    Sziasztok!

     

    Én úgy estem teherbe, hogy előtte több orvos is azt állitotta, hogy meddő vagyok. Nem volt peteérésem. Nem védekeztünk, mert úgy gondoltuk, hogy ha lesz jó éesz, ha nem lesz, akkor is. Éltük az életünket, nem számitottunk rá, és mégis teherbe estem. A 6. héten derült ki a terhesség, és én előtte 1x berúgtam (2 üveg sörtől), illetve dohányoztam, és voltam tüdőszűrőn is. Amikor kiderült a terhesség nagyon aggódtunk, de megnyugtatott a védőnő. 

     

    És itt kezdődik, amit Horita irt, valóban, ha károsodás éri a petezsákot, az őssejtek "kijavitják a hibát". De amint a terhesség kitudódik mindenképpen abba kell hagyni ezeket a káros tevékenységeket, mert onnan már komoly következményei lehetnek. 

     

    Nekem mostanra van egy 8 hónapos makk egészséges kislányom. Szerintem, ha valaki akar, egy kisbabáért boldogan leteszi az élvezeti cikkeket. 

    előzmény:
    horita (5)
    2008-09-26  07:09
  2. 2008. szeptember 26. 08:3025.

    Persze, 1-2 szál cigi nem a világ. Vmelyik reggel egy szülész volt vendég a Mokkában talán és ő is ezt mondta. Főnöknőm a reggeli kávé mellől nem bírta elhagyni a cigit, ő amúgy is csak ennyit szívott. Vagyis el bírta, csak így meg vécére nem tudott menni. Neki is azt mondták, nyugodtan!

     

    Amúgy meg cigitől nem lesz beteg az a gyerek, "csak" kisebb súlya lehet, esetleg koraszülött. Mondjuk kora terhességben a sok dohányzás okozhat vetélést is, az igaz.

    előzmény:
    Miért (21)
    2008-09-26  08:16
  3. Torolt_felhasznalo_677860
    Torolt_felhasznalo_677860
    2008. szeptember 26. 08:2424.

    Ezért mondtam, hogy legalább terhesség előtt szokjon le, akkor talán még könnyebb, mint babával a pocakban, idegeskedve, ráadásul azon, hogy az idegeskedés árt-e a babának.

     

     

    Én dohányoztam, abbahagytam, megszületett a fiam, és most eszemben sincs visszaszokni. Minek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431671 (20)
    2008-09-26  08:16
  4. 2008. szeptember 26. 08:2023.

    Semmi okod izgulni, aggódni! Az, hogy kb a fogantatásakor te kétszer fájdalomcsillapítót vettél be, SEMMI hatással nincs a babára. Gyógyszerszedés olyan esetben lehet káros, ha pl szteroidot, mittomén, tehát vmi durvább gyógyszert rendszeresen, nagy mennyiségben szedsz. De 1-2 szem fájdalomcsillapítótól semmi baja nem lesz a bébinek.

     

    Ja és gratulálok a "mégis-babához"!

    előzmény:
    Sincera (17)
    2008-09-26  08:12
  5. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 08:1822.

    de le lehet szkni fokozatosan,meg vannak tapaszok, van valami műcigi is.minden nap 1szállal kevesebb és lassan leáll.

     

     

    előzmény:
    Miért (21)
    2008-09-26  08:16
  6. 2008. szeptember 26. 08:1621.

    Egy kolleganőm erős dohányos volt, abbahagyta mikor kiderült, hogy terhes. Nagyon kemény elvonási tünetei lettek, ki akart ugrani az ablakon, stb. Úgyhogy azt mondta neki az orvos szívjon el inkább napi 1-2 szál cigit, mert az kevésbé árt a magzatnak, mint az, hogy ilyen idegállapotba kerüljön. Egészséges babája született. Fura volt, de van ilyen.

    Mikor én terhes voltam már, akkor volt a leánybúcsúm, de nem tudtam, hogy az vagyok, sőt, még az esküvőnkön sem. Utána azért izgultam is, hogy nem lett e baja, de szerencsére nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  7. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 08:1620.

    ha kis korában károsodik nem marad életben talán

    de ott van az angyalokszulei.hu elég sokan vannak már,nem értem miért kell káros szenvedélyekkel élni egyáltalán bármikor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_677860 (18)
    2008-09-26  08:13
  8. 2008. szeptember 26. 08:1419.
    Ez nagyon jó, köszönjük szépen!
    előzmény:
    nonamona (16)
    2008-09-26  08:12
  9. Torolt_felhasznalo_677860
    Torolt_felhasznalo_677860
    2008. szeptember 26. 08:1318.

    Mint valaki irta, a mindent vagy semmit elve érvényes. Ha a magzat károsodik, akkor nem marad életben a legtöbb esetben.  Szóval a cigi, alkohol max. rásegít erre. Az már más kérdés, hogy tervezett terhesség előtt illik leszokni a dohányzásról, mérsékelni az alkoholfogyasztást. Vannak szerencsések, akiknek teljesen egészséges babája született cigi, alkohol mellett is. De ha esetleg beteg baba születik, legalább emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  10. 2008. szeptember 26. 08:1217.

    Nagyon érdekes, amit irsz, ezt még soha nem hallottam!

    Viszont kicsit sikerült megnyugtatnod... holnap leszek 7 hetes babás, a menstruáció elmaradása után 3 nappal csináltam egy tesztet, ami pozitiv lett. Azóta természetesen semmit nem vettem be, de addig kb. kétszer fejfájásra fájdalomcsillapitót, egyszer Saridont, aztán Panadolt . Nem is számitottam rá hogy terhes lehetek, azt mondták nem lehet babánk. Most viszont nagyon szeretném, ha velem maradna és nem lenne semmi baja!

    előzmény:
    horita (5)
    2008-09-26  07:09
  11. 2008. szeptember 26. 08:1216.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  12. 2008. szeptember 26. 08:1115.
    igen el is árulom..óvszerrel..ami mindíg tüzetesen utána át lett vizsgálva,nehogy lyukas legyen ésatöbbi..ez alaklommal elkerűte a figyelmünket vagy startból lyukas lehetett,nem tudom..készűltünk majd egy tesóra,de nem pont akkor,viszont abszolút nem bánom,hogy igy sikerűlt,mert 3 és fél év így a fiúk közt a differencia,és nagyon jó testvérek voltak,mai napig imádják egymást.. és mentségemre legyen mondva,mível a gyógyszereket nem bírtam,ez maradt az a mód ami tizenéven keresztűl utána is biztos volt..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431671 (14)
    2008-09-26  08:04
  13. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 08:0414.
    megkérdezhetem,hogy védekeztetek?
    előzmény:
    gyo67 (12)
    2008-09-26  08:01
  14. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 08:0213.

    attól,hgoy cigit szívsz,vagy károsodik a baba,vagy nem.viszont ha nem szívsz ,akkor nagyobba  valószínűsége,hogy nem.

    ígyis bőven elég genetikai probléma lép fel, és egyéb rendelleneséég,miért akarja valaki készakarva növelni a gyereke esélyét  arra,hogy beteg legyen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (9)
    2008-09-26  07:53
  15. 2008. szeptember 26. 08:0112.

    Én csak a saját esetetmet tudom..cigiztem,azt sem tudtam,hogy terhes vagyok,abszolút semmi jele nem volt a terhességnek,menszesz rendesen 28 napra,nem voltam sem rosszúl,se nem kívántam semmi,annyi,hogy elkezdtem fogyni,három hónap alatt semmiféle megerőltetés vagy sport nélkül leadtam majd 10 kilót..jún.2-án nem jött a menszeszem,gondoltam várok pár napot míg dokihoz megyek,nem rohanok egyből,de mikor már eltelt 10 nap és sehol semmi,dokihoz mentem,aki ismerős is ráadásúl,az mikor megvizsgált,csak hümmögött,majd átvitt egy másik orvoshoz,aki ultrahanggal megnézett,és akkor akadtam ki teljesen,mikor kiderűlt,kb.4 max.4és fél hónapos magzat van bennem..Aznap este 9-kor meg is mozdúlt,majd teljes ídőre 3900 grammos ép egészséges fiú anyukája lettem..A cigit nem hagytam el teljesen,szó szerint néha kívántam kaja után néha rágyújtani..Fiam akiről írtam,jövő hónapban lesz 19 éves,ép,egészséges,majdnem két méteres,első éves egyetemista Kolozsváron levelező szakon..Tehát nála semmiféle károsodást nem okozott hálistennek a félidőig napi több szál,majd azután néha egy szál cigi..

    Ja,és végig fogytam a terhesség alatt,14 kilóval voltam kevesebb szűlés után,mint amikor kb. teherbe estem.. Az orvos szerint a fiam belőlem táplálkozott..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  16. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 07:5911.

    és mi jót tesz pl a cigi?semmit.megnyugtat?rágjál tic-tacot.

    igenis már 1szál cigaretta is érezteti hatását a szervezetben!semmi értelme,akkor meg minek.

    a vörösborról is sokan elfelejtik,hogy csak mértékkel jó, napi 1deci

     

     "Bizony, amíg még nem tudod, hogy terhes vagy, nem is károsíthatod a babát." persze...mint a kickboxos,aki a meccs után adott életet 7hónapos babájának,és nem is tudottt róla.vagy a sok 'nagylány' aki félidőben jön rá,hgoy terhes.

     

    bíztassuk még a dohányosokat,alkoholistákat.

    az első hónapban szabad káros szenvedéllyel élni!neked is jó,mert kevesebb ideig élsz, elrohada  tüdőd, és a környezetednek si jó!az alkohol se pusztítja az agysejteket.ez csak valami scifi,mi???

     

     

    előzmény:
    Eperke2222 (7)
    2008-09-26  07:25
  17. Torolt_felhasznalo_431671
    Torolt_felhasznalo_431671
    2008. szeptember 26. 07:5410.

    " Viszont a káros szenvedélyekről sokan addig nem is mondanak le - mivel nem tudják, hogy kellene"-miért ha magadat károsítani jó?

     

    mivel az alkohol, a dohányzás,és a drog az  élvezőjét is károsítja, nyilván a babócát is károsíthatja.

    amúgy sem kéne ilyen káros szerekkel élni, drága(500fölött van 1cigig), és megrövidíti az életedet,és az agyadat, és meghosszabbítja a szenvedésed életed végén(pl tüdőrák)

     

    főleg,ha valaki nem védekezik,nyilván mint felelősségteljes felnőtt ember,eszébe kell,hogy jusson,hogy terhes maradhat.

    ilyenkor nyilván nem él káros szerekkel,mivel valószínűleg babát szeretne.ha nem szeretne,védekezne,és nem lenne terhes:)

     

    nem értem,mi visz rá egy embert,hogy füstöt harapjon,büdössé váljon, és még fizessen is ezért...nomeg hogy elbutítsa az agyát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  18. Torolt_felhasznalo_730927
    Torolt_felhasznalo_730927
    2008. szeptember 26. 07:539.

    Nekem például anyám mesélte (neki azt mondták, hogy meddő, így nem is nagyon gyanakodott terhességre, sőt, a menzesze is össze-vissza jött meg), hogy a második hónap táján a terhességi tünetek miatt ment el orvohoz (rosszullétek, stb) és akkor derült ki.

    Viszont ő dohányzott, sőt még lefulladt autót is tolt, nem tudván, hogy terhes. Illetve heti 2-3 szál cigit is elszívott a terhesség alatt, mert néha annyira kívánta már. Az alap egészségi állapota miatt azt mondták neki, hogy vagy szellemileg vagy testileg fogyatékos leszek, ehhez képest köszönöm jól vagyok :)

     

    Csak pont az ilyen sztorik miatt érdekelt, hogy akkor most hogy is működik ez, mert mint ahogy nála is, előfordulhat, hogy tényleg jó későn veszi valaki észre, hogy terhes. Vagy azért, mert nem tervezett terhesség és fel sem merül a gyanú, amíg az egyéb tünetek nem jelentkeznek és nem jut el orvoshoz.

    előzmény:
    csontkollekció (8)
    2008-09-26  07:41
  19. 2008. szeptember 26. 07:418.

    Az orvostudomány szerint a terhesség elvetél ebben az esetben, ha ilyen koraterhességben károsodik. Gyakorlatilag pedig, ha megszületik egy rendellenes gyermek akkor a jó Isten a megmondhatója, hogy éppen mikor érte a károsodás.

    Sajnos nagyon sok problémás gyermek van ilyen olyan okokkal.

    Az sem biztos, hogy ezek már nem a felelőtlen önpusztító életmód következményei amik már akkor károsítják a pete ill. a hímivarsejtet amikor még a gyermek pajzán gondolat sincs.

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2008-09-26  06:59
  20. 2008. szeptember 26. 07:257.

    Bizony, amíg még nem tudod, hogy terhes vagy, nem is károsíthatod a babát. Ha károsítod, akkor el is megy és jó eséllyel észre se veszed, szimpla menstruációnak tűnik.

     

    Aztán a későbbiekben persze, mikor már tudod, akkor úgyis vigyázol. Alkohol kis mértékben - vörösbor elsősorban - jót tesz,lazítja az izmokat, méhét is, ami ellazít és megelőzi a keményedést, görcsöt. Nekem volt h görcsölt a hasam olyan 4 hónaposan, doki hazaküldött h igyak egy fél konyakot, feküdjek le és délben hívjam újra  Egy-egy szem gyógyszer, egy pohár bor, 1 szál cigaretta nem teszi tönkre azt a gyereket, nem kell és nem is szabad ilyen drasztikusan felfogni. Persze felelőtlennek se szabad lenni.

    Cigaretta amúgy nem oxigénhiányt okoz a gyereknél, tehát nem úgy kell elképzelni, h gomolyog a füst a baba körül... hanem érszűkületet okoz, így nehezebben jut el a köldökzsinóron át a tápanyag - na jó az oxigén is - a bébihez.

     

    Nem szabad túlizgulni meg túlreagálni ezt a vigyázás-dolgot, bár ez most nagy divat, hogy a széltől is magunkat, de persze nem szabad felelőtlenül viselkedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  21. 2008. szeptember 26. 07:116.
    Nekem ezt egy genetikus mondta, hogy szerintem jól tudom.
    előzmény:
    horita (5)
    2008-09-26  07:09
  22. 2008. szeptember 26. 07:095.
    Az első időszakban amíg nem tudja hogy terhes és iszik, cigizik stb. nem lesz probléma mert a megtermékenyült petesejt ilyenkor még tele van őssejtekkel és meggyógyítja magát. Ha pedig olyan nagy károsodás éri amit már nem tud meggyógyítani akkor elvetél. A lényeg hogy legkésőbb az 5. héttől azért szokjon le a káros dolgokról. Addigra már úgyis észre kell hogy vegye a terhességet pl. a mestruáció elmaradásából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  23. 2008. szeptember 26. 07:034.

    Szia!

    A természet erre találta ki a "mindent vagy semmit" törvényét. 12 hetes koráig a magzat, ha olyan behatás éri, vagy úgy károsodik, hogy "elmegy", (nem fejlődik, spontán vetél, stb) vagy megmarad, de akkor nem lesz baja. Ez jellemző gyógyszerek és élvezeti szerek által kiváltott hatásra is.

    Sőt. Tegnap hallottam egy előadáson Zacher Gábor doktor úrtól, ho pl a drogos nőknek sok esetben peteérésük sincs, a természet így védekezik. (Ezt én sem tudtam...)

    így gyakorlatilag persze, a káros szenvedélyekkel fel kell hagyni a tervezett terhesség előtt, de ha vki "véletlenül" lesz várandós (bár a véletlen sztem erre buta szó, dehogy véletlen, hát vmi nem volt okés a védekezésben, vagy akarták is), akkor sem feltétlenül kell magát főbe lője, mert pl koraterhességben elment bulizni, vagy erős gyszert szedett, vagy cigizett.

    Természetesen, aki tervezi a várandósságot, de direktben nem mond le ezekről a szenvedélyeiről-na az nem normális.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  24. Torolt_felhasznalo_129606
    Torolt_felhasznalo_129606
    2008. szeptember 26. 07:013.

    Persze, hogy károsítja. A dohányzás és az alkohol tanulási zavart , magatartászavart, koraszülést, eredményezhet, ill. gyakrabban lesz beteg a gyerek.

    A cigaretta amikor az anya szívja, oxigénhiányt okoz a magzatnál, mármint az agyában. 

    Az alkohol szintén ezeket a zavarokat okozza. 

    Szóval ez nem játék- szerintem. 

    Abszolút ne cigizzen és igyon, akinél tervben van a baba. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40
  25. 2008. szeptember 26. 06:592.

    minden terhességgel foglalkozó cikk, tudományos beszélgetés orvosokkal, internetes honlap, könyv stb. foglalkozik ez idő alatt ...

     

    ... a magzat károsodHAT

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730927 (1)
    2008-09-26  05:40

Címlap

top