Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OVIS betegségek

Torolt_felhasznalo_617945
Torolt_felhasznalo_617945
Létrehozva: 2008. november 22. 06:32

Sziasztok!

 

Nagyobbik gyermekem szeptemberben kezdte az ovit, azóta folyamatosan beteg!

Először őt ápolom, majd kistestvérét, és végül Én is elkapom!

Szeptember óta háromszor voltunk már antibiotikum kúrán!

Eddig Én nem voltam beteges, de most, állandóan Én is elkapom a gyerekektől!

Már nagyon nehezen viselem!

Közben meg a rokonság, azzal fáraszt, hogy ez így nagyon nem normális, meg más gyerekek nem ilyen betegesek…..

Igaz ez?

Nálatok, hogy telt az első év a közösében?

És tudok-e valamit ajánlani immunerősítésre, eddig csak C-vitamint adtam a családnak!

Köszi!

  1. 2008. november 22. 10:5226.

    Sziasztok!

     

    Nem olvastam végig, lehet már írta valaki, de ha hiszel a homeopátiában akkor heti egy ampulla oscillococcinum és mellette egy hétig echinacea d4 (napi 1x5 bogyó), majd 1 hét szünet majd egy hét szedés és így tovább. Az oscillo az vírusos megbetegedésre van az echinacea meg baktériumos fertőzésekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. november 22. 10:5125.

    Szia!

    Mi is ebben a cipőben járunk sajnos. Amit én most ki fogok próbálni az az immuno-kid nevű antibiotikum. Nekem a barátnőm ajánlotta ezt, azt mondta, hogy egyáltalán nem volt beteg a gyerek. VAgy ha el is kapta akkor is max két-három nap és nagyon gyenge lefolyású, simán tudott vele oviba menni. A neten is utána néztem fórumokon és mindenki ilyen jó véleménnyel van róla. Sajnos egy kicsit drága, mert kb 3000-3500 ft egy hónapra, de még igy is megéri, ha már csak a  betegségek közben gyógyszerekre elköltött pénzt nézed akkor is.

    Sok sikert és gyógyulást!

    Kata 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  3. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. november 22. 10:4824.
    (csak zarojelben jegyzem meg, hogy van bizonyos esetekben koze az eletkornak a dologhoz, mert a skarlat pl nem szokott elofordulni ket eves kor alatt, a haromnapos laz meg mar nagyobb gyerekeknel sem fordul elo. a magyarazatat nem tudom, biztos van neki, de meg sosem vettem a faradsagot arra, hogy utana nezzek. egy felnott immunrendszere amugy fejlettebb, "erosebb", ezert altalaban meg sem kottyan neki egy mulo gyereknatha virusa.)
    előzmény:
    mocli (23)
    2008-11-22  10:31
  4. 2008. november 22. 10:3123.
    Gyerekvírus Ha ha ha! Jó fej ez a doki! A vírus jön és válogat kor szerint. Aki csak egy nappal is betöltötte a 18-at azt már kikerüli. Vagy akit megtámad az gyerek, akit nem az már mehet szavazni, az már felnőtt? Akkor ez valami beavatási szertartás kéne hogy legyen. Hoznék egy zsák bacit és ha túléled és nem dőlsz ki, akkor mehetsz a felnőttek közé. Egyébként ha kidőlsz, nem vagy normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (20)
    2008-11-22  09:38
  5. 2008. november 22. 09:5022.
    Bírom az ilyen okos rokonokat. Szerintem teljesen normális, hogy az első fél/egy év ilyen. Örülj neki, hogy még otthon vagy a kicsivel. Munka mellett lenne igazán para. De vigasztaljon, hogy elvileg a kicsi már nem lesz ilyen beteges, mert a nagy révén már megismeri az immunrendszere a bacikat. Fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  6. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. november 22. 09:4421.

    oromkodok is :)

    szeptember ota nalunk ketszer volt enyhe lefolyasu natha, emiatt 3-4 napot hianyzott az ovibol (hetvege illetve oszi szunet par napja is hozzajott, de az ugye nem hianyzas), nem igenyelt egyik sem orvosi ellatast, igy nem is latta orvos.

    nem a harom betegseg sok osz ota, hanem a harom antibiotikum kura. vagy nagyon hamar eljar az orvosotok keze receptiraskor, es akkor az eleg problemas, vagy a gyerek tovabbi kivizsgalasra szorulna, illetve szakorvosi ellatasra.

    előzmény:
    pató (2)
    2008-11-22  06:59
  7. Torolt_felhasznalo_617945
    Torolt_felhasznalo_617945
    2008. november 22. 09:3820.

    Azt monta, ezek gyerek vírusok, egy felnőtet nem dönt le a lábáról!

    Én meg csak nézek, hogy ennyire gyenge felnőt vagyok!

    előzmény:
    mocli (19)
    2008-11-22  09:31
  8. 2008. november 22. 09:3119.

    Hát ez tök jó Nem kellene elkapni

    Miért mit gondol? Az ember direkt elkapdossa a nyelvével az arca felé repkedő bacikat?  Netalán vadászunk rájuk és tömjük a szánkba? Ez nevetséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (17)
    2008-11-22  09:22
  9. 2008. november 22. 09:2718.

    Szia!

    Nálnuk ugyanígy volt, de szerencsére már elmúlt ez az időszak, szerintem nálatok is ez az év lesz ilyen macerás, aztán már nem jönnek ilyen sűrűn a betegségek.

    Ja, és mire kikúráltam mindenkit és én elkaptam, az sokkal rosszabb lefolyású lett, talán mert addigra még többet gyűjtöttem be a bacikból.

    Szóval fel a fejjel és ne aggódj! Na meg ne hallgass a negatív megjegyzésekre, bármilyen nehéz is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (17)
    2008-11-22  09:22
  10. Torolt_felhasznalo_617945
    Torolt_felhasznalo_617945
    2008. november 22. 09:2217.
    Tegnap azt mondta a házi dokim, hogy nem kellene elkapni a gyereketől ezeket a betegségeket, szerinte ez nem normális!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. november 22. 09:0716.

    Gyerekek között dolgoztam és én is elkaptam tőlük mindent de mindent a náthától kezdve a torokgyulladáson és kötőhártyagyulladáson át a fejtetűig. Persze nem lehet bizonyítani hogy melyik baci honnan jött. Veszélyeztetett terhes voltam emiatt, dolgoztam de terhesen is sokat voltam beteg. Aztán amikor itthon voltam a gyerekemmel, nagyon keveset voltunk betegek, szinte egyáltalán. Most mióta oviba jár, hazahoz megint mindent.

     

    Én gyerekként nem voltam beteges, nagyon ritkán, akkor is hasmenés hányás miatt...

     

    Nem tudom mit kéne tenni. Edzettebbnek kellene lenni, járni úszni, szaunázni. A szauna nagyon jó. Az úszás is, nem terheli a gerincet és megmozgat minden izmot.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  12. 2008. november 22. 09:0315.

    Echinacea Angustifolia 5ch homeopátiás golyócskák. 530ft a patikában. Immunerősítésre.

     

    Szeptembertől az én fiam sem járt az oviba egy hétnél tovább. Az utolsó betegsége kéthétig tartott és kétféle antibiotikumot kapott, persze nem egyszerre, hanem egymás után, mert az elsőtől nem gyógyult. Már azon voltam, nem viszem oviba. Én is mindig elkaptam a betegségeket ,de enyhébb formában.

     

    Mások tanácsolták ezt a bogyót, állítólag, azóta nem beteg a kislánya, mióta ezt szedi. A neten is olvastam róla hasonlót. Aztán megkérdeztem még a dokinkat is, azt mondta ő is,hogy ez jó, adjam nyugodtan a gyereknek.

     

    Úgy kell szedni,adni, hogy egy hétig napi 5 golyó egyszerre ,ha lehet szopogassa el, de nem gond ha szét rágja. Aztán egy hét szünet, és aztán megint egy hétig napi öt golyó, és megint egy hét szünet és így tovább. Őszi téli időszak alatt ajánlják szedni. Én is szedem.

     

    Most két hetet volt egyfolytában oviban, nem beteg, remélem nem is lesz az. Hogy most a bogyótól, vagy amúgy is túllépte volna ezt a beteges időszakot,nem tudom. De reménykedem benne nagyon, hogy végleg vége a beteges időszaknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  13. 2008. november 22. 08:3614.

    ne aggódj,a gyerektelenek állati okosakat tudnak mondani erről a témáról...

     

    mi nem vagyunk betegesek,talán mert  fiam ősztől-tavasz végéig kapja a béres cseppet,gyerek multivitamint és az oscillococcinumot is.

     

    így betegség nélkül telt el a bölcsi a kiscsoport és már a középső fele is....

     

    próbálj ki másfajta vagy nagyobb dózisu vitaminokat.hátha....mert önmagában a c vitamin kevés.

     

    dolgozó anyaként nem is tudom,hogyan oldanánk meg az állandó táppénzt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  14. 2008. november 22. 08:3313.

    Sziasztok!

     

    Véleményem szerint semmi másról nincs szó, csupán arról ha a gyermek közösségbe kezd el járni, legyen az első közösségnek bölcsőde/óvoda, olyan vírusokkal és baktériumokkal találkozik a nagyobb közösségben, amikkel otthon nem.

    Igen ez általában természetes és akármilyen hihetetlen még normális is, hiszen az immunrendeszere nem igazán erős a kórokozók hada ellen.

    Biztos nagyon rossz betegen látni őt, ápolni, a drága gyógyszerekről nem is beszéljek amik lehúzzák igencsak a család pénztárcáját, de hidd eltelik akár több hónap is , mire ellenállóbb lesz.

    Általában nem hiába mondják hogy a 6-7 éve kor az amite a gyermek immunrendszere ellenállóbbá válik. Kitartás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. november 22. 08:0512.

    Somi Ildikót én is csak ajánlani tudom.

    Lekopogom, a fiam az első ovis évet betegség nélkül végigjárta:-) Ehhez képest a kicsi kb. 6 hetente volt taknyos, de más baja neki sem volt.Idén benyaltunk egy vírust, én kezdtem, majd mindkét gyerek - kórház lett a vége. Hol egyik, hol másik, végül mindkettő. Azóta nem voltak betegek.

    A fiam ilyen multis rágótablettát szed, de inkább csak azért, mert nem eszik gyümölcsöt.

    A rosszindulatú megjegyzéseket pedig engedd el a füled mellett. Nem tehetsz róla. A dolgozó szülők egy köhögéssel nem fognak otthon maradni a gyerekükkel, mert nem biztos, hogy megtehetik. Vagy egy orrfolyással. Így köhögő, orrfolyós gyerek mindig lesz a csoportban, ennek pedig egyenes következménye, hogy mások is megbetegedhetnek tőlük. 

    előzmény:
    Maches (8)
    2008-11-22  07:58
  16. 2008. november 22. 08:0511.

    Szia!

     

    Tényleg nagyon sokan betegesek eleinte, amikor közösségbe kerülnek. Az én kisfiam tavaly szeptemberben kezdett bölcsibe járni, állandóan beteg volt, abba is hagytuk, mert itthon voltam én is a kistesóval. Az idén szeptemberben ovis lett, elkezdtük adni neki a Forever Kids multivitamint, eddig egy napot hiányzott betegség miatt /kopp-kopp/, pont a négy napos hosszú hétvége előtt lett beteg. Láz, orrfolyás, de nem kellett antibiotikum. Nyilván egy év alatt sokat erősödött az immunrendszere, meg elég későn is kezdte az ovit /3év 8hó/, de most hiszek ebben a vitaminban. Sajna patikában nam kapható, terjesztőktől lehet beszerezni, elég drága, de nekünk megéri. Ha az ismerőseid között érdeklődsz, biztos találsz valakit, akinél be lehet szerezni. Én még a bioplaza.hu-n is megtaláltam, ott meg lehet rendelni, de úgy még drágább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  17. 2008. november 22. 08:0310.

    A rokonok mindig nagyon okosak, főleg ha nincs ovis gyerekük.

    Nálunk is így volt mindkét gyerekkel, az első ovis év 1-hét betegség, egy hét bejárás, a következő már jobb volt, az utolsó évben már többet voltak oviban, mint otthon, az iskolából viszont már alig hiányoztak, általában csak a téli influenzajárvány  idején.

    Kitartás, mire iskolába mennek ők is megedződnek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  18. 2008. november 22. 08:029.

    Szia!

     

    Átérzem a problémád, nálunk is ez volt a helyzet. 3 nap ovi. Ez idő alatt benyaltak valami bacit, másfél hét vagy két hét betegállomány. Majd újabb 3 nap ovi, megint baci... Ebből állt az első fél évünk mindkét Manóval.

     

    A dokinénink javasolt egy kúrát. Nem tudom mi volt a neve a szernek. Abban gyengített bacik voltak, meg az alkatrészeik. Folyadék volt, ampullákban. 1 hónapig minden héten 3x kellett inniuk a manóknak, majd utána még két hónapig hetente egyszer. Elkezdtük a kúrát novemberben, februárban már egész sokat jártak oviba.  Áprilisra már rekordokat döntögettünk ovoba járásban. Viszont, rettegtem a következő ovi évtől, hogy nyár után újból jön a betegeskedés (sok gyerek kis helyen együtt, beteg gyereket is bevisznek nálunk stb), de pici náthánál nem volt több.

     

    Vagyis volt, bárányhimlő és társai, de ezt nem számolva tényleg semmi.

     

    Ha gondolod  kérdezz rá a dokitoknál. Az ára sem olyan vészes emlékeim szerint, de ez már 3 éve volt.

     

    Jobbulást Nektek! Azt én is észrevettem, hogy ezek az óvodai bacidögök a felnőtteket tök padlóra tudják tenni...

     

    Di

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  19. 2008. november 22. 07:588.

    Ne izgulj, ez szerintem is természetes. Bekerül egy más közegbe, amihez hozzá kell szoknia. Otthon vigyáztál rá, mindent tisztán tartottál, most pedig kikerült a "vadonba". A nagyfiam első éve úgy telt, hogy max. 2-3 hetet járt egyfolytában, aztán 2 hét betegség, majd újra előlről. Nekünk azért szerencsénk is volt, mert általában csak orrfolyás és köhögés volt, antibigyó nem kellett. A dokink egyébként sem szívesen adja. Megelőzésre próbáld az Immuno tabs tablettát. Immunerősítős vitamin készítmény, vagy a béres cseppet. Én ezt a kettőt 1-2 havonta felváltva adom. A rágótablettát reggelenként, a bérest reggel-este. A 2 évesnek 7-7 cseppet, a 6 évesnek 10 cseppet + mivel c vitamin is kell hozzá, cebion cseppet is teszek a teába alkalmanként 10-10 cseppet. Már csak azért is ajánlom a bérest, mert a kisebbik fiam bronhitises, és a kórházi szakorvos azt ajánlotta megelőzésre és erősítésre is. Vagy nézz utána a homeopátiának, esetleg keress egy homeopata orvost. Van többféle homeo-immunerősítő készítmény. De az antibiotikummal vigyázz. Nem tudom konkrétan milyen betegségekkel küzdöttetek, de ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: http://www.gyogysapka.hu/ Egy ismerősömék gyermeke mandula műtétet úszott meg Somi doktornő segítségével. 

     

    Jobbulást, gyógyulást!

     

    Maches

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  20. 2008. november 22. 07:547.

    Szia!

    Szerintem is teljesen normális, hogy betegeskedik, ezen a gyerekek 90%-a végigmegy. Mi is így kezdtük az ovit 2 éve, az idén még most volt először beteg a nagyfiam.

    Sokféle vitamin van, kinek mi válik be, de talán a C vitamin a legfontosabb! Meg a kitartás!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  21. 2008. november 22. 07:446.

    Szia!

     

    Az én lányom is szeptemberben kezdett, hála Istennek csak náthái voltak eddig, most éppen csúnya köhögéssel van itthon.

    Azért van, amit megtehetsz! Lehet kapni immunerősitőket - mi tavaly a Multitabs Immuno Kid-et használtuk, minden másnap rágott el egyet; nem kapta el az influenzát és náthás is csak egyszer volt, egy napig!

    Azokat a védőoltásokat, amikkel sok baj meg lehet előzni, érdemes beadatni - pl. a pneumococcus ellenit. Egy sor légúti betegséget, rendszeres fülfájást, a tüdőgyulladás egy fajtáját megelőzheted vele - hogy csak a "veszélyteleneket" emlitsem. A bárányhimlő elleni is fontos (lenne)! Igen, mi is mind átestünk rajta, de azért a gyerekeinknek már nem kell, mert igenis lehet ez is veszélyes, alakulhatnak ki szövődmények, nem egy gyerek kerül évente vele kórházba. (Ha "simán" átvészeli - igy is nagyon kellemetlen!- akkor is maradhatnak hegek, ha nem vakarja; nekem is maradt a szemhéjamon is pl.)

    Az influenza ellenit a gyerekorvos nekünk nem javasolta (azt mondta, annyi törzse van, nem lehet tudni melyikkel találkozunk, ezért inkább ne adjunk be egy aluminiumtartalmú oltást), megelőzésként az Oscillococcunium nevű homeopátiás bogyót ajánlotta. 

    Sok sikert, jobbulást nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  22. 2008. november 22. 07:325.

    A lányom amikor elkezdte úgy 3 havonta volt beteg.

    Most már adok neki immunerösitőt,idén még nem volt.

    Viszont neki nem volt semmilyen gyermekbetegsége,a bárányhimlőt nem az oviban kellett volna összeszednie?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  23. 2008. november 22. 07:214.
    Szia! Ne hallgass a roszmaju megjegyzesekre!Ez -amit leirtal- normalis dolog.A gyerekek a kozossegben minden betegseget elkapnak.A kovetkezo evek mar nyugisabbak lesznek mert a szervezet ellenanyagot termel es kesobb amikor mar megszokja a kozosseget sokkal ritkabban lesz beteg.Vannak nagyon jo gyermekeknek kifejlesztett vitamin tablettak amit szeretnek a kicsik is .A gyogyszertarban bizonyara segitenek ha elmondod mit szeretnel es mi okbol.Sok sikert es kitartast!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  24. Torolt_felhasznalo_320745
    Torolt_felhasznalo_320745
    2008. november 22. 07:153.

    Szia,

     

    sajnos nálunk is hasonló a helyzet, a lányom már tavaly márciusban elkezdte az ovit, de még mindig állandóan beteg. Sőt ami ront a helyzeten, hogy nagyon rossz evő. Én is megkapom a családtól, hogy ez így nem normális dolog, meg hogy rossz vége lesz ennek, de nem tudok mit csinálni. Már több mint egy hónapja adok neki béres cseppet c-vitaminnal, meg a multi-immo kids vitamint, de nem igazán használ. Több félét kipróbáltunk már, de semmi. Addig amíg egy-egy köhögő, prüszkölő gyereket bevisznek az ovikba, sajnos ez van. Szerintem az ovik és a szülők is hibásak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32
  25. 2008. november 22. 06:592.

    Szia!

    Szerintem aki nem így van a betegségekkel ovi kezdésnél,az tegye össze a kezét és örömködjön!(bocs remélem senkit nem sértettem meg)Az én fiam egy évig járt bölcsibe és ott is betegeskedett,most szept.óta óvodás és eddig minden hónapban volt valami baja.Márciusban jön a kistesó és gondolom ez majd hatványozódik azzal,hogy ő is elkap majd mindent.Természetesen én is mindent elkapok tőle,azzal a különbséggel,hogy míg rajta átmegy pár nap alatt,addig én sokkal jobban megszenvedem.(persze ezt nem bánom)szerintem ne törődj az okoskodó tanácsokkal ,valahogy ezen az időszakon is túlesik az ember.A barátnőm fia bölcsit,lánya óvodát kezdett szeptemberben és ők is állandóan otthon vannak.Nálunk semmi vitamin nem jött be...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617945 (1)
    2008-11-22  06:32

Címlap

top