Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi ház alaprajz Sos!

choccolate
Létrehozva: 2009. szeptember 25. 12:09

Sziasztok!

 

Hatalmas kéréssel fordulnék azokhoz,akik 80-90 m2-es családi házban élnek.

Nagyon hálás lennék annak, aki el tudná küldeni nekem a családi háza alaprajzát (homlokzati, gépészeti terv stb). Amiért fontos lenne: a férjemmel dilemmázunk, hogy építkezzünk-e vagy építsük be anyósomnál a tetőteret. Én az építkezés mellett vagyok és többnyire a párom is. Telkünk van, és a tervek ahhoz kellenének, hogy árajánlatokat tudjunk bekérni, hogy mégis mennyire jönni ki nekünk az építkezés.

 

Ha valaki tudna segíteni ebben nagyon hálás lennék, fénymásolat is teljesen jó lenne!

 

Köszönöm előre is!!

  1. 2009. szeptember 25. 13:0226.

    Hát, igen.

     

    Szerintem sem leszel beljebb terverajzokkal sem, annál, amit írtam. Szerintem azzal számoljatok, hogy kb. 15 millió, aztán közben meglátjátok.

     

    Az alapszempontjaitok már jók kiindulásnak:

    nem generálkivitelező

    saját intézés, saját anyagbeszerzés (nagyon sokat lehet vele spórolni, sok mesternek itt fog legvastagabban a cveruzája)

     

    Jól mérjétek fel, mire lesz igényetek, az nagyon rossz, ha beköltözés után jöttök rá, fél méterrel szélesebb előszoba kellett volna, s ezt mondogatjátok 40 évig aztán... Ilyesmin ne spóroljatok.

     

    Én nem spóroltam szerkezeten, gépészeten, azt akartam, azok jók legyenek, tartósak. A burkolaton, szerelvényeken, villanykapcsolókon stb. viszont lehet, azt, ha lesz pénzetek, nem nagy ügy 1-5-10 év múlva kicserélni jobbra, ha úgy adódik.

    előzmény:
    choccolate (19)
    2009-09-25  12:52
  2. 2009. szeptember 25. 13:0225.
    Ez engem is érdekelne!!
    előzmény:
    BDia (23)
    2009-09-25  12:57
  3. 2009. szeptember 25. 13:0124.

    Köszönöm szépen, elgondolkodunk majd ezen is, egyelőre az a legnagyobb gondunk, hogy egyáltalán belevágjunk-e. Ehhez pedig jó lenne saccra tudni árakat.

     

    A telkünk megvan 714 m2, a beépíthetősége 30%, ebben úgy gondoom benne van a 80-90m2-es házikó, sőt még egy garázs is belefér később. Pince nem lesz, és csak egy földszintes házikóról lenne szó.

     

     

    előzmény:
    Zsu_Vp (22)
    2009-09-25  12:56
  4. 2009. szeptember 25. 12:5723.

    Szia!

    Ha nagyon sokmindent magatok csináltok, akkor mekkora különbséggel lehet számolni a szakemberek áraihoz képest?

    Az építkezés többi fázisára is jellemző ilyen nagy eltérés?

    Sajnos mindenhol csak a kivitelezők négyzetméter árait lehet olvasni, de szívesen venném olyanok tapasztalatait az építkezés árairól, akik maguk csinálták a nagy részét a munkáknak.

     

    És egy másik kérdés: régebben azt mondták, hogy drágább a többszintes ház a földszintesnél, mert az erősebb födém annyira megdobja.

    Ugyanakkor a földszintesre jóval nagyobb tető kell, ami köztudottan igen sok pénz. Mostanában egyre több helyről hallom, hogy a többszintes ház építése anyagilag kevésbé megterhelő. Mi az igazság?

     

    előzmény:
    Rubus (12)
    2009-09-25  12:31
  5. 2009. szeptember 25. 12:5622.

    Kedves Choccolate!

     

    Nekem egy kicsit fordítottnak tűnik a helyzet a Te esetedben. Javaslom, hogy ne egy kész házból indulj ki, hanem Ti igényeitekből, melynek megfelelően kiválasztotok egy teleket. Nagyon nehéz úgy otthont teremteni, ha csak a ház alapterületét veszed figyelembe. Javaslom, hogy már most a Ti igényeiteket felvázolva készítsetek egy-két skiccet és arra kérjetek ajánlatot. Hidd el, az a beruházó, aki profi, a skiccek alapján is tud nektek tanácsot, segítséget adni.

     

    Pár kérdést összeírtam, mely mind-mind befolyásolhatja az építkezés költségét. Nagyon fontos lenne tisztában lenni a kiválasztott telek adottságaival és az önkormányzat által megszabott beépítési feltételekkel. Itt gondolok többet között az alábbiakra:

     

    1. telek kiválasztása:

    - közművesítettség: meglévő közművek vannak, vagy még közművesíteni kell;

    - a telek fekvése: (benapozás, a szomszédos épületek (és építmények) helyzete, mert hiába lenne jó egy kellemes fekvésű nappali, ha az egy zajos  utcára vagy éppen a szomszéd óljaira néz;

    - a telek egyéb adottságai: pl. sziklás altalaj esetén drága az alapozási munka, de ha magas a talajvíz, akkor pl. a szigetelési költségek lesznek nagyok, szükséges-e az építkezés előtt geotechnikai szakvlemény beszerzése vagy sem (ez esetben javaslom, ha elfelejtitek a telket) stb....;

     

    2. a beépíthetőség feltételei között gondolok

    - a beépíthető telekméretre, melybe nem csak a ház, hanem a később építendő melléképületek és garázs is bele kell, hogy férjen, így ha kicsi a telek, lehet csak a ház fog rajta elférni

     - az elhelyezés típusa, pl. oldalhatáron álló beépítés esetén pl. az épületet a telekhatárra kell tenni, mely nagyban befolyásolja a helyiségek elhelyezhetőségét, hiszen a szomszédos ingatlan felé korlátozottak az ablaknyílás kialakításának lehetőségei, stb...

    - az előkert, oldalkert, hátsókert méretei meghatározzák az épület konturját is;

    - építménymagasság, melybe bele kell férjen esetleg egy tetőtérkialakítás vagy éppen egy alápincézés....

    - ügyelni kell arra, hogy egyes településeken az utcakép egységes kialakítása érdekében meg van szabva pl. az utcára néző homlokzat kialakításának feltételei (pl. ablakok elhelyezése, a homlokzat színválasztása), anyaghasználata, de a tetőfedés módja sem mindegy (tetőfedés anyaga, hajlásszöge, stb...);

     

    3. kialakítandó helyiseégek mérete, egymáshoz való kapcsolata - ez utóbbiakat befolyásolja e telek fekvése és az épület elhelyezésének módja, de a helyiségek mérete esetében nem mindegy, hogy gardróbot szeretnél és kicsi hálófülkéket, vagy éppen normális, használható méretű szobákat;

     

    4. az épület üzemeltetési és fennatrási költségei

    - lehet az épület építési költsége olcsó, de pl. ha pl. emiatt kimarad a hőszigetelés alulról az már később nem pótolható....

     

     

    Ez csak pár kérdés, melyeket érdemes mind végiggondolni, mert további rejtett költségeket idézhetnek elő. Lehet, hogy olcsó egy kiválasztott sablon épület, de előfordulhat, hogy ahol álmaitok telke van nem lehet elhelyezni, ha mégis, nem biztos, hogy a Ti ízléseteket fogja tükrözni.

     

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  6. 2009. szeptember 25. 12:5521.

    Téglából szeretnénk.

    Szerencsére a talaj tök jó sima, sávalappal gondolom én kivitelezhető, de ezt majd a tervező biztos megmondja.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (17)
    2009-09-25  12:48
  7. 2009. szeptember 25. 12:5420.

    Igen, ilyet én is hallottam....

    De biztos vagyok benne, hogy lehet azt olcsóbban is.

    Anyagbeszerzést mindenképpen magunk szeretnénk, és külön szeretnénk a munkafolyamatokra vállalkozókat keresni, nem szeretnénk generálkivitelezést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284241 (16)
    2009-09-25  12:47
  8. 2009. szeptember 25. 12:5219.

    Családtag, unokatestvér, nyilván nem ingyen, de nem is horribilis áron.

    Viszont kőműves, ács, víz-gáz szerelő sajnos nincs. Pedig ezek a legnagyobb tételek, jól sejtem?

    előzmény:
    ardian (15)
    2009-09-25  12:41
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 25. 12:4818.
    Alaprajzot küldeni nem tudok, de: minél messzebb az anyóstól!
    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  10. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. szeptember 25. 12:4817.
    Az árak függnek attól, hogy milyen téglából, ytongból, könnyűszerkezetes szendvicspaneles megoldással épül-e, hőszigeteléssel vagy anélkül, milyen nyílászárókkal, milyen gépészettel. Milyen a talaj, cölöp vagy sávalap kell. Ha bonyolultabb az alaprajz, akkor a tető is bonyolultabb, az ácsmunka is drágább lesz. Ha nem akarjátok később a tetőteret is beépíteni, akkor lehet laposabb a tető, talán kevesebb anyag kell bele.
    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  11. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2009. szeptember 25. 12:4716.

    Alapásásra 1 milla??? Jesszusom, nem semmi!

     

    Mi tervezőtől kaptunk 7-800.000.-Ft-os ajánlatot  Többet nem találkoztunk velük.

     

    Topikindító! Ha jól utánajártok az anyagbeszerzésnél, munkafolyamatoknál odafigyeltek, akkor meg lehet csinálni! Mindenképpen több helyről kell ajánlatot kérni, foglalkozni kell az egésszel, ez nagyon fontos!

    előzmény:
    Rubus (12)
    2009-09-25  12:31
  12. 2009. szeptember 25. 12:4115.

    A villanyszerelés bonyolultságtól függően fél-1 millió forint, ennyit tudsz levonni a sacc-per-kábé végösszegből. (Anyagok nélkül, munkadíjról beszéltem.)

    A festés burkolásnál mit jelent az ismerős? Ingyen dolgozik, vagy kedvezményesen? (Én különben óvnálak az ismerősöktől. Megjártuk vele mi is, már más is. Egy jó pillanatukban elvállalják, aztán szívják a fogukat, mert lenne más, jól fizető munka, ezért nem jönnek, későn jönnek, összecsapják, nem szépen csinálják, ugye, szólni sem lehet, mert szívességi munka...)

    előzmény:
    choccolate (14)
    2009-09-25  12:36
  13. 2009. szeptember 25. 12:3614.

    A villanyszerelést teljes egészében, apukám szerencsére villanyszerelő.

    És a festés -burkoláshoz van még ismerős.

    A többihez sajnos ajánlatokat kell kérnünk.

    előzmény:
    ardian (11)
    2009-09-25  12:31
  14. 2009. szeptember 25. 12:3613.

    A családi ház terv védett szellemi termék, nem lehet csak úgy küldözgetni!

     

    Különben sem mindegy árajánlatnál, hogy ugyanarról adják-e, ami majd megépül, vagy egy bármilyenről, így sokra nem mennél ezzel!

    (A kérésed kb olyan, mintha azt írnád, nadrágot vennél, mennyibe kerül egy nadrág a boltban?)

     

    Ha más tervéről készül, a Tiéd meg nem olyan lesz, csak "hasraütés" lesz az árajánlat, sokra nem mész vele! Megbecsülni a költségeket meg tökéletesen elég, amit Ardián ír, ezen felül minden mester fejből meg tudja becsülni ugyanígy!

     

    Keress inkább egy szimpatikus építészt a környezetedben, aki benne van az Építész Kamara tervezői névjegyzékében, az majd segít Neked ebben!



     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  15. 2009. szeptember 25. 12:3112.

    Szia!

    Mi most építkezünk, az elején még mi is kértünk árajánlatokat, de nagy lenyúlás volt az egész. Pl. alap ásás és föld telken belüli deponálása 1 millió, ezt mi magunk 25ezerből megoldottuk. Olyan árat kaptunk szerkezetkész állapotra, hogy annyi pénzünk az egészre nem volt. Az hogy a ház mennyibe kerül, attól is függ, hogy mennyire bonyolult az alaprajz, mennyi nyílászáród van, használtok-e bontott anyagot stb.

    Szia

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  16. 2009. szeptember 25. 12:3111.

    Mit tudtok megcsinálni?

    Nem rég fejeztünk be egy építkezést, nagyságrendileg talán tudok segíteni.

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  17. 2009. szeptember 25. 12:2810.
    Ezt én is így gondolom, és ezért szeretnénk utánajárni, hogy nagyjából mennyibe is kerülne ez nekünk.
    előzmény:
    ezüstlány (9)
    2009-09-25  12:27
  18. 2009. szeptember 25. 12:279.

    Jobban jártok az építkezéssel, mert

     

    1. jobb külön,

    2. ha már van telketek az előny,

    3. most csúnya leszek, de ha véletlen osztozkodás lenne, talán jobb egy kettőtök közös tulajdonát felezni, mint anyóséknál lévő tetőteret.

     

    Inkább kisebbet, később bővíthetőt tervezzetek, de az legalább a tiétek!

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  19. 2009. szeptember 25. 12:228.
    Köszönöm, megnézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284241 (4)
    2009-09-25  12:19
  20. 2009. szeptember 25. 12:217.
    Várj, nem is kell, itt is át tudom küldeni.
    előzmény:
    Pr_untyi (6)
    2009-09-25  12:21
  21. 2009. szeptember 25. 12:216.
    Megírnád priviben az emiled?
    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  22. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2009. szeptember 25. 12:205.
    Ha valamit saját magatok meg tudtok csinálni, akkor inkább építkezés - szerintem.
    előzmény:
    choccolate (3)
    2009-09-25  12:18
  23. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2009. szeptember 25. 12:194.

    Szia!

    Kész terveket találsz a wienerberger.hu-n, típustervek, amik megvásárolhatók. Bár a neten nincsenek gépészeti tervek, de talán kiindulásként jó lehet.

     

     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09
  24. 2009. szeptember 25. 12:183.

    Szerencsére van, amit meg tudunk csinálni saját magunk, de van amit nem, és ahhoz hogy árajánlatokat tudjunk kérni, mindjárt az alaprajzot kérnék, feleslegesen pedig nem akarunk terveztetni párszázezer ft-ért :(

     

    Azért köszönöm, hogy írtál!

    előzmény:
    ardian (2)
    2009-09-25  12:15
  25. 2009. szeptember 25. 12:152.
    Ebben nem tudok segíteni, de abban igen, hogy manapság minimum 180 ezer/m2-es árral számolj. Felfelé határ a csillagos ég... :-)
    előzmény:
    choccolate (1)
    2009-09-25  12:09

Címlap

top