Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Netes parfüméria

kics
Létrehozva: 2010. Április 29. 19:24

Sziasztok!

 

A véleményetekre volnék kíváncsi, hogy mennyire megbízhatóak az online parfümériák? Rengeteg van belőlük és persze mindegyik azt állítja, hogy 100%-ban eredeti parfümöt kínál. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Az eddigi két hasonló témájú topik nem sok hozzászólást ért meg, ezért próbálkozom.

 

Előre is köszi: 

Kics

  1. 2012. május 17. 01:1445.

    Sziasztok,

     

    D&G Light Blue edt 25 ml, eredeti (Douglas-ből), eredeti csomagolással, dobozzal.  Ajándékba kaptam, és nem akartam továbbadni, ezért párat fújtam belőle (kb. 10% hiányzik), de nagyon nem az én világom :)

    Nagyon jó áron adnám, Budapesten :)

     

    Ha érdekel, írj privit!

    előzmény:
    kics (1)
    2010-04-29  19:24
  2. 2012. május 16. 10:2944.
    Én a parfümcentertől rendelek minimum 2éve, nagyon jófejek és nekem nem mindegy, hogy meg tudok-e spórolni 6-7-8 ezer forintokat, ha parfümöt veszek magamnak, vagy családnak...a sok negatív kritikát meg nem is értem, hogy nem eredeti és hasonló badarságok...attól, hogy nem boltban veszed, még a törvényt a webshopoknak is be kell tartani...sőt, rájuk talán még szigorúbban vonatkoznak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2010. október 20. 11:0343.

    Hát ja. Csak ha már volt eredeti parfümöd, akkor a csomagolását is meg tudod különböztetni. És ha vettél már eredetit egy helyen, akkor oda vissza tudsz járni, és mindig ott megvenni. Egyébként 3 ilyen "aluljárós" helyet is ismerek, ahol eredeti parfümöt árulnak, a többit nem próbáltam. (Azért írtam idézőjelben az aluljárót, mert nem mindegyik aluljáróban van, csak az a stílus.) Szóval persze, kell hozzá fifika, nyilván akiknek van annyi pénze, hogy megteheti, hogy douglasben vásárol, annak tök jó dolga van, jó neked, de aki van, aki meg szeretné spórolni ezt a pénzt, és mégse akar hamisítványt venni. 

    Szóval aluljáró: ugyanolyan megbízható, mint a netes parfüméria. Vaterán viszont megcsinálják, hogy lefényképezik az eredeti parfümöt, de nem az eredetit árulják. De ott meg kiderül az értékelésekből. Meg abból, hogy kétszer akkora üveget fele annyiért akarnak adni, mint amennyiért az aluljáróban lehet kapni. 

     

    előzmény:
    jujube (28)
    2010-04-29  22:35
  4. 2010. szeptember 27. 09:2742.

    Sziasztok!

    Hát ahogyan a neten rákerestem és találtam, a parfumcenter.hu nevű áruházzal többen is megjárták. Sajnos köztük én is.  Senikinek nem ajánlom, hogy rendeljen tőlük. Nekem ilyen parfümöt küldtek ki:

    http://www.youtube.com/watch?v=5FlTHx8TTw4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_843312
    Torolt_felhasznalo_843312
    2010. szeptember 5. 10:4241.

    Sziasztok!

    Mi a véleményetek a myparfum.hu-ról? Elég jó árai vannak, eredetiek a parfümök? Megbízható? Valaki rendelt már tőlük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_289040
    Torolt_felhasznalo_289040
    2010. augusztus 14. 09:3440.

    Nem szükséges internetes parfümériákban gondolkodni kizárólag. Az aukciós oldalakon is nagyon gyakran botlani eredeti, értékes, ritka, esetleg már forgalomból kivont termékekbe, melyeket magánszemélyek (gyűjtők) árulnak.

     

    Én pl. már három üveg Moschust rendeltem Németországból (Green, Indian, Wild Love), de még egyikkel sem fürödtem be. Évek óta őrzik a frissességüket ezek az olajak, és érződik, hogy nem hígították őket.

     

    Lassan-lassan ébredezik a közbizalom az e-kereskedelem irányába. :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. május 2. 23:5339.

    Szia!

     

    Én még csak az Illatfelhőtől rendeltem, teljesen meg voltam elégedve velük A parfümök eredetiségét illetően csak annyit mondanék, hogy 2 hete sikerült Cacharel Promesse-ből a fülhallgatóm zsinórjára is fújni, és még mindig lehet érezni, ennyit a tartósságról Nem kell mindent elhinni a webshop-elleneseknek, ha drágábban akarnak vásárolni, az az ő bajuk ;) Szerintem rendelj nyugodtan.

    előzmény:
    kics (1)
    2010-04-29  19:24
  8. 2010. Április 30. 14:5838.

    Sziasztok!

     

    Csak, hogy még legyen alkalmatok hozzászólni!

    előzmény:
    kics (1)
    2010-04-29  19:24
  9. 2010. Április 30. 11:5337.

    Mint írtam visszavette az eladó a parfümöt. Épp azért írtam a teszveszt, hogy onnan ne.

    De nekem netes parfümériával még nem volt rossz tapasztalatom. Legalábbis azokkal a parfümökkel nem, amiket én rendeltem.

    előzmény:
    Cirka (35)
    2010-04-30  09:05
  10. 2010. Április 30. 09:0736.

    Régebbi illatok esetében van, hogy 100 %-kal többe kerül.

    előzmény:
    jujube (28)
    2010-04-29  22:35
  11. 2010. Április 30. 09:0535.

    Szia!

     

    Én már csak interneten rendelek parfümöt, mindig ugyanazt, idestova már 5 éve, szóval az eredetiséggel már nem tudnak átverni.

    parfum.hu, parfumcenter.hu, parfumbolt.com, ezektől rendeltem már, mindig eredetit kaptam, jóval olcsóbban a bolti árnál.

    A teszveszen viszont egyszer megszívtam, erdetinek árult parfüm gagyi volt, se az üvege, se az illata nem volt okés. De korrekt volt az eladó, visszavette a cuccot. Állítása szerint ő eredetinek hitte, ráadásul a Dougles nagykerből vette.

     

    Na nekem ez a tapasztalatom, ja és az online boltok is visszavásárlási garanciát biztosítanak, szóval egy próbát szerintem megér

     

    idézet:
    hannah* (34)
    2010-04-30 08:04:35
    Jó duma ez a Douglas nagyker!
    előzmény:
    hannah* (34)
    2010-04-30  08:04
  12. 2010. Április 30. 08:0434.

    Szia!

     

    Én már csak interneten rendelek parfümöt, mindig ugyanazt, idestova már 5 éve, szóval az eredetiséggel már nem tudnak átverni.

    parfum.hu, parfumcenter.hu, parfumbolt.com, ezektől rendeltem már, mindig eredetit kaptam, jóval olcsóbban a bolti árnál.

    A teszveszen viszont egyszer megszívtam, erdetinek árult parfüm gagyi volt, se az üvege, se az illata nem volt okés. De korrekt volt az eladó, visszavette a cuccot. Állítása szerint ő eredetinek hitte, ráadásul a Dougles nagykerből vette.

     

    Na nekem ez a tapasztalatom, ja és az online boltok is visszavásárlási garanciát biztosítanak, szóval egy próbát szerintem megér

     

    előzmény:
    kics (1)
    2010-04-29  19:24
  13. 2010. Április 30. 07:2733.

    csak egy megjegyzés, az a kis drogéria ahova járok az is netes parfüm vásárló, kért tanusitványt az eredetiségről 

     

    ha meg tutira akarsz menni, a gyáriszámalapján érdeklödsz a gyárnál ,hogy készülte nálluk ilyen tételszámu parfüm egyáltalán

     

    ha neten árulsz parfümöt(akármit), akkor nemkell frekventált helyeken üzletet bérelni, ahhoz eladokat, és járulékot, rezsit fizetni, enyi százalékkal kevesebbért árulhatod öket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 30. 06:3632.

    Miért feltételezed? Nyilván hányni is tudnának, nem? Hehehe....

    Nem, egyáltalán nem sok ennyi helyre fújni. És ne feltételezgess ilyeneket, sőt, azt sem, hogy szar parfümöt használok :) Korábban a dior volt, most dkny, nemsokára ismét dior... 

    előzmény:
    jujube (25)
    2010-04-29  22:12
  15. 2010. Április 29. 23:1831.

    Egyértelműen Illatfelhő.hu!

    Tudom, hogy eredeti parfümöket árulnak, ezer éve tőlük vásárolok, és nagyon meg vagyok velük elégedve, az meg nevetséges, hogy a Müllerben egy parfüm már 15.000-25.000 Ft között van!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. Április 29. 22:3830.

    Bocs, elírás, tehát: ott sem bontják ki neked...  

     

    és zsákbamacska, Douglas

    Megyek aludni

    előzmény:
    jujube (28)
    2010-04-29  22:35
  17. 2010. Április 29. 22:3529.
    Köszönök minden eddigi véleményt, most megyek, de Ti csak írjatok! Jó éjt! Kics
    előzmény:
    kics (1)
    2010-04-29  19:24
  18. 2010. Április 29. 22:3528.

    Aluljáróban semmit nem ér a kifinomult orr, mivel ott sem pontják ki neked....azt a tesztert szagolhatod meg, ami esetleg eredeti.

     

    A Duglasban tuti nem sóznak rád hamisítványt.

     

    Nem szeretem a szákbamacskát, maradok a Duglasnál, mégha 40%-kal drágább is, de az legalább eredeti. És nem dühöngök hogy sok ezer forintért átbacták a fejem.

    előzmény:
    frida (27)
    2010-04-29  22:26
  19. 2010. Április 29. 22:2627.

    Tudom, fölösleges vitatkozni, de mint mondtam, annál többet tettem, minthogy tesztcsíkokat hasonlítsak össze. Parfümériában vettem a parfümüt, majd miután elhasználtam (egy éven keresztül naponta), azután vettem aluljáróban. Egy nagyon nehezen hamisítható különleges parfümöt. Amiből találkoztam hamisítvánnyal is.

    Vagy volt olyan, amiből csak aluljáróban vettem, de a parfümériából kaptam ugyanabból mintát. Így sem volt nehéz összehasonlítani őket.

    Nem is téged akarlak meggyőzni, mert látom, hogy nem hajlasz rá, hanem a többiek kedvéért írom le. Még egyszer: aluljárós boltban is lehet hamisítványokat és eredetieket is kapni. Meg kell tudni őket különböztetni. Akinek elég jó szeme és kifinomult orra van, az meg tudja. Persze csak olyan parfümnél lehet biztosra eldönteni orral, amiből már használtad az eredetit egy ideig. 

    előzmény:
    jujube (24)
    2010-04-29  22:10
  20. 2010. Április 29. 22:1526.

    Sziasztok!

     

    Nekem a myparfum-mel is jó tapasztalataim vannak.. olyannyira, hogy a második rendelésnél hiányzott a kupak, felhívtuk őket, mondták, hogy küldjük vissza, cserélik.. pár nap múlva érdeklődtem, hogy megérkezett-e a visszáru és még nem volt ott, de már útnak indították a csere parfümöt !

    idézet:
    blueme (16)
    2010-04-29 21:22:11

    Hát én meg épp őket nem ajánlom. Többen befürödtek vele...köztük én is majdnem...

    Rendeltem egy parfümöt, ami szerencsére? nem érkezett meg időben, így felhívtam őket és visszamondtam. 

    A telefonba egy totál debil nő össze-vissza beszélt.

     

    De ha egyszer hiányzott a kupak, akkor én meg azt nem értem, hogy lehetsz elégedett? Tuti valami gagyi, ugyanis az eredeti parfümök celofánba vannak csomagolva.

     

    Eddig az illatfelhőtől, nerolitól, parfümoutletről rendeltem, velük eddig elégedett voltam.

     

     

    előzmény:
    blueme (16)
    2010-04-29  21:22
  21. 2010. Április 29. 22:1225.
    Hú de sokk az a 3-4 hely1 miért nem elég? Szerintem annyira tömény ilyenkor az illat, hogy sok embernek menekülhetnékje van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297006 (23)
    2010-04-29  22:04
  22. 2010. Április 29. 22:1024.

    Ha az eredeti parfüm 15 ezer, akkor miért adná a hamisítványt 12 ezerért, amikor az még mindig nagyon drága, és nem sokan veszik meg még annyiért is! Ha 5 ezerét adja, akkor viszont még mindig szépen keres rajta, de ne higgye el senki, hogy az eredeti. 

     

    Éppen azért adja "csak" ennyivel olcsóbban, hogy az eredetiség látszatát fenntartsa...

     

    Az 5-ezres árat hülye lenne kirakni, pedig még ennyibe se kerül a hamisított, egyszerűen jó üzletpolitika csak. 

     

    Ált. 30-40%-kal olcsóbbak a gagyi parfümök az eredetinél, és ezt SAJNOS MEGTAPASZTALTAM! Megjártam már egy ilyennel, éppen a Blahán,  a DDA üzlet előterében lévő kínai parfümboltocskánál.

    előzmény:
    frida (20)
    2010-04-29  21:57
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 29. 22:0423.
    Hát, én nem fújok fel és állok alá, mert az igazi parfümök bizony elég drágák ahhoz (nekem legalábbis), hogy hagyjam szétfújódni :) én a szokásos helyekre fújok, általában 3-4 helyre. Jobbranyak, fül körnékére, balra, elölről dekoltázs, és csukló.
    előzmény:
    jujube (21)
    2010-04-29  21:59
  24. 2010. Április 29. 22:0422.

    Neked ez a véleményed és tapasztalatod, nekem meg az ellenkezője...

     

    A prémiumparfümöket nem is árulhatják akárhol, kizárólagos forgalmazóik vannak és ez általában RAJTA is szerepel a csomagoláson!

     

    Az megint más, ha valaki nem ismeri az eredeti és hamisítvány közti különbséget mert mindig a piacon vette....

     

    De ha bemész a Douglasba és a tesztcsíkra fújsz a kedvencedből, hazaviszed, majd egy másik tesztcsíkra fújsz abból, amit az aluljáróban vettél, hamar kiderül, melyik is az igazi...

     

    Legalább 20 éve voltam Isztambulban, már akkor ott óva intettek a parfümárusoktól...mert hatalmas biznisz volt már akkor is a parfümhamisítás.

    előzmény:
    frida (20)
    2010-04-29  21:57

Címlap

top