Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartásdíj-lenne miből

audrey
Létrehozva: 2010. augusztus 23. 06:58

Sziasztok!

Sokadjára vetődik fel, de én mégsem tudom a helyzetet kezelni. A volt férjem nagyon minimálisan szál be a gyereknevelés költségeibe, ugyanakkor rendkívül nagy lábon élnek. Tehetetlen vagyok, mert a hivatalos fizetése nagyon alacsony. Ha bármit kérek, az orrom alá dudja a fizetési papírját, és közben röhög a markába. Olyan hiábavalóságokra kérek pénzt, mint a gyereknek szemüveg, stb..A legbosszantóbb, hogy elvárja, hogy elhiggyem, neki ennyi van és kész. Igazából ordítani tudnék dühömben.

Kínlódok egyedül, próbálok a gyerekeimnek megadni minden fontos dolgot, de persze sokszor nem telik rá. A gyerekeim nagyok, igy jól látják, hogy apának mindenre futja, és ha nagy ritkán rászánják magukat arra, hogy segítséget kérjenek, ( és nem csak anyagit) a válasz mindíg csak a hápogás,hogy most nincs, most nem érek rá, most nem tudok...

Hogy lehet egy ilyen helyzettel kibékülni??

Én igenis felvállalom, hogy szívem szerint jól belerugnék, vagy valami nagy-nagy rosszat tennék vele. Annyira de annyira dühít!!!

Van két gyönyörű értelmes gyereke, és le se sz@rj a öket.

Nem tudom milyen válaszokat várok, de jól esett kiírni magamból.

  1. 2010. augusztus 23. 08:3626.
    Igen, lehet utálni az új feleséget, de neki semmi köze a korábbi kapcsolat(ok)ból született gyerekehez. A gyerektartás 100%-osan a férfi felelőssége.
    előzmény:
    málnamacs (25)
    2010-08-23  08:33
  2. 2010. augusztus 23. 08:3325.

    Nem a férje a hunyó???

     

    Kész röhej...

     

     

    Fegyvert tart a fejéhez az új nő szerinted?

     

    Ha érdekelné az exet a gyerekek sorsa törődne velük...

     

    Nem lehet mindent az új feleségre fogni...

     

     

    Nem az új feleség a gyerekek apja, hanem az exférj.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (2)
    2010-08-23  07:18
  3. 2010. augusztus 23. 08:3124.
    Ez teljesen igaz mert nállunk is akkor kezdődtek a gondok amikor megszületett a közös gyercsi.Aztán akadozva is de kaptuk a gyerektartást de most már azért 8 hónapja egy fillér sem.Szóval gusztustalan.De a bosszantó hogy a kicsi felesége nagyon jól tudta kihez megy hozzá addig nem tűnt fel neki hogy van 2 gyereke ennek a marhának?Mondjuk mikor régebben náluk voltak hétvégén már vasárnap reggel hazajöttek mert pizzakrémes kenyeret akart adni nekik a csaj meg tejet.Na köszi .Ja és a gyerekek előtt kijelentette míg ezek itt lesznek addig nem főzök.Utánna nem is jártak fel hétvégenként az apjukhoz mert közölték ők nem akarnak a csajjal találkozni.Kiváncsi volnék a saját gyereke mit eszik?A múltkor láttam az auchanba vásárolni tele volt a kocsi amit tolt és nem az olcsó dolgokkal hanem mindenből minőségi én meg azt néztem mi van akcióba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (2)
    2010-08-23  07:18
  4. 2010. augusztus 23. 08:3123.

    Igazából a vagyonosodási vizsgálattal is az a baj, hogy ha a férfinak papíron nincs semmije, akkor ugyanúgy haszontalan (lenne, ha megcsinlnák). Az új feleség ugyanis nem tartozik felelősséggel a korábbi házasságból született gyerekekért - sem anyagilag sem erölcsileg. Még akkor is, ha ez szemétségnek hangzik.

    A válás kevés esetben nem mocskos dolog és nagyon ritkán működik olyan megegyezéssel, ami mindkét félnek elfogadható. Azt azonban sosem fogom megérteni, hogy egy szülő hogyan tud ennyire elfordulni a saját gyerekétől, pedig sok ilyen van. Nem tudom, hogy magyarázza ezt meg magának. Attól nem szűnnek meg az ő gyerekei lenni, hogy elválik a másik szülőtől.

    előzmény:
    *utazó* (19)
    2010-08-23  08:23
  5. 2010. augusztus 23. 08:3022.

    Szia!

     

    én a volt férjemet beráncigáltam a bíróságra. Ott olyan papírokat mutatott be, hogy mennyire mínuszban van, mint vállakozó. Meg, hogy el van adósodva.

    Közben meg külföldre járt nyaralni évente többször is az új nőjével, meg a házán tetőt cseréltetett, 2 autót tartott fent..

     

    Ezeket mind elmondtam a bíróságon,(lehet, hogy kérnek tanút is)

    és kértek egy részletes listát, hogy mennyit költök a gyerekekre éves szinten, és havi lebontásban.

     

    A sok tagadása, meg siránkozása ellenére a bírónő megítélte, hogy 4x annyi gyerektartást kell fizetnie, mint addig!!!!

     

    Ilyen ügyekben nagyon kemények a bíróságon a volt és fizetni nem akaró férjjel!!!!

     

    még egy fontos: nekem csak az ügyvédet kellett kifizetnem, a bíróság gyerektartási ügyekben nem kér pénzt.

     

    Az ha te megfenyegeted, és az orrod alá dugja a fizupapírját, az kevés...

     

    LÉPJ TOVÁBB!!! Keress egy ügyvédet!

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  6. 2010. augusztus 23. 08:2921.

    "nem a férjed igazán a hunyó ebben a buliban, hanem az aki mögötte áll."

     

    Annak idején az én férjem sem fizetett ls a felbújtó valóban a feleség volt, de azt azért nem mondanám, hogy ilyenkor nem a pasi a hunyó.

    Felnőtt ember aki maga felelős a tetteiért!

    Megnézném én azt a pasit aki engem a gyerekeim ellen tudna fordítani.

     

    Topokindító: én anno ugy tekintettem a gyerektartásra, mintha nem is lenen, (mondjuk nem is volt) de ezen kár naponta idegesíteni magad, a törvények a csalók mellett állnak. Néha baromira kellett volna az a pénz, de képes voltam elengedni, így sokkal nyugodtabban teltek az évek. A végén egy "véletlennek" köszönhetően (ha hinnék benne, hogy vannak véletlenek). Mégis hozzájutottam, közel 15 évi gyerektartásnyi összeghez. Igaz ez nem az apa jószándékán múlt. Az élet nagy rendező, próbálj meg napirendre térni  fölötte, a nyugfalmad többet ér. Ha sehogy sem megy akkor marad a harc, meg az idegeskedés :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (2)
    2010-08-23  07:18
  7. 2010. augusztus 23. 08:2920.
    "Ezek közül jó, ha 40 % a valódi minimálbéres, a többi feketén kap zsebbe még...Nem tudom, ezt az arányt honnan vetted, de még ha igaz (lenne) is: erről leggyakrabban nem a munkavállaló tehet, hanem az, aki csak így hajlandó alkalmazni. Így a "kedves" apuka dolga és erkölcsi kötelessége lenne, hogy a zsebbe kapott összeg után is juttasson valamit az excsaládjának. 
    előzmény:
    *utazó* (17)
    2010-08-23  08:17
  8. 2010. augusztus 23. 08:2319.

    Vagyonosodási vizsgálat, hirtelen, előre be nem jelentett helyszíni terepszemlével - csak az segíthet ilyenkor. De az APEH is csak a szerencsétlen eladósodott, tönkrement emberek végrehajtási ügyeiben száll ki először, hogy elvigye a szobabútort. A hatalmon lévőknek sohase érdeke, hogy saját piszkos üzelmeik is kiderüljenek, ha véletlenül bekerülnek a mezei ellenőrzöttek közé. Ezért vannak idióta látszat adótörvények, melyek a kisemeberekt sújtják csak, a csalókat, tolvajokat, fehérgalléros bűnözőket védik.

    előzmény:
    maiko (14)
    2010-08-23  08:11
  9. 2010. augusztus 23. 08:2018.
    Egyébként a magyar törvények nem jók olyan mintha nem is lennének.Bizonygatod az igazad és közben idegileg kibuksz.Mert ugye a gyerekek mégis neked maradnak minden gond-baj a te nyakadba van.
    előzmény:
    maiko (14)
    2010-08-23  08:11
  10. 2010. augusztus 23. 08:1717.

    A sok álminiálbéres adócsaló miatt van ez az ország ott, ahol van. A vagyonosodási vizsgálat nagyon sok mindent felderítene, de ilyet egyik kormány se rendel el, mert saját sleppjének zavaros ügyeiről is lerántódna a lepel.

    Undorító ez a jelenség, a minimálbéres "szegény" dúsgazdag vállalkozókkal és feketén fizetett munkavállalókkal. A rendszer rossz alapvetően, ami engedi eltitkolni a valódi jövedelmeket a kikerülhető adószabályokkal és korrupt ellenőrökkel. Persze visszatartó büntetési tétel sincs, ha valaki lebukik. Nem pénzbírság, lecsukás kellene, valami visszatartó erő, mert ma 1,8 millió normálisan bejelentett munkabérű ember tartja el kínkeservesen a többi 9 milliót. 800 ezer minimálbéres van, hogy is lehet ez?
    Ezek közül jó, ha 40 % a valódi minimálbéres, a többi feketén kap zsebbe még.
    Még akkor nem beszéltünk a sok "rokkantnyugdíjasról" és a 45 évesen "megérdemelt" nyugállományoba vonult rendőrről és tűzoltóról, aki feketén dolgozik, adót persze nem fizet.

     

    Az ilyen kettős életet élőktől a gyerektartást az anya jövedelméhez és a gyereknevelés ktgeihez igazítva alapból vonnám. Ne kapja meg a minimálbérét vagy a pofátlanul magas kora nyugdíját teljesen az ilyen, pld. havi 50-et kapjon az anya 2 gyerek után.

    előzmény:
    audrey (11)
    2010-08-23  08:02
  11. 2010. augusztus 23. 08:1616.
    Igen már ha az apukának van papíron jövedelme.Na de az én volt férjemnek sincs papíron semmi viszont mindenki tudja hogy dolgozik hát itt a gáz.Ja és nem is keres rosszul.
    előzmény:
    maiko (14)
    2010-08-23  08:11
  12. 2010. augusztus 23. 08:1215.

    forog a gyomrom... Azt gondolják, hogy új élettel a régit ki lehet törölni??

    itt az nlc-n nem lehet szakértőktől tanácsot kérni? Egyik nap ezen filóztam.

    előzmény:
    toba (12)
    2010-08-23  08:07
  13. 2010. augusztus 23. 08:1114.

    Ezt a dolgot nagyon egyszerű jogilag megoldani, feltéve, ha az apukának van hivatalos jövedelme. Ugyanis olyankor lehet kérvényezni, hogy a gyerekek után járó kötelező gyerektartási összeget automatikusan levonják a fizetéséből. Így nem tudja elsumákolni a dolgot, végülis az ő gyerekei is, neki is anyagi felelősséget kell értük vállalni.

    Ugyanakkor a hivatalos fizetésén kívüli vagyonáról nem tudom, milyen módon lehet bármit is számonkérni, ezt mondjuk egy válásra szakosodott ügyvéddel érdemes megbeszélni.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  14. 2010. augusztus 23. 08:1013.
    Na ez egy másik érdekesség. Az új gyerek. Miután a mostani felesége jóval fiatalabb és még nem volt gyereke, érthető módon szeretett volna. A kedves férje hősiesen vállalta, hogy "megcsinálja", de mivel ő nem akart gyereket, és ugye pénze sincs ilyen hiábavalóságokra, ezért a gyereket lényegében a nagyszülők látják el mindennel, miután ott egyetlen unoka, és már nagyon szerettek volna. Elég sokat is kellett rá várni, hát akkor nosza, vállalják érte a kiadásokat. És ez komoly.
    előzmény:
    timcsi81 (10)
    2010-08-23  07:51
  15. 2010. augusztus 23. 08:0712.

    Sziasztok!

    Hát az első férjemmel nekem is ugyanez a gondom.Neki 2 háza van meg elméletileg alkalmi munkákból élnek az új feleségével.Január óta nemfizeti a gyerektartást a 2 nagy gyerekre.Nehéz helyzetbe vagyok én is mert a fiam nekem is 12-be megy a lányom meg most kezdi a szakközépiskolát.Ráadásul mivel nekünk megvan a határozatunk mennyi gyerektartást kellene adnia 30ezer a 2 gyerekre azthittem majd simán fizetni fog.De ez nem így van mert a törvény értelmébe ráterhelték az egyik házára a jelzállogot és szeva sokra megyek vele mert nekem abból nem lesz pénzem.Sőtt pont hogy nem érek el vele semmit.Évekig elhúzhatják de nekem a sulira most kell a pénz.Csak a fiam éretségi+szallagavató 36ezer és akkor még hol a többi.Ezektől a férfiaktól éhen is halhatnak a gyerekeik.Mindet vasra verném, én is legszivesebben nekimennék a volt férjemnek.Sajnos semmi értelme.A gyerekek ha felhívják hogy na nem akar-e fizetni a válasz mindíg ugyanaz miből?Persze az iwiwen meg ott feszít a Hungaroryngen lefényképezve a feleségével meg a közös gyerekkel.Igaz a legolcsóbb belépő is tizenezer volt arra tellik.De az ugye más.Vagy a lányom most ballagot nem jött el mert akkor egy csokor virágot venni kellet volna.Na hagyjuk.Férfiak.Viszont a kicsi közössel is ott feszít mert az az oviból ballagot igaz akkora csokor van nálla alig bírja el.Elmennek a fenébe.Össze kellene fogni és új törvényeket beiktatni hogy véletlenül se tudjanak nem fizetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. augusztus 23. 08:0211.

    Emelést kérni lehetetlenség a magyar jogviszonyok mellett. Egyetlen megoldást tudok, hogy az APEH-nál feljelenteni és kérni a vagyonosodási vizsgálatot. De ez akkora hercehurca, hogy kevés embernek van erre energiája, főleg amikor az energiát a gyereknevelésre és a szemüvegrevaló megkeresésére kell fordítani. Gyerektartást pedig a minimálbér alapján fizet, és kb 3 éve nála nem volt minimálbér emelés.

    Igazából az az arogancia és pofátlanság bosszant legjobban, amikor szemrebbenés nélkül hazudik, és vágja a képünkbe, hogy miből lenne neki erre?! 

    Közben két autó, motor, medence, síelés, biotáplálkozás, mert az új feleségnek ez a mániája.Szóval gyomorforgató.

    És érik az embert olyan érdekességek, hogy a tavalyi tanévkezdésnél azt a választ kaptuk, hogy ő erre most nem számított. Hát tényleg. Szeptember nincs minden évben, meg iskola sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. augusztus 23. 07:5110.
    Nem biztos,hogy az apeh is tudna mit csinálni az általam említett körülmények miatt.Esetleg abban az esetben ha az új feleség jövedelme is alacsony a létszínvonalhoz képest. Új gyerkőc van az új házasságában?
    előzmény:
    nzsa (9)
    2010-08-23  07:41
  18. 2010. augusztus 23. 07:419.

    Szia!

     

    Ismeretségi körben láttam már pár ilyet, és sajnos mindig csak nagyon hosszú bírósági ügyletek után oldódott meg - kivéve azt az egyet, ahol közölte az anyuka, hogy feljelenti az APEH-nál ha önként nem ad többet.

     

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  19. 2010. augusztus 23. 07:418.
    Csak attól Audrey nem lesz jobban. És nekem is valami megoldás kellene...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (5)
    2010-08-23  07:33
  20. 2010. augusztus 23. 07:397.
    Elég ritkán,mivel lehet arra hivatkozni,hogy az új feleség keres jól,vagy a család támogatja.Ezeket pedig nem lehet tartásdíj alá vonni.Csak az apa jövedelmét.Igazából azt kellene bizonyítani,hogy az apa jóval többet keres. Nemrég voltunk tartásdíj miatt bíróságon,bekértek egy jövedelem igazolást és kész,nem vizsgáltak semmi egyebet. A tartásdíj mértékén pedig csak akkor lehet változtatni ha az előző határozat jogerőre emelkedése óta eltelt 2év.
    előzmény:
    pbd (4)
    2010-08-23  07:29
  21. 2010. augusztus 23. 07:356.
    Ha nem titok mekkora összeget kapsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. augusztus 23. 07:335.
    Egyszerűen egy gyenge báb a faszi-szót nem érdemel..
    előzmény:
    senseo (3)
    2010-08-23  07:24
  23. pbd
    pbd
    2010. augusztus 23. 07:294.

    Arra nem tudod rávenni, hogy jobb apa legyen, ezért csak sajnálni lehet.

    Anyagiakkal lehet próbálkozni esetleg, manapság a bíróság azért már nem a fizetési papírt nézi, ha sokkal nagyobb lábon él, figyelembe veszik.

    Próbálj meg emelést kérni.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  24. 2010. augusztus 23. 07:243.

    Szia Audrey,

     

    Sajnos érdemi tanácsot nem tudok adni, de feldühít, mert tudom mennyire frusztrál ez a tehetetlenség.

    Nekem bár nincsenek gyerekeim én is úgy jöttem el az extől, hogy abszolút semmit de semmit nem adott. Mert kitartottam mellette jóban, de főként rosszban. Ha felhozom a témát, állandóan sajnáltatja magát, hogy így beteg meg úgy beteg. De az igazság az, hogy 2ft-ot nem ad ki a keze közül. :( Jogom volt ugye az autómhoz, meg a bútorok feléhez, de nagyon jól tudja, hogy mivel nem tudok per pill ügyvédet fogadni erre, bármit mondhat. Ráadásul nem is él Magyarországon. Én szintén nap mint nap őrlődök ez miatt és csak reménykedni tudok, hogy egyszer leszek olyan helyzetben, hogy visszavágjak.

     

    Tehetetlen és dühös vagyok én is. Mert tudom, ha meglátnám, hogy hogy él, teljesen más lenne a képlet.

     

    Az viszont, hogy a gyerekei nem érdeklik, hát tudod.... Nem is írom le, mit gondolok róla.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  25. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. augusztus 23. 07:182.

    Sehogy, mert nem a férjed igazán a hunyó ebben a buliban, hanem az aki mögötte áll.

     

    Az exed uj feleségének, ha volna egy csepp érzése (de láthatóan nincs) akkor ő noszogatná a volt férjedet, hogy segitsen jobban a gyerekekkel kapcsolatban..

    Az uj asszonynak vagytok utjában, mert csak azt teljsiti ami kötelező. Hiszen egy gyereknek számntalan dolog kell szükséges, hisz ki növi, eltöri stb. 

     

     

    Ennyire "egyszerű" a dolog.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58

Címlap

top