Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Facebook és munkahely

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. december 2. 06:25
A közösségi oldalakon való jelenlétünk magánügy... egészen addig, míg egy gyengébb pillanatunkban nem kezdjük az üzenőfalon ócsárolni a főnökünket, vagy ki nem posztoljuk a cég belső ügyeit.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. december 8. 09:2623.
    Engem folyamatosan bejelölgetnek a kollégáim a facebookon, és mindenkit vissza is igazolok. Majd azokat, akiknek semmi köze a tevékenyégeimhez, berakom egy csoportba. Az ebben a csoportban szereplők nem látják a tevékenységeimet és a fotóimat sem. Nyilván a főnököm is itt van :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2010. december 6. 16:0122.

    Aki felveszi ismerősnek a főnökét, az magára vessen. Minek?

    De ha fel is veszi, egyértelmű, hogy nem kellene a munkahellyel kapcsolatos dolgokat az üzifalra kiírni. 

    Másik, hogy eleve le kell tiltani szerintem mindent. Minden adatot, stb -t úgy beállítani, hogy csak az ismerősök láthassák.

    Nem is értem, miért nem csinálja mindenki így? És vannak, akik telefonszámtól kezdve mindenfélét feltesznek... Az emberi butaság, erre nincs jobb kifejezés. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  3. 2010. december 6. 11:2921.
    Egyre jobban gondolom úgy, hogy az ilyen közsségi oldalak, mint az iwiw vagy a facebook inkább a fiatalabb korosztálynak való, mint az idősebbeknek. A fiataloknak pont megfelelő program a chat, olyan mint az msn, megtudják beszélni az iskolás, tanulós illetve bulizós programjaikat. Ahogy valaki bekerül egy komolyabb munkahelyre, biztos az lesz az első dolga a munkáltatónak, hogy felkutatja az alkalmazottat iwiwen illetve facebookon, hogy meglesse az adatlapját, mi is jellemzi a személyt. A képek sok mindent elárulnak az ember jelleméről, múltjáról.
    előzmény:
    havasar (17)
    2010-12-03  15:01
  4. Torolt_felhasznalo_352308
    Torolt_felhasznalo_352308
    2010. december 3. 21:2420.
    Ja, bocsi,nem láttam,hogy már többen beirtátok:P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_352308
    Torolt_felhasznalo_352308
    2010. december 3. 21:2319.

     

     

     

     

    https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show _form=delete_account

     

    2 hétig utána nem szabad belépni,mert újra aktiválódik.

    előzmény:
    kincsem6 (14)
    2010-12-03  13:02
  6. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2010. december 3. 15:3618.
  7. 2010. december 3. 15:0117.

    Kellemetlen amúgy, hogy a szigorúan magáncélra használt közösségi oldalakon is oda kell figyelnünk, hogy mit hol és hogyan teszünk közzé. Rendkívülien igazságtalannak tartom a dolgot, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

     

    Ja igen, és valóban van lehetőség a facebook profil felfüggesztésére, és ahogy mondod, minden létező rólad közölt információ eltűnik az ismerőseid számára. Egy kedves jóbarátom élt ezzel a lehetőséggel, Tőle tudom, hogy létezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_556490
    Torolt_felhasznalo_556490
    2010. december 3. 14:3816.

    Szia!

    Profilom/ Fiókbeállítások/Fiók felfüggesztése

     

    Ez olyan, mintha kitörölnéd magad, eltűnsz teljesen, de bármikor újraaktiválhatod magad, ha belépsz. 

    előzmény:
    kincsem6 (14)
    2010-12-03  13:02
  9. 2010. december 3. 13:5515.

    Szia!

    Van egy rossz hírem, a facebookról nem lehet törölni a profilod. AZt hiszem olyan van, hogy ha 3 hónapig nem lépsz be akkor törölnek vagy valami ilyesmi. Én a helyedben levenném az összes képet és az össze ismerősöm blokkolnám. Így gyakorlatilag megszünsz létezni rajta. De míg az iwiwen simán tudod magat törölni a facebookon ne keress ilyen gombot.  :(

     

    előzmény:
    kincsem6 (14)
    2010-12-03  13:02
  10. 2010. december 3. 13:0214.

    Sziasztok!

     

    NEm akartam külön topikot nyitni a kérdésem miatt, de talán itt tudtok nekem segíteni: Hogyan tudom magam kitörölni a facebookról? 

     

    Én már egy fél órája keresem a "profil törlése" lehetőséget, de nem találom  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  11. 2010. december 3. 12:3813.
    A közösségi oldalakról sok mindent tudnék írni... Általában az üzenőfalra nem igazán írok ki semmit, szerintem baromságnak tartom mikor valaki leírja mit csinált aznap vagy épp mit fog csinálni. Senkire nem tartozik... Az, hogy milyen videókat, filmeket, zenéket szeret, és ezeket megosztja, az teljesen belefér, a többi magánügy, a fényképeket is beleértve.  Persze 1-2 kép legyen fennt az oldalon, de az normális kép legyen. A chat programmal semmi gond, bármikor ellehet érni a másikat, nem kell azonnal a telefonért nyúlni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-02  06:25
  12. 2010. december 3. 12:2412.
    Szerintem azzal nincs baj, ha valaki ismerősnek jelöli a főnökét, kolégáit. Ha viszont így dönt, akkor magára vessen, ha ezek után facebookon irogat az illető(k)ről. Biztosan nem osztanék meg ilyet, nem írnék ki az üzenőfalra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-02  06:25
  13. 2010. december 3. 12:1311.
    Azért ennyire nem szögletes ez a téma... Az követ el ilyen hibákat aki figyelmetlen vagy csak szimplán hülye... Mert például én nem jelölöm be a főnököm ha be is jelöl visszajelölöm de letiltom hogy ne lássa csak amit én akarok aki ezt nem teszi meg és olyat ír az meg megérdemli hogyha meglátja a főnöke... Meg egyébként is legalább kiderül hogy utálja a főnökét és nem kell tovább elviselnie :D:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  14. 2010. december 3. 11:2910.

    Teljesen egyetértek.

    Egyrészről, nem túl etikus dolog, hogy a munkáltatók rendszeresen lecsekkolják a leendő munkavállalót a különböző közösségi oldalakon.

    Másrészt viszont, akinek van egy kis sütnivalója, az nem írogat a főnökével/ munkahelyével kapcsolatos dolgokat az üzenőfalára, illetve nem tölt fel kompromittáló képeket magáról.

    Pláne akkor, ha olyan típusú a foglalkozása, hogy nem is engedhetné meg magának. ( mármint, hogy ilyen képeken szerepeljen)

    Nekem például van egy barátnőm, aki mesélte, hogy az ügyvédi irodákba jelentkezőket folyamatosan megnézik a facebookon/iwiwen, s volt akiről találtak ' érdekes' bulis képeket, s úgy döntöttek, nem veszik fel. :D

    Vagy legalább akkor állítsa be , hogy csak az ismerősei láthassanak bármit is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  15. 2010. december 3. 10:079.

    Ez így van! Ezzel én is ugyanígy járok el!

    De szerintem normális, felelősségteljes ember nem is fogja pocskandiázni a főnökét, s nem teregeti ki a szennyest sem a céges, sem a magánszféráját illetően.

    előzmény:
    Niobe (5)
    2010-12-02  10:31
  16. 2010. december 2. 23:508.
    Sztem az a gáz, hogy egy csomó ember ész nélkül posztol mindenféle hülyeséget, amit aztán bárki olvashat! Erre nem gondolnak sokan, hogy pill rossz hangulatban nem kéne ócsárolni a rokont, kollégát, tanárt stb. Én szinte sohase posztolok facebookra, mert szépen felhasználható az, amit valaki leír oda.
    előzmény:
    turtundi (7)
    2010-12-02  14:30
  17. 2010. december 2. 14:307.
    A fb-kal valóban vigyázni kell, de javunkra is fordíthatjuk és mi is informálódhatunk munkehely keresésnél pl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  18. 2010. december 2. 14:106.
    Én álnéven vagyok fenn, és általában csak közös ismerősökön keresztül találnak meg, akik megtalálnak. Kolléga csak egy van az ismerősök között, de Benne megbízom. Egyébként meg sok panaszom nem lehet a melóhelyemre, csak tartsa meg az Isten még egy darabig!!!
    előzmény:
    Niobe (5)
    2010-12-02  10:31
  19. 2010. december 2. 10:315.

    Egyetértek. :) Nekem is úgy van beállítva a FB, hogy ismeretlen semmit nem láthat az oldalamból, (Tehát HR-es is nyugodtan megkereshet - hozzáteszem úgyse talál meg) de nem is tennék fel olyan dolgokat az adatlapomra, ami 'necces'. A másik, hogy eszembe nem jutna főnököt/munkatársat (vagy akárki mást) egy nyilvános oldalon pocskondiázni vagy bármi negatív dolgot közölni róla, a cég belső ügyeinek kibeszéléséről nem is beszélve.

    előzmény:
    Hottentotta (4)
    2010-12-02  07:17
  20. 2010. december 2. 07:174.

     

    Így járnak a hülyék.

     

    Nekem egy munkatársam, főnököm és egyébb munkával kapcsolatos személy sincs ismerőseim között. Csak és kizárólag rokonok és barátok.

     

    Barátok alatt azokat értem akik hozzám is szólnak legalább 2 naponta.

    Nem azokat akik jelölgetnek össze vissza boldog boldogtalant, de az utcán nem képesek visszaköszönni. Ez még iwiwes időkből való tapasztalat. Szívbaj nélkül utasítom vissza a felkéréseket, hogy legyek az ismerősük

     

    Egyébként a facebook adatvédelmi beállításai nagyon nagyon jók és sokrétűek, szóval ha rászán bárki is 10 percet, hogy beállítgassa és nem az alapértelmezett beálításokat használja, akkor nem érhetik kellemetlen meglepetések.

     

    Szóval csak ésszel!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-02  06:25
  21. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. december 2. 06:293.

    Nincs ebben semmi kulonos. Aki onmagarol adatokat tesz fel vagy ir annak szamolnia kell azzal, hogy alkalmasint mas is hozzaferhet.

    Nem egy befutott ember azonnal torli magat ,amikor rajon, hopgy beszedkenyszere, beteges  magamutogato vagya hatranyara lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. december 2. 06:252.
    Ez nyilt titok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top