Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Border collie gazdik

szöszmöszi
Létrehozva: 2010. december 28. 19:07

Sziasztok!

Volt már ilyen fórum, de már nem találtam ott senkit.

 

Szeretnék border collie-s gazdikkal beszélgetni.

 

Családunk 7. tagja lett egy border collie kölyök, aki most 16 hetes.

  1. 2011. Április 13. 12:3182.

    Igen, köszi! Meg is vettük a boxot, lelkesen használjuk. A kutyus is tökéletesen elégedett vele.  :)  Szinte elsőre elfogadta, és nagy örömmel ugrik be a csomagtartóba helyezett szállítóba.

    Elkezdtük a kutyasulit, mert az ovival nem voltunk ki a vizekből, reméljük, nemsokára engedelmes kis ebünk lesz, és végre visszajön a hívó szóra legalább....  :) 

    előzmény:
    szenobia (78)
    2011-02-25  20:44
  2. 2011. március 24. 20:4081.

    Cukik ezek a kutyusok!

     

    És a nagy kalandjuk

    előzmény:
    szenobia (80)
    2011-03-12  20:12
  3. 2011. március 12. 20:1280.
    :)))
    előzmény:
    szenobia (79)
    2011-02-28  00:01
  4. 2011. február 28. 00:0179.
    kééépek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 25. 20:4478.

    Szia!

     

    Tipli még csak öt hónapos lesz,de a választ szerintem  azóta megkaptad az indexben ugye?

    Méghozzá Tipli anyukájának gazdájától ,Mézitől...

    Kicsi a világ

    előzmény:
    Addika63 (77)
    2011-02-24  10:41
  6. 2011. február 24. 10:4177.

    Sziasztok!

     

    Tudnátok segíteni nekem abban, hogy mekkora szállítóbox kell egy felnőtt kan bordernek? Elég a 82 cm hosszú vagy kell a 92-es?

     

    Köszi előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. február 16. 00:0776.
    Képek
    előzmény:
    szöszmöszi (75)
    2011-02-15  21:28
  8. 2011. február 15. 21:2875.
    képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 14. 10:0074.

    Te aztán jól megvicceltél  a képekkel!

     

    Mármint, hogy nem is tudtam...., csak úgy benéztem.

     

    Tipli egyre csak szépül és nő. Az alvási póz ismerős

     

    A fotózásról majd még beszélünk.

     

     

    Szia

     

    előzmény:
    szenobia (73)
    2011-02-13  21:59
  10. 2011. február 13. 21:5973.

    Képek a levélhez

    Jaaah

    És..

             Boldog valentin napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 30. 17:5772.
    Illusztrációk a levélhez :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 27. 20:5571.

    Üdv mindenkinek, aki esetleg idetéved!! Mi úgy döntöttünk szenobiával, hogy priviben folytatjuk tovább a mi kis "fórumunkat"..., más érdeklődő híján.

     

    Be fogok nézegetni azért továbbra is a fórumra, és szívesen látunk bármikor új borderes gazdikat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 24. 21:0870.
    ..... :))
    előzmény:
    szenobia (67)
    2011-01-17  22:21
  14. 2011. január 24. 21:0169.

    Szia !

     

    Pénteken hazajött a párom..Kiváncsi voltam rá , mit szól hozzá Tipli.

    A hangját hallotta nap mint nap a webkamerából,és -gondolom-az illata is itt volt mindenütt, mikor Tipli hozzánk került..

    Éjjel érkeztünk meg a repülőtérről,mégis várt minket a kis "bolhás" .. :P

    Úgy ugrott Nándi nyakába,mint ahogy nekem ,vagy a gyerekeknek szokott örülni :)

    Tehát "szerelem" volt az első találkozásra...Azóta a pár napban kiderült ,hogy egyből maga elé állította őt falkavezérnek.Elég a páromnak egyet "dörrentenie" a hangjával,-valamit amit nem szabad,és amiért nekem könyörögni kell-máris engedelmeskedik.

     Szombaton kutya ovi volt ,ahol kiderült hogy nekem többet kell tanulnom,mint Tiplinek

    Valahogy az első fél órában nem akart sikerülni nekem a hátra arc..kutyástúl,pórázostúl.. :P

    De aztán-én-a gazdi is belejöttem..és szépen tettük a dolgunkat.

    Nándi el volt alélva ,hogy milyen okosan, szemmel figyelt végig.Mikor mit kell csinálni,mi következik.

    Volt egy olyan feladat is ahol mind két kézben kellett tartani egy egy jutifalatot,és akkor adhattam oda neki,mikor a szemembe nézett..

    Nahát itt mi degeszre ettük magunkat,míg a basset hound gazdája aszondja"nnna akkor egy hétig is próbálkozhatok,mi akkor sem járunk sikerrel .. Jó fej volt a gazdi ismerte a kutyusa gyengéjét..

    Itt elhangzott az is,hogy ennél a feladatnál Tipli a példa

    Hazafelé is volt még egy büszke pillanatunk.Mikor elmentem a "mérleg hinta" mellett(amin végig kell  futniuk a kutyáknak,és nem leugrani),Tipli pórázon jött mellettem,ő felment erre az akadályra,és csont nélkül végig futott rajta...Büszkén,de ijedten néztem végig a produkciót,mert ezt az ilyen kezdő kutyák csak két oldalról fogva szokták végigcsinálni,jutalom falattal az orruk elött ...

    Úgyhogy újra büszkén hozhattam haza a kis jövevényt.Jaaa és már a kutyáktól sem fél közel sem annyira,mint az első alkalommal .. 

    Nálatok? Mi a helyzet mostanság..

    Nem nagyon bővül a bloggotok,pedig szivesen olvasom

     

    Szép hetet!

    előzmény:
    szöszmöszi (68)
    2011-01-20  16:42
  15. 2011. január 20. 16:4268.

    Szia!

     

    Nevettem és azért sajnáltalak is, amikor olvastam a hsz-edHát jó nagy adag türelem és szeretet kell hozzájuk, hogy ilyenkor ne csinálj belőlük hot-dogot, nem?

     

    Nálunk Maja csinált olyat, hogy séta után a lépcsőházba kakilt, három lépcsőfokra egymásután. Még jó, hogy kemény volt, könnyen és gyorsan össze lehetett szedni.

     

    Szaffi éppen az imént kakilt az alomba! Pedig oda inkább csak pisilni szokott, a kakilást máshol intézi el általában, de lassan csak megérti, hogy akkor örülünk, ha a kaki is odasikerül. Tavasszal, majd ha már nem pisil annyit, akkor szépen lassan megszüntetjük az almot is. Majára már azt lehet mondani, hogy szobatiszta, csak akkor pisil be nagy ritkán, ha nem visszük le megfelelő időközönként, de még így is lehet látni, hogy pisilni kell neki, mert előtte azért nyugtalanul viselkedik.

     

    Aranyos lehet, ahogy pakol, nálunk inkább csak kifelé megy a ládájukból, de majd megtanulunk visszafelé is.

     

    Lassan újabb videót is készítünk, mert a gyerekek megtanították őket köszönni és gurulni, nagyon cukik.

     

    Ritkán járok az index fórumba, úgyhogy nyugodtan leírhatod a történéseket nekem is.

    előzmény:
    szenobia (66)
    2011-01-17  22:20
  16. 2011. január 17. 22:2167.

    Jaaaa,akartam írni hogy Maja is megnőtt ám.. :)

    Lehet látni a pofiján,hogy egyre "borderesebb"..Tipli is elhagyta már azt a turcsibb kölök orrot,és egész hegyes pofija lett :)

    előzmény:
    szöszmöszi (65)
    2011-01-16  21:10
  17. 2011. január 17. 22:2066.

    A mai napot -komolyan-nem tudom hogy lehet-e még fokozni..

    Mikor a lányomék kettő után haza értek,Tipli gyönyörűen viselkedett..nem piszkitott be,megvárta őket vele,és az udvaron végezte a dolgát..

    Viszont rá egy órára két nagy kupaccal be kakilt a nappaliba.. :P

    Jó hát ez megesik..

    Kicsit késöbb telefonál az apám,hogy nincs net,és hát a monemről le van rágva a zsinór... áááááááááááááááááááá

    Na de okos apám van,megoldotta valahogy...

    Haza érek..büszkén mutatja hogy lám van internet,nézzem csakk

    Csak nézném.mert a mellettem futó adatkábel KETTÉ VAN RÁGVA!!!

    Jaaaa mondják a gyerekek,az idáig nem volt megrágva....

    Na jó,azt meg mind a 12 zsinorjával együtt összeszikszalagoztuk..  :S  ..

    Csakazértis alapon :)

     

    Nah most szőnyeggel letakartam a kábeleket,hátha így nem kap kedvet hozzá...bár amilyen eszes,még azt is lerángatja róluk..Egyébként,mintha tudtam volna hogy ez egyszer be fog következni,mindig áramtalanítottam a hosszabítókat ..

    De mér pont ma állt neki megenni az összes internetes kábelt?? :o :/

     

    Viszont-igazolásképp hogy jóra is használja az eszét-magától rájött,hogy melyik kosárba pakolom a játékait,és használat után-de komolyan-beleteszi az adott játékszert,és ki vesz egy másikat ;)

     

     Mindezt leírtam az indexbe is,de gondoltam személyesen veled is megosztom :D

    Valahol egyébként úgy olvastam a border collie jellemzését,hogy a "kissé félénk" jelző is benn volt.Sőt,Tipli anyukájára is azt mondta a gazdája,hogy nem gyáva de félénk..

    Úgyhogy lehet benne valami.

    előzmény:
    szöszmöszi (65)
    2011-01-16  21:10
  18. 2011. január 16. 21:1065.

    Szia!

     

    Most tudtam jönni csak, mert nekünk a hétvége a munkaidő.

     

    Ma délután mi is elmentünk kirándulni Nyíregyházára, ott van egy nagy park, ahol szabadon mertük engedni Maját.  Nagyon élvezte a labdázást, gyönyörűszépen visszahozta mindig, és kedvére rohangászhatott. A mi kis városunkban nagyon kevés kutyasétáltatóval találkozunk, de ma ebben a parkban nagyon sokan voltak. Maja meglátott egy westit, és egyből ugatni kezdett, de szerencsére a gazdája odaengedte, megszaglászták egymást, és utána Maja felvette a játékos pózt és ugrabugrált és lapított előtte felváltva, de a westi már 4 éves volt, nem nagyon foglalkozott vele, fensőbbségesen kitért az útjából. Jó lenne, ha gyakrabban találkoznánk kutyásokkal és nem ijednének meg azért, mert Maja ugat és akkor ő is könnyebben szocializálódna, mint ahogy Te is írtad.

     

    Séta közben mi is elsétálunk kerítésen belül ugató kutyákkal,tőlük már nem fél annyira Maja, sokszor már nem is foglalkozik velük. Férjem eleinte odavitte minden ilyen kutyához és hagyta, hogy megszaglásszák egymást. Úgy tűnik, ez a módszer segíthetett. Amúgy Maja is félénk, lehet, hogy ez border collie-s vonás?

     

    Maja eleinte a kocsiba sem mert beugrani, úgy kellett mindig ölben bepakolni, elég viccesek lehettünk, de most már ez sima ügy. Ma bementünk egy boltba, mire kijöttünk Maja a kalaptartón csücsült, és onnan kuksizott kifelé, nagyon cuki volt.

     

    Utána bementünk vele a kutyaáruházba, Freschnapf-ba, nagyon jól viselkedett, bár eléggé felvillanyozva szagolgatta a rengeteg kutyakaját és mindenféle rágcsát. Most Szaffi nem volt velünk, mert Zsófival itthon maradtak, úgyhogy csak Majára koncentrálhattunk, bár igazából vele semmi gond nincs.

     

    Domi aranyos lehetett a kutyák között, Titusz is nyúzgálja őket, ők meg hagyják. Titusz most legújabban azt vette a fejébe, hogy vegyek neki is egy gyerekpórázt és úgy szeretne ő is sétálni.

     

    Amúgy állandóan rohangál, mikor sétáltatjuk a kutyákat, de azért így is úgy gondolják sokan, hogy megőrültünk, hogy két kutyával lakunk egy panelban, hát még ha azt látnák, hogy pórázzal sétáltatom a gyereket!!!!!

     

    Aranyosak a fotók.

    előzmény:
    szenobia (64)
    2011-01-16  17:23
  19. 2011. január 16. 17:2364.

    Szia!

     

    Ma Tiplivel kutya oviban voltunk.Váratlanul,csak úgy véletlen tudtam meg hogy van ilyesmi itt helyben. Tipli félénksége miatt gondoltam, jót tesz neki a szocializáció.

    Gyönyörű idő volt,meleg,sütöt a nap,de a vicsorgó kerítésüket cibáló kutyák,nem tettek jót a sétánknak.Tipli ettől persze még inkább megijedt,és egyáltalán nem volt kedve tovább menni .. :S Persze várható volt.Azért szépen végigcsalogattuk az egyenes úton,a suliig(gondoltam legközelebb odáig is kocsival megyünk..).Ott alap feladatokat csináltattak csak velünk,jöjjön pórázon,szokja a kutyákat-köztük sok kölyök is volt,hasonló koruak-magamhoz hívás..

    Nem mondhatnám hogy nagyon élvezte,hisz az idegen környezet,a sok kutya nyilván elvette a kedvét.Viszont mikor jutalmul,vagy a szünetekben labdázni kezdtem vele,azonnal kapott rajta,és teljesen oldottan futott a laszti után :)

    A foglalkozás végén,ki próbáltuk játékosan a kúszást alagútban,amire az oktató azt mondta,hogy nehéz feladat,főleg neki, aki fél,de nézzük,van e kedve csinálni.

    Na hát elsőre végig kúszott benne,és oda jött hozzám.Az oktató meg álmélkodott,hogy általában úgy kell a kutyákat rajta át csalogatni,legutóbb egy rotweilert toltak át rajta.. :P

    Jaaaah mondom én, viccesen,ez egy border collie :D

    Úgy hogy volt ami jó volt,de összességében nem tudom jó e neki ha stresszhelyzetben kell utasításokat végig csinálni,és látom rajta hogy inkább haza menne...

    Haza felé egyébként már közel sem makacskodott annyira az ugató kutyák ellenére is elég szépen jött velünk.

     

    Domi meg Zoé is velünk volt.Domit legközelebb itthon hagyom,mert kedvet kapott többször is a kutyák közt barangolni.Ami engem nem is zavart volna,sőt még az oktatók sem szóltak,de gondolom azért ez nem így szokás ..

    Kicsit pironkodtam is,és mondtam nekik,hogy legközelebb a gyerkőcöt is beíratom.Aszonták ok. vállalják

     

    Ezzel a délutáni programmal egyébként végkép "kiütöttük szegényt" ,mert délelött meg a kilátóhoz tettünk egy órás sétát.Ezt nagyon élvezi,mert szabadon rohangálhat mellettünk,és a labdát is folyamatosan kergetheti..

    Mikor ezelött pár héttel voltunk ott,Tiplit felcincáltam az ölemben,mert nem mert feljönni,viszont -akkor még friss kutya lévén- lent sem akartam hagyni.

    Most épp ezért lent maradt vele mindig valaki,de mikor a lányom és én voltunk fennt,és Domi maradt lent vele,erőt vett magán,és föllépcsőzött :D:D

    Én olyan boldog voltam!Képes volt a félelmét legyőzve feljönni hozzánk ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 14. 21:0963.

    A képek kommentárjai lemaradtak

     

     

    1. hancúr

    2.bizonyíték :)

    3.sáááááár

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. január 14. 21:0462.

    Ma ANNYIRA GYÖNYÖRÜSÉGES MELEG idő volt,hogy amint hazaértem,elmentünk csavarogni a kastélykertbe..

    Papa és Piszok is velünk tartott,úgyhogy dupla volt az élvezet.Megáltunk egy nagy füves részenél, ott muris volt nézni,ahogy Tipli lapulva cserkészi be Piszkot.Viszont Piszok ezt nagyon élvezte,mert ő meg olyan mint akit felhúztak :D Ha egyszer elkezd futni,alig lehet leállítani :P.Mikor lapult és utána ugrott..már majd elkapta a picikét a kis csibész vetett egy visszafele bukfencet,és elkezdett a másik irányba futni.Persze a -hozzá képest -behemót kutyánk így lemaradt,és előről kezdte..Lapul,fekszik,kilő,fut :D

    Gondoltam jól kifáradtak,de a kertben még labda utáni rohangálás is volt..jaaaaah

    És jó idő ide vagy oda..ÍRTÓZATOSAN SÁROS LETT a lelkem ...

    előzmény:
    szöszmöszi (61)
    2011-01-14  12:58
  22. 2011. január 14. 12:5861.

    Szia!

     

    Én is utálom ezt az esős, sáros időt.

     

    Viszont elértük azt, hogy Maja gyönyörűszépen besétál a zuhanyzóba, és hagyja, hogy lemossam a tappancsait és a hasát. Utána megtörölgetem, és ezek után, mint egy szélvihar körberohanja a lakást, egyik szobába be, a másikból ki, ágyra fel, ágyra le, gondolom ilyenkor szárítja magát (régen a spánielem is így viselkedett)., mindenesetre nagyon fel van pörögve.

     

    A pisivel mi már egy hete kb.  jól állunk, nem kellett utána törölni, mindig kibírta, amíg levittük, igaz, van olyan, hogy csak pisilni szaladnak le vele a gyerekek, de már éjszaka sem volt több napja pisi. Ez már nagyon nagy szó nála, akii eleinte óránként pisilt, Balaton-nagyságúakat. Persze szerintem lehetnek még rosszabb napjai, de ha nem, hát azt sem fogom bánni.

     

    Cesar védelmében pedig, ő is imádja a kutyáit, csak azt állítja, hogy a kutyának szüksége van szabályokra, a saját -mármint a kutya érdekében -, sétára, foglalkozásra, és ezután szeretetre. Szóval vannak akik túl keménynek találják, de ha elgondolkozunk rajta, akkor igaza van.

     

    Na mindegy, nekünk most Szaffival gyűlt meg a bajunk, nem szeret sétálni, már volt, hogy teljesen jól ment, de most nem tudom mi van vele, az aszfaltra, járdára nem akar feljönni, a fűben mendegél ő, de igazából csak akkor aktivizálja magát, ha már hazafelé vesszük az irányt. Úgyhogy most külön járunk a két kutyával sétálni, és Szaffi "sétatréning" alatt van.

    előzmény:
    szenobia (60)
    2011-01-13  15:59
  23. 2011. január 13. 15:5960.

    Megjött az enyhe idő,és az ezzel együtt járó sár :S ...

    Így Tipli is jóval többszőr élvezheti, a kádban lábmosás rituáléját :P ...

    Eleinte neki sem tetszett..nem félt,inkább "kapjátokbe" horkantással kiugrott -úgy sárosan -a kádból,összesározva az egész fűrdőt .. :P

     Azóta már jutalom falattal ezt is megoldottuk..Betessékeljük a kádba,majd kapja a jutifalatot.így hagyja magát.Mikor kiemelem,és dörzsölöm a bundáját,akkor is kap,és így még majdnem élvezi is :)

     

    A két egyforma "ezzelazzal" Piszok és Tipli is így vannak.Piszok nem igazán rágcsálja a disznó csontot.De ha Tipli kap egy egy darabkát,tuti hogy -szinte megvadulva-követeli tőle.És addig addig pofátlankodik,míg el nem cseni.De ahogy -mérgembe-kitessékelem Piszok őnagyságát a teraszra,már ott is hagyja az üvegajtó elött,és Tipli nyüszítve követeli,hogy nyissam már ki,had szerezze vissza jogos tulajdonát.De így van ez a játékokkal is.Tiplivel jó lehet játszani,mert Piszoknak csak akkor kellenek a játékok ,gumikütyük is .. :)))

     

    A pisiléssel most én mérgelődöm,mert képes becsurizni, mikor itthon vagyunk.Eláég annyi,hogy nem viszem ki időben-ez ugye itt óránként van kb-és már megy is a szekrény mellé .. ááááááááá

    Ez azért bosszantó,mert ha kint vagyunk,"parancsszóra" pisil,és kakil.Tehát tudja hogy én annak örülök ha kint végzi a dolgát,és ennek ott akkor eleget is tesz.Valahogy úgy néz ki a dolog,"ha nem figyelsz rám,(a ciklusaimra:P ) akkor becsurizok" .. :S

     

    Sokan említették ezt a "Cézár" nevü emberkét,de én még nem hallottam róla.Csak az ragadt meg bennem,hogy azt is álítja -többek között- hogy a "kutyának legkevésbé szeretetre van szüksége"

    Ezt nyílván-sokan nem osztják,de ha ennyien olvassák,biztos tud valamit

    Az hogy maga alá pisil,épp nem zavar,mert pár csepp,és ez -számomra-a legkevesebb.. :P 

    Végül is én is ezerrel röpülök a kedvesem nyakába,ahogy hazaér,és nem akarnék lenyugodni elötte ;)

    De természetesen ez vicc is,és nem bántás

    előzmény:
    szöszmöszi (58)
    2011-01-13  09:52
  24. 2011. január 13. 10:0159.
    nagyon tüneményes kutyuska!!!!
    előzmény:
    szöszmöszi (1)
    2010-12-28  19:07

Címlap

top