Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felvételi középiskolába

csikiváry
Létrehozva: 2011. január 12. 07:46

Sziasztok!

 

 

Akinek 8.-os  csemetéje van,komoly fejtörést okoz mostanság a tovább tanulás.Nekünk is van megválaszolatlan kérdésünk.Pl. a sorrend.

Ha van kedvetek beszélgessünk róla.

Várlak benneteket!

Csikiváry

  1. 2011. január 12. 11:4326.

    Sziasztok,

    A fiam tavaly választott középiskolát.

    Legelső helyre mindig azt a sulit kell írni, ahová a legszivesebben menne, utána pedig ugyanígy a többit.

    előzmény:
    csikiváry (23)
    2011-01-12  10:31
  2. 2011. január 12. 11:3325.
    Mintha magamat hallanám.Mi úgy vagyunk ezzel, hogy holnapra kell leadni a jelentkezési lapokat, de még most se biztos ..mit is szeretne, ill.tudja-e mit szeretne.Pedig amúgy talpraesett éleseszű lány...Igyekeztünk sokat beszélgetni,sulikat ajánlani.ó lee ha a állasztott iskola lenne neki az IGAZI! De sajnos ez olyan  mint a kutya vacsija...
    előzmény:
    HaManLiLa (24)
    2011-01-12  11:09
  3. 2011. január 12. 11:0924.

    szia, a lányom jelenleg hetedikes, de nagyon érdekel a téma... hiszen nyakunkon a nyolcadik...

     

    és lövésünk sincs, merre, tova....

    előzmény:
    csikiváry (1)
    2011-01-12  07:46
  4. 2011. január 12. 10:3123.

    Jaj de örülök neked!!

    A mi dilemmánk az hogy, a lányunk szakközépbe menne legszivesebben,és csak másodikként jelölnénk gimnáziumot.Ha az első helyre nem veszik fel,attól tartok a gimiről(mivel"csak"másodiknak jelöltük)lecsúszunk.

    előzmény:
    baba24 (22)
    2011-01-12  10:22
  5. 2011. január 12. 10:2222.

    Szia!

     

    Azért irok, mert nem mindennel értek egyet, amit a hozzászólók írtak. Én szakközépiskolában tanítok, javítok is felvételiket, így azért képben vagyok, hogy mi zajlik.

    (először is megjegyezném, hogy a gimi is középiskola...gondolom aki középiskolát írt, az szakközépre gondolt...)

     

    Szóval fontos a sorrend. Én azt szoktam mondani pályaválasztáson, hogy úgy célszerű felállítani a sorrendet, hogy elől legyen az erős suli, ahol általában a legmagasabb pontszámmal lehet bekerülni, utána pedig nagyjából a "gyengébb", tehát csökkenő pontszámmal. Persze ez évről évre változik, de azért nagyjából ez megállapítható a korábbi évek ponthatáraiból. (megjegyzem, a gyerek véleménye is számítson azért   )

     

    A ponthatárokat egy adott iskola nem tudja. A beérkező "gyereklista" meg az önkormányzathoz, és megvárják a felvételik eredményeit, valamint azt a számot, amit az iskola beküld, hogy hány gyereket óhajtanak felvenni egy adott évfolyamba, ill. szakokra. (nyelvi, informatikai, humán, reál stb.). Ezeket aztán az önkormányzat összefésüli, és kialakul, kit hova vesznek fel. Így alakul ki a ponthatár és a sorrend. A gyereket pedig a megjelölt szakok szerint kezdik sorolni. Ha a gyerek nem fér be az első helyen megjelölt suliba, jön a második és így tovább. Elindul a tanév, majd egy-két héten belül rájön, hogy ez mégsem olyan, mint szeretné, a gyerek még mindig átkerülhet egy másik suliba (ez mindig minden évben előfordul). Amennyiben a suli átveszi őt (márpedig általában át szokta venni), máris folytathatja ott. Egy iskolán belül pedig ha másik szakra szeretne átmenni, ez igazgatói kompetencia eldönteni, hogy átveszi őt vagy sem.

     

    Ha van még kérdés, kérdezzetek.

    előzmény:
    csikiváry (1)
    2011-01-12  07:46
  6. 2011. január 12. 09:5221.

    A fiam szakközépbe megy, ha sikerül :)

    Angol nyelvi előkészítőbe, építész szakra és utána, ha nem megy főiskolára, akkor egy év alatt szakmát szerez. Neki nagyon tetszett ez az iskola.

    A lányom most 12-es, ő egy átlagos gimnáziumba jár, de mellette már jelnyelv-tanfolyamon tanul, neki így lesz szakmája.

     

    Szerintem jó döntés nincs, mert a jó tanuló gyerek bírja az erős gimnáziumot is, a gyengébb tanulót meg egy szakközépiskola még megterheli plussz 3-4 tantárggyal, amit teljesíteni kell. A gyengébbnek ha nem elhivatott egy szakma iránt, talán elég egy közepes gimi és utána egy két éves szakmát adó iskola, ha addig nem nő be a feje lágya. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (16)
    2011-01-12  09:38
  7. 2011. január 12. 09:4720.

    A linket köszönöm neked!

    2 suli van benne ami szóbakerült itthon.....pici reményt adott!

    előzmény:
    Ischia (12)
    2011-01-12  09:23
  8. 2011. január 12. 09:4119.
    Teljesen egyetértek veled.
    előzmény:
    Haynal (14)
    2011-01-12  09:31
  9. 2011. január 12. 09:3918.
    Nem azt írtam, hogy nem lehet elhelyezkedni, hanem azt, hogy nem ad szakmát.  Azt érettségi után TISZK központokban vagy OKJ-n lehet megszerezni. Legalábbis az általam ismert szakközépiskolákban így van.
    előzmény:
    Haynal (15)
    2011-01-12  09:35
  10. 2011. január 12. 09:3917.
    Az én véleményem, hogy inkább az erős középsuli.Szerintem a későbbiekben ha nem megy fesőfokú intézménybe jobb a középiskola.Attól félek,hogy csak a gimnáziumi érettségivel nem tud elhelyezkedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. január 12. 09:3816.

    Oké, nem tudhatod, de nálunk ez nem is kérdés, természetesen csak azok a sulik jöhetnek szóba, amihez a gyereknek van kedve. :)

     

    Tehát szerinted nem érdemes szakközepet választani? Azt tudom, hogy tovább tart, mint a gimi, de több értelmét látom, mint tengeni-lengeni egy gyenge gimiben. Ezek szerint tévedek?)

    előzmény:
    Ischia (13)
    2011-01-12  09:29
  12. 2011. január 12. 09:3515.

    Ezzel nem teljesen értek egyet.

    Van olyan szakközépiskola, aminek az elvégzése után el lehet helyezkedni. Sőt, már az évek alatt is van lehetőség plusz vizsgákat tenni, amivel megkönnyíti a majdani elhelyezkedést.

    előzmény:
    Ischia (13)
    2011-01-12  09:29
  13. 2011. január 12. 09:3114.

    Szia,

    Nekem is két fiam van. A nagyobbik most középiskolás, 10-es. A jegyeivel nem volt gond, de nem az a hű de szorgalmas gyerek. Emiatt nem is gondolkodtunk gimnáziumban, de egy igen erős szakközepet választottunk. Ha időközben megjön a kedve, akkor még mindig van lehetőség továbbtanulni, egy sima gimnáziumi érettségivel pedig mit lehet kezdeni...

    Nekem ez a véleményem.

    Hajni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (11)
    2011-01-12  09:18
  14. 2011. január 12. 09:2913.

    Ha én válaszolhatok, azt gondolom, hogy ahova a gyerek szeretne járni.

    A szakközép végén nincs szakmája, mert csak szakmai alapozást kapnak, utána 1 v. 2 év alatt lehet a szakmát megszerezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (11)
    2011-01-12  09:18
  15. 2011. január 12. 09:2312.

    Nincs olyan sok gyerek. Nálunk hétfőn volt szülői tájékoztató, a környékbeli iskolák igazgatóival. Ott mondta az egyik igazgató, hogy idén csak kb. 97 ezer gyerek felvételizik és nyugodtan merjünk egy picit nagyot álmodni, elsőre a leges-legjobban vágyott iskolát beírni.

    Gyűjtőbe  nem kerül a gyerek, a rendes felvételi eljárás után mindig meghirdetik a maradék helyeket, és elég jó iskolákban is maradnak helyek. Itt a tavalyi lista.

    előzmény:
    csikiváry (7)
    2011-01-12  08:51
  16. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. január 12. 09:1811.

    Sziasztok, nálunk most indul a szezon, idén nagyobbik fiunk, jövőre a kisebb felvételizik. (Illetve a kicsi még nem biztos, ő finoman szólva nem kitűnő tanuló. :) De a nagy viszont majdnem, ő nagyon esélyes bejutni, de így is izgulok, jobban, mintha nekem kéne megírnom... :)))

     

    Tudtommal a sulik nem tudják sem a sorrendet, sem az, hogy még hova menne. Tehát azt kell előre írni, ahová alapvetően menni akar, és ha az egy szakközép, akkor azt. A lényeg, hogy oda veszik fel, ahová először "befér" a pontjai szerint.

     

    Mi több osztályt is beírunk majd ugyanabban a gimiben, aztán jön a kérdés: mit még? Mert gyenge gimit nem szeretnék, akkor talán jobb (jobb???) egy erős szakközép, aminek a végén szakmája is van.

     

    Ti mit gondoltok? Gyengébb gimi, vagy erős szakközép?

    előzmény:
    csikiváry (1)
    2011-01-12  07:46
  17. 2011. január 12. 09:1310.

    A sorrend nem fontos ,de érdemes beírni elsőnek ahová legjobban szeretne menni,már legfőképp az iskola egója miatt. Az iskolák honlapján általában fent van hogy milyen módon számolják be a vitt pontokat,és a megírt felvételit.Van ahol csak a 7. évvége számít, van ahol a 7,8 és van olyan is ahol 5.-től kérik a jegyet. Aztán a megírt felvételit még iskolán belül is másképp szorozzák a különböző szakokra. Így lehet hogy ugyanazon iskolába más-más szakra különböző pontszámot visz. Ez totál matek,ha már tudod majd a megírt felvételi pontokat,lehet sakkozni,hogy hova érdemes jelentkezni.

    előzmény:
    csikiváry (7)
    2011-01-12  08:51
  18. 2011. január 12. 09:019.

    Sziasztok!

     

    Azt a balgaságot el ne kövessétek, hogy 1 iskolát jelöltök meg. Minimum 3 suli,és 1 sulin belül több szakot,valahova akkor biztos felveszik.

    És még arra is figyelni kell,hogy nem mindegyik iskolába elég a központi felvételi, van ahová kell az emelt szintű is.

    Az én lányom 2-2 felvételit fog írni, mert a 2. helyen óhajtott iskola, csak az emelt színtűt veszi figyelembe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 12. 08:538.
    Nem! Ez inkább akkor gond, ha csak egyetlen iskolát jelölsz meg a lapon.
    előzmény:
    csikiváry (7)
    2011-01-12  08:51
  20. 2011. január 12. 08:517.
    Mi is így jártunk!Két egymással ellentétes infot kaptunk.Úgy tudtam, hogy mindegy a sorrend.Most tegnap már mást hallottam.....innen-onnan probálok tájékozodni.Tényleg ilyen sok a gyerek, hogy ha nem kiemelkedően jól tanul akkor könnyen kerül gyüjtőbe?
    előzmény:
    zsaki71 (6)
    2011-01-12  08:42
  21. 2011. január 12. 08:426.
    Igen, volt szülői, semmi plusz infót nem kaptunk az ofőtől. Aztán volt egy olyan szülői is, amit az évfolyam összes szülőjének szerveztek és meghívták az egyik középsuli igazgatóját...hát nem lettünk okosabbak. Hallottam több verziót is arra vonatkozólag, hogyna jelöljünk középsulit. Az egyik verzió szerint, ha a gyereket X intézményben szeretném mindenképpen járatni, akkor mindegyik helyre ennek a sulinak a különbözői szakjait jelöljem és akkor biztosan felveszik. A másik pont az ellenpélda, mert ha szarul sikerül a felvételi és kevés  agyerek pontja, akkor hiába csak egy intézményt jelölt meg, az intézmény elutasíthatja a gyerek felvételét. Hiába fellebezel ott sem biztos a siker. Ilyenkor az összes fel nem vett gyereket beleteszik egy nagy "kapalpba" és a jegyző (önkormányzat oktatási osztálya?) megnézi melyik sulikban maradt hely és véletlenszerűen szétszórja a hoppon maradt lurkókat....
    előzmény:
    csikiváry (5)
    2011-01-12  08:29
  22. 2011. január 12. 08:295.
    Nálatok volt szűlői értekezlet ezügyben?Tájékoztatás....vagy választ kaptatok a kérdéseitekre? Én nagyon hiányolom,semmit nem mondtak,megkaptuk a felvételi lapokat, oszt jónapot.
    előzmény:
    zsaki71 (4)
    2011-01-12  08:04
  23. 2011. január 12. 08:044.
    Na, ugyanez a helyzet nálunk is. Bár sokat gyakorloja a matek feladatlapokat, de tudom, hogy mindig kerül bele valamilyen csavar....szóval lehet arra számítani, hogy nem arra kíváncsiak, hogy a betanult dolgokat rutinszerűen tudja a gyerek, hanem arra, hogy mennyire veszi észre az összefüggéseket és mennyire tud logikusan gondolkozni egy-egy matekfeladat kapcsán. A magyarral szerintem sem lesz akkora gond. Az én fiam mindenáron gimibe szeretne menni, bár felmerült egy informatikai alapokat adó középsuli is. Mondjuk matek itt is, ott is van....
    előzmény:
    csikiváry (3)
    2011-01-12  07:59
  24. 2011. január 12. 07:593.

    Nálunk is a matek a mumus.Egy régebbi magyar felvételi lapot 2 hibával írt meg a lányom,a mateknak sírás lett a vége.

    Úgy hallottam, hogy a sorrendet iskolatíps alapján kellene megitni.Tehát gimi elé ne kerüljön középsuli.Bár mi első helyen középiskolát jelölnénk,és csak másodiknak a gimit...belegabajodtunk picit..

    előzmény:
    zsaki71 (2)
    2011-01-12  07:53
  25. 2011. január 12. 07:532.

    Szia!

     

    Hát, igen...hasonló cipőben járok én is. A középső fiamnak kell középsulit választania, de matekből gyenge, a humán tárgyakból jeles....szóval nehéz így a választás.

    előzmény:
    csikiváry (1)
    2011-01-12  07:46

Címlap

top