Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezd az allergológust!

adrijan
Létrehozva: 2011. július 3. 21:18

Kedves fórumozók!

 

Nyár derekán járunk, vadul terem a parlagfű és egy sor más allergiakeltő növény, sokan küszködnek allergiával. De ilyenkor aktívak a különböző rovarok, akik csípnek, szúrnak, harapnak - nem egy közülük allergiás reakciókat okozhat.

 

Július 6-n, szerdán délután 1-től egy órán át a fórum vendége Dr. Csáki Csilla, allergológus, gyermekgyógyász.

 

Ha bármilyen témába vágó kérdésetek van, most feltehetitek, a szakember válaszol.

 

Üdv:
Adrián 

  1. 2011. július 7. 10:4248.

    Köszönöm a választá. Igazság szerint nem nagyon használok kozmetikumokat, sima vizzel mosok arcot reggel és este, majd törölközővel dörgölöm szárazra. Egyedül Skinoren krémet használok a bőrgyógyászom javaslatára, ez segít a tüneti kezelésben, de amint abba hagyom, kezdődik előről...

    Ilyen tesztet bármelyik bőrgyógyászaton végeznek (egy vidéki kisvárosban élek...)

    előzmény:
    Dr. Csáki Csilla (35)
    2011-07-06  13:51
  2. 2011. július 6. 18:1747.

                                Kedves Adriján!

       Engedd meg, hogy gratuláljak ténykedésedhez új munkakörödben.  Remek választás volt a doktornő.

       Csak így tovább: nem lebecsülve a fórumozókat azzal, hogy ócska celebeket, díszlotyókat invitáltok körünkbe.

        További jó munkát kívánok!

      

       

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-07-03  21:18
  3. 2011. július 6. 14:2346.

    Köszönöm szépen válaszát, Doktornő.

    Terhelésre(futás stb.) egyáltalán nem fokozódnak a tünetek.

    Az Allergoff-ról nem írt váleményt. Vagy kereskedelmi termékekről nem lehet?(reklámnak minősül)? Ha igen, megértjük.

     

    Köszönettel:

     

    Pave

    előzmény:
    Dr. Csáki Csilla (39)
    2011-07-06  14:02
  4. 2011. július 6. 14:1745.

    Kedves Fórumozók! 

    Köszönöm érdekes, összetett kérdéseiket, igyekeztem mindenre válaszolni, remélem, tudtam segíteni.

    Viszlát! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 6. 14:1544.

    Kedves Doktornő!

     

    4 éves gyermeknél a fokozott nappali izzadás lehet allergiás tünet?

     

    Üdvözlettel:

    Csészécske

    idézet:
    csészécske (21)
    2011-07-06 10:33:01

    Kedves Csészécske!

    Nem valószínű, hogy allergia okozza a fokozott izzadást. Túlöltöztetés, egyéni hajlam a leggyakoribb okok. 

    előzmény:
    csészécske (21)
    2011-07-06  10:33
  6. 2011. július 6. 14:1343.

    Tisztelt doktornő!

     

    Kislányom 13,5 éves ,most állapitottak  meg nála házipor,, lisztatka, toll, hisztamin, füvek, gabonákra allergiát, a parlagfűre ,gyomra jelet irtak.

    Egy éve folyamatos hörghurutja volt, majd februártól száraz köhögés, sipoló ,beszűkült hörgőkkel. Mellkas rtg felvétel pozitivitást mutatott. 

    Légzésfunkciója jó, terhelésre is.

    Kapott gyógyszert Revicet napi 1 tabletta, valamint Budenosid 200 Easyhaler napi kétszer.

    Az lenne kérdésem, hogy innentől fogva állandóan kell majd egész életében szteoriddal kezelni, valamint allergia gyógyszerrel, vagy van esélyünk ,hogy valamikor elhagyhatja -e valamelyik gyógyszert?

    Létezik-e más gyógymód, amelyet majd később alkalmazni tudnánk? 

     Mennyire károsak ezek a gyógyszerek, ha valaki folyamatosan hosszú évekig használja őket?

    idézet:
    renni01 (20)
    2011-07-06 08:44:34

    Kedves renni01!

     Azt nem tudom Önnek megjósolni, mennyi ideig kell kislányát kezelni az asztma, allergia miatt. Általában vannak hullámzások  a betegség lefolyásában, idővel javulni szokott. A felsorolt gyógyszerek nagyon jók, de léteznek korszerűbb, kevesebb mellékhatással járók is az allergia, asztma kezelésében.

    előzmény:
    renni01 (20)
    2011-07-06  08:44
  7. 2011. július 6. 14:1042.

    Kedves Doktornő!

     

    Áprilisban született meg a második kisfiam, és szülés után másfél-két héttel hatalmas (tenyérnyi méretűek is) viszkető kiütések jelentek meg rajtam, gyakorlatilag a homlokomtól a lábujjamig mindenütt. Elmentem a háziorvoshoz, ő azt mondta ételallergiás csalánkiütés, és felírt Calcimuscot. Antihisztamint a szoptatás miatt nem adhatott. Arra viszont  nem jöttünk rá, hogy mitől lehetett, mert semmi olyasmit nem ettem, amit korábban nem ettem volna, és korábban soha nem voltak ilyen kiütéseim.

    A védőnőnk az édesköményt gyanította, mert nagy mennyiségben ittam az ezt tartalmazó tejszaporító teát. Leálltam a teával, beszedtem a Calcimuscot, és kb. 1 hét alatt elmúltak a kiütéseim. 

    Viszont, azóta is rendszeresen van rajtam, hol apró, kb. 1 cm átmérőjű piros kiütések, hol egy-egy nagyobb, 5 cm-es kiütés. Az aprókból néha 10-12 db. is. Általában lábon és hason vannak. 

    Legutóbbi tünet pedig, ami kb. 2 hete kezdődött, hogy ekcémás foltok jelentek meg, kb. 1 cm átmérőjűek, és kisebbek, hason, combon, és a mellemen. 

     

    Nem tudom, hogy a terhesség okozta hormonális változásnak lehet-e köze ehhez (bár a terhesség alatt nem volt ilyen problémám), és ha igen, az idő múlásával elmúlik-e? Vagy mit tehetnék, hogy elmúljanak a kiütések, ekcémák, mert amellett, hogy viszketnek, de rondán is néznek ki. Egyáltalán étel allergia e, mert amikor csak párolt csirkemellet ettem burgonyapürével, akkor is jöttek ki rajtam kiütések.

     

     

    Elnézést a hosszas leírásért, és előre is köszönöm a választ!

    idézet:
    Kokapu (19)
    2011-07-06 01:06:36

    Kedves Kokapu!

    A szülés utáni csalánkiütés lehet hormonális változás következménye, okozhatja pl.pajzsmirigy gyulladás de valamilyen lappangó gócfertőzés is. Javaslom belgyógyászati kivizsgálását! Allergia nem valószínű. 

    előzmény:
    Kokapu (19)
    2011-07-06  01:06
  8. 2011. július 6. 14:0741.

    Kedves Doktor nő!

     

    kislányom 4 hónapos, kb 1 hónapja hatalmas mennyiségeket bukik szoptatás után. létezik, hogy allergiás valamire?

    a gyerekorvos elintézte egy kis sürítővel, ami nem használt.

     

    köszönöm a választ.

     

    csibe

    idézet:
    csibelány* (14)
    2011-07-05 16:58:54

    Kedves csibe!

    A csecsemők bukását nem allergia okozza, hanem gyomorszáj elégtelenség, un. reflux. Ha nem használt a süritő, akkor gasztroenterológiára kellene elmenni. 

    előzmény:
    csibelány* (14)
    2011-07-05  16:58
  9. 2011. július 6. 14:0440.

    Kedves doktornő!

     

    Kislányom májusban volt 6 éves. Május eleje óta hurutosan köhög. Már 3 féle köptetőt is adtam neki, de egyiktől sem javult. A kérdésem az lenne, hogy a hurutos köhögést okozhatja-e allergia, és ha igen, akkor mire lehet allergiás? Előre is köszönöm a választ, üdvözlettel: Szilvia

    idézet:
    puszi05 (13)
    2011-07-05 13:54:56

    Kedves Szilvia!

    A hurutos köhögést ritkán okozza allergia, ilyenkor inkább az orrmandula krónikus megnagyobbodása szokott állni a háttérben, esetleg arcüreggyulladás. Első lépésben fül-orr-gégészeti vizsgálatot javasolnék! 

    előzmény:
    puszi05 (13)
    2011-07-05  13:54
  10. 2011. július 6. 14:0239.

    Kedves Doktornő,

    Kislányom poratkára allergiás, gyógyszerként az Aeriust szedi, de eddig még túl sok javulást nem tapasztaltunk(valamivel több, mint 2 hete kezdte el). Két kérdésem lenne: 1) ha szinte az egész napot a szabadban tölti, a tünetek akkor is ugyanúgy megvannak(száraz köhögés, torokköszörülés)- vagy tartósan több idő kell, hogy a szervezetéből az, ami az allergiát okozza kiürüljön? 2)mi a véleménye az Allergoff spray-ről ill. a hoemopatiás szerek alkalmazásáról ilyen allergia esetén(Aerius mellett)

     

    Köszönettel,

    Pave

    idézet:
    pave (12)
    2011-07-05 13:42:25

    Kedves pave!

    2 hét után már hatnia kellene az Aeriusnak a tünetekre. Amennyiben további 2 hét után sem múlik el a köhécselés, és futásra, fizikai terhelésre köhögés is jelentkezik, ez azt jelezheti, hogy az allergia asztmába kezd átmenni. Ilyenkor asztma elleni gyógyszert is el kell kezdeni. Javaslom, menjenek vissza a kezelő allergológushoz vagy pulmonológushoz!

    Tudomásom szerint homeopátiás szerekkel a poratka allergia ill. asztma nem gyógyitható. 

    előzmény:
    pave (12)
    2011-07-05  13:42
  11. 2011. július 6. 13:5638.

    Én ma reggel ébredtem két hatalmasra dagadt szúnyogcsípéssel, az egyik a karomon, a másik a szemhéjamon, a szemem alig tudom kinyitni, pedig már éjjel Fenistil géllel kentem a viszketés miatt, délelőtt ittam kalcium pezsgőtablettát, nem apadt. Próbálkoztam jegeléssel, hatástalan.

    Csípésre soha nem voltam allergiás, a pázsitfűfélékre igen, április végétől június elejéig,bár most eltartott június végéig,nem szedtem rá semmit.

    Mi a teendőm, napokig tarthat a duzzanat?

    Kislányom tíz hónapos, mit tartsak itthon, ha neki is feldagad?

    Köszönöm!

    idézet:
    baBoo (11)
    2011-07-05 13:17:25

    Kedves baBoo!

    Javaslom, vegyen vény nélküli allergiagyógyszert (pl. Claritine, Zyrtec, Fenistil) a patikában és abból vegyen be a calcium mellé, szedje pár napig, amig a duzzanat el nem múlik. Kislánya számára Fenistil cseppet tartson otthon, feldagadó rovarcsípés esetén adagja 3x annyi csepp, ahány kg a gyerek súlya. 

    előzmény:
    baBoo (11)
    2011-07-05  13:17
  12. 2011. július 6. 13:5537.

    Tisztel Doktornő!

     

    Kislányom jelenleg kétéves, 8 hónapos korában laktóz érzékenységet tippelt nála egy gasztroenterológus, mindenféle vizsgálat nélkül. Laktózmentes tápszer mellett akkor a panaszai elmúltak. Idén tavasszal bőrkiütései lettek a kislánynak, ami az egsz testét ellepte. Vittük őt háziorvoshoz, bőrgyógyászhoz, több alkalommal is, mindegyik tippelt újabb táplálékallergiára, konkrét vizsgálatra egyikük sem adott beutalót. Most elég nehéz helyzetben vagyunk a kislány táplálását illetően, annyi a tiltólistás étel, hogy komoly töprengés néha a napi menü kiötlése. Ráadásul a kiütések a különböző kencék és a már-már hiányos étkezés mellett is kijönnek néha.

     

    Kérdésem, hogy vajon mi az oka annak, amiért nem küld a három orvos közül egy sem allergiavizsgálatra bennünket? Én önerőből hova vihetném a kislányt, ahol érdemben is foglalkoznak a panaszokkkal? Mitől függ az allergiavizsgálat módja? Vérvétel, vagy a karcolós módszer?

     

    KÖszönöm, ha válaszol, további kellemes napot kívánok Önnek!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-07-03  21:18
  13. 2011. július 6. 13:5336.

    A kérdésem az, hogy az allergiavizsgálatot mikor érdemes végeztetni? Nekem kb. február vége óta van eldugulva az orrom (szinte folyamatosan). A háziorvosom azt mondta, hogy várjak legalább őszig a vizsgálattal, mert ilyenkor az allergén a levegőben van, tehát a vizsgálat esetleg olyan dologra is kimutatna allergiát, amire egyébként nem vagyok allergiás. Tehát ha olyan valamire vagyok allergiás, ami ilyenkor van a levegőben, akkor ősszel-télen megbízhatóbb számomra a vizsgálat?

    Előre is köszönöm a választ! 

    idézet:
    oculata (10)
    2011-07-05 11:54:48

    Kedves oculata!

    A allergiavizsgálat nem mutat ki olyasmire allergiát, amire nem is allergiás. Nyugodtan elvégeztetheti a nyári időszakban is az allergiavizsgálatot, hiszen a tüneteire kellene valamilyen megoldást találni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934398 (10)
    2011-07-05  11:54
  14. 2011. július 6. 13:5135.

    Kedves Doktornő!

     

    Régóta megállapított fémallergiám van. Ezen kívül az arcomon rendszersen elöjönnek apró kis dudorok, nem pattanások, kozmetikus nem tud mit kezdeni velük. Nem is pirosak, csak nem szép, sima a bőröm, hanem "ragyás". A bőrgyógyász szerint ezt is okozhatja a fémallergia. annak ellenére, hogy itt aztán semmi fémmel nem érintkezek, és nem is viszket. A kozmetikusom szerint segíthet, ha kicseréltetem a két amalgám tömésemet. Ön szerint is lehet ennek eredménye? Ha nem használ, mit lehet tenni?

     

    Köszönöm!

    idézet:
    énke6 (9)
    2011-07-05 11:00:46

    Kedves énke6!

    Valószinű, hogy a fémallergia mellett egyéb kontakt allergiája is van, pl. kozmetikumok, krémek alkotóelemeire, illatanyagaira. Ezek okozhatják a bőrelváltozásokat. Az amalgám sem kizárt. Javaslom mindezekre vonatkozó epicután (rátevéses) teszt elvégeztetését, hogy kiderüljön, mi a gond!

    előzmény:
    énke6 (9)
    2011-07-05  11:00
  15. 2011. július 6. 13:4934.

      Kedves Doktornő!

      Bár kérdésem még nem került sorra, kiegészíteném azóta történt gondolkodásommal:

       Fogorvosnőm integratív pszichoterápiát tanul, hogy szakmájában még többet és jobban tudjon segíteni a hozzá fordulókon. 

      Vajon ez növelné a munka minőségét a bőrgyógyászatban is?  Illetve,  az allergológus munkáját? A gyermekgyógyászatban pedig igazán fehér holló a képzett pszichoterapeuta, holott sokra volna szükség a családok mai helyzetében, a rengeteg csonka család miatt.

    előzmény:
    Dr. Csáki Csilla (32)
    2011-07-06  13:41
  16. 2011. július 6. 13:4633.

    Tisztelt Doktornő!

    Lányom 7 éves lesz,februárban súlyos penészgomba- és enyhe parlagfű-allergiát állapítottak meg nála vértesztből. Folyamatos, súlyos alsó- és felső légúti fertőzései voltak, amit súlyosbított a gócos mandulája. Több évnyi "küzdelem" után végre a tavasszal kivették neki őket, azóta javulni látszik a helyzet e téren. Sajnos a lakásunkban évek óta, minden szakszerű módszer bevetése ellen is is küzdünk a penésszel a fűtési szezonban. Aeriust szed, napi 5 ml. Gondoltam, most, a nyári, nyitott ajtós-ablakos szezonban leállunk a gyógyszerrel. De pár nap múlva mindenféle viszketős tünetei lettek, ekcéma-szerű területek is megjelentek a bőrén, így visszaálltunk sajnos a gyógyszerre, de nem sok minden változott a viszketés terén. Kérdésem, hogy a penészallergia okozhajta-e a bőrtüneteket is? Ha leállítanám őt a tejfogyasztásról, nagy eséllyel lenne nála javulás? A tesztek nem mutattak ki nála semmilyen élelmiszer-allergiát.

    Természetesen felkeresünk hamarosan bőrgyógyászt is, csak addig is szerettem volna tanácsot kérni.

     Köszönettel! Delfin

    idézet:
    delfin38 (8)
    2011-07-05 10:20:26

    Kedves Delfin!

    A penészgomba allergia nyáron is zajlik, tehát nem megklepő, hogy kislányának most is szüksége van az Aerius szedésére.  Az ekcémát is ronthatja a kezeletlen allergia. Ha nincsen élelmiszer allergiája, akkor felesleges őt diétáztatni, az sem fog javitani ezen. Külsőleg, speciális krémekkel kellene az ekcémát kezelni és szedni az Aeriust is!

    előzmény:
    delfin38 (8)
    2011-07-05  10:20
  17. 2011. július 6. 13:4132.

    Tisztelt Doktornő !

     

    Két kérdésem lenne Önhöz : 

     

    1. Allergiás vagyok már kb. 15 éve a gyomnövényekre, leginkább a parlagfűre, valamint allergiás vagyok a kutya és macska szőrre, és a háziporra is.

    Már évek óta nem szedek gyógyszert, ( korábban legalább a parlagfű szezonban javasolták szedni, de sok volt a mellékhatása, a főhatás pedig elhanyagolható), és így, hogy nem szedek, nem érzem, hogy rosszabb lenne. 

    Több helyen olvastam, hogy a kezeletlen allergiának asztma is lehet a következménye. Igaz-e mindez? Javasolja-e ön azon gyógyszerek szedését, amit recept nélkül is lehet kapni ? 

     

     

    2. Az elmúlt 1 hónapban kétszer is előfordult, hogy  a jobb fülem napokra is bedugult. Orrcsepp hatására ez elmúlt. Ezt is az allergia okozhatja ? Olvastam, hogy a dobhártya üreget az arcüreggel összekötő "cső" dugul el, de mitől ? Ki kell ezt vizsgálni ?

     

    köszönöm a válaszait ! 

    idézet:
    kotkoda13 (7)
    2011-07-04 15:03:17

    Kedves Kotkoda!

    Javaslom, ismételtesse meg az allergiaviszgálatot és irasson fel vényköteles allergiagyógyszert, mert ezeknek az újabb szereknek jóval kevesebb a mellékhatása, mint a vény nélküli, régebbi tipusoknak. Akkor érdemes allergiagyógyszert szednie, ha vannak panaszai, ha panaszmentes, akkor nem szükséges, nem lesz asztmás, ha nincs semmi tünete. Figyelje meg, az év melyik időszakában vannak panaszai, és akkor szedje a gyógyszert!

    előzmény:
    kotkoda13 (7)
    2011-07-04  15:03
  18. 2011. július 6. 13:3131.

    Tisztelt Doktornő!

     

    Lehet-e ételallergiám, ha az allergia teszt negatív lett vagy inkább étel intolleranciáról lehet szó?A gyomrom nagyon sok élelmiszert nem bír.

     

     

    Köszönettel:

    Mackota 

    idézet:
    mackota (6)
    2011-07-04 11:19:46

    Kedves Mackota!

    Amennyiben az allergiavizsgálat eredménye negativ lett, akkor inkább intoleranciára gondolnék. A leggyakoribb a laktóz intolerancia, vagyis a tejcukor érzékenység, ezt kellene először kizárni. 

    előzmény:
    mackota (6)
    2011-07-04  11:19
  19. 2011. július 6. 13:3030.

    Kedves Doktornő!

    Köszönöm szépen a válaszát! Kívánok jó egészséget és sikereket a további munkájában!

    Üdvözlettel: gjutka

    előzmény:
    Dr. Csáki Csilla (23)
    2011-07-06  13:00
  20. 2011. július 6. 13:2729.

    Mi árt többet, ha évtizedeken át gyógyszerezi magát egy gyerek vagy felnőtt februártól novemberig a pollenallergiája miatt (úgy, hogy a gyógyszer mellett a tünetek is megvannak ráadásul), vagy az, ha nem szedi a gyógyszert, hanem csak a tüneteket kezeli szemcseppel, orrspray-vel, minél kevesebb gyógyszerrel?

     

    Konkrétan melyik orvosi szaklapban megjelent tanulmánnyal/tanulmányokkal tudja alátámasztani a véleményét?

    idézet:
    tamtamtam (5)
    2011-07-03 23:47:19

    Kedves Kérdező!

    Az allergia kezelésének része az időszakos gyógyszerszedés, orrspray és szemcsepp használata. Az orrspray és a szemcsepp ugyanúgy "gyógyszernek" minősül, mint a szájon át bevett tabletta, konkrét hatóanyagot tartalmaznak, a bevitel módja alapján nem érdemes különbséget tenni. Nem mindig az orrspray jelenti a szervezet számára a kisebb terhelést, pl. a tablettával szemben! Nyilván az a kezelés célja, hogy enyhitse a tüneteket, és megelőzze az allergiás szövődményeket pl. asztmát. Ha valakinek olyan enyhék a tünetei, hogy inkább nem szed rájuk gyóygyszert, akkor ne szedjen, aki igazán szenved az allergiától, az meg fog szedni!

    Irodalom: Temesvári Erzsébet (szerk.),Kárpáti Sarolta (szerk.): 
Gyakorlati allergológia, Semmelweis Kiadó és Multimédia Stúdió (2009)
      

    előzmény:
    tamtamtam (5)
    2011-07-03  23:47
  21. 2011. július 6. 13:1828.

                   Kedves Doktornő!

         Egyre többször találkozom a véleménnyel, hogy az allergia lelki eredetű, ezért van, hogy a gyógyszerek csak a tünetekre hatnak. Hiszen  lelki bajokat lelki gyógymóddal lehet orvosolni, a lélektan eszközeivel, ezt  megszüntetni, a kemikáliákkal lehetetlen. 

      Ellenérv erre a kisgyermekek allergiája szokott lenni. Ám ha arra gondolunk, hogy már magzati állapotban számtalan bántás érheti a gyermek lelkét  az anya lelki - akár korábbi -  sérülései, pszichikai állapota miatt, akkor talán elvethetjük ezt az ellenérvet. 

      Önnek mi erről a véleménye?  Valóban ezért nem gyógyítanak  az allergiára szedett tabletták, a kenőcsök?  Ezért "újul" ki az allergia? Még ha úgy tűnik is némelykor, hogy eltűnt, bármikor felütheti fejét?

      Mindezzel összefüggésben arra is gondolok, hogy  nagy támadás a fizikum ellen ez az őrületes tisztítószer áradat, amelyet ránk zúdítanak, a töméntelen vegyszer, hiszen az élelmiszerek ma már laboratóriumokban nyerik el végső formájukat, és környezetünk mindenféle permetlével való elárasztása. Érdemes lenne talán ellenszegülni ezeknek lehetőségeink szerit. Mert a sok károsító vegyszerrel van, aki megbirkózik, és van, akinél kialakul az allergia. Itt gondolatmenetem első felvetésére utalok.

      Köszönöm ha válaszol.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-07-03  21:18
  22. 2011. július 6. 13:1727.

    Üdvözlöm kedves Doktornő!

    Érdeklődnék, hogy van-e olyan, hogy "napallergia"/. Fehér, érzékeny bőrű vagyok, évek óta vitilligo betegségben szenvedek és most a nyár folyamán egy szerencsétlen szervezés következtében a napon énekelt a kórusunk a Dráva mellett, egy nyugdíjas rendezvényen. Kb. fél órát voltunk a színpadon, annyira sütött a nap és felégett a nyakam, másnapra a fél arcomat herpesz rútította el, melyet már egy hét óta Richtofittal kezelek, - most már körömvirág krémmel.  Tudom, hogy én vétettem nagyot, mivel nem vittem el a magas faktorszámú /50-es/ fényvédőmet, de mivel, hogy nem jeleztek napsütéses időjárást arra a napra, nem is gondoltam rá. A kérdésem az lenne, hogy most már, így utólag mit lkehetne tenni, esetleg van-e rá valami gyógyszer ami lerövidítené a gyógyulást.

    idézet:
    gjutka45 (4)
    2011-07-03 23:44:16

    Kedves Jutka!

    A vitiligo nem allergiás eredetű betegség, hanem pigmenthiány. A pigmentsejtek pusztulása miatt az érintett terület nem tud lebarnulni, ezért a fényvédelem tényleg alapvető, mindenhová kell vinnie a táskájában a fényvédő krémet. A herpeszes elváltozást acyclovir tartalmú krémmel és acyclovir tartalmú tabletta néhány napos szedésével gyorsan rendbe tudja hozni. A tabletta vényköteles, a krém nem az. 

    előzmény:
    gjutka45 (4)
    2011-07-03  23:44
  23. 2011. július 6. 13:1326.

    Tisztelt Doktornő!

    Kicsi lányom most nyolc hónapos.

    Picike kora óta van ekcémája, a fülei mellett az arcán,a szája mellett,nyakán és a tarkóján.

    Szopizik.

    Doktornőnk tanácsára én nem iszom már két hónapja tehéntejet,csak joghurtot,tejfölt fogyasztok.Igy már egy hónapja alig látszódik a kicsi lányomon az ekcéma!Doktornőnk mondta,egy hónap kell,hogy kiürüljön a szervezetéből,amit szopizás által kapott.Azt mondta a doktornő ezer féle oka lehet,de próbáljam ki,és tényleg attól jött ki neki.

    Néha-néha most is előjön,de nem olyan durva formában ,akkor nagyon csúnya volt neki,dagadt,piros stb.Most ha meg is látszik halvény piros,igaz viszket szegénykémnek.

    Kérdésem az lenne:

    Most akkor ebből az derül ki,hogy  a kislányom a tehéntejre allergiás? Melyik összetevőjére szoktak leginkább allergiásak lenni vagy ekcéma mire jön ki leggyakrabban?PL. a tejfehérjére vagy mire?Akkor egy éves kora után nem is vezethetem be nála?(Van egy nagyobb lányom,őnála egy éves kora körül,után, lettek bevezetve a tejtermékek,semmi baja)

    Ki fogja nőni az ekcémát? Mi a tapasztalat?

    Köszönöm szépen előre is a válaszát!

    Tudom az ekcéma nem mindig allergiára utal,de nála úgy néz ki igen.

    Köszönöm!

    Ildikó

    idézet:
    Cs.Ildikó (3)
    2011-07-03 22:45:54

    Kedves Ildikó!

    Az ekcéma többnyire nem konkrét allergia következménye, hanem öröklött, genetikai alapon jön létre. Ugyanakkor csecsemőknél a tehéntejfogyasztás gyakran rontja az ekcémás tüneteket, ilyenkor tényleg érdemes 1 éves korig várni a tejtermékek bevezetésével. Kérdésére a válaszom tehát az, hogy nem feltétlenül tejallergiás a kislány, ezt vérből elvégzett allergiavizsgálattal lehetne eldönteni. Az ekcémát a gyerekek jelentős része kinövi 2-3 éves korra, de előre nem tudható, kinél marad meg, általában azért enyhébb formában.

    előzmény:
    Cs.Ildikó (3)
    2011-07-03  22:45
  24. 2011. július 6. 13:0525.

    Kedves Doktornö,

     

    gyerekkorom ota szenvedek pollenallergiatol. Arpilistol oktoberig elvezhetnem a tüneteket de gyogyszerrel kibirhato az allapot. Az en kerdesem is az lenne, hogy milyen követekezmenye lehet annak, ha az ember lanya egy eleten at, minden eveben fel evig gyogyszert szed ?

    Es lehet-e az, hogy a szervezet hozzaszokik a gyogyszer tartalmahoz, mert szinte minden evben uj gyogyszerre kell atallni; ami bevallt tavaly iden mar nem hat.

     

    Elöre is köszönöm valaszat.

    Üdvözlettel: Vera

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-07-03  21:18

Címlap

top