Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezd Jáksó Lászlót

adrijan
Létrehozva: 2011. november 16. 10:22
Kedves fórumozók!

Jáksó Lászlót senkinek nem kell bemutatni Magyarországon, hiszen közismert tévés és rádiós személyiség.

Itt az NLCafe Fórumán nyilván azt is mindenki tudja, hogy az utóbbi időben rendszeres szerzőnk, akinek mindig markáns különvéleménye van a dolgokról. Nemrég például túlélte 2011.11.11-et, és azt is megírta, vajon van-e értelme meztelenre vetkőzni az állatokért vagy sem.

Most pedig a ti kérdéseitekre fog válaszolni:

november 21-én délután 1 órától a fórum vendége Jáksó László!



Kérdezzetek tőle bátran, ezen a helyen válaszolni fog nektek.

Üdv:
Adrián
  1. 2011. november 21. 14:0324.

    Kedves Fórumozók,

    köszönöm a hangvételt és az érdeklődést. Igyekszem máskor is jönni, egyrészt ezért a kedvességért cserébe, másrészt ha már az nlc-nél író is lettem, akkor muszáj aktívnak is lennem, nemde. :)

    Nagyon szép napot kívánok Mindannyiótoknak.

    Sziasztok!

    Jáksó László

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 21. 13:4023.

     Szia Laci!!!  Én kifejezetten bírom a fejed és a külsőddel sincs semmi baj szerintem. A HetiHetes a nagy kedvenceim egyike,sajnálom,hogy szünetelni fog...Jó csapat és érdekes témák.A viccek is jók....Van kedvenc munkatársad a csapaton belül???Egyáltalán,kik a kedvenceid...előadók???Ha nem rádió és Tv,akkor mivel foglakoznál legszívesebben???Tűzoltó vagy Katona....Mi szeretél volna lenni???  További sok sikert és minden jót:)!!!!
    idézet:
    dina27 (21)
    2011-11-21 13:27:38
    Szia, nem fogok tudni választani, én tényleg mindenkit szeretek ott, akkor is, ha ez udvarias elkerülő válasznak tűnik. :) Nagyon rágyúrtam a tévére az elmúlt években, de ahogy sokszor mondtam sok helyen, nem csak a látható részére. Nagyon régóta adogatok be mindenfelé terveket, hogy egyszer csak bejön valami, ez meg is történt. Egyre kevesebb vágyat érzek arra, hogy én ugráljak szem előtt, inkább írni szeretnék, nagyobb dolgokat létrehozni, szerkeszteni... de például a kétkezi(bb) részen vágni is szeretek saját magam, technikus nélkül, ezt is jóideje csinálom. Tökéletes kikapcsolódás. Szóval a tévén és rádión kívül nem nagyon vannak vágyaim, talán csak a programozás, a számítógép, de ma már tévés és rádiós munkát sem lehet anélkül végezni, úgyhogy ki tudom élni magam. A sorozat számítógépes háttérbázisát, a működtető és adminisztrációs rendszert írom éppen, a legszívesebben el sem jönnék a gépemtől. Ha ez nem tévés dolog, akkor ez a vágyam még. De szerintem ez is az. :)
    előzmény:
    dina27 (21)
    2011-11-21  13:27
  3. 2011. november 21. 13:2922.
    Engem a "felszín alatt" (tehát ami nem jön le a médiában) pl. még ilyesmi érdekelne, hogy mennyire vagy empatikus, érzékeny lelkű ember, hogyan viseled a kudarcot, segít-e, ha igen, mennyire segít a humor életed válság- vagy konfliktushelyzeteiben?
    idézet:
    delfin38 (18)
    2011-11-21 13:22:38
    Mondom: nem nagyon veszi ki jól magát, ha égre függesztett szemmel elkezdem elemezni magam. Értem és elhiszem, hogy komolyan és kedvesen kérdezed, de más más következtetés vonna le ebből. Inkább általánosan írnám: azok, akik a médiában szerepelnek, nem óriásplakátok. Sok kollégámat ismerem közelről, nagyon kevés közöttünk az, akit ne zavarna, ha az anyjába küldik, nagyon kevés olyan képernyőst vagy mikrofonost ismerek, aki ne lenne privátban kedves, szerethető ember, attól függetlenül, hogy mi a nyilvánosan mutatott kép. A média csak egy karikatúra, néhány vonallal engedi megrajzolni magad. Egy, maximum két tulajdonságig vagy érdekes, pedig senki sem csak ennyi. Gondold végig, Te milyen sokféle tudsz lenni. Más vagy a barátaiddal, más a családdal, más kedves idegenekkel jó pillanatodban, más ha fáj valamid és akkor jön oda egy ismeretlen, ha beszólnak, ideges leszel és visszaszólsz, de ha barátod teszi, akkor elgondolkodsz rajta. Persze vannak egyszerű emberek. Általában ők gondolják azt másokról, hogy azok szintén primitívek. :)
    előzmény:
    delfin38 (18)
    2011-11-21  13:22
  4. 2011. november 21. 13:2721.

     Szia Laci!!!  Én kifejezetten bírom a fejed és a külsőddel sincs semmi baj szerintem. A HetiHetes a nagy kedvenceim egyike,sajnálom,hogy szünetelni fog...Jó csapat és érdekes témák.A viccek is jók....Van kedvenc munkatársad a csapaton belül???Egyáltalán,kik a kedvenceid...előadók???Ha nem rádió és Tv,akkor mivel foglakoznál legszívesebben???Tűzoltó vagy Katona....Mi szeretél volna lenni???  További sok sikert és minden jót:)!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. november 21. 13:2620.
    Igen, a szellemi kihíváson én is ezt értem: hogy van sok közös, mélyebb téma is, amiről véleményt lehet cserélni, értelmesen vitázni, vagy épp a szellemesen vicces, tartalmas "poénkodás" , az okos humor is ilyen, ami nélkül pl. a mindennnapokat sokkal nehezebb elviselni két embernek.
    előzmény:
    Jáksó László (17)
    2011-11-21  13:21
  6. 2011. november 21. 13:2419.

    Szia!

     

    Kérdésem az lenne,h nem hiányzom e a Heti hetes forgatásokról? Üdv Évi

    idézet:
    BBÉVI (5)
    2011-11-18 10:37:51
    De. Nagyon. :) Ki vagy? :)
    előzmény:
    BBÉVI (5)
    2011-11-18  10:37
  7. 2011. november 21. 13:2218.
    Engem a "felszín alatt" (tehát ami nem jön le a médiában) pl. még ilyesmi érdekelne, hogy mennyire vagy empatikus, érzékeny lelkű ember, hogyan viseled a kudarcot, segít-e, ha igen, mennyire segít a humor életed válság- vagy konfliktushelyzeteiben?
    előzmény:
    Jáksó László (15)
    2011-11-21  13:13
  8. 2011. november 21. 13:2117.

    Köszi a választ.

    DE feltettem egy eddig megválaszolatlan kérdést is (hacsak nem kellene értenem a csendből is...): mennyire tartod fontosnak egy párkapcsolatban a szellemi kihívást?

    idézet:
    delfin38 (16)
    2011-11-21 13:16:25

    Jaj, bocsánat. Nem figyeltem, nem szándékosan hagytam ki.

     

    Nem tudom, pontosan mit értünk szellemi kihívás alatt. Talán alaphelyzetben az a szándék, hogy küzdeni kelljen a partnerrel, folyamatos veszekedésekben legyűrni, megváltoztatni őt, az hülyeség, vagy legalábbis nekem annak tűnik. Otthon nem harcolni akarok. Az fontos, hogy beszélgetni lehessen azzal, akivel vagyok, plusz nekem lényeges "szempont", hogy nyugodtabb természet legyen, mint én. Két ideges ember csak húzza egymást felfelé. Szeretnék megnyugodni, de nem úgy, hogy nyugtatgatnak. A pozitív energiákat keresem, a kedvességet, természetesen úgy, hogy az a mosoly a másik arcán ne azért legyen ott, mert buta lenne az illető. Ha az okos és mégis kedves emberekkel való létet szellemi kihívásnak nevezzük, akkor igen, fontos nekem.

    előzmény:
    delfin38 (16)
    2011-11-21  13:16
  9. 2011. november 21. 13:1616.

    Köszi a választ.

    DE feltettem egy eddig megválaszolatlan kérdést is (hacsak nem kellene értenem a csendből is...): mennyire tartod fontosnak egy párkapcsolatban a szellemi kihívást?

    előzmény:
    Jáksó László (13)
    2011-11-21  13:08
  10. 2011. november 21. 13:1315.

    Mi rejtőzik a sokak által megismert felszín alatt?

    Milyen embernek tartod saját magad?

     

     

    idézet:
    Vegalife (8)
    2011-11-20 11:40:48
    Nehéz lenne ezt nagyképűség nélkül elemezgetnem. Sokat gondolkodom magamon, de nem azon, hogy én milyen vagyok, hanem azon, hogy jól csinálom-e a dolgaimat vagy sem. Igyekszem időben észrevenni a hibáimat, nyilván nem mindig sikerül. Vitray Tamás azt tanította, hogy például a tévéműsorokat, amelyekben szerepel az ember, mindig meg kell nézni, otthon, abból a székből, fotelből, amelyből minden mást is nézek. Hogy össze tudjam hasonlítani, hogy lássam, hogy ne szakadjak el saját kívülről látható képemtől. Igyekszem így csinálni. De nem lenne bőr a képemen ahhoz, hogy egy fórumban vagy bármely nyilvános helyen hosszú méltatást írjak saját lelkemről. Biztosan megérteszt. :)
    előzmény:
    Vegalife (8)
    2011-11-20  11:40
  11. 2011. november 21. 13:1014.

    Szia!

     

    Mit jelentenek neked:

    - Rádió

    - Heti hetes 

    - Argo

    - Szeged

    - NLC

     

    Sok sikert a jövőben is! 

    idézet:
    zsaki71 (9)
    2011-11-21 12:42:24

    Szia,

     

    rádióban kezdtem, rádiós vagyok, a Heti hetes megkeresése életem legnagyobb örömeinek egyike volt, az Argo édes marháskodás volt nekem, Szeged a szülővárosom és szanatóriumom, ahová hazamegyek sétálni, ha kiborulok Budapesten, az NLC pedig egy helyes site, ahol hittek bennem annyira, hogy írni is hívtak.

    előzmény:
    zsaki71 (9)
    2011-11-21  12:42
  12. 2011. november 21. 13:0813.

    Kedves Laci!

    Tudom, hogy erősen megosztó médiaszemélyiség vagy, bár én mindig csíptem az "eszement" stílusodat, humorodat és főleg hogy mindehhez iszonyú gyorsan és jól jár az agyad. 

    A kérdéseim:

    -  Nem frusztrál, hogy a pártalálási nehézségeidről, valamint a baleseted utáni állítólagos potencia-gondodról már annyi bőrt lehúztak/tál a  médiában? (tudom, inkább máshonnan húznának le sokkal több(ször) bőrt, mondanád, ahogy ismerlek ).

    - A párkapcsolataidban is keresed a  szellemi kihívást? Vagy legalábbis keresnéd ugye...de vajon ebből az egész nőnélküliségből mennyi a  valóság?

    - Ha sok, mi nehezíti a pártalálásodat: az ismertséged, az őrült stílusod vagy más miatt nehéz veled kijönni?

     

    A félreértések elkerülése végett: boldog feleség és anya vagyok, nem rejtett vagy tudat alatti párkeresési szándék vezérel a  kérdéseimmel Egyszerűen csak érdekel a személyiséged.

    További sikereket! D

    idézet:
    delfin38 (10)
    2011-11-21 12:44:03
    Szia. Értem, megértem a kérdést, abszolúte igazad van. Az én olvasatomban (nem szeretnék bölcselkedni ezzel a fejem, amim van, csak a tapasztalataimat mesélem mindössze) a médiában képviselt szereped nem változtatható könnyen, pláne nem gyorsan. Ez olyan, mint a Titanic. Látták ám a szerencsétlenek, hogy ott az a jéghegy, be is csűrték a kormányt, aztán dermedten nézték, ahogy a baromi nagy hajó rohadt lassan fordul és mégis végighúzza az oldalát a cucc. A sajtóban arra tudok válaszolni, amit megkérdeznek. A sajtóban azt kérdezik, amiről feltételezik, hogy érdekeset fogok rá válaszolni. Ez nem a sajtó hibája, ez a sajtó természete. Nem jó újságíró, aki unalmas interjút készít. Így aztán ha valaki olyan hülye volt anno, mint én, hogy a csajozásáról kezdett beszélni legelőször, akkor beleszorul ebbe. Ez akár az én hibám is lehet, ahogy tetszik. Mostanában igyekszem minél több helyen elmondani, hogy valójában csak hülyültem. A legtöbb dolog, amit mondtam, igaz volt, vagy igazság-határos (másképp csomagolva, elhülyéskedve), de nem ennyi vagyok mindössze. Senki sem csak ennyi.
    előzmény:
    delfin38 (10)
    2011-11-21  12:44
  13. 2011. november 21. 13:0312.

    Szia Laci!

    Sokat gondolkodom: hogy bírod amit a Class FM-en kapsz?  Miért szídnak sokan? "Megosztó személyiség" vagy?  

    Én amúgy bírlak....... Ja! És szeretem az állatokat-és a pacalt is. (éssel nemkezdünk mondatot! )

     

    Üdv:  Opa                                                                                                                                                         

    idézet:
    opamacska (2)
    2011-11-16 20:40:28
    Szia. Nézd. Ebből élek, ez a munkám. A kommandósok sem panaszkodnak, ha lőnek rájuk, vagy csak otthon. Volt és van néhány dolog, amit nem szeretek, vagy úgy nem szeretek, ahogyan ez Magyarországon ma divat. Van egy tendencia, amelyet nem érzek jónak és hosszú távon fenntarthatónak, nevezetesen azt, hogy arra "tartjuk" a celebeket, legyek én közéjük sorolva vagy sem, hogy reggel el tudjuk olvasni (inkább a képeken meg tudjuk nézni), ma kiknél érezzük jobbnak magunkat. Van egy csoport, amelynek tagjait szeretjük megalázni, mert addig sem foglalkozunk saját problémáinkkal. De ez nem jelenti azt, hogy ha ehhez a csoporthoz tartozom, akkor ne állna nekem is a zászló arra, hogy kiszálljak bármikor. Egyszóval: ez van és kész, ha nem szeretem, akkor abbahagyhatom bármikor. Ezt választottam.
    előzmény:
    opamacska (2)
    2011-11-16  20:40
  14. 2011. november 21. 13:0011.
    Sziasztok, már ha tegeződhetünk. Részemről legalábbis rendben. Parancsoljatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. november 21. 12:4410.

    Kedves Laci!

    Tudom, hogy erősen megosztó médiaszemélyiség vagy, bár én mindig csíptem az "eszement" stílusodat, humorodat és főleg hogy mindehhez iszonyú gyorsan és jól jár az agyad. 

    A kérdéseim:

    -  Nem frusztrál, hogy a pártalálási nehézségeidről, valamint a baleseted utáni állítólagos potencia-gondodról már annyi bőrt lehúztak/tál a  médiában? (tudom, inkább máshonnan húznának le sokkal több(ször) bőrt, mondanád, ahogy ismerlek ).

    - A párkapcsolataidban is keresed a  szellemi kihívást? Vagy legalábbis keresnéd ugye...de vajon ebből az egész nőnélküliségből mennyi a  valóság?

    - Ha sok, mi nehezíti a pártalálásodat: az ismertséged, az őrült stílusod vagy más miatt nehéz veled kijönni?

     

    A félreértések elkerülése végett: boldog feleség és anya vagyok, nem rejtett vagy tudat alatti párkeresési szándék vezérel a  kérdéseimmel Egyszerűen csak érdekel a személyiséged.

    További sikereket! D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. november 21. 12:429.

    Szia!

     

    Mit jelentenek neked:

    - Rádió

    - Heti hetes 

    - Argo

    - Szeged

    - NLC

     

    Sok sikert a jövőben is! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  17. 2011. november 20. 11:408.

    Mi rejtőzik a sokak által megismert felszín alatt?

    Milyen embernek tartod saját magad?

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  18. 2011. november 18. 21:067.

    Miért épp Dagobert lett a neve? Honnan jött az ötlet? A kacsamesékből?

    Van másik neve is?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  19. 2011. november 18. 10:406.
    Illetve hogy hiányzom e....és ez is lemaradtMinden jót!
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  20. 2011. november 18. 10:375.

    Szia!

     

    Kérdésem az lenne,h nem hiányzom e a Heti hetes forgatásokról? Üdv Évi

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  21. 2011. november 17. 22:344.

    Szia Laci!

    Ha tényleg csinálsz sorozatot jelentkezem szereplőnek:)

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  22. 2011. november 16. 22:063.

    Kedves Laci!

     

    Mit szeretsz a rádiózásban, és mi az, amit utálsz benne?

    Azt olvastam valahol, hogy csinálsz a köztévének egy sorozatot Marslakók címmel. Igaz ez? Ha igen, akkor milyen filmsorozat lesz?

    Volt olyan pillanat az életedben, amikor azt gondoltad, talán jobb lenne befejezni a rádiózást?

    Én is bírlak ám!

     

    További sok sikert!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22
  23. 2011. november 16. 20:402.

    Szia Laci!

    Sokat gondolkodom: hogy bírod amit a Class FM-en kapsz?  Miért szídnak sokan? "Megosztó személyiség" vagy?  

    Én amúgy bírlak....... Ja! És szeretem az állatokat-és a pacalt is. (éssel nemkezdünk mondatot! )

     

    Üdv:  Opa                                                                                                                                                         

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-16  10:22

Címlap

top