Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp. III.ker jó ált.iskola?

germami
Létrehozva: 2012. november 5. 09:45

Sziasztok,

 

Általános iskola választás előtt állunk és a kerületben lévőket nem igazán ismerem.

Természetesen eljárok a nyílt napokra, gyerkőcöt is viszem a suli hivogatókra, hogy találkozzon a leendő tanítónénivel, hogy megismerje, megszeresse, de nehéz, eddig egyikbe sem "szerettünk" bele.

 

Megnéztem a kompetencia teszteket is, de nem tudom mennyire vegyem pl komolyan, mennyire adnak hiteles képet az iskolai színvonalról?

 

A körzetes suli sajnos messze van, közlekedés szempontjából nem a legjobb. 

 

Gondoltam teszek egy próbát itt, személyes tapasztalatokra lennék első sorban kiváncsi, melyik iskolát tartjátok jónak (esetleg nem jónak) a III.kerületben. Békás kiesik nagyon, elvileg azok kizárva.

 

Köszönöm!

  1. 2015. február 4. 10:2526.

    Sziasztok!


    Remčlem, van mčg itt valaki... 
    Az čn lányom is most lesz iskolás. Mi a Váradi utcaihoz tartozunk, elčggč vegyes včlemčnyeket hallottam az iskoláról,a leendő tanító nčniről viszont jókat hallottam( Czibulyás Zörög Blanka). 
    Včlemčnyeket szívesen fogadok. 
    Čn most leszűkítettem az iskolákat a következőkre: Aquincumi, Kerčk, Váradi, Krudy, Harrer,Erdőaljai, talán Keve čs Fodros. 
    Az čn lányom kčtnyelvű, itthon hallja az angolt, de nem beszčli igazán. Szeretnčk angol kčttannyelvű sulit neki, vagy ahol angolt tanítanak elsőtől. Igazából egy közčp erős sulit keresek, legyenek szabályok, tanulás, de ne legyen megalázás, legyen egy kicsit tyúkanyó típusú tanító,legyen sikerčlmčnye a gyereknek,szeressen meg tanulni a 4 čv alatt. 
    Eddig ahol voltunk nyílt napon, szülőin, vagy iskolacsalogatón: Harrer, Kerčk. Ma megyünk Aquincumiba.Jövő hčten: Erdőaljai čs Váradi, 18.-án Krudy, közte pedig foglalkozások gyerekeknek kül. iskolákban. 
    Melyiket ajánljátok vagy pont fordítva, čs mičrt? 
    Köszönöm

  2. 2013. március 15. 17:3325.

    Ez volt az az iskola:

     

    http://drszent-gyorgyi.hu/

     

    Szérűskert utcainál gondolom erre gondoltál, ugye?

    előzmény:
    Maria123 (2)
    2012-11-05  10:19
  3. 2013. március 15. 14:4624.

    Ismeri valaki közelebbről a Csillaghegyi Ált. iskolát?

     

    Én voltam nyíltnapon, szülői tájékoztatót. Jónak tűnt. A kompetenciamérés eredményei (kivéve a 2012-est) jók, sok plusz foglalkozásra, zenére, sportra van lehetőség délután. Az iskola szelleme jónak tűnik. De senkit sem ismerek, aki "belülről" is ismerné a sulit. 

     

    Nem szeretném versenyistállóba adni a gyerekemet, de szeretném, ha lenne esélye egy jó gimire majd. Számomra fontos, hogy a suliban legyen lehetőség külön foglalkozásokra, mert nem tudom du. különórákra fuvarozni a gyereket. Fontos, hogy kik lesznek a barátai és milyen a suli szellemisége 8 éven át. (Nem akarom 4 vagy 6 év után máshova vinni.)

     

    Köszönöm 

  4. 2013. március 6. 09:5723.

    Szia!

     

    A Váradiba semmi képpen ne vidd. Lehet,hogy jól el vannak a gyerekek a liberális szellem miatt, de semmi követelmény nincsen. A kétnyelvű osztályban a bemutatóórána magyarnyelvű tanár lefordította az angol tanár által mondottakat. Mindezt első osztályban. Szerintem így nincs értelme  a kétnyelvű tanulásnak, ha mindig fordítanak.

    Másik dolog, hogy a májusi kompetencia teszten 6. osztályban senki sem érte el a 2-es osztályzatot matematikából.

     

     

    A Krúdy poroszos, de mégsem versenyistálló. 

     

    Én a legjobbakat a Harrer u-ról hallottam.

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45
  5. 2013. március 6. 09:3722.

    Az aquincum pocsék, oda ne menjetek, fejétől bűzlik a hal, de a tanárok is gázosak. Van talán egy kivétel, szegényt utálják is rendesen.

     

  6. 2013. március 6. 09:3421.

    Tud valaki jó általánost a III. kerületben? Az Aquincumról sok rosszat hallottam, van egy hormonzavaros dülledt szemű tanárnő akit nagyon szidnak, mindenkinek lehúzza  a jegyeit megalázza a gyerekeket, lökdösőfik, fülüket húzza, lelki terror van. A kéttennyelvűben a tanárok nem tudnak rendesen angolul.Hát nem hangzott túl jól, valszed oda nem megyünk. Ha tanárt keresel a gyereknek aki jó, az meg nem biztos hogy ott marad...

    Egyébként a gyerekeket védi valaki ilyen estekben? 

  7. 2012. november 5. 17:3220.

    Még az a kerület is szóba jöhet, ott dolgozom.

    Ha nem titok elárulod, hová jár a gyerkőc? Köszi 

    előzmény:
    lorci (19)
    2012-11-05  14:50
  8. 2012. november 5. 14:5019.

     Még egy suli eszembe jutott, amit anno egy volt ovistárs és szülei nagyon dícsértek, az Andor Ilona. Ez mondjuk zene tagozatos, így biztos, hogy nem jön be mindenkinek, de tudom, hogy a tanárok türelmét is nagyon dícsérték. A gyerek nem volt ugyan hiperaktív, de azért kellett vele foglalkozni és itt nagyon jó hatással voltak rá.

     

    A nyílt órákra bemenni nagyon fontos és jó, hogy van ilyen lehetőség, mert bizony tényleg sok minden leszűrhető belőle. Hogy viselkedik a tanító néni/bácsi a "gyerekeivel", a gyerekek reakciója mindig őszinte és azért látszik ha sokan tartanak a tanártól stb. Én anno úgy vettem észre, hogy 45 percig egy tanár sem tudja megjátszani magát, előbb utóbb úgyis észreveszed ha vmi nem stimmel... Én mindig vittem a gyereket is, nagyon jó kis antennájuk van szerintem :).

     

    Nekünk úgy hozta a jószerencsénk, hogy a II. ker-be jár a gyerek :)

     

    előzmény:
    germami (14)
    2012-11-05  12:52
  9. 2012. november 5. 14:4018.

    Nem annyira barátságos, ennyi.

    Én kertvárosi iskolába jártam, kicsibe, ehhez vagyok szokva. 

     

    Kertvárosban lakunk most is, a fiam is viszonylag kis oviba jár, nem túl sok gyerekkel, láttam,hogy az Aquincuimba kicsit elveszett volt, nagy iskola, 4 osztály, többszáz tanuló. 

     

    A fontos, hogy szeresse, plusz nekem hogy könnyen tudjam hozni vinni, ne ő legyen az utolsó a napköziben akiért érte mennek, ne kelljen órákat utaznia, mert akármilyen jó egy sui, annyit nem ér. 

    előzmény:
    évi* (17)
    2012-11-05  13:08
  10. 2012. november 5. 13:0817.

    Miért zavar, ha panel.

     

    Bárczi is panel.

    Nekem az tetszik benne, hogy nagy iskola, sok lehetőséggel. Millió és egy szakkör, sportolási lehetőség.

    Nem hajtani akarom a gyerekeimet, csak egyszerűbb az életem, ha helyben vannak a választási lehetőségek.

    előzmény:
    germami (14)
    2012-11-05  12:52
  11. 2012. november 5. 12:5616.

    Nyelvtanulást illetően teljesen egyetértek veled.

     

    Lehet, hogy ez azért is van, mert én is csak általános 3-tól tanultam az angolt, ennek elenére megvan a felsőfokú minden különösebb véres veríték nélkül.

    előzmény:
    lorci (12)
    2012-11-05  12:17
  12. 2012. november 5. 12:5415.

    Ráadásul kifejezetten tetszik a tesitagozat, így van 1db tanítónéni gyerekenként, akit "dob a gép" adott évben...

     

    Mondjuk, ha az maga a vasorrú boszorka, akkor lemondok a tesitagozatról, de nem szívesen tenném. :-)

     

    Legnagyobb és középső fiam ovisok, rajtuk azt látom, hogy nem annyira kötődnek idegen felnőttekhez.

    Pl. az egyik óvónéni nyugdíjba megy. Szeretik, de nem dőlnek karjukba, amiért mást kapnak.

    Megvannak a maguk kis barátaik, jól érzik magukat az oviban, de annyira nem izgatja őket, ki az óvónéni.

     

    Szerintem fiam nem kifejezetten azért fog tanulni, hogy az imádott tanítónéni örüljön... :-)

    előzmény:
    lorci (10)
    2012-11-05  11:44
  13. 2012. november 5. 12:5214.

    Bent még nem jártama honlapját néztem eddig csak.

     

    Igen, van olyan suli, ami már kivülről sem szimpi, mondjuk a Harrertől sem vagyok elájulva, panel, de a honlapján olvasottak eddig szimpatikusak. Lesz nyíltnap oda mindenképp megyünk, megnézzük.

     

    Megkérdezhetem, hogy végül hová irattad a gyereket?

    előzmény:
    lorci (13)
    2012-11-05  12:28
  14. 2012. november 5. 12:2813.

    Keve:

    ismerősök véleménye: szintén nagyon poroszos (legalábbis anno),

    saját vélemény: szintén szóba sem jött, mert a gyerek is, Én is szorongtunk ahogy beléptünk. De ez csak a mi véleményünk lehet, hogy Nektek meg pont tetszene....

     

    Ha csak a III. ker-ben lehetett volna halászni, akkor nálunk abban az időben csak a Fodros jöhetett volna szóba (esetleg a Bárczi) és tényleg végigjártam minden iskolát, hidd el volt ahonnan alig vártam, hogy kiérjek és azt mondtam, ha kötelező lenne ide iratni a gyereket, akkor inkább magántanuló lenne.....

    előzmény:
    germami (11)
    2012-11-05  12:04
  15. 2012. november 5. 12:1712.

    Sajnos tényleg nagyon nehéz a suli keresés (is), hiszen a legjobbat akarjuk a gyereknek, de tényleg csak amikor már éles a helyzet akkor derül ki, hogy valóban jó volt e a döntés.

     

    Hogy mikor engeded el egyedül? Igazán jó szívvel szerintem soha :). Látom barátoknál, ismerősöknél is, hogy ez is mekkora dilemma, van aki már 5.-ben elengedi, de inkább csak azért mert muszáj, a legtöbbünk azért húzza az időt amíg lehet....:)

     

    Írtad a nyelvtanulást. A legtöbb suliban már elsőtől van heti 1-2 óra, a Krúdyban a kéttannyelű osztályban mindennap + évente folyamatosan emelik azon tantárgyak számát, amit szintén azon a nyelven tanulnak. Amit írtam is, odajáró ismerősök gyerekeit nagyon erősen megterhelte ez a megfeszített tempó (nem gyenge képességűek, elég jól terhelhető, szorgalmas gyerekekről van szó), hiszen még magyarul is alig tudnak rendesen. Vegyesek az érzéseim az iskolai nyelvtanulással kapcsolatban, hogy mikortól és mennyit, de mivel Én kéttannyelvű gimibe jártam, tapasztalatból tudom mennyire kemény, pedig akkor már 14 évesek voltunk. Nyilván gyerektől is függ, de szerintem 6-7 évesen talán még elég a sima heti néhány órás nyelvvel való ismerkedés, pont eléggé terhelik Őket 5.-től. Én amikor megláttam az ötödikes könyveket majdnem hanyatt estem, olyanokat tanulnak, amit mi anno talán 7.-ben....

    előzmény:
    germami (8)
    2012-11-05  11:26
  16. 2012. november 5. 12:0411.

    Eddig azt tartottuk esélyesnek, annak is az angol kéttannyelvű részét. Kaptam azonban egy olyan infót, hogy a tanító néni, aki a fiamnak is szimpi volt, nem akar első osztályt, babát szeretne.

    Lehet, hogy őt választanánk, aztán nem is ő lenne az osztályfőnök

     

    Még a Keve jöhente szóba, arról esetleg valami??

    előzmény:
    lorci (10)
    2012-11-05  11:44
  17. 2012. november 5. 11:4410.

    Az biztos, hogy 3 gyerekkel nehéz kimondottan a tanítóra koncentrálni, mert elég hihetetlen, hogy minden aktuális tanító szimpi lesz Neked vagy a gyereknek.

     

    A Bárczit az ismerősöm alapján tényleg merem ajánlani (gyógypedagógiát tanul jelenleg), meg mástól is jókat hallottam a suliról. Igazából más békási sulit nem nagyon tudnék ajánlani, egy pl.: anno a Medgyesi igazgatójával (nem tudom, hogy még most is Ő van-e ott) volt szerencsém privátban tényleg őszintén beszélgetni és ugyan nem mondta ki, de semmi képpen nem akart meggyőzni, hogy oda irassam a gyereket.... azt hiszem ez Nekem akkor elég érv volt.

     

    Írtad az Aquinqumot, anno arról sem hallottam semmi extrát, se kiemelkedően rosszat, sem jót.... olyan átlagos melegedőnek tünt. :)

    előzmény:
    évi* (9)
    2012-11-05  11:27
  18. 2012. november 5. 11:279.

    Vgére valami hír a Bárcziról! :-)

     

    Én konkrét tanító néni helyett inkább iskolát keresek, mert a nagyfiam tesói 2 évente követik (3-an vannak), és nem fogom őket 3 külön isibe vinni.

    előzmény:
    lorci (7)
    2012-11-05  11:17
  19. 2012. november 5. 11:268.

    Köszönöm,hogy ennyi infót megosztottál!!!

     

    Fodros szóba jött, de tőlünk nehezen megközelíthető, csak kocsival.

    Csillaghegy felöli részéről csak gyalog lehetne menni a suliba, úgy meg több, mint 30 perc. 

    Nem tudom mikor lenne az, hogy el merném már egedül engedni. 

    Azért nézek inkább olyan sulit, ami a munkahelyem felé útba esik. 

     

    Krúdy: ennyi poroszos iskolát nem szeretnék a fiamnak, viszont a nyelvek érdeklik, lenne is segítség, tehát azt szeretném, hogy tanuljon nyelvet már elsőtől, akár csak heti 1-2 óárában. 

     

    A tanítónéni nagyon fontos, ezért is sajnálom, hogy ahol eddig voltunk ott vagy nem mutatták be rendesen őket,vagy nem volt szimpatikus. 

     

    van úgyan még időnk, de nem szeretnék tényleg jól körülnézni, főleg mivel egy iskola sincs közel. Milyen jó is lenne, ha az utca végén ott lenne a suli, mint anno nekem volt

    előzmény:
    lorci (7)
    2012-11-05  11:17
  20. 2012. november 5. 11:177.

    Szia!

     

    Nem irigyellek, emlékszem Én is gondban voltam, a végén már alig maradt, ami tetszett volna.

    Szóval a saját és ismerősök tapasztalata, véleménye (legalábbis 4 éve, amikor mi jártunk ebben a cipőben, bár szerintem nem változott azóta semmi...):

    1. Óbudai Nagy László: (Zápor és Váradi u.) FELEJTSD EL (Nálunk fel sem merült, ha érdekel privátban megírom az okot...)!

     

    2. Kerék utcai: Nekem régen sem volt szimpatikus, de azt mondta mindenki, hogy csak akkor válasszuk, ha a gyerek sport mániás, különben kikészül, mert ott szinte mindenki komolyan sportol sulin kívül is.

     

    3. Krúdy: nagyon poroszos, szerintem (több ismerősnek jár oda a gyereke, volt aki el is vitte, mert nem bírta a gyerek) túl nagy a követelmény a korukhoz képest. A kimondott angol kéttannyelvű osztályba csak akkor irasd a gyereket, ha az adott nyelven már most jól beszél vagy van komoly segítség a családban különben vért izzad(tok). Emlékszem még ovis volt a gyerek, amikor a csoporttársa tesója és még 1-2 volt ovis itt volt másodikos és volt, hogy este 8-kor még sírva tanultak a gyerekek, a szülők meg egymást hívták a leckék miatt.... Őszintén szólva se a gyerek, sem  Én nem éreztük jól magunkat a suli látogatáson.

     

    4. Első Óbudai: nagyon hajtják Őket (szintén jár oda ismerős gyereke).

     

    5. II. Rákóczi: semmi extra.

     

    6. Csillaghegyi: semmi extr.

     

    Nem tudom, hogy Csillaghegy mennyire esik ki, de ha már III. ker, akkor a Fodros nagyon gyerekbarát, pl. amikor mi kerestünk sulit itt szimpik voltak a tanárok és a suli is és akkor hétvégén tilos volt leckét adni, mert akkor inkább pihenjenek volt a jelszó. Szerintem ez a hozzáállás azóta sem változott.... Nem tudom merről kell majd bejárnotok, de ez a suli busszal elég jól megközelíthető.

     

    Ha esetleg úgy alakul, hogy Békás is képbe kerül, ott a Bárczit nagyon dícsérik (egy kedves ismerősöm gyereke is odajár és nagyon elégedettek).

     

    Egy jó tanács, ami Nekünk bejött: a legfontosabb a tanító néni/bácsi személye, elsősorban arra figyelj, de azért a suli sem elhanyagolandó, mert mégis csak ott tölti élete nagy részét.

     

    Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, de emlékszem Nekünk milyen jól jött anno minden infó, remélem tudtam vmit segíteni.

     

    Sok sikert és kitartást.

    Lara

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45
  21. 2012. november 5. 10:536.

    Szia,

     

    Én is hasonló cipőben járok, de pont Békásmegyer érdekel, mi Csillaghegyen lakunk.

     

    Nekem első ránézésre a Bárczi tesitagozata tetszik, de természetesen mi is végigjárunk még jópárat a végső választás előtt.

     

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45
  22. 2012. november 5. 10:505.

    Azt esetleg nem tudod, hogy az alapítványi miben más a normáltól? Árban biztos, de azon kívül?

    Köszi

    előzmény:
    judo28 (3)
    2012-11-05  10:44
  23. 2012. november 5. 10:464.

    Szia,

     

    Igen, tudom, hogy nehéz, ezért is próbálok minél több helyről infókat begyűjteni. 

    Talán van itt a fórumon 1-2 anyuka akinek a gyereke a III.ker.-be jár suliba.

     

    Amiket néztünk: Harrer, Krúdy, Aquincum

    előzmény:
    Maria123 (2)
    2012-11-05  10:19
  24. 2012. november 5. 10:443.

    Szia!

    Én a Krúdy iskoláról( Gyógyszergyár u.) hallottam jókat. Van nem alapítványi angol kéttannyelvű osztálya. Úgy tudom elég szigorú iskola

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45
  25. 2012. november 5. 10:192.

     

     

    szia!

     

    A szérűskert utcaiban vendégként voltam a tavalyi 8-as ballagáson. A búcsúbeszédben a következő hangzott el:   Nézem a ballagóinkat és arra gondolok, hogy talán - talán mégis lesz belőlük valami.

    Következtetés? 

    Nagyon - nagyon figyelj, igazán könnyű melléfogni. A nyílt napokon fűt-fát ígérnek, majd jön a fenti megjegyzés.

     

    előzmény:
    germami (1)
    2012-11-05  09:45

Címlap

top