Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2012. december 25. 22:1526.

    Hát az én gyomrom tutira tiltakozna, ha a tömény zsírt kenyér nélkül próbálnám beadagolni neki.... pláne reggelire

     

    Nálam ez a nagy kihívás: reggelizni és keveset vacsorázni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (25)
    2012-12-25  21:40
  2. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 25. 21:4025.

    Kösz!  Azt tedd hozzá, hogy az se lényegtelen tényező, hogy az adott kalóiamennyiséget milyen étel formájában fogyasztod el.Mert baromira nem  mindegy, hogy pl. ezer kalóriát savanyúkáposzta vagy mézes müzli formájában csókolsz be. Aki kérdezte a májat: A zsírban lesütött máj pedig szénhidrátmentes, glikémiás indexe alacsony, nem préseli a hasnyálmirigy inzulinpumpáját, sokáig telít, nem ugrál utána az ember cukra. Épp ezért, ha nem eszünk hozzá egy fél kiló kenyeret vagy kalácsot, nem dobja meg a cukrot sem. 
    előzmény:
    Anda39 (24)
    2012-12-25  19:35
  3. 2012. december 25. 19:3524.

    Egy nagyon egyszerű módszert ajánlok mindenki figyelmébe, már sokaknak bevált és nem nagy durranás:

     

    kalóriaszámlálás

     

    Lényeg: a napi ajánlott kalóriaszükségletedet ne lépd túl! Alapdolog, hogy ha többet fogyasztasz, mint amennyit égetsz, hízol. Ennyi. Sok sikert mindenkinek! 

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  4. 2012. december 25. 19:3223.

    Azért én először mégsem a mindenféle megvonásos kúrákkal kezdeném.

    Az meg úgyis feltűnik, ha a baromiegészséges életmód mellett sem sikerül fogyni.

    előzmény:
    Milu (22)
    2012-12-25  19:19
  5. 2012. december 25. 19:1922.
    Amiket írsz, csak azoknál működik, akiknek eleve jól működik az anyagcseréjük, de ők a legritkább esetben szoktak meghízni. Legfeljebb, ha nagyon egészségtelenül élnek.
    előzmény:
    ÁgicaT (13)
    2012-12-25  07:40
  6. 2012. december 25. 19:1221.
    Húha! Ez a zsírban lesütött máj nagyon jól hangzik! Biztos az, hogy fogyókúrás:)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (18)
    2012-12-25  18:55
  7. 2012. december 25. 19:0520.

    Szerintem jo ha ide is benezel itt szakemberek vannak 

     

    http://dietaotthonra.hu/etlap-etlap_es_rendel es-94.htm

    Jóízű és változatos is lehet a diéta!

    2012.12.08.  

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  8. 2012. december 25. 19:0419.

    Neten talatam  biztosan jol jon annak akit erdekelhet 

     

    Hét betegségcsoport diétás igényeinek megfelelő étrend kidolgozásában vett részt az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet

     

    https://www.antsz.hu/portal/hir1/121208_dietaotthonra .html 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (18)
    2012-12-25  18:55
  9. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 25. 18:5518.

    Főtt tojás, sonka, kolbász, virsli (rendes, normális), húsos szalonna, tepertő, pörc,  paprika, paradicsom, vegyes vágott savanyúság, vagy savanyú káposzta (a piaci vagy a zöldségestől vásárolt a legjobb). Nasinak: Aszalt gyümölcsök, (szilva, sárgabarack, mazsola, füge). Utóbbiból nem szabad sokat enni.

    Inkább húsok és zöldek. Én amit imádok, és nagyon jól telít, én is nem rég fedeztem fel: kacszsírban lesütött csirkemáj. Valami eszméletlen finom. Csak a Matchban ill. Interspárban árulják. Nem olcsó, de sokáig elcsipegeti az ember, mert nagyon telít, zsíros, nem bírsz belőle sokat enni. Gluténmentes kenyérrel, vagy savanyúsággal, főtt tojással. Ilyenből jól bereggelizel, nem kaparod az éhségtől a falat délben, az szent. 

    előzmény:
    zimmezumma (17)
    2012-12-25  16:38
  10. 2012. december 25. 16:3817.

     

     "Sajnos most eleg sokat rendelek is, inkabb fozni ahelyett."

     

     

    Szia!

     

    Én is pontosan ezt határoztam el! DE reggelire mit készítsek, amit be lehet vinni a munkahelyre is és nem szendvics meg péksütemény? 

    előzmény:
    herne (14)
    2012-12-25  07:53
  11. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 25. 10:3316.

    Bocsánat, a mondat első fele lemaradt: Szóval: Ismerek olyan embert, aki 15 kilót  fogyott egy év alatt, csupán a lisztes ételek kihagyásával. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (15)
    2012-12-25  10:23
  12. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 25. 10:2315.

     A gluténérzékenység a gasztroenterológián derült ki, illetve még egy bonyolult génvizsgálat előtt állok, de már így is 99%, hogy g.érzékeny vagyok. A transzglutamináz enzimem pozitív lett, kétszer is egy éven belül. A vékonybél biopszia is szakaszos atrófiát, hányhiányt, illetve végig gyulladást mutatott. Három helyről vettek szövettant a duodenumból, mindenhol ez az eredmény jött ki. Januárban be kell feküdnöm egy napra a kórházba, elaltatnak a beavatkozás idejére (kis protekcióval, mert persze ez nem alap ehhez a beavatkozáshoz, meg fizetni is fogok érte), szóval a vastagbélből is fognak legalább 3 helyről szövettant venni. Illetve, mint mondtam, el kell mennem az Országos Hematológiai Intézetbe egy bizonyos gén tipizálására (hogy erre miért van még szükség, nem tudom), de doki már így is ráírta a zárómra, hogy glutánérzékenységem van és teljes glután megvonás szükséges.A tüneteim ezek voltak: napi 6-8 vagy durvább esetben akár 10-12  hasmenés, kegyetlen erős hasi görcsök, valamit hátviszketés, fejbőr viszketés. És hogy érdemben is hozzászóljak a topikhopz: Nem, én nem fogyás miatt álltam rá erre az étrendre, mert már eleve nagyon sovány voltam, mikor elkezdtem. Csak tudom, olvastam, illetve sok ismerősömnél látom, hogy a gabonák megvonása eleve fogyással jár. Én 55-56  kg körül voltam, és vagyok. Max. egy kiló mehetett le azóta..fogyott egy év alatt, csupán a lisztes ételek kihagyásával. Szóval, ha duci lennék, én biztos ezt a diétát választanám. Azt tapasztalom, hogy húsból, zöldségből egyszerűen nem bírok annyit enni, hogy durván elhízzak. Nem esne jól a túlevés. Szénhidrátból sokkal könnyebb lenne, az biztos.Persze nem egyszerű, sem az ételek összeállítása, sem a főzés, ezt aláírom.  
    előzmény:
    maybee (10)
    2012-12-25  07:05
  13. 2012. december 25. 07:5314.

    En is becsatlakozok.

     

    Nemsokara utazunk, ugyhogy csak januar 5-tol, de legalabb ott lesz sok seta, meg szerintem enni is kevesebbet fogok, mint altalaban, utazasok alatt ez altalaban igy van.

     

    En a rendszeres sportot akarom beiktatni az eletembe, meg kevesebb szart enni, edessegeket meg hasonlokat, plusz ahogy Agica irta tenyleg egy normalis etkezest kialakitani.

     

    Sajnos most eleg sokat rendelek is, inkabb fozni ahelyett.

     

    A Katus Attilas cikket belinkelne valaki, nem talaltam ra...

    előzmény:
    maybee (11)
    2012-12-25  07:12
  14. 2012. december 25. 07:4013.

    Nekem ez már a megvonás kategória. OK, hogy ha gluténérzékeny valaki, akkor bizonyos dolgokat MUSZÁJ kiiktatni. De hogy egyébként egészséges embernél erre semmi szükség.... illetve hogy nyilván így egyszerű fogyni, csak hát... egy életen át megvonni egy csomó mindent nem éppen vágyálom és nem is pont megfizethető.

     

    Én azt gondolom, hogy ha valaki nem XXS-es méret szeretne lenni, hanem a normál BMI határain belül lenni, ahhoz pont elég az

    - ésszerű táplálkozás

    - kiszámítani a kalória-szükségletet

    - a fogyási időszakban ettől kevesebbet, a súlymegtartási fáziban pedig kábé ennyit enni

    - rendszeresen sportolni (heti min. 2-3 alkalom)

    - a szénhidrát fogyasztását inkább a nap első felére korlátozni

     

    Ehhez nem kell kihajigálni a fél hűtőt és kamrát, nem kell nehezen beszerezhető és méregdrága hozzávalókat bevásárolni. Pusztán akaraterő kell hozzá. És az a pozitív hozzáállás, hogy nem 1 nap alatt fogok lefogyni, de nem is 2 hét alatt, meg 1 hónap alatt - legalább annyit érdemes rászámolni, amennyi idő alatt feljött a plusz súly. De a másik oldala, hogy nem is 1 nap alatt fogunk meghízni, tehát nem fogok finnyogva ülni a családi szülinap alkalmával, hogy fúúúúj, nem eszem a tortából 2 falatnál többet, mert ha ma megettem egy tortát, akkor majd holnap 10 perccel többet tornázok, vagy 2 kanál cukorral (OMG!) kevesebbet teszek a teába. 

     

    Én legalábbis úgy hiszem, hogy ez hosszútávon sokkal tarthatóbb, hatásosabb, olcsóbb. És így nem kell, hogy az egész életem a kaja körül forogjon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (9)
    2012-12-24  20:29
  15. 2012. december 25. 07:2112.
    gyere csak, bár a nem evésről letiltanálakrohangálni szab
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2012-12-24  13:21
  16. 2012. december 25. 07:1211.
    Szia, belenéztem abba a Katus Attilásba, és egész szimpatikus... még áttanulmányozom, hogy Halleves tanácsai alapján mit lehet módosítani, helyettesíteni benne...tejek és kenyerek terén
    előzmény:
    SSszonja (3)
    2012-12-24  09:56
  17. 2012. december 25. 07:0510.

    Szia, köszi, ezek jók lesznek.

     

    Tejtermékből amúgy is csak ,a tej meg a kemény sajt volt a repertoárban, ha meg majdmeghalok egy tejeskávéért azt kiválthatom méregdrága szójatejjel, nem?

     

    Hogy derült ki a gluténérzékenység és mennyi fogyás lett az új életmóddal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (9)
    2012-12-24  20:29
  18. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. december 24. 20:299.

    Hagyd ki a kalászos gabonákat és a tejtermékeket. Egy az egyben. Húst egyél, zöldségeket és gyümölcsöket módjával. Hidd el, működik, mondjuk én pl. kényszerből eszek így, gluténérzékenység miatt, kb. egy éve, de már úgy megszoktam, hogy ha ehetném a lisztet, akkor se kellene. Max. egy évben háromszor hajdinaliszt, egy-egy kanállal, ha annyira nagyon főzeléket akarok enni, de mostanában már az se nagyon kell...Szóval húsalapú táplálkozás, ha testépítesz, akkor főleg ez lesz a jó. Rizst, krumplit elfelejteném a helyedben nagyon gyorsan. Cukrot azt gondolom, mondani se kell, hogy felejtsd el. Persze ez az én véleményem, nem mondom, hogy ez a jó, mert lássuk, más mond-e okosabbat! 
    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  19. 2012. december 24. 15:528.

    Én a ráhangolódás jegyében kezdek neki most, vagyis a karácsonyi menűből pl nem hagyom ki a beiglit, de a rendes kajáknál csalok amennyit tudok, hogy a mamának ne tűnjön fel:) pl tésztákból krumlikból nem, káposztából meg jó sokat...

    Kaját senki ne dobjon ki, se cukrot se semmi rosszat, majd megeszik a vendégek, elszórjuk gyerekzsúrra, bármi, csak ne az én belemben végezze.

    ALkoholt is csak az illem kedvéért, elvégre fejben már megy a kontrol

    gondolom, hogy nem könnyű, mert mindenkinek tukmálós családja van ünnepekkor de nem üvölthetsz rá, hogy nem érted, hogy hízlaaaaal

     

    irigylem azt akinek csak 5 kg van, bár az utolsók nem könnyen mennek le. én 20-at szeretnék júniusig.

     

    összeszedtem már ezt azt a hűtőbe, sok tojás túró van, csmell fagyóban, zöldségek is...fog ez menni

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. december 24. 13:217.

    Én pont az esküvőszervezésbe fogytam bele.Csomót rohangáltam, nem volt időm enni, ráadásul a cefamadar nevű csodabogyót ettem napi 2x, így nem is voltam éhes.

     

     

     

     

    Kedves topikindító! Én is csatlakoznék majd. Az anno 59 kiló, sajna egy szülésnek és 2,5 évnek köszönhetően ma 66-ra kúszott fel. Jó lenne jövő tavaszra bombaformába kerülni. Január elején visszatérünk rá!!

    előzmény:
    ÁgicaT (2)
    2012-12-24  08:27
  21. 2012. december 24. 11:176.

    kihagytam, hogy cukrot és fehérlisztet nem eszem már régen

    de az édességet szeretem , így marad a kisérlezetés

     

    már várom!

    most a sütikből cukormentes tiramisu lesz és banános elefánt könnycsepp

    az ételekből eszem de módjával

    húsleves

    gordonbleu

    sült krumpli

     

    leves

    kacsasült

    krumpli

     

    stb.

    krumpliból a gyerekek kedvéért eszem de alig egy két szemet

    nyáron , tavasszal könnyebb lenne

    de így is marad néhány zöldség, gyülölcs ami ehető

     

    Corin 

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  22. 2012. december 24. 11:135.

    Szia!

     

    szívesen csatlakoznék

    nekem 5 kg-tól kellene megszabadulnom

    ami nem hangzik túl soknak, azonban két gyerekkel 37 évesen

    már nem megy olyan gyorsan

    szénhidrátszegény és sok zöldséget, gyümölcsöt tartalmazó diétát szeretnék folytatni

    napi 5* étkezéssel

     

    Januárban jövök!

     

    Corin 

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  23. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2012. december 24. 10:514.
    Szerintem ezt a topikot nyisd meg úgy kb. egy hét múlva, és nagy sikered lesz! :) Most tele van a hűtője/kamrája mindenkinek a kalóriadús karácsonyi kajákkal, amiket még meg se kóstolt, a diétázás perpill nagyon nem aktuális. Majd ha mindenkinek lelkifurdalása lesz a sok bejglitől, na majd akkor! :))
    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  24. 2012. december 24. 09:563.
    Sziasztok! Én is pont most nézegettem valai jó diétás étrendet és találtam egy life.hu-s cikket, amiben Katus Attila ad egy 4 hetes diétát.Finomnak tűnnek az ételek, -5 kilót ígér. Én ezt fogom kipróbálni januártól.Ha valakit érdelek keressen rá a googleban.
    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52
  25. 2012. december 24. 08:272.

    Hello!

    Ilyet tervezünk mi is a férjemmel

    2012 januárban is hozzáfogtunk egy ilyesmihez, egészen júliusig egyészen jól is ment. Rajtam sajnos pusztán az étrend változtatás nem alakított sokat, mert ahhoz nekem elengedhetetlen a mozgás, amire se idő, se energia nem volt (esküvőt szerveztünk.....). A férjem viszont 16 kilót fogyott (114-ről 98-ra) pusztán azáltal, hogy normálisan reggelizett, ebédelt, és vacsorára már csak keveset evett, azt is inkább zöldség, hús. Valamint elhagyta a kólát és az energiaitalt.

    Sajnos augusztus óta elkényelmeskedtük a dolgot, most pedig - ahogy te is írod - tele van a hűtő olyan dolgokkal, amiket csak azért nem vágok azonnal a kukába, mert sírva tudnék fakadni, ha ki kell dobni ételt.

    Szóval most dec. 31-ig "hűtőtakarítás", és aztán visszatérünk a régi kerékvágásba. Nem durván, a megvonásban, koplalásban nem hiszek. Inkább ésszerű táplálkozás és rendszeres sport

    előzmény:
    maybee (1)
    2012-12-23  21:52

Címlap

top