Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.
Pont ez jutott eszembe nekem is..
A XX. század elején épült belvárosi iskolák mégis merre- hova épitsenek tornacsarnokot?
És minden nagyobb városban van ilyen iskola, nem is egy.
Tulajdonképpen a mozgás megszeretettése a cél, vagy a tömegszivatás?
Jó kérdés.
Egyébként sok függ az iskola alapadottságaitól.
A nemrégiben átadott,hipermodern kisvárosi általános iskolának könny,ott a modern tornacsarnok, a falusi iskola bár nem hipermodern,de 400 m-re tőle az erdő,a liget.
DE mit szóljon az az iskola,ami mondjuk az ötker kellős közepén van,udvara zsebkendőnyi,a levegő szmogos?
Én tiniként két pofára faltam az édességet,mégis gebe voltam,mert nőttem,mint a nád.
USA-ban pl minden egyetemen alap,hogy van jégcsarnok,mindenhol Floridától Delaware-ig(ott ezdett Johnny is pl)
Az ember nem attól fog megszeretni mozogni,hogy nem heti 3-szor,hanem 5-ször ugrál slépcsőkön.
Ez a család dolga lenne.
Már megint ott tartunk,hogy az iskola próbál nevelni,nem a család.
Szép napot!
Akkor nálatok elég bugyután csinálják. Normálisabb helyeken aki aktívan sportol annak igazolás ellenében csak 3 testnevelés órája van, amennyi egyébként is lenne.
Nem csak ezt az évet kell átvészelni, legalább is a mostani rendszerben akinek idén van annak lesz jövöre is.
Az tavaly volt, hogy első, ötödik kilencedik évfolyamon 5 tesi. Idén 1-2, 5-6, 9-10 és igy tovább. A 3015-2016-os tanévtől lesz mindenkinek 5 tesije.
Ahol tényleg megmozgatják őket naponta és nem összevont két óra van két osztálynak megtartva közösen, hogy meglegyen az óraszám, ott van értelme. Nagyon keveset mozognak a srácok, most itt nyilván nem a versenysportolókról beszélek.
Szia!
A gyerekeknél nem jött be.
Technikailag sem, mert a tornaterem befogadó képessége nem teszi lehetővé, így nem tornáznak, hanem 45 percet futnak.
A tornaóra utáni tisztálkodásra sincs idő a szünetben, így, ha tornával kezdenek, akkor egész nap izzadtan ülnek bent.
Kell a torna, de elég volna heti 3x. A kötelező tornák miatt 7 órájuk van naponta. Utána tanulni kell és még edzésre is járnak délután.
A lányok úsznak, minden nap délután van edzés és hétvégén vagy edzés van versenyre mennek. A susliban összevonnak két órát és uszodáznak tornaóra keretében délelőtt, így van olyan nap, hogy kétszer is úsznak.
Az úszást az oviban elkezdtük, ezt nem is szerették volna abbahagyni, mert sikeresek és nagyon szeretik.
De bizony sokszor fáradtak hétközben, alig marad idejük pihenni.
Ezt az évet kell átvészelni a kötelező heti 5 órás tornával.
Szerintem nem a mennyiséget kellett volna növelni, hanem a minőséget és a rendszerességet. Heti 3 tornaóra is elég, ha az valóban nem csak arról szól hogy kipipálja a tanmenet a tanár. A rendszerességre kell rászoktatni, utána már hiányzik a mozgás.
Illetve ehhez hozzá hangolni az iskolai étkeztetés minőségét.
Lehet hetente 5 óra, ha utána ebédre a menzán porcukorral megszórt, lekváros grízestésztát nyomatnak a gyerekek. Nem minden gyermek elhízott és lefutkározza a grízes tésztát. De, ha már kényszer a heti 5 óra testnevelés, hogy ne legyenek elhízott gyerekek és emiatt mindenki kötelezett a tornára - az is, aki igazoltan jár sportolni tanrenden kívül, akkor elvárható lenne, hogy az étkeztetésen is javítsanak.
Célszerű lenne A és B menü. Mérlegelés 3 havonta. Aki nem elhízott, sportol, az ehet grízes tésztát.
Aki duci, fogynia kell, az egyen diétás menüt, mindaddig, amíg nem fogy le.
Ez legalább olyan elvetemült ötlet, mint a gyerekeim heti 5 edzése mellé a heti 5 tornaóra.
Tizedikes a lányom. Tehát neki tavaly óta van.
Eléggé vegyes érzelmeket táplál iránta.
Ugyanis ő mozogni szeret... nem igazán futni iskolakört, nem medicinlabdát dobálni vagy kislabdahajitásozni. Ezek pl benne vannak a kötelező tantervben- Anno nálunk is volt... ma sem értem mire jók- ezek. Majd talán valaki elmagyarázza.
Viszont általánosban hetedikes koráig szertornázott.
Akkor egy tragédia miatt nem lett többet szertorna. Nem igazán talált magának jó darabig olyat, amit megszeretett volna... Ugrókötél nem jött be, a tollas sem tavaly.. Bejárt a tesiből érettségizők felkészitőjére tavaly.
Aztán a nyáron találtunk egy fitness- stúdiót, van fitness- aerobik, konditerem , zumba... meg ilyenek. Ez megtetszett. Nem egyesület.. Heti öt tesi mellett eljár ide, heti kétszer. Azért csak kétszer, mert ez fér bele a napi 7-8 órája mellett a időbe.
Viszont tesin van amikor csak meditálnak.
Spec én a heti 5 tesinek azért nem látom semmi hasznát, mert nem biztos, hogy mozognak azon a tesin.
Sokkal több diák szeretné a testnevelés órát, ha nem a 100éves kerettanterves baromságból állna mint a kislabdahajigálás meg kötélmászás, hanem mozognának.
Álom csak, hogy úszómedence legyen minden iskolában... náluk volt áltsuliban. Álom csak hogy télen korizni mehessenek.
Ki volt az az eszement aki kitalálta a lovaglást? Lovarda biztos kevesebb van, mint uszoda. Lehet fogathajtóék jól járnak majd ha minden településen lesz lovardájuk állami pénzből finanszirozva? De honnan vesznek annyi lovat? és annyi szakembert a lovak mellé??
Abból a pénzből amiből stadionokat épitenek lehetne pl tornacsarnokokat épiteni.. Abból a pénzből amiből fentartják a stadionokat, lehet ingyenes foglalkozást tartani a gyerekeknek.. többféle lehetőséget felkinálva... labdajátéktól a szertornáig, aerobiktól a táncfoglalkozásig.
Tulajdonképpen a mozgás megszeretettése a cél, vagy a tömegszivatás?
Ezt most szülőktől kérdezed, vagy pedagógusoktól?
Mert a pedagógusoknak biztos nehézséget okoz. A szülőknél meg gyereke válogatja, van olyan gyerek aki imádja a testnevelést, és van aki útálja. Szülői megítélés ennek függvényében, mivel mi (majdnem) csak azt tudjuk amit a gyerek elmond . Nyilván ha a gyerek negatívumként éli meg a mindennapos testnevelést, ott a szülőnek is rossz szájíze lesz.
Nálunk a mindennapos testnevelés már régóta megy, ugyanis a fiam testnevelés tagozatos osztályba jár. Imádja. A tanárok sem panaszkodnak, aki vállalta, hogy testnevelés tagozaton tanít, az tudta mire számíthat.