Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 12. 11:25
\"Obszcén károkozó\" - ezt és ehhez hasonlókat írtak egy fitneszbloggerről a felháborodott nők, miután szülés után négy nappal feltett magáról, és főként a tökéletes hasáról egy fotót az internetre. Mi ebben a jó? Mi ebben a szörnyű? Két szerzőnk mondja el a véleményét.

Nők Lapja Café: Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?
  1. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. december 12. 16:3526.

    Az emberek (és ezért a nők is:-)) nagyon különbözőek. Mindenben.

    A szülés után is azok.

    Van, akinek van hasa, van, akinek nincs. Van, aki csak a ygerekre gondol, van, aki rá gondol, de néha fényképezi magát, és arra az öt percre átvesz egy csinosabb bugyit:-)) Szóval pár képből ítélni nem szerencsés.

     

    (mellesleg első gyereknél, fiatalon nem lehetetlen a lapos has rögtön szülés után. Máshogy regenerálódik a test. Nekem teljesen lapos lett utána, na ja, 25 éves voltam:-)) Büszke is voltam rá! Bár kép nem készült:-)) A lányomnak meg csak lassan ment vissza a hasa, pedig ő sem volt sokkal idősebb) 

    Számonkérni akárkin akármit, nekem ez a lehetetlen:-) 

  2. 2013. december 12. 16:2725.

    "- Természetes szülés után, ahogy előttem kifejtették, valószínűleg tena betét + nagyibugyi kombóban közlekedne."

    Nem mindenki közlekedik nagyi bugyiban. Egyébként azt sehol nem lehet olvasni, hogy egész nap ilyenben mászkál, simán lehet, hogy a fénykép kedvéért öltözött át

     

    "- Ha szoptatna + gyereket ellátna (ne adj Isten, háztartást is vezetne), valószínűleg fölösleges 10 percében/ 1-2 szabad órájában aludna, pihenne, nem magát fotózgatná és tenné fel az internetre."

    De miért????Mert te így gondolod? Mi van, ha az adrenalin miatt ő nem bír aludni, és boldog attól, hogy így néz ki?! Mi van, ha olyan szerencsés, hogy a gyermeke az első napokban folyamatosan alszik, ezért sok a szabadideje? Miért baj az, hogy mondjuk van segítsége, és az első napokban egyáltalán nem kell háztartást vezetnie? És ezért tud magával foglalkozni szabadidejében. Egyébként egy ilyen kép elkészítése, ha bele számolom, hogy sminkel, átöltözik, akkor sem több fél óránál. Komolyan, emiatt vontok le ilyen következtetéseket????? 

    Mivel blogot ír, ezért feltételezem, hogy rendszeresen tudósít az életéről, oda került fel ez a kép is. Az miért más, ha a gyerekéről töltöget fel képet? Az nem gáz, hogy arra van ideje feltölteni, csak az, ha magáról?

    előzmény:
    xyz123123 (23)
    2013-12-12  16:11
  3. 2013. december 12. 16:1324.
    Saját véleményem mellesleg az, mint egy előző hozzászólóé: nem is biztos, hogy ez a kép egy 4 napja szült nőről készült. 
    előzmény:
    xyz123123 (23)
    2013-12-12  16:11
  4. 2013. december 12. 16:1123.

    "De itt egyből az jött, hogy ez a nő nem foglalkozik a gyerekével stb."

     

    Nem tuti, hiszen nem ismerjük az illetőt, de vannak "ráutaló" jelek:

    - Ha császározták volna, gondolom, a heg látszana 4 nap után.

    - Természetes szülés után, ahogy előttem kifejtették, valószínűleg tena betét + nagyibugyi kombóban közlekedne.

    - Ha szoptatna + gyereket ellátna (ne adj Isten, háztartást is vezetne), valószínűleg fölösleges 10 percében/ 1-2 szabad órájában aludna, pihenne, nem magát fotózgatná és tenné fel az internetre.

     

    Szóval innen van a sejtés.. (Hangsúlyozom, NEM gyanúsítás és ítélet.) 

    előzmény:
    kicsi_babóka (21)
    2013-12-12  15:32
  5. 2013. december 12. 15:5422.
    " Miért érzik emberek annak a szükségét, hogy egymás szülés utáni testéről ítéletet mondjanak? "

    A nők egy része, talán tudattalanul, nem szeretné, ha elindulnának bizonyos folyamatok a társadalomban.
    Mik is ezek?
    1. Elsőnek elfogadjuk, hogy szülés után pár nappal már ki lehet nézni ilyen "fantasztikusan"
    2. Eltelik egy idő és utána már ez lesz a társadalmi elvárás. Ha meg nem tudod hozni a "limitet", szégyellheted magad.
    Szerintem egyszerű kitalálni..
  6. 2013. december 12. 15:3221.

    Én most vagyok terhes. És egyáltalán nem értek egyet azzal, amit leírtál.

     

    Nekem eddig senki nem mondta, hogy mindent csináljak ugyan úgy. Vannak dolgok, amiket ilyenkor nem szabad, de azért nem kell minden alól kivonni magunkat a terhességre hivatkozva.

     

    Miért baj az, ha egy nőnek igénye van arra, hogy terhesen is csinos legyen? Sokkal szebb kismama ruhák vannak olyan nőkre, akik vékonyak, formás pocakkal.

    Minden nap tornázom. Igen, sokszor a hátam közepére nem kívánom, és sokkal szívesebben döglenék, de megcsinálom, mert egyrészt szeretnék formában lenni, másrészt meg szeretnék a legjobb kondival nekifutni a szülésnek. A babának is jó, hogy ha az anyja kiegyensúlyozott, önbizalommal teli. Van, aki ezt telten, van aki vékonyan érzi. De itt egyből az jött, hogy ez a nő nem foglalkozik a gyerekével stb. Csak azért, mert nem úgy néz ki, mint egy átlag nő.

     

    Nyilván, ha jön egy betegség, akkor nem lesz öngyilkos, ha változik a teste. De a terhesség nem betegség. És amíg az ember tehet arról, hogy hogyan néz ki, addig szerintem egyáltalán nem baj, ha tesz is érte. Miért kell egyből felületes, önző embernek titulálni? Katalin nemsokkal a szülés után már kockahasat villantott. Nah, az nem gáz? Nekem is volt olyan ismerősöm, aki teljesen lapos hassal ment haza a kórházból. És? Van ilyen. Miért csak azt lehet elfogadni, ha valaki megegyezik az átalaggal?

    előzmény:
    maszi (19)
    2013-12-12  14:58
  7. 2013. december 12. 15:2520.
    Az oké, hogy lapos, van, aki ilyen szerencsés (biztosan, bár én még nem találkoztam vele). De hogy lehet ilyen izmos, majdhogynem kockás? Ilyen hasa annak van, aki naponta 1000 hasprést végez éveken át. Ha előtte 9 hónapig terhes volt, akkor terhesség alatt is végezte a hasizomgyakorlatokat, ilyen mennyiségben? (Bátor, nem mondom...) Ha pedig nem, akkor mitől maradtak meg a kockák? Aki ezt anatómiailag érti, magyarázza el, legyen szíves.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  8. 2013. december 12. 14:5819.

    Az a helyzet, hogy én irtóra rühellem ezeket a mostani trendeket. Hogy légy fiatal, mert nem kellesz senkinek.

    Légy vékony, karcsú, mint egy modell, még a terhesség alatt is, mert különbe zsírdisznó bálna vagy. 

     

    Terhesség alatt sportolj, ertőernyőzz, mindent tégy úgy, mintha nem lennél áldott állapotban, mert ez így a menő.

     

    Szülés után ugorj le a szülőágyról,  és máris kezdheted az edzéseket! 

     

    Mi a bánatért siettetünk mindent? Mi a bánatért kergetünk olyan dolgokat, amik múlandóak, amik csak ideig óráig tudnak meglenni. Mert szép ha valaki karcsú, de egy megszállott embernek jön egy betegség, ami elcsúfítja, meghízlalja, esetleg nem mozoghat úgy ahogy ő akar, és akkor mi lesz? Összeomlik, vagy elássa magát? 

    Hogy csinál végig egy komoly problémát, ha nem képes megbírkózni azzal a tudattal, hogy ő is csak egy esendő ember??

    Nem tudom érthető volt-e mit akartam ezzel mondani?

     

    Ezért volt szerintem szenzációs Katalin hercegnő, ahogy megmutatta magát a világnak a szülés után. Pocisan, kissé elgyötörten, és szerintem rengeteg nőnek adott ezzel energiát, hogy igen, nem kell a kútba ugrani, ha szülés után nem nézel ki úgy, mint lánykorodban. 

     

  9. 2013. december 12. 14:3918.
    Aranyoskáim!Nem kell így kinézni és inkább nekem is az az érzésem, hogy nme igaz a sztori!!!De lehet, előfordulhat, ha minden nagyon kerek, hogy gyorsan regenerálódik a testünk, szinte újjászületik szülés után.Ha gyönyörteli élmény a szülés a hormonok másként dolgoznak, ez a felfokozott lekiállapot irtóra gyorsítja a regenerációt ....nekem a harmadikra sikerült, de nem reklámoztam magam sehol, csak kaptam  csodálkozó megjegyzéseket.....
    előzmény:
    Gladys (17)
    2013-12-12  13:41
  10. 2013. december 12. 13:4117.
    Persze, boldogabb annak az élete pár évig,, aki előnyös külsővel rendelkezik. Csak az az előnyös külső nem fog hozzád ragaszkodni, nem fog ápolni, mikor beteg vagy, nem fog vele egyszerre dobbanni a szíved, majd pár év után, mikor már kicsit elhervadtál és a sarokba dobnak, mert csak olyan embereket gyűjtöttél magad köré, akik bámulják a szépséget, majd akkor visszasírod azt az időt, amit a gyerekeddel tölthettél volna.

    Nem vagyok ellene annak, ha egy szülő nem hagyja el magát a szülés után. De ő már szülő, az első a gyerek legyen, utána jöhetek én olyan mértékben, ami nem megy a gyerek kárára.

    Szép ennek a nőnek a hasa, ha szülés után va pár nappal, ha nem (mondhatnám, hogy hisziapiszi,hogy most szült).

    Az a baj az emberekkel, hogy inkább ragaszkodnak a megfogható, szemmel látható dolgokhoz, mint a nem anyagiakhoz. És mindenki élete végén meg is bánja ezt.
  11. 2013. december 12. 13:0216.
    Nem is biztos, hogy kilenc hónapig volt terhes. Lehet, hogy 7-8 hónaposan megcsászározták, mint Beckhamnét.
    előzmény:
    maszi (15)
    2013-12-12  12:58
  12. 2013. december 12. 12:5815.

    Ez ahogy írták, valóban egy hadüzenet a női mivoltunknak. És teljesen természetellenes, hogy egy nő négy nappal a szülés után azt bizonygatja, hogy pontosan úgy néz ki, mint a legtöbbet edző fittneszlédi.

     

    Azért tökéletesen természetellenes, mert az a női test-szervezet óriási változáson ment keresztül. 9 hónapon keresztül védelmet, fejlődést, táplálást adott egy emberi lénynek, majd végig élte a szülést, ami szintén egy terhelő folyamat.

     

    A méh a 9 hónap alatt megnőtt, az nem fog 1-2 nap alatt pikk pakk ugyanolyan lenni, mint a terhesség előtt. Időt kell hagyni, amig szépen a maga természetes módján visszamegy. 

    Az első napok-hetek szerintem a család alakulásé is. Ha első gyerek, akkor a férfiből és nőből a babával együtt család lesz, erre is rá kell hangolódni. Persze akkor is, ha a gyermek éppen a sokadik a sorban, akkor is egymásra kell hangolódni.

     

    Szóval szerintem ez valami bizonyítási kényszer, hogy nézzék meg, kipottyantom magamból a gyereket, oszt már megyek is tovább, mintha mi sem történt volna, mert én annyira szuper vagyok. Tiszta hedensoldersz szindróma.

     

    Csak a a kérdésem, ez mire jó? És kinek jó? 

    Mindenki más alkatú, másképp regenerálódik, más a genetikája. Aki gyorsan és szépen regenerálódik, annak miért kell cukkolnia azt, aki nem. Az a nő akinek fontosabb a teste, az miért cukkolja azt, akinek mindennél fontosabb a babája? 

     

    Nem értem én ezt az egészet. Komolyan. 

  13. 2013. december 12. 12:5614.
    Egyetértek. Én is sportolok, de ha babát várok kurvára nem az az első, hanem ő és hogy legyen elég tejem. Ez a nő tuti nem szoptat, hisz akkor nem tudna fitnessezni (a keletkezett tejsavó miatt). Inkább megveszi a tápot.
    előzmény:
    380cc (12)
    2013-12-12  12:31
  14. 2013. december 12. 12:5213.

    Én ezt nem hiszem el.

     

    Mikor Katalin hercegnő szült és megmutatta a három-négynapos babáját, ő is nagy hassal lépett ki a kórházból, pedig nem hízott a terhesség alatt. Másrészt, szüléskor egy tíz centi átmérőjű nyílt seb van a méhben, ahogy leválik a placenta, ami vérzik, váladékozik. Ilyenkor a nők hatalmas betétekkel rohangásznak (tena lady) nagymamabugyiban, de a hölgy falatka kis bugyiban pózol...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  15. 2013. december 12. 12:3112.

    Azért lehet sejteni hogy nagy valószínűséggel nem rózsaszín felhőn ülve nézi a várva várt gyerekét :-D

    Hanem kb megszülte,feladat kipipálva,újra foglalkozhatok magammal esete áll fent :-)

     

    Amúgy nem értem miért engem fikáztok. Normál esetben szülés után 4 nappal az ember lánya még kórházban van,vagy éppen csomagol, csodálja a gyerekét,belerázódik a mindennapokba,stb. De ha szerintetek ez a normális,hogy mindennél fontosabb hogy nézek ki,hát legyen.Szerintem beteges. Még akkor is ezt mondom,hogy rendszeresen sportolok,és tudom milyen függőséget tud okozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (10)
    2013-12-12  12:19
  16. 2013. december 12. 12:2911.
    Magamról beszéltem...., csak remélem, hogy Ő is hasonlóan kiteljesedett nem csak a nőiességében, hanem az anyaságban is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (10)
    2013-12-12  12:19
  17. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2013. december 12. 12:1910.
    Még szerencse, hogy te ilyen tökéletesen belelátsz az életébe, mit hogy él meg.
    előzmény:
    380cc (8)
    2013-12-12  12:03
  18. 2013. december 12. 12:179.

    Én megéltem mindkét végállapaotot!Nem kell megvetni , aki ezt kapja.!A szülés, ha rendben van minden, egy hatalmas kiteljesedés, energiabomba, a nőiség legmélyebb megélése.Az igazi tolófájások(ezt csak a harmadik szülésnél tapasztalhattam meg az előző szülések korai préseltetése miatt) felérnek egy hatalmas energiamező áramlással,hullámzással, jó átélni , mekkora női erő lakozik bennem, tudok szülni,az erő belőlem jön.A harmadik szülés nálam tökéletesen ment, szinte eufórikus állapotban voltam hetekig,mintha valami drogot kaptam volna,égett rólam a zsír, szó szerint , mindenki csodálkozott, hogy lehet négy nap után biciklizni, lapos has stb.Igen boldog voltam , ment a baba anya kapcsolat magától, szoptattam, sőt a férjemet is tudtam szolgálni ,örömet adni neki....

    De az első szülés horror volt ....

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  19. 2013. december 12. 12:038.

    Nekem sincs gondom az alakommal,de ha lenne se aggódnék szülés után 4 nappal :-DDDDDDD

    Aki nem éli meg a gyerekvállalás kezdeti örömeit,az bizony egy csodáról marad le,amit egy kockás has sem fog soha pótolni :-) bár szerintem ennek a nőnek erről halványlila segédgondolata nincs....

    előzmény:
    gazpacho (4)
    2013-12-12  11:40
  20. 2013. december 12. 11:597.

    Igen,az :-)

    bármennyire is fáj ez neked :-)

    előzmény:
    kicsi_babóka (6)
    2013-12-12  11:58
  21. 2013. december 12. 11:586.
    És nyilván az az etalon, ahogy Te csinálnád! Mindenki más ocsmány önző ember???
    előzmény:
    380cc (3)
    2013-12-12  11:33
  22. 2013. december 12. 11:435.
    van ilyen különben, én is elég gyorsan regenrálódtam, de abban mélyen egyetértek, hogy ez akkor nem a legfontosabb dolog... persze, megkönnyebbülten nyugtáztam, hogy jé..., nem lettem bálna, huh, nem kell plasztikai sebészhez rohanni, de elsősorban a gyerekkel voltzam elfoglalva, utána pedig rögtön egy jó alvás lehetősége foglalkoztatott...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  23. 2013. december 12. 11:404.

    Zsírleszívás is van a világon,pluszban.:))

    Egyébként amennyi szutykot ezek a fitneszesek magukba tolnak,hát,én nem kérnék belőle.

    380  igazad van, én is vékony voltam szülések után is,de nem jutott volna eszembe magama mutogatni.

    Valahogy nem az volt a fontos.

     

    Hanem hogy ráhangolódjak a babámra,legyen elég tej,

     

    Tej: na nemár,tönkremennek a drágán vett mellei:)

     

    és kiélvezzem minden pillanatát ennek az időszaknak! 

     

    Baby-sitterre meg csak telik egy sztárfocista feleségének.

    előzmény:
    380cc (3)
    2013-12-12  11:33
  24. 2013. december 12. 11:333.

    Kedveseim!

    Ha már gyermeket vállalunk,olyan nehéz lenne legalább szülés után Vele foglalkozni,és nem magunkkal?

    Ocsmány önző lett az ember sajnos,kicsit el van deformálódva ez a világ......

    Még ha tökéletes alakom is lenne,akkor sem az foglalkoztatna szülés után 4(!!!!!!!!) nappal,hogy milyen a hasam! Hanem hogy ráhangolódjak a babámra,legyen elég tej,és kiélvezzem minden pillanatát ennek az időszaknak!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  25. 2013. december 12. 11:252.
    A nagy mellei műmellek.
    Minden fitneszesnek az.
    Leszálkásítják magukról a zsírt,így a mellüket is

Címlap

top