Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liszt, glutén, gyulladás?

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2014. január 10. 10:09

Sziasztok!

Tegnap voltam egy teljestest-vizsgálaton (talpat és tenyeret egy fémlapra kellett tennem, 2 perc alatt átvizsgált a kütyü).

 

Nem találtak szörnyű dolgokat, viszont…az eredmény megdöbbentett. Az orvos szerint refluxos vagyok, ami a légzőszerveimre is hat, ezért vagyok rekedt nagyon régóta. Az emésztőrendszerem és a női szerveim is gyulladtak,valamint túl van terhelve a májam és vesém. Hozzáteszem, hogy ÉN EZEKBŐL NEM ÉRZEK SEMMIT!

Csak a rekedtség van régóta, meg annyi, hogy a gyomorfájás megmaradt a karácsonyi vírusom után, rossz alvás, kimerültség, meg ilyenek, de erre ki a fene figyel fel...

A gép és az orvos szerint tehát súlyosan gyulladtak ezek a szervek, és mindent a GLUTÉN, a liszt okoz, mivel érzékeny vagyok rá.

Meg persze a lelki tényezők, sok idegeskedés.

Rengeteg táplálkozási javaslatot kaptam, de nekem nem egyértelmű. Azt mondta, se rizs, se krumpli. De a gluténmentes honlapokon ezeket a tiltásokat nem látom, ott az van mindenütt, hogy lehet enni krumplit és rizst.

 

 

Teljesen lefagytam ettől a véleménytől, semmiféle gyulladást, fájdalmat nem éreztem, persze ettől még lehet, hogy így van...

 

Van, aki ilyen -lisztmentes- életmódot él? Mi a tapasztalata, miben változott az élete?

Házi kenyérrecepteknek örülnék, illetve javaslatoknak, meg információnak, ami megkönnyíti azt, hogy liszt nélkül se éhezzek J Köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. január 10. 11:2726.
    Dehogy fogsz. :) Én sem eszem igazán azt sem. 
    előzmény:
    Zivatarfelhő (20)
    2014-01-10  11:05
  2. Torolt_felhasznalo_454305
    Torolt_felhasznalo_454305
    2014. január 10. 11:1125.
    Nem halsz éhen, de azért ne hagyd ki a rendes orvosi vizsgálatokat. Mert ha azt mondta volna, hogy ugorj kútba? Egy izérozonanciás muksó.. Érted.
    előzmény:
    Zivatarfelhő (20)
    2014-01-10  11:05
  3. 2014. január 10. 11:1124.

    Sörröl volt szó? :-DDDD

    Folyékony kenyér... ha nem mondta, akkor idd és fogd rá, hogy ő nem mondta ;-))

    előzmény:
    Zivatarfelhő (20)
    2014-01-10  11:05
  4. 2014. január 10. 11:1023.

    És azt mivel nézik, „le kell nyelni a csövet”?

     

    Amúgy ha mindent tudsz róla, segíthetnél priviben javaslatokkal :)

    előzmény:
    huncut (9)
    2014-01-10  10:31
  5. 2014. január 10. 11:1022.
    Migrénes?
    előzmény:
    huncut (18)
    2014-01-10  10:54
  6. 2014. január 10. 11:0921.

    El kell menni beutalóért a háziorvoshoz és utána kivizsgálásra a gasztroenterológushoz. Nem fájdalmas vizsgálatok.

    A reflux ha nem nagyon durva, akkor a többször keveset eszem és a kávé és fekete tea elhagyása javíthat. ( az ízesített gyümölcsteák is fekete teából vannak)

    De orvosi, szakorvosi vizsgálat!

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  7. 2014. január 10. 11:0520.

    SEMMIT NEM AKARTAK ELADNI! :)

     

    Azt is javasolja, hogy semmi tejterméket ne egyek, főleg ne kefirt, joghurtot, tejfölt, tejet.

    Bakker, se tejtermék, se péktermék… Éhen fogok halni. :D

    előzmény:
    huncut (9)
    2014-01-10  10:31
  8. 2014. január 10. 10:5919.

    Persze, megértem én ezt....

     

    De pont ezekre a "reménytelenekre" repülnek rá ezek a kuruzsló sarlatánok. Ezért kéne őket elképesztő szigorral szénné büntetni. 

    előzmény:
    huncut (18)
    2014-01-10  10:54
  9. 2014. január 10. 10:5418.
    Hát igen....én is a hülyék táborát erősítem, akik bedőltek. Mentségemre, mentségünkre szolgáljon, hogy van az a pont amikor tehetetlenségedben minden ökörséget megpróbálsz. Az törjön felettem pálcát, aki több mint 4 éves majd mindennapos fejfájás után, amikor az összes leleted negatív és már minden vizsgálaton túl vagy, nem próbál ki mindent.
    előzmény:
    antironia (14)
    2014-01-10  10:46
  10. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 10. 10:5017.

    Ezeket egy kártyavető is pont így adta volna elő, mindenképp érdemes rendes vizsgálatokat végeztetned.

     

    Mondjuk ha elhagyod a glutént, abból bajod nem lehet. Sőt..

    előzmény:
    Zivatarfelhő (12)
    2014-01-10  10:42
  11. 2014. január 10. 10:4916.

    A Szkeptikus Társaság felhívja mindenki figyelmét, hogy a biorezonanciás vizsgálati módszerek kivétel nélkül mind áltudományosak! A bonyolultnak tűnő berendezések valójában véletlenszerű, színlelt eredményeket szolgáltatnak, az ezekkel kapott diagnózisoknak a valósághoz semmi köze! Biorezonanciás vizsgálatot ne fogadjanak el, ilyenért ne fizessenek, az ilyen vizsgálatokat kínáló egészségügyi szolgáltatókat messzire kerüljék el! Természetesen ugyanez vonatkozik a biorezonanciás kezelésekre is, amelyek puszta placebók.

     

     

    A biorezonanciáról bővebben korábbi cikkünkben írtunk. Tömören: a készülékek működéséről szóló magyarázat egyszerűen blöff, az orvosi szakirodalomban közölt tesztek pedig egyértelműen a módszer teljes működésképtelenségét bizonyítják. Érdemes azt is tudni, hogy a Gazdasági Versenyhivatal már két alkalommal bírságolt meg biorezonanciás készülékeket forgalmazó cégeket, mivel a készülékekkel kapcsolatos állításaikra semmiféle bizonyítékkal nem tudtak szolgálni. Ezek a cégek az orvosokat, kórházakat, egészségügyi szolgáltatókat is megtévesztik – akiknek azonban lehetne több eszük is! Érdekes módon ugyanaz a három cég követte el visszaesőként a fogyasztók megtévesztését, érdemes a nevüket is kiírni: Hippocampus-BRT Kft., Eni-Med Kft., valamint Európai Utazásinformációs Központ Bt. Ezek a cégek a Mobi Cell-Com, Lenyo, BioXline Fractal és L.I.F.E System nevű készülékeket forgalmazzák. Bár ezek neve, kinézete más, mint a fentebb bemutatott kínai ketyeréé, ugyanolyan áltudományos, értelmetlen készülékek ezek is, akárcsak a Mora, a Vegatest, a SCIO, a Bicom, az MSAS, az ESG, a betiltott EPFX, és még hosszan sorolhatnánk... A készülékek egyébként többnyire nem is minősülnek orvosi műszernek, hanem „wellnesst” elősegítő eszköznek, s a szolgáltatók valahol apró betűvel rendszerint közlik is, hogy nem alkalmasak diagnózisra... de akkor mire alkalmasak? Becsapásra és haszonszerzésre...

     

    előzmény:
    antironia (15)
    2014-01-10  10:47
  12. 2014. január 10. 10:4614.

    Sejtettem!

     

    Erről szól az egész "biznisz". A vizsgálat egy nagy kamu, szerintem a szkeptikus fórumon is van erről jónéhány poszt...

     

    A lényeg: a túlárazott étrendkiegészítők rátukmálása a szerencsétlen naív lelkekre. :-((((( Akik esetleg beveszik a parasztvakítást, és elkezdenek havi többtízezer ft-ért cuccokat vásárolgatni és szedni. 

    Aminek - jó esetben - legalább káros hatása nincs, de ez se biztos.....

    előzmény:
    huncut (10)
    2014-01-10  10:33
  13. 2014. január 10. 10:4413.

    Nekem is a biorezonancia lett volna az első tippem... :)

     

    No olvasok tovább...

     

     

    előzmény:
    kukacapja (8)
    2014-01-10  10:31
  14. 2014. január 10. 10:4212.

    Nem, semmilyen terméket nem akartak eladni. J

     Inkább sima táplálkozási tanácsok jöttek, ennek ellenére most kicsit elveszettnek érzem magam. :D

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-01-10  10:22
  15. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. január 10. 10:4011.
    Nem eszem, egyáltalán. Refluxos tüneteim elmúltak, a bőröm gyönyörű, narancsbőr eltűnt, gyakorlatilag soha nem puffadok, nincs bélgáz stb. Igaz, én egyidejűleg mást is elhagytam, vagyis kicsit árnyalatabb a kép. 
    előzmény:
    mimoka80 (7)
    2014-01-10  10:30
  16. 2014. január 10. 10:3310.
    Ezt el is felejtettem hozzátenni a hozzászólásomhoz....élből 20 ezerért ajánlottak cseppeket:-(((
    előzmény:
    antironia (4)
    2014-01-10  10:22
  17. 2014. január 10. 10:319.

    Nos pont erre számítottam:-(((( hogy beléd rak még egy nagy adag félelemet olyan szavakkal, hogy súlyosan. Nekem is felsoroltak olyanokat, hogy gombás, parazitás vagyok, tré a vesém stb...stb.... amiről meg tudtam, hogy nem százas az maga a tökély.

    Kérlek még mielőtt nagyon belebonyolódsz ebbe a diétába menj el egy vizsgálatra orvoshoz, ahol megnézik valós-e a lisztérzékenységed.

    Hogy refluxos vagy-e azt pedig egy gégész is megállapítja. 7 éve vagyok ebben a betegségben, mindent tudok róla. Lehet a rekedség attól, de csak a súlyos refluxosoknál alakul ki légzőszervi eltérés, ott se mindig.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  18. 2014. január 10. 10:318.

    Sanszosan ez valami biorezonancia vizgálat lehetett. Épp ma reggel mesélte a kedvesem, hogy az egyik ismerősnél nyirokmegnagyobbodást diagnosztizáltak a petefészkénél... Elsápadtam, mikor is kedvesem hozzátette, tegnap volt biorezonancián...

     

    1. Már nagyon gondolkodom egy feljelentésen.

     

    2. Kaptál-e orvosi pecséttel ellátott és orvos által aláírt papírt a "diagnózisodról" ?

     

    3. Ha nem kaptál, akkor ez nem szakválemény, hanem vélemény, de inkább tipp.

     

    4. Ma, ebben az országban egy kezeden meg tudod számolni, hogy hány emberben nincs gyulladás (fog, izület, izom, stb...). Az izomláz is gyulladás.

     

    5. Ha refluxos lennél, annak lennének tipizált tünetei (maró érzés a nyelőcsőben, magas savmennyiség a gyomorban, rendkívül kellemetlen lehellet). Jól hangzik, hogy hú refluxos vagy, ami azt jelenti, hogy a gyomorszáj billentyűje nem zár le, azaz a gyomrod nyitva van... A kipárolgás nem teszi tönkre a hangszálakat. Az teszi tönkre, ha felmegy a sav. Arra emlékeznél, hidd el...

     

    6. Ma, minden második nőnek van gyulladás a petefészkén, vagy a méhén...

     

    7. Ma minden embernek túl van terhelve a mája, mivel az egy balső elválasztású méregtelenítő szerv. És mivel sok mérget fogyasztunk, ok-okozatként túl van terhelődve. Ahogy a vese is, pld ha sok szénsavas üdítőt iszol, vagy csak akár nagy dózisban fogyasztasz egészséges C-vitamint, amihez nem iszol eleget (karcinogén, folyadék hiányában kövesedik, lerakódik a vesében)...

     

    8. A gyomorfájásodat meg kellene nézetni. Vannak olyan vírusok, amik kikészítik a gyomrot, de ez nekem sok időnek tűnik, ennél hamarabb regenerálódik. Vagy nem lettél jól kikezelve és még nem szűnt meg a fertőzés...

     

    9. Az érzékenységedre szintén van vizsgálat és ha már ottvagy, kapsz róla peppert is, hogy mire, megnéznek vagy 50-et...

     

    10. Hogy miért nem én találkozok ezzel a derék emberrel, aki téged "megvizsgált"...

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  19. 2014. január 10. 10:307.
    Milyen pozitív változásokat tapasztalsz? Semmiben sem eszel lisztet, még egy minimális mennyoséget sem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (6)
    2014-01-10  10:26
  20. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. január 10. 10:266.

    Az ilyentől én is kész vagyok. :)) Mondom, amúgy nem eszek glutént sem, de hogy 2 perc alatt mindezt meg tudják állapítani....na szóval, bár próbálkoznak folyamatosan, engem ilyenre még nem tudtak rávenni, nem is fognak.

     

    Zivatarfelfő: a lisztmentes étkezés nem akkora ördöngősség, én amúgy tényleg sokkal jobban érzem magam nélküle, de azért ne ess rögtön kétségbe az "eredménytől". 

    előzmény:
    antironia (5)
    2014-01-10  10:23
  21. 2014. január 10. 10:235.

    Azért egy rendes vizsgálat lehet, nem ártana. :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (3)
    2014-01-10  10:20
  22. 2014. január 10. 10:224.

    Jézusom, mi ez a kétperces fémlapos izé.... Van neve...?

     

    Nagyon áltudományosnak hangzik...

     

    Bocs.

     

     

    Esetleg nem ajánlottak rögtön egy halom étrendkiegészítőt, amit persze csak náluk lehet megvenni?

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  23. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2014. január 10. 10:203.

    Azért egy rendes vizsgálat lehet, nem ártana. :) 

     

    Ettől függetlenül, bár nem tudok érzékenységről, én - többek között - lisztmentes életmódot folytatok. Csak pozitív változásokról tudok beszámolni. 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  24. 2014. január 10. 10:172.

    Két perc alatt ennyi mindent megállapított úgy, hogy rááltál egy fém lapra?

    Mi ez a vizsgálat?

     

    A gyulladás kimutatásához minimun egy laborvizsgálat kell.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09

Címlap

top