Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyiptom

Gilberto
Létrehozva: 2004. június 23. 18:11
Sziasztok, Egyiptomba utazunk a Vörös tengerhez, és szeretnék minél több gyakorlati tanácsot kapni olyanoktól, akik mostanában voltak ott. Milyen gyógyszert vigyünk, hol érdemes a megengedett összegig pénzt váltani, a kirándulásokat (királyok völgye, piramisok) hogy érdemes megoldani, stb. Minden tanácsot szívesen veszek, köszi előre is!
  1. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 21:4426.
    Nos mivel én a Sinait jártam be a helyi erőkkel, miért ne? Attól függ mit szeretnél: kényelmesen nyaralni vagy, kicsit kalandosabban, kényelem nélkül de többet látni, érezni? A helybéli taxisok olcsóbbak mint az irodákban ajánlott utak. Meg lehet velük egyezni és sokkal több helyet ismernek mint az idegenvezetők.
    előzmény:
    Gilberto (25)
     
  2. 2004. június 23. 21:3625.
    Hurghadából Luxorba, a piramisokhoz, királysirokhoz csak nem mehetek taxival, ha nem akarok csődbe kerülni. Vagy tévedek?
    előzmény:
    kingacica (23)
     
  3. 2004. június 23. 21:3224.
    Es a finnyasak maradjanak otthon. Nezegessek interneten Egyiptom nevezetessegeit, garantalt, hogy nem lesz hasmenesuk a hazi kajatol, ha meleguk van, tarjak szelesebbre az ablakot, legfeljebb nem a mecsetek imara szolito hangja fog behallatszani, hanem reszeg fiatalok uvoltese, es a kellemetlen alkudozastol is megmenekulnek , ha bevasarolnak az otthoni ajandekos boltban, nem baj, ha nem koszonnek vissza neki, az mar megszokott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 21:2623.
    Én a helyi taxisokat vettem igénybe, nem az utazási irodás buszokat, és nem a szállodás taxisokat. Na azok nem voltak légkondival felszerelve! Sőt a Sinain platón utaztunk 2 LE-ért! Na az tényleg egy élmény volt.
    előzmény:
    Gilberto (22)
     
  5. 2004. június 23. 20:5722.
    Egy kérdés mindenkihez, aki tudja: a kirándulásokon közlekedő buszok légkondicionáltak-e mind, vagy van különbség közöttük? Magyarul: melyik irodánál foglaljak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 20:4921.
    . . . hát igen vannak érdekes dolgok, dehát ettől olyan más és emlékezetes. Nekem bejöttek még a nehézségek is, de ezt embere válogatja, ki mit szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. június 23. 20:4520.
    Tényleg szép, bár a közlekedés. . Kairóban 1 óra altt tudtunk átmenni a túloldalra. Náluk a lámpák csak dísznek vannak. Egészségbizt. kössetek feltétlen. Amúgy életem maradandó élménye.
    előzmény:
    kingacica (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 20:4219.
    Szerintem ne csak a hotelben legyetek. Olyan szép, annyira más az az ország, hogy mindenképpen érdemes egy kicsit kimerészkedni a szállodából! Jó elvegyülni az emberek között, egy kis vizipipa, egy kis séta itt-ott, nem fogjátok megbánni!
    előzmény:
    Gilberto (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. június 23. 20:4118.
    Ajándéktárgyak, esetleg. Az arany 14 karátos, rossz minőség és giccses. Sok szép dlog van, már nem emlékszem. Ha tudtuk, Abu-Szimbelbe menjetek el. Ezaz a templom, amit áthelyeztek a gát miatt. Bár oda repülővel lehet. Ja, ha akarsz kitömött v. élő kiskrokit, azt is lehet a bazárban. Azt hajtogatják, h. a Nílusból kihalt. Hát én kétlem. Azzé nem fürdenék a vizében. . . . . . .
    Mi is voltunk Hurghadán. Szép a part, de nekem a város nem tetszett. Igazi nyaralóváros.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (16)
     
  10. 2004. június 23. 20:3617.
    Köszönöm mindenkinek. A szállodában nem lesz semmi probléma, csak a kirándulásokon kell vigyáznunk, de majd minden tanácsot megfogadok. Van valami, amiért érdemes kimenni a bazárba? Mert különben a szálloda zárt világában jól megvagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. június 23. 20:3416.
    szóval néhány helesbítés, h. értelmesek legyenek a mondatok:Szia. Mi 97-ben voltunk, augusztusban. Akkor senki ne menjen!!A Királyok Völgyében 50 fok volt!!Inni csak palackos vizet, amit boltban veszel, enni csak étteremben, ott se nagyon edd a salátákat, mert nem lehet tudni. . . . Tudod ezekre a területekre mondják, hogy:-hámozdd meg, -főzzd meg v. felejtsd el. A férjem bezabált salátákból(mert amúgy baromi finomak), mikor hazaértünk, másnap 40-os láza lett. Én kisebb hányással, hasmenéssel megúsztam. Amúgy a hiigénia nulla náluk. Szerintem még a szállodába is vigyél Domestosos törlőkendőt. Nálunk pl. egyszer úgy adtak szobát, h. az ágynemű nem volt lecserélve, fürdő retkes. . Dollár jó, szeretik. Mi hajón is voltunk, ott a kabinablakból láttuk ahogy mossák az ebédnek valót. . . a Nílusban. Mit ne mondjak, aznap nem ettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. június 23. 20:3115.
    Szia. Mi 97-benvoltunk, augusztusban. Akkor senki ne menjen!!A Királyok Völgyében 50 fok volt!!Inni csak palackos vizet, amit boltban vesze, enni csak étteremben, ott se nagyon edd a salátákat, mert nem lehet tudni. . . . Tudod ezekre a területekre mondják, hogy:-hámozdd meg, -főzzd meg v. felejtsd el. A férjem bezebált salátákból(mert amúgy baromi finomak), mikor hazaértünk, másnap 40-os láza lett. Énj kisebb hányással, hasmenéssel megúsztam. Amúgy a hiigénia nulla náluk. Szerintem még a szállodába is vigyél Domestosos törlőkendőt. Nálunk pl. egyszer úgyadtak szobát, h. az ágynemű nem volt lecserélve, fürddő retekes. . Dollár jó, szeretik, . . Mi hajón is voltunk, ott akabinablakból láttak ahogymossák az ebénekvalót. . . a Nílusban. Mit ne mondjak, aznap nem ettem.
    előzmény:
    Gilberto (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 20:1614.
    Sziasztok! A vízummal kapcsolatban csak annyit, hogy kint a repülőtéren is megvehetitek kb:15-20 dollárért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. június 23. 20:0613.
    És! Mindenből alkudj!!! De nagyon, nagyon sokat!!! Nézd meg előbb, mi mennyi a fixáras boltban, aztán alkudd le a bazárban még annak is a felére!
    Kellemes nyaralást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 23. 20:0512.
    Ja, a csapvizet tényleg hagyjátok ki, mert hasmenést okoz. Mi minden reggel egy felessel indítottunk, nehogy valami bajunk legyen a kajánál. Viszont mikor már untuk, hogy nem lehet csapvízzel fogat mosni, kipróbáltuk, hát tényleg lett egy kis hasmenés, ami széntablettával hamar rendbe is jött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. június 23. 20:0511.
    Kiegészíteném :))

    "1. csapvizet ne igyál"
    SŐT! Fogat is csak azzal moss, oltás nem szükséges, ha mellőzöd a vízzel mosott gyümölcsöket, és ne fogadj el semmi gyanús kaját utcán, főleg ne a tengerparton

    "4. elég ha csak dollárt viszel, mindenhol elfogadják"
    a dollár-eurot 1:1-ben váltják

    A vízumot ha magad intézed, 10 ezer helyett csak 6 ezerbe kerül.

    Ne a magyar irodánál fizesd be a fakultatív progit, hanem kinnt az araboknál, sokkal többet mutatnak sokkal, de sokkal kevesebbért, és elég ha kicsit tudsz angolul. . . Pl: Kairo repülővel 1 napos 180 dollár, Luxor busszal 25 dollár.

    Jajj, úgy mennék én is, de csak augusztusban lesz szabi, akkor meg 50 fok van kinnt. . . :))
    előzmény:
    samucica (2)
     
  17. 2004. június 23. 19:5710.
    Lehetőség szerint mindig annyi pénzt adjatok, amit kialkudtatok. ha többet adsz, nem biztos, hogy visszakapsz belőle.
    Vízet csak palackból, sőt nézzétek meg annak is a kupakját, hogy originált-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 23. 19:579.
    Szia Gilberto,

    én 2 éve szeptemberben voltam Hurghadán. Nagyon meleg volt még akkor is, kb. 40-45 C a napon, árnyékban sem volt kevesebb 35 C-nál. A kirándulásoknál mindenképpen érdemes a vállat és az arcot naptejjel bekenni a leégés miatt. Mi magyar idegenvezetővel voltunk Kairóban és Luxorban. A turistákat nagyon védik, így konvojban mentünk a kirándulásokra. Mi pénzben dollárt vittünk és a reptérre megérkezvén váltottunk egyiptomi fontot. A vízumot az utazási irodán keresztül intéztük, azt is a reptéren kaptuk meg mikor kiértünk.

    Remélem tudtam segíteni.
    Ha bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok.

    Üdv:
    Mena
    előzmény:
    Gilberto (1)
     
  19. 2004. június 23. 19:558.
    Sziasztok. Mi márciusban voltunk, fantasztikusan jól éreztük magunkat.
    Apró tipp. Vigyetek magatokkal jó néhány olcsó golyóstollat, baksis és sokszor segít az alkudozásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_252292
    Torolt_felhasznalo_252292
    2004. június 23. 19:067.
    Szia!
    Én már voltam és nagyon tetszett! Sok mindent leírtam már én is és mások is, nézd meg ezeket, sok hasznos infót találsz:

    http://www. nlcafe. hu/forumkifejt. php?bw=&forumid=30565&forumuser=&id=57&page=1&step=2

    http: //www. nlcafe. hu/forumkifejt. php?id=82&forumid=15837
    előzmény:
    Gilberto (1)
     
  21. 2004. június 23. 19:026.
    Bocsi, az előbb rosszul irtam, mi februárban voltunk. Árnyékban volt 25-30 fok. a tenger kb 24 fokos volt. most biztosan nagyon meleg van. mi ősszel tervezzük újra Egyiptomot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. június 23. 18:595.
    Köszi az infót. Ha lehetne, én is inkább ősszel mennék. . .
    előzmény:
    ios (4)
     
  23. ios
    ios
    2004. június 23. 18:574.
    Szia! Egy ideig ott laktam az egyiptomi követség közelében. Ki volt írva: reggel 9-kor beadod a vízumigényt, 12-re már mehetsz is érte. Kell a szokásos formanyomtatvány, útlevél, fénykép, pénz, és talán az utazási irodától igazolás. De jobb felhívni öket, mielött odamész, hogy pontosan mit kérnek bemutatni.
    Egyszer én is úgy szeretnék Egyiptomba utazni. De én tavasszal/összel mennék a nagy meleg miatt.

    Jó utat nektek! :)
    előzmény:
    Gilberto (3)
     
  24. 2004. június 23. 18:483.
    Köszi! A vízumot hogyan intéztétek? Pesten a követségen, vagy ott kint a reptéren? Mennyi időbe tellett, ha itt?
    előzmény:
    samucica (2)
     
  25. 2004. június 23. 18:422.
    Mi az idén januárban voltunk.
    Gyakorlati tanácsokat kérsz:
    1. csapvizet ne igyál
    2. ajánlott étkzések előtt "valami" töményet inni, igy tuti nem lesz semmi bajod
    3. naptej, sapka KÖTELEZŐ!!!!
    4. elég ha csak dollárt viszel, mindenhol elfogadják

    Kérdezz, szivesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top