Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. május 24. 21:5726.
    Sziasztok!

    Nálam sincs semmi tünet..
    ..ha a teszt nem lett volna pozitív, nem gondolnám terhesnek magam..
    Nálunk lesz egy plusz izgulás is, mert vsn egy 10 éves cicám, aki kijárós..utánna pedig befekszik az ágyba...remélem nem lesz gond, az almot egy hónapja már nem én takarítom...viszont a macskasimogatás után nem rohanok egyből kezetmosni...gyakorlatilag a macska fotelnek használ amint leülök.
  2. 2014. május 24. 13:3225.
    Nekem április 21-én volt az utolsó és május 2-án hoztuk össze.
  3. 2014. május 24. 13:1124.
    Én is pontosan tudom mert jartunk peteeres-kovetesre: április 16. :)
    Én elevitet szedek de sztem a 12. Hétig csak, nekem is mik mondja h nagy lesz a gyerek tőle... Nem tudom honnan veszik, mindegy is, most a biztonság kedvéért szedem amugy inkább a taplalkozasban hiszek, zöldségek, gyümölcsök- de az elején nem érdemes kockáztatni sztem h eleget visz-e be vagy sem.
    Megnyugtattatok, akkor nem muszáj maganba erőltetni semmit, majd eszem ha jol esik :)
    Jo pihenést a hétvégére!
  4. 2014. május 24. 12:5123.

    De jó!

    Én is tudom napra pontosan: május 1. :) 

    A lányunk anno Valentin napon fogant, röhögtünk is, hogy Ő szerelemgyerek, most a pici pedig a munka hőse lesz. :)

    előzmény:
    Akela11 (22)
    2014-05-24  12:49
  5. 2014. május 24. 12:4922.
    Húha akkor mi egy idősek vagyunk napra pontosan nekem is akkor volt utoljára, viszont én tudom mikor fognat pontosan, május 3-án
    előzmény:
    redstrawberry (21)
    2014-05-24  12:48
  6. 2014. május 24. 12:4821.

    Akela, mondjuk így jobban belegondolva az előző terhességemnél is kb. az 5. hét után jöttek a tünetek, és csütörtökön voltam 5 hetes, szóval még bármi lehet. :)

    Én szedek terhesvitamint, Elevitet, azt szedtem a lányommal is végig, és se nagyfejű nem lett, se az átlagnál nagyobb. :) 3390 grammal, 56 cm-rel született. Szóval szerintem ez inkább genetika, mint a vitamin hatása, de lehet, hogy jön majd valaki, aki megcáfol. :D 

    A heteket az utolsó menstruáció első napjától számolják, nekem ápr. 17-én jött meg utoljára, így elvileg ma vagyok 5+2. 

    előzmény:
    Akela11 (19)
    2014-05-24  12:43
  7. 2014. május 24. 12:4620.
    Sziasztok! Én csütörtökön voltam dokinál, de még nem látszódott konkrétan semmi. A méhnyálkahártya rendesen még van vastagodva és látszódik egy felritkulás a baloldalon. Az ultrahangos szerint az lesz ő. Majd 3-án vissza kell mennem. Amúgy van egy 8 éves fiam és én 35 vagyok!
  8. 2014. május 24. 12:4319.

    Üdv közöttünk Samimi!

    Én elkiabáltam magam, ma szinte csak enni és aludni tudok, olyan nyomott vagyok.

    Nekem nincs gondom az evéssel csak a reggelivel, az általában csak gyümölcs, más nem megy le. A nap további részében nincs gondom.

    Ti milyen vitamint szedtek? Én 1000 mg C vitamint, folsavat, cinket. Nem vettem terhesvitamint, mindenki azzal riogat ,,attól lesz nagy fejű babád,,

    Remélem továbbra se leszek nagyon rosszul mert lebukom a melóban hamar, így se fognak majd szeretni érte.

    Hogy vannak ezek a jelölések? Én ma vagyok 5 hét 2 nap az (5+2) vagy (6+2), mert így olvastam egy könyvbe hogy az már (6+2) bár nem értem a miértjét.

  9. 2014. május 24. 12:3418.

    Sziasztok!

     

    Akela, én nagyjából úgy állok a tünetekkel, mint Te. :) Azaz még annyira sem... :) Eddig néha volt görcsölgetés, szúrkálás, de most már az se nagyon. A melleim mintha nőttek volna picit, de ezt lehet, hogy csak beképzelem. :) 

     

    samimi, szerintem ne aggódj, amennyit bírtam enni az előző terhességem első hónapjaiban, kb. lefedi, amiket Te írtál. Szerintem nem lesz gond, de az orvosod is biztos mond valami megnyugtatót. 

     

  10. 2014. május 24. 12:0217.
    Bocsi az össze-vissza ékezetekért, a telefon belejavítgat...
    előzmény:
    samimi (16)
    2014-05-24  12:01
  11. 2014. május 24. 12:0116.
    Sziasztok!
    Én is bejelentkezem. Januar 5-re vagyok kiirva, 7-8 het kozott vagyok (7+3). Nalunk 1. baba lesz, majd' 2 év probalkozas utan... PCOS, IR, pajzsmirigy-alulmukodes. Nekem nem csak barnazasom volt, hanem elenkpiros verzesem is, nem sok de megijedtunk. Utrot kaptam, 2x1, es amugy semmi baj, láttuk pulzálni a szívét.
    Kb egy hete folyamatosan hányingerem van, alig bírok enni, csak hideget (ami hűti a gyomrom) fogytán egy kg-ot mar. Ezt nem bánom, mert nem vagyok a legvékonyabb (68 kg-ról indultam, 170 cm, az utóbbi 1 évben fogytam 17 kg-ot, 85 voltam). Állítólag ha minden vitamin megvan de nem bírok enni az elején nem lesz baj, mert van tartalékom... Ez igaz? Nem kifejezetten akarnék fogyozni a terhesseg alatt, de ugye kajalni se nagyon tudok... Amugy én dietan vagyok az IR miatt, semmi liszt (se barna, se teljes kiőrlésű) semmi cukor (tenyleg semmi) hüvelyes zöldségek sem, csak normál zöldségek, gyümölcsök es hús (meg egy-két specko liszt). Vajon igy is megkap mindent a gyerek?
    Bocs a sok kérdésért :)
  12. 2014. május 24. 06:5115.
    Ti hogy álltok a tünetekkel csajok? Én így 5 hetesen 2 naposan sehogy, teljesen jól vagyok, cicifeszüléssel megúsztam eddig.
  13. 2014. május 22. 21:4714.

    Gyanús is volt... :))))

    Így már érthető, persze, valóban nem árt egy kivizsgálás. 

    előzmény:
    lopiciG (13)
    2014-05-22  19:20
  14. 2014. május 22. 19:2013.

    bocsánat elírtam..tiszta hülye vagyok :)

    szóval, másfél ÉVE próbálkoznak 

    előzmény:
    redstrawberry (12)
    2014-05-22  16:21
  15. 2014. május 22. 16:2112.

    Látom, azért gyülekezünk lassan. :)

     

    lopici, a barátnődnek azért még nincs oka elkeseredni, másfél hónapnyi próbálkozás még nem vészes. Nekem a lányom anno elsőre összejött, most pedig harmadszorra sikerült. :)

  16. 2014. május 22. 15:5211.

    Szia!

     Izé... hát nem, az első hónapban összejött.... 

    ezért is írtam, hogy hihetetlen.... mi ilyen későnérő tipusúak vagyunk, csak most érett meg a gondolat bennem, hogy talán kéne egy gyerek... :)

    Mi volt a problémád, ha nem vagyok indiszkrét, ami miatt később jött össze az első?

    Az egyik barátnőm, már másfél hónapja próbálkoznak, de még semmi...pedig megbeszéltük, hogy együtt leszünk terhesek, viszont most legalább elhatározta, hogy kivizsgáltatja magát. 

     

    előzmény:
    Abacus (10)
    2014-05-22  15:19
  17. 2014. május 22. 15:1910.

    Szia Lopici!

     Üdv itt! :)

    De jó, ezek szerint nagyon vártátok már a babót?

    Nekünk is nehezen jött az első is, bár ott Bromo-t is szednem kellett.

    Most is több hónapot vártunk rá....jó sokat. :) De most nem kellet szednem előtte semmit, havonta volt vérvételem.

    előzmény:
    lopiciG (9)
    2014-05-22  14:41
  18. 2014. május 22. 14:419.

    Hi!

     

    Én elvileg 4 hetes terhes vagyok, kedden kellett volna megjönnie, de nem jött meg....reggel csináltam egy tesztet és pozitív lett. :) Aznap eléggé fáj a hasam, de azóta semmi tünetem...remélem ez nem jelent rosszat. Kalkulátor szerint: szülés várható időpontja jan 28. Hát kiváncsi leszek, olyan hihetetlen ez az egész...első baba... 37 éves vagyok.

     

  19. 2014. május 22. 14:008.

    Szia Roberta!

     

    Most járok a 7+1 napon.

    Második gyerek, van egy 4,5 éves kisfiam. Én pedig 35 vagyok.

    előzmény:
    roberta88 (2)
    2014-05-21  12:00
  20. 2014. május 22. 13:537.
    Sziasztok! En is csatlakoznek hozzatok. Van mar egy 20 honapos kisfiam. Aprilis 3an teszteltem pozitivat. 7 hetesen voltam orvosnal, akkor 28mm petezsakot s 14mm crl-t latott. Junius 3an kell ujra visszamennem, addig varok.
  21. 2014. május 22. 09:296.

    Sziasztok!

    Szépen gyűlűnk. Nem fogok mobilról ékezetet írni, most a munkahelyi gépről olvasva, borzalmas!!! Bocsiis érte.

    Szóval azt hiszem, a munkát kell félretennem, és írnom innen.

    Petezsákom nekem is volt, sőt nekem már pulzált is a kis szive.

    AMi pedig a tüneteket illeti: nem győzöm inni a citromos hideg ásványvizet, OLYAN ROSSZUL vagyok!!! Pont a határ, hányás nincs....de nem mondanám h stabil a gyomrom.

  22. 2014. május 22. 09:085.

    Sziasztok!

    Én szombaton teszteltem először pozitívat, barnázás miatt voltam már én is dokinál tegnap, levette a vért, majd hétfőn újabb vérvétel lesz és szerdán újabb uh. Tegnap már láttunk egy 2,7 mm-es kis valamit, ami a petezsákocskánk, persze ne bízzuk el még magunkat. Nekem kevés barnázás volt, el is mult, nem kaptam még rá semmit, várunk a véreredményre :)

     

    Első baba. Akela (24 é)

  23. 2014. május 21. 21:204.
    Sziasztok! Én mŕr voltam dokinŕl, mert 2 nap barnŕztam (nem nagyon, kicsit) és nekem napi hŕromszor utrogestan kúpot kell hasznŕlnom. Tünetem talŕn hogy kb este 6-kor is eltudnék aludni, meg hogy a nyers húsok lŕtvŕnyŕt nem birom. A szaglŕsom pedig, mint egy vadŕszkopó az erdőben:bŕrmit kiszimatolok. ;-) Elég nehéz este mobilról fórumozni, ezt annyira nem oldottŕk még meg az informatikusok az nlc-nél. Jah, van egy 4,5 éves kisfiam. És voltam itt egy mŕsik fórumon, mikor őt vŕrtam. :-)
  24. 2014. május 21. 19:213.

    Sziasztok!

     

    Én múlt héten pénteken, illetve vasárnap teszteltem pozitívat. :) Dokinál még nem voltam, jövő héten tervezek menni. Kalkulátorok szerint jan. 22. lesz a céldátum.

    Van már egy 5 és fél éves nagylányom. 

    Nekem egyelőre nem nagyon van tünetem, de a lányomnál is az 5 hét után jöttek a rosszullétek. Annyi, hogy néha húzódik a hasam, meg enyhe görcsöket is érzek, de ez megvolt anno is. 

    Remélem, összegyűlünk páran. :) 

    roberta, gyorsan jött a kicsi a "nagy" után. :)

  25. 2014. május 21. 12:002.

    Szia!

     

    Én január 9-re vagyok kiírva (most vagyok a 6. héten), tegnap voltam dokinál, minden rendben. Szerencsére a rosszullétek elkerültek eddig, csak néha nem kívánok bizonyos ételeket. Más tünetem sincs, csak az elején nagyon húzódott a hasam.

    Van egy 5 hónapos kislányunk, vele 2014. január 1-re voltam kiírva de 2013. december 15-én született meg a 37. héten :) Kicsit reménykedem, hogy most is meg lesz a baba a 37. héten még Karácsony előtt, mert nagyon nem szeretném a Karácsonyt pocakosan tölteni. De majd meglátjuk, ő dönti el úgyis, hogy mikor szeretne kibújni.

     

    Te hogy vagy? Hányadik hétben jársz? Első baba? 

    előzmény:
    Abacus (1)
    2014-05-21  11:42

Címlap

top