Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 23. 09:4426.
    No, megvan a mai gumicsont, lehet szidni valakit. Gratulálok kedves NLC.

    Nem lennék meglepve, ha fake lenne a poszt, ahogy a dívány poronty és egyéb rovataiban....

    Cél a kattintásszám növelése.


  2. 2014. július 23. 09:4025.
    mennek is vissza a  "boritékos rendszerhez", hiába fizu meg kaja szállás a kezdetekben , nem ehhez szoktatták őket a kedves betegek......

    Viszont (nem offolás) de emlékműre , stadionra mindenre van Orbán királynak pénze, de az eü a béka segge alatt.........
    előzmény:
    tamtamtam (3)
    2014-07-23  07:38
  3. 2014. július 23. 09:3124.
    Hasonló tüneteim voltak annak idején, csak akkor én terhes voltam, és az egyetlen gyógyszer okozta, amit fel lehetett írni nekem - allergiagyógyszer ráadásul. Engem a háziorvos bevitetett a klinikára - mentővel!!! -, mert ugyanez volt nálam is. Pár napig voltam bent.
    Anyósom most talán az élet fele billen, ugyanis a helyi ügyelet és az SZTK leszarta magasból a fejét, csütörtök óta élet-halál közt lebegett folyamatosan, tegnap este mondták neki, hogy talán megmarad és talán fel tud épülni. Folyamatosan csövezve van mindene, stb.
    Nekem - ugyanezen a helyi ügyeleten - a stroke-ot sz*rták le magasból, így az otthoni ügyeletre rohantunk be, sok ember előtt bementünk, hogy bocs, nagyon sürgős a dolog, úgyhogy ha Hajdú-bihar megyében bárkinek rosszulléte van, akkor Debrecenbe, a Klinkára menjen ügyeletre! Ja, ott mentővel vittek át össze-vissza mindenfele vizsgálatra, osztályra, stb.
  4. 2014. július 23. 09:2523.
    Rémísztő, azoknak kellene ezt végig csinálni, akik lezüllesztették az egészségügyi ellátást.Azt mondta a miniszterelnök ezelőtt pár hónappal, hogy a nyugatnak példaképe leszünk.Na kérem, nem tudom mivel kapcsolatban jelentette ezt ki, de ennél nagyobb orbitális baromságot nem hallott a világ.
    Megtapasztaltam, milyen tőlünk nyugatra az eü. ellátás, de bármilyen szolgáltatás. Az kérem szolgáltatás a szó legnemesebb értelmében. Ausztriai barátnőm másfél óráig válogatott a cipőboltban, ahol az eladó kisasszony végig készségesen segítkezett, türelmes volt, arca sem rezdült. Más! Ismerősünk orvos szintén tőlünk nyugatra, ahol a betegek széleskörű biztosítással rendelkeznek, ezáltal mindenkinek az az érdeke, hogy páciens megfelelően legyen ellátva. Nálunk miért nem tartják be ezeket a 21.századbeli elvárásokat?
  5. 2014. július 23. 09:2322.
    Egy ismerősömnek azt mondták egy szintén éjszakai esetnél, hogy máskor a Központi Ágynyilvántartót hívja fel, ők majd elirányítják elsőre a megfelelő helyre. Mert hogy nem látták el a lábsérülésével az első legközelebbi helyen, ahová ment. Szerintem érdemes elmenteni a telefonszámukat vész esetére.
  6. 2014. július 23. 09:1721.
    Vegtelenul szomoru, hogy egeszsegugyben dolgozo ilyen stilusban mer irni a betegekrol.

    Meg jo, hogy nem azt irtad, hogy fert a kepere, hogy beteg merjen lenni.


    A helyedben szegyellnem magamat.

    Nem kell nyusziteni, nezz korul, mas szakmakban is leterheltek az alkalmazottak. Csak tudod, ok elvegzik a dolgukat, kulonben kivagnak oket a francba, csak az egeszsgugyben divat a 0-24ben rinyalas.


    Meg ugye azt is elfelejtetted irni, hogy egy kis baksis olykor csodakat muvel az egeszsegugyben. Itt hibazott a beteg, nem fizetett eleget. Na ennyit az erkolcsrol.
    előzmény:
    szipipeti (13)
    2014-07-23  08:47
  7. 2014. július 23. 09:1220.
    Hát nem kicsit durva a történet.


    Próbáltam előszedni minden érvet, védeni a személyzetet, akik ugyanúgy elszenvedői egy sz.r rendszernek, mint a betegek...
    - mert egy egész napos rendelés után kénytelen éjjeli ügyeletet vállalni az orvos, netán ez sorozatban már a 2. vagy 3. éjszakája, és közben otthon sem volt, nyilván fáradt...
    - mert a biztonsági őrök az esetek nagy százalékában se nem akadémiai professzorok, se nem etikett-nagymesterek...
    - mert annyira megbonyolították és megszigorították a rendszert, hogy ki hol mikor milyen esetben jogosult az ellátásra...


    De basszus.... egy csomó minden nem pénz-, hanem emberség kérdése!






    Éjszakai ügyelettel nekem is csak rossz tapasztalatom van sajnos.
    Első migrénes rohamom volt, az a fajta, amikor szédülés után csillámló pöttyöket látok, majd csakkis vízszintbe, sötét, hűvös és csendes szobában bírok lenni. Csak akkor még nem tudtam, hogy ez az, pusztán azt éreztem, hogy vacakul vagyok. Lefeküdtem hát, hátha majd kialszom és jobb lesz. Aztán a férjem fordította oldalra a fejemet, mert hánytam - de nem voltam magamnál, szóval akár meg is fulladhattam volna. Arra eszméltem csak, hogy ő oldalra fordít. Közben ezerrel vert a szívem, és zúgott a fülem. 
    Ennek fele sem tréfa, hívta férjem az ügyeletet. Ahol is közölték, hogy menjünk be. A férjem elmondta, hogy 1.) ülni nem bírok, nemhogy felöltözni, autóig kimászni, és utazgatni, de 2.) nincs autónk, éjjel van, esetleg BKV-ra gondolt?! Hát márpedig ők nem tudnak kijönni, menjek be vagy vegyek be egy B6-ot. De hát hányok, érti?! Ő nem tud mit csinálni....
    Felhívtuk apámat, jöjjön értem és vigyen be, de ő pont megivott egy pálinkát és egy sört a vacsorához, így nem tudott autóba ülni. Aztán egy barátját hívta a férjem, aki szintén ivott, de odaadta az autót és elkísért minket.
    Szombat éjjel ültünk a váróban, én nagyjából inkább csak fetrengtem. Orvos kijött jó negyedóra után, látta, hogy két 30 körüli srác támogat egy huszonéves lányt (akkor még nem voltunk férj-feleség, csak jegyesek), mindezt szombat éjjel - szerintem elkönyvelte bulis "balesetnek" már előre is.
    Behívott, kérdezősködött. A hasamat tapogatta, minden vackot megkérdezett, amiknek egyébként semmi köze nem volt a tüneteimhez. Nem vagyok egészen laikus eü. terén, már csak ezért is furcsák voltak a kérdései. Mintha egy szimpla gyomorrontásra, esetleg túlpiálásra vagy drogra gyanakodna, persze ez utóbbiakar a világért meg nem kérdezte volna. Mondtam neki, hogy szerintem magas lehet a vérnyomásom, mert zúg a fülem, szédülök és érzem, hogy erősen ver a szívem és szapora a pulzusom. Otthon nem tudtuk megmérni, mert nincs mérőnk, de gyanítom, hogy több, mint ami szokott lenni, mert átlag 100-110/60-70 Hgmm körül van, 70 környéki pulzussal. Gondoltam, megméri akkor, hogy képben legyen. Hát nem. Ehelyett az aszisztens adott egy injekciót farizomba, algopyrin, demalgon és B6 volt benne (és mellesleg másnapra ez belilult, annyira fájt, hogy éjjel felébredtem, ha véletlen arra az oldalamra fordultam, és kb. 1-1,5 évig kitapintható csomó volt a helyén!) Aláírtam az ambuláns lapot, hazamentem..
    Másnapra jobban lettem, akkor kezdtem el böngészni a papírt. Amin a "jelen panaszok" mezőben marhára nem szerepelt a fülzúgás, mint tünet. Ami viszont még érdekesebb, hogy ott volt egy vérnyomás érték: 130/90. Ami egyébként normálisnak is tekinthető egyrészt, másrészt viszont hasraütés alapján írták be, mert nekem nem mérték meg a vérnyomásomat. 
    Tiszta szerencse, hogy nem lett rosszabb következménye a rosszullétnek, mert igazából papírom volt arról, hogy előző éjjel minden rendben volt, csak hánytam és szédültem picit.


    Igen, megnézhettem volna, mit írt az orvos a papírra, amit én aláírok. De őszintén: a fejemből nem láttam ki, arra az egyre koncentráltam, hogy ne hányjak az ölébe, valamint hogy talpon bírjak maradni. És különben is, nekem betegnek kell leellenőrizni az orvos munkáját?
    Utólag is csinálhattam volna belőle ügyet, de aztán hagytam... hogyan bizonyítom be, hogy nem mért vérnyomást, mikor ők ketten voltak az aszisztenssel, én meg egyedül? Biztos elfelejtettem, annyira rosszul voltam....




    Ma arra kell a legjobban vigyázni, hogy csak beteg ne legyen az ember!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  8. 2014. július 23. 09:0419.
    Szintén ocsmány dolog nem elmondani, hogy pontosan milyen gyógyszert, injekciót, infúziót kap valaki. 
    Egyszer magas lázzal, magamról alig tudva mentem a háziorvoshoz. Mondtam neki, hogy még szoptatok.
    Ráadásul algopirynre enyhén allergiás is vagyok.
    Telenyomott algopirynnel (injekció), és olyan gyógyszerrel, amit szoptatás mellett tilos használni, és két másik olyan gyógyszert írt fel, amit szintén szoptatás mellett tilos használni. 
    Annyira hülyének érzem magam, hogy nekem kell "okosnak" lenni, és az orvos helyett elolvasni mit-hogyan szabad.
    Ezután hogy róhatnám fel az orvosnak, hogy az algopiryntől még rosszabbul lettem?... Ő csak gyorsan akart segíteni, és nem mondta el, mit ad...
  9. 2014. július 23. 09:0018.
    Újra átolvasva a cikket, lehet rosszul értelmeztem én is, de mintha ez egy komplett hétvége lett volna, nem pedig egy vasárnap estével kezdődő dolog. Akkor meg eleve értelmét veszti a miért nem ment háziorvoshoz másnap kitétel, mert szombvat aztán nincs olyan háziorvos aki rendelne.

    Másik: sajnos amíg az ügyeletről előbb küldenek tovább osztályra sürgősséggel címszó alatt, lásd a lányom esetét, addig mondjuk nem vagyok meglepve azon sem, ha előbb mennek be az ügyeletre, mint a házidokihoz. ( Megjegyezném, lányomnál a gyerekorvos is tanácstalan volt a 4 hónapnyi várakozási idővel, ugyanis azt a bizonyos kúpot sem írhatta fel ő sem üptre, mivel komolyan megdolgoztatja a picik szívét, tehát egy idő után inkább árt, mint használ. A kórházi tortúra után ő maga mondta ki azt, hogy még így végződött szerencsésebben az eset, nem pedig 4 hónapnyi esetlegesen a gyerek szívében kárt tevő kúpozgatással kivárva az  időpontunkat. )

    Harmadik: lehet, hogy 30 órája fenn van, az is igaz,hogy ez nem a saját hibája. Tudom, mert van eü-s a családban, igaz nem orvos, " csak " ápoló, és őt is van, hogy berántják hirtelen még egy műszakra. Nem is bájvigyort és körbeugrálást várna az ember. De ilyen feleslegesen elhangzó, belerúgós típusú megjegyzéseket sem.
    előzmény:
    szipipeti (13)
    2014-07-23  08:47
  10. 2014. július 23. 09:0017.
    Ja, van egy s más külföldön: következmény, fizetés, ilyenek.
    előzmény:
    tamtamtam (3)
    2014-07-23  07:38
  11. 2014. július 23. 08:5816.
    Azt hiszem, sajnos tipikus.
    Megnyílt az új SBO (Sürgősségi Betegellátó Osztály), és rosszulléttel küzdő emberek akár 5-8 órát is várhatnak a sorukra.


    De voltam anno a régi SBO egy részlegén is, mert rosszul lettem, és minden dokumentáicó és vizsgálat nélkül azt mondták, hogy előbb menjek el a háziorvoshoz. (Kb. 5 éve)


    Ne legyünk betegek. 
    Hihetetlen, mi megy.

  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 23. 08:5515.
    ember embernek farkasa, magyar magyarnak farkasa
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  13. 2014. július 23. 08:5314.
    Ja, külföldön van egy-két dolog, következmény, fizetés, ilyenek.
    előzmény:
    tamtamtam (3)
    2014-07-23  07:38
  14. 2014. július 23. 08:4713.
    Nos... 3 éjszakát várt a problémájával, kedves Ágnes? Miért nem kereste fel másnap a háziorvosát? Ne csodálkozzon....
    A többi kommentelőnek: az ügyelet: ügyelet, nem teljes körű ambuláns ellátásra szakosodva, hanem néhány egyszerűbb kezelés vizsgálat megoldására, ha komolyabb, akkor mentőt hívnak, (vagy ha a páciens képes rá, maga megy kórházba) - sokszor ez a gyorsabb...
    Az ügyelet feladata az életveszély azonnali elhárítása, finanszírozó a területileg illetékes önkormányzat, és ennek megfelelően (sokszor ezek megszegve a törvényt) kisebb mértékű ellátást rendelnek meg / fizetnek ki az orvosoknak. Pl.: az előírt 2 orvos helyett csak egy van... Ez általában olyan formán jelentkezik, hogy egy beteghez az ügyeletes kimegy, addig a váróban felgyűlik 3-5 beteg, ezeket ellátja, mire végez van megint 3 cím.... mindezt 36-48 órás műszakokban... Miért? Mert nincs elég orvos...!

    LADY1986: az egészségügyi törvények szerint Ágnesnek másnap a háziorvosával kellett volna konzultálnia, nem a következő este a másik ügyelettel... A többivel természetesen egyetértek... (Persze az is számít, hogy az ember "kifog" egy orvost, aki 30 órája talpon van.... De, ez nem az orvosok hibája...)

    tamtamtam: 1, itt is van következménye, de mint a cikkből kiderült: 2, még a cikkírónak a saját ügyeletét sem sikerült megtalálnia... + már csak az a kérdés, hogy a TAJ kártya rendbe volt-e?

    pszihotriller: mutasson egy munkanélküli orvost/nővért, ápolót, Magyarországon! (én csak olyat ismerek aki 280-300 órát dolgozik legalább havonta, vagy többet...) Mint mindenki más az országban... Aki nem bírja/bírta elmegy, elment... egyre többen... A betegek maradnak...

    elinor25: cserélj velük!
  15. 2014. július 23. 08:4012.
    "Az orvosság leginkább az idő, utózöngék pedig akár hetekig lehetnek (nálam még egy hónap elmúltával is jelentkeznek). A kórházból időközben kiengedtek, a diéta és a gyógyszer még megmaradt, de az életem nagyjából a szokásos medrébe került. Kivéve a tanulságot: ha éjjel leszel rosszul, megértést és felvilágosítást ne nagyon remélj."


    Ennyi? Több mint egy hónap elteltével itt a vége, fuss el véle?
    Az ilyenből nem csak valami cikkecskét kell rittyenteni, hanem hivatalos helyeken panaszt tenni, máskülönben újra és újra meg fognak történni ezek a dolgok. Ez az, ami a nagy különbség a külföldhöz képest: az emberek hozzáállása, belenyugvása. Ha ilyen könnyen belenyugszunk, úgy kell nekünk... :( Konkrét ügyben csak az tud panaszt tenni, akivel megtörtént. Ha ő nem veszi a fáradságot, újságíró létére (!), a többiek mit tehetnének azon kívül, hogy egy fórumon sopánkodnak?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  16. 2014. július 23. 08:3811.
    Van akit egy bokaficam miatt mentőhelikopter szállít a Honvéd Kórház VIP osztályátra, nekünk, akik több évtizeden keresztül fizettük az egészségügyi járulékot csak a félelem és a bizonytalanság jut. Azt látom, hogy egyre inkább kihal a magyar társadalom jelentős részéből a humanitás, emberség, tolerancia, erkölcs, empátia, becsület és még sorolhatnám estig!
  17. 2014. július 23. 08:3310.
    Még másnap is hétvége volt.
    előzmény:
    asztanaviszta (9)
    2014-07-23  08:24
  18. 2014. július 23. 08:249.

    Az ügyelet a hirtelen fellépő, azonnali ellátást igénylő problémák megoldására van.


    Sokan viszont, mint egy szakrendelést használják.


     


    A cikkíró az első éjszaka után másnap nyugodtan elmehetett volna normál rendelési időben orvoshoz.


    Helyette megint az éjszakai ügyeletet vette igénybe.

    előzmény:
    tamtamtam (8)
    2014-07-23  08:21
  19. 2014. július 23. 08:218.
    "Az első éjszakai rosszullét után miért nem ment el másnap orvoshoz?

    Helyette megvárta a következő éjszakát, és szintén ügyeletre ment."


     


    Miért? Az ügyeleten nem orvosok vannak?   Akkor micsodák? 

    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2014-07-23  07:53
  20. 2014. július 23. 08:217.
    Felháborító! Tévét néznek, meg urambocsá' fel merik kelteni az orvost.
    Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy annyi, de annyi munkanélküli van, biztos lehetne választani egy lelkiismeretesebb portást vagy ápolónőt.



    A párommal többször voltunk már ügyeleten, főleg a szemészeten, mert munkájából adódóan sokszor vannak nem odaillő dolgok a szemében, és neki biztos, hogy éjjel 1-kor jelez a szeme. Szerencsére eddig semmi rossz tapasztalatunk nem volt, de akkor ez tényleg véletlen??!


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  21. 2014. július 23. 08:056.
    Miért, hova tudott volna másnap menni? Háziorvoshoz, aki maximum beutalót adhatott volna neki,  a kórházban illetékes szakrendelésre, amire esetlegesen hónapok múlvára kap időpontot. Esetlegesen felírhatott volna valamit vagy használ, vagy nem használ alapon.
    Annak idején lányomnál mikor kialakulóban volt az asztma a gyerekorvos se tudott mást tenni, a pulmonológia meg marhára nem sietett minket fogadni ( 4 hónap múlvára kaptunk időpontot, addig használjuk a sürgősségi kúpot amit a gyerekorovos is felírhat címszóval ), úgyhogy végül egy durvább befulladásnál irány az ügyelet, bennfekvés és érdekes módon egyből kivizsgálták és felírták neki a szükségeset. Nem mondanám mennyivel jobb lett volna nem kivárni míg szükségessé vált a bennfekvése. ( Magánorvos pedig eme szakterületen marhára nem ügyködik mifelénk, hogy legalább oda lehetett volna fordulni. )

    Egyébként éjszakai műszak: második gyereknél éjszaka indult be a szülés, a vicc az volt hogy már megvolt az időpont mikor kell befeküdnöm az osztályra, az előző császárom indokolta, hogy benn legyek, ha beindul, pár nappal elsiette a fiam az indulását.  Busz nem jár felénk éjszakai járatban, még órák voltak az első hajnali munkásjáratig, taxi nincs szintén kicsiny városunkban, kórház gyalog vagy két óra gyalogútra. És volt pofája megkérdezni az ügyelő szülésznek, hogy hogyan mertem kihívni a mentőket, miért nem bírtam kivárni az első buszt. Na kösz...
    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2014-07-23  07:53
  22. 2014. július 23. 07:535.

    Mégis mit várt a cikkíró?


    Az első éjszakai rosszullét után miért nem ment el másnap orvoshoz?


    Helyette megvárta a következő éjszakát, és szintén ügyeletre ment.


    Mindenki a lakóhelye szerinti (állandó vagy tartózkodási hely) ügyeletet veheti igénybe.


    Kivétel, ha életveszély, azonnali beavatkozás szükségessége áll fenn, de akkor az esetek jelentős részében, nem a saját lábukon sétálgatnak a páciensek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  23. 2014. július 23. 07:474.
    felháborító!!! és ezért kapnak fizut? nyomik..
  24. 2014. július 23. 07:383.
    "Miért nem az ilyen viselkedésű orvos megy el külföldre?"


    Mert külföldön van következménye, ha nem végzi a munkáját rendesen. Csak rajtunk múlik, hogy itt is lesz-e következménye.
    előzmény:
    Anyja (2)
    2014-07-23  07:35
  25. 2014. július 23. 07:352.
    Az ilyen viselkedésért remélem kiemelkedő egészségügyi kitüntetést kap a nővér is és az orvos is. Remélem majd az Ő, Ők édesanyját, vagy gyermekét is ilyen bánásmódban fogják részesíteni. Egy kicsit is tanult ember, nem pedig egy magasan képzett ápolónő,vagy orvos is tudja, hogy az ilyen tünetek mennyire veszélyesek. Ezért a viselkedésért érdemes volt drága pénzen taníttatni az ápolónőt. Kár volt a pénzért. Ne aludni, kávézni, beszélgetni és kelletlenkedni járjon be a munkahelyére és persze az ügyeletre sem ( amiért természetesen plusz pénzt kap ) a nővér és az orvos is. Ezek az egészségügy szégyenei és aztán ebből általánosítanak. Miért nem az ilyen viselkedésű orvos megy el külföldre? Persze mondjuk ha a nővér, vagy az orvos gyermeke járna így és senki nem foglalkozna vele, zavargásznák jobbra-balra akkor mekkora " arca " lenne neki? Más hozzátartozója éppen olyan értékes és arra esküdött fel mind a kettő, hogy az egészségért tesz meg mindent. Az ilyentől miért nem lehet egy évre elvenni a diplomát és aztán egy vizsgára kötelezni, hogy visszakapja, akkor majd meggondolná, mit is takar a munkája.

Címlap

top