Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 16:48
Ti mit gondoltok arról, ha kutyákat is beengednek egy étterembe? Ha ,,kutyások" vagytok, akkor biztos örültök neki, ha nem, akkor meg vagy igen, vagy nem. Mindenesetre nemsokára egy országos szavazás eredménye is segít: keresik az ,,Ország Kutyabarát Helyét".

Nők Lapja Café: Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 21:2926.

    Biztos, hogy utána tudnék nézni, hogy áll egy kutya farka, ha támadni akar. Viszont engem nem csak az zavar, ha támadni akar, hanem egyáltalán az, ha akár üdvözlő szándékkal hozzám akar érni. Kiszakítja a ruhám, tappancsa van, éles foga, szőre. Mindez együtt engem zavar, ha támad, ha nem. A macskát se szeretem, ha hozzám dörgölőzik. Attól mondjuk nem félek, de nem is szeretem. Ők meg engem igen pechemre. Az összes macska megérzi, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem szereti, és ezt nem bírja elviselni. Olyanok, mint a nők. :D Az kell nekik, aki hideg velük. :D

    előzmény:
    Icebaby (25)
    2014-08-31  21:23
  2. 2014. augusztus 31. 21:2325.

    Tudom, hogy meredek amit mondok, de ha már együtt élünk különböző állatokkal, MINDENKINEK - ha tart állatot, ha nem - valamilyen kutya,macska, stb pszichológiát kellene tanítani. Le merném fogadni, hogy így kevesebb lenne a sok rettegő fóbiás, aki azt se tudja, hogy hogyan áll a kutya farka, ha támadni akar.

    előzmény:
    WASP (21)
    2014-08-31  21:16
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 21:2024.

    Én még sose mentem oda senkinek kiselőadást tartani. :D Ha vendégségbe megyek, ahol van kutya, ott kénytelen vagyok szólni, de ezt többnyire feltartott karral, sikongatva teszem addig a pár másodpercig, míg gyorsan el nem zárják a közelemből (ha előre tudják, az a legjobb, akkor ez is kimarad). Ha járdán jön oda kutya, akkor többnyire sikítok önkívületben addig, míg a gazdi vissza nem parancsolja. Utána nem elegyedek beszélgetésbe, örülök, ha jó messze kerülök tőlük. :D

    előzmény:
    WASP (21)
    2014-08-31  21:16
  4. 2014. augusztus 31. 21:1923.

    És mielőtt félreértenél: gyerekkoromban mindig volt 2-3 kutyánk, sőt felnőttként is egy darabig. Most a gyerekek mellett egyenlőre nincs de majd szeretnénk. DE el nem tudnám képzelni, hogy étterembe cipeljem magammal a kutyát. Egyrészt: attól hogy tud viselkedni még szőrös, ami szépen szálldogál a levegőben, aki allergiás rá, az meg kénytelen otthagyni az ételét a tányérjában, ha nem kíván az allergiájától szenvedni. Másrészt ami szintén nem viselkedésfüggő: egyes fajták erősen nyálzanak és rohadtul nem tartanám gusztának ha a szomszéd asztaltól nézne velem szemben evés közben egy nyáltenger.  

    előzmény:
    lady1986 (20)
    2014-08-31  21:12
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 21:1622.

    Biztos, hogy nem hibásabb, de a sok kellemetlen tapasztalat alapján sokan félnek tőlük.


    Egyébként sok faluban nem is jár röpke életében egy kutya állatorvosnál. Nincs féregtelenítve, oltva, semmi, láncon tartják az udvaron, funkciója ugatni,ha idegen jön és megenni a kimaradt csontokat. Sok helyen éjjelre szabadjára is engedik, éjszaka munkába járó ismerősöm, aki falun lakik, szokott is ennek "örülni". Minden, ami pénzbe kerül, úri huncutság, még egy nyamvadt bolhanyakörv is. :(

    előzmény:
    Icebaby (17)
    2014-08-31  21:09
  6. 2014. augusztus 31. 21:1621.

    Én megértelek!


    Off következik:


    Egyet nem értek a kutyáktól rettegőknél.


    Aki retteg a kutyától, az oda jön pont a kutya közvetlen közelébe, és kb. 20 percen keresztül magyarázza, hogy ő mennyire fél.Ahelyett, hogy kikerülné, arrébb menne, tudomást sem venne róla.... á nem, meg kell osztania a gazdival , hogy ő márpedig retteg.


    Igaz, hogy azalatt a kutya ha akarná , háromszor ledarálhatta volna, ha akarná, de neki akkor is a kutya lábainál kell félni.


    Hogy' van ez?


    Aki nem fél az békésen el megy mellette, esetleg rámosolyog, megjegyzi, hogy milyen szép stb. semmi probléma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-08-31  20:30
  7. 2014. augusztus 31. 21:1220.

    Gyerekhajra még senki nem lett allergiás a földön, na de kutyaszőrre....

    előzmény:
    Icebaby (17)
    2014-08-31  21:09
  8. 2014. augusztus 31. 21:1119.

    A fóbiát kezeltetni kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-08-31  20:30
  9. 2014. augusztus 31. 21:1118.

    Szimplán csak ironikus akartam lenni, lentebb húztak párhuzamot.


    Csak nem értem mi alapján... bár van akinek a kutyája a gyereke, ezzel nincs is semmi baj, de ettől függetlenül minek összehasonlítani a kettőt? Alma és körte esete....


     


    ( Arra már inkább nem is nagyon gondolok, hogy ez a réteg esetlegesen a gyerekét is kuytaként neveli: idomítva. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (16)
    2014-08-31  21:08
  10. 2014. augusztus 31. 21:0917.

    A megoldás az lenne, ha minden embernek aki szeretne állatot, állattartási vizsgát kellene tennie, illetve kutyával elvégezni egy kötelező alapképzést. Ezen kívül aki gyereket szeretne vállalni, az gyerektartási vizsgát köteles letenni. A kutya semmivel sem visz be több bacit egy épületbe, mint bármi más, tehát csak az egészségi állapotára, vagy a magaviseletére hivatkozva lehessen kitiltani az épületből. Utószónak még annyit, hogy a kutya attól, hogy még állat, semmivel sem kevesebb, vagy hibásabb lény, mint az ember.

  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 21:0816.


    Igazából én a versust se értem: hogy lehet idekeverni ebbe a témába a gyerekeket? Az egyik ember, a másik meg nem. Ennyi erővel a kutyák meg a hörcsögök szavazati jogáról is lehetne témázni, ha betöltik a nagykorúságot. Komolyan fel nem fogom már ezt.

    előzmény:
    lady1986 (15)
    2014-08-31  21:04
  12. 2014. augusztus 31. 21:0415.

    Látom a gyerekek után még most jönnek a kutyák is, had veszekedjen a nép...következők a macskák lesznek? 


    Kutyát egy esetben tudok elképzelni étteremben, ha vakvezető blöki. Különben milyen szép iparágat lehetne erre ráépíteni: olyan étteremláncot, ahol a lelkes gazdik egy kutyaedényből falatozhatnának kedvenceikkel. Ha már vannak kifejezetten gyerek-ill felnőttbarát éttermek, hát legyenek kutyabarátok is. Igaz akkor meg a macskák és aranyhörcsögök fognak sztrájkba lépni, hogy ők kimaradnak a jóból.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 20:4814.

    Egyszer egy falusi barátnőmnél jártam. Egy derékig érő eb rohant felém, ahogy beléptem a kapun. Ösztönösen akkorát sikítottam hosszan, hogy az eb visszafordult meg az összes szomszéd kiszaladt, hogy kit ölnek. Elmondtam, hogy azért sikítottam, mert féltem, hogy rám fog ugrani a kutya. Mondta a gazdi, hogy rám is ugrott volna, mert aki hozzájuk jár, mind szereti ezt az üdvözlési formát, szóval ha engem zavart volna, akkor végül is jól tettem, hogy sikítottam. De nekem ez nem annyi, hogy sikítok, ez percekig, néha napokig is eltartó sokk. És lehet, hogy tíz vendégből kilenc örömmel dögönyészi a felugráló kutyát, de biztos hogy lesz egy, aki meg fél és borzad az ebtől. :( Ez nem annak a hibája, aki ezt átéli, és magamon kívül még sok ilyet ismerek. Sok kutyatartó meg nem is hajlandó elhinni, hogy van ilyen, azt hiszi, hiszti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-08-31  20:30
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 31. 20:3013.

    Be nem tenném a lábam olyan helyre, ahova kutya is bejöhet.


    Az elvakult gazdik képtelenek felfogni, hogy van, aki retteg és undorodik a kutyáktól egyszerre. Vendégségben sem jártam még úgy sose, hogy fel ne ugrált volna a kutya. Mert ők szeretik! Nekem meg a legkevesebb, hogy egyetlen kis "üdvözléssel" szétszakítja a többezer forintos selyemharisnyám, mert egyszerűen még soha senki nem tanította meg neki, hogy nem ugrálhat fel bárkire. De még ennél is jobban zavar, hogy félek tőle, rettegek, sikítani tudnék, ha hozzámér és felém rohan, vagyis sikítok is általában, ez sok kutyánál hálisten elég, hogy ne jöjjön. A gazdi meg: ne félj tőle, nem bánt! Hát rohadtul leszarom, hogy szerinte nem bánt, nekem épp elég, ha felém rohan, ne adj úristen hozzám ér a testével, szájával.


    Étteremnek, közintézménynek a közelébe sem engednék jószágot. Az is kedvencem,mikor kiköti a gazda a boltajtóba, én meg megvárhatom, míg ő is végez a vásárlással, mert megkötve se merek kimenni mellette, mert a gondolatától is elájulok, hogy esetleg hozzám fog érni. A fogai pedig hatalmasak, bármikor meg tud harapni.


    Kutyások, fogjátok már fel, hogy kis kedvencetek másnak egyenlő a rémálommal! Ennek megfelelően kéne nevelni, kizárólag pórázon és szájkosárral sétáltatni, kutyaszart összeszedni, és ha bárki fél tőle, a közelébe se engedni, nem pedig szinte vádlón közölni UTÓLAG, hogy NEM BÁNT!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  15. 2014. augusztus 31. 18:3112.

    Igy van, ha nem kutyas, akkor kinn marad. 


     


    En mindig megkerdem az etterem vezetoseget, kiulhetunk-e a teraszra vele. De be zart etterembe nem viszem, akkor en se megyek :) 


    marmint akkor nem megyek be, ha kutyaval vagyok. Ha nelkule, akkor termeszetesen bemegyek.

    előzmény:
    ezanick* (10)
    2014-08-31  18:25
  16. 2014. augusztus 31. 18:2811.

    Igen kutya kontra gyerek eleg lett volna, de akkor egy topikban megoldottak volna az osszeugrasztast.. Es akkor kimarad a se kutyat se gyereket. Illetve a mindegyiket csoport :)


     


    szoval meg varunk ket topikra:


    egyik: tiltsuk ki a gyereket es a kutyakat is mindenhonnan, a masik engedjuk be a gyereket es a kutyakat is mindenhova.

    előzmény:
    felicienne (6)
    2014-08-31  17:24
  17. 2014. augusztus 31. 18:2510.

    Igy van, ha nem kutyas, akkor kinn marad. 


    En mindig megkerdem az etterem vezetoseget, kiulhetunk-e a teraszra vele. De be zart etterembe nem viszem, akkor en se megyek :)

    előzmény:
    felicienne (6)
    2014-08-31  17:24
  18. 2014. augusztus 31. 18:009.

    Nem vagyok kutyás, azaz nincs kutyám. Hogy zavarna-e egy kutya az étteremben? Az a kutyától függ. Akármekkora. Mert egy hisztis tacsitól is lehet félni, míg egy hatalmas macinak eszében sincs bántani senkit. Mivel itt gyerekeket emlegetnek, azt kell mondjam ugyanúgy.


    Külföldön jártam olyan városban, ahol teljesen természetesen beviszik a kutyát ölben vagy pórázon a boltokba is. Semmi gond---ha semmi gond a kutyával.


    Szomszéd kisboltban, kicsi alapterület, kevés hely, nem örülnék egy kutyának, mert oda nem való. Mi több, annak sem örülök, ha gazdi kiköti eléje és csakúgy lehet bemenni, hogy a kutya elér, ha akar. Múltkor szóltam is érte, gazda elkezdett háborogni, de gyorsan abbahagyta, mert egy nő, akire szintén rámorgott az illető harci típusú eb, elkezdett sikoltozni. A gazdi kioktatta a nőt, aki a szájkosarat reklamálta, hogy erre  a kutyára nem lehet feltenni, mert megfullad. Erre mondtam, hogy akkor talán nem kéne egy emeleti lakásban tartani, mert pl nem tűrném, hogy az én ajtóm előtt, mellettem közlekedjen, főleg ha a kicsik is itt vannak. Megsértődött...))) Egyébként lakik két kutya a lépcsőházban, egyik kedvesebb, mint a másik. Tehát a visszaértünk oda, hogy a kérdés a kutyától függ.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48
  19. 2014. augusztus 31. 17:428.

    Na, ez itt a baj, egyesek csak dongetik a melluket: Nekem jogom van!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Mindenki ugorjon felre, mert o jon, o a kutyas, o a gyerekes, o az autos, o a biciklis...stb.


    Mert neki, csak neki, jogai vannak, azt tehet, amit akar, mindenki mas alljon vigyazba.


     


    Miert nem lehet KULTURALTAN egymas mellett elni?????


    Ha kutyabarat az a  fagyizo beviszem, ha nem az, akkor kinn hagyom. Nem elemzem a gyerekkozonseget, nem diagnosztizalok, kinn var majd 5 percet az oleb, tul fogja elni.


    De most tenyleg egy fagyizon minek spilazni? Netan a kutyad  is fagyizik, o akar valasztani? Vagy nem bir kinn varni 5 percet, hogy vegyel magadnak egy gomboc vaniliat?

    előzmény:
    Némanalfabéta (4)
    2014-08-31  17:10
  20. 2014. augusztus 31. 17:277.

    Háát, igazad van.


     


    Mert egyebet sem csinálunk csak elégedetlenkedünk.


    Ahelyett, hogy békésen mennénk oda ahol szívesen látnak, azon agyalunk, hogy máshol miért nem.


    Igaz ugyan , hogy van elég sok hely, ahová gyereket amúgy sem vinnénk- de azért követeljük, hogy márpedig vihessük.


    Ha nem szeretjük a kutyákat- akkor követeljük, hogy mindenhonnan tiltsák ki.


    Igaz ugyan, hogy kismillió étterem, kajálda, büfé van, mindenki választhatna kedvére, de nem, inkább oda megyünk ahol biztos nem érezzük jól magunkat( kutyátlan a kutyás étteremben, gyerekes a felnőtt helyen) mert akkor legalább igazolva látjuk, hogy tényleg kifordult magából a világ.

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-08-31  17:01
  21. 2014. augusztus 31. 17:246.

    Pusztan annyit kerek a kutyastol, hogy ha nem kifejezetten olyan hely, ahova allatot lehet bevinni, akkor lesz oly szives a pincsijet kinnhagyni. 


     


    Nem kell azonnal a gyerekekre utalkozni!


    Eleg  lett volna annyi cimnek: Kutya kontra gyerek.


     


     

    előzmény:
    ezanick* (5)
    2014-08-31  17:12
  22. 2014. augusztus 31. 17:125.

    Shzerintem meg nincs ezzel baj. 


    Aki akar tud menni kutyamentes helyre, aki akar a kutyajaval megy.


    mivel en szoktam utazni kutyaval mindig elore tanjekozodom, hol latnak szivesen vele, s csak olyan szallast keresek pl. Ha kutyamentesen utazom nem erdekel, h engedik vagy sem. Ha pedig utalnam vagy allergias lennek, akkor olyan helyet keresnek, ahova tilos bevinni. Meg mindig ez a tobb.


    szoval igenyek kielegitve. Valasztek van boven mindenkinek.


     


    amugy a topik tuti arra lett elohivva, hogy leallt a gyerekmentes etterem... Valami kell a i osszeugrasztja a nepet megint :) es persze, hogy ez jo lesz, hisz hivatkozni lehet arra a topikra is benne :)


     

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-08-31  17:01
  23. 2014. augusztus 31. 17:104.

    Akkor mondja azt, hogy rühelli az állatokat. De ha a járványtanra hivatkozunk, akkor lássuk be, hogy sokan patogénebbek, mint egy bokamagasságban üldögélő kutya;-)


    A "helye" pedig pl. egy beteg gyereknek otthon van, egy egészséges kutyának meg ott, ahová viszem

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-08-31  17:01
  24. 2014. augusztus 31. 17:013.

    Orult vilag ez!


    Tiltsuk ki a gyerekeket, engedjuk be az olebeket!


    Lassan mar a szexet is kutyaval kepzelik el egyesek. Beteg vilag ez.


    Kutyaskent mondom: a gyerek az gyerek, az ember az ember, a kutya meg allat. Egyszeru. Nem art, ha tudjuk, kinek hol van a helye.

    előzmény:
    Némanalfabéta (2)
    2014-08-31  16:48
  25. 2014. augusztus 31. 16:482.
    ,,Megérheti, és reklámnak is jó, a kutyás vendégek ráadásul hűségesebbek." Ja. Viszont egy életre el is tudnak marni egy helyről, ha bunkók. Mi pl. a sétáltatást sokszor összekötöttük egy fagyizással, míg be nem szóltak, hogy az ÁNTSZ szerint a bolt 3 vagy 5 méteres körzetébe tilos bemenni kutyával. Aha, összesen nincs annyi a járda az épület előtt, magyarán kitiltanak az utcából? Azóta nem megyünk oda, szakadjanak meg... A másik cukiban mosolyogva fogadnak minden alkalommal - a kutya nem visz be a talpán annyi bacit, mint pl. egy ölben tartott tüsszögő-köhögő gyerek, a 48-as cipők talpáról nem is beszélve:-(

Címlap

top