Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ráértek?

Tete
Létrehozva: 2016. május 6. 13:14

Kérdezem, hogy ráértek-e?


Gyerekekről, unokákról, hobbikról, filmekről, könyvekről, sütés-főzésről, kertészkedésről, utazásról beszélgetni? Tapasztalatokat, cserélni, újdonságokról hallani és megosztani? Ki hogyan tölti a szabadidejét? Pár hónapja lettem nyugdíjas, élvezem, hogy magam osztom be az időmet. Aktív vagyok, vidám, rengeteg minden érdekel. Akinek kedve van tartson velem. Úgy érzem végre azt csinálhatok amit akarok, és én sok mindent akarok.

  1. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 10. 14:5726.

    Egy kép lemaradt a kedvenc hársfám :)


    Budáról buszon utazott a mostani helyére kb 1990-ben. :)
    Buszvezető közölte, hogy vagy a fa magas, vagy a buszt gyártották kicsire

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (25)
    2016-05-10  14:45
  2. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 10. 14:4525.

    Nekem még sokat kell dolgozni nyugdíjig- minimum 8 évet- ha a 40 évet nézzük, mert az ügyes kormány a munkanélkülit nem számolja bele, és a közmunka se tudom, minek számít. Most épp közmunkát végzek irodában, segédmunkás bérért...


    9 db hullámos, és 5 db nimfa papagájom van. a bal oldaliba vannak a nimfák, a jobb oldali rezidencia a huligánoké.

    Nekem a kert messze van- vagyis 2 órát utazok BKV járatokkal, utána pénzért visznek tovább 5 percen át, és ott vagyok...Este jönnek értem, és haza is kb 2 óra mint kifelé. Így nagyon nehéz...

    Nekem is volt mókuskám, harkályom és erdei veréb, őszapó, vörsbegy, és kicsit távolabbi ház eresze alatt fészkeltek a fecskék...Pár éve mikor korábban jöttek meg, megfagytak. Azóta nem látok csak nagyon keveset. :(
    Jelenleg ebből a hatalmas bérből nem tudok kijutni, így fáj a szívem, hogy nem sikerül.

    előzmény:
    Tete (24)
    2016-05-10  14:09
  3. 2016. május 10. 14:0924.

    Manyuska lehet úgy is, hogy leszemezed a virágokat és belekevered a tésztába, de én az egészet a száránál fogva mártogattam. Aztán leeszed mint a szőlőt, csak a szár marad. Muris volt.


    Nálunk úgy van megcsinálva, hogy a hálószobából fekve rálátunk a madáretetőre. Télen van ám műsor. Van egy mókus is amit rendszeresen látunk. Az út felett közlekedik egy kábelen. Az út két oldalán fák, ott már ugrándozik, szaladgál. Csak "drótonmókusnak" hívjuk. Akkora az öröm, amikor az unokák is látják.


    A kertemben idén csak paradicsompalánta van, illetve méteres babot ültettem a kerítés mellé. Tavaly több minden volt. Volt ami bejött és olyan is ami nem. Idén sok paradicsomra vágyom. Mindenki szereti, akár magában.


    Egész nap esik, hol jobban, hol kevésbé. Rossz, hogy nem lehet kint lenni, de a növényeknek meg jó. Bizony nagyon jó kinn főzőcskézni, mi már megtettük. Bográcsban is, grillen is. Még idén a tárcsán nem sütöttünk, de tervben van.


    Én is csak márciustól vagyok nyugdíjas, de nagyon élvezem. Nessy mennyi madarad van?


     

    előzmény:
    manyuska7 (21)
    2016-05-10  11:20
  4. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 10. 12:4323.

    A madárkák otthoni rezidenciáját elfelejtettem megmutatni. A kertben akkorát szeretnék, mint ez a kettő együtt :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (22)
    2016-05-10  12:21
  5. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 10. 12:2122.

    Szia :)


     


    Jó neked hogy már nyugdíjas vagy.
    Én ha egyszer elérem ezt az állapotot, tudom, mit szeretnék csinálni :)
    A kertben szeretnék kapirgálni, szépséges növényeket ültetni, és a kertben megteremteni az otthon lévő madaraimnak, hogy velem lehessenek- jóóó nagy madár röptetőben :)

    Amíg ez nem lehetséges, addig is mennék a kertbe, de valakikkel közösen (nincs autó/jogsi). Akikkel mennék, ők kirándulnánqak a környéken, én addig kapirgásznék, rendezném a kertet. Ha a csapatból valaki ottmarad, lehet fincsi kaját főzni.
    Amíg magam, vagy nagybátyámmal megyek, visszük a száraz kaját, hogy több idő maradjon a kertre :)

    Ja és persze főzni is nagyon szeretek- főleg új dolgokat kreálni. Sütés macerásabb, mert a sütőm féloldalasan süt, így a sütés nélküli finomságokat hamarabb elkészítem. :)


    Itthon a madaraimmal foglalkozom, a sok-sok  virágommal, és van egy netes játék, ahol igencsak sokan játszunk több országból.
    Ezt csak azért szeretem, mert angolul kell kommunikálni, és az jó gyakorlás :)

    Elsőre ennyi :)

    előzmény:
    Tete (1)
    2016-05-06  13:14
  6. 2016. május 10. 11:2021.

    Biztos finom az akácvirágos palacsinta,szeretem kiprobálni az új ételeket,süteményeket,bár most egy kicsit diétázom,hátha lemenne pár kiló,bár ebben a korban nehezen megy,tornázom reggel és este, 3 óránként eszek keveset.


    Ezt a fránya időjárást nem szeretem,egyszer fázom,egy óra múlva melegem van.


    Igen,ez valóban úgy van,hogy napközben be lehet nézni pihenésképp a topikba.Én a laptoppal az ágyban pihenek a derekam miatt,de jó,hogy sok mindent meg lehet nézni,rejtvényezem is.Néha filmet is innen nézek hétvégén,amikor a tv.ben nincs nekemvaló müsor.


    Legyen csodás délutánunk.

  7. 2016. május 10. 10:0720.

    Hajnali három óta esik. Locsolás kipipálva.


    Nekem mindíg van időm a barátaimra. Nem tudom ez másnál hogy működik. Ha tényleg akar az ember, nem tudom elképzelni, hogy ne legyen pár perce amikor leül és ír pár sort. Régen körmöltük a leveleket, elvittük a postaládába, vagy a postára és akkor is éltek a kapcsolatok. Mennyire vártuk a postást. Én a napi takarítás alkalmával felmosom a "köves" helyiségeket és amíg szárad beülök a szobába levelezni. Részben saját magamnak jutalom, mert az a takarítás utolsó fázisa. Reggel felkeléskor az ember úgy is megnézi a híreket. Este ha pl TV-t nézek a reklámok alatt szintén átböngészem mi újság a nagyvilágban. Magam válogatom ki mi érdekel, nem kell, hogy rám zúdítsák a sok borzalmat. Mert a Hiradó, a Tények már mind-mind kékfényesek.


    Köszi a kávét, finom volt. Igaz ma nem a kertben sétálva ittam meg. Valaki látta a Anyák napja c. filmet? Érdemes beutazni érte Pestre? Tegnap nosztalgiából palacsinta tésztás akácvirágot sütöttünk. A gyerekeknek új volt a dolog.


     

    előzmény:
    manyuska7 (18)
    2016-05-10  06:19
  8. 2016. május 10. 09:5319.

    Az én "kertem" az inkább egy börtön udvarra hasonlít. De már megtanultam együtt élni evvel. Viszont nagy műanyag bidlikbe ültettem virágokat, hogy ha kinézek az ablakon ne csak a téglafalat lássam.

    előzmény:
    Tete (16)
    2016-05-09  19:30
  9. 2016. május 10. 06:1918.

    szervusztok


    Friss kávé felszolgálva.Én is ráérek,de a múltból tanulva már nagy kedvem nincs az új topikokhoz,mert kezdetben nagy a fellángolás,azután pedig napokig be sem kukkantanak,magam után nem szeretek irni.Mindig van kifogás,nyáron meleg van,télen hideg van,kert van,macska,kutya sétáltatás,azért nem ül gép elé,ha,ha,ha.


    Legyen fájdalommentes szép napunk.

  10. 2016. május 9. 19:3217.

    Többnyire ez van, ha az ember valami "mezei" témával jön elő. Mit csináljak, ha a "trendiség" meg nem érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525191 (15)
    2016-05-09  17:44
  11. 2016. május 9. 19:3016.

    Szia.


    Majd teszek fel képet. Van egy kis veteményes is. De többnyire fű meg örökzöldek. A gyerekek miatt kell a sok hely a játékhoz.


    Szeretem, ha rend van körülöttam, de nem vagyok a lakás és a kert rabja. Nem én vagyok érte, a "szűk" környezet van értünk. De elsők az unokák.

    előzmény:
    gemini2005 (14)
    2016-05-09  10:17
  12. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2016. május 9. 17:4415.

    majd olvaslak benneteket, csak nehezen jön össze a csapatotok

    előzmény:
    Tete (1)
    2016-05-06  13:14
  13. 2016. május 9. 10:1714.

    TeTe- elképzeltem a kertet, ahogy szemlézed a növényeidet! :) Szerettem én is régen kertészkedni. ű


    Fényképed biztos van, raknál fel belőle?


     


    Beszéltünk a gyerekekről is, nekem fiaim vannak. Anno még sokat gyűrődtem, hogyan osszam meg magam köztük és a házi munka közt. S utáltam, amikor a tutimamikat sztárolták, ők mindig mindennel készh voltak, és fittek persze.


    Ma már tudom, segítség nélkül ikrekkel nem lehetett megváltani a világot. találtam egy videót, ami viszont megmosolyogtatott. Lehet így is...


     


     


     

    előzmény:
    Tete (12)
    2016-05-07  22:13
  14. 2016. május 8. 13:5613.

    Igen.

    előzmény:
    Tete (12)
    2016-05-07  22:13
  15. 2016. május 7. 22:1312.

    Ami érdektelen azon túllép az ember.


    Úgy gondoltam, beszélhetünk, filmekről, könyvekről, háztartási praktikákról, receptekről, ünnepekről, gyakorlatilag bármiről ami felvetődik. Én nem adom fel.


    Szeretem az olyan könyveket, amiben van izgulnivaló, kis romantika, de humorban sincs hiány. A könnyed filmeket kedvelem amik szórakoztatnak és kikapcsolnak, de vannak komoly kedvenceim is. Jó elfoglaltság  a rejtvényfejtés. Sok zenét hallgatok. Jó érzés a lakást rendben tartani és szépíteni. Csodálatos dolog a két éves unokámmal összebújni és mesélni neki, amikor altatom. Örömmel megyek a másik unokám edzésére megnézni, hogy mennyit fejlődött.


    Korán reggel a kávés bögrémmel a kezemben bejárni a kertet, megnézni a veteményest. Csak ülni a hintaágyon gyönyörködni a nyírfánkban és érezni a frissen nyírt fű illatát. Úgy érzem két lábbal állok a földön, de hagyom magam sok mindentől elvarázsolódni. Annyi szépség van körülöttünk.


    Természetesen van rossz is, azon meg kell próbálni javítani, de amin nem lehet, ami tőlünk független azon túl kell lépni. Gondolkodik valaki hasonlóan?

    előzmény:
    gemini2005 (10)
    2016-05-07  10:31
  16. 2016. május 7. 18:1711.

    Van remény, amíg a szokásos troll aspiránsok be nem teszik a patájukat.


    Vissza a témához. Így, hogy most már megjön a jó idő, én leginkább a szabadban tölthető programokra voksolok. Holnap megyünk motorozni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (5)
    2016-05-06  20:26
  17. 2016. május 7. 10:3110.

    szia! Ritkán járok erre, sőt évek nálam is kimaradtak részben ezért a "beleszólok, mert ráérek" féle hsz-ek miatt. Ezeken át kell lépni.


    Nekem pont azért tetszett meg a topiknyitó, mert azt fogalmazza meg, amihez tudnék csatlakozni.


    Van elég bajunk, legyen már egy hely, ahol nem egymás nyakában sírunk - olyan is kell, de kell ez a fajta is.


    előzmény:
    Christine (9)
    2016-05-07  09:42
  18. 2016. május 7. 09:429.

    Én 47 vagyok. Unokám ugyan még nincs csak egy 18 éves nagy fiam aki jelenleg egyetemista. A háztartás terelgetése mellet elég sok szabadidőm van, jó lenne egy értelmes topic itt az nlc-n. A kezdetek óta fórumtag vagyok, de nagyon felhígult, félrement a fórum az utóbbi években.

    előzmény:
    Tete (4)
    2016-05-06  18:15
  19. 2016. május 7. 07:498.

    Szia - ne add fel a topikot! Mindig is lesznek akik kotyognak, mert ez egy ilyen fórum. Beszólogatós.


    Több ilyen kiegyensúlyozott ember kell :)


    Ha engeded, hoztam egy linket linket - beleszerettem ezekbe a farönkökbe, mert kertek legvonzóbb darabjai lehetnek.


    A szabadidőm nagy része nálam is a gyerekek. Szeretek főzni is, de nem ez éltet. Fontos, hogy amit csinálok, szeressem - s lehet ez főzés vagy kertészkedés, fotózás, vagy meditálás, vagy a semmi :D


    Szép napot! jó hétvégét!


     

    előzmény:
    Tete (1)
    2016-05-06  13:14
  20. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. május 7. 06:597.

    nem hiszem 


    ez a mondat ideges vakarodzast valt ki s anyosdicsero jusztistopikod sem artatlan baranyokat celoz 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (5)
    2016-05-06  20:26
  21. 2016. május 6. 21:476.

    Minden rajtunk múlik. Vannak marakodás nélküli topicok, azok a csapatok évek óta összeszokottan, állandó tagokkal működnek.


    Gondoltam belevágok, hátha lesz jelentkező egy új alakuló közösségbe.


    Az unokázás a háziasszonykodás a szabadidő kellemes eltöltése nem egetrengető dolog, de aki benne van tudja, hogy mennyire lehet élvezni. Én örülök az unokáimnak, szeretek tenni-venni a lakásban és a ház körül. Játék az egész, pláne, hogy én  oszthatom be az időmet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (5)
    2016-05-06  20:26
  22. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2016. május 6. 20:265.

    Szívesen olvasnék olyan topikot ahol nincs marakodás.


    Igen, jó lenne ha ez sikerülne nektek.

    előzmény:
    Tete (1)
    2016-05-06  13:14
  23. 2016. május 6. 18:154.

    Szeretettel várlak. A nyugdíjat inkább csak azért írtam, hogy milyen korosztályhoz tartozom (sokáig én sem bíztam benne, hogy összejön). Ha érdekel amikről beszélgetnénk, gyere bátran.


    Manyuskának meg azt mondom, hogy rajtunk múlik meddig él egy topic. Akinek jobb az email, akkor majd válthatunk.


    Két unokám van 8 és 2 évesek. Közel vannak, napi a kapcsolat. A Mama főztje és sütijei nagyon kedvesek számukra. Sokat olvasok, szeretem a szórakoztató (nem véres) filmeket. Van egy kicsike kertem. Sokat "bogarászok" a neten és ami ötletben megtetszik ki is próbálom. A párom a  munkája miatt sokat van távol, így elég sok szabadidőm van, amit szeretek jól kihasználni.

    előzmény:
    Christine (2)
    2016-05-06  14:05
  24. 2016. május 6. 14:293.

    Igen.raerek.sok topik nyilik.aztan beleunnak.

  25. 2016. május 6. 14:052.

    Legtöbbször igen ráérek. Bár én még nem vagyok nyugdíjas (ha így meg tovább nem is leszek), csak háztartásbeli.

    előzmény:
    Tete (1)
    2016-05-06  13:14

Címlap

top