Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Több hónapos ingyenmunka?

elekne
Létrehozva: 2018. május 16. 08:16

Több hónap fizetetlen munkaidő és marad a cég vagy bérfizetés és bedől a cég? Mit választanátok?


 


Mit választanátok a helyünkben? A teljes munkahelyi kollektíva döntés elé van állítva.


 


A munkáltató nem tud bért adni, már az előző havi se jött meg.


 


Két opciónk van


 


- belemegyünk hogy 3-4 akár 5 hónapig nem kapunk bért és akkor megmarad a cég (perzse a kiesett bért sose fogják már odaadni, csak túléli a cég a hónapokat)


 


- ragaszkodunk a bérhez , de akkor az utolsó tartalékok kifizetésével be is dőlt a cég, és mehet mindenki utcára. Kapunk bért még utoljára aztán mehetünk is kifelé.


 


Ez a két opció.


 


Választani kell nagyon záros időn belül.


 


Ki mit választana?


 


És nem feketemeló. Bejelentett szerződéses fix alapbéres munkahely.


 


Az egész jogi szempontból egy teljes abszurdum ezt tudjuk. Úgy ahogy van nem is létezhetne az egész kérdés, ezt tudjuk.


 


Mégis dönteni kell.

  1. 2018. május 17. 12:2126.

    Ok, tegyük fel, buktál egy havi bért. Ebből miért következik, hogy bukjál még 3-4 havit?


    Amúgy, ha belengeted a munkaügyi bíróságot, nagy eséllyel ki fognak fizetni. Voltam ilyen helyzetben (pontosabban a férjem). Még villanyra sem volt pénz, de ennek hallatán hirtelen lett az elmaradt bérre. Ja, és a férjem pont leszarta, hogy a kollégák továbbra is csak füstölögtek az elmaradt bér miatt. Őt kifizették és lelépett, ennyi.


    Na, halljuk a te ellenvetésedet!

    előzmény:
    elekne (24)
    2018-05-17  12:09
  2. 2018. május 17. 12:1325.

    Reflexio 1.


    "Neked miert is kell azt valasztani, amit a többiek? Ök dönthetnek ugy, te meg amugy. Ök varnak 6 honapig a penzre, te rögtön elmesz onnan, es teszem azt 3 honap mulva van uj allasod. 


     


    Meg egy kerdes: ki garantalja, hogy szeptemberben - vagy akarmikor - lesz fizu? Ezt a fönököd irasba adja?"


     

    előzmény:
    elekne (24)
    2018-05-17  12:09
  3. 2018. május 17. 12:0924.

    "Dönthetsz úgy is, Te, saját magad, mint szuverén lény, hogy elkéred az elmaradt béredet, és felmondasz, mész munkát keresni. 


     


    És, most halljuk, hogy ez miért is nem lehetséges. :)"


     


    Akkor mondom.


    Én követelhetem a béremet (kérni azt lehet bármit a csillagokat is az égről) de megkapni azt nem fogom. Kitől és miből kis kapnám meg. Innen nem az biztos, a villanyra sincs pénz lassan.


    És ne jöjjünk azzal hogy akkor bíróság. Igen , akkor ha nem kapom meg lehet menni a bíróságra máshova nem.


    És abból mikorra lesz pénz? Meg ha nem fizet a cég a bíróságra se, akkor indul a végrehajtás és a végrehajtó azt hajtja végre ami van, ami maradt. É s ha semmi sincs  akkor semmit.


     


    Ellenvetés? Hiba a leírtakban? 


    Várom a reflexiókat.


     


     

    előzmény:
    cabron (19)
    2018-05-17  11:29
  4. 2018. május 17. 11:4723.

    Aaaaaa, eztet mink ugyse erthetjük...


    En egy szora varok a TI reszeröl, azt meg nem dobta be. Az az  igazi ismertetöjele.


    Nekem he egy ilyen lenne a közelemben, mar reg kiteptem volna az összes hajamat, vagy az övet.

    előzmény:
    cabron (22)
    2018-05-17  11:43
  5. 2018. május 17. 11:4322.

    Most jön az, hogy a 6 diplomájával Budapesten nem kap melót, vagy egy kis porfészekben él, ahol nem kap melót blabla.

    előzmény:
    Sushi (21)
    2018-05-17  11:38
  6. 2018. május 17. 11:3821.

    Neked miert is kell azt valasztani, amit a többiek? Ök dönthetnek ugy, te meg amugy. Ök varnak 6 honapig a penzre, te rögtön elmesz onnan, es teszem azt 3 honap mulva van uj allasod. 


    Meg egy kerdes: ki garantalja, hogy szeptemberben - vagy akarmikor - lesz fizu? Ezt a fönököd irasba adja?

    előzmény:
    elekne (18)
    2018-05-17  11:24
  7. 2018. május 17. 11:3020.

    Na, jól fogunk szórakozni, megérkezett. Tegyük szórakoztatóvá a topikot, amíg le nem lép!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (15)
    2018-05-17  10:22
  8. 2018. május 17. 11:2919.

    Mi az, hogy többség? Birka vagyol-e?


    Dönthetsz úgy is, Te, saját magad, mint szuverén lény, hogy elkéred az elmaradt béredet, és felmondasz, mész munkát keresni. 


    És, most halljuk, hogy ez miért is nem lehetséges. :)

    előzmény:
    elekne (18)
    2018-05-17  11:24
  9. 2018. május 17. 11:2418.

    "Igaz, de várjunk egy kicsit, még nem jött vissza, hogy elmondja, mit miért nem lehet megcsinálni."


     


    MIT nem lehet mecsinálni? Milyen kifogás? Van egy szitu amibeben döntést kell hozni jövő hétig.


    A döntés kollektív vagyis a munkálttaó (fenntartó) azt fogadja el amit a TÖBBSÉG határoz.


    Egyik variáció bér mindenki kezébe és ezzel bedőlt a hely mehet mindenki utcára.


    Másik variáció bér senkinek hónapokig és akkor ősztől újra lesz bér (de  a kiesett időre már soha)


     


    Harmadik variáció nincs.


    Ezt kell eldönteni tö bbsgli alapon vagyis én döntehtek úgy hogy első variáció de ha a többség (50% + 1 fő) meg úgy dönt hogy a második akkor az lesz.


    Ezen mit nem lehet érteni? Én ebben a szituban mégis mit tudok tenni? Milyen kifogás? NIncs itt kifogás azt kéne megértnei hogy döntök ahogy döntök de  úgyis az lesz ahogy a többsgá dönt.


    És a többség tessék kapaszkodni bizony a MÁSODIK fogja választani.


    Bizony lehet nem elhinni akor is így lesz.


    Ez van.


    Mégis mit tehetek én? persze elhúzhatok akár ma is, de abból nem lesz pénzem.


     


     

  10. 2018. május 17. 10:5317.

    Én vállaltam volna az 500 órás ingyenmunkát az ápolótanfolyamhoz, de nem vettek fel csak egy túl messzi öregek otthonába. A közelibe nem vettek fel. Így be sem fejeztem a tanfolyamot. OKJ lett volna.

  11. 2018. május 17. 10:2516.

    Oh, igen, sok ilyen topikja volt, az elsönel meg en is benyaltam, söt majdnem most is, mert most nagyon nönek allitotta be magat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (15)
    2018-05-17  10:22
  12. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 17. 10:2215.

    Az első ilyen topikját még benyaltam, elhittem, hogy valódi a problémája, és előtört belőlem az empátia. Voltam már munkanélküli, kis pénzért agyondolgoztatott alkalmazott, sőt egyszer az is előfordult, hogy nem fizették ki a munkám, szóval találkoztam a munkaerőpiac kevésbé szívderítő oldalával. Ezért akkor még megpróbáltam tanácsot adni neki, mert azt hittem, abban a cipőben jár, amit én is hordtam. Aztán leesett, hogy szívatnak, nincs itt semmilyen probléma, csak valaki unatkozik, és/vagy balhézni akar.

    előzmény:
    évi* (14)
    2018-05-17  10:07
  13. 2018. május 17. 10:0714.

    Én nem tudom, hogy ez a konkrét helyzet valós-e, mindenesetre a helyzet abszolút életszerű. És az is, hogy létezik egy nagy halom ember, aki a saját boldogulása ellensége azzal, hogy mindenre kifogása van, nem megoldása...

    előzmény:
    cabron (13)
    2018-05-17  08:12
  14. 2018. május 17. 08:1213.

    Igaz, de várjunk egy kicsit, még nem jött vissza, hogy elmondja, mit miért nem lehet megcsinálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (11)
    2018-05-16  18:52
  15. 2018. május 16. 21:2112.

    Mit jelent, hogy "túléli a cég a hónapokat?"


    Utána mi lesz?


    Mi a garancia arra, hogy azután jobb lesz?


    Semmi. /Bár  minden főnők azt mond, amit akar./


    Szerintem adják oda, ami nektek jár, és utána mindenki menjen békével. Ez még akkor is alternatíva, ha Ti meg vagytok arról győződve - többé-kevésbé - hogy a hullámvölgy után hullámhegy jön. 


    A két rossz közül a kisebbiket kell választani - szerintem.

  16. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 16. 18:5211.

    Ebben valahogy most kevesebb fantázia van. Fogy az ihlete.

    előzmény:
    cabron (10)
    2018-05-16  15:30
  17. 2018. május 16. 15:3010.

    Jól mondod, én konkrétan azért kattintottam a topikra, hogy megtudjam, mi a mostani mese. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (9)
    2018-05-16  13:29
  18. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 16. 13:299.

    Olyasmi... Mindig új névvel, kicsit megváltozott adatokkal, de ugyanolyan alaptematikával: van a cég (TISZTESSÉGTELEN), vannak a munkavállalók (ELNYOMOTTAK), és van ő, aki rosszkor van rossz helyen (DE NEM Ő A HIBÁS). A kérdése mindig az, hogy te mit csinálnál, de akármit írsz, semmilyen válasz nem nem jó neki.

    előzmény:
    évi* (8)
    2018-05-16  13:22
  19. 2018. május 16. 13:228.

    Ja, nem tudtam. Akkor ez egy ilyen never--ending szerencsétlenkedés?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (7)
    2018-05-16  13:17
  20. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 16. 13:177.

    Nem érdemes ekkora energiát belefektetned abba, hogy válaszolj neki... ez a ki tudja, hanyadik, egy kaptafára felépülő, a Gonosz Cég Kizsákmányolja a Dolgozókat tematikájú topikja. Kicsit már vártam is, rendszeres időközönként nyit egyet.

    előzmény:
    évi* (5)
    2018-05-16  11:15
  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. május 16. 11:226.

    Ha ráadásul a karácsonyi buli árát is beszedték tőled, akkor min gondolkodsz még ?

  22. 2018. május 16. 11:155.

    Másik kérdés, hogy milyen területen dolgozol? Milyen esélyekkel lesz hamar megfelelő munkád? És erre a kérdésre jó eséllyen hatással van a "földrajzi helyed" is...


    Csak gondolkozom....


    1. Ha most zsebrevágod a pénzed, akkor legalább lesz egy havi béred és úgy mész állást keresni, így X hónapig nem lesz bevételed.


    2. Ha ingyen dolgozol X hónapig, akkor X hónapig 0 Ft bevételed lesz, tehát első változat sem rosszabb ebből a szempontból.


    Az, hogy X hó alatt megfelelő állást találsz, pont annyira biztos, mint az, hogy ez a cég még fizet valaha. (Vagyis az esélyeket a konkrét cég és foglalkozás ismeretében Te tudod jobban megállapítani.)

  23. 2018. május 16. 11:094.

    És nektek mindenképp közös álláspontra kell jutni?


    Nem munkahellyel de egyéb tartozással már jártam úgy, hogy én vertem az asztalt, hogy ide a pénzemet, de rögtön, amit meg is kaptam. A türelmesebbek egy része pedig úgy járt, hogy járni jár, de nem jut... Te látod a helyzetet, de ez is benne van a pakliban. 


    És mi a garancia arra, hogy fél év múlva dől a lé? Csak ígéret, vagy a főnök fel tud mutatni egy nagy megrendelést / aláírt szerződést? 


    Szerintem nem jó az ilyet nagyon görgetni, mert most tartozik egy havival (mondjuk), ezt van esélye kifizetni, neked meg munkát keresni. Gondolj bele, mekkorára nő a tartozása, ha ehhez még X fő fél évi bére bejön? 


    Úgy gondolom, hogy én arra terelném a csapatot, hogy fizettessük ki a tartozást (basszus, nem jótékonyságból dolgozol...), és ha ez nem megy, akkor magányos farkasként állnék neki, de akkor csak a saját érdekeimet képviselve. Ez esetben viszont a főnöködnek is érdeke, hogy mielőbb "szabaduljon" tőled anélkül, hogy nagyobb balhét csinálnál mondjuk bevonva egy Munkaügyi Bíróságot.

    előzmény:
    elekne (3)
    2018-05-16  10:19
  24. 2018. május 16. 10:193.

    pont ezeket kérdeztem én is. mondtam emberek és miből fogtok élni hónapokig? 


    és ha még van is annyi tartalék hogy kihúzzátok., és ha hónapok múlva se fizet hanem akkor jelent csődöt akkor  mi van?
    ezekre persze nincs válasza senkinek.

    előzmény:
    évi* (2)
    2018-05-16  08:46
  25. 2018. május 16. 08:462.

    Szerintem nagyobb szívás +6 hó ingyenmeló után rájönni, hogy akkor sem fizet...


    Én valószínűleg kérném a pénzt és ezerrel mennék munkát keresni.


    (Amúgy az összes alkalmazott meg tud élni fél évig bevétel nélkül?)

Címlap

top