Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Strandolás, szórakozás

rockcica
Létrehozva: 2018. július 31. 12:19

Az egyik ismerősöm osztotta meg ma reggel a Facebookon a következőt. : (szó szerint idézve)"


Plage 18, Tihany. Megújult a tavaly ezer forint körüli strand. A napi belépő hétköznap 4000, hétvégén 5000, mindenkinek három év felett. Amit nyújtanak cserébe: Kivágták az árnyat adó fákat, lebontották a játszóteret. Strandra való sátrat nem lehet bevinni. Belépésnél biztonsági okokra hivatkozva átvizsgálják a táskákat, és elveszik az esetleg bevinni kívánt ételt, italt. Bent a legolcsóbb ital a három decis ásványvíz 600 forintért, a 2,5 decis kóla 750 forintba kerül. Egy cézár saláta 3800 forint körül mozog. Étteremben lehet menüt enni, 9900 forintért (nem, nem írtam el a nullákat). A füvön labdázni tilos. Levegőt venni még szabad, de lehet, hogy jövő nyáron már légzésszámláló is lesz, és távozáskor ezért is fizetni kell. Nem tudom, mert soha többet nem tesszük be oda a lábunkat. Szeretlek, Magyarország!"


Vélemény? Én speciel mikor elolvastam, elöntötte az agyam a mérhetetlen düh, hogy amit itt már megengednek maguknak némely szolgáltatók, az több mint felháborító..Nem elég, hogy a semmiért emeltek árat(nem keveset) még nem engednek bevinni napozósátrat, (ha valaki kicsi babával megy, vagy idős, nem bírja annyira a napot, nyugodtan kapjon napszúrást, ki a fa..t érdekel..de ugye az árnyat adó fák is eltűntek..)


Mi az hogy elveszik az ételt italt, és rákényszerítenek az aranyáron mért szarjaikra???  (azok után hogy a semmire elkérik a négyezret..)Ha én lettem volna ott, be sem megyek az biztos, és a mögöttem állókat is felhergeltem volna az tuti..Minden strandra eddig az ember kivitte a kis üdítőjét, sörét, szendvicsét.. eddig nem volt baj, (úgyis mindig vesz pótlást, úgyis mindig megmelegszik az üdítő, sör, (még a hűtőtáskában is) és ezek csak hidegen jók, úgyis megkívánja az ember a sülő hekket, a saslikot, a gofrit, a fagyit..nem hiszem hogy olyan szarul éltek az árusok..))Miért kell ez??? Tényleg itt  arra megy ki a játék,  hogy az összes pereputty meggazdagodjon, szemét módon ami jó, olcsó, vagy ne adj isten ingyenes megszüntessék, mindent eladnak, kicsesznek az emberekkel..(ugyanez Dunaharaszti strand, ugyanez a Szigetes Gerendás Lupa strandja, (ami egy homokos gyönyörű rész volt eddig is, ingyen.most meg gondol egyet aztán belépőt szed, mert megvette??? (ami egy szabad vizű elhagyatott bányató volt?


más de a témához tartozik


.a Zöld pardon, ahová ezer forintért(régebben 400 -ért, illetve még előbb INGYEN be lehetett menni nagy koncertekre , utána rock zene hajnalig, belépő lefogyasztható volt)most helyette a Barba Negra, Park a négy- ötezres jegyeivel))) világi..Én személy szerint kifizetek hétezret is ha ahová megyek,(Pl. Gyulai várfürdő, Nyíregyházi aquapark, stb) több medence van élményelemekkel tarkítva, csúszdák, hullám, sodrófolyosó, stb. szaunák, normális áru büfék, zárható szekrények..na de erre..ha milliomos lennék sem fizetnék, már csak elvből sem...

  1. 2018. augusztus 1. 11:1526.

    Ott linkeltem, hogy két szabadstrand is van Tihanyban. 


    Mutass nekem Ny-Európában olyan tópartot, ahol az egész part szabadstrand! 


    Ne dőlj már be ennek a cicaféle demagógiának. :-( 


    Legyen minden étterem pörköltszaftos-kockásabroszos kóceráj...? 

    előzmény:
    Lillaréka (20)
    2018-08-01  06:45
  2. 2018. augusztus 1. 11:1425.

    Az a reális ár, amit az emberek hajlandóak kifizetni. 


    A Gresham szállodát is kifizetik - alig lehet foglalni, sok hónapra előre....


     

    előzmény:
    rockcica (18)
    2018-07-31  22:19
  3. 2018. augusztus 1. 11:1224.

    Bakker, te most en bloc tagadod a luxusszolgáltatások életszerűségét/életképességét...???


    Ne legyenek luxusszállodák, Michelin-csillagos éttermek, egyéb luxus szórakozóhelyek, mert a magyar proli nem tudja megfizetni???? 


     


    Egy percig sem zavar, hogy qrvajól megélnek ezek a - már meglévő - vendéglátóipari és szórakozóhelyek?????


    Igazi valóságtagadó vagy. :-D 

    előzmény:
    rockcica (15)
    2018-07-31  22:14
  4. 2018. augusztus 1. 10:0123.

    Nem értem mi nálad ez a prolizás..attól proli valaki mert faszságokra nem akar pénzt adni??? Ha én fürdeni akarok,akkor a lényeg hogy legyen hol bemenni,tiszta legyen,legyen egy mosdó a közelben,és egy normális áru büfé..az aranytányér čs a pezsgő ,valamint a baldachinos ágy nem létszükséglet egy strandon ahová egy NORMÁLIS ember a meleg ellen kimenekül..és csak jól akarja érezni magát.. gyűlölöm az agyrakós semmirekellő lusta gyökér embereket..azok döglenének meg elsőnek egy apokaliptikus eseményben az biztos mert életképtelenek a luxus nélkül..

    előzmény:
    asztanaviszta (21)
    2018-08-01  07:14
  5. 2018. augusztus 1. 09:5522.

    Persze hogy nem..nem is mennék,csak fel tudok nagyon háborodni máspkat ért sérelmeken is...😁a tiétek sem semmi..

    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2018-08-01  06:41
  6. 2018. augusztus 1. 07:1421.

    A probléma az, hogy a Balatonnál szinte már alig van szabad strand. Szinte mindenhol fizetőssé tették. Nincs választási lehetőséged, hogy megelégszel a "proli" színvonallal, vagy súlyos ezreket fizetsz ki pusztán azért, hogy fürödhes a Balatonban.

    előzmény:
    antironia (12)
    2018-07-31  17:21
  7. 2018. augusztus 1. 06:4520.

    Ez nem kapitalizmus hanem szabadrablás.


     


    Egyébként ennek  az országnak a legocsmányabb húzása volt , körbekeriteni a Balatont és belépőt szedni azért ha valaki le akar menni a partra. 

    előzmény:
    antironia (10)
    2018-07-31  17:18
  8. 2018. augusztus 1. 06:4119.

    Budapest park


    Honeybeast koncert májusban. Sorban állás közben vettünk két ásványvizet attól a büfétől ami a Park területén is árul.. kétfelé van nyitott standja


    A kapunál kidobatták velünk.. nem lehetett bevinni. 
    Megvehettük ugyanazt, ugyanattól az árustól, de már bent a parkban.


    A lányom szólt pedig.. de a zuram nem hitte el, hogy ki kell dobni mindent mert a biztőrök nem engedik be. 


    Mondjuk a parkos is szólhatott volna... hogy figyi.. ha bemész akkor vedd meg.. 


    de hát ugye a bevétel.........


    és a tisztesség az nem számít


     


    A Tihanyhoz.. 


    őszintén Cicc! jól érzenéd te magad az emeletes sznobok társaságában?? 

    előzmény:
    rockcica (18)
    2018-07-31  22:19
  9. 2018. július 31. 22:1918.

    Nem fogod fel hogy nem arról van szó hogy ingyen legyen,de reális árakon kellene hogy legyen..és azért valós szolgáltatást nyújtsanak ne csak a pénz miatti kényszervigyort..

    előzmény:
    antironia (12)
    2018-07-31  17:21
  10. 2018. július 31. 22:1617.

    Középút..Ember...a két véglet rossz..utálom a kolompárokat,de az elszállt agyú seggfejeket is ugyanannyira...

    előzmény:
    antironia (11)
    2018-07-31  17:20
  11. 2018. július 31. 22:1416.

    Sajnos...

    előzmény:
    antironia (9)
    2018-07-31  17:18
  12. 2018. július 31. 22:1415.

    Magamnak is odateszem a pihe puha párnát..azért nemár ennyit érjen egy kis udvariaskodás basszus..vagy ilyen lusta elkényelmesedett mindenki hogy hajlandó kifizetni kb.két háromezerrel többet mert valaki hajlong neki?? Ne már...

    előzmény:
    antironia (8)
    2018-07-31  17:18
  13. Torolt_felhasznalo_220790
    Torolt_felhasznalo_220790
    2018. július 31. 19:5414.

    Majd elfelejtettem: Budapesten roma bált szerveznek, gondolom, fehérembereknek az egyenjogúság jegyében inkább nem tanácsolják a megjelenést. Vagy azon múlik, hogy ki tudod-e perkálni a belépőt? Nem is tudom, melyik verziót válasszam?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (13)
    2018-07-31  19:48
  14. Torolt_felhasznalo_220790
    Torolt_felhasznalo_220790
    2018. július 31. 19:4813.

    Miért hitetlenkedsz? Semmi olyasmi nem történik Magyarországon, amit ne lehetett volna előre tudni. A fák kivágása a nagyvadra fókuszálást segíti elő egyébként, tehát marad játéktere a szegényebb néprétegnek is.


    A továbbiakban tennék egy összehasonlítást Mo. és India között - valaki fordítva ül a szamáron, azt hiszem:


    https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/07/31/automata/


    https://index.hu/gazdasag/2018/07/31/india_a_vilagtorten elem_legnagyobb_wc-fejleszteset_folytatja/


    Viszont mehetsz ingyen ünnepelni, csak a Mesterségek utcáját kell kihagynod, már megint:


    https://index.hu/belfold/2018/07/31/tankcsapdaval_is_unn epeljuk_augusztus_20-at/


    Ja, és a templomba járás is elég olcsó, ha hajlandó vagy eladni a lelkedet...

  15. 2018. július 31. 17:2112.

    És ki tiltja meg, hogy az önkormányzati szabadstrandra ilyesmit vigyél...??????? 


    Te bárkit beengedsz a saját telkedre ingyenesen strandolni/pihenni/étkezni...??? 


     


     

    előzmény:
    rockcica (7)
    2018-07-31  17:06
  16. 2018. július 31. 17:2011.

    Nem a prolikra szokás méretezni  a luxus szolgáltatásokat.


     


    Ennyi. 


     


    Te mit szólnál hozzá, ha befizetnél egy elegáns színházi előadásra, és közben Kolompár LEonszió nyóc gyerekével az öledbe köpködné a szotyihéjat???? 

    előzmény:
    rockcica (5)
    2018-07-31  16:45
  17. 2018. július 31. 17:1810.

    Kérdeztem már az előbb: te tudsz valami árhivatalról, ahol központilag meghatározzák, hogy milyen árakat szabad kérni...???


     


    Ember! 30 éve kapitalizmus van! 


     


     

    előzmény:
    rockcica (6)
    2018-07-31  17:03
  18. 2018. július 31. 17:189.

    Kérdeztem már az előbb: te tudsz valami árhivatalról, ahol központilag meghatározzák, hogy milyen árakat szabad kérni...???


     


    Ember! 30 éve kapitalizmus van! 


     


     

    előzmény:
    rockcica (6)
    2018-07-31  17:03
  19. 2018. július 31. 17:188.

    Bakker, elolvastad a  cikket...???


     


    Az neked nulla szolgáltatás...???? Hogy a vendég sejhaját is kinyalják, és pihepuha párnát tesznek alá...??? 


     


     

    előzmény:
    rockcica (6)
    2018-07-31  17:03
  20. 2018. július 31. 17:067.

    Még annyit, napozóŕgyat, napernyőt, asztalkát tudok magamnak vinni..ahogy hűtött italt és pezsgőspoharat is..nesze semmi fogd meg jól

    előzmény:
    antironia (2)
    2018-07-31  14:19
  21. 2018. július 31. 17:036.

    Amúgy igazad van, nem kötelező, én nem is mennék, de akkor is pofátlanság ilyen árakat kérni a szinte 0 szolgŕltatásért...

    előzmény:
    antironia (2)
    2018-07-31  14:19
  22. 2018. július 31. 16:455.

    Tudod ha megtehetném, és vennék, akkor sem a milliomosokra gondolnčk, itt, a csóró magyarországon..egy közép árat is ki lehet kalkulálni, a négyezer sok egy sima strandhoz..ja hogy van naprnyő..wow..'mekkora kaland, nekem is..hú lehet rendelni koktélt..( oda lehet vonszolni a  bulŕt a pulthoz, majd újra agyat rakni a fullextrás napágyon..hagyjuk már...ez nem Miami, főleg nem az átlagbérek 

    előzmény:
    antironia (4)
    2018-07-31  14:27
  23. 2018. július 31. 14:274.

    ugyanez a Szigetes Gerendás Lupa strandja, (ami egy homokos gyönyörű rész volt eddig is, ingyen.most meg gondol egyet aztán belépőt szed, mert megvette???


     


    Vegyél te is egy hasonlót, és ott ingyér engedd be a fürdőközönséget! :-D :-D 


     


     


     

  24. 2018. július 31. 14:213.

    " amit itt már megengednek maguknak némely szolgáltatók, az több mint felháborító.."


     


    Átaludtad az elmúlt 30 évet, és még visszasírod az Állami Árhivatalt…?????


    A kereslet és a kínálat határozza meg az árakat. A vállalkozó rizikója. Ha bejön neki, akkor szuper - ha nem lesz megfelelő kereslet, akkor bukta a befeccölt tízmillákat. 

  25. 2018. július 31. 14:192.

    Bocs, de nem értek egyet se a hőbörgővel, se veled. 


     


    Kötelező arra a strandra járni...?????  Akkor is hőbörögsz, ha mondjuk a Gresham szállóban vagy más luxus étteremben nem 39 ft (Aldi - Lidl-ár) egy félliteres ásványvíz...??? 


    A strand tulajdonosai megvásárolták azt a területet, és jó eséllyel többtíz milliót fektettek a gazos terület rendbehozásába + a jelenlegi extra körülmények kialakításába. 


     


    https://roadster.hu/plage18-etterem-tihany/


    "Az inspirációt külföldi példák jelentették, olyan beach clubok a francia Riviérától Miamiig, ahol már rég megvalósult mindaz, amit a Balaton partjára a Plage hozott el: nyugodt, tömegmentes pihenés, igényes környezetben, extra szolgáltatásokkal és kiszolgálással. 


    Ez persze azzal is járt, hogy a korábbi strand befogadóképességét harmadára csökkentették: ahány napozóágy van, annyian tudnak bemenni. Így a tóparton megszokott ezer forint körüli belépővel szemben itt háromezer a napijegy, de ezért az árért saját napozóágyat, napernyőt, törölközőt és asztalkát is kap a vendég, ráadásul napozás közben is bármikor rendelhet egy pohár pezsgőt vagy koktélt magának a korzózó felszolgálóktól.


     


    Luxus körülmények - annak megfelelő áron. Nincs ebben semmi kivetnivaló. Ha van rá fizetőképes kereslet, win-win szituáció a vállalkozók és a vendégek számára. 


     


    Mindazonáltal itt van a többi tihanyi strand, 250-500 ft-os belépőért: 


    http://www.tihany.hu/index.php/hu/szabadido/strand


     


    Plusz: A Gödrösi és a Somosi strandok ingyenesek!


     

Címlap

top