Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_883356
Torolt_felhasznalo_883356
Létrehozva: 2004. július 23. 11:58
Pár napja tudom, hogy a gyerekkori barátnőmet és az édesanyját az apa már több mint 20 éve bántalmazza. Mindig egy jól kiegyensúlyozott boldog harmonikus család voltak, legalábbis a szememben (kicsi koromban irigyeltem is őket). A család vidéken lakik tőlem 350 km-re, soha senkinek nem szóltak a dologról. Javasoltam, hogy menjünk a rendőrségre vagy valahova, de félnek, mert a papa ráadásul iszik és vadászfegyvere is van. Vidéken a rendőrök sem úgy foglalkoznak a dologgal.
Mit csináljak? Mi van, ha én szólok valakinek (rendőrség, körzeti védőnő) és a papa beváltja a fenyegetést és lelövi őket. Nem akarom a homokba sem dugni a fejem, mert szégyelném magam, hogy nem segítek. A lány már 30 éves és soha nem volt barátja, mostmár tudom miért. Van egy fiútestvér is, de ő elköltözött és nem foglalkozik a dologgal.
Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:2326.
    Megkerestem a NANE weboldalt, legközlebb Debrecenbe van a szervezetnek kirendeltsége, gondolom először odaadom a telefonszámot, aztán ha kell akkor próbálom majd rábeszélni egy személyes találkozóra.
    előzmény:
    zsazsa40 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:2125.
    Minden hozzászólást végigolvasok, hátha van valamilyen hasznos tanács. De inkább a témáról beszélgetnék.

    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (21)
     
  3. 2004. július 23. 13:1924.
    Szerintem beszélgessetek a barátnőddel. Ha Ő is akarja, esetleg tudna beszélni egy szakemberrel, és itt a NANE munkatársaira gondolok. Őket kellene összehoznod valahogy, mert azért mégiscsak több tapasztalatukvan a félelem feloldásában. Mert abban igazad van a félelem emgbénítja, és nem is gondol arra, hogy kilépjen ebből a helyzetből. De ha Ő nem akarja. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (20)
     
  4. 2004. július 23. 13:1923.
    Szo sincs foldbedongolesrol. Talan inkabb ebresztgetesrol. Erdekes, en is Szabolcsbol szarmazom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:1822.
    Köszönöm, a szívemből szóltál.

    Külföldön dolgozom és mindig meglepődök ha haza jövök, hogy itthon milyen rosszkedvűek az emberek és mennyire nem érdekli őket mások sorsa. Mindenkiről automatikusan rosszat feltételeznek, ha valaki fekszik az utcán az biztos alkonolista, pedig lehet, hogy beteg és rosszul van.

    Végül is könyebb elfordítani a fejünket, mint segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701503 (19)
     
  6. 2004. július 23. 13:1821.
    Jajj, az, hogy nem beszel valaki "videki erzeketlen rendorsegrol", meg "videken termeszetes a feleseg verese", az meg nem jelenti azt, hogy elmegy a bajbajutottak mellett. Egyebkent ez a tipusu naivitas tobbnyire inkabb art a bajban levoknek, mint segit rajtuk. Amugy vegigolvastad a hozzaszolasom, vagy csak egyetlen szavamra valaszoltal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701503 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:1520.
    Vidéki vagyok nem naiv pesti lány, Szabolcs megyéből és egy olyan helyről ahol az általd leírt rendőrök vannak, más kérdés hogy pár éve elköltöztem onnan.

    Nem értem miért nem segíteni akarnak az emberek itt a fórumon, hanem földbe döngöni a másikat.

    Köszönöm a hasznos tanácsokat, akinek pedig nem építő jellegű a mondanivalója kérem indítson magának saját topicot.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (16)
     
  8. Torolt_felhasznalo_701503
    Torolt_felhasznalo_701503
    2004. július 23. 13:1419.
    Igen, naív! Igen, még fiatal! De még mindig jobb, mintha már elvégezte volna a :Hogyan menjünk el embertársaink mellett, ha bajban vannak! tanfolyamot! Pontosan azért fordult hozzánk, mert tudja, hogy tennie kell valamit, csak nem biztos benne, hogy mit!
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (16)
     
  9. 2004. július 23. 13:1418.
    Mellesleg "videken" sem gyakoribb a felesegveres mint Pesten. Nezz mar egy kicsit korbe. Gondolom ezek utan nem kell irnom, hogy bizony "videki" vagyok, de a kornyezetemben csak egyetlen norol hallottam, akit vert a ferje. Pesten egy 10 emeletes lepcsohazban is ismertem egyet. Pedig a tiz emeletes lepcsohazbol sokkal kevesebb embert ismertem, mint a szulovarosom lakosai kozul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (7)
     
  10. 2004. július 23. 13:1317.
    Na igen. Bár számomra mindig is érthetetlen marad, mert itt gyerekről van szó! Nem a feleségről, bár az is szégyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251922 (14)
     
  11. 2004. július 23. 13:0816.
    Nagyon sajnalom a baratnodet es az anyukajat, de hagyd mar ezt a buta "videken" dumat. Budapesthez kepest minden "videk", es azert ez egy kicsit tobbet takar, mint azt a par falut, ahol esetleg a rendor egy lelkiismeretlen iszakos eroszakot helyeslo bunko. Ilyen rendorok Pesten is vannak, es a torvenyek miatt az orszag barmely reszeben akkor tud tenni valamit a rendorseg, ha ver folyik. Plane ilyen esetben, amikor evekig eltitkoltak, tehat az anya gyakorlatilag bunreszes abban, hogy elnezte a gyerekei bantalmazasat. Es meg akkor is bunreszes, ha maga is aldozat.

    Szoval nezd meg egy kicsit mind a ket oldalt, te naiv pesti lany. Keress segitseget, de ne ennyire naivan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_701503
    Torolt_felhasznalo_701503
    2004. július 23. 13:0515.
    Természetesen megengedhetetlen! Nem mehetsz el szó nélkül mellette! Teljes szívemből megértelek! De kérlek hidd el, hogy nem élheted mások életét, nem oldhatod meg mások problémáit!!! Nem azt kérjük, hogy fordits hátat nekik, hanem hogy támogatsd őket, de ne cselekedj helyettük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (7)
     
  13. Torolt_felhasznalo_251922
    Torolt_felhasznalo_251922
    2004. július 23. 13:0414.
    Vidéken máshogy folynak a dolgok. . . . :(
    előzmény:
    potty75 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_251922
    Torolt_felhasznalo_251922
    2004. július 23. 13:0413.
    Remélem soha nem lesz egyenjogúság. Nem rossz értelemben mondom, de ez egy kicsit erős megfogalmazás, nem?Egy nő soha nem lesz egyenjogú egy férfivel és fordítva. Mert valamihez nő kell, valamihez meg férfi. Tudom, hogy nem így érted, de akkor ne azt írd, hogy egyenjogúság. És nem bántani akarlak:)

    előzmény:
    pnaszalyi (9)
     
  15. 2004. július 23. 13:0312.
    Számomra az is felháborító, hogy ott vannak a szomszédok! Senkinek nem tűnik fel az, hogy ha nem is a felnőttek, de a gyerek is kap a drága papától? Ez sem indok arra, hogy lépjenek ott a környéken?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
     
  16. 2004. július 23. 12:5111.
    Ne szólj bele az életébe, szerintem. Beszélgess vele, ha úgy érzed, ezzel a "vallomással" nyitott feléd, de felejtsd el, hogy ennél többet segíthetsz. Saját tapasztalat, sajnos. :-(
    Össze kell gyűjtenie annyi erőt, hogy ő is -az öccséhez hasonlóan- saját maga léphessen ki ebből a helyzetből, és élhesse végre a saját életét. de azt neki kell élnie, ne más avatkozzon bele.
    És nagyon igaza van pnaszalyinak az anyai lelki terrorról: csak a "felnőttek" vhogy nem képesek elhinni, hogy egy anya akarhat rosszat is a gyerekének. az apával könnyedén lehet azonosítani az erőszakot, meg az látványosabb is. De egy idegbeteg, rosszindulatú nő is tönkreteheti a gyereke életét. És ezeket egyetlen rendőr vagy gyermekvédelmis sem fogja megoldani: túl kell lenni rajta, és aztán nem nézni hátra - ennyi. Sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (8)
     
  17. 2004. július 23. 12:5010.
    Kedves Tiszavirág!

    Átérzem, ami benned zajlik most, mert nekem is volt hasonló élményem már.
    Ilyenkor az emberben dübörög a segíteni akarás, és lépni akar a másik ember HELYETT. De ez zsákutcába vezet, még a barátságotokat is kockáztatod vele.
    Ezt a problémát neki kell megoldania. Neki kell tárcsáznia a NANE-t, a Telefontanút, a nemtudoménmit.
    Te csak ott állj mellette, adj szálást nekik, ha fenyegetve vannak, vagy amire épp szükségük van. Segíts nekik kérdéseket feltenni, pl. azt, hogy miért nem tettek eddig feljelentést. . . miért tűrtek. . . ? Miért csak most tudtad meg?
    Szóval a kulcsszó: VELÜK, ne HELYETTÜK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (4)
     
  18. Torolt_felhasznalo_841777
    Torolt_felhasznalo_841777
    2004. július 23. 12:459.
    Miért nem esik szó a családon belül a nők által gyakorolt erőszakról? A lelki terror, a szemétség tudatos adagolása legalább annyira undorító és visszataszító (sőt szvsz üldözendő is, mert akadályozza a közös gyermek testi-lelki-szellemi fejlődését is), mint 1-1 pofon. Mert a gyerek nem tanulhat zongorát, nem kaphat útlevelet külföldi rokonai meglátogatására, nem szeretheti apját és unokatestvéreit, nem tanulhat angolt, nem járhat hangversenyre, nehogy az apjával lehessen. Mert mindig akkor náthás, stb. amikor itt a láthatás időpontja.
    Ez ez alá a szemétség alá dolgozik az orvosi rendelő, az iskola, a védőnő, a gyámhatóság, a bíróság, mind. Az egészséges rendelésen a fiamat utoljára vesik - elsőnek jöttünk - mert az apuka hozta és nem az anyuka. A tartásdíjat hiába fizetem magamtól, az anyukának olyanja van, hogy a bíróságon jól meghurcoltatja apukát totál hazugságokkal, a bírónő meg a törvényes háromszorosát ítéli meg. Hadd ne ébredjen gyanú a jogi képviselő és a bírónő közti feltételezésekről. . .
    Mikor lesz már egyenjogúság, esélyegyenlőség, törvény előtti egyenlőség, stb. . . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 12:408.
    Szerintem, hogy elmondta ennyi idő után az az első lépés, kinyújotta felém a kézét most dobjam el, forduljak el?

    Te csak elfordítanád a fejed, hogy nem érdekel az ő dolga, az ő élete oldja meg?

    Nem mindenki olyan öntudatos és meri felvállalni a dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 12:377.
    A félelem és a SZÉGYEN érzése néha teljesen megbénítja az embert. Vidéken egyenesen szégyen, mert miért teregeti ki a családi szennyeset, néhány helyen természetes, hogy a papának eljár a keze.

    Nem hiszem, hogy a mai világban ezt meg lehet engedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701503 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. július 23. 12:306.
    De ha már 20 éve hagyja valaki magát terrorizálni, az ezután is fogja hagyni. TE semmit nem tehetsz és a rendőrség és semmilyen egyesület.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_701503
    Torolt_felhasznalo_701503
    2004. július 23. 12:295.
    Bármennyire is elítélem az apa viselkedését, én nem fordulnék a rendőrséghez az érintett hölgyek beleegyezése nélkül! Mégiscsak két felnőtt nőről beszélünk, nem két kiskorú, kiszolgáltatott gyermekről! Beszélj a Nane-sokkal, tanácsot fognak adni, az alapján beszélj a barátnőddel és az anyukájával. Próbáld meg őket cselekvésre bírni! Nem hiszek benne, hogy mások életét neked, a "kívülállónak" kellene megoldanod!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 12:194.
    Megpróbálom mind a kettőt jövő héten.

    Undorító, hogy vannak emberek akik ilyet csinálnak, de vidéken a rendőrök nem igazán foglalkoznak ilyennel, sőt a nőt nézik le, mert ott ugye a férj az úr.

    Sírtam dühömben mikor kiderült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 23. 12:153.
    TELEFONTANÚ: 06-80-555-111
    Ezt az ingyenesen és név nélkül hívható számot a rendőrség működteti azért, hogy ne maradjanak büntatlenül ilyen és ehhez hasonló bűncselekmények.
    A rendőrség minden bejelentett esetet köteles kivizsgálni.

    Az előttem már említett NaNe is jó ötlet.
    Szóba jöhet még a helyi családsegítő szolgálat, de ők is kötelesek lesznek ezt az esetet jelenteni a rendőrségnek, hiszen bűncselekményről van szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
     
  25. 2004. július 23. 12:062.
    Én a NaNe-hez fordsulnék a helyükben. (Nők a Nőkért egyesület, v. vmi ilyesmi a neve. )
    Ők tudomásom szerint azonnali ideiglenes megoldást tudnak.
    Én sem hagynám a helyedben szó nélkül.
    Egyenlőre név nélkül próbáld felvenni a kapcsolatot a NaNe-val, v. hasonló civil szervezettel.
    Szerintem. Sok sikert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
     

Címlap

top