Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismét Candida, segítsetek

Torolt_felhasznalo_483469
Torolt_felhasznalo_483469
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 12:43
Sziasztok!

Tudom, hogy már többen hozzászóltatok a témához, de most még egyszer szeretném eme betegséget felvetni.
A nővéremről lenne szó, aki ettől szenved- hüvelyi változata-, folyamatosan diétázik, nem eszik csak szinte semmit, cukormentesség, no liszt, és minden, amit be kell tartani, és mégsem akar javúlni az állapota, sőt, néha nagyon rosszul érzni magát, annak ellenére, hogy szigorúan mindent betart. Volt már sok helyen ezzel, mindenféle gyógyszert, bogyókat kipróbálta, de nem segítenek.
Ha lenne köztetek valaki, aki meg tud adni valami csodareceptet, vagy tud olyan eljárásról legyen az gyógyszeres, vagy egy segítő orvos, természtetgyógyász, aki meg tudja mondani, hogy hogyan lehet ebből teljesen meggyógyulni, mert a diéta sem segít, kérem írnom.
Előre is mindent köszönök.

Üdvözlettel:
Anemini

  1. 2004. augusztus 18. 14:5726.
    pontos címet nem tudok százados út
    a hungária krt-on a Lurdy ház felé menet,
    az aréna után jobbra lesz majd benzinkút, TTL szőnyegáruház meg a penny market ott van a herbaház a is, 1-es villamossal a stadion utáni megálló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303524 (12)
     
  2. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. augusztus 18. 14:5325.
    Szia Cédé!
    Miért nem szabad az alkoholos változatot? Én vettem a DM-bem, arra az van írva, hogy készült: 77% v/v alkohol és grapefruit mag kivonat felhasználásával. 20ml-es. Akkor ezt most ne vegyem be? Miléyet kell venni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (13)
     
  3. 2004. augusztus 18. 14:4724.
    Elképzelhetőnek tartom. Az én dokim legalább felhívta a figyelmem az édességre. Aztán ahogy kezdett zongoraóra járáshoz hasonlítani a látogatásaim száma, annál komolyabban foglalkozott velem. De ennyi volt a max. tanácsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 14:4023.
    igen. én is voltam már ott colon-on is.
    csak jók a tapasztalataim!
    előzmény:
    Ginea (22)
     
  5. 2004. augusztus 18. 14:3322.
    Jé, én ott voltam colonon egy nagyon kedves dokinál . . . :)

    Kicsi a világ ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 14:3321.
    hála égnek nekem nőgyógyászati gondjaim még nem voltak!

    de szerintem sok nődoki nem is veszi komolyan ezt a candidát, csak felírja a szokásos gyógyszereket, arról viszont nem tájékoztat, hogy a teljes gyógyuláshoz elengedhetetlen a szigorú, 3-4 hónapig tartó diéta
    előzmény:
    horpimama (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_260377
    Torolt_felhasznalo_260377
    2004. augusztus 18. 14:2720.
    akkor légyszi add meg priviben.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 14:2619.
    egy egészég sziget nevű természetgyógyász központban.
    nem tudom, hogy csinálnak-e ilyet máshol is, de ott tuti.
    ha kell megadom az elérhetőséget priviben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260377 (17)
     
  9. 2004. augusztus 18. 14:2418.
    Szia! Sajnos nekem is volt a hüvelyi változat és kb. 8 hónapig tartott mire kizárólag orvosi készítménnyel elmúlt, azóta (kopp-kopp-kopp) nem újult ki. Akkoriban kb. havonta de volt amikor két hetente jártam vissza a nődokihoz, mert folyton kiújult a gombásodás. 3 kúra Pimafucin nevű készítménnyel (hüvelykúp), már nem emlékszem valami K betűs hüvelytablettával, Gynafor vagy valami hasonló nevű kúp - és tabletta szedéssel és a Pimafucin kenőcsével kezelt a doki. Akkor nem ettem cukrosat és rengeteg natúr Activiát ettem. A 6-8. hónapig nem kaptam antibiotikumos kezelést csak a joghurtevésre kellett odafigyelnem. Napi 2 min. és a cukrosmentességre. Így lassacskán megszüntek a tünetek és panaszok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_260377
    Torolt_felhasznalo_260377
    2004. augusztus 18. 14:2217.
    és hogyan jutottál ilyen teszthez??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 14:2016.
    nekem egy speciális teszt mutatta ki, amit úgy hívnak Quantum MED. A NASA-nál is ezt használják és 8000 szubsztanciára (vírusok, baktériumok, allergének, fertőzések, paraziták, . . . ) vizsgálja a szervezetet egy számítógépes rendszer segítségével.
    előzmény:
    nazaret (14)
     
  12. 2004. augusztus 18. 14:0815.
    nekem nőgyógyászati lelettel jött ki (P3), aztán utánaolvastam, beazonoítottam a többi tünetet, beszéltem más candidásokkal és csináltattam spec. tesztet (voll) erre.
    előzmény:
    nazaret (14)
     
  13. 2004. augusztus 18. 14:0114.
    Kérlek szépen mondjátok el nekem honnan tudjátok hogy hol vannak candidátok. Pl hörgőn stb. . . . volt valami jele és speciálisan erre vizsgáltattál? Vagy hogyan???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 13:5813.
    sziasztok!
    hát akkor én is csatlakozom a tapasztalatokkal:
    3 hete mentem el természetgyógyászhoz, mert hónapok óta nagyon hullott a hajam és fáradékony voltam. Mint kiderült a candida az oka: elszaporodott a tüdőmön, hörgőimen, bélrendszerben. És - állítólag - már évek óta.

    Nem tudom, hallottatok-e róla már, én egy CANDCELL6 nevű készítményt kaptam (dehogy kaptam, vettem 12. 000. -ért!!!) , ami elég hatékonynak bizonyult, hiszen az utolsó kontroll alkalmával már nagyon jók voltak az eredményeim. (tehát 3 hét után!!!). Ez egyébként 5-6 olaj keveréke és homeopátiás készítmény.

    Természetesen fogom csinálni a diétát 5-6 hónapig, mert sajnos könnyen visszaállhat a régi állapot.
    Arra leszek kíváncsi, hogy a hajhullásom mikor szűnik meg.

    A grapefruitmag cseppeket is iszom, szörnyűűűűűű.
    Többfélét láttam már, olyat is, ami alkoholos.
    Vigyázzatok!!! azt nem szabad!

    Szívesen vennm azok tapasztalatát, akik nem természetgyógyász általi, hanem orvos által felírt, gyógyszertárban kapható készítményt szednek.

    előzmény:
    Aqua25 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_303524
    Torolt_felhasznalo_303524
    2004. augusztus 18. 13:5412.
    sziasztok!

    Én is candidás vagyok. . .
    Meg tudád adni valaki annak a Herbaháznak a címét? Előre is köszi!
    előzmény:
    Aqua25 (9)
     
  16. 2004. augusztus 18. 13:3311.
    Megadnád a homeopátiás gyógyszertár címét?! Köszi
    előzmény:
    Ginea (5)
     
  17. 2004. augusztus 18. 13:2710.
    1 ballonba 10 cseppet kell tenni, de csak 2 naponta, közben meg tejsavassal (joghurt, vagy lactacid femina)
    előzmény:
    hétalvó (6)
     
  18. 2004. augusztus 18. 13:259.
    sziasztok, már megkűzdöttem a saját gombáimmal 2 éve és elég húzós volt, nekem kifejezetten hüvelyi gombásodásom nem volt, de annál több más dolog, amivel az orvosok félrekezeltek aztán szép lassan majd kitanultam a szakmát.

    Ha grapefruit cseppet használ azt inkább belsőleg, ne irrigálásra és a nem keresűt kell haszálni (ökonet-es, kapható :Herbaház, Százados út, a Hungária körút mellett, diszkont) mert a keserű irritálhatja a gyomornyálkahártyát és abból hurut is lehet akár. Gombaölőnek én azóta is szedem a Lanolate kapszulát (olajfalevélkivonatból van) a shaolin kung-fu-sok is ezt szedik, én onnan szoktam venni Kerepesen a shaolin táborban, de a Herbaházba ez is kapható csak drágábban mint náluk. A másik ami fontos a Protexin szedése, folyamatosan, fontos a hülyes flóra és bélflóra helyreállításához. (abból sosem elég 3x1) irrigálást zsálya vagy cickafarkfőzettel csináljon. Meg nagyon jó még a floragyn hüvelykúp, ami helyileg pótolja a hüvelyflóra egyensúlyához a jóbaktériumokat. Mert a gomba akkor szaporodik, ha van hová, ahhoz pedig a jó bacik számának csökkennie kell ( az meg rengeteg dologtól lehet, antibiotikum, fogamzásgátló stb. . . ) Alapvetően az immunrendszerünk és a jóbacik megbírkóznak a gombával meg stb-vel de a mai világban már szinte írtjuk a jó bacikat és mostanság kezdjük felismerni hogy milyen fontosak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483469 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_478921
    Torolt_felhasznalo_478921
    2004. augusztus 18. 13:248.
    Jézusom, akkor lehet nekem is a Candidától hullik a hajam?
    A nőgyógyász talált nálam is, de nem tulajdonított nagy jelentőséget neki. Klion kúpot kaptam, és az irrigálást javasolta.

    Március óta annyira hullik a hajam, és minden leletem rendben, egyszerűen nem tudják mitől. Akkor ez a megoldás?
    előzmény:
    Ginea (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_478921
    Torolt_felhasznalo_478921
    2004. augusztus 18. 13:197.
    köszöi
    előzmény:
    csereklye (6)
     
  21. 2004. augusztus 18. 13:196.
    Szia! A grépfrutmag-kivonatos öblítés alatt pontosan mit értesz? Irigálást? És milyen arányú higításban?
    előzmény:
    csereklye (2)
     
  22. 2004. augusztus 18. 13:185.
    Szia !

    Olvastam a topicodat, én másfél éve vagyok candidás, abból 1 év úgy telt el, hogy nem tudtuk mi a bajom, már a méhrák is szóba került. :(

    Szerencsére CSAK Candida. 3 hónap alatt kihullott a fél hajam, 2 fogamat ki kellett műteni, mert gyökérciszta nőtt rá, begyulladt a mandulám, közben folyamatos hüvelyi folyás, bőrszárazság, bőrviszketés arcon, kézen, lábszáron.

    Május elején kezdtem diétázni, néhány hét múlva lejár a 3 hónapom. Persze nem fogok beleugrani a nagy evészetbe, meg is szoktam ezt a lightos konyhát azóta.

    A diéta kezdetén a természetgyógyászom javaslatára elmentem Colon hidroterápiára, mert azt mondják, hogy azért nem tud az ember meggyógyulni, mert a bél és a hüvely között nagyon vékony a sejtfal és átszívódik a gomba. A belek tisztítása óta (nem rosszabb mint egy beöntés - egy kezelés 7000 és általában 3-4 elég > van címem ha kell)
    Szedem a Lactobacillus Acidophilust (VitaminStation - kb 4000 forint, de azóta szedem, és még mindig van belőle - 100dbos)

    1 hónapig nagyon szigorú voltam magamhoz, tejből is csak a laktózmentest, és terápiás céllal napi 1 joghurt. Természetesen laktózmentes, aztán 1 hónap után a cukormentes vitalinea (gyümis). Ez a bél rendbetétele miatt KÖTELEZŐ !!!!!

    Akkor nem ettem tésztát és rizst sem, krumplit is csak keveset, semmi cukor és élesztő. Az éleszőtmentes kenyér ehetetlen, én abonettet eszek helyette.

    A rizst meg kölessel pótolom. Nagyon finoman el lehet készíteni. Még fasírtba is oké. Azóta persze eszek már tésztát, csak nem minden nap. Tejtermékeket is, de tilos a túró, a penésszel érő sajtok, és a KEFÍR TILOS SZIGORÚAN !!!!
    TILOS MÉG MINDEN AMI ERJED, ecetes dolgok, savanyúságok . . .

    Cukor helyett meg canderel, és eszem a diás édességeket. Canderel csoki, Ebi nápolyi, sőt mostanában a Fitt & Nett fagyi. (ez utóbbi nagyon finom).
    Most a 3. hónapban már mertem kukoricát enni keveset, és a tévhitekkel ellentétben pl. görögdinnyét szabad !!!

    Nekem nagyon sokat segített, a Candida Nosoda. Ez egy homeopátiás szer, egyetlen helyen kapható Pesten is, 1300 forint. (ha érdekel, megmondom)

    Én most ott tartok, hogy a hajam megállt, elkezdett visszanőni, a bőrszárazság elmúlt és a folyás is minimális. Bár csinálom az irrigálást, egyik nap joghurtos vízzel, másik nap grapefruitmagcseppel, ez utóbbit szájon át is kéne.

    Jövő héten megyek kontrollra, mert most olvastam valahol, hogy ha nincs elég Lactobacillus a hüvelyben, akkor nem tud meggyógyulni. Erre lehet kenetet vetetni állítólag.
    Aztán van még a gynevac vakcina, 5 oltás 5000 forint, ilyenekre, meg meddőségre is adják, állítólag nagyon jó.

    Ugye azt tudja a nővéred, hogy elvileg semmilyen gyógyszert nem szabad szednie, főleg fogamzásgátlót és allergiagyógyszereket nem !

    Ha valami kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok.
    Remélem egyszer meggyógyulunk . . . ja egyébként nem kell megrémülni, de én 12 kg-t fogytam december óta.
    (mondjuk ez nekem jót tett, mert előtte a candidától felhíztam 78kgra. )
    Üdv:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483469 (1)
     
  23. 2004. augusztus 18. 13:114.
    Hátha segít valakin:

    Nekem is folyamatosan kiújuló gombás fertőzésem volt, amit Candida okozott (panaszom sosem volt, de minden kenetből kimutatták a gombát). Mindig kaptam/kaptunk gyógyszereket, aztán újra előjött. . .

    Amikor elmentünk orvoshoz a férjemmel, hogy nem jön össze a baba, akkor kedvesemnél találtak vmi baktériumot (semmi panasza nem volt), amire 10 vagy 14 napig erős antibiotikumot kellett szednie. Utána negatív lett a lelete :-)

    És persze magtalálták a gombámat, amit csodák csodájára kikezeltek akkor, egyből, egy hét alatt, ami azóta, több mint fél éve nem tért vissza. (nekem 2 db diflucan tabletta, 7 db Canesten kúp, és mindkettőnknek canesten kenőcs. )

    Nem tudom, hogy van ez, de lehet, hogy a férjem baktériumára volt ez a válasza a szervezetemnek, de lényeg, hogy teljesen jól vagyunk mindketten, a legutóbbi, kb. másfél hónapos leletem is negatív.
    (Ja, és a baba is spontán összejött, emiatt van friss leletem, pedig az orvosok szerint a gomba egyáltalán nem befolyásolja a teherbeesést. )

    Ki tudja, hátha nem véletlen, és tényleg volt vmi köze a baktériumnak a gombámhoz. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_478921
    Torolt_felhasznalo_478921
    2004. augusztus 18. 13:113.
    Sziasztok, ezt a grépfrutmag kivonatot hol lehet beszerezni?
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835092 (2)
     
  25. 2004. augusztus 18. 13:082.
    Grapefruitmagolaj cseppekből csináljon egy kúrát. . . Hátha segít. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483469 (1)
     

Címlap

top