Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia-már megint

bejjuska2
Létrehozva: 2004. augusztus 23. 11:20
Sziasztok!
Nem tudom, ki hogy van vele, de nálam most tetőzik az allergiaszezon, és már nagyon kész vagyok. Szedem a gyógyszert szorgalmasan, de úgy érzem, semmit sem ér, csak erős szívdobogásom van, és remegek tőle. Az egész szervezetem lelassult, hétvégén felkelni is alig bírtam már.Ma meg riogatom a kollégákat a vörös szemeimmel..:)
A lényeg az , hogy nem akarok már a gyógyszerekre hagyatkozni. Sokszor olvastam, hogy egy immunrendszert erősítő tisztító kúrával, diétával csökkenthetők a tünetek. Nem tudjátok véletlenül, hogy ebbe a
diétába mi fér bele? Zöldség, gyümölcs oké, de mit lehet még enni, és mi az ami abszolut felejtendő?
  1. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:2926.
    A görögdinnye is???? azt még nem hallottam!
    a szójáról viszont igen!
    Ezeket honnan tudod?
    előzmény:
    toblerone1 (25)
     
  2. 2004. augusztus 23. 12:2725.
    Hali! Csak a nyitó hozzászólást olvastam el. (mert már erősen unom az allergia topikokat, egyikből sem derült ki a szupernaturális csodaszer. )

    De azt ugye tudod, hogy aki pollenre allergiás, annak a szervezete könnyen összekeveri egyes gyümölcsöket, zöldségeket, fűszereket a pollennel, és u. olyan allergiás reakciót okoz?? Sztem nem most kellene új gyümölcsökkel kísérletezned.
    (Pl. keresztreakciót okozhat parlagfűallergiánál a sárgadinnye, görögdinnye, akár a fahéj, kamilla, nyírfásoknál a mogyoró, alma, krumpli, fekete ürömre érzékenyeknél a petrezselyem, stbstb. )
    Nekem pl. sárgadinnye evése után szokott felerősödni ilyenkor az allergia. . .

    Jobbulást!
    Egy ősrégi allergiás. . .
    előzmény:
    bejjuska2 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:2524.
    okaj! köszi!!!
    ilyen is van???
    előzmény:
    *kisbogár (23)
     
  4. 2004. augusztus 23. 12:2423.
    Hihi. . lézerakupunktúra a dolog nyitja :-)
    A doki címe priviben megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:2222.
    hol voltál akkupunktúrán? én is gondoltam már rá, csak félek a tűtől! tudom, nem fáj, de akkor is!
    előzmény:
    *kisbogár (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:2121.
    Köszi az 5leteket!
    a húst én is eléggé visszafogtam! bár az utóbbi pár napban ettem 1-1 szelet csirkecicit. Asszem megint lemondok róluk. Szerencsére nem nehéz!
    Szivi drolma! érdemes utánanézni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907008 (18)
     
  7. 2004. augusztus 23. 12:2120.
    Akupunktúrát nem próbáltátok? Nekem ugyan más jellegű az allergiám, de két kezelés után nyoma veszett. . . pedig a doki csak azt ígérte, hogy a viszketést csillapítja. Ő lepődött meg a legjobban. . . :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2004. augusztus 23. 12:1519.
    Köszi a gyors hozzászólást! :-)

    Rinocort Aqua-t merem ajánlani, én is azt szedtem évekig és nagyon bevált!

    Mama-jóga? Jól hangzik, utána is nézek!

    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_907008
    Torolt_felhasznalo_907008
    2004. augusztus 23. 12:1518.
    Sziasztok !
    Nekem 7 évvel ezelőtt kezdődött a szénanáthám ,
    a terhesség után. Évről - évre jobban szenvedtem tőle , tavaly végre a sokadik kisérlet után jobban lettem.
    Tavasszal Parlazin nevű gyógyszert kaptam megelőzés képpen és a tünetekre Flixonase orrsprayt.
    a tavaszi - őszi tisztitókúrát nekem is javasolta az orvos . Csalán teát ittam 6 hetes kúrában. Infra lámpa kezelést is megpróbáltam . Az idei szezonban már nem kellett gyógyszert szednem .
    A diéta nálam a húsevés minimalizálásából áll.
    Immunerősitő gyógykészitmények , teák , cseppek is segithetnek.
    Jobbulást mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 12:1017.
    én Rhinocort Aqua-t használok, nekem eddig bejött.
    Drolma! asztmára szedsz gyógyszert, ugye??????
    allergiára én sem szedek semmit, mert babót szeretnénk. . .
    Van mama jóga is!!! azt lehet!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2004. augusztus 23. 12:0316.
    Sziasztok!
    Nekem is nagyon erös allegriám van (az aszthmám mellett), ami eddig kordában volt tartva jó kis bevált gyogyókkal, de mivel babát várok, nem merek semmmit sem szedni csak tengeri orrsprét, de nem sokat használ sajni. . .
    Úgy tudom jógázni is csak "lájtosan" lehet ebben az állapotban, ugye?
    Köszi!
    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2004. augusztus 23. 12:0115.
    Javítás: rákérdezek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (13)
     
  13. 2004. augusztus 23. 12:0014.
    Voltam karcolós vizsgálaton (is), kb. hat éve nincs toll ágyneműm, nincs kutya-macska, van poratkaölő bútorsraym és levegőionizátorom, és évről évre rosszabbul vagyok. . .
    előzmény:
    dr.judy (8)
     
  14. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2004. augusztus 23. 11:5913.
    Én is használom a Luffeel-t, de attól még nem kapok levegőt sajnos. Nekem egyedül a Novorin orrcsepp vált be, de az meg olyan, hogy tönkreteszi az orrnyálkahártyát ha sokat használják. Hát azt nem akarom. De a bogyóra amit írtál majd rálérdezek én is a gyógyszertárban, hátha. Köszi!
    előzmény:
    beeuus (5)
     
  15. 2004. augusztus 23. 11:5712.
    Hát igen, sajnos elég szomorú, hogy ez a betegség csak nálunk van meg ilyen mértékben, sőt szaporodik. . .

    Én is - sajnos - közétek tartozom, és nálam is most tetőzik. Én még aránylag jól vagyok, nem fulladok, pedig ilyen nekem is volt régebben. Én nem szedek gyógyszert, tavasztól az immunrendszeremet próbálom erősítgetni, felkészíteni. Echinacea cseppet ittam, meg Aloe Vera juice-t, ezt még most is. Plusz most Coryzalia-t szedek, Dr. Theiss Alergol orrkenőcsöt használok, Calcium Sandozt iszok, ezekkel így elvagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 11:5511.
    hatások: Ezzel a gyakorlattal átszellőztetjük a tüdő legfelső, kulcscsonti szakaszát, eddzük a tüdőkaput. Ez a légzéstípus a mellkasi légzés nélkül nem nyújt elegendő oxigénellátást a szervezetnek, de mégis kiemelkedően fontos légzés, hiszen egy olyan területét szellőzteti át a tüdőnek, amely a mozgásszegény életmód és a sok ülés miatt többnyire pang és ezért több betegség kiindulópontja.

    Jó lenne, ha minden nap tudnál egy kis időt szánni ezek gyakorlására, mert a következő levélben a teljes jógalégzés mellett egy-két haladó jógalégzést is bemutatunk, és ahhoz már kell egy kis gyakorlottság, légzésbeli fittség !:-)

    Végezetül álljon itt egy-két fontos információ:

    Júniustól a Pilates tanfolyam időpontjai a következők: hétfő 19. 30-20. 30; szerda 9. 00-10. 00 és 18. 00-19. 00

    Stúdiónk a következő napokon zárva lesz:
    Június 1. - Pünkösdhétfő
    Június 4-5. - felújítási munkálatok
    Továbbra is várjuk a jelentkezőket nyári táborunkba, amelyről bővebb információt honlapunkon találsz

    Röviden ennyit a helyes légzés fontosságáról, és ha már itt tartunk, akkor felhívom szíves figyelmedet, hogy a stúdióban június 7-től igazi "csíramentesített, hegyi levegővel" várjuk a hozzánk járó jógásokat! Ha a napi munka, vizsga és egyéb erősen stresszes környezetből egy kis felüdülésre vágysz, várunk a stúdióban, ahol mindennel igyekszünk ezt szolgálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 11:5510.
    Őket nálunk megtalálod J) Törekedj arra, hogy mindegyik légzés a lehető legtermészetesebb legyen. Mielőtt nekifogsz a gyakorlásnak, mindig figyeld egy kicsit a szokásos nyugodt légzésedet anélkül, hogy beleavatkoznál a menetébe.

    1) A hasi légzés.

    Javasolt testhelyzet:
    Kezdetben savászana (hullapóz), majd később lehet már vadzsrászanában (sarokülés), vagy állva, esetleg járás közben is végezni.

    Végrehajtás:
    Savászana. Egyik kéz a hason szétterített ujjakkal úgy, hogy a hüvelykujj a mellkashoz ér, a kisujj pedig a köldök felé néz. A hüvelykujj ellenőrzi a mellkas mozgását, pontosabban jelen esetben mozdulatlanságát. Figyeljük a normál légzést egy kis ideig, amíg a figyelem teljesen ráhangolódik a légző mozgásra, majd belégzés közben lassan toljuk lefelé a rekeszt, kidomborodik a has és az alhas. A mellkas nem mozdul. Kilégzés közben lassan visszaereszkedik a has és ellazul.

    A légzésnek nyugodtnak és ellazultnak kell maradnia. Kerüljük a légzés erőltetését vagy szaggatottságát.

    Hatások:
    Segíti a véráramlást a hasi szervekben, átmasszírozza a hasi szerveket, serkenti az emésztést. Csökkenti a magas vérnyomás tüneteit. Segíti a székrekedés megszüntetését.
    2) Mellkasi légzés.

    Javasolt testhelyzet:
    Mint a hasi légzés.

    Végrehajtás:
    Két kézzel kétoldalt át kell fogni a bordakosarat a mellek alatt, oldalt, úgy, hogy a hüvelykujj hátrafelé néz és a bordákra fekszik. Figyeljük a normál légzést néhány másodpercig, amíg a figyelem teljesen rá nem hangolódik a légző mozgásra. Azután ellazítva a hasat, belégzés közben teliszívjuk a tüdőt levegővel úgy, hogy a belégzés közben a has inkább befelé húzódik és eközben kitágul a bordakosár. A kezünkkel érezhetjük, hogy nem csak előre, hanem oldalra, sőt hátrafelé is kitágul a mellkas. A kilégzés közben visszaengedjük a mellkast.

    A gyakorlatot bordalégzésnek is nevezik néha, mivel itt főleg a bordaközi izmok dolgoznak.

    Hatások:
    Ez a gyakorlat javítja a gyomor, a máj, a lép, a hasnyálmirigy és a vesék működését. Tovább segíti a szív munkáját, mivel a belégzéskor igen nagy mennyiségű vér áramlik a tüdőbe, a kilégzéskor pedig oxigénban dús vér a szív felé.

    3) Tüdőcsúcsi légzés

    Javasolt testhelyzet:
    Már kezdetben lehet a gyakorlatot a savászana mellett ülésben vagy vadzsrászanában végezni.

    végrehajtás:
    Ha savászanában végezzük a gyakorlatot, akkor belégzés közben nincs más dolgunk, mint lazán tartani a hasat és emelni a karokat a fej fölé magas tartásba. Kilégzéskor pedig lassan visszaengedni a test mellé. Ez a külső szemlélőnek a klasszikus, tornaórán végzett légzőgyakorlatokat juttatja eszébe. A karemeléskor kinyílik a tüdőcsúcs és átlélegezhetővé válik.

    Ha ülésben végezzük, elegendő a vállakat lassan húzni, emelni a fülek felé, majd a kilégzéskor lassan vissza. A has továbbra is passzív, de a mellkas természetesen mozog.

    hatások: Ezzel a gyakorlattal átszellőztetjük a tüdő legfelső, kulcscsonti szakaszát, eddzük a tüdőkaput. Ez a légzéstípus a mellkasi légzés nélkü
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 11:549.
    Ezt most találtam, ha érdekel valakit:
    Miért lélegzünk, elgondolkoztál már ezen?

    Kedves Jógázónk!

    Előző levelünkben az egészséges gerinc megőrzéséről olvashattál. Most nézzük, hogy a jó közérzetünk és az egészséges mozgás mellett mi lehet még segítségünkre akkor, ha túl sokat ültünk már a munkahelyünkön a számítógép elé kárhoztatva.

    Ez a helyes légzés! Selvarajan Yesudian "Sport és Jóga" c. könyvében így ír a légzésről:

    A rossz légzéstől nem csak a tüdő, gyomor szenved, hanem az egész idegrendszer, az idegközpontok s maguk az idegek is, mert nem kapnak elég pránát (életerőt) és friss oxigént. A jógalégzés következtében természetes módon működő rekeszizom enyhe nyomást gyakorol a májra, a gyomorra, a hasi szervekre, s ez a nyomás a tüdő légzésritmusa folytán finom, masszírozó mozgássá válik, ami nagyban elősegíti a szervek működését. A belső szerveknek is szükségük van a tornára. Erről a természet a helyes légzés által gondoskodott. Sportolás közben a belső szervek mindenképpen jobb életfeltételek közé kerülnek, mint egy tespedt szervezetben, így önkéntelenül feltehetjük a kérdést, hogy miért van szükség a mély légzésre? Miért végezzünk légzőgyakorlatokat, ha sportolással is elérhetjük ezt a célt? A válasz viszonylag egyszerű: erőteljes sportolás közben dolgozik a tüdő is, de rendszertelenül, görcsös, kapkodó izommunkával. Ugyanakkor a szervezet hatalmas többletmunkát végez, s az az oxigéntöbblet, amihez hozzájutottunk, az állandó energiaveszteség miatt rögtön fel is használódik. ' Így elmarad a helyes és mély légzés jótékony hatása.

    A légzőgyakorlatok kiemelt szerepet kapnak a jóga eszközrendszerében. Ez egyrészt azért fontos, mert a gyakorlatok helyes végrehajtásához megfelelő légzésre van szükség. Másrészt a szervezetnek a gázcserén kívül más okból is fontos a jó légzés. A máj, a hasnyálmirigy, a lép és a vesék nem rendelkeznek önálló izomzattal, vagy mozgató rendszerrel. A keringéssel odaáramló vért, valamint a szervek saját anyagcseréjét a rekesz és a bordakosár megfelelően intenzív munkája tartja ideális mozgásban. Ennek hiányában, vagyis amikor a légzés huzamos ideig felszínessé válik, a hasi terület pangása áll be, ami a hasi szervek gyengült működését eredményezheti. Természetesen a gyomor és a belek működését, vagyis az emésztőrendszer tónusát is befolyásolja a légzés.

    Ez a téma azonban nem csak fiziológiai hatásai miatt játszik kiemelt szerepet a jóga körében. A légzőgyakorlatok egyenesen a lélekvezetést, a tudat megfegyelmezését, a figyelem rögzítését célozzák meg.

    Vigyázz arra, hogy semmiképpen ne erőltess semmilyen légzésformát és folyamatosan, egyenletesen lélegezz. Kerüld a légzésvisszatartást! Ha valami nem esik jól, hagyd abba. Lazán és könnyedén lélegezz és csak annyi levegőt szívj a tüdődbe, ami még jólesik. Ha mégis túllélegeznéd magad, vagyis túl sok oxigén kerülne a szervezetedbe, akkor nyugodtan pihenj és csak ezután folytasd tovább a gyakorlást. A legjobb persze, ha keresel egy jó oktatót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (4)
     
  19. 2004. augusztus 23. 11:538.
    hogyha csináltak karcolásos vizsgálatot a karodon és tudod mitöl van, a legegyszerübb számüzni a kiválto okokat! a mi lakásunkba egy db tollpárna sincs pl. mert én nem birom, és papagájt sem lehet tartani, a parlagfüvet természetesen nem tudom kikerülni!
    sopipára érdemes beruházni, illetve szeles idöbe ésszel szellöztetni!
    előzmény:
    bejjuska2 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 11:517.
    Ismerős. . . én is túlélőfelszerelléssel mászkálok :-((
    bebogi: okaj, megírom! 1ébként a neten bukkantam rá!
    Beeuus! tényleg röhej!!! és nálam még az is gáz, hogy a penészgombára is érzékeny vagyok :-((
    ide megyek szerdán:
    http://allergia. freeweb. hu/
    előzmény:
    bejjuska2 (3)
     
  21. 2004. augusztus 23. 11:506.
    Természetgyógyász ismerőst idézném: az allergiát megelőzni kell, tehát szezon előtt kell elkezdeni a kezelést. Előtte ő tisztítókúrát javasolt. (szerintem elhagyható) Azt gondolom tudjátok, hogy megszüntetni nem lehet, csak "kordában tartani". Én a hűvös nyári reggeleken fújom az orrom, illetve ha a rekkenő hőségben árnyékba vonulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 23. 11:395.
    Nekem most jött elö elöször, terhesen. Nem nagyon vészesen, de egész nap tüsszögtem, és este nem tudtam aludni, mert be volt dugulva az orrom. A múlt idö nem véletlen: a gyógyszertárban ajánlották a CORYZALIA nevü homeopátiás komplex tablettát. Abból elsö nap óránként szedtem be egyet, azóta csak akkor, ha újra jönnek a tünetek. Ja és Luffeel orrsprayt használok még idönként. Lhet, hogy amiatt, mert kezdeti fázisban sikerült elkapni, de nekem müxik.

    Egyébként szégyen, hogy egész Európában nálunk a legmagasabb a parlagfükoncentráció. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2004. augusztus 23. 11:324.
    Sziasztok! Engem meg a homeopata doki érdekelne, majd írj róla légyszi! Én is teljesen kész vagyok már ettől a parlagfűtől, a legrosszabb hogy nem kapok levegőt az orromon egyátalán, még az orrspray se használ. Gyógyszert nem szedek mert szoptatok, szóval a homeopátia szóba jöhet, csak nem ismerek ilyen orvost. És több kezelési módra viszont azt mondják, szezon előtt kell elkezdeni, mostmár nem lehet. De akkor most megfulladjak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (2)
     
  24. 2004. augusztus 23. 11:313.
    Igen, bár idén ez még "csak" kétszer fordult elő, általában éjszaka. Van rá ilyen belélegző izém, már egy egész kis túlélő felszerelést hordok magamnál. . .
    Félek nagyon az asztmától is, mert ez a fulladás már annak a "kistestvére", ezért is akarrok valamit tenni végre, mert az orvosok nemigen vannak topon. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. augusztus 23. 11:272.
    Szija! én is allergiás vagyok. Ezek szerint a remegés is ettől van???? ma reggel nagyon pocsékul voltam, bár a tünetek nálam már nem olyan erősek, mint pár éve. Gyógyszert nem is szedek, csak orrsprayt használok. no meg sópipát!
    A diéta engem is érdekelne.
    Szerdán megyek egy homeopata tüdődokihoz allergiavizsgálatra. majd rákérdezek.
    te fulladsz is?
    előzmény:
    bejjuska2 (1)
     

Címlap

top