Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágneses rézkarkötő

Clarissa04
Létrehozva: 2004. augusztus 28. 14:23
Akinek van vagy hallott róla, szeretném kérni a tapasztalatát, véleményét!Én most vettem egy "Sabona" márkájú mágneses réz karkötőt egy orvosi műszerboltban. Azt mondta az eladó, hogy 2-3 hétig simogatva nagyon lassan alakítsam a csuklómra, mert egy hirtelen mozdulattól eltörhet.El sem tudom képzelni, mikor lesz pont jó a mérete.Szerintetek?Hallottatok-e, és ha igen, mit erről a karkötőről?
  1. 2004. augusztus 29. 08:1526.
    Köszi, megnézem!
    A kísérőpapír alján: www. solstar. hu
    előzmény:
    bigacsiga2 (24)
     
  2. 2004. augusztus 29. 08:1325.
    Nagyon örülök, hogy sikerült megsúkálnod, mégpedig eredményesen!:) Ez nekem is jó hír!:)Erre a szappanos gyapotra nem is gondoltam, pedig a nyári festés után tapasztaltam, hogy mindent a világon lepucol. Az eladónő azt hiszem szidolt mondott, de én már azt sem tudom, hogy az létezik-e egyáltalán. De mostmár meg lesz oldva nekem is a szappanos gyapottal!Éjszaka már ebben aludtam, s reggelre egy sötét csík lett alatta, aminek örülök, mert akkor ez a vörösréz. Ha beütöd a google-ba, kidobja. Meglepődve láttam, hogy a magas koleszterinre is ajánlják. Te egésszen a csuklódra lecsúsztatva hordod vagy feljebb húzod?
    előzmény:
    schagleh (20)
     
  3. 2004. augusztus 29. 00:1424.
    Fórum: Éljünk egészségesen / Mágneses ékszerek
    http://www. nlc. hu/forumkifejt. php?id=74&forumid=34478#
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 28. 22:4023.
    SABONA
    http://www. solstar. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 28. 22:3522.
    SABONA of LONDON
    MÁGNESES KARKÖTŐK
    http://www. golfservice. hu/magneth. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 28. 22:1221.
    Ez ugyan nem réz, de mágneses karkötő,
    arany és ezüst színű, ezt nem kell hajlítgatni,
    ez pl. körbe veszi a kezed, akkor itt mi lesz az összeéréssel?

    http://www. bionet. hu/termek_view. php?f_nyelv_kod=h2&f_termek_id=63
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 28. 22:0220.
    Visszajöttem, suvickolás megejtve, karkötő csillog-villog!! :o))) Nekiugrottam egy szappanos acélgyapottal, csodát tett. A szemüvegcsere is. Amit én bevonatnak néztem, az valami lehelletfinom lakkszerű akármi, gondolom az oxidációt volt hívatott megakadályozni, amíg az üzletben dekkol. Ez valóban gyorsan kopott, én meg nem mertem nekiugrani, holott ezt kellett volna, akkor nem hordtam volna egy jó ideig tarkán. Tanulság: ne öregedj meg, valamint ez a karkötő a látás javítását nem szolgálja.
    Most adok neki még néhány hónap haladékot a bizonyításra. . .
    előzmény:
    Clarissa04 (18)
     
  8. 2004. augusztus 28. 21:3119.
    Na most aztán tényleg nekiugrok! Én éjjel-nappal hordtam hónapokon keresztül, annál is inkább magamon hagytam, mivel nekem is mondta az elárusító, hogy ne hajlítgassam, ha már végleges a méret. De hidd el, kívül nem egyszerű oxidáció látható, hanem foltokban kopás. Mint amikor a bevonat részlegesen kikopott. Belül igen, ott matt. Indulok suvickolni, holnap beszámolok az eredményről, jó éjt!
    előzmény:
    Clarissa04 (18)
     
  9. 2004. augusztus 28. 21:1018.
    Most olvasom, hogy a réz oxidációja miatt a fényét veszti, ha nem ápolják, polírozzák rendszeresen. Azt javasolják, hogy fémtisztítóval rendszeresen tisztítsuk, főleg belül, hogy eltávolítsuk a port és a szennyeződéseket, amelyek lerakódvaeltömíthetik a bőr pórusait és bőr-irritációt okozhatnak. A tisztításkor célszerű pamutkesztyűt húzni, hogy ne hagyjunk foltot a karkötőn, és védjük a kezünket. Tisztítás után szappanos vízzel mossuk meg, öblítsük le. és töröljük szárazra.
    Ennyit ír az ápolásáról, illetve még azt, hogy vegyük le uszodában, gyógyfüriben és a tengernél. A klór és a só árt neki.
    Nem gondolod, hogy megpróbálhatnád fémtisztítóval rendbehozni?
    előzmény:
    schagleh (11)
     
  10. 2004. augusztus 28. 21:0917.
    Pedig bevonatos, legalábbis kívülről. Belül egyöntetű, de már nem tudom, hogy ott teljesen lekopott, vagy nem is volt. A csomagolását már kidobtam, de én a Herba-házban vettem. A patika magazin hirdette annakidején, és ezt az üzletet is megjelőlte, mint forgalmazót. Hát holnap neki is ugrok, és csiszatolok rajta néhány sort, rosszabb nem lesz, így pedig már úgysem hordanám.
    előzmény:
    Clarissa04 (15)
     
  11. 2004. augusztus 28. 21:0316.
    4990 forint volt. Azt írja a kísérőpapírja, hogy le lehet mosni, de az a jó, ha befogja a bőrt, mert akkor hat.
    előzmény:
    Riker-kata (14)
     
  12. 2004. augusztus 28. 20:5915.
    Hát ez nem jó hír. . . Pedig egy óarany színnel kiegyeztem volna!:)Bár a Sabona úgy hírdeti, hogy tiszta vörösréz, és ez az eredeti. Szó sincs arról, hogy bevonatos lenne.
    előzmény:
    schagleh (13)
     
  13. 2004. augusztus 28. 20:5914.
    a rezgésekben igazad van! Minden szervnek megvan a maga rezgéshulláma, éjjel mikor alszol az agyad többször is ellenörzi a rezgéshullámokat, úgy hogy mindegyik szervnek a maga rezgéshullámát kibocsájtja és ha attol eltér a szervedé visszaállitja ha tudja, ha nem akkor leszel beteg! Erre lehet hogy jo a karkötö. Kb. mennyibe kerül egy ilye? És reggel le lehet mosni a zöldséget a kézröl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 28. 20:5413.
    Igen, vörösréz mindkettő, csak a Sabona bevonatos /ideig-óráig /.
    előzmény:
    Clarissa04 (12)
     
  15. 2004. augusztus 28. 20:4712.
    Az végül is nem baj, hogy zöld lett a kezed tőle, hiszen így is hirdetik. Akkor mindkét karkötőd vörösréz volt?
    előzmény:
    schagleh (11)
     
  16. 2004. augusztus 28. 20:4411.
    Akkor gyönyörködd ki magad most, mert tényleg ronda lesz! Már gondoltam rá, hogy finoman lecsiszolom, akkor legalább egyöntetű. Régebben kaptam külföldről "reuma karkötő"-nek árult vörösréz holmit, azt ha mosószerrel megmostam, olyan lett, mint az ó-arany. Éjjelente persze mindig zöld lett a csuklóm tőle. Abban nem volt mágnes, de derékfájás ellen hatott. Azért is gondoltam, hogy a mágneses csak hatékonyabb lehet.
    előzmény:
    Clarissa04 (10)
     
  17. 2004. augusztus 28. 20:3310.
    Ettől tartok én is, pedig most még olyan szép!:)))
    előzmény:
    schagleh (9)
     
  18. 2004. augusztus 28. 20:219.
    Szia! Februárban vettem egy általad említett Sabona-t, kb május végéig folyamatosan hordtam. Nagyon hamar megkopott, már szégyelltem magamon tartani. Ráadásul a magas vérnyomásomon, és az izületi fájdalmakon semmi változást nem vettem észre. Nekem nem vált be.
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
     
  19. 2004. augusztus 28. 18:468.
    Hát igen, elképzelhető, hogy ez már a hit kategóriája, azaz hiszek-e benne vagy sem. Ebben a rezgésszámban is lehet valami + a mágnes ereje, ezek így kettecskén csak jó irányba terelik a csínket. :)Úgy feltöltődünk energiával, hogy nem lesz lehetetlen előttünk!:)))
    előzmény:
    senpenlamo (7)
     
  20. 2004. augusztus 28. 18:247.
    Lányok! ti ezt mind elhiszitek? mégis, ha beépül a réz a szervezetbe, bőrőn át, akkor mi a fene marad a karkötőben? mitől lesz ő mondjuk egy fél év múlva rézkarkötő?! Aki ezt leírta, lehet hogy kiváló üzletember, de hogy ehhez nem sokat ért, az biztos.
    A réz soha nem fog beépülni sehova, ott marad, ahol van. Ellenben a réznek, mint anyagnak van egy csak rá jellemző rezgésszáma, ami hatással lehet a szervezetre , bizonyos fajta energia működést képes ott beindítani, ezáltal mozgósítva a szervezet öngyógyító folyamatait. Ilyen formán hatékony. Lehet jó és rossz hatása is, ez attól függ, ki használja, hogyan és mire. Ha valakinek olyan betegsége van, amire jó a réz rezgésszáma, annak elvileg segíthet, másra nem jó a hatása, jó esetben semleges. A karkötő két vége nem érhet össze, mert ha összeér, akkor lezárja a testben folyó energiaköröket, tehát árt.
    Mindezektől függetlenül addig lehet simogatni, amíg csak akarjátok, nem oszt, nem szoroz a minőségében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 28. 18:226.
    Sziasztok

    Nekem ezüst van. Nem ér össze, de nem is esik le. . . azt mondták így jó, mert ha összeér akkor a mágnes nem hat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 28. 17:285.
    Akkor ezek szerint Neked jó tapasztalataid vannak?
    Azt szeretném még megkérdezni, hogy Neked a karkötő két vége a csuklódon teljesen összeért? Ugyanis az eladónő váltig azt mondta, hogy nem kell teljesen összeérnie. Megmérte a csuklómat, s szerinte az M-es a jó, mert az pont olyan nagy, mint a csuklóm. Igen ám, de felrakva kb. két centi a távolság a két vége között. Ennek nem kell teljesen összeérnie?
    előzmény:
    reli (3)
     
  23. 2004. augusztus 28. 17:234.
    Állítólag csökkenti a gyulladásokat, fájdalmakat. Reumatikus panaszokra jó, de ezenkívül a karkötőben lévő vörösréz beépül a szervezetbe, s ezáltal vírus, -baktérium, -gombaölő tulajdonsága is van. Emellett szabályozza a vérnyomást, védi a sejteket a káros oxidációs folyamatoktól, erősíti az immunrendszert, segít a csontritkulás megakadályozásában, a vas felhasználásában, a fáradtság leküzdésében. Ezt írja a papír, de a google-ban rákeresve még ennél több is olvasható róla.
    Én most arra lennék kíváncsi, akik használják, vagy használták, vagy hallottak róla, milyen tapasztalatokat szereztek.
    előzmény:
    Vivibaby (2)
     
  24. 2004. augusztus 28. 17:203.
    Szia, nekünk van, de most babásan nem ajánlják a mágnesest, így nem hordom.

    A szervezet számára szükséges réz mennyiséget juttatja a bőrönk keresztül a keringésbe. Ráadásul nagy tisztaságú réz. A papíron le vannak írva, hogy miért is fontos a réz, én most nem találtam.
    Szerintem olyan, mint a jódozott só - csak ott a jódot kell bevinni a szervezetbe, itt meg a rezet. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
     
  25. 2004. augusztus 28. 15:432.
    Mire jó ez?
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
     

Címlap

top