Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pártalálás - tényleg.....

Torolt_felhasznalo_479599
Torolt_felhasznalo_479599
Létrehozva: 2004. szeptember 23. 10:34
PÁRTALÁLÁS, TÉNYLEG ILYEN NEHÉZ??
A véleményetekre lennék kíváncsi.
(én hála istennek már megtaláltam a páromat, ha nem lenne "Ő", nem is tudom, h. fognék a "témához".)
Kolléganőm (nevezzük Évának) velem egyidős, tehát 29 éves. 1 éve ért vége egy komoly 5 éves párkapcsolata. Azóta semmi. Kezdemények így is, úgy is (még a netes társkeresést is megpróbálta) voltak, de csak nyámnyila, sérült, frusztrált, önbizalomhiányos, vagy éppen holt erőszakos férfiakkal akadt össze. Most is egyedül van. Nem értem ezt, mert Éva helyes, kedves, értelmes, ráadásul alkalmazkodó lány.
A környezetemben nagyon sok pártalan (fiatal) nőt látok (érdekes ffit nem nagyon...), de már a szinglijelenséggel tele van a hócipőm. Nem a probléma megoldását várom (az úgysem menne) csak véleményeket a jelenséggel kapcsolatban!
  1. 2004. szeptember 24. 08:05188.
    Semmi gond. Csak ha az ember éveken át a saját igényei ellenére él, mert ugye nem lehet mindenben válogatós stb, akkor belefásul. Egy életünk van, azt éljük meg úgy, ahogy mi szeretnénk. Én minél öregebb leszek, annál inkább fontosnak tartom, hogy végre az történjen, amit én szeretnék. Elég volt abból, hogy mások akarják irányítani az életemet és belevisznek számomra kellemetlen helyzetekbe.

    Elgondolkodom néha azon, miért van ennyi rossz kapcsolat. Talán mert a lányokat mindig is arra nevelték, hogy adják lejjebb az igényeiket, a lényeg, hogy találjanak férfit, akár csak egy fokkal szebbet az ördögnél. Amíg egy lány nem dolgozhatott és a jövendQ megélhetésének egy egzisztenciálisan biztos férfi volt a záloga, addig megértem, hogy nem válogathattak, pláne, hogy a fejük felett hoztak döntéseket.

    Na de egy mai, dolgozó lány vagy asszony már nincs ilyen kényszerhelyzetben. Ma már mi is érünk annyit, mint egy férfi, társadalmilag is, a hangsúly ezen van. Akkor ha egy férfi megválogathatja, hogy csinos, szexi, nagy cicis, okos, diplomás barátnQje legyen, mert neki erre van igénye, akkor nekünk ugyanannyi jogunk van erre. Mivel már nem vagyunk kiszolgáltatott, döntésképtelen helyzetben.

    Egyénileg meg úgyis mindenki aszerint dönt, hogy az illetQ mennyire értelmes, kedves, vonzó és hosszú
    távon is elképzelhetQ-e vele egy együttélés. Alkalmi kapcsolatoknál mindegy, milyen a végzettsége a férfinak, csak a teste legyen jó ugye, de ha társat akarok, akkor az agya lesz a legfontosabb szerv számomra :-PP
    Ezen a klavin nincs pár magyar hosszú ékezet, bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (187)
     
  2. 2004. szeptember 23. 16:57187.
    Nagyjából így vagyok én is:-)))) csak a válogatásnak is van határa:-))))))) egyébként nem kifejezetten Neked céloztam a hozzászólásomat . . . . elnézést:-)))))
    előzmény:
    sorrel (184)
     
  3. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 16:12186.
    Én eddig szinte mindegyik kapcsolatomban megalkudtam. Azt hittem működhet úgy is. De nem. És tudod mi az érdekes, hogy többnyire mégsem emiatt lett vége.
    Sorrel is megalkudott (ezidáig), hiszen nem dobta ki a srácot. De ahogy látod, mégsem fog működni, mert nem egy a világuk.
    Úgyhogy nem ezen múlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (183)
     
  4. 2004. szeptember 23. 16:05185.
    na ezt akartam én is így leírni végkonkluziónak. . . ;))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (183)
     
  5. 2004. szeptember 23. 16:05184.
    :-)))) Nem zokogok még, hidd el.
    Nálam más a szitu azért, mint a még valóban szingli nőknél.
    Én már voltam férjnél, egy nagyon rossz házasságban, ami nagyon szépen indult. Van egy gyerekem is, és boldog voltam, mikor végre megszabadultam a férjemtől.
    Elhiszed, hogy ezek után nagyon megválogatom, kit fogadok társamul? Engem már nem hajt a gyerekszülés kényszere, megtehetem, hogy válogatok. Méltatlan szitukba meg nem akarok bemászni még egyszer. Hadd legyek végre válogatós. Aztán hadd sírjak halomra, ha nem jött össze senkivel se a dolog :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (183)
     
  6. 2004. szeptember 23. 16:02183.
    Volt régen egy barátom, lakatos volt a szakmája . . . . sokkal olvasottabb volt, mint én . . . . . asszem az a baj, hogy így 30 felé egyszerűen megőrülnek a nők, és mindenáron a tökkkkéletes pasit akarják megszerezni maguknak. Persze az eszükbe sem jut, hogy van a világon megalkuvás is, meg elfogadás, stb. , arról nem is beszélve, hogy ha valakinek az van beírva, hogy szakm. képző, akkor már nem is írnak neki, mert eleve hülyének tartják . . . . utána meg sírnak halomra, hogy nincs senkijük . . . .
    előzmény:
    sorrel (180)
     
  7. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:57182.
    Ne rágógj rajta sokat, mert az sem jó. Az csak nagyon megkavar, és a végén már semmit sem fogsz tisztán látni, így nem fogsz tudni VALÓBAN dönteni.
    Csak ismételni tudom magam. MAGADRA figyelj, és csak és kizárólag azt vedd figyelembe, ami és ahogyan neked jó :)))
    (és azt se felejtsd el, hogy egy kapcsolat többnyire a rózsaszínből, a "tökéletesből" elindul a rögös úton. No már most ha, eleve nem problémamentesen indul. . . )
    előzmény:
    sorrel (180)
     
  8. 2004. szeptember 23. 15:53181.
    Ok ez rendben, de olyan mintha neheztelnél ránk, holott itt senkit sem zavar ha párjának nincs diplomája:))
    tehát nem bennünket kell meggyőzni arról, hogy az érettségizett ember is ér ugyananyit mint a diplomás. . .
    az én tapasztalatom szerint sok esetben jóval többet is. . :)
    előzmény:
    plüssmackó (179)
     
  9. 2004. szeptember 23. 15:49180.
    Olyan aranyosak vagytok, tényleg jól esik, hogy foglalkoztok a problémámmal. Még sose voltam ilyen szituban és olyan tanácstalan vagyok. Szimpatikus még a srác, de valahogy. . . elbizonytalanodtam. Azt írtam neki, beteg vagyok, csak jövő héten tudunk talizni.
    Addig megrágom, mi legyen, lesz rá egy hétvégém.

    Plüssmaci, ne légy megbántódva, nem Neked szól mindez. Egy érettségizett ember azért már felmutatott valamit, de egy szakmunkásképző és egy középiskola között azt hiszem, nagy különbség van. Már amikor én voltam középiskolás, akkor is látszott.
    Amúgy egy élő találkozásnál először az embernek eszébe se jut, hogy megkérdezze, kinek mije van, hiszen az illető megnyilvánulásai önmagáért beszélnek. De ha fordított a helyzet, előbb adatokat közöl magáról nyilvánosan valaki virtuálisan és csak utána van randi, mintegy ezekre az adatokra alapozva, az már nagyon gáz, ha kiderül, simli volt a dologban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (172)
     
  10. 2004. szeptember 23. 15:48179.
    nem nem direkt. . . szándékosan mert sokat láttam én a keressünk párt a neten c variációban. . . és sokat küzdöttem vele én is
    előzmény:
    Aida78 (177)
     
  11. 2004. szeptember 23. 15:47178.
    eléggé :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (175)
     
  12. 2004. szeptember 23. 15:47177.
    plüssmaci! te direkte értesz bennünket félre?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:46176.
    Kiegészítés:
    Sorrel ezt írta: "nem, őszintén, nem álltam volna szóba vele. Mert tudom, hogy nem lenne közös témánk. Mint ahogy nincs is. "
    És ezen van a hangsúly (ill. ez a lényeg), nem a papír maga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (175)
     
  14. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:42175.
    Mint említettem volt egy párom, akinek nem volt. Nekem nem jelentett problémát.
    Olyannyira nem, hogy gyerekem van tőle. Így már elég meggyőző?
    előzmény:
    plüssmackó (174)
     
  15. 2004. szeptember 23. 15:39174.
    óóó abszolút nem sértődnék meg. . . ebben igazad van. . . de attól sértődnék meg hogy fordított esetben azért nem találkoznál velem mert nincs felsőfokú végzettségem. . no ezért igen megsértődnék. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (173)
     
  16. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:25173.
    Nem is kell mindennek megfelelni. Egyrészt azért mert mi sem vagyunk tökéletesek, másrészt, mert tudjuk, hogy nincs is tökéletes ember.
    De ahogy Sorrel is írta, az ember mivel a társát keresi, így magához hasonlót keres. És ez így van rendjén. Hiszen a közmondás is úgy szól: zsák a foltját.
    És ugye azt is mindannyian tudjuk (szerintem legtöbbünk ráadásul saját tapsztalatból), hogy "az ellentétek vonzzák egymást" közel sem fedi a valóságot.
    Így nincs min csodálkozni, és nincs min megsértődni.
    előzmény:
    plüssmackó (171)
     
  17. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:21172.
    Sms-ben talán azért összeszedettebb, mert van ideje átgodolni, újrafogalmazni. (én is ismertem egy srácot, aki a leveleiben nagyon lendületes, érdekes volt, élőben pedig alig tudott néhány mondatot kinyögni)
    Nem hiszem, hogy ez szerelem a részedről, inkább az lehet, amit írtál, hogy a kedvesség, a "szép" szavak vesznek le a lábadról. Ezért kell óvatosnak lenni, hogy ne téveszd össze a szezont a . . .
    Persze nehéz dönteni, és főleg lépni, ha "olyan" döntést hoztál, de szenvedni egy nem jól működő kapcsolatban még rosszabb.
    Gondolt át, hogy NEKED mi a legjobb. A szívedre (és ne ránk) hallgass.
    előzmény:
    sorrel (169)
     
  18. 2004. szeptember 23. 15:20171.
    én sem ezt írtam mindössze azt hogy ilyen állat pediglen nincs ami / aki mindennek megfelel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (168)
     
  19. 2004. szeptember 23. 15:19170.
    "Vajon ilyenkor az ember tényleg szerelmes, vagy az gyöngíti el, hogy szeretik?"

    szerintem ilyenkor az embert elgyöngíti az ha szeretik. . . mert nem akarod megbántani a másikat, mert azt látod hogy odavan érted te viszont nem érzel hasonlóan, lelkiismeretfurdalásod van ami miatt elhagyod (legalábbis valszínű). Csak azt ne felejtsd el, hogy ő hozta magát ilyen helyzetbe azzal, hogy nem mondott neked igazat.
    előzmény:
    sorrel (169)
     
  20. 2004. szeptember 23. 15:12169.
    Igényes többségünk, ez talán nem baj. Hisz mindenkinek más kell szerencsére. De amit elvárok a férfitól, azt én is igyekszem nyújtani, ápoltságban, csinosságban, értelemben, érzelemben. Tényleg nem jó a nagy különbség, megmérgezi a kapcsolatot.
    Jaj, mit csináljak, már megint szerelmes üzikkel bombáz :-( Olyan rossz, hogy én már kiábrándultam belőle, pedig annyira hittem neki:-( Mintha érezné, hogy meginogtam és nem akar időt hagyni a gondolkodásra, döntésre. Még azért kétesélyes a dolog, csak félek, ha levesz a lábamról, később fogok szenvedni a gyengeségem miatt :-(
    Vajon ilyenkor az ember tényleg szerelmes, vagy az gyöngíti el, hogy szeretik?
    Még valami: az miért van, hogy SMS-ben olyan költői, kedves, érzelmes, élőben meg valahogy nem jön ennyire mindez át. Néha taktikázásnak érzem, hogy becipeljen végre az ágyába :-( Lehet, hogy győztes csatának könyvelné el egy újabb nagyratörő meghódítását :-)))
    Na nem nyivákolok itt Nektek tovább :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578575 (168)
     
  21. Torolt_felhasznalo_578575
    Torolt_felhasznalo_578575
    2004. szeptember 23. 15:05168.
    Nem értek Veled egyet.
    Egy pasiban igen is fontos, hogy határozott, magabiztos legyen. Persze nem árt, ha ápolt. No és igenis legyen értelmes, hiszen a nap 24 óráját nem csak az ágyban töltjük.
    De azt hiszem ezek a kritériumok megjelennek a másik oldalon is. Hiszen egy pasinak is fontosan ugyan ezek a dolgok. Vagy nem jól gondolom?
    És mint tudjuk "elfajzottak" mindkét táborban vannak.
    Nem helyes, ha egy csajszinak az autó, a mérce, mint ahogy egy pasi fenék vagy mell forma alapján választ.
    előzmény:
    plüssmackó (162)
     
  22. 2004. szeptember 23. 15:03167.
    Ja, pocsék volt a kávé, műíze volt! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. szeptember 23. 15:02166.
    Kedves Plüssmackó! Amit leírtál arról, hogy a nők milyennek látnának szívesen egy ideális ffipartnert az nagyon építő jellegű volt. És mélyen egyet is értek minden sorával. :)))))
    előzmény:
    plüssmackó (159)
     
  24. E73
    E73
    2004. szeptember 23. 15:01165.
    Van aki ismeri a prioritásokat, és mégse jön öszze. . . :(
    előzmény:
    plüssmackó (162)
     

Címlap

top